Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) daveoff válasza Hmmm1 (#8175) üzenetére


daveoff
veterán

MSI-vel tudok csak

Benchmark Results:
---- CPU ----
12092 frames
105.12fps Average
3.78fps Min
284.33fps Max
9.51ms Average
3.52ms Min
264.67ms Max
---- GPU ----
12092 frames
105.32fps Average
2.57fps Min
634.13fps Max
9.49ms Average
1.58ms Min
388.85ms Max

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8202) gainwardgs válasza daveoff (#8201) üzenetére


gainwardgs
addikt

980ti után milyen a 1070??
Egy firestrike meg egy skydiver dobsz majd max oc-val.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8203) #35434496 válasza gainwardgs (#8202) üzenetére


#35434496
törölt tag

Leírta már, hogy erősebb a 980 Ti mint az 1070

(#8204) zef válasza Forestgreen (#8155) üzenetére


zef
tag

Én is így voltam az 5.25-el, de az elmúlt 3-4 év tapasztalata alapján évente 2-3 alkalommal van szükségem optikai írásr/olvasásra. Arra meg bőven elég egy USB-s ketyere is :)

(#8205) daveoff válasza gainwardgs (#8202) üzenetére


daveoff
veterán

gyengébb, átlagosan 5%-al
Mindkét kártya out of box ennyi a különbség.
firestrike

Az 1070 kis OC-val, és egyedi venti profillal(ami nagyon sokat számít!!), azért beéri az alap 980Ti-met, le is lépi kicsit.
firestrike

Szóval azért jobb a 980Ti, de ez azért jobban mutat a kis miniITX kuckóban... :D

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8206) Firestormhun válasza daveoff (#8201) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ezekkel a beállításokkal letudod mérni Rise of the Tomb Raiderben? Különböző AO módokkal azért kérném, mert nem tudni hogy milyen beállításokkal aktív Async Compute Pascalon. Sima AO xbox-on async-es. HBAO+ vs VXAO delta is érdekes lehet Pascal vs Maxwell architektúrák tekintetében.

Saját mérések
1080p, SMAA, minden very high/on (Vsync off természetesen, mert ez előzőleg masoknak nem volt egyértelmű...), GTX 980Ti@1475/3900
Overall result:
DX11 AO on: 116,03 fps
DX12 AO on: 119,8 fps
DX11 HBAO+: 109,35 fps
DX12 HBAO+: 112,6 fps
DX11 VXAO: 93,3 fps

...

(#8208) tomas51 válasza gainwardgs (#8202) üzenetére


tomas51
senior tag


(#8209) daveoff válasza Firestormhun (#8206) üzenetére


daveoff
veterán

Ok, megnézem.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8210) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Jól látom, hogy most a Palit Gamerock és az MSI Gaming X a legjobbak hűtés és zaj szempontjából?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#8211) bélanéni válasza CriticalHit (#8210) üzenetére


bélanéni
őstag

Igen, és a Palit JetStream és az EVGA is kb ugyanilyen.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8212) djozsi


djozsi
senior tag

Van itt olyan végül, aki megkapta a gigabyte g1 gaming 1070-esét ~150ért?
2 bolt is hirdette így elég rossz értékeléssel, én mindkettőt bepróbáltam mondván, hogy vesztenivalóm úgysincs, de végül mind a kettő kudarc volt.
Csak érdekel, hogy bárki szerencsével járt-e ezen az áron vagy felejtsem el a várakozást és vegyem meg 165-170 körül, lejjebb úgyse fog menni egy darabig?

(#8213) Szinyák válasza Jacek (#8173) üzenetére


Szinyák
őstag

az nagyon jó grat :C nekem is vagy palit ssj vagy Gainward Phoenix lesz ..
Idle.-ben több órás asztalon netezés stb mennyi a hőfok ? mert kíváncsi vagyok nagy melegben mennyire engedi fel a zero fan ...

