Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) EVL2 válasza Poiro7 (#7348) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem mondod hogy a b. plate is hiányzik róla?

Kérlek írd meg melyik boltba vetted! Ha nyilvánosan nem akarod megírni megértem. Kérlek ez esetben írj privátot.

Szerk: Ja most látom mit linkeltél. Érdekes mert eddig volt neki plate-je. Vicc ez az egész...
Amúgy tök m1 én ígyis úgyis elállnék tőle.

[ Szerkesztve ]

(#7352) Redneck válasza EVL2 (#7351) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Engem is baromira érdekelne. Én az iPonban vettem az enyémet. Mondjuk az RMA-s kolléga megmondta hogy ők nem látnak bele a dobozba. Elhozzák a nagykerből, és kész. Ha gondom van ők visszaadják a pénzem (már ha elállok) és ők leverik a nagykeren.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7353) EVL2 válasza Redneck (#7352) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én már csak a bontott dolgokra ugrok azonnal. De ezt is félve mondom ebbe a topikba... itt szokás a kiskerek haszonkulcsa miatt aggódni. A kedves tulajok biztos éheznek most karácsonykor. Majd küldök nekik szaloncukrot hogy legalább a kölykük örüljön. Hátha jövőre is önfeláldozóan kiszolgálnak minket a gyarló PC-s társadalmat. :U

(#7354) hundai válasza Poiro7 (#7350) üzenetére


hundai
aktív tag

Vizeseknél és újtojáson is backplate nélküli képek vannak :(

-Wake up Neo!

(#7355) Mika1227 válasza dewil666 (#7344) üzenetére


Mika1227
őstag

Az MSI Gaming X-nek is fém.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#7356) Poiro7 válasza Redneck (#7352) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Szintén Ipon ;)
Érdekességkép tavalyi árbevételük 6,3milliárd forint volt.

(#7357) EVL2 válasza Poiro7 (#7356) üzenetére


EVL2
aktív tag

Na ezt meg főleg ne mond itt, mert van aki ezt is jobban fogja tudni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7358) Poiro7 válasza EVL2 (#7357) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Belegondolva ez 47000db 1070-es videokártya ára.
Óriási mennyiségű árumozgást bonyolít le 45fő.
És persze ez az adóhivatal felé bevallott összeg.
Én meg itt görcsölök a kis videokártyámmal :(

(#7359) jcs válasza schawo (#7347) üzenetére


jcs
tag

:W :DD :W :C :Y

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7360) jcs válasza dewil666 (#7344) üzenetére


jcs
tag

Gyárilag????? És eztet honnan veszed?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7361) benvolio válasza Poiro7 (#7331) üzenetére


benvolio
őstag

Példát vehetnének az MSI-től, mert még a 960 gaming 2G-n nincs backplate, de fém merevítése van a nyáknak. Itt látszik, egy ilyet megérdemelne már minden kártya. Egyébként a 4GB-os-nak is a merevségét nem a backplate adja hanem ez, valamint az 1060-asnál is, de itt már nem csak szimpla sín.

(#7362) jcs válasza EVL2 (#7357) üzenetére


jcs
tag

És ettől jobban vagy rosszabban megy a 1060-as nvidia kártya? Egyáltalán miért "on topic" ???
What is the point??? Kérdezné a művelt görög? :F Mondjuk én szakmaiatlan vagyok.... de szomjazok a szakmaiságra!!!!!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7363) Mika1227 válasza benvolio (#7361) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát igen elég jó felépítésű az MSI Gaming X!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#7364) benvolio válasza Mika1227 (#7363) üzenetére


benvolio
őstag

Bizony, én csak ilyet vennék, eddig 950-es és 960-asból is ez volt, van, illetve tervbe is van a váltás 1060 gamingre, hiába drágább. :)

(#7365) Dark197405


Dark197405
tag

Sziasztok!

Eladom ma a 660GTX-et és gyorsan kell helyette másik vga. Elvileg 970-et szerettem volna, de a hadrverapron az összes szóba jöhető darabot elvitték. Így lett kinézve az 1060 helyette.
Keret csak a 3GB-os verzióra van, egy Gigabyte WF2 OC lett kinézve. A kérdésem az, hogy ez a 3GB elégséges e akkor, ha én csak FHD felbontásban játszom. Gondolom a 660-hoz képest látványos előrelépés lehet... Köszi a válaszokat előre is :)

(#7366) , válasza dewil666 (#7344) üzenetére


,
addikt

A Gigabyte G1 Gaming-en fémből van a backplate (1070), olyanom már volt.

