Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) slick-adam válasza killer095 (#8099) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"ugyan azt tudja a 2 vga"

"fogyasztás engem nem érdekel"

sztem nem nehez :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8102) killer095 válasza TTomax (#8100) üzenetére


killer095
őstag

Hát így 1080-at kell nézni, mert az gyorsabb az 1070 az csontra ugyan azt tudja, sőt lefogadom a megtápolt 1500-as 980Ti ráhagy kicsit még pluszba :K
Na inkább kussolok és várom az 1080 Ti-t, no nem mint ha az kellene 1080p-re :N

slick-adam
Oké, csak nézelődtem :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8103) TTomax válasza killer095 (#8102) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát bizony... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8104) WaterWawe válasza TTomax (#8103) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ezen még mindig kiégek. Sima 980 HOF gyorsabb mint a 1070 Gaming Z :D

(#8105) killer095 válasza WaterWawe (#8104) üzenetére


killer095
őstag

Gondolom a pacal driverek még közel sem kiforrottak :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8106) TTomax válasza WaterWawe (#8104) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha jól megnézed 1.5fpsel FHDban mérési hiba határon belül valószínű procilimit...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8107) WaterWawe válasza TTomax (#8106) üzenetére


WaterWawe
őstag

De még ha ugyanazt hozza, vagy mondjuk 2-3 FPS-el kevesebbet is, akkor is mi ez már. :C Itt valamit nagyon elszúrtak. :))

[ Szerkesztve ]

(#8108) tomas51 válasza WaterWawe (#8104) üzenetére


tomas51
senior tag

Igen, de ez egy több éves játék itt még csak szerintem tervbe volt a pascal.
Nézz meg egy modernebbet, ott azért jobb, és csak jobb lesz.
Az már egy elavult motor.

(#8109) killer095 válasza tomas51 (#8108) üzenetére


killer095
őstag

Azért a FarCry Motorját elavultnak nevezni hát nem tudom, ha olyan elavult miért van benne mindíg a tesztekben? Nem elavult az a motor, csak nem olyan populáris mint mongyuk egy frostbite, vagy egy UT motor! De látványvilágban tud annyit a Dunia is :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8110) BiP válasza killer095 (#8099) üzenetére


BiP
nagyúr

Született >8000 hsz, és csak most sikerült leszűrni, hogy kb. ugyanazt tudja a 2 kártya, és hogy 980Ti-ről nem is éri meg váltani ?!
Kudos!! :)

(#8112) WaterWawe válasza tomas51 (#8108) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nincs baj a Far Cry motorjával, szerintem itt valami nem volt kóser a tesztkörnyezetben. :)

(#8113) jani04 válasza WaterWawe (#8112) üzenetére


jani04
aktív tag

Az tuti mert nekem volt 980-m és közelében nincs a 1070-nek. Szerintem.

(#8111) killer095: Most nem értem mit vártál?

[ Szerkesztve ]

(#8114) TTomax válasza WaterWawe (#8112) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ki lehet mérni...egyébként ahogy nézem biztosan msaa nélkül mértek.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8115) VTom válasza BiP (#8110) üzenetére


VTom
veterán

Nem most született meg, ez visszatérő téma, aminek minden alkalommal más a fogadtatása :D

(#8098) .LnB: Köszönöm! :R Nálam is ez volt a helyzet 4690K + 980Ti-vel, fps-re már nem emlékszem, hogy esett-e, de nekem nem tetszett, hogy a CPU 100%-on tekert, a GPU meg 85-90%-on.
Egyébként tényleg brutál mindent maxra húzva, próbáld meg a HFTS-t is, megbírja :K

(#8111) killer095 Ez mehetne topik téma összefoglalónak is :C

(#8116) .LnB Árnyékoknál a high, ultra felett van PCSS, és HFTS. Bár elég jó a PCSS is, én azt használom, de a HFTS is brutál. próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#8116) .LnB válasza VTom (#8115) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

szerk.: Ja, azt is bekapcsoltam az tuti! Mindent nyomtam fullra. :)

Az mi? A HFTS?

De mondom a proci csak pillanatokra ugrott fel 100-ra, és nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8118) nubyy válasza VTom (#8096) üzenetére


nubyy
aktív tag

Nalam 4570 mellett van az MSI 1070 Gaming X es meg ez a proci is siman eleg neki (ennel a jateknal legalabbis). Benchmark alatt CPU 78% es GPU 98% 1080p-ben, FPS pedig 70 es 71-et irt - ingame meg nem sikerult bemenni 60fps ala. 6600-nak meg kevesbe lesz gondja:D

[ Szerkesztve ]

(#8120) tomas51 válasza WaterWawe (#8112) üzenetére


tomas51
senior tag

Igen, könnyen lehet hogy volt ott valami humbuk.

