Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) bélanéni válasza Darth_Revan (#8800) üzenetére


bélanéni
őstag

Szerintem tökéletesen elégedett leszel.
Honnan szerezted 165e-ért, ha nem titok? :U

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8802) Bird


Bird
addikt

Az utolsó mondatért kár volt.... Örülj inkább, lesz egy nagyon jó kártyád.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8803) FollowTheORI válasza Darth_Revan (#8800) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt így nehéz megmondani... rossz semmiképp sem lesz szerintem.

Attól függ EVGA tényleg lesz e pár napon belül ahogy sok helyen írják 161-2 ezerért... mert akkor szvsz az jobban megérte volna. :)

(#8804) Darth_Revan

SC... :K

(De ugye 3 nap, ami vagy annyi vagy nem... :D)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8804) Darth_Revan válasza FollowTheORI (#8803) üzenetére


Darth_Revan
veterán

FTW vagy SC ?SC mar most is van ennyiert az Aquaban.

(#8805) bélanéni


bélanéni
őstag

Továbbra is kérem, hogy ha van valakiinek EVGA SC 1080-asa, legyen szíves nyilatkozzon játékok alatti zajszintről és max fordulatról / hőfokról. Teljesen alap ventilátor profillal.Előre is köszi! Ha kb olyan mint az MSI 1070-em, az tökéletes :DDD

SZERK: SC! FTW kb 1%-al jobb.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8806) FollowTheORI válasza bélanéni (#8805) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nézd... a TPU teszt szerint az SC a leghalkapp 1070 (számomra ők az etalon tesztelők, nekik hiszek csak - főleg hogy a saját gyakorlati tapasztalataim is alátámasztják gyakran az eredményeiket - a többiek össze vissza méricskélnek, vagy olyan környezetben amilyenben)... a 1080 meg nem sokkal durvább... tehát tuti, hogy jo a 1080 SC is. Van olyan jó, mint az MSI, ez 99% biztos.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8807) Bird


Bird
addikt

Minden tesztben a leghalkabb az evga sc megoldása. Veri az msi gaming x-et is...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8808) Kashim válasza bélanéni (#8805) üzenetére


Kashim
őstag

Mivel teljesen ugyanaz a hűtő van rajt, mint a 1070-esen is, szerintem ugyanolyan jónak kell lennie. Én a fan profilt feljebb piszkálva sem hallom. Mondjuk nekem elég zárt házam van.
De ettől függetlenül, ha megnézed a részletesen teszteket, az egyik leghalkabb kártya lett ebben a szériában. Őszintén szólva alap beállítással pofátlanul alacsonyan forgatja a lapátokat, én több mint 10 fokot nyertem azzal, hogy 40%-ra állítottam a fordulatot az alap 10-15%-ról.

(#8809) Forestgreen válasza FollowTheORI (#8806) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Amúgy ezek a tesztek milyen venti fordulaton készülnek? Mert nekem egy G1 Gaming kártyám van, de nem is hallom hogy megy... Aki nem tuningol, az szerintem nem hajtja a ventiket még 100% közelében sem...

Persze a 29 dBA nagyon jól hangzik és érthető a nagy ventik miatt, de én nem zajszint alapján választok kártyát, csupán aszerint, melyik vált be eddig,,,,

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#8810) FollowTheORI válasza Forestgreen (#8809) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Out of the box, ahogy a kártya automatikusan vezérli magát... :)
Aki a legcsendesebbre vágyik (elég sokan vannak már manapság), azok bizony ezt is nézik (a sebesség mellett szvsz 2. legfontosabb).
Láthatod hogy AMD és NV oldalon is mennyien ácsingóznak az egyedi hűtésű cuccok miatt... nagyrészük a hang miatt, másik részük persze a jobb OC miatt is.

És ehhez kellenek ilyen objektív jól kivitelezett tesztek is, mert az hogy XY szubjektíven mit hall hangosnak vagy sem, nem mérvadó... :)

(#8812) Bird v

Az oldallemez elvileg nincs fent.

Ha valakit érdekel elolvashatja milyen körülmények között mérik. (Passzív minden, csak a VGA adhat zajt, csendes szoba (<20dBA), stb. stb.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8811) .LnB válasza Dyingsoul (#8785) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Háromszor futtattam le a GTAV benchmark-ot. Többre most nincs időm. De szerintem beszédes.