Sapphire RX 470-en is fém a backplate, forró is, mint az állat.

(#7367) vallas válasza Dark197405 (#7365) üzenetére


vallas
senior tag

Szia én is a héten váltottam 660-ról, igaz 6 GB-s re, de abszolút megérte....
Szerintem a 3GB-s is jelentős ugrás lesz teljesítményben... a tesztekben csak kb 10-15% a 6 GB-s előnye ha jól emlékszem....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7368) , válasza Dark197405 (#7365) üzenetére


,
addikt

Elégséges, igen.
A játékok döntő többségénél nincs jelentősége, ahol meg mégis lenne, ott meg kicsit állogatsz a grafikán, és már nincs is gond.
Mondok egy konkrét példát. Nálam GTA 5 alatt minden Ultrán van, és van kb 70-80 fps-em. Viszont az MSAA-t nem tudom bekapcsolni, mert ahhoz már több VRAM kellene. Engem egy kicsit sem zavar az MSAA hiánya, mert semmit sem veszek ebből észre játék közben, viszont ha valaki mégis be szeretné kapcsolni, akkor kénytelen mondjuk Ultra helyett Very high-ra (vagy épp High-ra) állítani a grafikát. Ennyi az egész.
A grafikai beállításoknál jelzi úgyis a GTA 5, hogy hány MB-ot használsz az adott beállítással a VRAM-ból, szóval tökéletesen testre szabhatod magadnak úgy a grafikát, hogy minden be legyen kapcsolva, amit szeretnél, és a látvány terén sem szenvedsz hiányt semmiben, mert mondjuk amiből kicsit visszább vettél, abból lehet, hogy semmit sem fogsz észrevenni játék közben. Illetve persze túl is lépheted a 3 GB-os határt, csak ki kell kapcsolnod ezt az opciót a beállításoknál, de ilyenkor akadhatnak problémáid (nem tudom, nem próbáltam, nem volt rá szükségem).

(#7369) EVL2 válasza jcs (#7362) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem akartalak megbántani! Elnézést kérek! Ezen túl nem foglak gátolni abban hogy "kielégítsd magad"-szakmaiatlanságát. :R

(#7370) Drachande válasza Dark197405 (#7365) üzenetére


Drachande
tag

Nekem GTX 560am volt, Killing floor 2ben Ultrán 20ról 130ra ugrott az fps a VGA csere után. Persze ultrán csak próbáltam, nem játszottam vele 20fpssel a régi kártyán. Határozottan érezhető a különbség...

Én eddíg itt láttam a legnagyobb különbséget a 3 és a 6gbs verzió között : [link]
5:30nál van az a rész a Tomb raiderben, amikor beesik az fps a 3Gboson elég durván. De külön ki is hangsúlyozza a faszi, hogy csak extrémen nagy textúraminőségen van ilyen. Assassins creedben is azt mondja, ha jól értem, hogy minimális stuttering erézhető a 3Gbs verzión. Én azért vettem inkább a 6osat, mert ki tudja, mi lesz egy év múlva. Inkább rááldoztam +20at, érvágás volt, de a biztosra mentem. Nem akarok úgy járni, hogy egy év múlva medium textúrákon kelljen játszanom, csak azért, mert le-leesik az fps a VRAM hiányából. A Thiefet így játszottam végig, elég szar volt szerintem. Hiába ment a 60 fps, folyamatos esések voltak 15-20ra, amikor megtelt a memóriám, de utána felugrott 60ra megint. Zavaró volt.

[ Szerkesztve ]

(#7371) dewil666 válasza jcs (#7360) üzenetére


dewil666
őstag

Na most már én sem értem :W
Sok helyen úgy szerepel hogy nincs de itt meg úgy hogy van.
Az biztos hogy érdekes a 1060-ra került a 1070-re nem :F

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7372) , válasza Drachande (#7370) üzenetére


,
addikt

Az nem maga a játék, hanem csak a benchmark része.

