Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) anrb válasza Magnat (#16399) üzenetére


anrb
aktív tag

Magyarországon nem. Az Apple (magyar kártyákkal), Garmin (Revolut, Wise, Curve) órákon kívül csak WearOS alatt megy az NFC fizetés, ott is trükközéssel.

(#16402) Magnat válasza anrb (#16401) üzenetére


Magnat
veterán

:R

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#16403) Spec válasza Real_Necro (#16400) üzenetére


Spec
őstag

Nem szívózni akarok, csak inkább elvi kérdésként teszem fel a kérdésem, hogy egy elviekben karcálló zafír üveg kijelzőre miért kellene egy 5H-s kijelző védő, ami jóval kevésbé karcálló, mint maga a zafír üveg. A zafír üveget elviekben csak a gyémánt tudja megkarcolni.

Idézem: "A Mohs-skálán elfoglalt 9-es erősségével a zafír üveg a gyémánt után a második legkeményebb transzparens anyag. Sokkal karcállóbb az ásványi üvegnél és elsősorban orvosi és technikai eszközökben, valamint az óraiparban használják, de sokszor előfordul a védő-és kirakatüvegeknél is. A zafír üveget magas tisztaságú szintetikus alumínium oxidból állítják elő. Minél tisztább az alumínium oxid, annál keményebb a zafír üveg. Tulajdonképpen az üveg megnevezés sem helytálló, mivel az anyag kristályos szerkezetű és nem található benne üvegszerű molekuláris szerkezet."

Az ütésektől pedig a kijelzővédő se védi meg sajnos. Egy beérkező pontszerű erős ütéstől ripityára törik az is, meg a kijelző is nagy valószínűséggel.

Ez számomra olyan mintha a golyóálló mellény elé azért még odatartanánk egy plexi pajzsot is, biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#16404) Foglalt név válasza Spec (#16403) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mert a védőt egyszerűbb cserélni, mint a kijelzőt :F

(#16405) Spec válasza Foglalt név (#16404) üzenetére


Spec
őstag

A zafír üveg kijelző elviekben nem fog megkarcolódni, ha csak nem gyémánt bevonatú/hegyű dolgokkal esel neki, de ennek kicsi az esélye.
Itt egy jó kis teszt, ami alapján látható, hogy nem olyan egyszerű megkarcolni: https://www.youtube.com/watch?v=FP5WmoHQPX4
Viszont ha ütés éri, akkor a kijelző védő attól nem fogja megvédeni, mert ara viszont alkalmatlan, és ugyanúgy ripityára fog törni a kijelződ és cseréltetheted ki.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#16406) HKorn válasza Foglalt név (#16404) üzenetére


HKorn
addikt

és mivel a védő könnyebben karcolódik, mint a zafírüveg, ezért a cserélgetheted gyakrabban jó pénzért, miközben a zafírüveg meg nem is karcolódna. Ergo, tök fölösleges a védőüveg rá.

Run&Ride

(#16407) Real_Necro válasza Spec (#16403) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van pár analóg zafírüveges órám. Ebből az egyik sajnos az üveg mellett kapott, azaz a fémen jelentkezett karc. Itt is ez a cél, az éleket és a felső fém részt szeretném védeni.
Szerintem egyébként abszolút nem zavaró, alig venni észre, hogy a teljes felület védve van.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#16415) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hasznal valaki Garmin Fenix tipusu orat?

Vettem egy Fenix 6X Sapphire Pro Carbon -t, es szeretnek hozza minosegi, fem szijat vasarolni a hetkoznapokra, ha nem eppen tekerek vagy futok vele, mert a szilikon szij egesz napos viselese nem az en vilagom. Hol erdemes nezelodni?

Bringazashoz hogy jobb a hasznalata, csuklon vagy kormanyra rogzitve?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16416) Dwatti válasza MPowerPH (#16415) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha van HRM pántod akkor kormányon illetve ha használod ott a navigáció is praktikusabb.
Minden más esetben jó a csuklón is.
fém óraszíj itthon elég drága, nekem jó a szilikon vagy a bőr is.. Kiegészítők garmin. hu, Zerge.hu Multinavigator, Alza...

