Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) anrb válasza IOX (#15298) üzenetére


anrb
aktív tag

A lépésszámhoz köti az óra az inaktivitási számláló törlését. A gyári leírás néhány perc sétát (FR25), illetve rövid távolság megtételét (FR35) javasolja. Van némi lag a számlálón. Nem sokat használtam ezt a funkciót, már az FR25-ön sem.

(#15302) Memmaao válasza Orgi (#15300) üzenetére


Memmaao
addikt

Mire gondolsz? Nem nagy ügy átírni a szöveg filet, én elég sok mindent átírtam benne. A hibás hold fázist, a tétlenségi riasztást, a bent ragadt angol szavakat, stb.

My name is Bond, James... Dean.

(#15303) zseko válasza anrb (#15296) üzenetére


zseko
veterán

Áh, nem búsulok különösebben miatta, magamnak futok, nem vagyok profi, hogy érdekeljen, csak nem értem az eltérést a Zepp által kiírt, és a belőle kiexportált GPX adat között. A Google-s appnál ez például csak három méter volt.
A pulzusmérés lehetséges pontatlansága és/vagy lassú reagálása inkább zavaróbb dolog.

HR24.hu

(#15304) Orgi válasza Memmaao (#15302) üzenetére


Orgi
őstag

Elhiszem hogy nem nagy ügy, de most komolyan egy akciósan 80k-s óránál nekem kell hackelnem hogy ne legyen angol szavakkal tele a magyar fordítás?

(#15305) Memmaao válasza Orgi (#15304) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is jeleztem már a Garmin felé kb 5x, sőt, át is küldtem a javított szöveg file-t, nem történt semmi. Így én elég erősen átírtam. Pl. ha nem mozgok, azt írja, "mozgás Marci!" Aztán amikor törli a tétlenségi riasztást: "hajrá Marci!", Az időjárásnàl sem M van, hanem "most".

My name is Bond, James... Dean.

(#15306) IOX válasza anrb (#15301) üzenetére


IOX
tag

Akkor baj van. Lépésszámomat változtatja/számolja, mégis kapok ilyet, hogy Mozogj! Kimegyek a konyhába, és amikor kiértem akkor írj a Mozogj! figyelmeztetést.

(#15307) HKorn válasza IOX (#15306) üzenetére


HKorn
addikt

Kapcsold ki a francba, nekem mindig ez volt az első amit kilőttem.

Run&Ride

(#15308) IOX válasza HKorn (#15307) üzenetére


IOX
tag

Köszi, szinte csak ezt a funkciót használnám.

(#15309) HKorn válasza IOX (#15308) üzenetére


HKorn
addikt

De erre meg tök felesleges egy drága óra, ezt a legalapabb 6-10 ezer forintos karkötő is tudja, de persze de tudod mit miért szeretnél :)

Sportolni kell mindegy hogy mit, rendszeresen, az többet ér mint ez a mozdulj meg óránként egy kicsit dolog, szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#15310) IOX válasza HKorn (#15309) üzenetére


IOX
tag

Teljesen igazad van, csak a melóm irodai. Azért találtam rá a Garmin-ra mert kevés a gond velük (ezek szerint mégis van), csak ezt nem tudja jól. Honor Band 5 volt előtte, amikor ismét leültem akkor jelezte a tétlenséget. Ha valaki tudna egy olyan típust amelyik a tétlenséget jól tudja követni, ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

(#15311) anrb válasza IOX (#15306) üzenetére


anrb
aktív tag

Valahol azt olvastam, hogy valakinek kb. 200 lépés után nullázta a tétlenségi számlálót.
Próbaképpen kétszer kimentem most a konyhába, a HB5-öm lépésszámlálója meg se moccant. Ellapoztam a menüben, aztán vissza. Ugrott vagy 8-at.

(#15312) IOX


IOX
tag

Értem, de az gáz, hogy üveggömböt kellene ahhoz használni, hogy mikor fog tétlenséget jelezni. Van ez a csík a kijelző alján ami 1 óra után feltöltődik, és jelzi a tétlenséget rezgéssel, hanggal. Namost ez a csík feltöltődik, jelzi is hanggal a tétlenséget, de látom, hogy a lépésszám megemelkedett közben. Szóval az történik a mai tapasztalat szerint, hogy kimegyek a konyhába, amikor kiérek ott jelezi a tétlenséget (ez a rossz)+feltölti a tétlenség csíkot, viszont a lépésszámom emelkedik. Vissza a helyemre, ott a tétlenséget jelző csík nullázódik.

