Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) slick-adam válasza Landon (#8049) üzenetére


slick-adam
aktív tag

1080p-hez jo sztem az 1070. sok jateknal overkill, de a jobbak hataron tudjak jaratni. 1440p-ben W3-at nem lehet maxra tolni, ha MINDIG 60 felett akarsz jarni.

1080 !AZ! 1440p-s kari szvsz

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8052) TTomax válasza Landon (#8049) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kimaxoláshoz 1440pn kevés egy 1080. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8053) Landon válasza TTomax (#8052) üzenetére


Landon
őstag

Igen nem akartam ide leirni de sajnos szinte biztos vagyok ebben en is. :) Nem baj, 980Ti-vel is meg voltam vele, 1080 meg egy picit dob rajta aztan majd a Ti remelhetoleg nagyobbat durrant. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8054) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Egyenlőre még nem rendelkzem ilyen felbontású megjelenítővel,igy ehez nem tudok érdemben hozzászolni,de meghajlok tudásotok előtt,és elfogadom. :R

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#8055) slick-adam válasza nyulnyulu (#8054) üzenetére


slick-adam
aktív tag

attol meg probalhatod. NVidia DSR? hmm? :)

AA helyett is nagyon jo tud lenni FHD kijelzön

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8056) slick-adam


slick-adam
aktív tag

en amugy visszacsinaltam az OC-t. egyik jatekban se jarok max terheles közeleben, felesleges huzni. alapon is hozza az 1950-es boost-ot. örület powaaa

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8057) Runner_fxr válasza daveoff (#7972) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Resolution scale-t visszavettem 100%-ra, most már 120-130fps kb mindenhol a BF4. :)

(#8058) Bandi79


Bandi79
aktív tag

"The Ron Jeremy of 1080s" :D

Ezen is hiába van böszme, alaplapnyűvő hűtő, 2x8 pin, nem tudta 2100-ig húzni, viszont a 3db FE, ami járt nála, mind simán elérte / meghaladta...
FE-kbe válogatott chipek kerülnek ? :F

[ Szerkesztve ]

(#8059) Landon válasza Bandi79 (#8058) üzenetére


Landon
őstag

Nem.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8060) TTomax válasza Runner_fxr (#8057) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az úgy mindjárt más. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8061) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na tegnaptól én is MSI 1070 Gaming X tulaj vagyok. Sok újdonságot nem tudok mondani. Nagyon erős, pár óra után, abszolút elégedett vagyok. 73C° volt a max, és 1970 körül boostol.

Van pár játék most a gépemen, a configom az adatlapomon, ha valakinek kell valamilyen mérés akkor szóljatok, a következők állnak rendelkezésre:

The Division
The Crew
Doom
GTA V
Project Cars
Assetto Corsa
Dirt Rally
Forza Apex
Overwatch (erről konkrétum Epic beállítás + render scale 150% -> 90-100fps)
Batman Arkham Knight
stb stb..

Bármi más játékról ha kell akkor írjatok, ha megvan a game akkor szívesen futtatok egy bench-et vagy megnézem, hogy muzsikál. Azért írom ezt mert nem sok mérés volt itt míg vártam a VGA-t. Firestrike volt, de az meg kb semmire se jó, vagyis számomra nem volt mérvadó.

(#8016) imi123
Összehasonlítást nem tudok. De tegnap kipróbáltam amennyire lehet kimaxolva Vulkan API-val, egy elég nagy (belső) tér + sok ellenfél 180-190fps volt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8062) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akikkel tegnap találkoztam a kártya átvételnél, azoknak sok boldogságot a kártyához! Használjátok ti is egészséggel!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8063) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ.
.. Meggyőztél...

(#8064) imi123 válasza .LnB (#8061) üzenetére


imi123
őstag

Köszi!

Gratulálok a kártyához.
Legyen benne sok örömöd.

:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#8065) BiP válasza nyulnyulu (#8015) üzenetére


BiP
nagyúr

Kár, hogy nem csináltatok 4kártyás fotót, hadd irigykedjünk :)

Bár szerintem is túllövés fullHD-ra SLI-t venni, de gondolom Te is csak egyet tartasz majd meg. (Legalábbis ésszerű döntés lenne).
Addig viszont ki lehet próbálgatni ezt a nem mindennapi duót.

(#8066) nyulnyulu válasza BiP (#8065) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Igen,csak egy maradhat,és nem keveset keresek rajta ha eladom a másikat,sajna nincs 100-150 em egy uj monitorra,akkor lenne értelme,de egy ideig még marad a full hd

privátra illik válaszolni

(#8067) jani04 válasza .LnB (#8062) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm. :R
Neked is.Voltunk páran. :D

[ Szerkesztve ]

(#8068) mpetke válasza jani04 (#8067) üzenetére


mpetke
csendes tag

7-en mint a gonoszok :DD
Koszonjuk LnB, tobbiek is hasznaljak egeszseggel :) :R

(#8069) ates85


ates85
tag

A mai nap fogom átvenni az 1070 kártyámat. :DD
Nálam az EVGA Superclocked-ra eset a választás,
és úgy tűnik nem döntöttem rosszul: [link]
Ez lesz az első EVGA kártyám.
Majdnem MSI Gaming X-et vettem, de az utolsó pillanatban találtam EVGA-t picit jobb áron mint az MSI-t. Örülök, hogy sikerült találnom EVGA-t mert, az MSI kártyája túl piros volt nekem, az EVGA fém és fehér színe pedig tökéletes lesz a fehér ledes ventilátorokkal felszerelt gépházamba. Most nálam megtört az Asus kártyák sorozata, mert 2011 óta csakis Asus kártyákat vettem. Az Asus 1070 Strix kártyája túl drága és nem utolsó sorban túl nagy volt az én ízlésemnek, a 3 ventilátoros hűtést tök feleslegesnek tartom.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8070) nyulnyulu válasza ates85 (#8069) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Szerintem meg nem felesleges,msi 70 fölé megy 2 ventivel,Gigabyte 64 en megáll 3 ventivel,ugy hogy már meg is van húzva!

privátra illik válaszolni

(#8071) ates85 válasza nyulnyulu (#8070) üzenetére


ates85
tag

Az lehet, hogy pár fokkal hűvösebb a kártya, de cserébe hangosabb, nagyobb és nehezebb a kártya. Sztem a dupla ventilátoros kártyák 70 fok körüli hűtőteljesítménye is elegendő.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8072) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sracok EVGA SC 1070-et nem vett senki? Kivancsi lennek mik rola a tapasztalatok!

[ Szerkesztve ]

(#8073) ates85 válasza GeneraL_XTX (#8072) üzenetére


ates85
tag

Mai nap lesz nékem :)
Este tesztelem.

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8074) AdluAn válasza ates85 (#8069) üzenetére


AdluAn
tag

Majd írd le légyszíves, hogy mennyire melegszik és mennyire hangos. Köszönjük :R

(#8075) nyulnyulu válasza ates85 (#8071) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Hangja nincs a kártyának,az összes giga kártyám(960 g1,980,980ti g1) nagyon halk volt,sose hallottam a hangjukat.

privátra illik válaszolni

(#8076) ates85 válasza nyulnyulu (#8075) üzenetére


ates85
tag

Lehet beállítás kérdése, de ha ezen az oldalon megnézed a táblázatot, pont a Gigabyte egyedi hűtése a leghangosabb utána nem sokkal meg az Asusé.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8077) Lidl válasza ates85 (#8071) üzenetére


