Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) szimi57


szimi57
őstag

És VSync OFF. Ultra.
[kép]

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8902) szimi57 válasza polgi803 (#8900) üzenetére


szimi57
őstag

És VSync OFF Full HD Ultra.[kép]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8903) Redneck


Redneck
Topikgazda

Toltam egy kis BF4-et fast synckel. Nem volt semmi gond, de inkább High és 4xMSAA-val toltam, mint Ultrán. Jól pörgött, Golmudon a legkevesebb 93 fps volt.

Szerk:
Most nézem felmelegedett 62 fokra, ezzel volt eddig a legmelegebb.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8904) polgi803


polgi803
őstag

Lenne egy noob kérdésem. Ha a monitorom 2560x1080-as akkor nekem ha teszteket nézek melyiket kell néznem? 2560x1440, vagy az 1980x1080-ast...?

(#8905) Redneck válasza polgi803 (#8904) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem vegyesen nézd meg... De egyébként kiszámolhatod. A kettő között vagy, az 1080p-hez képest +33% képpont a nagyobbhoz képest ennyivel kevesebb.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8906) polgi803 válasza Redneck (#8905) üzenetére


polgi803
őstag

Értem csak néztem ezt a tesztet és a két felbontásnál ~10fps különbség van, azért kérdeztem...3gb-os karinál...

[ Szerkesztve ]

(#8907) Redneck válasza polgi803 (#8906) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem inkább a nagyobbat nézd, de nem lesz kevés oda a 3GB?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8908) szasanyi válasza polgi803 (#8904) üzenetére


szasanyi
félisten

Én kíváncsi vagyok elég-e oda a 3GB verzió, úgyhogy majd gyere vissza és mondd meg mikor cseréled. ;)

(#8909) polgi803


polgi803
őstag

Várok pár hónapot hogy mit mutatnak a karik az uj gamék alatt aztán majd döntök... ;)

(#8910) EVL2 válasza polgi803 (#8909) üzenetére


EVL2
aktív tag

Remek a 3gb annak a tudatában hogy hamarosan úgy is 1070-ben gondolkozol. Én sajnos hosszútávra kell hogy tervezzek a szűkös pénztárca miatt. Ezért 6gb elengedhetetlen volt. Előző kártyánál engem is rábeszéltek a kevesebb vram-ra. Még 1x ez nem fog előfordulni.

(#8911) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Tudtok segiteni abban, mit állitsak akkor, ha az órajelet szeretném visszavenni? MSI afterburnert használom, tegnap visszavettem a csúszkán -260Mhz-et az órajelből, de ma mint, ha ez nem lenne érvényes! Folyamatosan túlnyomja az órajelet a rendzser 1949Mhz-re, pedig a turbo Boost 1835-ig mutatja gyárilag, miért van ez? Mit állitsak, ha maradandóan szeretnék visszavenni az órajelből, nekem megfelelne még az 1600-1700Mhz körüli érték is! Köszönöm előre is a javaslataitokat! Lehetséges, hogy a feszültségből is visszakellene vennem manuálisan? Ezen nem állitottam!

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#8912) EVL2 válasza JONAS77 (#8911) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szerintem egy kicsit benézted a dolgot. Az 1945Mhz valószínűleg a Boost 3.0-nak köszönheted. Vagyis alap járaton is simán feltuningol odáig. Szerintem sikeresen visszaállítottad a gyári órajelet csak nem figyelted meg előtte hogy alap járaton is felboostolt odáig.

Az 1600-1700 közötti érték az a bosst 3.0 nélküli névleges érték. Szerintem a leggyengébb kártyák is simán 1900 felé bosstolnak maguktól.

Szóval ne aggódj és ha meg nem tetted érdemes rálesned alaposabban a bosst 3.0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#8913) JONAS77 válasza EVL2 (#8912) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Boost 3? Azt hol találom? Nekem ez nincs, vagy csak én vagyok figyelmetlen?

Nem káros ez a magas érték? Ha látod, akkor az Afterburner-ben is 1987Mhz-et mutat! Miért van az, hogy az órajelet nem mindig nyomja maxra? És miért veszi figyelmen kivül azt, amit én beállitottam?

