Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#35501) cyberkind válasza keIdor (#35499) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát ez így tréé, mint a szó maga.

Paranormal Cocktivity

(#35502) h1mpi válasza keIdor (#35499) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez honnan?

(#35503) proci985 válasza keIdor (#35499) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD

Varj, ezek komolyan gondoltak.

:DDD :DDD

---

neztem bolti arakat gyorsan, ugy nez ki a 6s valahol a SGS edge+ araban nyit es a 6s+128 is megall 1100 euro alatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35504) keIdor válasza h1mpi (#35502) üzenetére


keIdor
titán

Ők osztották meg Facebookon: [link]

Egyébként biztosan lesz 64GB-os 220k-ért majd, főleg külföldről, de azért akkor is, elmebeteg árak... de a TV-mnél is ez volt, inkább megvettem Brno-ban és 60k-t spóroltam, mert csak 15% az ÁFA cseheknél nem 27% és ugyanúgy van garanciafutár ide is. De még ha lenne is valami 10-12k-ból megjárom Győr-Brno-t. Így nincs is értelme már magyarba venni semmit.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35505) ÁdiBá válasza HSM (#35456) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Lehet hogy elméletileg gyenge, buta, rossz a maxwell.
Gyakorlatban meg lesöpri az AMD-t keresztbe hosszába lenyelem a 980Ti OC-val az egész AMD vga ipart, úgy hogy még meg sem erőlteti magát a vas.
Én az biztos AMD kártyát nem vásárolnék már... az elmúlt években kapott tapasztalatok után. nvidia a király, magasan a legjobb vas.

ÁdiBá

(#35506) TTomax válasza keIdor (#35499) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na nekem jó a sima 6-os is... majd ha jön a 8 akkor elgondolkodok egy jó árasított 7en.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35507) h1mpi válasza TTomax (#35506) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is lemondtam a Plus-ról. Vagy marad az 5S vagy 6 esetleg, ha normál áron lesz 6S-t veszek + iPad-ot.

(#35508) TTomax válasza h1mpi (#35507) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem mivel megvan már a 6 így ez a kör most nem érint... :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35509) h1mpi válasza TTomax (#35508) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem a 6S semmivel nem jelet többet, mint a sima 6. Csak az ár fog dönteni. Ha kicsi a különbség S-t veszek. Talán az új proci, ami ütős.

[ Szerkesztve ]

(#35510) HSM válasza ÁdiBá (#35505) üzenetére


HSM
félisten

Épp amit mesélsz, arra lett kitalálva, hogy DX11 (most) lesöpörje a nem egészen DX11-re tervezett AMD-konkurenciát. ;)
Ugyanakkor éppen ez a fagyi nyalhat vissza majd DX12-ben, hogy túlzottan a DX11-re és jó fogyasztásúra gyúrták ki, ellentétben a GCN-ekkel.

[ Szerkesztve ]

(#35511) SzlobiG válasza keIdor (#35504) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondják itt a samura, htc-re hogy alig változik a desing, hát szifonéknál szó szerint nulla változás történt és mellé jó drága samuék legalább hozzá mernek nyúlni meg a többi gyártó. Én tuti nem cserélnék szifon tulajként ezekre pláne ilyen drágán. :U

(#35512) proci985 válasza HSM (#35510) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Elvileg a Mankind Divided lesz az elso dx12 cim, megjelenes estejen szamithatsz ra, hogy a Hawaii nalam harom kijelzon fogja szamolni:).

Egyelore ezek talalgatasok (amire megvan a megfelelo topik), meglatjuk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35513) Speed® válasza HSM (#35510) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A fogyasztói társadalom szintjén pontosan látszik, mennyire válik be a konkurensek stratégiája. Felesleges szépíteni, Te is pontosan tudod, mi a helyzet valójában. Csak azt nem értem, miért itt kell ezt tolni..meg lehet oldani, hogy oda kerüljön, ahol adott a felület (vs. topik)? Off topikban nem szívesen törölgetünk..

