Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Tomassy00 válasza killer095 (#8848) üzenetére


Tomassy00
senior tag

PGU -Z grafikonon nem láttam eddig hogy ingadozott volna az órajel, de majd még spekulálok vele ha lesz kedvem.

(#8852) rambustibi válasza Sz.Miki (#8849) üzenetére


rambustibi
őstag

A vízszintes hosszúkás pasztázás sehogy nem jön ki..valami árulás van a képen, vagy a nyilazással.. sőt a jobb oldali függőleges pasztázás sem jön ki oda, ahova nyilazva lett.. Sőt.. a GPU hűtése sem jön ki oda..szerintem ez kamu. Nem jön ki a távolság miatt, ha rácsukod az alsó képen levő borítást :D

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#8853) killer095 válasza Tomassy00 (#8851) üzenetére


killer095
őstag

Valami miatt a magas órajel ellenére rosszabb eredmény született :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8854) Sz.Miki válasza rambustibi (#8852) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igen, közben én is jobban megnéztem, egy kicsit el van csúszva a kártya és a hűtő, így a nyilazás is, de még így is szépen látszódik, hogy van hanyagság.

(#8855) Tomassy00 válasza killer095 (#8853) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Most adtam neki 50%-os ventit picit jobb lett de na... Fingom sincs miért...

[ Szerkesztve ]

(#8856) ImpersonatoR válasza Sz.Miki (#8849) üzenetére

Honnan van a kép?
Nem csak trollkodas/lejáratás?
Es csak odaragasztottak valamit de alatta igazából nincs semmi ahol a "?" -es rész van?

[ Szerkesztve ]

(#8857) Lidl válasza Sz.Miki (#8849) üzenetére


Lidl
senior tag

Ha megnézitek a fickó pólóján a feliratot tükrözve van. Szóval az alsó kép a függőleges tengely körül tükrözve van.
Azt nem tudom, hogy csak azért, hogy jobban tudjanak nyilakat húzni vagy trollkodás miatt.
Az biztos, hogy ebben a formában nem lehetne a hűtőt rátenni a kártyára.
Azért a kérdőjeles rész akkor is durva. Ott semmi sem érintkezhet a hőcsövekkel.

Lidl

(#8858) aerosmith


aerosmith
őstag

Na jópár hetes várakozás után a legjobb érzés ez:

Majdhogynem több idő telt el a fóliák leszedegetésével mint a telepítéssel.

Beszerelve kicsit szorosan van, emiatt is lehet hogy pár órás (mindenmaxon) Witcher3 után 80 fok volt a max hőmérséklet. Hangja így sem volt zavaró olyan 50%-os fordulatszám.

(#8859) killer095 válasza aerosmith (#8858) üzenetére


killer095
őstag

Egy 15K-s kábelmenedzsmentes alsó tápos kuckót érdemelne a vga(elég bagatel összeg a vga árát tekintve), itt nagyon minden egyben van ahogy fogalmaztál, nem sok légáram jut neki! :R

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8860) cyberkind válasza aerosmith (#8858) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha szellősebb lenne a gépház, szinte biztosan nem lenne ilyen meleg, úgyhogy ha van lehetőséged beújítani egy gépházat tedd meg. :)

Paranormal Cocktivity

(#8861) FollowTheORI válasza killer095 (#8850) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az a maradék hőcső is működik csak nem direktben... :)

A memória lemezke meg a pad-ek... na az tényleg no comment... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8862) monosz válasza aerosmith (#8858) üzenetére


monosz
őstag

Grat a pöpec vga-hoz. :C
A ház sem megfelelő,de én inkább a táp miatt aggódnék.Nem egy megbízható,stabil darab.
Egy ekkora értékü vga-t nem bíznék rá. :(

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#8863) GeneraL_XTX válasza Tomassy00 (#8855) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Túl lett húzva mondtuk már. Lehet h lefut a teszt de az még egyáltalán nem biztos hogy stabil is.Kicsit végy vissza az órajelekből.

(#8864) demmer123


demmer123
őstag

FHD-RA Milyen kártyát vegyek?Ha jövő belli játékokat ultran akarom játszani 50-60 fps-vel.

1060-at? Vagy 1070-et?

Olvastam itt hogy 1070-et FHD-nál nagyobb felbontásra ajánlják,inkább 2k-ra 2556x1600-re.

