Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) szasanyi válasza ovics (#8400) üzenetére


szasanyi
félisten

Eszerint nem olvastad, mert a lényeget bizony bele tettük. :K

(#8402) jcs válasza EVL2 (#8363) üzenetére


jcs
tag

Amiből kiindultunk az az volt , hogy elég-e a 3 gb FullHD-ra!

Én leírtam már a véleményem , hogy miért nem férnek bele a játékok 3GB-ba.

Ezt írtad: Nálam meg a Titanfall2 simán behúzza az 5750mb-t.

Utána: csak 4gb felett érhetők el. Ezek a következők:
Sun Shadow Detail: Very High
és a
Spot Shadoow Detail: Very High
(így lenne maximum beállításon a játék)

Tehát ez a két ****-ság ( más szóval mázas cserépedénység ) esz meg 2750mb-ot ??? :Y

Látod pont ezért nem felesleges a max beállítás! Mert így vastag betűvel hirdetheted a 6Gb KOMPROMISSZUMMENTESSÉGÉT !

1. Igy 20ezerért el tudnak adni 3 gb ramot!

2. És Te felsőbbrendűnek érezheted magad! :R ( mert Te tudsz még kettőt állítani )
" Ezt a 3gb-al nem csinálod meg. azt meg mindenkinek magának kell eldöntenie hogy ez ér e neki + tízen ezreket.
Nekem bőven megérte. "

Tudod én nem bántalak, hogy 6 Gb-os kártyát vettél.... Te szerkesztetted át az írásodat mert túl személyes lett.....

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8403) Redneck


Redneck
Topikgazda

Fejezzétek már be legyetek kedvesek! :W

Most ez a helyzet, de lehet a jövőben más lesz. Én se akartam potyára elkölteni +16 rugót, de végül inkább bevállaltam. Ezt a 3 évre levetített havi 444 Ft-ot úgy gondoltam megér a dolog.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8404) ovics válasza szasanyi (#8401) üzenetére


ovics
aktív tag

olvastam, és mindenki akinél felmerül a kérdés az is el van küldve hogy olvassa el, de látod hogy mégis vitát generálnak belőle és ez előjön kb havonta

(#8405) Vulpolone válasza jcs (#8402) üzenetére


Vulpolone
tag

Amúgy lehet nekem káprázik a szemem, de 3GB-s 1060-on gond nélkül be tudom állítani a Sun Shadow Detail-t és a Spot Shadow Detail-t is Very High-ra. :F

HTC U11

(#8406) Scholes9 válasza Redneck (#8403) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8407) Csupingo válasza #74018560 (#8388) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ellenőrizted és nem szedtél be valami csúnya progit, akkor a driver-ben tedd az energiagazdálkodást adatpívra, attól talán lenyugszik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#8408) Redneck


Redneck
Topikgazda

Próbálgattam MSI AB-ben a frekvenciához tartozó feszültség görbéjét állítgatni de ez nem az amit én szeretnék.

Olyat nem lehet hogy mondjuk 1500-2000 Mhz között fix feszültséggel menjen? Az órajelet nem baj ha váltogatja, de lehet hogy a fix feszültség jót tenne a stabilitásnak. Azt szeretném hogy a frame timeok egyenletesebbek legyenek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8409) , válasza core i7 (#8352) üzenetére


,
addikt

Semmilyen videokártyára nem raknak már analóg kimenetet (illetve analóg jelet is tartalmazó kimenetet), ugyanez a helyzet a Radeonoknál is.

(#8410) core i7 válasza , (#8409) üzenetére


core i7
addikt

Pedig nem tellik mindenkinek 4K-s HDMI- monitorra

(#8411) goro1000 válasza core i7 (#8410) üzenetére


goro1000
aktív tag

Èn egy ilyet vettem

Vga-displayport 2500ft postával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#8412) Create. válasza goro1000 (#8411) üzenetére


Create.
addikt

Én is ilyesmit vettem csak a vga-s része másabb kialakítású, ebayről 800ft-ért. Tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#8413) #74018560 válasza Redneck (#8408) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én ráadtam a max feszt, amit enged (ez is minimális) és így stabil a 2000-es OC. Nem steppel le. Ha jó a hűtésed neked se kéne. 24/7 simán használható.

