Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) dewil666 válasza devast (#7100) üzenetére


dewil666
őstag

De Te is gondolj bele hogy amit Te értékcsökkentett terméknek írsz azon is van bőven haszon nékik! Tudom mert tudom. Egy példa: amit a bolt 100e ft ért árul az kb 40e ft-ba van neki. Vagy még kevesebbe!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7102) MK VII válasza dewil666 (#7101) üzenetére


MK VII
veterán

Ez bizony így van.... Elég nagy az árrés az ilyen eszközökön a boltoknak ahhoz, hogy ne kelljen trükközniük.. De hát ugye a haszon nagy úr...

(#7103) EVL2 válasza devast (#7100) üzenetére


EVL2
aktív tag

Pontosan egyetértek azzal amit mondtál. Egyszer itt már írtam róla hogy nem tartom korrektnek azokat akik direkt rájátszanak erre a 14 napra. Tesztelgetésre rendelgetnek pedig igaziból nem is akarnak vásárolni. Sajnos amikor "néha belegondolok" rájövök hogy ezért kapok folyamat használt vagy bontott terméket.
Nem örül senki sem ha akár csak bontott terméket is kap, de ha még sérült is... Szerintem még te neked sem az fordulna meg először a fejedben hogy "szegény boltosok".

Ezért is írtam hogy szerintem ezt a 14 nap visszavásárlást már nem sokáig élvezhetjük mert túl sokan visszaélnek vele. (ez kb 1 hónapja volt)

Elnézést az off-ért, tényleg befejeztem.

szerk: A boltosokat a profit hajtja és ők sem azon tépődnek, hogy neked mennyire rossz hogy teljes árat fizettél egy használt vagy sérült termékért. Amikor garantálták neked a telefonba hogy bontatlan terméket kapsz. És most konkrét esetet írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#7104) devast válasza dewil666 (#7101) üzenetére


devast
addikt

Nem tudom, te melyik univerzumban élsz, de orbitálisan alacsony haszonkulccsal dolgoznak az olcsó kiskerek. Baz, olcsóbban adják a cuccokat mint amennyiért kisebb cégek a nagykertől be tudnák szerezni.... Nem is értem, hogy élnek meg belőle, de szinte biztos, hogy adózással/támogatással/valamivel trükköznek.

(#7105) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nincs nagy haszon. Dolgoztam ilyen téren és tudom.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7106) EVL2 válasza devast (#7104) üzenetére


EVL2
aktív tag

Használt termékkel trükköznek! :DDD (remélem még te is érted hogy vicc volt)

(#7107) dewil666 válasza devast (#7104) üzenetére


dewil666
őstag

Neked van ezzel tapasztalatod?
Mert nekem van. Napi kapcsolatban állok az egyik pesti nagykerrel és tudom az árakat.
Pl egy konkrét példa: A boltban független telefon 91.990ft. Csak nekem saját részre (nem eladásra) beszerzési áron 23.000ft-ért adja. Ha a boltnak tesz rá valamennyit akkor is bődületes lesz a haszon a boltnak. Amelyik kisker nem tud profitáli, megélni annak kevés a forgalma vagy rossz a hírneve.

Bocsánat NINCS Több off. Részemről befejeztem a témát!

Drachande
Milyen kártyára cseréled?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7108) mobal válasza dewil666 (#7107) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én több nagyker árairól tudok informálódni és nem látok ekkora különséget...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7109) sakal83 válasza dewil666 (#7101) üzenetére


sakal83
addikt

Egy 100.000ftos vgan jo ha van 2000-3000ft haszon...

Ne hidd hogy nagy haszonkulccsal dolgoznak a hardvereken. Ha Ennyi lenne rajta amit irtal nyitnék egyet es egy ev utan nyugdíj. Vagy inkabb felev:)

(#7110) MK VII válasza sakal83 (#7109) üzenetére


MK VII
veterán

Hidd ezt a butaságot...
Havernak van számtech boltos rokona... -35%-on rakott neki össze egy gépet és úgy sem nulla haszonnal...
Amelyik számtech bolt képtelen megélni trükközés nélkül az hazudik...
Mi sem példázza ezt az is, hogy jó pár éve mikor még ddr2-es ramok voltak porondon akkor akartam egy helybéli üzletből venni egy 1GB-os modult. 11500ft-ért volt. Kérdeztem, hogy nem-e tud engedni az árból.. Azt mondja, hogy áhh.. Így is szinte ingyen adja..
Felmentem Pestre az Aqua-ba. Ugyan azt a ramot megkaptam 5800ft-ért..