(#35514) SzlobiG válasza SzlobiG (#35511) üzenetére


SzlobiG
félisten

Apple bemutató!!
Vannak kommentek:

"Akarom kell, kell, mindenáron enyém leszel te gyönyörűséges legújabb típus, hisz akinek ilyene van az coolabb mindenkinél megmondták a marketingesek ezt sugallja a média is én pedig hiszek nekik....
- Ketteske!!!
-Megyek Doktor Úr"

:DD :DDD

(#35515) HSM válasza Speed® (#35513) üzenetére


HSM
félisten

Nem én hoztam be magamat ide [link]. :N
Aztán lett pár értelmes hsz, azokra válaszoltam, igyekeztem nagyon "finoman", tudva melyik topik.
De vettem az adást. :R

(#35516) h1mpi válasza HSM (#35515) üzenetére


h1mpi
nagyúr

de minek olvasod ezt a topicot ez privát nv-s topic ;)

(#35517) proci985 válasza HSM (#35515) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vs topik;).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35518) HSM válasza h1mpi (#35516) üzenetére


HSM
félisten

Túl sokszor vagyok téma, és ha nem olvasom, nem tudom megvédeni magam a sokszor alaptalan vádaskodással szemben. Így viszont kénytelen vagyok néha benézni. :(

Pedig egyébként nem igazán érdekel engem ez az OFF-topik móka. :N

(#35519) SzlobiG válasza h1mpi (#35516) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ja, ha nem olvasná akkor nem is idegesítené. :) Ugye amiről nem tud az ember az nem fáj...

(#35520) proci985 válasza HSM (#35518) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Oké, de ez azért elég ritkán fordul elő.

Találgatásra van jobb topik, aztán ha megjelennek az első DX12es címek úgyis többet fogunk tudni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35521) HSM válasza proci985 (#35520) üzenetére


HSM
félisten

Igen, szerencsére sokat javult a helyzet az utóbbi hónapokban. :R

(#35522) Speed® válasza HSM (#35515) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ebből csak az látszik, hogy nem tudod kezelni a dolgot. Egyáltalán nem kell felvenni a kesztyűt és akkor nem lesz miért szólni. Nem kell mindent megmagyarázni..elég volt 1 katt a fórumra.

(#35523) #35434496


#35434496
törölt tag

Jó lett a nano. :D

(#35524) slloyd


slloyd
senior tag

Hát így hirtelen 1-2 óra játék után azt tudom mondani a Madmax-re hogy eddig kicsit unalmas sőt az este úgy bealudtam rajta mint a huzat ,úgy ébredtem hogy a joya nyomja a hátam :DDD
Na majd ma de. meglátom felkelti-e jobban az érdeklődésem....

[ Szerkesztve ]

(#35525) WaterWawe válasza #35434496 (#35523) üzenetére


WaterWawe
őstag

Miről beszélsz?
240k-ért bestbuy. :D

(#35526) slloyd


slloyd
senior tag

Na jó számomra ez egy hulladék játék lett, inkább kicsit hellraid-ozok mobilon majd alszom még 2 órát du. műszak elött azzal többre megyek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35527) #35434496 válasza WaterWawe (#35525) üzenetére


#35434496
törölt tag

:DDD

(#35528) ÁdiBá válasza HSM (#35510) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Gondolom azért azzal tisztában vagy, hogy a maxwell GM204-re is azt mondtátok, kevés a memória sávszélessége, a kártya nem teljes értékű memória része miatt kerülendő, stb.
Gyakorlatban meg ár/érték bajnok volt a GTX970 és rengeteg sőt most is rengeteg embernek megfelel ami pici tuningal gond nélkül elveri a versenytársas antituningos nagy fogyasztású Radeonokat.
A GM200 már lényegesen erősebb felépítésű, itt most jelenleg az a bajotok, hogy a DX12-ben elvérzik, ugye, mert maga a chip brutál sok számlálóval, rengeteg memóriával, nagy sávszélességgel rendelkezik, e mellé kapsz egy viszonylag jól tuningolható megoldásokat, illetve alapórajelen is az első helyen áll a Titan X után, az AMD itt nem az ellenfele, mindjárt a DX12 gyenge pontja.
Én látom csak furának ezt az AMD fan hozzáállást?

Na de majd veszünk jövőre Pascal-t megmutatja az nvidia hogy kell HBM memóriával videokártyát csinálni.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#35529) SzlobiG válasza #35434496 (#35523) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi a fene ez a nano egyáltalán?

(#35530) ÁdiBá válasza SzlobiG (#35529) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ha jól értelmezem a dolgot akkor egy csökkentett fogyasztású, hőtermelésű FuryX 1x8 Tápot kap a kettő helyett.
Tehát egy Light Fiji GPU.
Órajelben gyengébb.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#35531) proci985 válasza ÁdiBá (#35530) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, Fuji Pro teljesitmeny 175W max fogyasztas mellett, miniITX kompatibilisen.

HTPCbe erdekes lehet, de az ITX meretnek szerintem tovabbra is olyan arpremiuma van, amit en nem lennek hajlando megfizetni. (plusz az is viccesen nezne ki, ha a csend miatt ott lenne a pici gephaz, meg logna ki belole hatul a Mora3)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35532) #35434496 válasza SzlobiG (#35529) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem tudom de ennyit a dx12-ről meg, hogy amd ott hasít. :C [link]

[ Szerkesztve ]

(#35533) HSM válasza ÁdiBá (#35528) üzenetére


HSM
félisten

A nem "teljes értékű" memória a 970-re lett mondva. Az a megoldás egy feleennyibe kerülő VGA-n is gáz lett volna véleményem szerint.

