Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) Kiskakukk válasza (ex)Cat (#15600) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Pedig ma kérdeztem egy Samsung boltban és simán azt mondták, hogy méri a vérnyomást, és nem kell hozzá Samsung telefon. :(

(#15602) barackle


barackle
tag

Sziasztok!
Anyukám kapott egy Xiaomi IMILAB KW66 okosórát, és pár nap használat után azt vette észre, hogy időnként nem rezeg. Kipróbáltuk, hogy felhívtam, megjelent a hívás, rezgett is, minden rendben volt, aztán kb fél órával később újra felhívtuk, akkor is megjelent az órán, hogy van bejövő hívás, tehát a telefonnal megvan a kapcsolat, de nem rezgett. Azt megnéztem, hogy a DND nem volt bekapcsolva rajta, és se az app, se az óra beállításai között nem találtam semmi releváns kapcsolót.
Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi a gond? A legfrissebb firmware van rajta.

(#15603) Kaci84


Kaci84
őstag

Xiaomi Amazfit GTS 2e néztem ki 40ért. Főleg a méret miatt. Azok a hiányosságok amiket ír pl. korlátozott az értesítés és nem olyan részletes az alvásfigyelés nem tudom mit jelent. Aki ismeri a termeket írhat véleményt. Nekem a kis méret tetszik benne mert úgy van értelme ha egész nap rajtam van és éjszaka. Esetleg más jobb vétel? Köszi

(#15604) poizze123


poizze123
csendes tag

Sziasztok!
Lecserélném az amazfit pace órámat egy kicsit újabbra. Nincsenek nagy igényeim. Mérje pontosan a sport közbeni értékeket és a pulzust. Emellett nem baj ha ki is néz valahogy és nem kell naponta tölteni. Amiket néztem:
Huawei watch GT 2 sport
Xiaomi mi watch
Amazfit T-Rex
Amazfit gtr 2e

Megéri a felárat a Huawei a többivel szemben?

(#15605) Dwatti válasza poizze123 (#15604) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha kell a nagyar nyelv és valamivel jobb alkalmazás akkor igen.

Ellenben Amazfit gtr 2e jó ár érték arányban és van Strava támogatás

(#15606) poizze123 válasza Dwatti (#15605) üzenetére


poizze123
csendes tag

Köszi a gyors választ! Lehet esetleg tudni, hogy a GPS jel megfogása gyorsult-e az elődökhöz képest?

(#15607) HKorn válasza poizze123 (#15606) üzenetére


HKorn
addikt

Amazfitekben továbbra is problémás a GPS (GTR problémák), nem ajánlom őket, sokkal inkább a Huawei.

Run&Ride

(#15608) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Okosórát nézek huawei watch2 vagy samu,a watch2-be ninics sajna nfc,melyikbe lenne ami jó minőség?

(#15609) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Gyors kérdés.
Szerintetek érdemes lecserélnem az Apple Watch 6-om az új Garmin Venu 2S-re?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#15610) Dwatti válasza GreenGoblin (#15609) üzenetére


Dwatti
addikt

Nem, ha csak a sport tudással nem vagy elégedett az iWatch - on.
Okosóra tudásban jobb a iW üzemidőben rosszabb.
Ha sportolni akarsz akkor Garmin de ott is inkáb egy másik kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15611) GreenGoblin válasza Dwatti (#15610) üzenetére


GreenGoblin
tag

Igazából azért váltanék mert
1. Régóta érdekelnek a Garminok és kipróbálnék egyet
2. A napi töltésből már kezd elegem lenni
3. Van egy androidos telefonom is és azzal ugye nem kompatibilis az Apple Watch
4. Talán bár ebben nem vagyok biztos, strapabíróbb mint az Apple Watch 6-om. Aluminium helyett pl. stainless stell ami ellenálóbb az tuti.
5. Sok dolgot a Garmin alapból tud részletesebben, míg az AW-nál különböző appokat kell letölteni hogy kihozd a maxot.
Az okosóra része nem érdekel. Most sem használom.
Most még talán jó áron el tudnám adni és kicsi ráfizetéssel tudnám talán megvenni ezt a Garmint.
A többi Garmin nem érdekel, mert vagy nagyobbak, ami furán mutatna a kicsi karomon, vagy méregdrágák vagy nagy a keret a kijelző körül ami bután néz ki. Itt kisebb a keret ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#15612) Dwatti válasza GreenGoblin (#15611) üzenetére


Dwatti
addikt

Így már értem, de azért élőben nézz meg egyet, ha még nincs akkor legalább egy sima Venut.

