Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) B4ndiBuild3r válasza FollowTheORI (#8350) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Oké, köszi srácok, én is így gondoltam. :D

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#8352) tobias88888 válasza B4ndiBuild3r (#8348) üzenetére


tobias88888
őstag

Tippre én azt mondanám, hogy várj 1-2 hetet (én fogok), mert szerintem esni fog az 1070 ára amint több lesz belőle a piacon. Sokra nem kell számítani, de 160ról szerintem be fog nézni 150 alá is rövid időn belül.

(#8353) GeneraL_XTX válasza B4ndiBuild3r (#8348) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Strix egyertelműen nem, a sea hawk mar mas kérdés....

(#8354) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Az EVGA GTX 1070 ACX 3.0 SC GAMING 60°C-nál kapcsolja be a hűtőventijeit ha minden igaz?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8355) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!

Végre hosszas várakozás után megérkezett!!!

Később teszek fel eredményeket a tesztekről....

(#8356) Kashim válasza Puma K (#8354) üzenetére


Kashim
őstag

Alap állapotban igen, de progival akkorára szabályzod, meg úgy rajzolod a venti görbéd, ahogy akarod.
Amilo02: Gratu a kártyához.

[ Szerkesztve ]

(#8357) Dyingsoul válasza Zoli54213 (#8347) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ez valami új bench 3D markon belül vagy most miért linkelget mindenki erről képet?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8358) warcat válasza Dyingsoul (#8357) üzenetére


warcat
veterán

Ejnye,csak nem le van tiltva a hírcsík/sáv vagy minek nevezzem? ;]
Befutott a DirectX 12-es 3DMark teszt, a Time Spy

EA: It's in the crate!

(#8359) Dyingsoul válasza warcat (#8358) üzenetére


Dyingsoul
veterán

De le ám! ;)
Köszi a linket! Nekem is megvan a 3D mark de nem akarok még tesztelni. Steamen fel akarok oldani néhány achit, ezért gondoltam első tesztet IGP-vel kellene futtatni, de nem akarom kivenni a kártyát. :DDD Lehet, hogy majd csak a tápcsatit húzom ki belőle valamikor, úgy nem lesz semmi baja, ha benne hagyom a gépben, ugye?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8360) Puma K válasza Kashim (#8356) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi az infót! :R
Alapból az EVGA oldalán nem találtam semmit... mondjuk csak tesztoldalakat kellett volna néznem egyből és ott írják... :B

Itt is próbálkoztam a fórumon az EVGA GTX 1070 ACX 3.0 SC GAMING varázsszavakkal de nem adott találatot ahol írta volna bárki is.

Meg vagy elégedve a kártyával?
Tuningot fogsz nézni mit bír maximum?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8361) tomas51


tomas51
senior tag

Nálam ennyit tud.

(#8362) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

Gigabyte G1 1070SLI:
TIME SPY

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#8363) killer095 válasza Lotus_Omega (#8362) üzenetére


killer095
őstag

Többre számítottam! :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8364) tomas51 válasza Lotus_Omega (#8362) üzenetére


tomas51
senior tag

Megint jól sikerült a bench sli támogatás. :D

(#8365) slick-adam válasza tomas51 (#8361) üzenetére


slick-adam
aktív tag

2139 MHz! :Y
hajjá+ ! :DDD

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8366) tomas51


tomas51
senior tag

Igen annyi, és ami érdekes hogy stabilan megy! :D
Így teszteltem ki, ennyit tud utánna instabil néha. ;)

(#8367) SZULTA válasza tomas51 (#8366) üzenetére


SZULTA
tag

az a magas core voltage nem veszélyes? :F

(#8368) GeneraL_XTX válasza tomas51 (#8366) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Tomb Raiderrel próbáltad már? Ott több mint valószínű h meg fog feküdni. A 3D mark a legmegengedőbb ha stabilitásról van szó .

