Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) jézusom válasza fap333 (#16150) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem felesleges az esim. Legalabbis en csak ki szoktam nyomni óraról a hívást, latom ki az kesőbb vissza hívom. Max be kell allitani egy auto valasz smst. De az egy kicsit nonszenz hogy felvegyem azert hogy majd vissza hívlak. Amúgy pont azert nem veszem fel mert mondjuk vásárolok, nem akarok ott beszélni.

(#16152) fap333 válasza jézusom (#16151) üzenetére


fap333
aktív tag

A sim azért lenne szükséges, mert a hívást akkor is szeretné látni, ha nincs a telefon hatósugarában, és az okosóra és a telefon között nincs semmiféle kapcsolat.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16153) talmam


talmam
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem a feleségemnek egy Samsung Galaxy Watch Active2-t.
Tudnátok ajánlani védőfóliát hozzá? Honnan érdemes venni vagy inkább rendelni?
Edigitálból vettem de az 2 nap alatt le is esett :S

(#16154) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

csak értesítések korrekt megjelenése a cél, melyik óra ajánlott?

Amazfit GTS vagy GTS 2 esetleg más óra?

Lényeges, hogy min 1,6" kijelzője legyen...

Köszönöm, Á

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16155) Dwatti válasza fap333 (#16150) üzenetére


Dwatti
addikt

e - sim*- est 40-50e csak valami kinai vackot kapsz.
----------------------------------------------------
Galaxy Watch Active2 eSIIM

[ Szerkesztve ]

(#16156) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Okosórát tervezek venni, de nem vagyok igazán járatos a témában ezért szeretnék tanácsot kérni.
100k környékén szánnék rá, sportoláshoz(futás, úszás, túrázás) és mindennapi használatra lenne. Hívásfogadás funkció jó lenne, ha lenne benne. Az sem ártana, ha lenne hozzá valami jó app amivel utólag meg lehet nézni a dolgokat. + GPS/jó aksi idő.

Google kereséssel kidobott tesztek nagyrésze a samsungot javasolja, de láttam, hogy a garminnak elég széles okosóra palletája van azokról az órákról mi a vélemény? Huaweit is ajánlottak kicsit kedvezőbb áron.

Köszi

(#16157) HKorn válasza Rekro (#16156) üzenetére


HKorn
addikt

Samsung, Huawei, nem annyira profi sportkövetésben, mint a Garmin, viszont van hivásfogadás, Garminoknál ez nincs. Garminoknál viszont van Garmin Pay, ami Revolut kártáyval megy, már ha ez szempont nálad.

Mivel nálad fő szempont sport, ezért mindenképp Garmint javasolnék. 100k, az a Vivoactive 4, Forerunner 245, esetleg Venu szintje, Fenixek drágábbak sajnos.

Run&Ride

(#16158) Dwatti válasza Rekro (#16156) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha a Hívásfogadás funkció elég BT fülesen keresztül akkor PL : Garmin Vivoactive 4
Huawei gt2 pro ebben van mikrofon és hangszoró Samsungnál jobb üzemidő de zárt rendszerű mobil ap az adatok vissaznézéséhez

(#16159) Rekro


Rekro
aktív tag

Köszi a gyors válaszokat!

Azt nem írtam, hogy egy pixel 5-el lenne használva(tehát nem samsung telóval).
Közben nézelődtem és a Garmin Instinct Solar kinézetre tetszik és még beleférne árban ez is egy jó készülék?(bár látom az ár ellenére tudásban jobbak az általatok ajánlott órák)

(#16160) HKorn válasza Rekro (#16159) üzenetére


HKorn
addikt

Instinct Solar is teljesen jó óra, ez ugye inkább az outdoor tevékenységekre, strapabírásra megy rá, viszont nagyon hosszú az üzemidő, kijelző viszonylag egyszerű. Ha tetszik vedd nyugodtan.

Run&Ride

(#16161) padi68 válasza Rekro (#16159) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, ment pü

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16162) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Abban kéne segítség, hogy egy Iphone telefonhoz kellene nekem egy okosóra.

Xiaomi Amazfit GTR 42 vagy pedig egy Samsung Galaxy Watch Active 2?

