Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) BReal válasza Drachande (#7246) üzenetére


BReal
addikt

A probléma valószínű az volt, ami anno nálam is beta alatt (8GB RAM): Egy idő után elkezdett dropolni a semmiből. Megnéztem a Feladatkezelőt, és falta a RAM-ot. Sokan említették ezt a problémát, Te is ebbe futottál bele.

[ Szerkesztve ]

(#7252) jcs válasza Årpi (#7250) üzenetére


jcs
tag

134e.Ft- ért meg már van 1070!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7253) mobal válasza jcs (#7252) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Link! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7254) Rasiel válasza jcs (#7252) üzenetére


Rasiel
senior tag

Már pár hónappal ezelőtt is volt folyamatosan, mikor én vettem a 1070-emet. :K

[ Szerkesztve ]

(#7255) schawo válasza mobal (#7253) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7256) , válasza jcs (#7252) üzenetére


,
addikt

Sőt, ha valaki megelégszik 1 ventis hűtéssel (avagy eleve kis méretű kártyát keres), akkor már van 129ezerért is 1070-es: Link

(#7257) proof88 válasza Drachande (#7246) üzenetére


proof88
addikt

Azért single channelben tolni ilyet, mikor már 2006-ban is érdemi előrelépést hozott játékokban a dual channel ... :F Bár gondolom későbbre tartogattad a második modul megvásárlását.

(#7258) , válasza proof88 (#7257) üzenetére


,
addikt

Meglepődnék, ha a Dual Channelnek bármi köze lenne a játék sebességéhez. A dupla méretű RAM-nak már annál inkább van köze hozzá.
(IGP/APU esetén nyilván más a helyzet, de itt most nem arról volt szó.)

(#7259) #74018560


#74018560
törölt tag

Úgy döntöttem nem szarakodok tovább, hanem benevezek egy STRIX-re :DDD

Ahogy néztem az aftermarket coolerek is 10k felett mennek, szóval semmit nem spóroltam volna egy gyengébb kártyával + egy Artic(?) hűtéssel.

Btw valaki próbálta ezeket? Meg az Artic vizes rendszerét? Nem gáz h a memóriákat konkrétan semmi nem hűti? :F (A FET-ekre meg ugyanúgy mehet a borda+venti kombó :DDD)

(#7260) Csaber válasza , (#7258) üzenetére


Csaber
senior tag

[link] akkor lepődj meg :)

(#7261) jcs válasza Årpi (#7250) üzenetére


jcs
tag

Megint visszavették..! [link]
:F Valaki visszavitte...

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7262) , válasza Csaber (#7260) üzenetére


,
addikt

Meg is lepődtem. :Y
Na majd kipróbálom én is, ha lesz BF1-em, bár az nem idén lesz már.
Viszont a többi játéknál akkor hogy-hogy totál lényegtelen, hogy a 16 GB RAM single avagy dual channelben megy-e? (pl. GTA 5, stb.)
Nehogy már a rendszermemória sávszélessége jelentse a szűk keresztmetszetet egy játék esetében...

Az, hogy a 8 GB nem elég, azzal tisztában voltam, nálam már a 2014-es COD Advanced Warfare is bezabált 12 GB-ot, de ahogy próbálgattam más játékoknál is, sem az időzítés, sem az órajel nem zavart sok vizet. Mint ahogy az sem, hogy single avagy dual channelben mennek-e.

Itt egy 2013-as teszt, még ebben is csak 1-2 fps volt a különbség dVGA esetén a single vs dual channel között: https://logout.hu/cikk/single_channel_vs_dual_channel/osszegzes_es_konkluzio.html

(#7263) vlevi válasza , (#7258) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért mégiscsak van.
Legalábbis kell lennie, mert én ugyan nem próbáltam ugyanazt single és dual channelben, de a dual channel 1600Mhz azt jelenti, hogy a memória órajele effektíve 800MHz, de egyszerre dupla mennyiségű információt tud átpaszírozni a buszon, a párban pakolt memóriával.
Ha nincs dual channel, akkor csak fele akkora a memória átviteli sebessége.

(#7264) Rasiel válasza , (#7258) üzenetére


Rasiel
senior tag

Pedig van. :K

(#7265) , válasza vlevi (#7263) üzenetére


,
addikt

Single channelben 64 bites buszon keresztül fér hozzá a processzor a memóriához, míg dual channel esetén 128 bites buszon keresztül.
Ezt eddig csak a nagyon memóriaintenzív alkalmazások tudták kihasználni, a játékok tutira nem. Játékok alatt vagy semmi különbség nem volt, vagy csak nagyon minimális.
Más a helyzet, ha valaki IGP/APU-val játszik, hiszen ebben az esetben a rendszermemória jelenti a VGA memóriáját is, oda pedig még így is kevés a sávszél.
Ezek láthatók a linkelt a tesztben is, illetve ezt tapasztaltam én magam is, bár még a BF1-et nem próbáltam.

