Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Runner_fxr válasza tomas51 (#8444) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kb nálam is így megy, ha nem nyomok fel mindent maxra. :) i7-re fogok váltani, mert szerintem kicsit visszahúzza a 6500-ös proci a 1070-es vga-t, bár azért összességében nem rossz így se. Nem vagyok elégedetlen a rendszerrel. :)

(#8452) celgene121 válasza kpal (#8439) üzenetére


celgene121
csendes tag

Jól értem hogy akkor hétfőtől már lehet is rendelni/venni őket a nagyobb boltokban ?

[ Szerkesztve ]

(#8453) tomas51 válasza Runner_fxr (#8451) üzenetére


tomas51
senior tag

Igen a proci nem mindegy, kell azért oda valami komolyabb ami kihajtja. :)

(#8454) Locutus válasza Landon (#8443) üzenetére


Locutus
veterán

GPUPI32B-vel átlag 60-100Mhz-el többet bírnak stabilan az FE-k, mint ahol custom kártyák már driver recoverybe mennek.
Ami még érdekesebb, hogy GPUPI1B-vel meg konzisztensen 150ms-al jobban teljesítenek az FE-k, az azonos órajelen futó custom kártyáknál.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8455) Runner_fxr válasza tomas51 (#8453) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kapott egy kis tuningot a VGA és ennyi lett a Time Spy
Lehet tud még többet is a VGA.

(#8456) hszilard666 válasza Teaway (#8446) üzenetére


hszilard666
veterán

A kinézetére gondoltam :P

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8457) #45997568 válasza hszilard666 (#8456) üzenetére


#45997568
törölt tag

1440p-re meg tokeletes amugy :DDD

(#8458) tomas51 válasza Runner_fxr (#8455) üzenetére


tomas51
senior tag

Tudna igen, csak a proci egy kicsit vissza húzza.

(#8459) Szinyák


Szinyák
őstag

Igaz nem idevaló topik téma . Sry az offért :)

Sikerült beszerezni dx12 time spy.-t nekem ezt dobta egy jó öreg dzsítíex 970.-el @6700k 4,4ghz

Szinyák

(#8460) GeneraL_XTX válasza Szinyák (#8449) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát azért fájt a semmire kidobni 35k-t :O :O

De ha majd visszajön a gariból a lap dobom fel apróra aztán ha minden jól megy egy tizi bukóval megúszom a dolgot :U

[ Szerkesztve ]

(#8461) Szinyák válasza GeneraL_XTX (#8460) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja , mást sajnos nem tudsz csinálni így nem lesz azért annyira deficites a dolog.
Igen apron el is viszik ha jól adod + aszem újra indul rajta a gari vagy nem jól tudom :F

Szinyák

(#8462) bélanéni


bélanéni
őstag

Ha van esetleg valakinek EVGA SC 1080-asa, leírhatná a max hőfokot / venti fordulatszámot / szubjektív zajszintet, hallja-e a kártyát terhelés alatt. Előre is köszi. Azt látom, hogy az 1070 SC az nagyon halk.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8463) Puma K válasza Kashim (#8373) üzenetére


Puma K
veterán

Ezzel az EVGA 1070 kártyával szemezek jelenleg, mert 1db 8pin-es tápcsati van rajta és az XFX Pro 450-et sem kellene cserélnem első körben... csak később... és akkor már egy MSI (1080? 1080 Ti?) is bekerülhet a gépbe 2db 8pin-es csatival :))

Gondolkodom hogy én is inkább az EVGA oldaláról rendelem...

Köszönöm az infókat!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8464) bélanéni válasza Puma K (#8463) üzenetére


bélanéni
őstag

Az eddigi infok és tesztek alapján egy nagyon jól sikerült kártya remek hőfokokkal és extrém halk működéssel.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8465) salvation


salvation
aktív tag

Valaki rendelt már CaseKingröl mennyi idö alatt jön meg a kártya kb? :B :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8466) lavorka


lavorka
aktív tag

Time Spy, tuning nélkül: [kép]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#8467) norti válasza salvation (#8465) üzenetére


norti
addikt

3 munkanap, csütörtök délben rendeltem, kedden hozta a UPS.

