Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) anrb válasza orbit76 (#16949) üzenetére


anrb
aktív tag

Igazad van, a képen látható modell az 1600 USD-s Aviator Performance Edition.

(#16952) Memmaao válasza anrb (#16946) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez a marq aviator performance edition. Nekem nagyon bejön. Tavaly volt akcióban 420e ftért, de még annyiért is nagyon drága a sima aviator a fém szijjal meg 720e. Hiába néz ki úgy, mint egy certina, attól még mindig egy max 3 évre tervezett kütyü.
(Na, most olvasom, hogy közben meglett a megfejtés :D )

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#16953) jézusom válasza Astrasattila (#16950) üzenetére


jézusom
addikt

Órával nem lehet vérnyomást mérni. Van pár óra ami kalkulál valami értéket, de ezek csak számolások valamilyen algoritmus alapján. Pulzust meg véroxigént viszont jól mérnek, EKG-t nem tudom, de szerintem egy apple watch jól méri.

(#16954) Szevam válasza Szevam (#16931) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Erre valaki? :B

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#16955) arcitec válasza jézusom (#16953) üzenetére


arcitec
addikt

Csak megjegyzem véroxigént viszonylag pontosan, csak az arra fejlesztett "kis" mérő tud.
A csuklós pulzus mérés meg vagy pontos vagy nem, mikor hogy. És ez még a Fenix 6-ra is vonatkozik. Az EKG csuklóról, meg szerintem marketing. ;)

(#16956) scyllarus


scyllarus
veterán

Bocs, srácok, lehet, hogy túltoltam tegnap. :O Nem teszem többet.
Csak az zavart, hogy az itt órát keresők 95%-ának nincs szüksége a tudására, mégis mindig azt kapja ajánlottként.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16957) kinder93 válasza scyllarus (#16934) üzenetére


kinder93
aktív tag

Azért nem annyira rétegcucc ez 😂 és nem is ronda egyáltalán. Sőt. A 2019-es vivoactive 4 is teljesen megállja a helyét 2021-ben mint design. Én egy fancy-mancy csillogó villogó Wear OS-ről váltottam. De köszi, nem kérek abból, hogy naponta kelljen tölteni egy olyan amoled kijelző miatt amihez folyamatosan rángatnom kell a csuklóm, hogy lássam az órát!....

(#16958) Black_Raven válasza kinder93 (#16957) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Nem az amoled miatt kellett töltened mindennap, hanem a WearOs miatt. Én speciel inkább rángatom a csuklóm, mint hogy folyamatosan látható legyen a kijelző, amikor nincs is szükségem rá, mert épp nem nézem. ;)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16959) kinder93 válasza Black_Raven (#16958) üzenetére


kinder93
aktív tag

Teljesen mindegy. Más órát is hozhatok példaként. Ott a hype-olt Apple Watch ami még rosszabb üzemidőben. És hát miért ne látszódjon az órán az óra minden másodpercben, ha megteheti és nem is merül le egy nap alatt?

(#16960) scyllarus válasza Black_Raven (#16958) üzenetére


scyllarus
veterán

Teljesen egyetértek. És nekem bármi elfogadhatatlan, ami nem amoled.
A csuklóforgatásról: ha rá akarok nézni, úgyis ide kell fordítanom, tehát nincs plusz mozdulat.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16961) HKorn válasza kinder93 (#16957) üzenetére


HKorn
addikt

+1

Run&Ride

(#16962) anrb válasza jézusom (#16953) üzenetére


anrb
aktív tag

[link]
Igaz, hogy tízszer olyan drága, mint a "hagyományos" csuklós, de legalább early adopter leszel :)

(#16963) HKorn válasza scyllarus (#16960) üzenetére


HKorn
addikt

Mert nem volt még transzreflektíves órád. Persze nem olyan csilivili, mint az amoled, de egyszerűen zseniális technológia, órákhoz a legjobb szerintem, sportoláshoz meg elengedhetetlen. Egyébként amoled sem rossz erre a célra, korábban sokaig sportoltam azzal is, de azért ez más.