Beállítások: [link] [link]

58°
MSI Gaming X 1070

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8812) Bird válasza FollowTheORI (#8810) üzenetére


Bird
addikt

Illetve a gépháztól 1m távolságra oldallemez on állapotban mért értékek...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8813) Tomassy00 válasza Darth_Revan (#8800) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nekem pont ma hozott ugyan ilyet a futár ;) Most próbálgatom mit tud, hát nem gyenge az biztos :)

(#8814) Forestgreen válasza FollowTheORI (#8810) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Persze érthető... Nekem volt GTX 670 ref kártyám (Gainward) és azóta Sapphire AMD és Gigabyte NVIDIA kártyáim vannak...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#8816) GeneraL_XTX válasza .LnB (#8811) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az a benchmark aztán hőmérséklet mérésre pont nem alkalmas, nem terheli huzamosabb ideig 100%-on a gpu-t hanem ossze vissza ugrál az órajel (mint az látható is)

Nyomj egy 20 loopos firestrike extreme stressz tesztet utána mutasd a max hőfokot ;)

(#8817) bélanéni válasza FollowTheORI (#8810) üzenetére


bélanéni
őstag

Biztos nagyon öreg vagyok már, de engem hót hidegen hagy a +2-3% teljesítmény. Az 1070 az 1070, akár EVGA, akár MSI. Nekem nem az első, az egyetlen szempont a zajszint. Mégpedig azért, mert nyitott fejhallgatóm van, és baromi jó ha nem zavar be semmi zaj. Volt már hangos kártyám, és néma is. A jelenlegi az egyik leghalkabb, semmit nem lehet hallani, ez számomra nagyon fontos. Ezen a téren szignifikáns különbségek vannak, a +100 Mhz a gyakorlatban abszolút nem érzékelhető.

Kicsit a design is számít, annyira, hogy ne legyen baromi unszimpatikus.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8818) FollowTheORI válasza bélanéni (#8817) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, hát a sebességet úgy értettem, hogy 1060, 1070 vagy 1080 stb. :D

Eldöntöd milyen gyors kártya kell (legfontosabb), aztán azt hogy mennyire csendes. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8819) .LnB válasza GeneraL_XTX (#8816) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha visszaolvasol ez volt a téma. Én arra reagáltam csak. Másrészt Division-ben sem ment 60° fölé a hőmérséklet több mint 2h játék után. Értem én, hogy Firestrike-ban lehet addig stress tesztelni míg főlé nem megy. De annak ugyan úgy semmi értelme mint a pontszámnak. Mert átlagos felhasználás mellett, nem megy fölé. "Csak azért is" alapon meg minek erőltessem 60° fok fölé?

Szóval nem azt állítottam, hogy nem megy fölé, de az említett játékban nem ment.

Az egész konkrétan ebből indult: "nem vagyok hajlandó elhinni, hogy 60 C-n megy bármilyen VGA is GTA 5 alatt (tehát nem a 980 Ti-vel van bajom)."

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8820) Laraxior


Laraxior
titán

Asszem en el is köszönök a topiktol. Ma kijott a GTX1060, fullHDre elég a teljesitmenye nekem :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8821) Tomdriver válasza bombibmw (#8678) üzenetére


Tomdriver
őstag

Eladtad sutyiban az Omegát én meg lemaradtam róla? :O Ne máááááá'....! :D
Pedig azt írtad 1080Ti-ig kiszolgál. ;]

(#8822) Tomassy00 válasza bombibmw (#8745) üzenetére


Tomassy00
senior tag

1070 AMP Extreme És még ebben is van :D

Ja és kéne erősebb proci :(( :D

[ Szerkesztve ]

(#8823) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Hmm, én nem tudtam, hogy a Gaming App nélkül minden MSI Gaming kártya csak "Gaming Mode"-ban megy.
Feltettem, beállítottam az OC módot és az rápakolt még egy keveset az órajelre. Így már az enyém is 1962/8100-ra boostolt alapból.
Persze, mivel elég gagyi az a program inkább letöröltem és az AB-ban állítottam neki +25/100mhz-t.

Let’s go Brandon!

(#8824) mlinus válasza SSJPeter (#8823) üzenetére


mlinus
őstag

van bios switcher az msi oldalan es akkor nem kell a bena appjuk.

(#8825) bombibmw válasza Tomassy00 (#8822) üzenetére


bombibmw
veterán

Mindjárt én is bekapcsolom a gépet és elkezdem hajtani a kártyát. :)
Mennyin ment itt a karid?
Amúgy grat hozzá!