[ Szerkesztve ]

(#8414) Redneck válasza #74018560 (#8413) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Hogy adtad rá? Én azt szeretném hogy folyamatosan ugyanannyi legyen. Ez megoldható?

A legjobb az lenne ha fix órajelen menne fix fesszel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8415) Mika1227


Mika1227
őstag

Nektek hány fokos a kártyátok idle-ben? Nekem passzív módban van és ha megy a böngésző, videókat nézek olyan 40-44 fok között mozog. Valaki használ venti profilt passzív kártyánál, hogy mindig forognak a ventik? Érdemes lenne esetleg, hogy kicsit hűvösebb legyen vagy jó az így?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8416) szasanyi válasza ovics (#8404) üzenetére


szasanyi
félisten

A diszlexiás és a csökkent értelmi képesség nem ok arra, hogy litánia kerüljön be az összefoglalóba - már csak azért sem, mert az ért összefoglaló, és nem pölö részletező a neve. ;) Kvázi ha egy átlagos értelmi képességekkel rendelkező fórumozó aki azt végigolvassa majd beleolvas a topikba (ne' adj Isten a keresőt használva) valamint tisztában van a saját igényeivel és lehetőségeivel (és nem kekeckedés, kötekedés és/vagy hsz gyűjtése a cél) az legfeljebb pontosítás miatt ír, kérdez és kész. Akinek ez nem elég... annak nem VGA vásárláson hanem vmi továbbképzésen vagy azon kellene elgondolkodnia, hogy megtanuljon fórumozni.

(#8417) szimi57 válasza Mika1227 (#8415) üzenetére


szimi57
őstag

Nekem nem félpassziv a VGA, de teljesen felesleges, hogy pörögjenek a ventik akár 50-55 fokon is. Ezen a höfokon, ha száz évig megy egyfolytában, akkor sem lesz semmi baja. :)

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8418) dino_m válasza szasanyi (#8416) üzenetére


dino_m
senior tag

"...hogy megtanuljon fórumozni."

Áhh!!! Szóval ez lenne az ideális fórumozás, ledegradálni a fórumtársakat, beszólogatni és majdnemhogy lehülyézni őket, ha valami kérdés merülne fel bennük. Mert ugye neked az nem tetszik. Szóval így kell fórumozni. OK. Megjegyzem.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#8419) Formaster


Formaster
addikt

4-5 hónapja használom a 1060-at, elég nagy megelégedéssel. Kérdésem az lenne, ha váltanék fullhd-ről 4k-ra, az mennyire viselné meg a kártyát, illetve mit tudna vele? Gondolom nem sokat tudnék vele csinálni a netezésen kívül :N

(#8420) Bjørgersson válasza Formaster (#8419) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még legalább 2-3 generációig teljesen felesleges erőltetni a 4K-t. Ha valamire váltani akarsz, akkor inkább 1440p-re, már az is bőven elég lesz egy 6 GB-os 1060-nak. Mazsolázgass pl. a TechPowerUpos 1060 tesztek között, ott láthatod, hogyan teljesítenek az adott felbontásokon.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8421) Scholes9 válasza Formaster (#8419) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Diavetítés lenne kb. Jelenleg nincs olyan kártya, amivel igényesen el tudnál játszani 4K-ban. 1440p-re is a minimum a GTX 1070, legalábbis nekem biztos :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8422) Formaster válasza Bjørgersson (#8420) üzenetére


Formaster
addikt

Mármint 2560x1440? Rendben átnézem... :R

(#8423) Pubszon válasza Scholes9 (#8421) üzenetére


Pubszon
veterán

1440p-re a GTX1070 kb olyan mint 1080p-re a GTX1060.
De a 4k még az 1080-nak is sok.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8424) EVL2 válasza Formaster (#8422) üzenetére


EVL2
aktív tag

Azért nem csak a vga-n múlik, hogy élvezhető marad WQHD-n is a játék. Tényleg fontos hozzá egy 1070 de ugyan olyan fontos egy hozzá illő proci meg ram mennyiség. Érdemes előtte jól körülnézni. Mert könnyen meglepetés érhet. Ha meg el kell hagynod a nativat lehet hogy csalódás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8425) Puma K válasza EVL2 (#8424) üzenetére


Puma K
veterán

+ a játék sem mindegy, hogy melyikről van szó.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8426) Scholes9 válasza Pubszon (#8423) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Valami ilyesmi lehet :) Elég sok játék van, amit közel sem maxon játszom, h meglegyen a 60 körüli fps :) Azért 1080p-hez a 1060 a max kategória, 1440p-hez a 1070 meg a minimum :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8427) hash99 válasza Scholes9 (#8426) üzenetére


hash99
senior tag

Ezzel azért vitatkoznék. :) Én 1440P -ben játszom és jelenleg 1060 6gb -om van. Ultrához kevés de teljesen élhető magas beállításokon. Szóval azért nem nevezném minimumnak a 1070 -et.