(#8121) tomas51 válasza killer095 (#8109) üzenetére


tomas51
senior tag

Ez igaz.

(#8122) .LnB válasza VTom (#8115) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na lefuttattam a bench-et:

beállítások: [kép]
végeredmény: [kép]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8123) ates85


ates85
tag

Úton hazafelé :DD

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8124) jani04 válasza ates85 (#8123) üzenetére


jani04
aktív tag

Kösd be nehogy baja legyen. :)
Haver is ilyet akar venni.

(#8125) keIdor válasza nyulnyulu (#8117) üzenetére


keIdor
titán

Személyeskedést és offot fejezzétek be, szálljatok le a témáról, ez szól a többieknek is! Tegnap már kértelek titeket.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8127) slick-adam válasza ates85 (#8123) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nekem nagyon szimpatikusak (voltak) az EVGA kartyak, probaltam GTX 770-et es 970-et is anno, de nem hogy csak siman ciceregtek, egyenesen csörögtek, mint az a bizonyos csörgökigyo. azota total ignore. talan 1-2 generacio mulva ujra probalom.:)

remelem tied tökeletes minden szempontbol! ;)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8128) dombi81


dombi81
senior tag

Megjött:[kép][kép]

(#8129) BiP válasza .LnB (#8116) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem tudtam. Annyit sikerült utánaolvasnom, hogy Division-ben opció az árnyékoknál.
Konkrétan pedig a Hybrid Frustum Traced Shadows rövidítése. Ray trace árnyékokat használ, és emiatt lassabb a PCSS-nél, mivel nem helyette van, hanem a PCSS és a ray trace kombinációja. Élesebb árnyékot csinál, ami miatt közelről jobban néz ki, távolról viszont a PCSS ad jobb látványt.
Összehasonlító kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8130) Landon válasza dombi81 (#8128) üzenetére


Landon
őstag

Enjoy! A kovetkezoket kerhetnem toled? :B

Max Temp
Boost OC nelkul 1 ora gaming utan (lehetoleg valami olyan ami jobban megizzasztja a GPU-t)
Destiny (ha meg van) min FPS csontra kimaxolva minden ON, minden maxra huzva (biztonsag kedveert 2x inditsd ujra a jatekot es nezs meg hogy valoban beallitotta e a kivant reszletesseget mert ezt a jatek notorikusan el szokta cseszni. 1440p vagy Downsampling pls. :R

Koszonom! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8131) slick-adam válasza BiP (#8129) üzenetére


slick-adam
aktív tag

aztakurva! küllök is rendesen arnyekot vetnek. :Y mennyit zabal ez az opcio?

single-ben erdemes belekezdeni a Division-be? latvany miatt nyilvan, de techdemonak tul draga.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8132) zola09 válasza dombi81 (#8128) üzenetére


zola09
aktív tag

Szép kis dög, én is gondolkoztam rajta, használat után írhatnál kis véleményt! Használd egészséggel! :)

(#8133) zef


zef
tag

Üdv!

Én is csatlakozok a GTX 1070 tulajokhoz egy MSI GTX 1070 Gaming X társaságában:

Eddig minden szuper :)

Ui: A cipőfűzős rögzítés helyett valamilyen GPU bracketet szeretnék, de az mnpctech féle megoldás elég húzós 35 dollárért.

[ Szerkesztve ]

(#8134) Landon válasza slick-adam (#8131) üzenetére


Landon
őstag

Siman. Jelenleg a kedvenc jatekom es meg hozza se nyultam a dark zone-hoz. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8135) slick-adam válasza zef (#8133) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ha nem mondod nem is veszem eszre, pedig kinagyitottam.:D

en MSI-m 1 mm-t ha lejt a vegen, pedig nehezebb, mint a regi Strix 970-es volt. na az hajolt, azt en is "felkötöttem".