Lidl
senior tag

A 70 fok max az elegendő, ha ott megáll.
A Pascal ebből a szempontból jobb, ott elég lehet. Nekem most egy EVGA 970-em van. 2 ventis, és úgy 73 fok körüli, hogy van rajta backplate, ami (bár nem gondoltam volna) de 3-4 fokkal hűvösebbé teszi. (nélküle 75-77 volt)
Ellenben láttam videót a Gigabyte 1070 G1 Gaming-ról, ami 3 ventis és a fickó 1 cm-re tette a ventilátoroktól a kamerát, de semmi hangja sem volt terhelés alatt. Ahogy viszont mozgatta és közelebb vitte a CPU hűtőhöz az tisztán hallatszott.
Ebből azt szűrtem le, hogy nagyon halk a Giga G1 hűtése. És ha még hűvösebben is tartja...
Persze nagyobb, kétségtelen ;)

Szóval szerintem jó a 3 venti.

Lidl

(#8078) slick-adam válasza ates85 (#8071) üzenetére


slick-adam
aktív tag

jo azert ez igy latatlanba :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8079) ates85 válasza Lidl (#8077) üzenetére


ates85
tag

Persze biztos csak beállítás kérdése, és a 3 venits is csendben teszi dolgát, de akkor maradjunk annyiban nekem nem tetszenek ezek a fajta hűtések.

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8080) nyulnyulu válasza ates85 (#8079) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Pedig nem csúnya

privátra illik válaszolni

(#8081) ates85 válasza nyulnyulu (#8080) üzenetére


ates85
tag

Ízlés kérdése, neked tetszik nekem nem. Elsősorban nem is a Giga kártyája nem tetszik, hanem a 3 ventis hűtések.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8082) Dareius


Dareius
tag

(#8080) nyulnyulu Pettyet kiégett a kép nem :D? ( ha ha nem telibe kapod a fényvisszaverő dolgokat kicsit más szögből nem jelentkezik ez a jelenség így nem látszik a lényeg, a mutatós kártyádon)

Valaki tud nekem valamit arról mondani valamit: hogy mikortól lesz valóban elérhető a EVGA GTX 1070 FTW Gaming? Előrendeltem már, de kiszeretném kalkulálni mikor hozza futár. Sajnos Még EK-block nem elérhető rá de azzal tudok várni egy-két hónapot, de a kártyára ez már nem igaz.

Másik kérdés valakinek van már Vízzel Hűtve ilyen típusú VGA-ja? Mennyivel lett hűvösebb, illetve nőt a tuning potenciál? Azért érdekel mert több helyen olvastam hogy a sima 980 és ti ben több volt a tuning potenciál mint ebben a szériában igaz ez? (erre aki tud válaszoljon feltétlen)

(#8083) logaritmus válasza GeneraL_XTX (#8072) üzenetére


logaritmus
tag

Ma hozza a futár, bár én 970 SSC-ről váltok.

(#8084) WaterWawe válasza Dareius (#8082) üzenetére


WaterWawe
őstag

Boost 3.0 miatt sajnos sokkal jobban nem fog menni mint lég alatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#8085) hszilard666 válasza Dareius (#8082) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem nő érdemlegesen a tuning potenciál, azért felesleges rá vizet rakni. Ha jó minőségű chipet fogsz ki lehet hogy egy picit magasabb CC kitaposható belőle, de mivel voltage lock van a kártyákon ezért tényleg nem lehet ezeken a kártyákon sokat húzni.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8086) daveoff


daveoff
veterán

Nekem is megjött az 1070 Gaming X, de sajnos nem vagyok otthon. ~70 éves szomszéd bácsi vette át, remélem nem tuningolja szét, amíg haza nem érek....:DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8087) Dyingsoul válasza daveoff (#8086) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azóta már lehet SLI-be kötötte a sajátjával. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8088) Bird válasza daveoff (#8086) üzenetére


Bird
addikt

Még a végén estére hajszárító lesz belőle. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8089) daveoff válasza Dyingsoul (#8087) üzenetére


daveoff
veterán

Jah, vagy a fűnyíróval...:DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8090) nubyy


nubyy
aktív tag

Nekem is fel oraja hozta a futar:D 770 utan egy kicsit ut, de csak egy kicsit:D
Kivancsi voltam mit megy driver ujrahuzas nelkul es manual oc nelkul. Ahogy latom a driver nem igazan szamitott neki (attol fuggetlenul kap egy clean installt), 19k Firestrike graphics score es 1950-ig boostolt 66 fok mellett. Elso korben egy lightos 100-at kapott a core es a mem maradt alapon. Egy 19,5k a GS. Melo utan kinzom majd tovabb:D

