Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) prolad válasza Dwatti (#17848) üzenetére


prolad
őstag

Huaweinél van valami trükk a rendes értesítéskezelésre? Mert nálam a sima GT és a GT2 pro-nál is ugyanazok a problémák voltak (Oneplus, Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokkal):

-Nem minden appnál jön értesítés (ez még úgy ahogy elmegy, a népszerűbbeket ismeri), inkább kevésbé ismert vagy gyártóspecifikus dolgok, kézzel nem tudod hozzáadni.
-Egyes appoknál csak részben jön meg az értesítés, pl csak az app nevét írja ki vagy csak a küldő nevét, de hogy hol, vagy mit küldött, azt már nem. Gmail tipikusan ilyen volt, chatappoknál véletlenszerűen jött elő. Nehezíti a helyzetet, hogy a legtöbb appnak nincs saját ikonja az órán,ha már a nevét nem írja ki.
-Egyes appoknál (pl Gmail) többször jönnek az értesítések, exchange fióknál ha telefonon nem nyitom meg, akkor a végtelenségig újraküldi az órán, normál Gmailes fióknál 2-3-nál meg szokott állni. Fél óra alatt ott volt 4-5x, és a 2. probléma miatt azt se láttam mi az, email feladója/tárgya volt ott max, ha egy hosszabb mail chainre jön válasz, pont nem vagyok vele kisegítve. És csak 10 értesítést tud megjeleníteni, az hamar megtelik ilyenekkel, ami fontos, az elveszik.

Próbáltam mindenfélét (újraindítás/párosítás, factory reset, FW frissítés, többféle app verzió), nem tudtam megoldani, el is adtam.

Garminnál nem volt ilyen gond, ott meglepően jó az értesítéskezelés, ahhoz képest, hogy sportóra. Sajnos azt nem tudja kiírni, mikor jött az értesítés, de más óráknak se nagyon megy. Talán Apple/Wear/Tizen vonalon megoldott.

(#17852) Dwatti válasza prolad (#17851) üzenetére


Dwatti
addikt

Nincs ötletem nincs Huawei órám.

(#17853) prolad válasza Dwatti (#17852) üzenetére


prolad
őstag

Ja, csak azért kérdeztem, mert javasoltad.

(#17854) Dwatti válasza prolad (#17853) üzenetére


Dwatti
addikt

Igen mert magyar nyelvű óra kevés van.

(#17855) szpeti40


szpeti40
addikt

59990ft a fekete Garmin Instinct az eMagon.
https://www.emag.hu/garmin-instinct-okosora-graphite-010-02064-00/pd/DXBZ7WBBM/

Nemtudom, mennyire jó ár, de hátha valakit érdekel.

Forrás: BB Topik

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17856) arcitec válasza prolad (#17851) üzenetére


arcitec
addikt

Az miért érdekes, hogy mikor jött az üzenet, hiszen valós időben nyomja. :U
No meg ott a telefon, a közeledben.

[ Szerkesztve ]

(#17857) padi68 válasza szpeti40 (#17855) üzenetére


padi68
senior tag

nekem volt az is ill. solar is, nagyon jó kis óra annyiért meg ajándék!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#17858) Badboys válasza szpeti40 (#17855) üzenetére


Badboys
őstag

Majdnem rá ugrottam amikor néztem a forgalmazót Román. Így kimaradt, de azért köszönöm

(#17859) HKorn válasza Badboys (#17858) üzenetére


HKorn
addikt

Az eMag forgalmazza, hivatalos Garmin partner, mi a gond?

Run&Ride

(#17860) Badboys válasza HKorn (#17859) üzenetére


Badboys
őstag

Bocs, de ott Román forgalmazó van megadva. Azt meg hanyagolnám. [link]

(#17861) szpeti40 válasza Badboys (#17860) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam az EXTREME DIGITAL-EMAG KFT. A forgalmazó. Ami budapesti.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17862) HKorn válasza Badboys (#17860) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem te rossz helyen nézed, alul van olyan, hogy további ajánlatok, nem azt nézed veletlenül?

