Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) szasanyi válasza gyulaitomika (#7947) üzenetére


szasanyi
félisten

A 1060 GPU-k ált. ~1700 Mhz-et, a VRAM ~2400Mhz-et. Azt, hogy az általad vásárolt példány pont milyen lesz... ha jól csalódom varázsgömbje senkinek nincs a topikban.

(#7952) Pubszon válasza devast (#7949) üzenetére


Pubszon
veterán

Kb mindent le lehet olvasni.
Vagy mégis mi érdekelne?
A kérdező az OC-ról kérdezett, én mutatom a sajátom kiindulási pontnak. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7953) devast válasza Pubszon (#7952) üzenetére


devast
addikt

Az hogy meddig boost-ol, mert a gpu órajel amit pascal-nál a gpu-z kiír kb semmire nem jó. Mert pont annyin soha nem fog menni, általában jóval magasabban megy.

(#7954) gyulaitomika válasza szasanyi (#7951) üzenetére


gyulaitomika
tag

Ha esetleg túl húznám Asus GPU Tweak II-ben, akkor csak lefagy az egész rendszer, igaz?(talán a gtx750-el volt így :D )

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#7955) Csupingo


Csupingo
veterán

Használja valaki aktív átalakítóval a kártyáját? Azt hallottam most, hogy akkora input lagot okoz, hogy nem is lehet játszani azokkal a vga-kal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7956) devast válasza gyulaitomika (#7954) üzenetére


devast
addikt

Sehogy nem tudsz szoftveresen maradandó kárt okozni benne, meg egyáltalán kárt okozni... ha akarnál akkor se tudnál... :)

(#7957) gyulaitomika válasza devast (#7956) üzenetére


gyulaitomika
tag

Addig jó. :D

Köszönöm a válaszokat!

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#7958) Pubszon válasza devast (#7953) üzenetére


Pubszon
veterán

A boost OC-t hiába írom ide, az sok dologtól függ meg nem is tudjuk mi beállítani, tehát közölni sincs értelme.
Viszont ha az alap órajelet emeled, akkor a boost is emelkedik.
Ahogy emeltem az alap órajelen, a boost is több mint 100MHz-et emelkedett.
Tehát nincs miről beszélni, a kérdező pedig kapott választ a kérdésére.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7959) devast válasza Pubszon (#7958) üzenetére


devast
addikt

Ponthogy a boost max-ot tudod állítani... az hordozhat a kollega számára információtartalmat, ha pl azt mondod, hogy: A legtöbb 1060 megy 2100Mhz-en, amelyik nem az meg szinte biztos, hogy 2050-2100 között. Mivel a boost-ot is összevissza állítják a gyártók, ezért ha a gpu-z azt írja mint nálad, hogy 1909MHz-en abból senki nem mondja meg hogy valójában az mennyire fog max boost-olni, és te azt milyen +mhz beírásával érted el.

(#7960) Pubszon válasza devast (#7959) üzenetére


Pubszon
veterán

De szerinted hogy tuningoljon ha a boostot nem tudja állítani?
Csak és kizárólag az alapórajelet lehet állítani, azt húzza és az otthoni körülmények között tesztelje, hogy melyik játékban mit boostol, ezt senki nem tudja megmondani. Tehát nem is értem, hogy mit akarsz mondani. :U
A boost az függ a hőmérséklettől és a TDP-tól is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7961) Redneck válasza Franklin (#7942) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Bocs, nekem kimaradt eddig hogy van ilyen. Valahogy nem emlékszem a régiek közül (Abit, Point of View, Biostar, Diamond, Leadtek, Hercules, SPARKLE, HIS) ilyen gyártóra, sőt a 3dfx, S3, Matrox vonalhoz sem tudtam társítani a Manli nevet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7962) BReal válasza Redneck (#7961) üzenetére


BReal
addikt

HIS van még.

(#7963) Teaway válasza Redneck (#7961) üzenetére


Teaway
veterán

Diamond Viper V770, na az volt még egy csoda!

Nincs itthon csokid??