Run&Ride

(#16964) anrb válasza Astrasattila (#16950) üzenetére


anrb
aktív tag

Ha fontosak a pontos mérések, akkor orvosi eszközt vegyen.
Egyébként a ma piacon kapható okosórák közül a Samsung Galaxy Watch 4 felel meg legjobban az elvárásoknak. Ha nem szeret buherálni, akkor Samsung telefon is kell hozzá.

(#16965) scyllarus válasza HKorn (#16963) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem is lesz. Mert nem olyan csilivili, pont azért. Amennyit én sportolok, ahhoz nem kell sportóra, az átlagos aktivitásmérők bőven megfelelnek.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16966) (ex)Cat válasza anrb (#16964) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nekem ugyan az előző sorozatból volt Galaxy W-om, de ahogy olvasom a GW4 topicot, ez sem lett jobb. Szóval az azért erős túlzás, hogy a GW4 pontos lenne ezen a téren.

(#16967) Black_Raven válasza scyllarus (#16965) üzenetére


Black_Raven
veterán

+1

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16968) HKorn válasza scyllarus (#16965) üzenetére


HKorn
addikt

Na jó de akkor miért szarozod ha nem volt még olyanod? :U

Run&Ride

(#16969) anrb válasza (ex)Cat (#16966) üzenetére


anrb
aktív tag

Nem írtam, hogy pontos. Csak, hogy a "játékórák" kategóriájában jelenleg ez felel meg legjobban a definiált igényeknek.

(#16970) Memmaao válasza scyllarus (#16960) üzenetére


Memmaao
addikt

Egyszer próbálj egy transzflektiv kijelzőt és soha többé nem akarsz majd amoledet! A telefon legyen (S)amoled, az óra meg mindig látható! 😉

My name is Bond, James... Dean.

(#16971) HKorn válasza Memmaao (#16970) üzenetére


HKorn
addikt

Ez pontosan így van, telefonnál alap az amoled, csak olyat veszek, de az óra inkább legyen transzreflektív, oda az a jó.

Run&Ride

(#16972) Memmaao válasza HKorn (#16971) üzenetére


Memmaao
addikt

Így így! El nem tudnék képzelni még egyszer amoledet a csuklómon. És 2012 Sony smartwatch óta elég hosszú soron vagyok túl ( Samsung gear 2, Samsung gear S2, Huawei watch, Samsung gear s frontier, Amazfit pace, Amazfit stratos, Pebble Time round, withings HR Sport, Fossil hybrid, Garmin instinct, instinct solar, Garmin tactix delta solar). Messze a Pebble e paper kijelzője volt a legesleg! De el nem tudom képzelni, hogy ne transzflectiv technológia legyen. Ahogy azt se, hogy ne menjen el 7/24 viselve minimum 2 hetet.

My name is Bond, James... Dean.

(#16973) Astrasattila


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen a segítségeket, átadtam az infókat az ismerősömnek, majd eldönti, hogy mibe vág bele :R

(#16974) scyllarus válasza HKorn (#16968) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem szaroztam le, csak azt mondtam, nekem nem kell. Ha valami, akkor egy kijelző pont az a dolog, amit nem kell birtokolni, elég látni ahhoz, hogy eldöntsem, tetszik-e nekem, vagy sem. :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16975) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Hölgyismerős keres magának okosórát. Lényeg, hogy szép, nőies legyen (kerek forma a preferált). Mivel viszonylag vékony csuklóra lenne, így kisebb méretű órákat részesíti előnyben.

Funkciók terén nincs nagy elvárás; értesítéseket jelenítse meg, üzenetek, emailek olvashatóak legyenek (valamennyire), értelmezhető akkuidő (ne kelljen két-három naponta tölteni), pulzusmérés.
Egyelőre Androidos telefon mellé kéne, de későbbiek folyamán iOS is szóba jöhet.