Run&Ride

(#17863) szpeti40 válasza HKorn (#17862) üzenetére


szpeti40
addikt

És az még drágább is :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#17864) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !

Mindennapi használat és sport célokra / futás, futóroller, súlyzós edzés/ kellene valami "okos időmérő".
Egy Casio G-shock és egy Amazfit Pace mellé kellene.
Legfőbb elvárások egyebek mellett : Ios kompatibilis, Jól látható számlap / sajnos a Pace félhomályban és borongósabb időben nem igazán nyerő /, Gorilla Glass üveg, viszonylag pontos GPS, zenehallgatás funkció, és persze cserélhető óraszíj / nem sokan foglalkoznak vele pedig sokszor okoz bosszúságot a le és felvételkor egy túl lágy vagy rövid használat után nagyon merev szíj /.
Árkategória: 35-65 ezer
Amiket néztem: Amazfit GTR2 Sport Edetion
Huawei Watch GT 2 Pro
Amazfit T-REX Pro
Egyéb alternatíva esetleg ...

Válaszotokat előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

(#17865) Black_Raven válasza meszeske (#17864) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én a Huawei Watch GT2 Pro-t választanám, mert gyönyörű amoled kijelzője van, akksi akár 2 hét. Nem GG üveg hanem zafír üveg védi, titán ház, kerámia hátlap, vezeték nélküli QI töltés 100+sportot ismer, jó GPS, vizálló 5atm, exportálható fájlok.[kép] [kép] stb. szóval amit kértél mindennek megfelel, ráadásul nagyon szép óra.(relativ)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#17866) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
FONTOS! Az okosórákra, konkrétan a Xiaomi Mi Watch okosórára lehet szöveget másolni, vagy milyen lehetőségek lennének?

(#17867) Hópihe5


Hópihe5
tag

Milyen okosórák vannak , amik tudásban hasonlóak, mint a Zeblaze Thor 4, tehát lehet vele netezni illetve szöveget olvasni rajta, amik kicsit olcsóbb kategóriában vannak?

(#17868) nutfile válasza Hópihe5 (#17866) üzenetére


nutfile
aktív tag

wear os-esekre lehet, vannak jegyzet appok.
gondolom így vizsgaidőszakban jól jöhet a dolog :D

(#17869) tanulo


tanulo
tag

Üdv. Van egy Galaxy watch activ 2 orám, szegénynek már csúnya az oldala, elkopott róla a festék, valakinek van ötlete hogy mivel és hogy lehetne megcsinálni hogy szép legyen? Esetleg valaki csinált már hasonlót a sajátjával? Gondoltam körbe maszkolom az óra kijelzőjét meg a hasát és megcsiszolom a keretet aztán ha tetszik akkor úgy marad ha nem akkor meg lefuljom egy valamilyen spré festékkel. Ha valaki tudnak valami tapasztalatot mondani azt megköszönném.

(#17870) Hópihe5 válasza nutfile (#17868) üzenetére


Hópihe5
tag

Szia! MElyik lenne a legjobb választás, mit ajánlanál?

(#17871) nutfile válasza Hópihe5 (#17870) üzenetére


nutfile
aktív tag

több éve garmint használok, azóta nincs wear os-es órám, nem követem az app kínálat fejlődését.
google a barátod :K

(#17872) lkiss2


lkiss2
csendes tag

Sziasztok,

Vettem a napokban egy Xiaomi Mi Watch-ot. Ma voltam vele edzeni, es rajottem, hogy nagyon zavar, hogy kikapcsolgat. A folytonos kijelzobekapcsolas funkcioval 5 percig marad bekapcsolva. Az AOD csak egyszeru ora, sporthoz hasznalhatatlan.

A jo kis 20 eves Casiom sokkal kenyelmesebb ebbol a szempontbol. Letezik olyan okosora szenzorokkal, GPS-el, aminek kvarc, vagy esetleg E ink kijelzoje van, es allandoan be van kapcsolva? Valszeg nekem inkabb az kellene.