(#7964) Create. válasza Csupingo (#7955) üzenetére


Create.
addikt

én rx 470-el használok dp to vga átalakítót kínai ebayest, semmi problémám sincs vele, bár gondolom attól is függ a működése, hogy milyen felbontáson használják. Ha ez esetleg segít valamit. Remélem nem lesz ilyen baj, mert cserélni akarok 1060 gtx-re 3gb-val a közeljövőben. Tudom, hogy nincs előrelépés meg stb., de kíváncsi vagyok rá, hogy milyen.

(#7965) devast válasza Pubszon (#7960) üzenetére


devast
addikt

Úgy tuningoljon, hogy elindítja gpu-z -ben a render test-et, és a 2. oldalon valós időben nézi, hogy amit állítgat az afterburner/xoc -ban az mekkora max boost órajelet eredményez. Adjon be neki annyi +Mhz-et hogy az 2100-on legyen. Húzza +feszt és +power-t maxra. Aztán játékokban/firestrike próbálja ki. Lehet, hogy a boost nem fog abban a programban 2100-ig menni, hanem csak 2050-ig. De ez nem azt jelenti, hogy ha 2050-re állítja akkor az 2050 lesz és nem 2010 pl. A boost eljátszik saját magával de tuning szempontjából csak az érdekes amit állítani tudsz.

(#7966) szimi57 válasza BReal (#7945) üzenetére


szimi57
őstag

Most igaz jobban megéri, mert kisebb a lenyúlás. Két éve nagyobb volt, több volt a kereslet, fel tudtak menni az árakkal. A jó öreg DOOM-mal és egy olcsó VGA-val ugyan úgy élveztem a játékot, mint most egy olcsó GTX 1060-nal pl. a BF1-et. Nem lehet összehasonlitani a két grafikát, de a játékélmény szerintem ugyanaz. Nem a grafikában szoktam gyönyörködni, hanem abban, ha leölök valakit. :) Szerintem nem sokan vannak azok a felhasználók, akik csúcs v. közeli VGA-ra, azokból is a drágábbakra szórják a pénzüket. Vehettem volna 150 ezres karit is SLI-be. Ez esetben felkerestem volna a orvost, hogy vizsgáljon meg, mert valami nem stimmel nálam. :D

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7967) Pubszon válasza devast (#7965) üzenetére


Pubszon
veterán

De ő nem azt kérdezte, hogy mi módon tuningoljon, hanem hogy ez a Giga kártya kb mit tud OC-ban, én pedig erre válaszoltam. :D
Húzza fel 1700-ra az alap órajelet, aztán játsszon, teszteljen, nem számít hogy mennyin megy boostal, azzal úgy sem tud semmit sem csinálni, ha 2050-en vagy 2150-en megy sem, mert arról nem tehet. Csak legyen stabil.
Mint írtam, a boostot ne nézze, arra nincs mit adni, mert az több tényezőtől függ. Furmark alatt nálam 200MHz-el alacsonyabb mint játék alatt, mert hamarabb eléri a TDP keretet. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7968) Redneck válasza szimi57 (#7966) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Detto én is így érzem. Sokat CS:GO-zok, annál például semmit nem számít az új, de a BF4 sem lett más érzés, csak jobban néz ki. GTA V detto. Igaziból az elején bennem volt hogy visszaviszem és elég az 1050 Ti is. Mindegy, maradt, a jövőben jól jön a plusz kraft és VRAM.

Teaway: Diamon Viper, na az állat volt!

BReal: Ja, HIS még van, tényleg.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7969) devast válasza Pubszon (#7967) üzenetére


devast
addikt

Feladom....

(#7970) EVL2 válasza Csupingo (#7955) üzenetére


EVL2
aktív tag

Igen, én! De már kedden érkezik az új monitorom és eladó lesz egy aktív átalakító! :)
Nekem nem tűnik fel az input lag de lehetséges hogy magasabb tőle. Én magamtól sem tudok elég gyors lenni a mostani modern fps multikba. Bár ennek a hírnek örülök mert akkor lehet nem csak velem van a baj! :D

(#7971) Csupingo válasza EVL2 (#7970) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi! :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7972) ricsi8800gt válasza devast (#7969) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Húzhatod neki bátran [link]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7973) Create.


Create.
addikt

Inno3D GeFroce GTX 1060 Compact X1 3GB: erről valakinek van tapasztalata? Gondolom nem félpasszív, de viszonylag halk és nem melegszik?