1060 Jobb választás lenne FHD-ra?

[ Szerkesztve ]

(#8865) FollowTheORI válasza demmer123 (#8864) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

1070 minimum.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8866) cyberkind válasza demmer123 (#8864) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem is, sokkal jobb az ha van még tartalék a kártyában mintha nincs de kéne, persze csak ha van pénzed. :)

Paranormal Cocktivity

(#8867) s4hu|SyD^ válasza demmer123 (#8864) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

1070. Írtad , hogy jövőbeli játékokra. Most is van ahol nem bírja a 60+ fps-t ultrán.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8868) Tomassy00 válasza GeneraL_XTX (#8863) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én meg mondtam már hogy a proci lesz a ludas :K , ha vissza veszek, annál kevesebb pontot ad.

(#8869) proci985 válasza Sz.Miki (#8849) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a VRM reszt rosszul jelolted be.

egyebkent a 290X Matrix Platinumon egyaltalan nem volt memoriahutes

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8870) Habugi válasza proci985 (#8869) üzenetére


Habugi
addikt

A GPU-n kívül minden el van rontva..

Ami a felső/PCB képen szemből fenti jelölést kapott, annak az alsó/hűtés képen alul kéne lennie.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8871) gab3c válasza Tomassy00 (#8783) üzenetére


gab3c
csendes tag

Gratula, legyen benne sok oromod :C

[ Szerkesztve ]

(#8872) Tomassy00 válasza gab3c (#8871) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Kösszi, viszont kívánom. Amúgy ez nem 2.5 slotos, hanem 3 mili híján 3 slot :Y

[ Szerkesztve ]

(#8873) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Azt hittem, hogy a karim megváltja a világot tuningügyileg.
Nos, a 2100-ra további 20MHz-et sikerült még húzni. :DDD
Szóval 2120 a vége sajnos.
Érdekes, mert 2100-on minden stabil vele, de mindegy.
Esetleg várható majd, hogy eltörlik valamilyen formábn a feszültség lockot?

(#8874) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap nyomtam 2-2,5óra The Division-t. És figyelgettem néha az fps/hőfok/Mhz triót. Na nem folyamatosan, de be be kapcsoltam az adatokat (hogy kiírja a képernyőre)

Hőmérséklet: 55-58° Átlagban ennyi volt. Egyszer felment 61-62-re is egy nagyon rövid ideig.
GPU: 55°körül 2000Mhz-en megy a kártya. Aztán feljebb kicsit visszaveszi az órajelet. De elég jól mutat, hogy 2k-t ír. :D Max boos-tot írtam tegnap is 2012Mhz

Szerintem ez elég korrekt. Köszi daveoff-nak az OC bios segítséget.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8875) GeneraL_XTX válasza Tomassy00 (#8868) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A GS-be nem számít bele a processzor!!! ;)

(#8876) #35434496 válasza GeneraL_XTX (#8875) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem egészen mert pl: egy 6700k jobban tekeri a gpu-t mint egy 5820k

(#8877) GeneraL_XTX válasza .LnB (#8874) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Továbbra is azt mondom az a kártya abban a formában nincs rendesen leterhelve! Ez látszik is abból, ahogy írod, dobálja az órajelet!

Ha majd nálad is így fog kinézni a dolog, hogy az órajel atomfixen max órajelen pörög 98-99%-os GPU kihasználtságon mellett, garantálom neked, hogy nem 60fokon fog menni a kártyád ;)

[ Szerkesztve ]

(#8878) .LnB válasza GeneraL_XTX (#8877) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, én úgy vagyok vele, inkább legyen fix 60fps mint 67°-os kártya. Nekem ott ahol te ezt a képet készítetted, a bázis bejárata előtt, ott fixen atom 60fps-em van. És hát a szememnek is jobb a simaság, mint hogy 67°-os a vga.

Szerintem nem írtam, hogy dobálja az órajelet, hanem ahogy a hőfok változik úgy az órajel is. És szerintem mindenkinek így van. Ha te azt mondod, hogy neked nem akkor azt nehezen hiszem el. Mivel a boost hőfok által van állítva.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8879) daveoff válasza GeneraL_XTX (#8877) üzenetére


daveoff
veterán

Dehogy nincs leterhelve, az órajelet azért dobja le, mert elér egy hőfok lépcsőt. Nekem se melegszik sokkal jobban fel tartós 99%-os terhelés mellett. Ha jól szellőző háza van, simán lehet ilxen hűvös a kártyája. Lehet, hogy a Tiéd egy melegedősebb gpu

Szerk: Ha v-sync-el játszik akkor lehet tényleg nem megy 100%-on...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8880) Sz.Miki válasza proci985 (#8869) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nem én készítettem a rajzokat, a forrás Reddit.com [fórum]

Látszik, hogy elszúrták a rajzot, mivel a kondikra rajzolta a hűtőpadot a vrm helyett, de igazából a memória hűtés körüli anomália az ami zavaró. Azok a tessék lássék hűtőpadok...