(#15613) jézusom


jézusom
addikt

Hali! T-rexnél az AOD órát lehet külön csrélni?

(#15614) zseko


zseko
veterán

Jött új firmware az GTR 2e-re, sajnos siettem reggel és nem jegyeztem meg mit írt, annyira emlékszem, hogy a Heart Rate-et írta, meg talán az improved-et.

HR24.hu

(#15615) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Fiam elkezdett kicsit futni, gondoltam veszek neki egy aktivitás merőt. Van ajánlott modell, aki az érték arányban megfelelhet. Futáshoz, biciklizeshez, esetleg konditerem.

(#15616) HKorn válasza Grande Ale (#15615) üzenetére


HKorn
addikt

Minden van, kérdés mennyi a keret.

Run&Ride

(#15617) Grande Ale válasza HKorn (#15616) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát úgy kezdésnek nem gondoltam nagy árat, max 20 környékén. Honor band5, Samsung, ilyesmi?

(#15618) Dwatti válasza Grande Ale (#15617) üzenetére


Dwatti
addikt

Amazfit Bip U pro, Huawei band 4 pro van benne gps.

[ Szerkesztve ]

(#15619) HKorn válasza Grande Ale (#15617) üzenetére


HKorn
addikt

Esetleg még Xiaomi Mi Watch Lite belefér, szintén GPS-es, ami nagy szó ennyiért.

Run&Ride

(#15620) Razenhell


Razenhell
tag

Üdv ? Xiaomi okosórat szép kártyára vagy eu penztarra hol lehet venni tudtok valami helyet ?
Előre is köszönöm

(#15621) lugosi válasza GreenGoblin (#15611) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, én Garmin fenixet használok, pár gondolat hátha segít a választásban:

2. ez 5-7 nap között bír kb 3 éves korában függően attól hogy hány GPS-es tevékenységet indítok.

4. a fenix nagyon strapabíró, nincs rajta használati nyom, pedig ütődött már ehhez-ahhoz.

5. ha az okosóra rész másodlagos akkor jó választás a Garmin. Szerintem az aw egy Fitness funkciókkal rendelkező okosóra míg a fenix egy okos funkciókkal is rendelkező sportóra. Hívást, SMS-t illetve a telefonra érkező egyéb értesítéseket tud jelezni, el tudod utasítani stb.
A garminnak is vannak tartozékai, nagyon idézőjelben “ökoszisztémája”, jellemzően külső szenzorok amik az órához kapcsolódnak, például biciklinél pedálfordulat vagy wattmérő. Vannak egyéb termékeik, pl biciklis navigáció, ha az egyik eszközön csinálsz egy útvonalat tudsz szinkronizálni a másikra. Az aw-ot különösebben nem ismerem, de a Garmin eszközöknél vannak olyan adatok illetve metrikák amik inkább sportolóknak lényegesek (pl talajérintés ideje stb).

Egy dolog kimaradt, a fenix nem érintőkijelzős, mindent az oldalán lévő gombokkal tudsz irányítani. Ez bizonyos esetekben hátrány (pl térképen pontos pozíció egy érintőkijelzőn könnyebb, viszont a telefon Explore alkalmazásával ez áthidalható), bizonyos esetekben előny (pl kesztyűben télen, koszos kézzel, vagy víz alatt, ha merülsz vele akkor teljes értékűként használható).

[ Szerkesztve ]

(#15622) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

50 évesen szeretnék venni egy elegánsnak mondható okosórát, nem használnám sportra, inkább hívás értesítésre, pulzus és véroxigén mérésre. Jó lenne 15-20 napos készenléti idő..
Mi lehet most ami ár értékben jelenleg a legjobb?

(#15623) Dwatti válasza laca71 (#15622) üzenetére


Dwatti
addikt

Huawei, Honor órák.
Huawei watch gt2, Honor magic watch2. Amazfit gts 2. De szerintem Huawei vonal jobb.