Árban 30e-50e(-60e) Huf körül szánna rá.

Mit ajánlanátok, merrefelé érdemes elindulni? Egy Honor Band 6, vagy egy 42 mm-es Amazfit GTR mennyire lenne jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#16976) HKorn válasza scyllarus (#16974) üzenetére


HKorn
addikt

Az a baj, hogy becsapós, mert kinézet alapján döntesz és abban egyértelműen jobb az amoled. Tf gyakorlati előnye viszont csak használat közben derül ki. Akkor kezded el megszeretni és ragaszkodni hozzá. Legalábbis nálam így volt.

Run&Ride

(#16977) Dwatti válasza BigBlackDog (#16975) üzenetére


Dwatti
addikt

Huawei watch gt2 42 mm

(#16978) Throme válasza Memmaao (#16970) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ez felhasználási szokásoktól függ.

Én speciel Garminról jöttem Honorra, vagy írhatom azt, hogy transflective-ről amoled-re.
Nekem pont azzal volt gondom, hogy jellemzően beltérben vagyok és a Garmin kijelzője nem érvényesült, sokszor alig látható. A háttérvilágítással, meg kifejezetten bénán néz ki a számlap.
Amoled-del ez most megváltozott.

Kültéren, napos időben a Gramin számlapját tökéletesen látni, jobban, mint egy amoled-et és mindig, mindenhonnan. Nem kell felemelgetni, vagy nyomkodni.
Aki sűrűn sportol és kültéren van, annak biztos jobb és használhatóbb a transflective.

(#16979) BigBlackDog válasza Dwatti (#16977) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Ezek szerint a Huawei/Honor vonal ajánlottabb, mint az Amazfit?

(#16980) jézusom válasza BigBlackDog (#16979) üzenetére


jézusom
addikt

Kinezetre amazfitnél nagyobb a választék. Huaweinél persze az újak szépek, de drágák. Nekem ferfias trex van, szép military de sportolni jobb egy sima honor band. Egy nőnek mondjuk a band6 is szép lehet, de szubjektív.

(#16981) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok!

Lehet újra Android vonalra lépek ezért az Apple Watch 4-et is cserélnem kellene.
A kérdésem, hogy minőségben tudásban milyen órát ajánlanátok az Apple Watch helyett?
Ami fontos alvás, mozgás figyelés, telefonálás (e-sim nem feltétel) lehetősége kihangosítással, vízállóság, stabil jól működő értesítés kezelés.
Ezt nézetem esetleg vélemények az Oppo óráról vagy esetleg valakinek tapasztalat vele?

köszönöm.

(#16982) BigBlackDog válasza jézusom (#16980) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Igen, a Band 6 is bejött élőben, annak ellenére, hogy kerek forma miatt az elején ki volt zárva.

Amazfittel Band 5-el van tapasztalatom, szerintem az appja és az értesítései is egész jók. Pulzus és SpO2 mérése lehetne pontosabb, de annyira nincs kihasználva ez a funkció.

Viszont ezek szerint az újabb Amazfitek és Huawei/Honor Bandek esetén sincs semmi olyan bug, vagy hiba, ami miatt kifejezetten kerülendők lennének?

(#16983) (ex)Cat válasza Bossi (#16981) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nekem az AW után minden csalódás volt :D Szóval én visszafelé tervezek majd lépni idővel. De látom design terén maradnál ezen a vonalon. :)

(#16984) arcitec


arcitec
addikt

Azért az vicces pl az óra tesztekben,
Tesztelő írja AW : Hátrányok > Nem kerek. Tesztelő írja NEM Apple, más : Hátrányok : Kerek.
Úgy egyébként az óra, vagy más néven a klasszikus óra az bizony kerek és talán nem is véletlen.
Személy szerint nekem a kerek inkább. Indok? pl négyszög óra kerek számlap. Khümm...
Vagy ha a számlap sem kerek, hááát. Persze kinek mi .. szvsz. :B

[ Szerkesztve ]

(#16985) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Tudtok olyan olyan okosórát, ami vérnyomást mér, NFC is van benne és nem Samsung? Huawei telefonhoz kéne párosítani, de tudtommal csak mókolással lehet Samsungot rábírni a vérnyomás mérésre.