Ár/értékben vagy tudásban melyik éri meg jobban? Az lenne az egyik fontos szempont, hogy rózsaszín legyen. Max ilyen 60 ezer forintig.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#16163) HKorn válasza undercover (#16162) üzenetére


HKorn
addikt

GTR felejtős, rossz a GPS benne, sokkal inkább a Watch active 2. Többet is tud, üzemidőben gyengébb egyedül.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#16164) jézusom válasza undercover (#16162) üzenetére


jézusom
addikt

Iphonehoz csakis apple órát vennék. Szerintem régebbiket lehet venni, más nem használtan. De ha tényleg csak a szÍn a lényeg akkor vehetsz bármit, de iphonenal nem olyan lesz a működése. Vagy legalábbis kihagysz egy olyan ziccert, hogy órával tudsz fizetni, meg jól együtt működik az óra a telóval...

(#16165) devilzero válasza devilzero (#14740) üzenetére


devilzero
tag

Sziasztok!
Lecseréltem a Bip U Pro-t egy GTS 2 minire. A a sima Bip után hiányzott az AOD, megtetszett az aluház illetve a kijelző már az első nap után fényévekkel jobb. Viszont az alábbi problémával találkoztam: a teszt kedvéért beállítottam egy ébresztőt 6:19-re nem jelzett az óra, 6:20-kor szól a telefon ébresztője az szól, de nyomtam egy szundit, 6:29-kor szól a szundi akkor pedig az órán és a telón is jelzett az ébresztő. Találkozott már valaki hasonlóval? (Ha lesz egy kis időm, lehet írok erről is egy véleményt, mint a Bip U Pro-ról.)
Köszi!

(#16166) Rekro


Rekro
aktív tag

Helló!

Esetleg abban még tudtok segíteni, hogy BP-n vagy környékén hol lehetne viszonylag nagy választékban Garmin órákat megnézni?(néztem mm/euronics/deca webshopban láttam, hogy van szinte mindegyik de áruházi készleten meg szinte egyik se)

köszi

(#16167) HKorn válasza Rekro (#16166) üzenetére


HKorn
addikt

Navi-Gate Kft Budapest, Hegedűs Gyula u. 89/a, 1133
Sarkcsillag Sportbolt, Budapest, Bécsi út 171, 1032
Zerge Sportbolt, Budapest, Szentendrei út 13, 1035

Run&Ride

(#16168) Dwatti válasza Rekro (#16166) üzenetére


Dwatti
addikt

Garmin. hu oladalon ott az üzlet
1. elérhetősdége.
2.
Multinavigator. hu

[ Szerkesztve ]

(#16169) (ex)Cat válasza undercover (#16162) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

iPhone-nal csak az Apple Watch a tökéletes. Nekem volt mellé Garmin, Samsung, működtek, de sosem volt igazán jó. Az AW4 messze jobb volt az összesnél. Nem beszélve arról, hogy tök jó, ha csak az óra van nálad - pl. strandon - és tudsz vele fizetni. Mondjuk a szín nem stimmel, de veszel hozzá megfelelő színű szíjat és akkor azért elég rózsaszín tud lenni. Vagy van belőle a Rose Gold (pl. s4-ből) ami azért eléggé csajos szín.

(#16170) padi68 válasza Rekro (#16166) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, nekem van 1 szinte új eladó órám, küldtem is privát üzenet...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16171) Foglalt név válasza (ex)Cat (#16169) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azt nem tudom, hogy lesz egy óra "tökéletes", amit naponta kell tölteni :U

(#16172) egykori válasza devilzero (#16165) üzenetére


egykori
őstag

Én Bip U-ról váltottam GTS 2 minire, főleg az AOD miatt. Nekem ébresztett a GTS 2 mini rendesen, igaz, a telefonom nem volt bekapcsolva ébresztéskor, úgyhogy nem tudom a kettő együtt hogyan viselkedett volna. Telefont éjszakára mindig kikapcsolom és felkelés után kapcsolom be. A szundit egyébként egyszer próbáltam, 10 perc múlva jelzett, ahogy kell.
(Azért írtam múlt időben, mert nem rég a minit leváltottam. Jelenleg GTR 2-t használok, és ez is ébreszt rendesen.)

