Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) gab3c válasza sg22 (#8595) üzenetére


gab3c
csendes tag

En 4k-n tolom. Ahogyan irtak, ha nem kell Ultra es 100fps akkor teljesen jo.

Nekem az a tapasztalatom, hogy inkabb a monitor lagja ami ront az elmenyen. Maga a 1070 meg pont eleg.

Az SLI jo megoldas lehet kesobb ha kell tobb ero, csak nyaron illik a legkondi is melle, vagy lefo a gatyad is par ora jatek utan :D

(#8602) sg22 válasza gab3c (#8601) üzenetére


sg22
senior tag

a monitorom input lagja 3ms, nemhiszem h az akkora problema lenne. SLI-t sosem csipaztam, majd 2070-et jovore inkabb :)

nezegettem amugy az 1080-at is, de 50%al tobb penzert 20% teljesitmeny hat nemtudom.
Pont az a 20 % kene 4khoz h smooth legyen a gameplay, de mivel nem jatszom a legujabb jatekokkal nekem nem letszukseglet

what should I do about this?!

(#8603) core i7 válasza sg22 (#8602) üzenetére


core i7
addikt

2070-et? :F Nem 1100-as széria lessz a Volta? Ezresével fog menni innentől?

[ Szerkesztve ]

(#8604) sg22 válasza core i7 (#8603) üzenetére


sg22
senior tag

nemtudom csak mondtam valamit :) kovi szeriara gondoltam :U

what should I do about this?!

(#8605) gab3c válasza sg22 (#8602) üzenetére


gab3c
csendes tag

Akkor minden OK, 1070 idealis valasztas neked :)
4k-n a RAM savszel talan jobban szamithat, ezert huzom azt amennyire lehet. De lehet ez az egyeni tevedesem csak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8606) sg22 válasza gab3c (#8605) üzenetére


sg22
senior tag

latom neked is 40" 4k-s monitorod van :D En is olyat vettem. Neked a Philips van vagy a iiyama?

what should I do about this?!

(#8607) Pacy válasza Dr. Akula (#8582) üzenetére


Pacy
aktív tag

Nem megy stabilan 1900mhz-et a Strix?

(#8608) SSJPeter válasza SSJPeter (#8590) üzenetére


SSJPeter
őstag

Bencheltem egy újat, frame limiter nélkül, ugyanis be volt kapcsolva.
Így egy fokkal még jobb lett.
Majdnem csontra annyi pontot kapok, mint a 980 Ti-vel 1329mhz, az alapórajelen.

Let’s go Brandon!

(#8609) gab3c válasza sg22 (#8606) üzenetére


gab3c
csendes tag

Philips, mert szeretem az MVA szineit es regi modi jatekos vagyok, kibirom a nagy lag-ot es az alacsony fps-t :DDD

Nagyon jo a kontraszt a Philipsen, gyonyoruek a fotok, videok. Horror jatekokra is prima :D

[ Szerkesztve ]

(#8610) Dr. Akula válasza Pacy (#8607) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A PH-s tesztben azért volt helyenként a refkártyánál is szarabb, mert a gyári túlhúzás miatt throttlingol.

(#8611) ImpersonatoR

Na most akkor mi van a voltage lock al? Msi afterburnerben lehet unlockolni, ha jol lattam. De hiaba unlockolom meg adok tobb feszt nem fog neki adni? + 200 mhz nel mar anomaliakat dob de lefut a teszt. Szoval gondolom keves neki.
Egyebkent latom iszonyat mennyisegu msi gameing x kezd itt lenni;)
Nagyon helyes latom meg az amd sek is megternek :U

4k rol meg annyit hogy i7 el + 1080 al probaltam haveromnal latvanyra nagyon utos. AA t kikapcsoltam minden mas maxon.
Gta v fallout 4 es witcher 3 sem tartotta a 60 de mindegyik jatszhato volt. W3 esett be 50 ala tobbszor is.

[ Szerkesztve ]

(#8612) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

4K-t már nem érdemes venni mikor már nyakunkon a 8K :DDD

(#8613) cyberkind válasza Tomassy00 (#8612) üzenetére


cyberkind
félisten

4K-hoz meg minimum a Volta-ig nemigen lesz olyan egy kártya ami igazán jó is lenne kompromisszummentesen, Tájtön Píííí-ben sem reménykedek. :D

(#8611) FragStaR
Fű is Ultra-n, azaz fullon volt a Gta-ban?
Mert ez még FHD-ban is durva tud lenni, nemhogy feljebb.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8614) Dr. Akula válasza ImpersonatoR (#8611) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A látvány az 980-on is nagyon ütős, csak sebesség nem tartozik hozzá. :) 1080-ból is SLI kell.

(#8615) sg22 válasza cyberkind (#8613) üzenetére


sg22
senior tag

attol fugg milyen jatekhoz pajti

what should I do about this?!

(#8616) AdluAn


AdluAn
tag


FE kártyával 20k felett van a GS. Custom kártyák mennek ennyit?