Ami a 970-es tuningját illeti, az első dolog, ami történik, hogy megemeled a fogyasztását. Tehát kicsit fura ezt így olvasni, hogy dejó, keveset fogyaszt, és első dolga a usernek ezt a kukába dobni.

Ami a GM200-at illeti, tökugyanaz, mint a teljes GM204, csupán mindenből másfélszer annyi van belőle. Így tehát minden, ami architektúra tekintetében érinti a 204-est, az igaz a 200-asra is. (Kivéve nyilván a 970 memória-dolgait.) Tehát a 200-asban hiába van 1,5X annyi ugyanolyan bármi, azok semmivel sem passzolnak jobban a DX12-höz, mint a kistesóján lévő kevesebb ugyanaz.

Ami pedig a "nagy sávszélességet" illeti, az stimmel, csaképpen nézd azt, hogy a jóval olcsóbb 390-es Radeonok szintjén lehet. Azok ugye 384GB/s, de textúra tömörítés nélkül, a 980 Ti pedig 336,5GB/s, de textúra tömörítéssel, ami durván hasonló átvitelt jelenthet a gyakorlatban. A közvetlen versenytárs Fury 512GB/s+textúratömörítés számaihoz képest pedig végképp nem az igazi. De ugye ezek csak nyers adatok, önmagukban még sokat nem mondanak.

Ami pedig a tuningot illeti, DX12 alatt újra kell majd tesztelni mindent. Tehát az, hogy most a DX11 alatt mennyire tuningosak a kártyák, az nem garancia arra, hogy azt DX12 alatt is hozni fogják.

A Pascal-ra én is kíváncsi leszek. Bár ami engem illet, azon a véleményen vagyok, hogy túl sok mindent akarnak vele egyszerre megvalósítani a semmiből, ami sosem szokott jól elsülni. :N

(#35532) players111: [/sóhaj]

[ Szerkesztve ]

(#35534) h1mpi válasza HSM (#35533) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Pascal-ra én is kíváncsi leszek. Bár ami engem illet, azon a véleményen vagyok, hogy túl sok mindent akarnak vele egyszerre megvalósítani a semmiből, ami sosem szokott jól elsülni. :N

-----------> lsd. AMD termékpaletta ;]

[ Szerkesztve ]

(#35535) HSM válasza h1mpi (#35534) üzenetére


HSM
félisten

Nem akarok a VS topik témája irányába elmenni, de az AMD-nél sokkal következetesebb a fejlesztés. A GCN generációról generációra jól látható irányba fejlődik, míg Nv-nél inkább a pillanatnyi igények szerint szerveződött a fejlesztés a Fermi óta. Most is pl. a már fél éve kész architektúrára (Tonga) tették rá a HBM-et a Fiji-nél. Egyszerre csak mindig néhány dolog. ;)
Az Nv meg egyszerre akar gyártástechnológiát, memória-technológiát és GPU-architektúrát váltani, olyan nyalánkságokkal, mint pl. finomszemcsés preempció és HBM2 és mindezt 0 tapasztalattal. Nem hangzik túl reálisan megvalósítható elképzelésnek ez mind egyszerre. :N

(#35536) ÁdiBá válasza HSM (#35533) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én sokszor átéltem ezt a csodát a DX10-től kezdve, a DX10.1 ilyenekre is mondták amit csak a Radeon támogatott, hogy majd az mennyivel komolyabb mint az nvidia által használt APi, mennyi előnye lesz.
Gyakorlatban semmi nem igazolta ezt a dolgot.
Én amondó vagyok hogy ez az AMD féle marketing dolog lesz.
Gyorsul 50% a DX12 lásd az új játék 15FPS megy a Radeonon akkor lesz 22 FPs, de faszák vagyunk, hiszen gyorsult, az nvidia gyárilag alapból 30 FPS-el viszi, erre az lesz az AMD válasza, HÁT NEM AZ NVIDIA ELLEN GYORSUL 50%-ot...
Lényegében mindig ezt csinálják az AMD-nél.
De mondom, szerintem DX12-ben is gond nélkül picsázva lesz az AMD ahogy az elmúlt sok-sok évben nem tud a dobogóra állni a piros, most sem fog. A Pascal meg egyre csak közeledik.