(#7974) PeL válasza Create. (#7973) üzenetére


PeL
addikt

Nekem ilyenem van. Ez is félpasszív, leáll a venti win alatt, 33-34 fok így. Játék alatt sem nagyon van hangja, 62-63 fok volt a maximum amit láttam tőle (GTA V - 1080p - Very High). Én elégedett vagyok eddig vele.

[ Szerkesztve ]

(#7975) Create. válasza PeL (#7974) üzenetére


Create.
addikt

Na ezt nem is gondoltam volna, hogy ez az egy ventis is leáll, load alatt mennyire hangos? Illetve mennyire jól szellőző a házad, mert ugye az is sokat nyom alapban, nekem egy tesseract sw-be menne 4 ventivel (nem a legjobban szellőzik, de nem is olyan vészes). 58k-ért tudnék szerezni egy fórumtárson keresztüli garanciával. Nem tervezek sokáig vele max nyárig, ennyit nekem megérne.

(#7976) PeL válasza Create. (#7975) üzenetére


PeL
addikt

Szerintem a gyári hűtő a procimon hangosabb mint a VGA, nem tudom neked mi számít hangosnak, nekem nem tűnik annak. Cooler Master N300-as házban van, két extra ventivel ami elöl szívja a HDD-re, hátul tolja ki házból a meleg (nálam hideg) levegőt. 58.000-ért bőven megéri, én 64.000-ért vettem decemberben.

[ Szerkesztve ]

(#7977) Redneck válasza PeL (#7976) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Biztos hangosabb, azért a Compacton van ám szép vastag hőcsövezés, és mindenki jókat írt róla ahol eddig olvastam.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7978) , válasza Create. (#7973) üzenetére


,
addikt

Pár darab átment ezekből a kezeim alatt, még senki sem panaszkodott rájuk. (Egy van itthon is belőle, tökéletesen üzemel.) Félpasszív amúgy. Mindössze 17 cm. Nincs semmi gond a hűtésével sem.

(#7979) Viktor8.


Viktor8.
tag

Sziasztok! Ez a féle 1060 mennyire jó? MSI GTX 1060 6GT OCV1

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#7980) Nikka


Nikka
csendes újonc

Sziasztok,

Asus Turbo féle referenciahűtés mennyire problémás zaj és melegedés szempontjából? Hallottam hogy az amúgy referencia órajelek mellett képes nagyon zajos lenni a hűtő és gagyi műanyag fedlapja van. Látott, használt már valaki ilyet?

Kis házba menne, ezért sajnos a custom hűtés nem előnyös. Köszönöm!

(#7981) hash99 válasza Viktor8. (#7979) üzenetére


hash99
senior tag

Nálam pont egy ilyen van semmi negatívat nem tudok mondani róla. Hozza amit minden 1060as. Max 65 fok játék alatt felhúzva 2100 booston. A házventik hangosabbak. Szóval rendben van. Az egyetlen negatívum hogy nem félpasszív bár nálam ez mindegy mert idleben is a házventiket fogom hallani nem a kártyát.

(#7982) kiltrus@citr válasza Pubszon (#7948) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

78? hát szerintem az sok mert akkor ment már 80 fölé is
inkább legyen zajos de 70 alatt mert nem lesz baja paszta nem szárad ki hamar

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#7983) Pubszon válasza kiltrus@citr (#7982) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem volt ettől sosem több, az abszolút maximum volt eddig 78 fok. 94 a max az nvidia szerint.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7984) Viktor8. válasza hash99 (#7981) üzenetére


Viktor8.
tag

Köszi a segítséget! :D

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#7985) mcs válasza Nikka (#7980) üzenetére


mcs
veterán

(#7986) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Bár nem magával a kártyámmal van a gondom most:)
Inkább egy merev hátlapon hiányolok, és ennek a pótlására szeretnék kitalálni valamit, mert lassan fél centi lesz a "húzása" a kártya hátuljának a házhozrögzített részéhez képest..és még csak kb 3hónapos.
A kártya egy Gtx 1060 Msi Armor OCV1.
Rá gyárilag nem létezik hátlap...ha így keresek rá, más Msi típusokra igen.
Jó lenne ha valaki tudna rámegoldást, nem nem gyorskötözővel és nem támasztom alá kézkrémes tubussal...tehát ezek a verziók jelenleg már NEM érdekelnek.