(#15624) HKorn válasza Dwatti (#15623) üzenetére


HKorn
addikt

Üzemidő viszont inkább kb 10 nap lesz

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#15625) rigoenc


rigoenc
friss újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy Huawei watch gt 2-t (42mm) és nem jól méri sem a megtett távolságot, sem az elégetett kalóriát. A férjemnek ugyanilyen órája van csak a 46 mm-es azzal is össze lett hasonlítva + egy POLAR M400-al is és az utóbbi kettő értékei megegyeznek, míg az én órám sokkal többel eltér. Az óra még garanciális, de az üzletben nem foglalkoztak vele. Járt már valaki így?

(#15626) laca71 válasza Dwatti (#15623) üzenetére


laca71
aktív tag

szerintetek szabad használt órát venni, tetszik a gt2...?

(#15627) Dwatti válasza laca71 (#15626) üzenetére


Dwatti
addikt

Csak garanciálist vegyél!

(#15628) Dwatti válasza rigoenc (#15625) üzenetére


Dwatti
addikt

Mennyire tért el, beállítások jók? Kalória függ a pulzustól is (az jó?)
Gpst esetleg lehet kalibrálni.
Egy factory reset, szoftver frissítés esetleg még segithet.

[ Szerkesztve ]

(#15629) Memmaao válasza laca71 (#15622) üzenetére


Memmaao
addikt

Withings scanwatch.

My name is Bond, James... Dean.

(#15630) tibike8 válasza laca71 (#15626) üzenetére


tibike8
őstag

Én azt vettem ősszel. Pár hónapos, újszerű, gyári garis HMW2.

(#15631) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Anyámnak kéne vmi okosóra amin tud hívást fogadni ha kint matat a kertben.
A probléma alapvetően az, hogy a kocsiba hagyja ilyenkor a telefont ami akár 30-40m-re is lehet tőle és hiába hívjuk nem hallja.. majd 3-4 óra egerészés után rájön, hogy jaa valaki 10x hívott :D
Mivel a távolság és az, hogy nem viszi be magával a telót kizárja azt hogy BTos kapcsolattal tudja használni mondjuk az Amazfit GTS2őt, marad a simkártyás okosóra.
Így remélhetőleg azon is tud hívást fogadni.
Kicsit keresgéltem a neten, de Appel, Samsung és Ticwatchot találtam csak ami tudja ezt a funkciót. Elképzelhető, hogy tényleg nincs nagyon olyan óra ami "standalone" is tudna hívást fogadni? Meg hát ugye nem akarunk kiadni 100k körüli összeget egy ilyen órára..

Milyen alternatívák, lehetőségek vannak ebben az esetben?
Azon kívül, hogy vigye be magával a telefont :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#15632) AtHoS válasza kicsi kecske (#15631) üzenetére


AtHoS
nagyúr

pl. az óra jelzi, hogy messze került a telefontól és nincs meg a kapcsolat

read-only mode on the forum

(#15633) rigoenc válasza Dwatti (#15628) üzenetére


rigoenc
friss újonc

[URL=http://kepkezelo.com/][IMG]http://kepkezelo.com/images/7nbso396vssux76jm3kf.jpg[/IMG][/URL]
[link]
Csatoltam egy képet a 2 óra össze hasonlitasarol (Huawei Watch GT 2 42 mm Huawei watch gt 2 46 mm), sajnos elég sok kaloriaval el szokott térni rendszerint. Rendszer frissítést is próbáltuk már meg újra is lett telepítve de sajna eddig még egyik sem hozott változást.

(#15634) skun76


skun76
csendes tag

Sziasztok
Páromnak szeretnék egy nőies órát vásárolni.
Jelenleg a Huawei GT2 42mm illetve a Samsung Watch Active órákat nézegettem.
Árban nincs nagy különbség a 2 óra közt. Nincsenek nagy elvárások csak annyi, hogy mérje jól a pulzust. Iphone telefonhoz lenne.
Iphonhoz tudom az apple watch lenne a megfelelő, de az a design nem jön be neki.
Ti mit ajánlotok?

Előre is köszönöm

(#15635) Dwatti válasza rigoenc (#15633) üzenetére


Dwatti
addikt

Ebből a képből sok minden nem derül ki ! Milyen (azonos ) tevékenységet indítottatok ? Pulzus szám kinek mennyi volt ?
Itt egy átlagos kalória kalkulátor ez alapján mennyire tér el ?

Profil adatok jól vannak megadva, év, testsúly ,nem ?