[ Szerkesztve ]

(#8881) GeneraL_XTX válasza daveoff (#8879) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Tesztasztalon légkondis szobában az összes létező teszt terheltségi hőmérsékleten 65-68fokot ír az MSI Gamingre, de itt nyomják a hülyeséget, hogy 60fok max....fullHD-n v-sync-el lehet, de ha félig alszik a kártya ne adják már úgy elő hogy ennyi az általános hőfok.

(#8882) daveoff válasza Sz.Miki (#8880) üzenetére


daveoff
veterán

ASUS-nál már ez megy pár éve, a hűtéseik úgy vannak összekókányolva, nem is értem ekkora gyártó hogy adhat ki ilyen munkát a kezei közül, ennyi pénzért...

Viszont a hatékonysággal szerencsére nincsenek komolyabb problémák, egyedül a VRM szokott forró lenni az ASUS kártyákon, de szerintem az már nem is lehet monitorozni.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8883) .LnB válasza GeneraL_XTX (#8881) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De már dave is és én is leírtuk, hogy egyedi ventiprofillal nyomjuk. Én pl tegnap is leírtam.

ezzel

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8884) GeneraL_XTX válasza .LnB (#8883) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ja hogy egyedi ventiprofil? az megint más tészta akkor.ezt nem láttam :B

mondjuk én adok neki rendesen plusz feszkót is :D úgy stabilabban tartja a boost lépcsőket is

[ Szerkesztve ]

(#8885) daveoff válasza GeneraL_XTX (#8884) üzenetére


daveoff
veterán

Ja igen, egyedi ventiprofil, ez a titka.:D Az idle venti leállás rengeteget ront a terheléses hőfokokon szerintem, ráadásul ha adsz neki idle 30-40%-ot még akkor is néma csendben van a kártya.

Én még mindig tartom, hogy a feszültség csúszka az égvilágon nem ér semmit...:D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8886) killer095 válasza GeneraL_XTX (#8884) üzenetére


killer095
őstag

Nálad azért az 1440p jobban terhel, csak másfélszer annyi pixel, ez is lehet az oka a dolgoknak! :R

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8887) Dyingsoul válasza Sz.Miki (#8849) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Pont láttam a videót amiből ki van vágva ez a kép. Már akkor feltűnt a turpisság és a hűtőpadok lenyomatának érdekessége.

A kép rosszul van elforgatva, helyesen így nézne ki (csak rá kell fordítani alulról felfelé mozdulattal a PCB-re):

A kékkel jelölt részeket én rajzoltam a többi nyilat csak meghosszabbítottam. Az 1-es és 2-es számokkal jelölt SMD alkatrészek nlenyomatával egyértelműen azonosítható a helyes pozíció, de azért is feltűnő, hogy rossz a karikázás mivel kör alakú lenyomat nincs a padon (bekarikázott rész kondik) de a kis SMD ellenállások lenyomata is jól látszik ami kb a közepén van a hűtőpadnak.

A kérdőjeles rész meg vattafuck. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8888) Sz.Miki válasza Dyingsoul (#8887) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Hát igen, szomorú, hogy pont az Asus aki azért szeret a múltjából és nevéből táplálkozva mindig a többiek fölé pozicionálni a termékeik árát, ilyen hibákat megengedhet... Persze "elvileg" ennek ki sem kellene derülnie, hiszen matricával plombálják a csavart a hátlapon, hogy ugorjon a garancia ha szétszeded....
Azt hiszem elkezdek kacsintgatni az Msi irányába, pláne, hogy látom végre értelmes csapágyazást alkalmaznak az új TwinFrozVI-nál.

(#8889) Bird


Bird
addikt

Érdekes, hogy az 1060 esetén boltokba nem kerül FE-ref. kártya csak direktben az NV-től rendelhetők. Lehet tanultak az 1070-1080 mizériából? Mindenki customot akart, az FE-t kerülte a nép...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8890) deicide válasza Bird (#8889) üzenetére


deicide
veterán

Ez azért nem feltétlen van így. Több FE-t adtunk el, mint customot, eddig. A userek jelentős százalékának indifferens a hűtés milyensége, működjön, azt kész. A PH! mintája eléggé felülreprezentált custom-mániásokból. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8891) Bird válasza deicide (#8890) üzenetére


Bird
addikt

Érdekes és számomra hiteles a Te tolladból olvasni a kész tényeket. :) Méltatlan amit az FE-vel csináltak, globálisan húzták le mindenhol. Pedig, ha igaz, hogy direkt válogatta a GPU-kat az NV a saját megoldásához, és egyes fanatikus teszterek szerint az FE változattal szerelt 1070-1080 ref. kártyák arányaiban sokkal jobban húzhatók (ha jól emlékszem 60 kártyát teszteltek egyszerre). Erről hallottál, vagy van valami hiteles infód?