[ Szerkesztve ]

(#16417) Throme


Throme
veterán

Helló!

Xiaomi watch és az Amazfit GTR 2e közül melyik szerintetek a jobb, első körben pontosság szempontjából?
Telefon: Xiaomi

Telefonálás annyira nem téma, ha jelzi, hogy hívásom van, az már elég, kommunikálás nem szükséges.
Zenelejátszás sem annyira mérvadó, hogy háttértár legyen, ha vezérli a telón lévő spotify-t az nekem tökéletes.

Nem igazán sportolok, a séta (táv, idő), lépésszámlálás, bringázás és némi kardió mérése lenne fontos.
(majd ha bírok futni :B akkor azt is).

Igazából szeretnék belekóstolni az amoled kijelzős okosórák világába (igen, ebbe benne van a "csicsa" utáni kíváncsiság :B ).
Viszont nem akarok túl sok pénzt beletenni, de a legolcsóbb noname terméket sem szeretném emiatt megvenni.

Tesztet már láttam róluk, a GTR 2e pontosság tesztet beleértve. 5-10% eltérés az belefér ennél a kategóriánál.

GTR 2e felé mutat a mérleg, kinézet és ha jól tudom ez tud magasságot (domborzati) és hőmérsékletet is mérni, viszont a Xaomi watch - talán - pontosabb GPS-ét és a márkán belüli telefonom miatt, no meg az ára miatt nem engedtem el .

Szóval pár véleményre is szükségem lenne.

Kösz!

(#16418) scyllarus válasza Throme (#16417) üzenetére


scyllarus
veterán

Az Amazfit is Xiaomi... tulajdonképpen. Pontatlanok. 5-10% nem fér bele. Igazából, amióta Xiaomi telóra váltottam, nézem az órákat (szeretek márkán belül használni kütyüket), de egyszerűen nincs olyanjuk, ami ne lenne borzalmasan pontatlan.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16419) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Segítséget kérnék: van egy friss ropogós blitzWolf BW-AH1-es [link] okosóra...
Már kibontva is nagy csalódás, de a hozzá tartozó Da Fit nevezetű progija se ismeri fel az órát. Két telefonnal is próbáltam...magyar leírás szerint csinálom de semmi... Maga a telefon párosítja magát az órával, de a progija nem, így használhatatlan, még a pontos időt se mutatja.

Valaki tud okosat mondani, azon kívül hogy dobjam a kukába? :DDD

Köszi!

(#16420) scyllarus válasza Monya78 (#16419) üzenetére


scyllarus
veterán

A Blitzwolfot nem ismerem, de írtad, hogy a telefon párosítja magát, csak a program nem. Próbáltad csak a programmal? A legtöbbször nincs szükség a natív óra - telefon kapcsolatra, sőt, pl. a Huaweinél ugyanígy nem kapcsolódik a programmal, ha először a telefonnal párosítod. Csak a programmal próbáld, ha nem úgy tetted eddig.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16421) Throme válasza scyllarus (#16418) üzenetére


Throme
veterán

Ha jól értem, akkor egyiket se ajánlanád?
Nézelődjek inkább huawei-honor irányban (pl honor magicwatch 2)?
thx

(#16422) Monya78 válasza scyllarus (#16420) üzenetére


Monya78
veterán

Igen egyszer úgy is próbáltam...de semmi...

Magyar leírás alapján amikor a progival párosítom, akkor nyomjam hosszan az óra home gombját (mivel egy gomb van rajta így nem kérdés melyik az) viszont ha hosszan nyomom a home gombot két másodperc múlva az ugrik fel az órán hogy kikapcsolom vagy nem.