[ Szerkesztve ]

(#7111) dewil666 válasza sakal83 (#7109) üzenetére


dewil666
őstag

Nem hiszem :N Tudom!
Van itt pár ember a 1060-as fórumon akiket hozzásegítettem 1-2 vgahoz :K

(#7113) sakal83
Ment pü

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7112) sakal83 válasza MK VII (#7110) üzenetére


sakal83
addikt

27% az áfa... Nem gyanus. En a legális üzletről beszelek...

En meg szemmel lattam sok sok kisker es nagyker számlát. Chs Ramiris stb.

[ Szerkesztve ]

(#7113) sakal83 válasza dewil666 (#7111) üzenetére


sakal83
addikt

Akkor én is elfogadok egy kis segítséget. Komoly.

(#7114) hash99 válasza dewil666 (#7111) üzenetére


hash99
senior tag

Ha hozol 90 helyett 45ért 1060-at (6 gigást) még ma veszek tőled 10 db-t :D

(#7115) dewil666 válasza hash99 (#7114) üzenetére


dewil666
őstag

Csak én nem nagyker vagyok :N
De magamnak tudnék annyiért hidd el :P (nem kereskedelmi mennyiségben)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7116) hash99 válasza dewil666 (#7115) üzenetére


hash99
senior tag

Akkor jó neked :C

Mondjuk ha kicsit számolok. 90 ezer áfa nélkül 65,7. Ha ebből még lejön a haszonkulcs akkor tényleg kb. fél árnál járunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#7117) Drachande válasza dewil666 (#7107) üzenetére


Drachande
tag

Épp ez lett volna a köv kérdésem, hogy milyen nem-Gigabyte 6 gigás GTX 1060akart érdemes venni? Nekem igazából mindegy, húzni sosem fogom, minél olcsóbb legyen és működjön, nekem ennyi számít. Alap MSI meg Inno3d Gaming, Palit van még olcsóbban (90körül), ha jól láttam. De ha lesz Armor 95 fele, akkor lehet rávennék, ha az jó.
Ez a PNY meg a Zotac AMP milyenek 95 fele?

[ Szerkesztve ]

(#7118) dewil666 válasza Drachande (#7117) üzenetére


dewil666
őstag

Amit korábban is írtak itt egy páran hogy jó az Inno megoldása. Ha esetleg van a boltban cseréld arra szerintem.
Melyik bolt is ez és Te mennyiért vetted amit vissza akarsz küldeni?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7119) Redneck válasza dewil666 (#7118) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A Gaming OC a jó, az van többünknek.

A kiskerek pedig elég kis árréssel dolgoznak. Valaki jó nagy orbitális faszságot írt itt az árakról. Számold ki, deviza, áfa, kisker árrés. Nem bonyolult. Azért nem sajnálom ám őket, viszont aki most akarja elkezdeni itthon, annak nehéz dolga lesz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7120) schawo válasza MK VII (#7110) üzenetére


schawo
titán

Persze. Az áfát elcsalták. Úgy menni fog. Baráti alapon odaadta nettó beszer áron, aztán majd leírja felhasznált bemutató darabként.

hash99
Áfa nélkül 71 a bruttó 90.

Ő se tud 45-ért 6gigást.:N

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7121) dewil666 válasza schawo (#7120) üzenetére


dewil666
őstag

De jó hogy jobban tudod :W
De ne menjünk bele. Te ezt mondod én meg ezt tudom. Nem fáj ez nekem.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7122) schawo válasza dewil666 (#7121) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7123) Redneck


Redneck
Topikgazda

A Fast Synckel kapcsolatban még egy kérdés. Mit történik ha a képfrissítés alá esik az fps?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7124) Mika1227 válasza Redneck (#7123) üzenetére


Mika1227
őstag

Én nem tapasztaltam semmit!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#7125) Pubszon válasza Redneck (#7123) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha képtörésre gondolsz, akkor sincs.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7126) FroZone99 válasza ult1mate (#7087) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Igazából én a boltról írtam, hogy hallottam már róluk rossz kritikát, de nem konkrét esetet, hanem csak szóbeszédből.

Viszont ha Neked ilyen kártyád van (Asus 1060 dual), le tudnád írni a tapasztalataid?

(#7127) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Most raktam be a gépbe a videokártyámat és futtattam egy Unigine Heavent. Érdekelne, hogy
ez az eredmény rendben van-e?