Köszönöm!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7987) Teaway válasza Apollo_21 (#7986) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor neked ilyen merevítő kellene, amit egyes vízhűtő készletekhez csomagolnak:
kép1kép2

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#7988) Apollo_21 válasza Teaway (#7987) üzenetére


Apollo_21
addikt

Vajon lehet külön is beszerezni?
Az is érdekes lehet hogy másik Msi kártya hátlapot külön vásárolni, bár elvetemült gondolatom is támadt...akár passzív vagy akár aktív vizes hátlapot rátenni.
Anyagfelhasználás terén akár itthoni megvalósításra is hajlandó vagyok mert nagyon nemtetszik ez a hajlás dolog.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7989) BReal válasza Apollo_21 (#7988) üzenetére


BReal
addikt

És most jön a költő kérdés: Ha ilyet tervezel rá venni, nem lett volna egyszerűbb (netalán olcsóbb) egy hátlappal rendelkező 1060-at venni?

(#7990) Apollo_21 válasza BReal (#7989) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jön a költői válasz is:)
Kérdeztem típusokról a topicba ha jól emlékszek..és nemvolt szó olyanról h ez hajlik is:D
Tehát a kérdés még mindíg áll...mit érdemes rá venni..szerkeszteni ami hatékonyan megtartja?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7991) dino_m válasza Apollo_21 (#7986) üzenetére


dino_m
senior tag

Itt nézz körül!

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#7992) Oxydavid


Oxydavid
csendes tag

Furcsa számomra, hogy egy ilyen kis nyákra gyártott kártyánál, ennyire elhúzza a nyákot a hűtés.

Szerencsémre nekem a gigabyte alapból ad rá merevítést, de nem értem a többi gyártó miért spórolja ezt le, vagy miért nem erősebb nyáklapot használnak.

Érdekes lesz majd ha pár év múlva milyen tapasztalat lesz a 1060, 1070-es kártyák meghibásodására hátlap nélkül.

(#7993) Apollo_21 válasza dino_m (#7991) üzenetére


Apollo_21
addikt

Itt is néztem..sajna amíg nemlehet kizárni teljes mértékbe azt hogya más hűtő miatt felmegy rá...addig ez kilőve...
Van TF-re Sima Armor Gt-re..és minden 1060MSi-re, kivéve azArmor ocv1-re:D

Majd lövök vmi fémlapot max..átfaragok egy 1070 Armor hátlapot.
Bár a másik félelmem h oké hátlap merev stb..igen..és attól h a kari hátulja ugyanúgy nincs alátámasztva/felfogatva...csak több súly olszlik el az egészen...tehát nincs kizárva a hajlás.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7994) jcs válasza Oxydavid (#7992) üzenetére


jcs
tag

...és neked milyen kártyád van?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7995) Redneck válasza Apollo_21 (#7993) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem is értem hogy tud az a típus hajlani. Annyira nem tűnik dög kártyának.
A vége kezdett el lógni? (A tápcsatlakozós vége.)

Nekem egy nagy nehéz kártyám van, backplate-tel, de örülnék ha lenne egy olyan keretem/rögzítőm/sínem mint mondjuk a Zalman Z házakban van. Megkérdezem havert, nem kapott e kettőt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7996) Apollo_21 válasza Redneck (#7995) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jah...a kari hátsó felénél. A táp csati rész ahol durván észrevenni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7997) EVL2


EVL2
aktív tag

Ez a b. plate kérdés ebben a topikban visszajáró dolog! :DDD De az ilyenek itt már megszokottak.

(#7998) Redneck válasza EVL2 (#7997) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Talán mert ilyen jól jön a plusz merevítés? A fizikai védelem és a dizájn mellett.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7999) EVL2 válasza Redneck (#7998) üzenetére


EVL2
aktív tag

Igen, de ezt itt sokan vitatták régebben. Mondhatnám csak parasztvakításnak nevezték.

(#8000) Redneck válasza EVL2 (#7999) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Az más. Rémlik hogy sokan megkérdőjelezték az értelmét, de akkor sem vitattam hogy érdemes backplates kártyát venni.
Backplate ide vagy oda, én valami keretet azért csinálok hozzá, mert tényleg jó nagy példányt sikerült választanom.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.