(#8468) SZULTA válasza norti (#8467) üzenetére


SZULTA
tag

igen viszont én nem voltam ilyen szerencsés ugye PH-s kollega :DD :DDD :R
nekem kicsivel több volt :O

[ Szerkesztve ]

(#8469) norti válasza SZULTA (#8468) üzenetére


norti
addikt

Mert megvettem előled :P :D De ha van raktáron, akkor küldik.

(#8470) ImpersonatoR

Futtattam egy time spy t en is 3770K + 1080 Gaming X

Talán utoljára holnap viszik el e gépet és méltó helyere kerül a 1080 ha méltóztatik a futár meghozni hétfőn az ujat..

7268

Bar azért ahogy nézem annyira itt nem számít a proci mint fire strike nal lehet mégiscsak ér valamit az a dx12

(#8471) Landon válasza #45997568 (#8450) üzenetére


Landon
őstag

Epp akartam kerdezni, hogy miert nem hasznalsz merev csoveket (uveg vagy acril)? :) A masik reservoir a winyoknal van? Ettol a sarga festestol nem tartasz egyebkent, hogy idovel elszinezodik es kimoshatatlanok lesznek az illesztesek, block etc? :) Csak azert kerdem nert nekem is ez a sarga a kedvencem de tartanek tole kisse...

Grat a szekerhez egyebkent! :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8472) abridabri válasza Landon (#8471) üzenetére


abridabri
veterán

A cso maga sarga, sima atlatszo folyadekot hasznal , lathatod a tartalyon es a cpu blokkon is ;)

(#8473) Landon válasza abridabri (#8472) üzenetére


Landon
őstag

Ehh jogos, en voltam a hulye elnezest... :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8474) #45997568 válasza Landon (#8471) üzenetére


#45997568
törölt tag

abridabri jol mondja, atlatszo folyadek, sarga cso. Korabban volt atlatszo cso-sarga folyadek, de akkor a cso elszinezodott (bezoldult-ismert Mayhems problema) uh e megoldas mellett dontottem (a cso baromi jo, de ugyanannyira nehezen szerelheto, de csak egyszer kell felrakni :) ) Jobbra lent a pumpa van, az nem latszik a haz falatol, a tartalybol megy oda a lotyi, onnan fel hulni, majd le CPU-> VGA, a tartaly-> pumpa utan mar mindegy a sorrend, a rendszer zartsaga miatt nincs erdemi elteres a viz hofokokban, 40-44C a top amit latok, biven megfelelo mindenre.

Merev csoves rendszer szebb lenne, de ahhoz most nincs turelmem, majd talan kesobb, most kielvezem ezt a kis huncut kartyat es nezek melle egy monitort, megerdemli, marmint G-Sync-est.

(#8475) Szinyák


Szinyák
őstag

Msi gtx 1070 gaming x hivatalos oldalról leszedték a OC biost :F Tán v.mi probléma volt vele ?

Szinyák

(#8476) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

Csináltam pár 1070SLI GTA5 tesztet Giga G1-el ha valakit érdekel itt nézheti meg a videókat:
4k
4k_wo_AA

1080p
1080p_wo_AA

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#8477) gab3c válasza Laraxior (#8432) üzenetére


gab3c
csendes tag

Ha a nagy Phantom, akkor jo valasztas volt. Ar/ertek aranya kivalo. Es udv a klubban :)

Teny, a fullos Obsidian a legjobb, de abbol a legnagyobb mar nem fert volna be az asztalom ala. Oriasi nagy dog az mar :D Az ara meg...

[ Szerkesztve ]

(#8478) slick-adam válasza Szinyák (#8475) üzenetére


slick-adam
aktív tag

na ezt jo lenne tudni. tegnap pattintottam fel

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8479) Németh Péter válasza GeneraL_XTX (#8460) üzenetére

Milyen alaplap volt az pontosan?

(#8480) Németh Péter válasza GeneraL_XTX (#8460) üzenetére

Egy topicot találtam csak, ahol sikerült valakinek MSI alaplapot feltámasztania megszakadt BIOS frissítés után.

MSI Z97 Gaming not booting after BIOS Flash

axy
Well... it didn't work, but it worked :rolleyes_anim:

It was kind of late when I left it there yesterday, so left it overnight. I woke up pretty early because of the anxiety, just to find out it was still stuck in F2, with no signal to monitor, just as I left it. My first thought was "Yup.... broke."