[ Szerkesztve ]

(#15313) HKorn válasza IOX (#15310) üzenetére


HKorn
addikt

Honor MagicWatch 2, nekem is az van, bár én nem használom ezt a funkciót, de ha a Band 5 jól csinálta, szerintem ez is.

Run&Ride

(#15314) IOX válasza HKorn (#15313) üzenetére


IOX
tag

Honor Band 5 úgy csinálta, hogy amikor visszaültem a székbe akkor jelezte a tétlenséget.

[ Szerkesztve ]

(#15315) zseko válasza IOX (#15312) üzenetére


zseko
veterán

Ugyan nekem is van benne, de én még sose kapcsoltam be, így fogalmam sincs hogy működik, de nem lehet hogy kellene hozzá nézni pulzusnövekedés is, a 'sétálok pár métert és le van tudva' ellen?
Mármint, hogy nem engedi ennyivel letudni.

HR24.hu

(#15316) IOX válasza zseko (#15315) üzenetére


IOX
tag

Én azt gondoltam, hogy érzékeli a lépéseket/számolja, akkor rájön a tétlenség megszűnésére. Egyébként ülve 55 a pulzus, ha csak felállok attól 70 lesz

(#15317) scyllarus válasza HKorn (#15313) üzenetére


scyllarus
veterán

A Honor MagicWatch 2 is csinál olyat, hogy mozgás utáni leüléskor jelez. Én használom ezt a funkciót, mivel szintén irodai munkám van.
És az egy dolog, hogy délután sportolok, de előtte a napi 8-9 órát nem kellene egyhuzamban leülni akkor sem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15318) nyul105 válasza zseko (#15293) üzenetére


nyul105
senior tag

Szia,

Én is vettem egy gtr 2e-t.
Hát a standing ring nem nagyon akar növekedni (x/12), minden orában mozgás ellenére is 4/12n ragadt be.
Zepp appban be van állitva a tétlenség jelző, ami 50 perc után kéne rezegjen/jelezzen. Na, ez nem jelez egyáltalán, a ring mégse nő. :(

Nálad szépen működik? A telefon bluetoothnak bekapcsolva kell lennie közben? Van tétlenség jelző sáv valahol, amit nem találok?
Köszi, redditen keresgéltem már, nagyon bízom az itteni tapasztalatokban. :R

(#15319) HKorn válasza scyllarus (#15317) üzenetére


HKorn
addikt

Én is irodai melót csinálok, de azt nehezen hiszem el, hogy valaki 8-9 órát ül egyhuzamban és egyáltalán nem áll fel.

Run&Ride

(#15320) scyllarus válasza HKorn (#15319) üzenetére


scyllarus
veterán

Nyilván nem, mert csak ebédelek, kávézom stb. de 2-3 órákat simán ülnék egyhelyben a figyelmeztetés nélkül, akár többször is naponta. Nem jó.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15321) juuzer válasza IOX (#15294) üzenetére


juuzer
addikt

Ezt nem a problémádra írtam, hanem a kérdésedre, hogy hol láttam GWA-ot 50k-ért. :D

Vamos a la playa.

(#15322) HKorn válasza scyllarus (#15320) üzenetére


HKorn
addikt

Annyi elmegy szerintem, ha aktívan sportol egyébként az ember, max figyelni kell kicsit a tartásodra ülés közben. De kinek mi persze.

Run&Ride

(#15323) IOX válasza juuzer (#15321) üzenetére


IOX
tag

Igen, utólag már ránéztem, hogy melyik számú hozzászólásomra írtad :R

(#15324) zseko válasza nyul105 (#15318) üzenetére


zseko
veterán

Kérdés, milyen mozgás? Csak normál sétálással, vagyis edzés nélkül szerintem lassan fog nőni, legalábbis ezt gondolom, szerintem kell hozzá az intenzívebb pulzus, mert azt nézheti. Ez a tegnapi napom, 23 pontot kaptam. Ebben volt összesen majd egy óra tánc zenére ugrálás (7 perc, 1 :DDD, és három kilométer futás, összesen 11e lépés (úgy mellesleg ma eddig 2340-nél tartok..)
A tétlenség jelzőt most kapcsoltam be, alig találtam meg :) Majd kiderül mit csinál.
Én sosem kapcsolom ki a bluetooth-ot.