(#7266) Pubszon válasza , (#7265) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem eddig is DC memóriám volt, (4x4GB 1333MHz) de most cserélem le 2400MHz-esekre (2x8GB), jövő héten jön meg.
Én is a CPU intenzív játékokra vagyok kíváncsi, mint pl a BF1 multiban.
Remélem a minimum FPS-en fogok javulást látni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7267) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Van itt valaki aki a kártyával streamelget? Tudna pár tapasztalat leírásával segíteni?
Adatlapom konfigjába gondolkodom egy topikkártyán, és tudom, hogy megléte után -szerintem- 100% közelin fog menni a cpu, így az azzal való kódolás kiesik, ezért is kérdem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7268) bobalazs válasza ledgeri (#7267) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Geforce experiencel tökéletesen lehet streamelni. Használat közben mindenre rá fogsz jönni.

(#7269) proof88 válasza , (#7265) üzenetére


proof88
addikt

Annyit tudok mondani hogy 2006-ban egy celeronos gépben megvariáltam a ramokat: egy 512-es modul helyett beraktam 2 db 256-osat, és ránézésre érdemben gyorsult az NFS: Most Wanted, pedig ott a diszkrét videokártya sem volt a toppon. Sokkal simábban futott a játék, stabilabban tartotta az fps-t. Érdemi előnye volt a dual channelnek akkoriban a játékokban is. Persze azokban az időkben még az északi hídon keresztül érte el a CPU a memóriát és talán sokkal jobban számított ezért, mint ma, nomeg ezt egy inteles gépre mondom, míg AMD akkoriban gyorsabban kezelte a memóriát, de a dual channel nem csak a sávszélesség növelését hozza magával hanem a késlekedés is lecsökken valamelyest (igaz hogy nem a felére hanem kb 10-20%-kal csökken csak, de az is valami). Szerintem túl drága a CPU-idő arra hogy a memóriára várjunk.

(#7270) , válasza proof88 (#7269) üzenetére


,
addikt

Na jó, de egy gépben kb minden lassabb, mint a memória. Lassabb a HDD, az SSD, stb., stb., és mindig a leglassabb komponens, azaz a leggyengébb láncszem az, ami visszafogja a többi hardvert is.
Illetve egy játékban a szűk keresztmetszet szinte mindig a GPU, de lehet akár a CPU is, vagy akár a RAM mennyisége, stb., mindenesetre számomra hihetetlenül hangzik, hogy pont a memória (RAM) sebességén/elérési idején múlna bármi is egy játék esetében, hiszen gyakorlatilag minden egyes hardver lassabb a RAM-nál. Meg hát eleve nagyságrendekkel komolyabb feladat hárul a VRAM-ra, mint a RAM-ra, így ott aztán tényleg nagyon számít a dolog, de a RAM-nál?

De ha megnézitek azt a tesztet, amit linkeltem, ott is látható, hogy dVGA esetén mi a helyzet. Bár az igaz, hogy az még 2013-ban íródott. Na majd ha lesz időm, elkezdek újra méricskélni, hátha felül kell vizsgálnom az eddigi nézeteimet/tapasztalataimat.

(#7271) bobalazs válasza , (#7270) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valahol azt olvastam hogy nem igazán van különbség, a mai nagy sebességű ramoknál, a single/dual channel téma túl van spilázva. Aztán egy két játéknál lehet hogy dob valamit, ahogy sokáig a 1333 mhz volt a tabu, azt mondtuk mindenre elég, aztán ott van a Ryse nevű játék amiben egyértelművé vált hogy igenis van teljesitmény különbség a memoriaák frekvenciája között, ezt a digitalfoundry tesztelte, jelentős különbségek vannak ddr3-4 között is.

(#7272) szasanyi válasza , (#7262) üzenetére


szasanyi
félisten

Skylake platform inkább profitál a gyors RAMokból [link], sőt további is lehet haa 2 helyett 4 modul van ahsználva.