Decided to give it a last shot before going to work. I removed all components, HDs, video card, sound card and Wi-Fi card, changed USB thumb drive, and used the back USB slots. I have no idea what did it, but it did! BIOS is now up to date and configured, all hardware was plugged back in and working, Windows installed, and it was left updating OS.

You guys are great and sure made my day. Thanks a lot!

[...]
krzysztof.bajdzienko:
I did not know what is my current BIOS version. I was using the MSI Live Update 6 tool, updating everything possible (how wise of me), when Windows decided to crash.

After noticing that 1) there is no signal on my display 2) MoBo LED debugger is stuck on F2 code I have prepared recovery USB:
1) USB stick (both 2.0 and 3.0 are working when plugged to USB 2.0 port), formatted to FAT32 (@Svet, in my case it was Kingston Patriot USB 3.0, FAT32)
2) Because I did not know what was my current version of BIOS I have downloaded ALL BIOS files available in the support section on MSI website. I have unpacked the archive and moved all BIOS files to the root on USB stick.
3) Like people here mentioned, I have put USB stick to the USB2.0 port (the one that is black inside).
4) I have cleared CMOS (did not have jumper so took the battery out) and plugged off all SATA cables

After switching PC on I could see that debugger stops at F2 but I also saw that mine USB stick is active (LED indicator on the stick). After approx 3 mins it restarted and the display was working, MoBo informed me that BIOS is corrupted and I need to select a file to flash it.

A comment here: Before copying ALL available BIOS files onto the USB stick I tried to recover BIOS using the most updated version on the stick. It did not work.

(#8481) lavorka


lavorka
aktív tag

Time Spy tuninggal: [kép] :))

[ Szerkesztve ]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#8482) Mopar426


Mopar426
tag

Sziasztok! Elejétől fogva olvasom a fórumot és néha találtam is utalásokat a kérdésemre, de nem teljesen tiszta még számomra az ügy.
A kérdésem az, hogy mennyire fogja vissza az i5 6600k a 1070-es kártyát? (ha egyáltalán visszafogja)
Érdemes miatta beruházni egy i7-re vagy annyival nem lesz nagyobb a különbség? Tudom játék függő is meg felbontás, meg még sok más, de úgy összességében mit mondanátok?
Köszönöm.

Hope for the best, plan for the worst!

(#8483) lavorka válasza Mopar426 (#8482) üzenetére


lavorka
aktív tag

Semennyire, én is azzal hajtom :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#8484) GeneraL_XTX válasza Németh Péter (#8480) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Msi h97 gaming3

Probaltam ezt a metódust, hiába dugtam rá pendriveot bármelyik usb-re rajta a bios file-al nem történt semmi se :(

De ez nem idevaló téma max folytassuk privátban !

[ Szerkesztve ]

(#8485) Bandi79 válasza Mopar426 (#8482) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Ez a videó segíthet.
Sandybridge-től felfelé nem igazán számít játékok alatt a CPU, de még a Lynnfield is egész jól "kihajcsa" a mai modern kártyákat is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8486) daveoff


daveoff
veterán

Azért durva, hogy az 1070-en ezek a GDDR5-ök mit mennek... :Y Most próbálgatom, a 9,5GHz-et még simán viszi. Így már 300GB/s felett van a sávszél, 256biten...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8487) slick-adam válasza Mopar426 (#8482) üzenetére


slick-adam
aktív tag

összessegeben? nem fogja vissza.

de pl a Crysis 3 kinti reszei (pl Liberty Dome eleje, amikor atsompolyogsz a nagy füves területen, hogy a torony ne vegyen eszre) meg mindig kiakasztjak az i5-öst.
2 eve volt tan egy i5 4670-es a gepemben, na ezen a reszen lazan beallt a frem 40-re (GPU nem volt ludas, le lehet venni a felbontast 1280x720-ra is, akkor is ilyen). mondom wtf? aztan lett egy i7 4790K (alap orajelen) es voala! meglett ott a 60+ frem.
2 evvel kesöbb: i5 6600K. na mondom megnezem mit tud, felhuzva 4.4GHz-re megtamogatva 3000-es DDR4-el (segit, ha a CPU bottleneck). hat nem eleg neki! igaz nem 40 frem, de 50-60 azon a reszen. azert ez durva. jelen pillanatban is megköveteli az i7-est.
termeszetesen a tegnap berakott i7 6700K szinten 4.4GHz-en kineveti azt a szakaszt.:)

ja es itt, az MSI 1070-esem OC-s BIOS-al tovabbi huzas nelkul 1080p-ben mindent VERY HIGH-ra teve 2xMSAA-val 60-ra lock-olva 60-70%-on "alszik" :)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8488) Landon válasza slick-adam (#8487) üzenetére