HR24.hu

(#15325) nyul105 válasza zseko (#15324) üzenetére


nyul105
senior tag

A PAI nő rendesen, azzal nincs baj.

Kb. 150 lépés után a standing ring(a legalsó, a kék) is nőtt egyet, egyedül a tétlenségjelző nem akar jelezni :(
Majd írj légyszi, hogy a tétlenségjelző csinál e nálad valamit .

(#15326) freddyadu


freddyadu
senior tag

Sziasztok!
Hölgy részére keresek okosórát, elsősorban pulzusfigyelésre, alvás monitorozására.
Van valamilyen ajánlott óra 30k körül?

Másik kérdésem, hogy örökmozgó gyereknek keresek gps-es pulzusmérős és lépésszámlálós órát. Nem baj, ha nem gyerekóra, csak a méret legyen kicsi.

Köszönöm szépen!

(#15327) juuzer válasza freddyadu (#15326) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Honor Watch ES? Ugyanaz mint a Huawei Watch fit csak nincs benne GPS.

Szerintem pici méretben nincs ilyen. Legalábbi aktivitáskövető. A GPS az a drágább órák kiváltsága sokszor. (Max a telefonhoz csatlakoztatva tud edzés közben GPS koordinátákat is rögzíteni. ) Így hirtelen a Huawei Watch Fit/Huawei Watch GT jut eszembe, vagy az Amazfit GTR/GTS. (Utóbbiakban annyira nem jó a GPS). De ezek elég nagyok.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#15328) Dwatti válasza freddyadu (#15326) üzenetére


Dwatti
addikt

1.Huawei watch fit
2.Garmin Vivofit Junior vagy valamelyik okoskarkötő pl:Honor band 5

(#15329) zseko válasza nyul105 (#15325) üzenetére


zseko
veterán

Nem értem akkor most, az előzőben azt írtad, a standing ring nem nő, beragadt 4/12-n. Nekem most 8/12 még úgy is, hogy gyakorlatilag fél napot rajtam sem volt munka miatt.
A tétlenségjelző, ha jól értem, akkor csak rezeg, ezt eddig nem vettem észre, vagy lehet betudtam annak, hogy haverom üzent. Majd megpróbálom jobban figyelni.

HR24.hu

(#15330) nyul105 válasza zseko (#15329) üzenetére


nyul105
senior tag

Na,rájöttem a dolgokra: a standing ringhez az kell, hogy az adott órában, pl. 10:00-10:59 megtegyél legalább ~150 lépést.
A tétlenségjelző pedig pomtban óra:50kor jelez, ha tétlen vagy, ez kb a meg se moccansz kategória. Ki is írja, hogy állj fel.
A 4/12 beragadás azért volt, mert hiába nem ülsz, ha nincs meg a 150 lépés, nem adja meg.

(#15331) juuzer válasza zseko (#15324) üzenetére


juuzer
addikt

Tinder. :DDD

Vamos a la playa.

(#15332) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

A garmin okosoróráknál nem küszöbölhető ki az izzadság okozta bemenetel korródálódása ilyen gumi tapaszal? Vagy mik a tapasztalatok ezekkel a tapaszokkal, könnyen kiesik?
[link]

(#15333) Dwatti válasza Mr. Erikszon (#15332) üzenetére


Dwatti
addikt

Ez a dugó csak akkor jó ha pl uszol de utána kikell száritani pucolni dugót nem szabsf folyamatosan bent tartani mert be párlad alatta. Én is vettem anno de csak akadály veryenyrn hadználom a Vizes, sáros akadályok miatt.

(#15334) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok! Egy sima ticwatch pro-t érdemes még manapság venni? Gondolok itt a fürgeségre, támogatottságra. Köszi!

(#15335) Orgi válasza Dwatti (#15333) üzenetére


Orgi
őstag

Én úszom, bár most parkolópályán egyelőre... érdemes beszereznem egy hasonlót az Instinctre vagy felesleges, ha úszás után leveszem és hagyom száradni fél órát?