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#8914) PeL


PeL
addikt

Valaki próbált már Experience-el YouTube-ra streamelni? Megy faszán minden, de 2-3 percenként magától leáll a stream csak úgy. Mi a gyászért? :D

(#8915) EVL2 válasza JONAS77 (#8913) üzenetére


EVL2
aktív tag

Neked is van Boost 3.0-ád mert minden 10xx kiártya ez alapján működik. Szerintem teljesen normális a kártyád és nincs vele semmi gond hogy odáig felboostol. Valaki itt múltkor belinkelte vagy beírta a teljes és szakszerű Boost3.0 működést. Talán PumaK nak hívták. Kereső szóval nézz utána ebben a topikban.

Szerk: Meg is találtam! (#7222) Puma K Ezt a hszt. keresd.

Amúgy tuti hogy jól van a kártyád és nyugi nem lesz semmi baja!

[ Szerkesztve ]

(#8916) bobalazs válasza PeL (#8914) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ne alt-tabolj. Illetve, nyomj rajta pause-t pár mp.-re majd úgy folytasd.

(#8917) gtamate2 válasza PeL (#8914) üzenetére


gtamate2
veterán

gondolom túl magas biteratetal tolod.

*Sn0w

(#8918) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Megrendeltem egy GTX 1060 ARMOR 6G OC -t 91620.-ft ért.
Vártam hogy essen lejjebb az ára, 96 ról indult, de most emelkedni kezdett így nem vártam tovább.
Alig várom hogy kipróbáljam.
Ja és bestbyte-al leveleztem, azt írják ez az oc lesz nem az ocv1
hát nagyon remélem

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8919) kiltrus@citr válasza jcs (#8854) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

Ez egy aránylag jó kép :C

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A vramok jobban melegedhetnek akár jóval nagyobb hömérsékleten is mint a mag gpu ezt jó figyelembe venni mikor tunningra kerül a sor mert túlhajtásnál általában a ramok mennek szét.

És ez a teszt még standard normál ;] körülmények között zajlott le kb 24.5 fokos szobában DE! ugye
nyáron egy meleg szobában (nem mindenkinél van klíma) akár 35 fok is előfordulhat
(itt a panelban biztos sajna)
szóval egy ilyen környezetben (léghűtéssel) nagyon nem teszel jót egy kártyának ha szét tuningolod mint a prohardveres tesztekben ahol 90fokig is felmennek :Y

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#8920) kiltrus@citr válasza kiltrus@citr (#8919) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

"Kb. 21°C-os szobahőmérsékleten, terhelés nélkül nagyjából 30 °C-os volt a GPU, majd terhelésre a kártya kb. 65-68 °C-ig melegedett." hát kb így tesztelnek :DDD csak télen :))) ez abszolút nem élethű nehogy komolyan vegyétek már minden mesterségesen meg csinált :C

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#8921) Tamyra


Tamyra
tag

Szerintetek ez a KFA2 kártya milyen 87 ezerért?
Vagy ez 90ért?

[ Szerkesztve ]

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#8922) jcs válasza kiltrus@citr (#8920) üzenetére


jcs
tag

És ehhez még vedd hozzá, hogy a biztonság kedvéért még be is szorítják a hőt a backplate-el.
Ha vízszintesen rakod be a kártyát akkor a hő felfelé áramlik , jó esetben a légmozgás el is viszi.
Tudom a gpunál ki van vágva , de ott a gpu is szeretne hőt leadni.

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8923) Redneck válasza Tamyra (#8921) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Életemben nem hallottam még erről a márkáról, de ettől még lehet jó. Mondjuk meg nem venném, azért ennyi lóvét nem kockáztatok.

Ennyiért van Giga, MSI, Inno, Palit, Gainward.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8924) gianni85 válasza Redneck (#8923) üzenetére


gianni85
veterán

google azt írta, hogy a Galax és a KFA2 azok Palit sub-brand

[ Szerkesztve ]

(#8925) Redneck válasza gianni85 (#8924) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Biztos jó, én maradok a bejáratott neveknél. Mondjuk én is Inno3D-t vettem, 10 éve nem volt valami jó márka, azóta azért változtak. Ő tudja, 14 nap elállás van ha webshopból veszi, a pénzt 30 napon belül visszautalják.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8926) jcs válasza Bacusuz (#8918) üzenetére


jcs
tag

Azért mernék rá fogadni, hogy nem az lesz. Nem osztom egyik kolléga véleményét, hogy valamelyik nagyker talált raktáron....