(#8369) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Összefoglalónak azt lehetne akkor mondani, hogy mindegy melyik 1070/1080-at veszi meg az ember nagyjából mind jól tuningolható saccper azonos órajelre, hűtés, zaj is kb egy szinten jár mindegyiknél (2-3 dB eltérést láttam teszteknél, ami lehet valós is vagy akkor éppen az jött ki). Akkor marad az, hogy külsőre választ az ember melyik szimpatikusabb, meg ki milyen gyártót kedvel.

MSI: Sokan dícsérik, mivel ebből van a legtöbb tulaj. (Amúgy én is MSI felé hajlok, kicsit normalizálódnak az árak és én is veszek egyet). Zajszint talán a legalacsonyabb bár mindre némát írt mindenki, persze ez profil függő, hogy pörögnek a ventik. Mondjuk arra kíváncsi lennék hány százalék fordulatnál kezd el durván hangosodni.

Gainward/Palit: Elvileg jobbak az MSI-nél, de kevés tulaj van. Legjobban tuningolhatóak. Zajszint, mint MSI vagy még annál is halkabb, hőmérséklet kb MSI szint.

EVGA: Kb. MSI szint, FTW-nek nincs értelme SC-t felhúz az ember odáig.

Gigabyte G1: Talán ezt ajánlották a legkévésbé, lehet mivel későn jöttek. Melegebbnek és hangosabbnak is mondják a többinél.

ASUS: nem igazán ajánlotta még senki. Gyanítom nem nagyon lehet/lehetett kapni vagy nem tér el semmiben más kártyáktól.

Kihagytam valamit?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8370) nyulnyulu válasza s4hu|SyD^ (#8369) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

giga tulaj vagyok és furmark alatt 64 a plafon,szóval inkább a leghűvösebb,és hangtalan!

privátra illik válaszolni

(#8371) BandiT85 válasza s4hu|SyD^ (#8369) üzenetére


BandiT85
aktív tag

A sok értelmetlen és nem OFF-ba tett off után ezt nyugodtan tehetted volna ON-ba! Egyébként szépen összefoglaltad a lényeget! :C

(#8372) tomas51 válasza GeneraL_XTX (#8368) üzenetére


tomas51
senior tag

Én játékról beszéltem nem tesztröl, a teszt csak egy két perc....
Szépen megy így, viszont ha felteszem 170-mhz re hamar kidob!
Itt érdekes módon jó, azt hittem ezt a stabilitást 150mhz körül kapom majd.

(#8373) Kashim válasza Puma K (#8360) üzenetére


Kashim
őstag

Úgy néz ki enyémnek ez lesz a vége: (6401 Graphics Score)
[Time Spy eredmények]

Összességében elégedett vagyok, a kártya halk, jól néz ki, nem cicereg, eredmény nem rossz. Hűtésnél felülírva az alap venti görbét már elég hatékony. Chip lottón végül nem nyertem, vannak ennél jobb tuningpotenciállal rendelkező példányok ebből a típusból, de ez ilyen műfaj. Nem azon a néhány %-nyi teljesítményen fog múlni amit még ki lehet belőle csikarni. Plusz EVGA supportja legendás, ha bármi baj lenne nagyon gyorsan és rugalmasan reagálnak.

Ha nagyon OC-zni akarsz akkor inkább az MSI típust vedd, azoknak jobb a tápellátása és stabilabbak.
Hogy megéri-e a felárat azt neked kell eldöntened.

Kártyát amúgy direktben EVGA-tól rendeltem, mert itthon akkor egy darab nem volt sehol, plusz végignézve az itthoni árakat, onnan a legolcsóbb megvenni még úgy is, ha a szállítást is beleveszed... Németektől indítják, nekem a rendelés utáni 3. napon itt volt.