Udv, Laci

(#17873) Gabis válasza lkiss2 (#17872) üzenetére


Gabis
őstag

Transflective kijelzőset keress. Ebben az árban szerintem csak használtan találsz, újonnan a Garmin forerunner 55-öt, vagy Coros Pace 2-t mondanám, de én itt csak csendes tag vagyok, majd a nagyok megmondják a tutit. ;)

(#17874) HKorn válasza lkiss2 (#17872) üzenetére


HKorn
addikt

Pontosan ezért használ a Garmin a mai napig TF kijelzőket, azok között nézz körül, akár használtan (Forerunner 45, Vivoactive 3), újonnan nem olcsók.

Run&Ride

(#17875) lkiss2


lkiss2
csendes tag

Koszonom a segitseget, kozben en is raleltem a Transflective temara. A Ticwatch Pro 3-at neztem. Hasznaltan eleg jo aron vannak. A Wear OS meg valszeg rugalmasabba teszi, hogy mit hogy jelenitsen meg, bar nem talaltam meg, hogy egyaltalan lehet-e modositani a TF kijelzon megjeleno kepet vele.

(#17876) bogdanypeter válasza lkiss2 (#17875) üzenetére


bogdanypeter
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Fossil Gen 6-ról? 85e körül meg tudnám venni.

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#17877) Dwatti válasza bogdanypeter (#17876) üzenetére


Dwatti
addikt

Sportban nem igazán jó, de okosfunkciókban jól teljesít, de gyenge üzemidő (Wear OS)

(#17878) HKorn válasza lkiss2 (#17875) üzenetére


HKorn
addikt

eMagon van most pár jó Garmin ajánlat, Instinct 60-ért [link] , vivoactive 4 70-ért [link]

Run&Ride

(#17879) Memmaao válasza HKorn (#17878) üzenetére


Memmaao
addikt

Az instinct solar 85e náluk, az is instant get.

My name is Bond, James... Dean.

(#17880) HKorn válasza Memmaao (#17879) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, az is jó annyiért.

Run&Ride

(#17881) boltvarazs válasza boltvarazs (#17658) üzenetére


boltvarazs
csendes tag

Ezzel kapcsolatban valaki...? :U :R

(#17882) Hópihe5


Hópihe5
tag

Ticwach E okosórát hogy tudok rátenni word vagy pdf szöveget?

(#17883) Dwatti válasza boltvarazs (#17658) üzenetére


Dwatti
addikt

Itt egy összehasonlítás
De nyelv és az app miatt is Huaweit vennék

[ Szerkesztve ]

(#17884) naja válasza Dwatti (#17848) üzenetére


naja
aktív tag

Köszönöm szépen! A Garmin dizájnja nem annyira tetszett, kicsit gyerekórára hasonlít a formavilága és az anyaghasználata is. A H W GT2-ből már vettünk is egyet közben, 51 eFt-ért. Az nagyon szép óra.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az normális, hogy az animációk, görgetések némileg darabosak? Jó ha van 10–20 FPS ránézésre, ez egy kicsit csalódás. A MiBand 4-em tökéletesen fluid ehhez képest. Ezzel lehet valamit kezdeni?
Köszi még egyszer!

(#17885) naja válasza prolad (#17851) üzenetére


naja
aktív tag

A telefonon futó appban lehet állítani külön-külön hogy mely appok értesítéseit mutassa az óra. Páromé a cucc, így most nem tudom megnézni. Ha viszont jól emlékszem: valahol a profil vagy beállítások résznél (képernyő jobb alján lévő: profil, settings, device szerű ikont keress) van az "értesítések". Ezen belül tudod állítgatni, hogy minek legyen "jogosultsága" megjelenni. Emlékszem a nejem is küzdött vele, mert alapból csak 3-4 dolog volt bekapcsolva.

(#17886) Dwatti válasza naja (#17884) üzenetére


Dwatti
addikt

Sajnos gt2 kicdit döcög, ezért is cserélték harmony os-re a 3-as szériát

(#17887) arcitec válasza naja (#17884) üzenetére


arcitec
addikt

Kissé döcög, de szép ...
A Garmin nem annyira szép - azok sport órák de van köztök azért szép is - de ami még lényegesebb, jók is... ;)

(#17888) boltvarazs válasza Dwatti (#17883) üzenetére


boltvarazs
csendes tag

Köszi, ezt láttam. Az angol nyelv nekem nem gond, a huwai gt2-t próbáltam, viszont nem tetszett hogy az értesítéseket (pl email) csak úgy dobja fel, hogy utána el is tűnik az óráról. A gtr2-nél viszont látszik azonnal és hosszabb ideig és meg is nyitható.