.LnB:
Huppsz! :B

[ Szerkesztve ]

(#8826) .LnB válasza bombibmw (#8825) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ott van a képen jobbra a GPU-z. :) 2138.5Mhz/2328.8Mhz

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8827) SSJPeter válasza mlinus (#8824) üzenetére


SSJPeter
őstag

Ki tudnál segíteni egy linkkel? :R
Sajnos nem találom.

Let’s go Brandon!

(#8828) GeneraL_XTX válasza .LnB (#8819) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Gondolom a Division is 1080p vsync 60fps jól gondolom? :DDD

Gyerekek le kell rendesen terhelni azt a kártyát így hogy félig alszik jó hogy lehet dobálózni ilyen 60fokokkal :D

Nekem 1440p alatt szinte mindig 69-70 fok körül mozog folyamatos 99%-os terhelés mellett 72ig is felmegy :DDD

Anno a 390-emet is csak addig tudtam hűteni amíg fullHD-n toltam, amint 1440p-re valtottam maris nem volt üresjárata a kártyának :D

(#8829) .LnB válasza GeneraL_XTX (#8828) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Is-is, pont tegnap próbálgattam Vsync-kel (meg nélküle is), és úgy sokkal stabilabb az egész. Sokkal simábban fut. Egyébként nagyon Vsync ellenes vagyok, régen ez rám ragadt a sok kompetitív fps miatt.

De te mivel játszol 1440-ben? :F Szinte semmit nem visz 60fps-sel.. De igen, gondolom 1440-ben jobban fűt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8830) bombibmw válasza GeneraL_XTX (#8828) üzenetére


bombibmw
veterán

Nálam sok mindent le kellett venni Divisionben 1440p,hogy meglegyen a 60Fps.
Viszont a 60 fok helytálló nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#8831) killer095


killer095
őstag

Olvasva hogy az 1070 1440p-ben annyira nem remekel nem tudom a ph a tesztjénél hogy adhatták azt a címet hogy 4k-ra ez is elég :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8832) cyberkind válasza killer095 (#8831) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak a 60-at nem tudja tartani ha úgy van, 4K-ban simán tudja kompromisszumokkal a 25fps-t, tökéletes mindenre ahogy ott megmondták. :)

Paranormal Cocktivity

(#8833) s4hu|SyD^ válasza killer095 (#8831) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

1080 sem elég 4k-ra, kompromisszumokkal esetleg. Mondjuk sok olyat le lehet venni grafikából, ami semmi különbséget nem eredményez viszont gyorsabban fut a játék. Ki lett tárgyalva. Nézd meg az NV VR követelményét, na az is szép. 1080 meg egy 980Ti fizikára. Hanyagolandó a VR jelenleg, mármint ami komolyabb kicsit. Hype az meg volt a 4k-ra meg a VR-re is. Sajnos még nem próbáltam VR-t, de olvastam cikket párat. VR-re meg 4k-ra is adok minimum 2 évet, de lehet lesz az 5 is. 1080 meg nincs még sehol sem azokhoz. Doom-ot meg egyebeket felejtsük el, ami direkt rá lett fejlesztve a grafikus dolgokra, mint egy tesztprogram kb. Ez kb. olyan mintha az Ashes of Singularity-t említjük az AMD-vel. Arra lett fejlesztve. Egy, hogy senki nem játszik vele, kettő meg az AMD minden másban elhasal. Doom-ban ott a 200 FPS a Pascal-lal, máshol meg jó ha 60 fölött tartod. Nem véletlen azzal promózták. Ilyen ez a biznisz.

Amúgy a 980ti vs 1070 már ki lett tárgyalva vagy ötször nem? :DDD Első posztba lehetne kicsit több infót nyomatni, linkeket tesztekkel, akkor nem kéne megkérdezni mindent újra meg újra.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8834) killer095 válasza s4hu|SyD^ (#8833) üzenetére


killer095
őstag

Meg sem említettem a 980Ti-t :U

Irónikus próbáltam lenni, miszerint ha az 1070 tulajok m ár 1440p-ben is mondják hogy sok mindent be kellett álldozni a 60 fps-ért akkor hogy lehet egy tesztnek ilyen ostoba címet adni?
Egyeseknek leesett mire apelláltam, remélem most már téged is kihuztalak a sötétségből :R

cyberkind:
Még sok is! :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8835) GeneraL_XTX válasza killer095 (#8831) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Teljesen korrekt az 1070 1440p-ben, azt a kártyát erre a felbontásra találták ki. Teljesen faszán hozza az 50-60 fps-eket bármiben, amiben eddig próbáltam.