Szinyák

(#8214) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Kerestem jó kis VR teszteket GTX 1070/1080-akra, de nem nagyon találtam jókat. Ugye Nvidia így reklámozta hogy sima gameknél is erősebb lesz a 900-as szériánál, de a VR az ahol többszörös teljesítményt tud leadni elődökhöz képest. Engem érdekelne hogy tényleg földbe döngöl e egy 980TI-t egy 1070 VR alatt, mint ahogy az lett reklámozva.
Olyan kéne nekem ami minimum a 9xx-es szériával hasonlítja össze, és min/max/avg-t mutat VR gamekből. Jó esetben frametime is érdekelne, meg AMD-s R9/RX szériás kártyákkal való összehasonlítás is.

Az hogy "jó" meg "tartja a 90-et" meg "smooth" élményt ad VR alatt az nem teszt.

:R

(#8215) Jacek válasza tomas51 (#8208) üzenetére


Jacek
veterán

Mennyit szamit a proci a Fire tesztben? Mert nekem 14xxx hoz csak a cucc egy 3570k@4.5 Ghz-al

(#8216) Jacek válasza Szinyák (#8213) üzenetére


Jacek
veterán

Nem sok idom volt tegnap, ma nezegetek:))

(#8217) nyulnyulu válasza djozsi (#8212) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Bestmarkos/hardverkeresre gondolsz akkor mi megkaptuk.

privátra illik válaszolni

(#8218) Firestormhun válasza Sotyks94 (#8214) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Pascal jobb VR teljesítménye program oldali támogatottságtól függ, amíg nincsen olyan applikáció amely támogatná Pascal simultaneous multi-projection engine-jét (SMP), addig nem lehet ellenőrizni Nvidia VR-ra vonatkozó kétszeres teljesítmény állítását.

Ebben a tesztben 980Ti-nél 28%-kal gyorsabb 1080 SMP nélkül.

...

(#8219) gainwardgs válasza daveoff (#8205) üzenetére


gainwardgs
addikt

Köszi

(#8220) tomas51 válasza Jacek (#8215) üzenetére


tomas51
senior tag

Sajnos a helyzet az hogy sokat, nekem attól több pont lett kb 200-hogy 4.7re raktam a 4790k-t.
Egy i7 4770-legalább kell neki, hogy rendesen menjen.

(#8221) Dyingsoul válasza Sotyks94 (#8214) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha esetleg sikerrel jársz és találsz 1070 tesztet akkor linkeld már be légyszi vagy akár privátban is küldheted! :R A topikot követem de még én sem találtam értelmes VR tesztet, ezt sem ismertem amit firestorm linkelt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8222) Runner_fxr válasza WaterWawe (#8104) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdekes mérések ezek. :) 1070 előtt egy R9 390X volt, ég és föld a különbség. A 1070 sokkal gyorsabb. Ebből kiindulva a többi érték is rossz lehet.

(#8223) VTom válasza Runner_fxr (#8222) üzenetére


VTom
veterán

Erre már írták korábban, hogy fullHD-n valószínűleg proci limites a rendszer, azért vannak másfél fps különbségek a 1070-től felfele.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8224) WaterWawe válasza Lotus_Omega (#8200) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ezért olyan a ref (founders) hűtés amilyen. :)

(#8225) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Melyik lenne a jobb választás?Gigabyte GV-N1070G1 GAMING,vagy Gigabyte GV-N1070WF2OC az első drágább 6e forinttal.gépem elég hozzá?Gigabyte H87-HD3 ,Intel i5-4570 ,Kingston HyperX 2x4 GB Válaszokat előre is köszönöm.

bendeguz_HUN

(#8226) Runner_fxr válasza Ferko75HUN (#8167) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ennél szörnyűbb zenét nehéz lett volna találni a videó alá. :)

(#8227) deicide válasza WaterWawe (#8224) üzenetére


deicide
veterán

Így van, SLI-re érdemesebb a ref vagy víz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8228) TTomax válasza deicide (#8227) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vagy AIO.... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8229) BiP válasza Runner_fxr (#8226) üzenetére