@ (#8374) ffodi
Így van, ez sem elhanyagolható szempont. 1070 SC-nek például 112% a power limit, látom tomas51 lenti screenshotjából, hogy az ő MSI Gaming X-ének meg egészen 126%-ig lehet húzni a csúszkát.

[ Szerkesztve ]

(#8374) ffodi válasza s4hu|SyD^ (#8369) üzenetére


ffodi
veterán

+Info. Most néztem bele a TPU-n található GTX1080 BIOS-okba, és a legtöbb kártya esetén elég alacsonyak a gyári power limitek. Ha valaki nem akar egy kis tuningnál egyből limitbe ütközni, akkor ez is szempont lehet (mivel még nincs se BIOS tweaker, se működő nvflash....). :)

Power Targetek (alap-100%):

Asus Strix GTX1080 198W
Gainward Phoenix GS GTX1080 200W
Gigabyte G1 Gaming GTX1080 200W
Gigabyte Xtreme Gaming GTX1080 250W
MSI Gaming X GTX1080 270W
Palit SuperJetstream GTX1080 200W
Zotac AMP Extreme GTX1080 320W

+1 Ref GTX1080 FE 180W

Az egyes kártyák esetén a max PT nem számottevően több az alapnál, tipikusan +10%, vagyis mindegyik bőven 300W alatt marad, kivéve az MSI Gaming, a Zotac AMP Xtreme és a Giga Xtreme esetén. MSI-nél közel 300W a max, a Zotac és a Giga esetén pedig bőven 300W felett (~370W)

Az itt leírt dolgokat ne vegye senki készpénznek, mert csak a saját BIOS editálási tapasztalom eredményei. (persze emellett jó eséllyel helyesek, mert a ref 1080, hivatalosan tényleg 180W gyárilag.....)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8375) tomas51 válasza tomas51 (#8372) üzenetére


tomas51
senior tag

Én a 980Ti-t 24/7-en járattam meg a 970SLI-t is, igazából minden kártyát.... :DDD
Én úgy vagyok vele, hogy ha a gyártó azt mondja ez ilyen fasza meg olyan ilyen boost olyan boost akkor kell hogy bírja, tulajdonképpen én vsync-el játszok csak így esélyt se adok hogy beessen 60fps alá, mert ugye előfordul hogy beesik némely játéknál, de mondjuk ha van 8-10+ fps-ed akkor már nem tud. :K

(#8376) tomas51 válasza SZULTA (#8367) üzenetére


tomas51
senior tag

nem, mert az le van biosba korlátozva addig hogy ne tudd elcseszni.
Te állítasz itt valamit a programba, de kitudja valójában mit csinál az ember.

(#8377) Ferko75HUN válasza Kashim (#8373) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Nálam a vga alapon ennyit tud.
Hasonló a konfigunk, 585 pont azért elég sok, ennyit számít egy "kis" tuning? :)
Jó látom a procid is kicsit feljebb teker.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#8378) flash-


flash-
veterán

amd-nek is lesz vajon válasza a 1080-1070-re?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8379) hszilard666 válasza flash- (#8378) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen. Jövőre! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8380) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok. Volt itt valakinek Dp porton keresztül olyan hiba hogy pl bios alatt nincs kép? Tehát mikor be kapcsolom a gépet már csak az asztalnál ad képet. Van hogy ott sem. ha újra indítom ad képet bios és rendszer alatt is. De mikor ki volt kapcsolva és úgy indítóm be akkor nincs kép már csak az asztalon. Lehet hogy táp? Bios beállítást próbáltam, új DP kábelt is tápkábel cserét is, másik pci-e slotot. HDMI DVI csatlakozó hibátlan. (monitor tesztelve hibátlan) Vigyem vissza? :O (vga bios és alaplap bios frissítés is volt már.) Még nem telt el a 14 nap.