(#16423) vilmose33 válasza Monya78 (#16422) üzenetére


vilmose33
őstag

Lehet,hogy félre fordítottak valamit, yt nézd meg,hátha van teszt videó.

A jövő most van

(#16424) scyllarus válasza Throme (#16421) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem HMW2 van, és január óta nem kapott frissítést, miközben a Huawei Watch GT2 ugyanezzel a hardverrel négyet, szóval Honort nem vennék, amíg gatyába nem rázzák az új céget. Ebben az árban már van választék, nézz körül, milyen funkciókra van szükséged. Én most a GT2-t venném Huawei vonalon, de majd ajánlanak a fórumtársak mást is, én "igazi" okosórában nem vagyok otthon, nincs szükségem a tudásukra.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16425) Throme válasza scyllarus (#16424) üzenetére


Throme
veterán

A Honor MW2 mennyire pontos?
Az hogy nem kapott frissítést jelentheti azt is, hogy elsőre jót csináltak ;)
Félretéve a viccet, szükségét érzed, hogy frissítsenek?

Jah, hát nekem se kell sok funkció. Kb ez amiket felsoroltam tudásban elegendő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16426) MPowerPH válasza Dwatti (#16416) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kulfoldon erdemes megnezni? Lattam, jott ez az ora gyarilag is titan szijjal. De kulon nem latom, hogy megvasarolhato lenne.

Nincs HRM pantom, odzkodok tole. :N De maga a pulzus es kaloria nem erdekel, navigacio az, ami fontos.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16427) Monya78 válasza scyllarus (#16420) üzenetére


Monya78
veterán

Szia! Blitzwolf problem megoldódott, youtube-n egy másik progit használtak az órához GloryFit -et, ezt felraktam és müxik.... köszönöm a tippeket :R

(#16428) Black_Raven válasza Throme (#16425) üzenetére


Black_Raven
veterán

Kapott a HMW2 sok frissitést, csak idén eladták a Honort és azóta nem kapott updatet. Gondolom előbb kiadják az új termékeket és utána foglalkoznak a már piacon lévőkkel. Amit nem kapott a Huaweihez képest: pl.holdnaptár, pin kódos védelem,sys stab..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16429) szabog74


szabog74
aktív tag

Segítsetek pls. 18mm-es, kék vagy fekete, szilikon és a gyárinál (120+72mm) legalább egy centivel hosszabb szíjat keresek Withings move-hoz, de magyar webáruházban nem találok. Bőrből találtam, de nem tudom mennyire tolerálná a vizet. Pár órásnál már voltam Budán, de nem tudtak adni.
köszi

(#16430) reca888


reca888
csendes tag

Sziasztok!

Lett egy Galaxy watch 4-em (wear os) így elérhető rajta Google pay és Samsung pay is.
Szeretném használni vele az nfc fizetést, itthon MO-n. Van már rá megoldás, akár Curve vagy Revolut vonalon? (Vagy még a régióval kellene trükközni valahogy?)

Köszi

(#16431) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok . Ha a telefont otthon hagyom és futni megyek , be kell kapcsolni a helymeghatározást , gps-t , bluetooth -t , netet a telefonon ? Azért kérdezem mert amikor először mentem futni az órával , bekapcsoltam mindent a telefonon , és hamar talált gps jelet az óra . Ma amikor semmit nem kapcsoltam be ezekből , nem találta a pozíciót . Hazamentem bluetooth -t bekapcsoltam és így már hamar megtalálta a gps-t . (Nem értem , amikor távolodott az óra a telefontól , ki írta hogy levált , vagy valami ilyesmi , tehát elvileg bizonyos távolságon túl már nincs bluetooth kapcsolat ) . huawei watch fit - ról van szó . (Ha bármi hülyeséget írtam , javítsatok ki nyugodtan ) .