Egy 1070-el már ki tudnám maxolni a játékokat ezen a felbontáson. Ez is a terv csak megvárom az amd mit hoz a vegával aztán megveszem valamelyiket.

(#8428) Scholes9 válasza hash99 (#8427) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én általában a 60+ fps-hez lövöm be a játékok grafikáját. GTA 5, RotTR, Fallout 4, Witcher 3 többek között, amik most eszembe jutnak. WQHD, 60+ fps-hez ezek közül egyiket sem tudod kimaxolni 1070-nel :) :( Tapasztalat. Nyilván nem egyformák az igényeink, de számomra erre a felbontásra a minimum a 1070 marad :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8429) szasanyi válasza Formaster (#8419) üzenetére


szasanyi
félisten

Már 1440p-ben is elvérzik sok játék alatt, vagy ha nem komoly grafikai kompromisszummal mennek. De ze is csak a 6GB verzióra vonatkozik, mert a csonka GPU +3GB VRAM még inkább problémás, a 4K ugye az meg ennek a 2x-e. Oda a GTX1080 is csak akkor jó, ha - játékoktól függően - megfelelő szintig vissza van véve a grafikai részletesség.

(#8430) Formaster


Formaster
addikt

Értem, köszi mindenkinek. És mi van ha az 1060 6gb mellé berakok egy ugyanilyet SLI-be? A procim nem mai darab de megüti a 3770 szintet. :K

(#8431) hash99 válasza Formaster (#8430) üzenetére


hash99
senior tag

Semmi mert a 1060 nem megy sli -be :W

(#8432) Bjørgersson válasza Formaster (#8430) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1) 1060 nem támogatja az SLI-t.
2) A kettő árából már majdnem kijön egy 1080.
3) SLI-t csak akkor építünk, ha mindenképpen szükségünk van a plusz teljesítményre, jelenlegi videokártyánknál erősebb GPU pedig nincs a piacon, mivel borzalmasan skálázódik, ráadásul nem is támogatja minden játék (megfelelően).

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8433) Formaster válasza hash99 (#8431) üzenetére


Formaster
addikt

Ez komoly??? :DDD wtfk :N ;] akkor maradok a fullhd-n, amíg nem megy le a 4k ára. ;]

(#8434) Redneck


Redneck
Topikgazda

Megoldható, hogy fix órajelen használjam a VGA-t, fix fesszel? CSGO miatt kérdezem. Tudom, hogy korcs engine, és a CPU erőt szereti, de kipróbálnám.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8435) Bjørgersson válasza Formaster (#8433) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennyire néztél utána a kártyának, amit vettél? :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8436) szasanyi válasza Formaster (#8430) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha lehetne is: dupla költség, dupla fogyasztással (és dupla bukta eladáskor). Sosem lesz viszont dupla teljesítmény, sőt akár gyalázatos is lehet az adott játék SLi támogatásától függően. Általában azt igazolja a gyakorlat, hogy célszerűbb és jobb (egyúttal problémamentesebb) 1 db és erősebb VGA.
Mondjuk az még inkább célszerű ha az ember egyelőre hanyagolja a 4K-t, amit persze nem tudom mennyire fontos használnál úgyhogy ezt csak egy szubjektív megjegyzésnek vedd.

Látom időközben megelőztek, de lényeg azért ua. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8437) EVL2 válasza Redneck (#8434) üzenetére


EVL2
aktív tag

Egyszer volt ez itt már téma. Nem igazán sikerült megoldani de nem is erőltettük annyira. Ha van erre megoldás engem is érdekelne egy próba erejéig.