[ Szerkesztve ]

(#16173) egykori


egykori
őstag

Az új órával való ismerkedés közben fennakadtam egy opción, az Airplane mode, vagyis a repülési mód be- vagy kikapcsolásán. Ugyanis, nem találtam sehol megnyugtató választ arra, hogy a bekapcsolása az órán is ugyanazt befolyásolja, korlátozza, mint a telefonon?
Ez akkor vált kérdéssé, hogy jelezte az óra a telefonhívást és fel is tudtam venni, miközben a fent említett opció bekapcsolt állásban volt.

(#16174) balazsovics


balazsovics
tag

Sziasztok!

Feleségemnek keresek okosórát,de a kínálat enyhén szólva is bőséges. Gondoltam hátha itt tudtok segíteni. Amit szeretne, hogy futás közben tudjon zenét hallgatni, és ne kelljen a telefont magával vinnie. GPS is jó lenne, a többi dolog mellékes. Van esetleg erre bevált típus?

Köszönet!
Balage

(#16175) Dwatti válasza balazsovics (#16174) üzenetére


Dwatti
addikt

Honor magic watch2 42 mm, Garmin venu sq music, Garmin Vívoactive 4 s

(#16176) scyllarus válasza Dwatti (#16175) üzenetére


scyllarus
veterán

Annyit hozzátennék, hogy a Honor eladása óta a Honor órák nem frissültek, a Huawei párjuk többször is, úgyhogy jelenleg a HMW2 42mm helyett inkább a Huawei Watch GT2 42mm ajánlott a kisebb felár ellenére is (hardveresen ugyanazok).

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16177) (ex)Cat válasza Foglalt név (#16171) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Engem pont nem érdekelt, hogy naponta kellett tölteni. A telefont is töltöm, semmibe sem telik uakkor az órát is. Egyébként a tökéletességet a telefon és óra közti kommunikáció/szinkron kapcsolatra értettem. Semmi ilyet nem kapsz meg mással. Még csak közelítőleg sem.

(#16178) Dwatti válasza scyllarus (#16176) üzenetére


Dwatti
addikt

Ezt nem tudtam, azért nem szép dolog igy el engedni a honort.

(#16179) scyllarus válasza Dwatti (#16178) üzenetére


scyllarus
veterán

Minden lehetséges hivatalos fórumon érdeklődtem már, MagicWatch 2-m van, a válasz az volt, hogy stay tuned.
Január óta semmilyen frissítés nem jött, a Huaweire már 3 is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16180) undercover válasza (ex)Cat (#16169) üzenetére


undercover
senior tag

AW4 mit jelent?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#16181) fery02 válasza undercover (#16180) üzenetére


fery02
addikt

Apple Watch 4

(#16182) gorog00


gorog00
csendes tag

Üdvözletem!

Mint fentebbi hozzászóló én is nőnek keresnék okosórát, de kicsit jobban kifejteném.
Szempontok:
- elsősorban kerek max 42mm design
- gps legyen benne
- ma 50k

Ahigy néztem ami ennek kb megfelel
- huawei whatch gt 2 42mm
- amazfit gtr 42mm (a 2es szériából nem látok kis méretet
- garmin és galaxy kiesik az ár miatt.

Van esetleg még alternatíva ami jobban megéri. Nem vagyok túl elégedett. A huawei 42mm butább és drágább mint a 46mm-es. Az amazfit vastag kerete nem nagyon tetszik és szivesebben vennék újabb szériát, de nincs 42es :-(

Esetleg szögletes designban valami best buy?
Köszönöm

(#16183) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Okosóra vásárláson gondolkodom. Igazság szerint én inkább a klasszikus felé hajlanék. Láttam,hogy vannak hibrid jellegű órák.

Fő szempont inkább az egészség,mintsem az okos funkciók lennének. Értem: EKG, PULZUSMÉRÉS,VÉROXIGÉN.

Versenyzők:
1. Galaxy Watch 3- Ez az én szükségleteimnek talán már too much :DDD Üzemidő se vett le a lábamról.
2. Withings Scanwatch 42mm - Talán ő lehet a befutó. Mennyire ajánlott? Majd szeretnék hozzá fémszíjat,ha őt veszem. Honnan és milyen méretekkel ajánlott venni?