Egyedül talán a warhammer volt, ahol érezhetően be-belassul néha, de az még egy 1080-at is ki tud fektetni ha arról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8836) .LnB válasza GeneraL_XTX (#8835) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Oszt mivel tolod GoW1-gyel? :) Akármivel próbáltam DSR 4k-ban sehol sem elég. Division 30fps alatt. Még a The Crew-ban sincs meg a 60fps. Bár az az engine botrány.

Én. 1080-ban nyomom arra elég.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8837) killer095 válasza .LnB (#8836) üzenetére


killer095
őstag

Miért jösztök a 4k-val? Mi WQHD ról pofázunk 1440p :DDD

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8838) GeneraL_XTX válasza .LnB (#8836) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ööö 1440p-ről van szó dude (WQHD) nem 4k-ról :DDD

(#8839) .LnB válasza GeneraL_XTX (#8838) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerkesztetted, tuti 4k volt oda írva! :DDD

Na mind1 4k-ra nem elég, a ph-s teszt meg azt állította. 2560 x 1440 nem próbáltam valóban, csak 2715x1527-ben (de szép szám... :U ) Szóval lehet benéztem amit írtál. Bár esküdni mernék, hogy 4k-t olvastam. :)

Na de mindegy, én azt mondom ez inkább FHD-ra jó. De azon a felbontáson nyugodtan hátra lehet dőlni, mert kb mindent visz simán.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8840) Darth_Revan válasza bélanéni (#8801) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amazon UK. Az ar tartalmazza a futar koltseget es a 27% AFA-t.

(#8841) s4hu|SyD^ válasza killer095 (#8834) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Csak téged linkeltelek, kb az előző 5 oldalra válaszoltam. :D

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8842) KAMELOT válasza .LnB (#8839) üzenetére


KAMELOT
titán

1070 az pontosan jó 1440p-re.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8843) pokers válasza bombibmw (#8830) üzenetére


pokers
senior tag

bombibmw, te mivel hűtöd azt a kártyát, szárazjéggel???
Nálam full lecsupaszított házban 26fokos szobában 68, de zárt dobozban simán hozza a 72-t is a gyári ventiprofillal, pont mint az összes szaksajtós tesztben.

Nyomj egy több órás Witcher 3-at ultrán pls.

(#8844) KAMELOT válasza pokers (#8843) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól van beállítva neki a venti!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8845) daveoff válasza Tomassy00 (#8822) üzenetére


daveoff
veterán

50MHz-el alacsonyabb órajelen kapok ennyi GS-t

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8846) Tomassy00 válasza daveoff (#8845) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Biztos proci limitem van a 4770K-val 4.3-on :D
Milyen kártya?

(#8847) daveoff válasza Tomassy00 (#8846) üzenetére


daveoff
veterán

Gaming X, de a GS pontot nem befolyásolja a proci különösebben

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8848) killer095 válasza daveoff (#8847) üzenetére


killer095
őstag

Szerintem túlhúzta a vga-t és hiába a nagy max órajel többségében throttingolt a cucc :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#8849) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Eddig nagyon asus párti voltam vga-k terén. :F :F

De sajnos ezek a tervezési hibák amiket most látok az új 1070 és 1080 Strix-nél eléggé elszomorít.
Ez lenne a tervezett elavulás? Telepakolják minőségi alkatrészekkel, majd szépen alul tervezik a hűtés pontosságát. Sajnos a ledekkel ezeket a hibákat nem lehet eltakarni.... Megkérdezném a tervező csapatot, hogy merre jártak amikor ez így ebben a formában elkészült :D

[ Szerkesztve ]

(#8850) killer095 válasza Sz.Miki (#8849) üzenetére


killer095
őstag

De legalább tettek egy filléres lemezdarabot a memóriákra :DDD Ez is haladás, a gappadokat meg pakolták mindenhova, ezt biztos az esti műszak pakolta össze :DDD :DDD :DDD
Bár azt még mindíg nem értem hogy az 5 hőcsőből miért csak 3 érintkezik a gpu felületével, a többi vajon milyen célt szolgál?
Bóvli szar ez is mint az előző szériáé volt! :K

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.