(#16986) samu2062 válasza samu2062 (#16948) üzenetére


samu2062
aktív tag

Erre valaki? :)

(#16987) ( V ) válasza piocasember (#16985) üzenetére


( V )
veterán

Nem Samsung, de az egyetlen jelenleg kereskedelmi forgalomban lévő tényleges vérnyomásmérő óra. OMRON HeartGuide
A többi csak bohóckodás de nem mérnek klinikailag szavatolt vérnyomást.
Ez viszont nem NFC s és igazából nem is okosóra.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#16988) HKorn válasza ( V ) (#16987) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem ezt a hsz-t tegyük bele az összefoglalóba, mivel minden második kérdező vérnyomásmérős okosórát akar...

Run&Ride

(#16989) piocasember válasza HKorn (#16988) üzenetére


piocasember
tag

Olvastam rengeteg korábbi hozzászolást és valóban unalmas a téma, de az én kérdésem nem az, hogy melyiket ajánlják, mert azt tudom, hogy egyik sem pontos. Ellenben, akinek venném az a kívánsága, hogy ilyet szeretne, de kell az NFC is. Egyszóval én most nem véleményt kértem, hanem infót, hogy létezik-e ilyen óra.
(V) Köszönöm szépen!

(#16990) mcdennis


mcdennis
tag

Van az Apple Watchnek (olcsóbb) alternatívája amennyiben Iphone-os vagyok?

(#16991) poizze123


poizze123
csendes tag

Sziasztok!
Órát keresek az alábbi paraméterekkel: beépített GPS, megbízható aktivitásmérés, zenelejátszás, viszonylag hosszabb üzemidő.
Nagyjából 50-60-at költenék rá, de ha nem megoldható, akkor megyek feljebb.

(#16992) BiP válasza poizze123 (#16991) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ilyet keresek.

(#16993) arcitec válasza piocasember (#16989) üzenetére


arcitec
addikt

De azt is leírták, hogy olyan nem létezik. ;)

(#16994) arcitec válasza ( V ) (#16987) üzenetére


arcitec
addikt

De ez sem csuklón vérnyomásmérő, mert ha valaki arra gondol, hogy csak úgy leolvassa az csalódni fog. [link]

(#16995) bajnokpityu válasza poizze123 (#16991) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Garmin 245music lenne, de 60ert meg használtan is necces.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16996) HKorn válasza poizze123 (#16991) üzenetére


HKorn
addikt

Huawei Watch GT2, Honor Magicwatch 2, Amazfit GTR2 vagy 3.