Meghallgatok minden alternatívát. Ha van... :R
Ár 100k körül lenne.

Előre is köszönöm.

(#16184) vilmose33 válasza Selynelar (#16183) üzenetére


vilmose33
őstag

Galaxy watch 3 nem ajánlanám már, Tizen op.rendszer van rajta, az újabb Samsung órákon már android lesz. Kérdéses,hogy meddig fogja támogatni a Samsung.

A jövő most van

(#16185) Selynelar válasza vilmose33 (#16184) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Akkor szerintem maradok a Withings-nél. Én ostoba annyit gondolkodtam,hogy tegnap 89k lett volna ma már 100.000 :W

Mégegyszer köszönöm az infót.

(#16186) vilmose33 válasza Selynelar (#16185) üzenetére


vilmose33
őstag

Withings-et nem ismerem. Várd meg esetleg hogy a többiek mit mondanak.

A jövő most van

(#16187) Dwatti válasza Selynelar (#16185) üzenetére


Dwatti
addikt

Esetleg nézd meg az Asus VivoWatch Sp órát

(#16188) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok! Szeretnék okosórára váltani okostelefonról, azaz teljes mértékben elhagyni a telefon használatát.

Indok: egyrészt utálom az okostelókat (az Apple termékek őrületesen túlárazottak, az androidos ketyeréket meg rendszerint tönkrevágják valami szoftveres frissítéssel), másrészről pedig túlságosan sok időt vesznek el a dopamin-hajhász értesítéseikkel stb. Egy okosóra tudna mindent, ami nekem valóban kell (bizonyos értelemben többet is egy telefontól az életmódvizsgálattal kapcsolatos képességei miatt), viszont általa mentesülhetnék az okostelefonok idegesítő és nemkívánatos tulajdonságaitól.

Egy olyan okosórát szeretnék, aminek négyzetes kijelzője van (nekem ez a dizájn tetszik), emellett pedig van beépített memóriája zenehallgatáshoz, és van benne LTE, ami által tudok mobilhálózatra csatlakozni, hogy hívásokat indítsak/fogadjak.

Jelenleg ár-érték arányban az Apple Watch SE tűnik (használtan) a legjobb választásnak. Tud valaki esetleg jobb alternatívát mondani? Illetve szükséges az ESIM, vagy bármi egyéb órafunkció beüzemeléséhez egy iPhone, vagy a kezdetektől fogva lehet teljesen függetlenül használni? Csak mert nincs iPhone-om, nem is tervezek venni, pont az volna a lényeg, hogy mobil nélkül legyek.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#16189) (ex)Cat válasza DaemonX (#16188) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Az AW iPhone nélkül eléggé halott ötlet. Nagyjából semmire se tudod használni, mert nem tudsz rá alkalmazást telepíteni, sőt ha jól rémlik még csak beállítani sem tudod. - Bár lehet, hogy egy iPad is jó hozzá, de ebben nem vagyok biztos. Az viszont tuti, hogy valamelyik kell, különben az óra használhatatlan.

Egyébként - szerintem - messze vannak még az okosórák ahhoz, hogy kiváltsanak egy mobilt. Eleve telefonálni sokkal nyűgösebb vele, persze szükség esetén jobb min a semmi, de azért ha már beszéltél ilyenen, akkor tudod, hogy elég gyatra a hangja, ráadásul - ismét csak szerintem - k.hülyén néz ki, hogy egy kissé zajosabb környezetben az órát emelgeted a füledhez/szádhoz. Ezen felül a rájuk telepíthető alkalmazások is butábbak - már ami egyáltalán létezik - mint a telefonos társaik, de főleg nincsenek is, hiszen mivel kell hozzájuk a mobil, ezért az ottani értesítéseket csak megjelenítik az órán. Ebben mondjuk az AW jobb mint a többi, ez tény, mert ha jól rémlik, saját messenger alkalmazása van, ezért is tudja az oda érkező képeket is megmutatni, de ettől függetlenül iszonyúan kevés az, ami önállóan fut az órán.
Szóval szerintem bár a filmekben ez egy működő dolog talán, de a való élet ettől még nagyon távol áll.
Ja és az sem megoldás, hogy kölcsön kérsz egy iPhone-t a setup erejéig, mert onnantól ahhoz az accounthoz kötődik az óra is, szóval cseszheted. No meg, továbbra is igaz, ha nincs mobil, nem tudsz vele csinálni szinte semmit. (Persze az LTE verzióval telefonálni, sms-t fogadni tudsz, zenét is lejátszik, az órát is mutatja, de kb. ennyi.)