(#7273) Alastair' válasza Pubszon (#7266) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Erre én is kíváncsi leszek, mit fog hozni a gyorsabb ram.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7274) schawo válasza szasanyi (#7272) üzenetére


schawo
titán

Erősen cpulimites körülmények között lehetséges. Azért valljuk be, a 980ti sli nem átlagos felhasználás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7275) Årpi válasza ledgeri (#7267) üzenetére


Årpi
őstag

OBS/NVENC kodekkel nálam 2700kbit/s-en elég jó képet adott 720p@48fps-en,persze sosem lesz annyira szép mint azonos bitrátán egy x264,de szerintem teljesen elfogadható már.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#7276) Pubszon válasza Alastair' (#7273) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak sajna nem sok gépigényes játékban van normális Benchmark. :F
De rendesen le fogom mérni a különbséget. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7277) ledgeri válasza Årpi (#7275) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi! van online elérhető eredménye?? Miért 48 FPS?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7278) bobalazs válasza ledgeri (#7277) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

GF experiencel 1080p/60fps/feltöltési sebességed függvényében, alig fogsz tapasztalni fps-esést, 3-5 fps-t kb, minőségre meg leszel vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#7279) ledgeri válasza bobalazs (#7278) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi! És ha belekavrok egy kis OBS-t?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7280) bobalazs válasza ledgeri (#7279) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A kettő kizárja egymást. Az experience optimalizáltabb, stabilabb, egyszerűbb, viszont kevesebb extra funkciója van, mint amit OBSben meg tudsz csinálni.

(#7281) Årpi válasza ledgeri (#7277) üzenetére


Årpi
őstag

Küldtem pü.

Egyébként azért mert sokkal folyamatosabbnak tűnik mint a 30,viszont másodpercenként nyerek 12 képkockányi bitratet/erőforrást.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#7282) ledgeri válasza bobalazs (#7280) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze,hogy nem párhuzamos futtatásra gondoltam!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7283) kobayashy


kobayashy
tag

Sziasztok.

Van nekem egy Gigabyte1060 GTX1060 windforce oc 3G kártyám.
Az lenne a kérdésem,hogy ez a kártya támogatja e a teljes RGB módot?
A vezérlőpulton az asztali színkezelésnél kellene legyen a beállítási lehetőség,de nekem nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#7284) Csupingo válasza kobayashy (#7283) üzenetére


Csupingo
veterán

Nvidia driverben a felbontás módosításánál nézted? (talán csak hdmi kábel esetén jön elő ez a beállítás. (Csak tv-nél, már nem is tudom.))
[kép]

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7285) Redneck válasza Csupingo (#7284) üzenetére


Redneck
Topikgazda

TV-nél és monitornál is előjön, ott lehet egyedi felbontást csinálni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7286) kobayashy válasza Csupingo (#7284) üzenetére


kobayashy
tag

HDMI-vel van a TV-re kötve.
Erre gondoltam:
[link]
A Digitális színformátum opció nekem nem jelenik meg.

(#7287) Csupingo válasza kobayashy (#7286) üzenetére


Csupingo
veterán

Ott nekem se jelenik meg, se a dvi-s monitornál, se a hdmi-s tv-nél. Bár én egy régi 1,5 éves drivert használok. És ha ott kapcsolod át, ahol javasoltam?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7288) schawo válasza Csupingo (#7287) üzenetére


schawo
titán

Másfél éves drivert fél éves vgá-hoz? [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7289) Csupingo válasza schawo (#7288) üzenetére


Csupingo
veterán

Neeem. Nekem csak 960 van. (Az 2 éves. :DDD ) Amíg nem muszáj, nem cserélgetem. (Csak azért említettem, mert lehet, hogy nekem azért nincs ilyen menü.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7290) Drachande válasza proof88 (#7269) üzenetére


Drachande
tag

Úgy sikerült a single channel vásárlásom, hogy amikor az alaplapot meg a procit vettem, spanomtól nagyon olcsón megkaptam az egyik HyperX predator 4GBos modulját, ezért döntöttem amellett. Akkor 10e volt egy 4es modul, 5ért megkaptam tőle. Nem is terveztem többet venni bele, gondoltam ráérek még. Utána láttam, hogy csak párban lehet ezeket venni, egyesével nem, így kényszerültem egy 4 Gbos HyperX bluera, ami szintén 1866os volt és 4es. Örülök, hogy egyáltalán megette a gép és mentek együtt single chanel egymás mellett... Dualban el sem indult a gép, ha olyan slotokba raktam. Így maradt a 2*4Gb single chanel a gépemben, de eddíg sosem volt hasonló problémám.
BF1ben a kb 20-50 fpsről 65-95re ugrott a teljesítmény, ahogy beraktuk haver Patriot 2*8 Gb 1600asait. Hogy most melyik számít, a mennyiség, vagy a channel, nem tudom, de olvastam a BF1 topikban, hogy vallaki kipróbálta ugyanazokat a ramokat singelben és dualban és már ott is borzasztó nagy teljesítmény növekedés volt dualra váltásnál.
Hozzáteszem, most már singleben sem indulnak el egymás mellett a HyperX ramok a gépemben, a Patriotok után. Hogy miért, nem tudom, egy évig bírták egymást, igaz volt már akkor is, amikor nem indult el a gép miatta. Kiettem, visszaraktam, aztán jó volt. Külön megy mindkettő, ha maga van csak, szóval eladom mindkettőt, aztán veszek egy 2*8as dual kitet.