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7128) sirparsifal


sirparsifal
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Gigabyte 1060 Windforce OC-t. Érdeklődnék, hogy a hőmérsékletek, amiket tapasztalok rendben vannak-e (szerintem igen, de jó lenne egy megerősítés). Játékok ultra beállításaival a kártya átlagosan 71-74 fokra melegszik, egyszer a 75-öt is elérte. Eddig a Witcher 3-mat és Far Cry 4-et próbáltam. Mindezt egy 5 ventis, Zalman Z9 Neo házban, 23 fokos szobában. A ház oldala nincs levéve. Idle átlag 34-36 fok. Gyári beállításokat használok, nem húzom a VGA-t. Szerintetek ez így oké?

[ Szerkesztve ]

(#7129) Årpi válasza sirparsifal (#7128) üzenetére


Årpi
őstag

Nálam az Inno3D még nem ment 61 fölé,pedig múltkor BF1+Stream pörgött.. 4 ventis Dukase V2 házban,idle 27-30

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#7130) Czvik2.0 válasza sirparsifal (#7128) üzenetére


Czvik2.0
tag

Jó az nekem is annyi. Mondjuk én kicsit jobban pörgetem a ventit így 65-70 fok között van.

(#7131) XeeN válasza sirparsifal (#7128) üzenetére


XeeN
senior tag

Normális. Nálam is ennyi.

(#7132) Redneck válasza Pubszon (#7125) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem, arra gondolok hogy nincs e input lag növekedés, vagy akadás ha képfrissítés alá megy az fps. Persze igyekszem én is 75 fölött tartani, egyelőre nem sok játékkal tudtam kipróbálni, holnap lesz nagyobb teszt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7133) Pubszon válasza Redneck (#7132) üzenetére


Pubszon
veterán

Ennek a fajta syncnek is van valamennyi input lagja, de minimális.
Legalább nincs képtörés, engem az jobban bosszant mint ez a pár ms input lag. :)

(#7128) sirparsifal: Ennyit tud a kártya hűtése, nekem 1700/9000-es OC-val 2050MHz-en megy BF1 alatt folyamatosan és max 77, egyszer volt 78 fok. 93 fokot ad meg az nVidia maximális GPU hőmérsékletnek, oda azért még sok kell. Az egyedüli hátránya, hogy például nálam nem 2050MHz-en hanem mondjuk 2150MHz-en menne a GPU ha csak 60 fokos lenne. Okosan szabályozza a ventiket, nálam max 1900RPM volt eddig.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7134) Redneck válasza Pubszon (#7133) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Persze, ezt tudom, ezzel nincs is bajom, így is elhanyagolható a v-synchez képest. Azért érdekel, hogy ne kelljen v-sync + frame limiter.

Három dolog zavar. A képtörés, a látványos akadás, és a mikroakadás. Ezeket akarom elkerülni. Nem kell millió fps, elég nekem annyi amennyit valóban megjelenít a kijelző, csak legyen mindig folyamatos!

Szerk:
Végül ezért választottam a 6GB-os 1060-ast a 3GB-os és az 1050Ti helyett.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7135) Pubszon válasza Redneck (#7134) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor neked szerintem jó simán a vSync.
Ha nem, akkor próbáld ki a gyorsat, de ha 60 alá esik az FPS akkor mindegy melyiket használod. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7136) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eh, most fedeztem fel hogy nálam is van minimális vga ciripelés játék közben.
Haswellre váltottam, és úgy jött elő.
Nem tudom nem e a C6 statehez van köze?

(#7137) schawo válasza bobalazs (#7136) üzenetére


schawo
titán

Könnyen kiderül, kapcsold ki a C6-ot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7138) jcs válasza bobalazs (#7136) üzenetére


jcs
tag

Olvasmányaim alapján: igen! A cw az energiagazdálkodás "folyománya". Ha biosban kikapcsolsz ehhez kapcsolódó utilokat akkor megszűnhet!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7139) Pubszon válasza bobalazs (#7136) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a hálókártya csinálta...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7140) Redneck


Redneck
Topikgazda

Most rakom fel a GTA V-öt, mióta platformot váltottam és a kártya csere volt, még nem próbáltam. Kíváncsi vagyok nagyon! :) Ti az advanced optionsben be szoktatok kapcsolni valamit?
Eddig 750 Ti-vel High/Very High beállításon toltam, normal textúrával. FXAA, DoF és Motion Blur ON volt. Mondjuk nekem úgy is nagyon bejött, jól nézett ki.