(#7373) Drachande válasza , (#7372) üzenetére


Drachande
tag

A videóban benchmark van, igen. De mindegy is igazából, a későbbiekben bármelyik játéknál előfordulhat ilyen a kevesebb memória miatt és szerintem 100%, hogy fog is Ultra meg High textúrák mellett. Rengeteg videót néztem meg olvastam cikkeket az öszehasonlításokról és mindegyikben azt mondják, hogy a jővőre nézve erősen valószínűsíthető, hogy a textúrákat (meg még pár másik beállítást) vissza kell majd venni a 3Gbos kártyákon pár új játéknál emiatt, amíg a 6oson menni fog simán.
Igaz nem szoktam adni az ilyenekre, de már a gépigényeket is sok helyen úgy írják ki, hogy ott a VRAM sor, ami eddíg nem nagyon volt és az ajánlott gépigényeknél több helyen is 4Gb van írva. Nem teszteltem őket, de gondolom nem ok nélkül írják ki.

[ Szerkesztve ]

(#7374) , válasza Drachande (#7373) üzenetére


,
addikt

Ha hosszú távra tervez az ember, akkor egyértelműen a minél több VRAM a jobb választás, ez nem vitás. Más kérdés, hogy a 3 GB vs 6 GB közötti árkülönbség meg-e fog valaha is mutatkozni a játékokban összességében? Tehát amikor lefuttatják az összehasonlító teszteket az aktuális 15-20 db játékon, és összességében az fog kijönni (összegző grafikon), hogy hoz annyival több fps-t a 6GB-os 1060, mint amennyivel többe kerül. Hát nem tudom, hogy lesz-e ilyen valaha is.
Illetve akkor még ott van a GPU ereje is, ugyanis valószínűleg előbb fogy el a GPU, mint hogy értelmet nyerjen a 6 GB VRAM.
GTA 5 alatt is ha mindent fölpakolsz maxra, hadd legyen kihasználva a dupla VRAM, az fps-ed igencsak be fog esni, szóval az se az igazi úgy.

Amíg ki nem próbáltam a 3GB-os 1060-at, egy semmitérő kártyának gondoltam, hiszen még az R9 380-amon is 4 GB volt már. Aztán durván meglepődtem, hogy mennyire jól használható egy kártya lett ez. (1070-em is volt előtte, meg RX 470 4GB-om is többek között, a mostani kártyák közül).

[ Szerkesztve ]

(#7375) #74018560


#74018560
törölt tag

Két ünnep közt nekem is összeáll lassan az új gép :D
Már csak azt szeretném tudni mire adtam ki 200k+t :DDD
Van valami jó játék? A Battlefieldet meg a TumbRaidert ismerem :))

(#7376) Drachande válasza , (#7374) üzenetére


Drachande
tag

Igen, kb két hetet gondolkodtam rajta, hogy ráköltsem-e a +20k-t. Pontosan ugyanez volt a fejemben, hogy meg fog-e valaha térülni, mert inkább bele tudnám rakni majd a köv VGAba azt a 20at. De az a sok videó, cikk, amit olvastam, folyamatosan azt mondta, hogy nem fogok tudni játszani jó pár játékon majd magasabb textúrákon és hogy valószínűleg vissza kell majd venni a grafikát. Én meg úgy voltam vele, hogy mittudomén, fél-egy év múlva mediumon kell játszanom egy 70ezres kártyával, ez ilyen elfogadhatatlan számomra. Az idejében a Crysosok pl, vagy most a Division is már amikor kijött, borzalmasan megette a hardvert, kb alig volt elég egy erős középkategóriás kártyának. Plusz erősen gondolkodom egy 1440es monitoron is, ahova szükséges már a 6Gb, ha jól tudom, ezért is költöttem rá.
Meg a másik az fpsbeesés. Volt "szerencsém" találkozni már vele, amikor hiába bírta a kártya a 60 fpst kb stabilan, a GTX 560, de az 1 Gb VRAMja kevés volt a játéknak jobb grafikán. Állandóan beesett 15-20ra és borzalmas volt. Elképzeltem, hogy milyen lesz ez egy 70ezres kiadásnál és megfájdult a szívem. Inkább +20, de vaj folyamatos legyen, azt mondtam magamban.