[ Szerkesztve ]

(#7291) Csupingo válasza Drachande (#7290) üzenetére


Csupingo
veterán

Pár fórumtagnak már volt ilyen problémája. Állítólag bios frissítésben szokták orvosolni az ilyen hibákat. Nézted 1,3 -ban is és 2,4 -ben is? Autómatán van a bios memória beállítása? (Vagy a lassabb ramnak megfelelően legyen beállítva.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7292) Drachande válasza Csupingo (#7291) üzenetére


Drachande
tag

Asszem próbáltam mindenhogy, amikor megvettem a második 4est. Mindkettő 1866os egyébként, meg még elvileg az időzítések is. Teljesen ugyanaz a két ram, csak az egyik HyperX Predator, a másik HyperX Fury Blue. Csak a hűtőborda más kb, de valamiért nem eszi őket dualban, meg most már singleben sem. Autora van állítva minden a biosban a memória résznél, frissíteni nem mertem a biost.
Sőt... korábban ha az 1es slotban volt a predator, 2esben a blue, akkor nem indult a gép, így meg kellett cserélnem őket, úgy már ment. Ez megint ilyen érthetetlen kategória számomra...

[ Szerkesztve ]

(#7293) Pubszon válasza Drachande (#7290) üzenetére


Pubszon
veterán

A sebesség is nagyon sokat számít bf1 alatt, nézd meg a mai napon amit linkeltem az ivy bridge topikba.
Én most váltok 1333 dc-ről 2400 dc-re. Kíváncsi vagyok. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7294) Redneck


Redneck
Topikgazda

Nekem anno Phenom alatt is érezhető volt hogy 1333 vagy 1600 az órajel. CL9 volt mindkettő. Persze fpsben nem volt nagy differencia, de frame timingban látható és érezhető volt. Magasabb órajelen folyamatosabb volt az akció.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7295) Drachande válasza Pubszon (#7293) üzenetére


Drachande
tag

Az számíthat, hogy az Asrock H87M Pro4 alaplapom csak 1600ig kezeli a memóriákat? Mert ugye 2 db 1866os volt benne, hátha ezért nem ismerte fel őket dualban.

[ Szerkesztve ]

(#7296) vlevi válasza Drachande (#7295) üzenetére


vlevi
nagyúr

Intel chipsetek általában (asszem, de javítsatok, ha baromság), 1600MHz-ig kezelik a memóriát. És illik neki 1.5V-osat adni. Az, ha a memória 18xx MHz-es, az feltételezi, hogy AMD-hez lett kitalálva, és ebből az is adódhat, hogy magasabb feszre van állítva, mint 1.5V

(#7297) ovics válasza vlevi (#7296) üzenetére


ovics
aktív tag

úgy pontos hogy oc nélkül kezel annyit, de ez azért eléggé off ide

(#7298) kobayashy válasza Csupingo (#7287) üzenetére


kobayashy
tag

azt a fajta beállítási lehetőséget nem találtam meg,mint ami neked van a képen.
Merre keressem?

(#7299) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A Mini méretű kártyák mennyivel melegebbek, mint a pl kétventisek? Érdemes ennek tipusválasztási opciónak lennie, vagy tényleg elég a legolcsóbbat megvenni, nem ad annyit a többihez képes?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7300) Redneck


Redneck
Topikgazda

Továbbra is szopok a GTA-val, most rakom fel az új drivert, megnézem milyen. Ha így marad, vissza fogom vinni, ilyen frame time ugrások 750 Ti-vel sem voltak. Nevetséges.
Gyönyörűen megy, aztán random 140-180ms közötti frame time.


Szerintetek mitől vannak azok a nagy tüskék a második sorban?

A vegyek i7-et nem alternatíva, ilyen kiugrások még Phenom II-vel sem voltak. Steames játék, offline verzió. Nem fut semmi lényeges, nincs vírusom.
1080p, TV, HDMI-vel és kontrollerrel tolom, v-sync a játékban van kapcsolva. Driveres v-sync és fast sync nem játszik, rosszabb az egész.

Szerk:
Beállításoknál minden Very High, vagy Ultra, 2xMSAA, FXAA, DoF, Motion Blur On. Advanced Graphics vagy más nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.