A google összehasonlító oldalait ismerem, de sok esetben vagy száraz tényeket hasonlítanak össze, vagy hiányosak. Igazából személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi, de úgy tűnik nincs itt olyan aki a két óra között vacilált/döntött.

(#17889) Babetta-X válasza boltvarazs (#17658) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Sajnos nekem a gt3-al nincs tapasztalatom, mivel a harmony OS-t nem ismerem, nekem gt2-őm volt még a sima op rendszerrel (HMW2 de lényegében ugyanaz volt akkor.).
Sport funkciókban nekem sajnos hiányzott pár dolog, illetve a garmin szoftvere kb fényévekkel jobb ha sportolást vesszük. Maga mint óra, nekem egyébként a hmw2 is nagyon tetszett, főleg az akkumulátor üzemideje. A gps jel találással vannak néha problémák, remélhetőleg ezt a gt3-ban már javították.

(#17890) HKorn válasza Babetta-X (#17889) üzenetére


HKorn
addikt

Én is szerettem a HMW2-t, bár a GPS jeltalálással néha kiakasztott, de pont úgy, mint te, sport miatt váltottam Garminra és erre a célra ez sokkal jobb.

Run&Ride

(#17891) Dwatti válasza HKorn (#17890) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem az utóbbi időben Garmin gps-nek is kellett akár 4-5 perc is mire jelet talált.

(#17892) HKorn válasza Dwatti (#17891) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam nincs ilyen gond

Run&Ride

(#17893) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Női okosórát keresnék 20ezer forintig. Amit szeretne a hölgy: pulzusmérés, fitnesszfunkció?( Bármit is jelentsen ez :)). W26-os kínai óra volt eddig, amivel meg voltak elégedve, de elrepedt a kijelzője. Esetleg ebben az árkategóriában van bármi más ajánlott készülék? Előre is köszi a válaszokat

(#17894) adrian14 válasza adrian14 (#17893) üzenetére


adrian14
tag

Visszaolvastam a topikot és az eddigi hozzászólások, vélemények alapján vagy az Amazfit bip u pro vagy a most akciós Huawei Watch Fit lesz.

(#17895) HKorn válasza adrian14 (#17894) üzenetére


HKorn
addikt

Esetleg Xiaomi Mi Watch Lite, de ennyi pénzért nagy csodák nincsenek.

Run&Ride

(#17896) anrb válasza Dwatti (#17891) üzenetére


anrb
aktív tag

Akkor nem csak nálam vacakolt az óra (FR745). Azért volt furcsa, mert a Polar Vantage M (ami szintén Sony chipes) azonnal jelet talált, ugyanott.

(#17897) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Sziasztok, valaki nem tudja, hogy a galaxy watch 4-nel ha multisimmel hasznalod, az mukodik-e roamingban telefon nelkul?!

(#17898) vilmose33 válasza autotaxmo (#17897) üzenetére


vilmose33
őstag

Elvileg teljes értékű az e-sim szerintem, működnie kell mindennek úgy mint a telefonba. Hívd fel a szolgáltatót ,hátha tudja az ügyintéző akit kapcsolnak.

A jövő most van

(#17899) pilu01


pilu01
senior tag

Srácok!
Most Amazfit Stratosom van.
Melyik az az óra ami mindenben hasonlít az órámhoz, csak amoled kijelzős?
Amire gondolok, és ami fontos;
Egyszerűen cserélhető számlapok (sok) belső memória
cserélhető szíj
méret, forma
aránylag sportosabb kialakítás (de ne T-Rex)
esetleg romolhatóság (Magyar nyelv)

(#17900) Dwatti válasza pilu01 (#17899) üzenetére


Dwatti
addikt

Esetleg Honor watch gs pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.