Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    válasz bitpork #62266 üzenetére

    Az a baj, hogy ez nem feltétlen ennyire egyértelmű kérdés.
    Erre próbáltam kicsit cinikusan célozni este, de akkor most kifejtem részletesebben.

    Egyrészt a távolmaradás is egy véleménnyílvánítás. Igazából egy enyhébb formája annak, mint ha valaki elmegy, és érvénytelenül szavaz. Mert utóbbi szerintem erős véleménnyilvánítás.

    És itt had hozzak fel egy nem túl régi példát, a kvótanépszavazást.
    Szerinted jóérzésű ember elment, és szavazott? Maximum érvénytelenül. Ha már a kérdés is hazugság, elég nehéz rá akár igennel, akár nemmel válaszolni. És mi történt? Meglehetősen sok érvénytelen szavazat, illetve az alacsony részvétel okán érvénytelen népszavazás. Az emberek pontosan úgy nyilvánítottak véleményt, ahogy ilyen esetben érdemes: ebben mi nem veszünk részt.

    Legyünk őszinték, a parlamenti választásokon is elég erősen lejt a pálya (említhetnénk a határon túli voksokat, a körzetek átszabását, a párszövetségekre vonatkozó szabályozásokat, győztest aránytalanul kihangsúlyozó képviseleti rendszert, és még sorolhatnám napestig), tehát itt is racionális magatartásnak érezném azt, ha az ország jelentős része úgy döntene, hogy ebben nem vesz részt.

    Szóval szerintem távolmaradni igenis üzenet, csak elég nagy tömeg szükséges hozzá, hogy át is menjen a mondanivaló.

    [ Szerkesztve ]

    Same rules apply!

Új hozzászólás Aktív témák