Run&Ride

(#16997) Spec válasza arcitec (#16994) üzenetére


Spec
őstag

De, ez pont az. Csuklón vérnyomásmérő. Ha jobban megnézed az óra szíjába van építve egy kompakt felfújható mandzsetta. Ezt pumpálja fel az óra, és méri meg úgy ahogy a vérnyomásodat. Nem folyamatosan természetesen, hanem szakaszosan. Ugyanúgy ahogy egy vérnyomásmérő is csak akkor mutatja a vérnyomásodat, amikor gombnyomásra megméri, és nem valós időben. Egy kórházi 24 órás vérnyomásmérő se realtime mutatja a vérnyomásodat, hanem megadott időközönként, mondjuk 5 percenként automatikusan mér egyet, és azt logolja. Ez az óra is ezt teszi, se többet, se kevesebbet.
Ez az óra már ténylegesen mér is valamit, a pontosságát nem ismerem, az már nyilván megkérdőjelezhető. Ugyanúgy ahogy a normál csuklópántos vérnyomásmérők pontossága se olyan mint egy korrekt felkaros mérőé, és még annál is befolyásolja a pontosságot, hogy hogy teszed fel a mandzsettát, melyik karodra teszed, mennyire szorítod meg, stb.
A többi óra, ami vérnyomásmérést ígér, de nincs benne felfújható mandzsetta, az csak szimplán egy algoritmus alapján becsül egy értéket. Sok köze nincs a valósághoz. Nekem pl van egy kínából rendelt kis egyszerű aktivitás mérőm, kb. 3000 ft volt, és az is mér (persze nem mér) vérnyomást is! Összevetve egy csuklópántos, és egy felkaros valóban vérnyomásmérő adataival még csak köszönőviszonyban sincsenek egymással. Tehát vagy szimplán semmit nem csinál, csak behasal egy kamu értéket, vagy az algoritmus nagyon mellé lő. Ezekben nem szabad bízni.
Aktivitás mérőknél egyedül a pulzusszám ami úgy ahogy pontosan mérhető, ez is csak a minőségibb darabok esetében megbízható, meg esetleg a véroxigén szint. Ezek ugyanis opto-elektromos elven viszonylag jól mérhető paraméterek. Esetleg még az EKG lehet tájékoztató szinten alkalmas mérésre, mert az elektromos jelként érzékelhető, és így elvileg az óra tudhatja mérni, persze ez is csak minőségibb cuccok esetében ad hihető értéket.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#16998) arcitec válasza Spec (#16997) üzenetére


arcitec
addikt

És ezt olvastad? : [link]
Helyezze a HeartGuide készüléket a szíve fölé, hogy pontosan tudja mérni a vérnyomását. Mérjen bárhol, és bármikor klinikai minőségű, pontos értékeket 30 másodperc alatt.
Ezt ma találtam. :U

U.I: Pulzus csuklóról max. tájékoztató jellegű, hol jó, hol nem jó. A véroxigént meg ne is említsük, mert azt még az arra készült készülékkel is gondosan kell mérni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16999) Spec válasza arcitec (#16998) üzenetére


Spec
őstag

Nyilván klinikai szintű pontosságot egyik ilyen kütyütől se szabad elvárni, de azt gondolom nem is kell. Ezek tájékoztató jellegű adatok, ami arra szolgál, hogy egy kicsit jobb képet kapj az általános egészségügyi, és fizikális állapotodról. Jobban tudd követni az edzésprogramodat, stb.
Alapvetően a pulzusszám mérése szerintem viszonylag pontosan megoldható +/-5-10 ütés/perc tartományon belül. Ennél pontosabb értékre meg a felhasználók 99,9%-ának nincs is szüksége. Ha csak nem vagy élsportoló, vagy ultramaratonista, akkor bőven megfelel bármelyik ilyen képességű óra számodra. Ha meg az vagy, akkor úgyis mást fogsz használni.
A véroxigén-szint 24 órás monitorozását egyébként a kórházakban is az ujjbegyre csíptetett opto-elektromos érzékelővel végzik, ami átvilágítja az ujjbegyedet, és az elnyelődés/visszaverődés alapján mér/számol. Az óra se csinál mást, csak ott nincs teljes átvilágítás, ezért elnyelődést nem tud mérni, csak visszaverődést, és abból próbál számolgatni. Ez nyilván nem olyan pontos, de amennyire egy mezei felhasználónak kell, annyira ez is alkalmas. Azt simán láthatod te is, hogy 95% feletti és semmi gond, vagy mondjuk 90% alatti, ami már problémás lehet. Átlagos otthoni célra nem kell tized % pontosságot elérni.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#17000) poizze123 válasza HKorn (#16996) üzenetére


poizze123
csendes tag

Melyik a leginkább ajánlott a 3 közül? Kinézetre a honor tetszik a legjobban. Számít, hogy xiaomi telóm van? Mert legkevésbé az amazfitet választanám.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.