Landon
őstag

Erdekes, hogy ennyire igenlyi a tobb szalat. Pedig azt gondoltam volna, hogy gaming teren ma mindenhova eleg a 6600K.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8489) Morph76 válasza ImpersonatoR (#8470) üzenetére


Morph76
aktív tag

Mennyin tekert a 3770K?
Kihajcsa? :DDD

(#8490) Mopar426


Mopar426
tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor 6600k lesz mellé. :)

Hope for the best, plan for the worst!

(#8491) AdluAn


AdluAn
tag

Van valakinek személyes tapasztalata arról hogy az msi vagy az evga 1070 a hangosabb?

(#8492) Dareius válasza Mopar426 (#8482) üzenetére


Dareius
tag

Szia a válasz igen egyszerűen, nem nem éri meg beruházni, szépen kihajtja a vgat.
Egy nem húzott 2010-es 6 magos xenon is 100%-ban kihajtja a hiedelmekkel ellentétben(teszteltem).

(#8493) slick-adam válasza Landon (#8488) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem jatszottam vele, de ugy tudom a Watch Dogs is ilyen. bar ott lehet, hogy kompenzalhato ujabb i5-össel es OC-vel.

meg ahogy elneztem, GTAV benchmark-ban is latszik vegefele, hogy szereti a HT-t. igaz az uj i5+OC közel tud hozza kerulni.

en amondo vagyok, hogy mostmar tenyleg elerhettunk egy olyan pontra, hogy lassan (mondom LASSSSAN) tenyleg ertelme lehet az i7-nek, ha a fejlesztök a konzolok lassucska, de 8 magas procijat elkezdik kiaknazni.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8494) Landon válasza slick-adam (#8493) üzenetére


Landon
őstag

Erdekes. Megerte lecserelni a 6600K-d 6700K-ra akkor ezek szerint?

MSI Gaming ledeket honnan lehet controllalni? nV Expereience-ben nem lehet ugyan ugy allitani mint a kartyak sajat szoftverebol?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8495) slick-adam válasza Landon (#8494) üzenetére


slick-adam
aktív tag

egyelöre biztos, hogy nem.:)

de ezt a konfigot (vagyis a CPU-t es RAM-ot) tenyleg nem akarom egyhamar lecserelni. 3 evre be akartam magam biztositani.

-------------------

MSI Gaming App-al lehet allitani. szvsz idegesito, ugyhogy uninstall. jo nekem feheren az MSI logo :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8496) daveoff válasza Landon (#8494) üzenetére


daveoff
veterán

De szerintem lehet experince-ben is, legalábbis az MSI Gaming 980/980Ti-vel lehetett. Nekem nincs feltelepítve, próbáld ki, ha neked fent van.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8497) showtekk válasza Landon (#8494) üzenetére


showtekk
csendes tag

Én próbáltam az Nvidia Geforce Experiencben ahogy az előző kártyánál működött, itt sajnos nem. Csak MSI Gaming Appon keresztül ment. Viszont lévén, hogy csak a logó színét lehet állítani sok értelmét nem látom, nem találtam olyan színt ami a rikító piroshoz jobban passzolna mint a fehér :D (Bár ez nyilván ízlés kérdése)

[ Szerkesztve ]

(#8498) Landon


Landon
őstag

Sajnos meg nincs VGA-m csak emlekeztem hogy anno a GTX 980Ti-mnel experiencbol ment a logo szinvaltoztatas most meg olvasom, hogy minden vga-nal kell a sajat gagyi appja. :( Nem ertem msi-nel miert nem az AB a hivatalos app... Vegre meglephetnek.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8499) izsóó


izsóó
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap előtt jött meg az új VGA
970et cseréltem erre

Inno3d Gtx 1070 HerculeZ X2

[ Szerkesztve ]

(#8500) slick-adam válasza izsóó (#8499) üzenetére


slick-adam
aktív tag

muti

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.