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8136) ates85 válasza slick-adam (#8127) üzenetére


ates85
tag

Az Asus GTX 970 Strix kártyám is cicereg, de csak akkor hallani ha full csönd van a szobámban.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#8137) dombi81 válasza zola09 (#8132) üzenetére


dombi81
senior tag

Köszi, rajta leszek, egyelőre nem benchelek, nem tesztelek, csak élvezem a játékot.
Azt hiszem így helyes. Majd ha lenyugszom jönnek a tesztek. Egyelőre örömködés megy. :)

(#8138) zef válasza slick-adam (#8135) üzenetére


zef
tag

Hehe :)

Úgy kellett kiválogatnom a házhoz színben passzoló cipőfűzőt, de megoldottam! :DDD

Egyébként ez se hajlott le sokat, kb 2mm-t kókadozott lefele, most szintben van :)

[ Szerkesztve ]

(#8139) salvation válasza dombi81 (#8128) üzenetére


salvation
aktív tag

Én is kérnék hőfokot játéknál max és zajszintet ---kb mennyire hangos --elöre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8141) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Grat az EVGA-khoz, aki olyat vett, én is azt vártam eleje óta, (talán legjobban is fest Customk közül) de lehet majd csak később lesz belőle valami, mire itt lesz.

Hitman tesztet 1070-en megnéznék szívesen. Mondjuk ennél cuccnál bármi lehet, annyira röhej az optimalizáltsága. Lehet nálam 20 fps-el kevesebb lenne, csak mert más a proci vagy mert a ram "kingston és nem Gskill.

[ Szerkesztve ]

(#8145) salvation


salvation
aktív tag

Mindig elviszik az FTW 1080-asokat hiába kapcsolom be a raktárfigyelőt --napközben dolgozom mire hazaérek elviszik --valószínű nem sokat hozhatnak belöle ha ilyen hamar kifogy :W :B :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8146) salvation


salvation
aktív tag

Valaki BO3-at tesztelhetné 1070-el vagy 1080-al mit tud maxon minden :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8147) showtekk


showtekk
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap végre megkaptam az MSI GTX 1070emet be is lett szerelve mindent hoz amit elvártam tőle, magától felboostol 1990Mhzig ami több is mint elég, játékok alatt sem megy a hőfok 68 fok fölé. Viszont ami zavar, eléggé meleg van a szobámba (28fok körül) és a gép sem egy jól szellőzött helyen van és sajnos ezen változtatni sem tudok. Eddig G1 Gaming 970em volt ott jártak a ventik hangtalanul ezért még nyáron sem ment IDLE állapotban 35-40 fok fölé a kártya, viszont köszönhetően az MSI passzív hűtésének ami 60 fokig be sem kapcsol így most IDLE állapotban 55-58fok közötti a hő. Nem túl sok ez kicsit? Nem lesz ebből baj, hogy folyton ekkora? Vagy lévén, hogy direkt úgy lett megcsinálva h 60fokig besem kapcsol így jó? Esetleg érdemes egy külön venti profit beállítani hozzá MSI Afterburnben? Ha utobbi, akkor tudna valaki segíteni benne, privát üzenetben is jó. Köszi a válaszokat előre is! :)

(#8148) killer095 válasza showtekk (#8147) üzenetére


killer095
őstag

Mihez kell segítség, lehúzni a vízszintes vonalat a kívánt hőfokra hogy előbb kapcsoljon a ventillátor, és megnyomni az OK gombot? :DDD

Settings ---->Fan----> ahol nekem az 50 foknál van a kis szürke kocka az neked 60 foknál lesz huzd el balra mondjuk olyan 45 fokig, és akkor 45 foktól fog a ventillátor kapcsolni, igény esetén állítsd hozzá a hőmérséklet görbét!
Problem slowed

(Most hogy nézem én magamnak igen zorall fangörbét kreálltam :DDD )

bombibmw
Pedig az a falazótégla ami neked van még low 3D-ben is elviszi passzívan :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8149) bombibmw válasza showtekk (#8147) üzenetére


bombibmw
veterán

Én például nem szeretem, ha áll a venti.
Szerintem ez egy felesleges feature.
Állíts be neki egy idle 20-25%-os ventifordulatot és lesz a kártya max 40 fok, amíg el nem kezdesz játszani!

(#8148) killer095:
Azért egy kis fuvallat kell neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#8150) showtekk válasza killer095 (#8148) üzenetére


showtekk
csendes tag

Köszi a segítséget. Azért kérdeztem mert soha életembe nem csináltam ilyet és azt se tudtam első körben, hol kell pontosan beállítani, egy videót néztem csak meg de ott elég bonyolultan volt elmagyarázva, így viszont teljsen érthető, köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.