[ Szerkesztve ]

(#7377) Redneck válasza , (#7374) üzenetére


Redneck
Topikgazda

GTA V Ultra és Very High vegyesen 2xMSAA-val nálam lazán becuppantott 4,5GB-ot. Jó lett volna ha 1 óra után nem telik be a RAM-om is.
A 3GB-os nem rossz, de nekem gyakorlatilag megérte a +16k-t a nagyobb. Ráadásul jobb hűtésűt is vettem végül.
1050 Ti volt eredetileg a célom, de drága volt nagyon...

Persze el lehet lenni a kisebbel is, de elég hamar vissza kell majd venni szerintem. Persze sokszor egy Ultra és High között nincs akkora differencia látványban, mint gépigényben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7378) Dark197405


Dark197405
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat, megvettem a kártyát, most jön a tesztelés. :)

(#7379) fsharp01


fsharp01
újonc

I3 4150-es proci meghajtja a Gtx 1060-at?

(#7380) Pubszon válasza fsharp01 (#7379) üzenetére


Pubszon
veterán

Sok játéknál kevés lenne. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7381) fsharp01


fsharp01
újonc

Akkor mit ajánlotok? :D Mert már GPU-mat eladtam és I3 4150-es procival rendelkezem.

(#7382) Pubszon válasza fsharp01 (#7381) üzenetére


Pubszon
veterán

Attól megveheted, élvezheted, tudsz vele játszani. :)
Csak ahogy tudod, legalább egy i5-t szerezz be. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7383) fsharp01


fsharp01
újonc

Ja okés köszi! :D Azon vagy akkor ,hogy beszerezzek egy 1060-at ,de hol lenne érdemes megvenni vagy várjak karácsony utánig?

(#7384) dewil666 válasza fsharp01 (#7383) üzenetére


dewil666
őstag

PÜ akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7385) Pubszon válasza fsharp01 (#7383) üzenetére


Pubszon
veterán

PCX, Ipon, aqua vagy itt a hardverapro.hu-n is van pár korrekt eladó.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7386) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Sziasztok!

Ma egy haverom kért segítséget, mivel az új gépében nem megy csak az integrált VGA. Lapja Asus B150M, valamilyen i5, meg 16GB DDR4. A bios automatikusan mindig az integráltra állítja át. Kikapcsoltam secure boot-ot, rakosgattam mindent ki-be, elemet is, semmi. Raktunk a gépébe egy GTX 650-et, az működik benne. Ezután hoztam haza a 1060-at az meg az én lapomban működik tökéletesen (P6T SE), tehát külön-külön minden jó. Os Win7, mit kövessek még el?

Szerk.: Ahonnan vette összeszerelve kipróbálva kérte a gépet, elég hülyén néznének rá, hogy azt mondja nem megy a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#7387) Csaber válasza CounterBoci (#7386) üzenetére


Csaber
senior tag

bios frissítés? a " csigabájte " p45 ds4-es lapnál jártam úgy hogy mindenkinél működött a vga-ám csak nállam nem , a bios fissítés simán megoldotta ( viszont azóta kerülöm a a " csigabájtot" 4 bios crass ezután négy bios frissítés ...még jó hogy dual bios-os volt..., azért hogy pozitív is legyen 1 perc alatt ment benne a E0-ás 8400-es9*450-en majdnem alapfeszem (+0.02 v pluszban mert ennyit droppolt a lap)

(#7388) CounterBoci válasza Csaber (#7387) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Az még nem volt, az lesz akkor a következő.

Nekem a csigabájt P45-ben az 1150-es OCZ DDR2-es kitje nem ment csak 800-on. Felette nem volt hajlandó elindulni. Nem voltam ideges.

(#7389) Redneck válasza CounterBoci (#7386) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Egy dolgot kérdeznék csak meg. Ha összeszerelve és kipróbálva kérte, akkor miért is nem megy? Gondolom fizetett érte. Vissza a boltba, oldják meg.

Iponnál minden gép jó volt eddig amit így kértem, sőt szépen kábelezték őket.