(#8091) slick-adam válasza nubyy (#8090) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ez nem maxwell. a +100 az nem "lightos" ezeknel.:) ha birja ugy neked, szerencses vagy

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8092) Interceptor válasza Ferko75HUN (#7828) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha valaki nem tol ilyen multit maximum kf2-őt akkor is van értelme egy 2600K-nak 970 alá?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#8093) WaterWawe válasza Interceptor (#8092) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem Doom-ban (single player) a 980 Ti limitált a 6600k-val 1440p-ben, szóval ez alapján azt mondanám hogy igen van értelme.

(#8094) nubyy válasza slick-adam (#8091) üzenetére


nubyy
aktív tag

Annyira nem nezegettem, 770 1150-rol ment 1390-re:D Viszont ez 125-nel most kiakadt igy marad a 100 egyelore. Elotte meg kinzom majd a memoriat, hatha osszejon a 20k GS, 19,8 eddig.

(#8095) slick-adam válasza nubyy (#8094) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nekem core clock +68 es memory clock +196-al 19960 lett.:)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8096) VTom válasza .LnB (#8061) üzenetére


VTom
veterán

Gratulálok a kártyádhoz, légyszi írd meg privátban, hogy a 6600 hogy muzsikál mellette Division alatt. FullHD ugye? :R

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8097) killer095 válasza WaterWawe (#8093) üzenetére


killer095
őstag

Hogy limitál akkora felbontáson a proci?

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8098) .LnB válasza VTom (#8096) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Benchmark-ot csináljak? (este fele tudok majd csak)

Tegnap járkáltam a városban. Abszolút sima minden. Figyeltem az értékeket, és volt, hogy a CPU 100%-on járt. De csak pillanatokra, és semmit sem lehetett észrevenni. Én ezt nem nevezném CPU limitnek, mert ezzel együtt az FPS sose zuhant meg. FPS bőven 60-70 felett. De azt is láttam 59-en. Viszont tényleg csak pillanatokra. Egyébként bőven 60fps felett volt mindig. Hülyeséget nem akarok írni, hogy mi volt a plafon. Majd este megnézem megint. Lőttem robbantgattam de semmi akadás. Vsync, és FPS cap off. Minden fullon, ami lehet. Egyedül a resolution scale-hez nem nyúltam. Alapból Ultrán nem tesz mindent maxra, én azokat is maxra húztam. Így adta ezeket az értékeket.

Egyébként első játék volt amit rögtön elindítottam. És brutális a látvány is. Fullos AA-k mellett.

Röviden tömören az esetek 99.9%-ban 60fps+
De este majd jobban megnézem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8099) killer095


killer095
őstag

Nézegettem teszteket, mert gondoltam ujítgatok a gépen, és mivel FHD felbontáson maradok most még így 1070-t néztem, na most 980Ti van a gépben faszányosan 1500mhz-re belőve, terhelve max 70 fok!
Ami tetszik az az asus strix 1070 lenne DE itt egy teszt most vagy engem sütött meg a nap vagy csontra ugyan azt tudja a 2 vga?/hozzáteszem a tesztben szereplő 980Ti nincsen csontra járatva korán sem/ :DDD
A fogyasztás engem nem érdekel, a 2 gb vramból meg nem tudom mennyit profitál az 1070 mert még UHD-n is ugyan ugy fut a 2 vga :K
1080 meg nem kicsit rekt lenne 1080p-re, nehéz is ez :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8100) TTomax válasza killer095 (#8099) üzenetére


TTomax
nagyúr

980Ti-t ne cseréld 1070re...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.