(#16432) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Ki próbáltam egy dolgot , de még mindíg nem értem . Itthon telefon , okosóra , edzés indítás . Nem talál gps jelet . Telefonon bluetooth bekapcsolás , egyből írja az óra hogy megvan a gps jel .Eddig értem , de amikor eltávolodtam a telefonttól , ki írta az óra hogy levált a bluetooth jelről . Gondolom bizonyos távolság után , már nincs meg a kapcsolat . De akkor miért kell mégis bekapcsolni a bluetooth -t a telón ?

(#16433) HKorn válasza Sántha Lajos (#16432) üzenetére


HKorn
addikt

Ha a telefont otthon hagyod akkor teljesen megszakad a kapcsolat az órával, de ilyenkor is használható az óra sportolásra (nyilván az üzenetek a telefonról nem jönnek át ilyenkor), a memóriába elmenti az edzés tracket és mjd ha újra párosodik a telefonnal leszinkronizálja az Egészség appba. Gyors GPS találáshoz néha frissíti a telefon az óra GPS-ét (aGPS), de ugyanúgy kellene találni műholdat amikor nincs ott a telefon is.

Run&Ride

(#16434) Sántha Lajos válasza HKorn (#16433) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Köszönöm a választ .

(#16435) Black_Raven válasza HKorn (#16433) üzenetére


Black_Raven
veterán

Persze hogy talál, igaz 10-15mp kellett neki. :K[kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16436) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Köszönöm a válaszokat. Az elöbb néztem talált gps jelet az óra. KB 15 mp. Alatt. Valószínű véletlen volt hogy nem talált délelőtt jelet.

(#16437) Dwatti válasza Sántha Lajos (#16436) üzenetére


Dwatti
addikt

Garmin F5 - Ha napokig nem inditok tevékenységet nem használom a gpst vagy napokig nincs kapcsolatban a telefonnal és olyankor elmegyek edzeni viszem az órát ilyenkor néha elég lassan talál GPS jelet van hogy kell neki 2-5 perc is!
De ha sürübben használom illetve telefon is töbször kapcsolodik olyankor mikor telo nélkül megyek mégis egyböl talál jelet. Valöszinüleg adat frissítés miatt jobb ha sürübben van kapcsolat a programmal.

(#16438) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Értem . Majd holnap kipróbálom úgy hogy még itthon telefonon bekapcsolok mindent (net , gps , helymeghatározás) , így hagyom 5-10 percig , majd kikapcsolok mindent , és elmegyek futni . kíváncsi vagyok így mennyi idő lesz még talál gps jelet az óra . (elvileg nem sok) .

(#16439) zeon.hu válasza reca888 (#16430) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az óra saját topikkal bír, ott a megoldás: [link]

#?*@&!

(#16440) Sántha Lajos válasza Sántha Lajos (#16438) üzenetére


Sántha Lajos
tag

kb.15-20 másodperc alatt talált jelet , az otthonhagyott telefonon mindent kikapcsoltam (net , hely , bt. ) , de a futás elött még itthon kapcsolatban volt az óra a telefonnal egy ideig .

(#16441) reca888 válasza zeon.hu (#16439) üzenetére


reca888
csendes tag

Köszönöm :R

(#16442) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

NFC-s óráknál lehet úgy is érintéssel fizetni, hogy a telefon nincs nálunk?
Azaz teljesen offline módban van az óra.
Garmin Pay, és Samsung vonalon a Google Pay alóli fizetés érdekelne.

(#16443) zeon.hu válasza YxVs (#16442) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Általában igen, de korlátozott számban.

#?*@&!