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8927) Zuri válasza Redneck (#8925) üzenetére


Zuri
tag

Régebben a Galaxy jó típus volt nvidiánál mondjuk. És ha a hűtést megnézi az ember lehet jobb mint egy Manli...

[ Szerkesztve ]

(#8928) Redneck válasza Zuri (#8927) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha 80-85 lenne akkor esetleg, de ennyiért nem vennék ilyen márkát. Ez az én hülyeségem, ettől még lehet jó!

Szerk:
Manlit se.

Szerk:
A második egyébként nem néz ki rosszul, de inkább egy Giga WF 87-ért. Havernál bevált, nekem is szimpatikus volt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8929) Zuri válasza Redneck (#8928) üzenetére


Zuri
tag

80-ért nem de 85-ért talán kapsz egy 1 ventis 6gb-os kártyát. De ahogy nézem 87-nél kezdődnek azok is amit linkeltek az meg fém back-plates és 3 hőcső fut végig a GPU-n és fél-passzív azért ezért az árért jó hűtése van szvsz :U Mondjuk ahogy látom nincsenek rajta világító feliratok,ledek :Y :DD És talán még negatívum, hogy csak 12 hónap garanciát válal rá a bolt.

(#8930) EVL2 válasza Zuri (#8929) üzenetére


EVL2
aktív tag

A 12 hónap mindenképpen negatívum.

(#8931) donnie.d válasza Tamyra (#8921) üzenetére


donnie.d
aktív tag

KFA2? Most hallok róla először. :)
Én is osztom a többiek nézeteit: ugyan én az újító vásárlók közé tartozok márkák szempontjából, de több tízezres tételnél én is inkább maradok a bevált, s ismert márkáknál.

(#8932) jcs válasza Zuri (#8929) üzenetére


jcs
tag

Ha megnézed a teszteket akkor szerintem nem az jön le, hogy ez egy jó hűtés.
72 c Unigine Heaven alatt . Miközben hangos is. Ezek persze relatívak, a többi 1060-hoz képest rossz, Ati / 470/480 hoz képest teljesen jó.
Viszont ha csak 1 év gari van rá szvsz ne vedd meg! GPU jó, hűtés olyan amilyen. De ha a használt vrm, memoria gagyi akkor .....

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8933) szasanyi válasza donnie.d (#8931) üzenetére


szasanyi
félisten

Az csak annyit jelent, hogy kezdő vagy PC-s hw-ek terén, vagy pusztán tájékozatlan. A KAF2 nem új és egyáltalán nem ismeretlen gyártó. Korábban inkább kimondottan tuningra szánt "különleges" kártyáiról volt ismertebb (ami nem, vagy elvétve volt elérhető nálunk).
Ennél fontosabb körülmény, hogy többször csak 2 év gari jár mellé szembe sok gyártó 3 éves garijával.

(#8934) gianni85 válasza gianni85 (#8924) üzenetére


gianni85
veterán

mondjuk félreértés ne essék, én szerintem 2év garival se vennék videókártyát, csak 3-mal

(#8935) Formaster válasza gianni85 (#8924) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem Pali van és teljesen rendben. Eddig 61 fok volt a max.

(#8936) BReal válasza scr006 (#8866) üzenetére


BReal
addikt

Itthon a Giga 1060 VGA-k kezdeti ára is meglepően olcsó volt, kint meg a drágábbak közé tartoznak. De semmiképp nem olcsóbbak annyival, mint amennyivel itthon olcsóbbak voltak. De még most is gyakorlatilag a legolcsóbbak itthon (csak már nem annyival).

(#8937) jcs válasza Formaster (#8935) üzenetére


jcs
tag

Az nagyon jó! Tesztekben sokkal jobban megizzasztották! ( Már ha a Palit JS.-ről beszélünk...)

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8938) EVL2 válasza BReal (#8936) üzenetére


EVL2
aktív tag

Érdekes ha valaminek magas az ára azonnal az euró/forint kapcsolatát kezdik boncolgatni.
"Azért ilyen drága mert a forint piszkosúl szar...."
Tuti hogy nagy szerepe van benne, de az ilyen dolgokra ez nem magyarázat. :U
Érdekelne ennek a valós oka.