(#15336) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Utolso tanacsotok ota nagyon kutatom a Garmin Instinct ill. a Solar valtozatat.
Simat Instinctet mar csak hasznaltan lehet kapni itt a nemeteknel es most kb. 120-140Euroert mennek vagy talaltam egy Solart 242,76Euroert.
Ez egy visszaadott, de uj darab. 30 napos visszakuldesi lehetosegem van es jar hozza a 2ev garancia. Ti belevagnatok a Solarba?

[link]

(#15337) st.habacook


st.habacook
újonc

Ujra atgondoltam a dolgot es rajottem felesleges 50e feletti osszeget beleolnom, mivel heti 2-3 alkalommal futok.
Irtatok az amazfit es huawei vonalat ha elengedem az Adidas Running appet. Ezekbol melyik vonal a leginkabb ajanlott?

(#15338) Dwatti válasza Orgi (#15335) üzenetére


Dwatti
addikt

Felesleges, én csak a sár miatt szoktam használni.

(#15339) juuzer válasza st.habacook (#15337) üzenetére


juuzer
addikt

Honor Magic Watch 2, vagy valamilyen Garmin. (A Honor 55k körül mozgott utoljára, mikor megnéztem.)

Most néztem, drágább. Huawei Watch Fit akkor sztem. Vagy egy Garmin.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#15340) Mr. Erikszon válasza Dwatti (#15333) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszi a választ, erre nem is gondoltam

(#15341) Orgi válasza Dwatti (#15338) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi!

(#15342) Dwatti válasza st.habacook (#15337) üzenetére


Dwatti
addikt

Huawei watch gt2
Huawei watch gt2 e
Amazfit gtr2 e most best buy &és itt van strava támogatás

[ Szerkesztve ]

(#15343) zseko válasza juuzer (#15331) üzenetére


zseko
veterán

Nemértem :N
Egyébként nem vettem észre hogy valahogy elrontottam, nem tudom hogy sikerült, a '7 perc, 1 :DDD, és három kilométer futás', az '7-15-22 perc és három kilométer futás' akart lenni :)

HR24.hu

(#15344) juuzer válasza zseko (#15343) üzenetére


juuzer
addikt

Ott volt az értesíéseid között a képen. Csak szemet szúrt, bocsi, ne haragudj. :DD

Vamos a la playa.

(#15345) Memmaao válasza mutyuru (#15336) üzenetére


Memmaao
addikt

Annyiért a solar, ha van rá garancia, jó ár! Én a Solar-t venném.

My name is Bond, James... Dean.

(#15346) zseko válasza juuzer (#15344) üzenetére


zseko
veterán

Jaah 🤣 Gondolkoztam rajta, de végül nem volt kedvem újracsinálni miatta a screenshotot :D Poénnak elment egy ideig, de nem tudom komolyan venni, még képet se raktam fel :)

HR24.hu

(#15347) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok vettem magamnak húsvétra egy amazfit T rex-t :D
Ehhez jó sima 22 mm es szíj? Mert terepszínű szíjat szeretnék hozzá venni, de nem nagyon találok spéci tirex-eset. Vagy nem tudtok linket a spécihez?

[ Szerkesztve ]

(#15348) zseko


zseko
veterán

Csináltam egy számlapot az órára az Amazfit Watchface Editor 2-vel, egy másikat átalakítva. Ez utána csak annyi, hogy 'Pack and compress .bin' majd az órára felmásolva a Notify-ből feltöltöm? Elvileg nem csinálhat problémát?
A DeviceId és a Use ID for the watch face az mi lenne? A DeviceId az az óra típusát azonosítaná, hogy melyikhez való, jól gondolom? A másik pedig a számlapnak egy random egyedi azonosító.

HR24.hu

(#15349) Dwatti válasza zseko (#15348) üzenetére


Dwatti
addikt

Régebbem amazfit órákon egy létrehozott WatchFaces mappába kellett másolni ha jól emlékszem wfz kiterjesztésű watchfaces fájt.
Ha gondot okozott akkor csak onnan kellett törölni Azóta nem tudom milyen más megoldás vagy alkalmazás van hozzá.

(#15350) egykori


egykori
őstag

Akinek van GTS 2 Minije, és az AOD be van kapcsolva, hány napot bír egy töltéssel?
Nekem most még új óraként, rengeteget nyomkodva, bekapcsolva a pulzus, stressz és alvás mérés, így bírt gyenge 5 napot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.