Mennyivel több ref kártyát adtatok el, mik az arányok?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8892) deicide válasza Bird (#8891) üzenetére


deicide
veterán

A válogatott GPU-t nekem az nVidia rep nem erősítette meg, de nem is cáfolta, annyit mondott, nincs róla infója. Ez bármit jelenthet. :) Viszont a tesztek nem hazudnak és így legalább az nVidia is igazolhatná az FE drágább árát.

Olyan 60-40 most kb az arány, viszont megint elapadtak a bejövő mennyiségek, se FE, se Custom nincs most szinte semmiből, csak 1-2 hét múlva érkezik.
Azért érezni, hogy a tudatosabb felhasználók direkt a customot keresik, de nagyjából 50-50 arányban vannak azokkal, akiknek mindegy, csak 1070/1080-as GPU legyen, a körítés mindegy.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8893) Bird válasza deicide (#8892) üzenetére


Bird
addikt

Mélyen hallgat az NV erről, csak a fórumokon lehet elcsípni ezt-azt amit persze fenntartásokkal kell kezelni... Mi lett volna, ha az NV FE reklámkampánya a válogatott GPU-kra épül? ;] Gyanítom kevesebb lenne a "kosztümös" fan- fan. :DDD Persze ez a vicc része....

Szóval akkor újra hiányra lehet felkészülni? Azt nem tudod, hogy FE változatok még készülnek vagy azokból ennyi volt?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8894) deicide válasza Bird (#8893) üzenetére


deicide
veterán

Listákban benne van, de a várható szállítmányok között már csak customok vannak, lehet, hogy elfogytak a válogatott GPU-k? :F :DDD
Egyébként szerintem is jó ötlet lett volna ezzel promózni őket, ha tényleg így van, mert enélkül a power-userek nem értették a $100-al magasabb MSRP árat.

Volt egy 2 hetes periódus, amikor volt mindenféle 1070/1080, most megint szünet van és talán 2 hét múlva jön megint 50-60db hozzánk vegyesen, Asus, MSI, EVGA. Inkább 1070-ből több, 1080-ból kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8895) Bird válasza deicide (#8894) üzenetére


Bird
addikt

Heh. :D Még egy kérdés. Mi az arány az 1070 kontra 1080 esetében? Gondolom az 1070 sokkal jobban fogy...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8896) Landon válasza deicide (#8894) üzenetére


Landon
őstag

A TitanX launch-bol kiindulva mennyi ido mig nalunk TitanP lesz Augusztusban a Gamescom utan? Az meg gyengebb launch lesz? En most ott tartok, hogy inkabb megvarom most mar azt es akkor nem veszek Ti-t Decemberben mert ami meg a sima 1080-bol kene az itthon sose lesz elerheto... :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8897) killer095 válasza Landon (#8896) üzenetére


killer095
őstag

Attól hogy bemutatják a titanP-t még biztos nem fog azonnal launch is lenni, majd pár hónapra rá, a Ti, meg szerintem jövőre! :K Nincs miért sietni a vega is év végén jön ha nem tolják el még jobban, és hátr talán hozza az 1070, vagy 80 szintjét, viszont elnézve a 480 fogyasztási mutatóját meglepődnék ha csak a közelében is lenne az 1070-80 performance/watt mutatójának! :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8898) deicide válasza Bird (#8895) üzenetére


deicide
veterán

60-40 a 1070 javára, abból több jött, de most még ott tartunk, ha 1080-ból jött volna több, akkor felé billenne a mérleg nyelve, még nagyobb a kereslet, mint a kínálat. :)

Landon: egyelőre ott teljes a homály, hogy melyik jön, mikor jönnek, csak a találgatások mennek, annyi biztos, hogy az idő nemigen sürgeti őket, hogy kijöjjenek a nagyágyúval. Amúgy nVidia-ból kiindulva startra biztosan csak néhány darab lesz elérhető, nagyon lassan fog telítődni a piac.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8899) Bird válasza deicide (#8898) üzenetére


Bird
addikt

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8900) Landon válasza deicide (#8898) üzenetére


Landon
őstag

Hat ez remek. :( Soha nem lesz Pascal VGA-m... :D Csak tudnam a Giga Xtreme kartyaival mi van...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.