(#8617) hszilard666 válasza Landon (#8571) üzenetére


hszilard666
veterán

Én 1070 re gondoltam. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8618) Erdei88 válasza Televan74 (#8566) üzenetére


Erdei88
veterán

:Y
Pedig ahogy olvastam, nagyon RX480 párti voltál. Azt hittem már azt nyúzod

Nagyon kíváncsi leszek a véleményedre. :R

(#8619) Jacek válasza AdluAn (#8616) üzenetére


Jacek
veterán

Attol fugg milyen proc van alatta, nekem csak 146xx-at hoz a Palit SJS de fele a proci pontszamom.... Mig a graf pot majdnem 20900 korul.. 2050/ 9500-on.

(#8620) akoska07 válasza sg22 (#8595) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem túl szerencsés 4K-ra 1070-et venni.

remelem birni fogja a strapat 4k-n :U

Nem fogja.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8621) Bird válasza akoska07 (#8620) üzenetére


Bird
addikt

NVIDIA GeForce GTX 1070 – 4K-ra ez is elég :P

Amilo02:Mennek SLI-ben? :DDD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8622) Amilo02


Amilo02
aktív tag

A két nagymenő :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#8623) Amilo02 válasza Bird (#8621) üzenetére


Amilo02
aktív tag

:DDD :DDD
Nem lenne rossz dolog

(#8624) sg22 válasza akoska07 (#8620) üzenetére


sg22
senior tag

Nem túl szerencsés 4K-ra 1070-et venni.
remelem birni fogja a strapat 4k-n :U
Nem fogja.

tobbszor is kihangsulyoztam h nem a legujabb jatekokkal jatszok, hanem pl dota 2 meg wow, illetve doom. hazaertem most melobol es neztem gyorsan par tesztet

dota 2 rol csak videot lattam, az is 100+ fps felett megy. mindegyik jatek ultra beallitasokkal fut ennyi fps-en.

what should I do about this?!

(#8625) Bird válasza sg22 (#8624) üzenetére


Bird
addikt

Persze, hogy elbírja....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8626) Televan74 válasza Erdei88 (#8618) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most is az vagyok, de nincs custom,GTX1070 -ből meg már van.Az én türelmem is véges. :)

Most már csak az a kérdés,hogy egy átlagfelhasználónak,elég e a ref dizájnra épített EVGA,vagy fizessek 8000 Ft -al többet a MSI Gaming X -ért. De mivel gyári OC -n fogom használni java részt,főleg hogy fullhd -n még így is overkill,ezért lemondok a MSI 10 fázisú vrm -ről. :U

A véleményem,már most az,hogy biztos jó lesz.Talán 1-1,5 évre megvan a kártyám. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8627) DjDanee87 válasza Televan74 (#8626) üzenetére


DjDanee87
addikt

Azt döntsd el, hogy megér-e neked 8k-t hogy szinte hangtalan legyen a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8628) Bird válasza Televan74 (#8626) üzenetére


Bird
addikt

Nekem FE kártyám van, 82 C° (nagy kánikulában) pörgött 50%-on, 2100 RPM-el a mókuskerék. Az előző 950 GTX-em másfélszer olyan gyorsan keverte a levegőt. Számomra ez nem ZAVARÓ, sőt halkabb.

Tegnap este 23 fokos szobában 77 fok volt a GPU hőmérséklete 1900 RPM-el pörgő ventilátor mellett.

Az sem elhanyagolható, hogy ez a megoldás nem a házbelsőt terheli a meleg levegővel...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8629) szasanyi válasza Dr. Akula (#8570) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nem vízhűtés - bár SLI-hez plusz a leírt körülményeket is figyelembe véve itt valóban az lenne a jobb választás, bár valóban nagyon drága lett - akkor TwinFrozer VI lesz a legjobb választás. Igen, nagyobb és más kialakítású a lapátozás is, új a csapágyazás valamint a VRM hűtés is izmosabb lett a kártyán. LOAD 1000 ford/perc alatt kábé úgy hallod, ha levett oldallapnál közvetlenül mellérakod a füledet, hogy már majdnem beleverjenek a lapátok. ;)

Erdei88: majd ha megtanulnak drivet írni! Sajnos a technológiai adatok és a tesztekben leírt FPS eredmények nem érnek sokat. Ja, és azokban soha nincs megemlítve mennyire simán fut a játék vagy esetleg megőrülsz a mikrolagoktól (mint én legutóbb a 380X vs Rise of TR közben, amit emiatt inkább abbahagytam). :(((

[ Szerkesztve ]

(#8630) Televan74 válasza DjDanee87 (#8627) üzenetére


Televan74
nagyúr

TPU szerint az EVGA is rendben van,és nem melegebb a GPU sem sokkal.

Idle fan noise is as good as it gets since the card completely turns its fans off in idle (up to 60°C).