(#35535) HSM Azzal legyünk azért tisztában, hogy hányan dolgoznak a zöldeknél mennyi pénz van a fejlesztésre.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#35537) SzlobiG válasza h1mpi (#35534) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ja állandóan az AMD az innováció elhozója aztán mindég belebuknak. :( "egyszer" az nv akar valamit, akkor már temetik előre...

[ Szerkesztve ]

(#35538) h1mpi válasza SzlobiG (#35537) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A usereknek nem innováció kell, hanem azonnal használható teljesítmény. Hiába a jövő a Win10 is, Nekem annyi nyűgöm van vele, hogy lehet megy vissza a 8.1....

(#35539) HSM válasza ÁdiBá (#35536) üzenetére


HSM
félisten

Azzal is legyünk tisztában, hogy egy ilyen komplex terméknél nem elég a pénz, sokkal több múlik a mérnöki gárdán.

A múltból következtetni a jövőt pedig alapból helytelen gondolkozás.

(#35537) SzlobiG: Tök jó, hogy akarnak valamit, csak kicsit túl sokat egyszerre....

(#35540) ÁdiBá válasza HSM (#35539) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Valószínűleg a zseniális mérnöki munka egyik igazolója a bevétel, a profit, esetleg nem így gondolod?
AMD a mérnökök csődre viszik a vállalatot.
Nvidia a mérnökei profit termeléssel fejlesztenek.
Hiába újabb, jobb, okosabb egy termék, ha a mai gyakorlatias világban csődöt mond, az AMD a 2900XT óta nem tanulta meg, hogy jelenbe kell fejleszteni, nem a dédpapás korszakomra.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#35541) #35434496


#35434496
törölt tag

Jesszus! Itt van HSM :DDD :C h1mpi !!! Dolgozzál azon a kódon jó?!! :D

[ Szerkesztve ]

(#35542) proci985 válasza SzlobiG (#35537) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

multimonitor azert jo cucc. igaz a topikban ketten hasznaljuk, de akkor is:).

---

de tenyleg, hagyjuk mar ezt a temat, ott a VS topik, had ne kelljen mar torolni az offot egy offtopikban...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35543) HSM válasza ÁdiBá (#35540) üzenetére


HSM
félisten

Egyáltalán nem így gondolom. :N
A mérnöki munka célja nem a profit. Az a cégvezetés/menedzsment dolga. :R

"A mérnök feladata gazdaságos és biztonságos módszerek kifejlesztése technikai követelményeket figyelemben tartva a tudományból ismert törvények matematikai alkalmazásával műszaki problémák megoldására, ami lehet új anyagok, szerkezetek, gépek, készülékek, vagy folyamatok tervezése, létrehozása, tovább fejlesztése, vagy azok előállításának (gyártási folyamatok) ellenőrzése, üzemeltetése és tovább fejlesztése." [link]

De ne OFF-oljunk tovább.

(#35542) proci985: :R

[ Szerkesztve ]

(#35544) akoska07 válasza proci985 (#35542) üzenetére


akoska07
nagyúr

Még hogy jó cucc... kiváló :K

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#35545) ÁdiBá válasza HSM (#35543) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én csak a számokból értek, és ott az jön le hogy az AMD-nél érdemlegest nem csinálnak, csak mindig a csodát várják...
Elsőnek, Csoda kártyát, az nem jött be, Csoda Windows-t az se jött be, Csoda Driver-t, na az végkép nem jött be, most már a Csoda APi...
Ja az is meg volt már a Mantle bohóckodással.

Te olvastál valahol itt reménykedni felhasználókat, hogy az nvidia kártyájuk legyen sokkal jobb, gyorsabb?!
GM200/GM204 esetében?
Valaki esetleg vár csoda drivert windows-t? Minek?
Nálunk többnyire minden erőből gond nélkül megvan oldva, senki nem reménykedik mert itt mindenki a jelenben él.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#35546) Speed® válasza HSM (#35539) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja..nV oldalon nincs értelmes mérnöki gárda. Aha.
A múltból néha simán lehet következtetni a jövőre.
Például itt is lehet látni, a vs témából baj lehet :U

(#35547) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Nem tudjátok hol van a Maxwell/Kepler tulajok off topikja? :W :U

Paranormal Cocktivity

(#35549) #35434496 válasza cyberkind (#35547) üzenetére


#35434496
törölt tag

HSM jóvoltából ebből lassan vs topik lesz. :D Csak azt nem értem itt van két modi akkor miért nem rakják ki innen? :D

[ Szerkesztve ]

(#35550) cyberkind válasza #35434496 (#35549) üzenetére


cyberkind
félisten

Elég szomorú hogy itt se szabadulhatunk meg az eljövendő múlt napjaitól...

Őt sehonnan se rakják ki.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.