[ Szerkesztve ]

(#8939) BReal válasza EVL2 (#8938) üzenetére


BReal
addikt

Biztos van benne valami trükközés, más nem lehet az oka. Ugyanez a magyarázat arra, hogy most az MSI RX470, de főleg a 480 ára esett jelentőset, külföldi legdrágábbként (az ASUS után - és itthon is így volt) Magyarországon a legolcsóbb lett pár napja, hete.

[ Szerkesztve ]

(#8940) pucavirag


pucavirag
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis szakmai segítségre lenne szükségem, mert belefutottam egy olyan hibába amivel eddig még nem találkoztam. Kb. fél éve vásároltam egy ASUS GTX 1060 DUAL OC 6GB kártyát, ami egészen decemberig tökéletesen működött. A hiba filmnézés és Youtube alatt jelentkezett először, elsötétedett a kép pár másodpercre, majd visszajött és valamilyen kernel hibára hivatkozva kidobott egy hibaüzenetet, hogy a képernyőillesztő nem válaszolt majd helyreállt. Driver csere után is maradt a probléma, majd Windows újratelepítés oldotta meg. Ezután megint működött egy darabig majd múlt pénteken ismét előjött, szintén filmnézés és Youtube közben. Hétvégén átraktam a kártyát a tesóm gépébe (ugyanolyan típusú alaplap és CPU) , és nála is ugyanezt produkálja, de neki pl. játék telepítése közben is. Az érdekes az egészben, hogy játék közben, amikor izzad a kártya semmi gond vele, minden jól működik. Szerintetek a kártya lehet szar, vagy valamilyen szoftveres gond lesz? Nem akarom visszaküldeni gariba, ha nem muszáj. :O :O :( :( :W :W
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#8941) Formaster válasza EVL2 (#8938) üzenetére


Formaster
addikt

áfa... :U

(#8942) sakal83 válasza BReal (#8939) üzenetére


sakal83
addikt

Németországban a magyar árcsökkenés előtt 2 héttel már lecsökkent az ára...

MSI rx480 8gb 249 euro
MSI rx480 4gb 209 euro

MSI rx470 4gb 199 euro
MSI rx470 8gb 229 euro

[ Szerkesztve ]

(#8943) EVL2 válasza Formaster (#8941) üzenetére


EVL2
aktív tag

Az áfa sűrűn változik de nem naponta.

(#8944) senki66


senki66
senior tag

Üdv,
A szokásos dilemma RX 470/480 - 4/8 GB vagy GTX 1060 6 DB. Az RX-es topikban a Gigabyte kártyákat nagyon lehúzzák, igaz ez a 1060-ra is, mert úgy látom az áruk viszonylag kedvező. Mely kártyák ajánlottak a 1060-ból, itt is MSI, XFX?

(#8945) Bjørgersson válasza senki66 (#8944) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI Gaming X

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8946) , válasza senki66 (#8944) üzenetére


,
addikt

Szerintem itt nincs min dilemmázni, a felsoroltak közül a 1060 6GB a legerősebb.
Az RX 480 4GB van egy szinten a 1060 3GB-tal.
Az RX 470 4GB meg a leggyengébb a felsoroltak közül.
Teszt

(#8947) Formaster


Formaster
addikt

Ez a boost dolog egyébként minden 1060-nál adott? 1506MHz/1708MHz de mégsem OC kártya. Vagy az OC ennél is több lenne?

(#8948) edari válasza Formaster (#8947) üzenetére


edari
őstag

Az OC csak az alap értékekre igaz. A boost ezen felül ad. És igen, a boost adott minden kártyánál.

(#8949) BReal válasza , (#8946) üzenetére


BReal
addikt

Szerintem sincs min dilemmázni, a GTX1060 6GB = RX 480 8GB-tal. Utóbbiból a legjobb hűtésű kb. 5000 Ft-tal olcsóbb, mint a legolcsóbb GTX 1060 6GB. Innentől kezdve mindenki szűrje le a konklúziót. :D

[ Szerkesztve ]

(#8950) Redneck válasza BReal (#8949) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem meg ahhoz érdemes választani amihez használni szeretné.
A minap beleolvastam az RX topikba, hát voltak ott gondok rendesen.
Olvastad az RX alulfeszelős cikket?

Szerk:
Egyébként találkozhattam KFA2 alaplappal régebben? Mert akkor már láttam valamit a gyártótól.

VGNGR:
Én is unom. Mindkét oldalnak vannak előnyei és hátrányai, de ez az állandó tukmálás zavar...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.