(#16444) arcitec válasza YxVs (#16442) üzenetére


arcitec
addikt

Az a lényege. A Garmin Pay esetében egy virtuális bankon kell regisztrálni a Revolut nevűn.
Még én sem aktiváltam, érdekes lehet akkor, ha pl nincs nálunk más, vagy akár rendszeresen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16445) Sántha Lajos válasza HKorn (#16433) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Kérdeznék . Otthon hagyott telefon , rajta minden kikapcsolva (net , hely , BT. ) , elviszem az órát a telefontól kb . 1-2 km. -re és nehezen talál gps jelet . Ha az otthonhagyott telefonon minden be van kapcsolva , akkor rögtön van jel . egy dolgot nem értek . Van bármilyen kapcsolat a telefon és az óra között ha minden be van kapcsolva , és eltávolodtam a telefontól kb . 1-2 km .-re ? (gondolom a bluetooth -t már ilyen távolságból nem érzékeli (ki is írja hogy levált ) , de a netet meg a helymeghatározást lehet hogy látja a telefonon ? (Nekem nem gond ha ezeket be kell kapcsolnom , csak az okát szeretném megérteni ) .

(#16446) YxVs


YxVs
senior tag

Garmin Vivoactive 4 kérdéseim lennének:

- Van benne mikrofon és hangszóró, azaz lehet hívást indítani, és fogadni is BT-n keresztül?
- Mekkora a belső tárhelye amire zenéket lehet tölteni?
- Megbízható az értesítések megjelenítése? Gmail, Messenger, Viber, Skype értesítések megjönnek? Mutatja azok teljes tartalmát (kép+szöveg), vagy csak a feladó és az első sor szöveg jelenik meg?

(#16447) arcitec válasza Sántha Lajos (#16445) üzenetére


arcitec
addikt

Kicsit ellentmondásosan írtad le. Több megközelítés van a "problémára".
Csak telefon esete: A gps jelet könnyebben találja meg, ha a net be van kapcsolva.
Óra: Csatlakozik a telefonra, a telefon a net-re. Ekkor az óra is könnyebben talál gps jelet.
Bár megjegyzem nekem az óra mindig viszonylag könnyedén taél önmagában is gps jelet. Nyilván nem mindig egyforma idő alatt, de a telefon sem, vagy maga a Garmin navigációs gps sem.

(#16448) Sántha Lajos válasza arcitec (#16447) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Elnézést , nem írtam a típust . nem Garmin , az én órám hanem : huawei watch fit . "Óra: Csatlakozik a telefonra, a telefon a net-re. Ekkor az óra is könnyebben talál gps jelet." ERRE VOLTAM KÍVÁNCSI . Köszönöm a választ .

[ Szerkesztve ]

(#16449) anrb válasza Sántha Lajos (#16445) üzenetére


anrb
aktív tag

A GPS (és általában GNSS) vevőknél hidegindításnál, jó vétel esetén is eltart akár negyed óráig, amíg pozícionálni tud. Ezt hivatott segíteni az Assisted GPS ( [link] ) , ami lényegében a műholdak pályáinak koordinátáját tartalmazó adatbázis. Ezt le kell tölteni az óra kezelő programjának (jelen esetben Huawei Health), és át kell küldeni az órára (jelen esetben Bluetooth-on). Ha nincs BT kapcsolat (vagy megszakad) a telefon és az óra között, akkor nyilván nem lesz frissítve az A-GPS adat.
Nincs ledokumentálva, hogy a Huawei milyen gyakorisággal frissített adatbázissal dolgozik és milyen gyakran tölti azt le. Én újra szoktam indítani a Health-et és nyomok egy szinkronizálást. Rossz környezeti paramétereknél (pl. városban, hegyekben, erdőben, borult ég esetén) tovább tart a GPS jel fixálása.

[ Szerkesztve ]

(#16450) Sántha Lajos válasza anrb (#16449) üzenetére


Sántha Lajos
tag

értem . Mint írtam nekem semmi gondom azzal hogy az itthon hagyott telefonon bekapcsoljam a netet . (wifi) , és a helymeghatározást , és a Bluetooth -t. Ha jól értem a arcitec hozzászólását , akkor így látja egymást az óra , és a telefon . És emiatt talál sokkal gyorsabban gps jelet .Mindenesetre mielőtt elmegyek futni , kb. 10 -15 percig biztos hogy össze szinkronizálom az órát a telefonnal , és utána bekapcsolva hagyok mindent , és így megyek futni .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.