[ Szerkesztve ]

(#16190) DaemonX válasza (ex)Cat (#16189) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Eleve telefonálni sokkal nyűgösebb vele, persze szükség esetén jobb min a semmi, de azért ha már beszéltél ilyenen, akkor tudod, hogy elég gyatra a hangja, ráadásul - ismét csak szerintem - k.hülyén néz ki, hogy egy kissé zajosabb környezetben az órát emelgeted a füledhez/szádhoz.

De nem az órát emelgetném, hanem a hozzá társított wireless fejhallgató (amiben van mikrofon is) ott lenne a fejemen. :D

"(Persze az LTE verzióval telefonálni, sms-t fogadni tudsz, zenét is lejátszik, az órát is mutatja, de kb. ennyi.)"

Igen, és nekem ennyi elég is lenne. :D Meg GPS és checklist. Pont ez a lényeg, hogy nekem a mindenféle bizbasz programok nem kellenek. Mostmár csak az a kérdés, hogy tényleg kell-e az aktiváláshoz iPhone.

(#16191) kinder93 válasza DaemonX (#16190) üzenetére


kinder93
aktív tag

Igen kell az aktiváláshoz mindenképp. De azt írtad, hogy az Apple termékek túlárazottak és semmiképpen sem kéne neked. Aaaaaz Apple Watch is Apple termék. :DDD

Meg egyébként a telefon se küld olyan alkalmazás értesítést, amit nem telepítesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16192) DaemonX válasza kinder93 (#16191) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

A telók túlárazottak, viszont órában nem nagyon találtam jobb választást. :D És az androidos óráknál is kell aktiválás?

(#16193) kory24 válasza DaemonX (#16192) üzenetére


kory24
őstag

A huawei watch3-nál pl esimet csak telefonnal lehet beállítani az órára.

Bár ehhez sztem elég egy legoclsóbb legalapabn android mobil is amin elindul az egészség app.

Apple esetén nem elég egy legrégebbi legolcsóbb, szinte már kidobott modell az aktiválásig?

(#16194) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, egyszerűen nem tudom beállítani az órát, hogy jöjjenek az értesítések... :W

Mit nem veszek észre?

Amazfit GTS 2

Előre is :R a segítséget!
Árpi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16195) Divinity válasza DaemonX (#16188) üzenetére


Divinity
őstag

Szükséges az iPhone (tablet sem elég) és a telefonba kell a fő SIM és egy multi e SIM amit tud használni órán csak, pl nem tud két külön simet használni így az se lehet workaround, hogy valaki telefonjával beállítod. Plussz kb minden a teló appon megy, így a frissítések is. Szvsz a rendes, standalone használatához még elég messze vannak az órák

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16196) Dwatti válasza padi68 (#16194) üzenetére


Dwatti
addikt

Valószínűleg több helyen kell engedélyezni :Az apban pl: 1.alkalmazás értesítés
2.push értesítések.
Telefon beállítások között meg engedélyt kell adni az apnak a névjegyzék, telefon hozzá féréséhez. Az alkalmazás meg mindig fusson a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#16197) padi68 válasza Dwatti (#16196) üzenetére


padi68
senior tag

Köszönöm a választ, elvileg mindent engedélyeztem...

Az is érdekes, hogy párosítottam és mégis azt írja ki, hogy párosítsam... :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16198) Dwatti válasza padi68 (#16197) üzenetére


Dwatti
addikt

Akkor töröldapárosítást a telefonban, az órát reseteld és kezdelöröl . Telefon bt kapcsolatában nem kell hozzá adni !

(#16199) padi68 válasza Dwatti (#16198) üzenetére


padi68
senior tag

Részét hogy kell? :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16200) padi68 válasza padi68 (#16199) üzenetére


padi68
senior tag

Reset....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.