Nincs always off integrated GPU?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7390) , válasza Redneck (#7377) üzenetére


,
addikt

Sajnos igen, ha mindent fullra rakok, akkor MSAA-t nem tudok kapcsolni. Ha azt akarok, akkor meg más egyéb dologból kell visszavennem. Mondjuk én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az égvilágon semmi különbséget nem veszek észre a grafikán ezekből az apró kis változtatásokból. Nézegettem azt a GTA 5-ös beállításokat tesztképekkel szemléltető oldalt, amit pár napja linkelt valaki. Állóképek esetében látom a különbségeket, de folyamatosan mozgó, változó képnél játék közben, amikor az adott feladat végrehajtására/az akcióra koncentrálok számomra lehetetlen bármit is érzékelni ezekből. :)

(#7391) jcs válasza dewil666 (#7371) üzenetére


jcs
tag

Igen...Én anno nem néztem...Csak most , hogy a 1060asok árai ennyire közel kúsztak a 1070esekhez.
Érdemes utána nézni a dolgoknak mielőtt vásárlunk.
Blacklate volt / nincs.
Gainward Bliss félpasszív volt / már nem az.... :F

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7392) jcs válasza , (#7390) üzenetére


jcs
tag

...és ezért éri meg sokaknak a 3 Gb os verzió. Ha utánanéz mennyi látvány különbség van egy High / Very High / Ultra / Very Ultra / Hyper / négyzeten, köbön stb... között el tudja dönteni. Én spec,. a 20k különbséget egy proci fejlesztésre szánnám.
mirrors-edge-catalyst-settings
40% különbségért :

nézheted a plussz árnyékokat:

Hyper vs Ultra

Innentől egyéni , kinek mire van pénze illetve mire szeretné költen...!

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7393) hash99 válasza jcs (#7392) üzenetére


hash99
senior tag

Volt valahol egy VRAM teszt ahol össze vetették 1440p -ben a 3 és a 6 gb -os verziót kb. 20 játékban tipikusan arra koncentrálva hogy minél több legyen a vram fogyasztása a kártyáknak.

Összesen két játékban fogyott el a 3 gigás olyan szinten hogy beesett durván az fps. A többiben hiába volt több mint 3 giga használat nem voltak droppok.

Szerintem full hd-nál elég egy 3 gigás. Előbb fogy el a gpu ereje mint a 3 giga mint korlátozó tényező. Az egyetlen negatívum talán hogy most már kezd bejönni a divatba lsd tomb raider és titanfall hogy ha nincs min 4 giga vramod a játék vagy nem engedi beállítani a magasabb kinézetet vagy automatikusan levesz bizonyos dolgokat.

Nekem a 6 gigás van mert 1440p -s a monitorom és sajna azt érzem hogy itt már a gpu kevés :( Szval vehetek 1070 -et vagy vegát ha lesz egyszer.

(#7394) jcs válasza hash99 (#7393) üzenetére


jcs
tag

Én is így gondolom :R
3GB vs. 6GB GTX 1060 - Benchmark Comparison

7: 25-nél ! Ultra /Hyper beállítás: -6 vs -41 % diffi. 3gb vs 6 gb.

Igaz ennél a beállításnál, le is esett 48 ról 37 re az átlag fps.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7395) szimi57


szimi57
őstag

3GB vs. 6GB. Azt hiszem nekem nagyon megérte a Manli GTX 1060 3GB Gallardó duplaventis, vastag fém hátlap, fém ventiburkolat. 62 ezer párszáz volt. Multiban max. höfok 62. A 6 Gigás testvérét is választhattam volna, ami annyiba került, mint most az olcsóbb 3 Gigásak. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7396) hash99 válasza szimi57 (#7395) üzenetére


hash99
senior tag

Én elég rosszakat olvastam a gallardóról. Azt írták hogy szar a hűtése :/ Az ára tényleg verhetetlen.

(#7397) szimi57 válasza hash99 (#7396) üzenetére


szimi57
őstag

Csak annyi, hogy a gyári ventivezérlést ki kell kerülni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7398) Reaper76


Reaper76
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy láma kérdésem. Az uj GPU-Z (1.16.0) jól irja ki az adatokat?Gondolok itt a pirossal jelölt részre.

[kép]
[kép]

Az elsö az üresjárat a második a terhelt lenne.

(#7399) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

A Boost órajelet tekintve meddig mehetnek el a OC-ban ezek a kártyák ?[link] Most tesztelgetem és 1950-nél stabil :DD

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7400) schawo válasza ricsi8800gt (#7399) üzenetére


schawo
titán

Szokásos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.