Most egyből felrakom Very Highra, egyelőre az Advancedet nem piszkálom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7141) Apollo_21 válasza Redneck (#7140) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én kellemesen csalódtam a 1060-ban gta V fronton..minden maxon..és szuperul megy:D
Viszontaz ellenkezője is igaz..azaz a negatív csalódás..mégpedig Mafia 3 alatt...igencsak vérszegény 40-50fps is alig csikarható ki vsync-el is..amit nemértek, bár ha abból indulok ki hogy "tört" akkor ez akár még hozzá is járulhat a jelenséghez.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7142) ovics válasza Apollo_21 (#7141) üzenetére


ovics
aktív tag

emiatt ugyan ne aggódj, 1070-el se megy sokkal jobban

(#7143) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok.
Gainward GeForce GTX 1060 6GB kártyám van.
Olyan hibát látok, hogy a 3D-s játékoknál előfordul, hogy középen a képernyőn megjelenik egy törésvonal. olyan mint ha csík lenne és az aló és a felső rész egymáshoz képeset kicsit mintha elcsúszna. Ez kb 1-2 másodpercig van és eltűnik, de elég gyakran látom. BF1 és Lego games-be jön elő. Mást még nem próbáltam.

Ez mitől lehet? Képfrissítési probléma? Legújabb driver van fenn.

(#7144) Csupingo válasza Khaosz55 (#7143) üzenetére


Csupingo
veterán

Sima képtörés. V-sync-et vagy a driverben a fast sync-et kapcsold be, ha zavar. Esetleg told az egekbe a beállításokat, hogy 60 fps-nél kevesebb legyen, vagy használd a dsr-t nagyobb felbontáshoz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7145) schawo válasza Khaosz55 (#7143) üzenetére


schawo
titán

Használj V-Syncet, vagy Fast Syncet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7146) Ted_Beneky válasza Khaosz55 (#7143) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Tearing effektus

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7147) Redneck


Redneck
Topikgazda

Egyelőre nekem ez Fast Sync dolog rohadtul nem működik 376.19-es driver van fent.

Fast Synckel:
Minden Very High, Motion Blur, DoF ON, FXAA-val, Advanced Graphics minden OFF:

Fps limit nélkül: össze-vissza ingadozó frame timeok, hiába a magas fps-ek, akkora akadások vannak mint az állat. 70-es, 60-as, 59-es és 48-as fps limittel microstuttering és akadás vegyesen.

V-sync és fps limit:
59-es limittel néha microszaggatás, 48-as fps limittel szépen megy.

Egyelőre ez így elég csalódás, mert a 750 Ti (ugyan Normal textúrával), de vegyesen High/Very High beállítással, FXAA-val, Motion Blur, DoF ON, 44-re fixált fps-sel, stuttering és tearing nélkül vitte. Ráadásul a látótávolság, forgalom és egyéb csúszkák is fel voltak tekerve

Azt hittem ez v-synckkel 59-60 fps-re képes minden körülmények között Very High beállításon DoF, Motion Blur ON +FXAA.

Youtube videókon is láttam hogy vannak magasabb frame timeok, másoknál is, de nem gondoltam volna hogy ilyen. Azért amikor 10ms-ről 20-30-40ms-re ugrik a játék az nem élmény.

Advanced füllel egyelőre nem foglalkoztam, de nem bánnám ha lehetne valamit kezdeni, mert az előbukkanó épületek repkedés közben kicsit illúziórombolóak egy majdnem 90 rugós VGA-tól.

Mit csinálok rosszul?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7148) ggbuffon1897 válasza Redneck (#7147) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ez a fastsynces móka nekem se igazán jött be, ugyanolyan tünetek miatt adtam fel, amit te is írsz

(#7149) Redneck válasza ggbuffon1897 (#7148) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Hát egyelőre kifejezetten szar nálam GTA alatt.

GTA beállításaom 1080p 60Hz-en
V-sync ON, 59-es fps fix, kiküszöbölendő az input lagot:
Minden Very High, vagy ami lehet Ultra
FXAA, DoF, Motion Blur On
Összes csúszka maxra húzva

A kártya alapon megy

Ti használtok MSAA-t és tükröződés MSAA-t? Advanced beállításokat?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7150) Redneck


Redneck
Topikgazda

Ilyen az előbb leírt beállításokkal v-synckel. Ennél a gameplaynél ámokfutást rendeztem, folyamatosan akcióztam, hogy legyen terhelés.

Most megnézem v-sync nélkül. Ezzel csak az a baj hogy nem szeretnék tearinget.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.