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#8381) szallasi007 válasza Hubba12 (#8380) üzenetére


szallasi007
őstag

Nekem ugyan 970-em van, két monitorral. Egyik egy csoda ROG dp porton másik egy meg egy Dell HDMI-n.
A Dell-en tökéletes, a dp-n meg valamikor csak a login valamikor meg a teljes boot látszódik tükrözve, nagyjából mikor milyen kedve van. Azt ugyan még nem próbáltam h csak a dp-n mi van, de mondjuk én letojom.
Egyszer volt olyan is, hogy kikapcsolt a dp port, kb szívinfarktus kerülgetett mert 2 hete volt a monitor nálam (280k-ért azért kicsit fájt volna hogy két hetesen befosik :DDD ).Egy monitor áramtalanítás majd gép restart megoldotta a problémát, azóta nem csinálta.

Emiatt én mondjuk biztos nem vinném vissza, ha meg behal a kártya valamiért majd akkor ráérsz visszavinni szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

(#8382) Hubba12 válasza szallasi007 (#8381) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nagyon idegesít mi lehet a gond. Nem tudok rá jönni mivel közelben sincs olyan gép amivel ki tudom próbálni. Konkrétan hol ad képet DP-n hol nem. Biosnál csak restartnál. eszem meg áll. De mikor ki huzom vissza dugom ki kapcsolásig megint jó. Valami akkor történik mikor le áll.

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#8383) gab3c


gab3c
csendes tag

Meguntam az RX480-ra varast es rendeltem tegnap egy Zotac GTX 1070 AMP-ot.

Ma meg is jott. Eleg szep nagy meret a GTX 970 utan :D
A tapellatasa 2x8pin-es 1070-es ugyhogy a TDP meg van tolva tisztessegel.
Remelem jo tesz majd a tuning lehetosegeknek, mert nalam oldalrol egy 20cm-es venti is segit :R

[ Szerkesztve ]

(#8384) AdluAn válasza gab3c (#8383) üzenetére


AdluAn
tag

Nagyon szép kártya. Majd írd meg légyszíves hogy alapból mennyire boostol.

[ Szerkesztve ]

(#8385) GeneraL_XTX válasza gab3c (#8383) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Grat hozzá! :) nem is értem egy 970-ről minek akartál Te rx 480-ra váltani?? :DD

(#8386) Teaway válasza gab3c (#8383) üzenetére


Teaway
veterán

„Ma meg is jott.”

Koránkelők ezek a kiszállítók :D

Nincs itthon csokid??

(#8387) gab3c válasza AdluAn (#8384) üzenetére


gab3c
csendes tag

Hazaertem megnezem.
Elso korben mindjart tuningoltam amint betettem a gepbe :D

[ Szerkesztve ]

(#8388) gab3c válasza GeneraL_XTX (#8385) üzenetére


gab3c
csendes tag

CFben gondolkoztam, kiprobalni milyen ez a voros ellenallas :)

@teaway: nyaron het oraval elorebb jarunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#8389) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Hol lehet leszedni a 3dmark time spy.-t ? mert amit tegnap próbáltam oldalakat mind tömörítési hibával lelát :Y :W

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8390) mcwolf79 válasza Szinyák (#8389) üzenetére


mcwolf79
veterán

Esetleg Steam-ben a 3Dmark-nál bepipálod a letölthető tartalmaknál :P

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#8391) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!

Lemondtam az EVGA-ról, nem bírtam várni így beszereztem egy ilyet: Link

Hát meg kell hogy mondjam pozitívan csalódtam az MSI-ben habár én tartottam tőlük a múltbeli problémák miatt. Nos a processzorom nem új de húzás nélkül kihajtja 100 %. (régi X58-as Xenon 5670-es). A kártya 25-ről indul és 35-foknál még nem volt melegebb a Witcher 3-ban Fullon. 2075 Mhz-fut rendesen +500 Mhz-n.
Leteszteltem SWtorban is , de a játék olyan szinten nem használja a VGa-t hogy az iszonyatos. Metro Last light Redrux, FC4, akadás mentesen 60+ FPS tartva viszi. Ez a kártya Full HD kompromisszumok nélkül az biztos, de 4-k ra szerintem kevés egy maga és 1440p-ben meg már szerintem kell mellé kompromisszum.