[ Szerkesztve ]

(#15636) rigoenc válasza Dwatti (#15635) üzenetére


rigoenc
friss újonc

Mind a kettő órával a HIIT edzést indítottam el, és mind a kettő az én csuklómon volt. Én folyamatosan frissítem a profil adatokat, a másik a férjem órája azt idáig nem állítottam át. Holnap ki próbálom hogy mutat e úgy változást.
[URL=http://kepkezelo.com/][IMG]http://kepkezelo.com/images/n43gjopxikkq8yrynjmr.jpg[/IMG][/URL]

Csatoltam még egy képet, ott is mind a 2 az én csuklómon volt, és a Polaron az én adataim, a Huawei-en a férjemé voltak.

(#15637) Dwatti válasza rigoenc (#15636) üzenetére


Dwatti
addikt

Testsúly miatt lehet más a kalória.

(#15638) Dwatti válasza Dwatti (#15637) üzenetére


Dwatti
addikt

Megnéztem mást táblázatot intenzív HIT edzés 1 óra kb 573 kalória.
Igy tényleg kevés a tied. Más sportban is nagyon eltér? Lépés számláló jó?
Giroszkóp esetleg ami elromolhatott.

[ Szerkesztve ]

(#15639) rigoenc válasza Dwatti (#15638) üzenetére


rigoenc
friss újonc

[URL=http://kepkezelo.com/][IMG]http://kepkezelo.com/images/o803xiymta560bkunc9z.jpg[/IMG][/URL]
Ma pl futottam, annál ennyit mutatott a 2 óra. Ez most nem sok különbség, de hogy lehet ha az idő, kilométer és a tempó is megegyezik a kalória mégis ennyivel eltér? Megnéztem a kalória táblázatot amit küldtél, ott 231 kalóriát ír.

(#15640) Dwatti válasza rigoenc (#15639) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha mind két óra karodon volt gondolom pulzusod hasonlót mért. Ezért írtam hogy valamelyik érzékelő pl giroszkóp lehet rossz és nem méri a mozgást rendesen. Szoftveresen ugyan az kell hogy legyen mindkettő tehát kalkuláció számitás meg kell hogy egyezzen . Sajnos segíteni nem tudok valahogy küzdj meg a garanciális szervizzel (vagy huawei ügyfélszolgálattal) Írd meg hogy igy nem tudod sportra használni.

(#15641) Dwatti válasza rigoenc (#15639) üzenetére


Dwatti
addikt

(#15642) laca71 válasza tibike8 (#15630) üzenetére


laca71
aktív tag

Ha minden igaz akkor most vettem egy bontott de garis Huawei watch gt 2 sportot az Alzánál 40-ért..
Remélem tényleg karcmentes, ha nem akkor megy vissza
..

(#15643) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Egyre többet agyalok az Amazfit T-Rex óráján. Vélemények? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15644) Dwatti válasza cellpeti (#15643) üzenetére


Dwatti
addikt

(2) Pro verzió újabb, talán jobb is.

(#15645) HKorn válasza cellpeti (#15643) üzenetére


HKorn
addikt

Az egy strapa ruhába bújtatott GTR, annak minden hibájával, inkább a Pro-t venném én is.

Run&Ride

(#15646) cellpeti válasza Dwatti (#15644) üzenetére


cellpeti
veterán

a helyzet, hogy ennyit nem akarok rá költeni, mert nagyon várom a "vércukormérés"-re is képes órákat

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15647) juuzer válasza cellpeti (#15646) üzenetére


juuzer
addikt

Én inkább a Honor Magic Watch 2-t venném. Valahol láttam most 54-55k-ért.

Vamos a la playa.

(#15648) cellpeti válasza juuzer (#15647) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

Akkor már inkább Huawei Watch GT2, nem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15649) juuzer válasza cellpeti (#15648) üzenetére


juuzer
addikt

Szia :D

Lényegében ugyanaz a kettő ha jól tudom.

Vamos a la playa.

(#15650) rigoenc


rigoenc
friss újonc

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan női okosórát, ami kinézetileg hasonló mint a Huawei watch gt 2(42mm), tehát a kijelzoje kicsi és nem vastag a picike csuklómra, és tudok vele sportolni is(lehetőleg jól mérjen) és a mindennapokban is tudom használni? Huawei-t nem veszek még egyszer, nagyot csalódtam benne most. Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.