BiP
nagyúr

:) aki csinálta a videót, szereti ezt a zenét, szereti ezt a játékot is, azt hitte, együtt is jó a kettő :)

(#8230) slick-adam válasza daveoff (#8205) üzenetére


slick-adam
aktív tag

meg tudnad osztani az egyedi ventiprofilt?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8231) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még egy kérdésem lenne a DSR-rel ami most jutott eszembe. Ha azt bekapcsolom mondjuk 4x-re. És úgy hagyom, akkor annak van bármi (teljesítménybeli) hátránya? Mert ahogy írtátok itt, a játékban külön feljebb kell állítani a felbontást. Így gondolom nem zavar semmit, ha mondjuk DSR 4x-re van állítva, de én Division-t csak FHD-ben játszom. Más játékokat amiket meg elbír a kártya azokat 4k-ban.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8232) jani04 válasza bendeguz76 (#8225) üzenetére


jani04
aktív tag

Én inkább kiadnék + pénzt a gamingre.
A procid szerintem nem fogja kihajtani 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#8233) slick-adam válasza .LnB (#8231) üzenetére


slick-adam
aktív tag

amennyire feltolod, olyan felbontasban renderel, tehat logikus. ha felnyomod 4K-s felbontasra, akkor 4K-ban renderel, csak full hd kepernyöre rakja ki neked.

szerk.: vagy ugy erted, hogy nvidia panel-ben hagyod beaktivalva? az csak opcio. azt csinalja a gep, amit az adott jatek settings-jeben beallitasz neki.:)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8234) .LnB válasza slick-adam (#8233) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jaja a driverben hagyom úgy. De akkor jó, megnézem mit mutat majd pár game. :)
Köszi a választ.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8235) Lotus_Omega válasza deicide (#8227) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Jó lett volna ezt 2 héttel ezelőtt olvasni :D :W

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#8236) TTomax válasza Lotus_Omega (#8235) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem láttam,hogy kérdezted volna. :) Amúgy dmarkot tudok mutatni SLIben [link] AIO van a két kártyán,mindkét AIO a ház hátuljában van és kifelé fúj.Még így sem mondom,hogy néma,de nem is hangos,és nem antiboostol.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8237) VTom válasza .LnB (#8234) üzenetére


VTom
veterán

Driverben csak mint opció tudod beállítani, az annyit eredményez, hogy az adott játékban a felbontásnál megjelennek a natívnál nagyobb felbontás beállításának lehetőségei. Semmi hatása nincs a teljesítményre, csak ha a játékban beállítod.

Egyébként van amelyik játéknál nekem nem tetszik, de pl. MGSV vagy Witcher 3 ég és föld natív 1080p és DSR 1440p-n.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8238) TTomax válasza .LnB (#8234) üzenetére


TTomax
nagyúr

A simaságot 15-17% fölé ne vidd,nagyon elmossa a képet...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8239) .LnB válasza TTomax (#8238) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt nullán hagyom, korábban azt javasolták. De egyébként mit javasoltok, DSR mellé a játékban kell élsimítás?! Van annak értelme még ilyenkor is? Még nem próbáltam sose azért kérdezem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8240) TTomax válasza .LnB (#8239) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vagy DSR vagy élsimítás...lehet a kettőt is variálni ha bírja a kártya,játékfüggő. A simaságot hagy 15-17%-on jobban jársz,kell hogy egy picit mosson. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8241) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

ZOTAC GeForce GTX 1080 AMP Extreme 8GB GDDR5X erről a típusról mit tudni? 1080 - széria közül melyiket érdemes beszerezni.... :U

Vaskobak

(#8242) VTom válasza .LnB (#8239) üzenetére


VTom
veterán

Játékfüggő, én Witcher 3-ban 1440p DSR-rel játszom, 15% simasággal, be van kapcsolva az in gam AA (kb. semmit sem ér) plusz FXAA-t megy rá reshade-del.