Gondoltam megosztom veletek milyen ez a model.

(#8392) Szinyák válasza mcwolf79 (#8390) üzenetére


Szinyák
őstag

thx :R

Szinyák

(#8393) tomas51 válasza Hubba12 (#8382) üzenetére


tomas51
senior tag

Nekem is volt ilyen 970-nél.
Ha esetleg rá van dugva más is, pl egy hdmi akkor az van előnyben a dp portot nem használja elsődlegesen.
Nekem ha rajta van a tv hdmi-n úgy hogy nincs is bekapcsolva csak készenlétin akkor már csak windows-ba van kép.
Amint lehúzom, vagy áramtalanítom a tv-t csak oda ad kártya képet, szerintem ne foglalkozz vele mert ha rossz lenne akkor mindíg rossz lenne szerintem. :)

(#8394) tomas51 válasza gab3c (#8383) üzenetére


tomas51
senior tag

Erre állítsd be aztán hadd szóljon, bírnia kell! :K

(#8395) BiP válasza szallasi007 (#8381) üzenetére


BiP
nagyúr

HDMI+DP dolgot már kitárgyaltuk a topikban (vagy a 970-esben, nem emlékszem).
Ha HDMI is rá van dugva a gépre, akkor a DP-n a login képig nem látszik semmi, így a bios sem. Ha kihúzod a HDMI-t, akkor a DP ugyanúgy működik, mint bármilyen más bemenet. (meg ahogy az ember elvárná :) )

(#8396) daveoff válasza tomas51 (#8394) üzenetére


daveoff
veterán

Azért mert a tiéd ennyit bír, miből gondolod, hogy másnál is menni fog?

A másik dolog, hogy a feszültség csúszkát húzogathatjátok, az nem ér semmit, mert nem adja meg neki a plusz feszt. Majd talán bios editorral, de lehet hogy még úgysem fog működni, mert hardveresen tiltva van a fesz emelés.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8397) balint107


balint107
aktív tag

GTX 1070-nel valaki tapasztalt olyat DSR felbontásban bizonyos játékoknál, hogy elcsúszik a játék felületén a gombok érzékelése? Tehát nem tudok bizonyos dolgokra rákattintani, pl options vagy a kilépés és egyebek :S. Mert másol érzékeli az egeret, mintegy elcsúszik az egész. GTX 970-nel nem volt ilyen probléma. Eddig a Crysis 3-ban és az ingyenes Unreal Torunamentben (2016.) figyeltem meg.

[ Szerkesztve ]

(#8398) GeneraL_XTX válasza tomas51 (#8394) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Így van, a tuningot kitesztelni kell, nem ilyen ész nélküli módon, hogy durr bele adj neki ennyit menni fog az :U

Daveoff: ez se igaz, mert ad neki minimális plusz feszt nálam pl látszik hogy bizonyos órajelen hibázik a kártya Tomb Raider-ben, de ha adok neki feszt a hibázás megszűnik. A hőmérsékleten is látszódik, 1-2 fokot emelkedik. :K

[ Szerkesztve ]

(#8399) gab3c válasza AdluAn (#8384) üzenetére


gab3c
csendes tag

Szia,

GTA V-t probaltam.
Default beallitasokkal GPU:1961.5MHz, Mem: 2003.4 MHz
Eddig jo :C

Nagyon tetszik, hogy a tapcsatalkozo felett van egy visszajelzo LED.

[ Szerkesztve ]

(#8400) Hubba12 válasza BiP (#8395) üzenetére


Hubba12
senior tag

Na tényleg ezt csinálja de az a bibi hogy csak a dp van bedugva és akkor is. :R

Csak az ASUS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.