Gaming fan noise is also awesome! With only 29 dBA, the card is quieter than any other GTX 1070 we've tested before. If you want quiet, this is the card to get. Temperatures are good, too, with around 73°C under full load. [link]

(#8628) Bird Asus R9 290X DCU II OC után,már megváltás lesz szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8631) ImpersonatoR

Az FE vitathatatlan elonye h kifele fujja a meleget. Adott esetben sokat szamithat.
A custom viszont halkabb es huvosebb is.

Aki pedig 4k n gondolkozik allitsa be a 4x DSR t es rogton kiderul birna e gepe.

(#8632) Bird válasza ImpersonatoR (#8631) üzenetére


Bird
addikt

Illetve, hogy az FE változat válogatott GPU-val szereltek. ;] :DDD

akoska7: Sajnálatodból nem kértem, azt tartsd meg magadnak. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8633) akoska07 válasza sg22 (#8624) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kedvencem amikor önigazolást kereső hsz-ek vannak. ;)
Ha neked elég,akkor nincs kérdés,ennyi.

#8621 Bird :
Semmi bajom a cikk írójával.
Azért viszont sajnálni tudlak,hogy még mindig PH-s tesztre alapozol.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8634) szasanyi válasza akoska07 (#8633) üzenetére


szasanyi
félisten

A cikk írójával nincs baj, de a tesztek eredményei nem helyesek? :F Ezt fejtsd már ki kicsit bővebben mire gondolsz pontosan, mert érdekelne.

(#8635) VTom válasza cyberkind (#8613) üzenetére


VTom
veterán

Pedig nincs a világon processzor, ami azt kihajcsa! :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8636) keIdor válasza szasanyi (#8634) üzenetére


keIdor
titán

Srácok, ebbe bele se menjetek légyszi, köszi!
Priviben...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8637) szasanyi válasza keIdor (#8636) üzenetére


szasanyi
félisten

OK. De mivel nem válaszol úgysem tudnék. :D

(#8638) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

Project CARS 4k ultra settings on GTX 1070SLI (except AA)

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#8639) Forestgreen válasza Lotus_Omega (#8638) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Assetto Corsa 4K tesztre is kíváncsi lennék :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#8640) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi.
Normalizálódott már az elérhető készlet itthon?
Az elején voltak gondok, úgy hallottam.
Ezt és ezt néztem eddig, a márkákat nem ismerem, az elmúlt 10 évben csak Sapphire kártyáim voltak.
Mennyire ajánlottak ezek?
Thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#8641) showtekk válasza sixpak (#8640) üzenetére


showtekk
csendes tag

Szerintem ha e kettő között vacilálsz akkor egyértelműen az EVGA-t vedd. EVGA ÉS MSI is nagyon jó márka, megbízható mind2, de MSI-ben pl a Gaming X széria meggyőzőbb mint az Armor, viszont az ára is több. Az EVGA ilyen áron nagyon jó választásnak tűnik. De itt a topicban vannak jobban hozzáértő emberek is, várd meg a többiek válaszát is! :)

(#8642) abridabri válasza showtekk (#8641) üzenetére


abridabri
veterán

Tobb mint 20ezer FTal tobb az EVGA . En biztos nem adnak ki annyit erte :Y

(#8643) Tomassy00 válasza sixpak (#8640) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én egyiket sem venném ezek közül :N

(#8644) showtekk válasza abridabri (#8642) üzenetére


showtekk
csendes tag

Miért több? Itt árukeresői árak szerint az egyik 161ezertől a másik 164ezertől van. 3ezer difit látok nem 20at. Az viszont tény, hogy ezeknél vannak jobb modellek is.

(#8645) szasanyi válasza sixpak (#8640) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha MSI akkor Gaming X.

(#8646) abridabri válasza showtekk (#8644) üzenetére


abridabri
veterán

Igaz , bocs beneztem :B

(#8647) SSJPeter válasza sixpak (#8640) üzenetére


SSJPeter
őstag

Én is az MSI Gaming X-re szavaznék, de szerintem az MSI Armor OC-val sem járnál rosszul, max. egy pár fokkal melegebb lesz. A boost órajele majdnem annyi, mint a Gaming X-é, tehát sebességre majdnem ugyanolyan.
Mindkettőből van már elérhető készlet.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#8648) .LnB válasza sixpak (#8640) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gaming X-et inkább nekem is az van, és nekem is csak Sapphire volt eddig. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8649) sixpak


sixpak
nagyúr

Kösz mindenkinek a választ. :R
Még van néhány hetem, nyaralás után tervezem a vásárlást, csak gondoltam megkezdem a kérdezősködést. :K
Amúgy minden gyártó 3 év garit ad, Sapphire-nál csak 2 volt, év végén jár le, azért cserélek.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#8650) demmer123


demmer123
őstag

Gigabyte g1 1070-nél mennyire befolyásolja a tuningot pl hogy csak 1 db 8 pin csatlakozó van rajta?

Érdemesebb venni egy EVGA ftw-ét a 2db 8 pin miatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.