(#8438) Formaster válasza szasanyi (#8436) üzenetére


Formaster
addikt

Igazából a fullhd monitorom már eléggé idejét múlt, szar a színhelyessége, nagy a késleltetése, gondoltam ha veszek valamit az már ettől jobb felbontas is legyen. Viszont akkor várok még mindennel, vagy veszek valami olcsó moncsit átvészelni ezt a kb 2 évet, mire a 4k lesz olyan elterjedt, mint most a fullhd. Addigra talán minden értelmesebb áron fog menni.

(#8439) Bjørgersson válasza Redneck (#8434) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért lenne az jó? Buzizik a csgo?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8440) hash99 válasza EVL2 (#8437) üzenetére


hash99
senior tag

Szerintem ez csak úgy lenne lehetséges ha le lehetne tiltani a gpu boostot de tudomásom szerint ezt szoftveresen nem lehet.

(#8441) Bjørgersson válasza Formaster (#8438) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vegyél valami használt, IPS paneles Dellt, ha nem akarsz sokat költeni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8442) szasanyi válasza Bjørgersson (#8441) üzenetére


szasanyi
félisten

:K ez egy jó átmeneti megoldás lehet. Bár én még mindig nem váltanék sem felbontást, sem monitort.

(#8444) euzsolt: mert kiváló elektronika és remek IPS panel van az U2311H és az azt követő típusokban ami olcsón megvehető használtan. Az új típusai drágábbal és gyengébb minőségük (FullHD tuti [link]).

[ Szerkesztve ]

(#8443) Redneck válasza EVL2 (#8437) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Amit múltkor linkelt azt hiszem devast, az erre nem megoldás, mivel a görbe alacsonyabb frekvenciáihoz nem lehet magasabb feszültséget állítani.

Szerk:
Nem, csak hátha csökkenthetném az input lagot azzal, hogy a kártya nem váltogatna annyit a feszültségek és a frekvenciák között. Tudom hogy erősebb proci kéne, egyelőre nem lesz.
150-300 fps között megy, de külső limittel 200-at állítottam be, fps_max 0 parancs mellett. Szigorúan az input lag egyenletessége miatt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8444) Formaster válasza Bjørgersson (#8441) üzenetére


Formaster
addikt

Miért pont dellt?

(#8445) #74018560 válasza Redneck (#8414) üzenetére


#74018560
törölt tag

EVGA PrecisionX-et használtam.

A fesz nem lesz állandó, de plusz fesz mellett stabilabb az OC boost, nem vesz vissza belőle.

(#8446) Redneck válasza #74018560 (#8445) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem ugyanazt az API-t használja mint az MSI AB? A plusz feszt a Power Limitre érted?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8447) , válasza Formaster (#8430) üzenetére


,
addikt

Az i7-880 még az i7-2600 szintjét sem üti meg játékok alatt, nem hogy az i7-3770-ét.

szerk.: Ja közben láttam, hogy nem alapórajelen használod...

#8448: Igen, már szerkesztettem közben.

[ Szerkesztve ]

(#8448) core i7 válasza , (#8447) üzenetére


core i7
addikt

de a 880 tuningolható és 4,3GHz-en van szoval "megüti"

[ Szerkesztve ]

(#8449) Formaster válasza , (#8447) üzenetére


Formaster
addikt

Na persze :DD ha úgy megúzod, mint ez, márha megtudod... ez limitált kiadású cpu, magyarban nem is volt kapható, de amúgy sem sok készült belőle. Mindegy nekem addig jó míg realtim tudok renderelni vele és egyik játékban sem érzem a hátrányát. Persze az nem hátrány, ha csak fix 60 fps-em van :))

Szerk: hát nem, akkor mar pár éve nem lenne meg ;] inkább veszek procit normális 48 fázisú lappal, amiben lehet tuningolni a procit, minthogy 2-3 évente váltsak platformostul. 7. Éve muzsikál, és igencsak nem érzem hátrányát. Ja persze egy 7770K-val felmehetnék 50% teljesítménnyel, de minek is :F ahhoz 4k platform kéne, ami kb 1 misiben állna meg.

[ Szerkesztve ]

(#8450) NandoXXL válasza Mika1227 (#8415) üzenetére


NandoXXL
senior tag

- böngésző 33C° passzív
- böngésző és külön videó egyszerre megnyitva 34C° passzív

- szoba 21C°

1245v3, 1060Strix, Windows 10, Chrome,MPC HC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.