Egyébként DSR+FXAA nagyon jól működnek együtt. Pl. Assassin's Creed Unity-ben nagyon jó páros.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8243) blaca83 válasza Vaskobak (#8241) üzenetére


blaca83
őstag

Nagyon jó kártyák és általában minden szériában az egyik legmagasabb gyári tuninggal rendelkeznek!
Elég magas a felára a különleges daraboknak, de ha nem akarsz külön tuningolni akkor jó választás lehet.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#8244) Vaskobak válasza blaca83 (#8243) üzenetére


Vaskobak
csendes tag

Köszönöm a tájékoztatást akkor azt hiszem meg is van a választott VGA ezek sem voltak 2 ft os dolgok ez alá kellene.ASUS ROG Swift PG279Q ,2560x1440, 165Hz ASUS Rampage V Edition 10, Intel X99, RoG - Socket 2011-V3 - 5820K Corsair Dominator Platinum DDR-4 16GB/3000 KIT Cooler Master Cosmos II - Ultra Tower CORSAIR Hydro Series H110i GTX 280mm Extreme Performance Liquid Seasonic 860W Fully Modular 80Plus Platinum Power Supply SAMSUNG 256GB 850 PRO

Vaskobak

(#8245) .LnB válasza VTom (#8242) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

3840x2160-ban a Division fekszik, nyugszik :) 27fps Time Squakr-en. :D de a The Crew megy AA nélkül 60fps varosban is. De nem fogom ezt erőltetni annyira. Jó feature de nem az 1070-nek való. Majd meg 2k-t megnézem majd kíváncsiságból.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8246) VTom válasza .LnB (#8245) üzenetére


VTom
veterán

kb. ugyanarra a teljesítményre számíthatsz DSR-rel, mint azon a felbontáson, amit beállítottál.
Az 1440p DSR szerintem simán fekszik a 1070-nek, max pár beállítást vissza kell venni.

Division-ben szerintem a natív 1080p fullra húzva szebb, mint a DSR 1440p ultrán. De ez csak az én véleményem :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8247) GeneraL_XTX válasza VTom (#8246) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

DSR-el en még régebben se láttam semmi kulonbséget a fullhd monitoron. Ellenben amikor valtottam nativ 1440p-re na az oszt igen, az szep :D

(#8248) .LnB válasza VTom (#8246) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fullra húzva a Division ugyan az mint DSR-rel, direkt megnéztem meg mentettem képet is. A The Crew lett sokkal szebb. Igazából szerintem az a játék szebb amiben nincs nagyon fejlett élsimítás. Pl Overeatc-ot fhd 150%-os scallel .játszom Ugyan az a DSR is, külön megnéztem azt is. De jo cucc ez a DSR, és nekem újdonság. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8249) daveoff válasza slick-adam (#8230) üzenetére


daveoff
veterán

Hangja így is simán halk tartoményban van, még ebben a melegben is, viszont sokkal stabilabban tartja a boost órajeleket. Csak ez a venti profil jelent jelent közel ~5% teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8250) zef válasza showtekk (#8147) üzenetére


zef
tag

Ha nem akarsz venti profilt állítgatni, akkor az MSI Gaming App-ban találtam két erre vonatkozó opciót:

Zero Frozr:

Ki/be tudod kapcsolni, hogy idle állapotban lekapcsolja-e a ventiket vagy sem.

Cooler Boost:

Ezzel pedig átmenetileg 100%-on tudod hajtani a ventiket, így gyorsan le lehet hűteni a kártyát, majd ha már lecsökkent a kártya hőmérséklete, lekapcsolja a propellereket. Érdemes kipróbálni, legalább ilyenkor lehet hallani a ventik hangját :DDD

A Gaming App legújabb verzióját telepítsd fel, a cikkben van a letöltés link.

Amit a CD-n adtak az elég bugos volt, pl. nem jegyezte meg, hogy melyik ikonokat állítottam be a panelen, és a dragon eye funkcióra is azt írta, hogy csak MSI termékeken működik :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.