Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) dewil666


dewil666
őstag

Üdv mindenkinek!

Korábban volt itt szó arról hogy milyen felesleges és miért rossz ha a vga-n van backplate.
Ehhez szeretnék annyit hozzáfűzni hogy tévedésben van az aki így gondolja és nem is kicsit!
Legalább is a Xtreme esetében hűtési funkciója is van!
(Általában azok vannak ilyen véleményen akinek a vga-ján nincs saját maguk megnyugtatása miatt és így van ez a 3Gb vs 6Gb memóriával is (igény függő). Mindenkinek saját döntése milyet vesz illetve az dönti el hogy mennyi a keret amiből gazdálkodhat. Viszont ha valaki 6Gb-os vga-t akar venni akkor ne beszéljük már le róla hiszen a különböző típusokról és eredményekről jön tanácsot kérni. Persze nincs bajom a 3Gb verzióval sem de lassan a fórum abba az irányba megy el hogy jobb egy 3Gb-os mint egy 6Gb-os vga.)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7552) hash99 válasza dewil666 (#7551) üzenetére


hash99
senior tag

Én úgy emlékszem hogy a wf oc verziónál merült fel a backplate kérdés.

És ott az a gond hogy ez a backplate műanyag. ;)

A bacplate-nek van értelme senki se állítja hogy nincs. Merevít és hűt is. Persze ehhez fémből kell hogy legyen. Régebben voltak kártyák ahol a memóriachipek egy része a kártya aljára került ezeknél pl. csak a backplate adott hűtést. És olyan is volt ahol meg elbaxták és a backplate miatt beszorult a meleg levegő de ez egyszeri eset volt.

Szóval igen jó ha van backplate kb. 1 fokot nyerhetsz vele illetve ha nagy borda van a kártyán így kevésbé fog meghajlani. A műanyagnak viszont semmi értelme...csak dizájn.

(#7553) Redneck válasza dewil666 (#7551) üzenetére


Redneck
Topikgazda

2 hete engem inkább a 6GB-os felé tereltek és nagyon jól döntöttem! A backplate pedig jó dolog, de nekem inkább a külső behatások elleni védelemként szimpatikus.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7554) Csupingo válasza dewil666 (#7551) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem is volt hátlap,csak sajna kapásból szedhettem le, mert a matx alaplapomba már nem fért úgy be a memóriáktól. (A hülék igen közel tették a pcie-hez.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7555) EVL2 válasza Puma K (#7547) üzenetére


EVL2
aktív tag

"A Titanfall pár óra folyamatos játék után 11.7GB-ot evett."

Multiba vagy kampány alatt érted el ezt a 11.7GB-t?
Én ma délelőtt az előző hsz.-em óta toltam a kampányt szünet nélkül és nekem csak 8585MB volt a max. ram fogyasztásom.
Megpróbálom multiba is hamarosan, de ott szinte kizárt hogy 2 óra feletti játékidőt kibírjak.

Viszont új rekordom született VGA hőfokba! :) Elértem közel 3óra szünet nélküli TF2-vel a 69 c fokot.
2145 ről 68 foknár már le is skálázott 2110-re és úgy is maradt.
Max vram fogyasztás 5795MB volt.

[ Szerkesztve ]

(#7556) Poiro7


Poiro7
aktív tag

(Emlékeztetőül)

Visszavittem az I..nba a kártyát 14 napos elállással. Azt mondták, hogy mivel a kártya működik, ezért nem fogják visszaküldeni a gyártónak (magyarán akkor valaki majd újra találkozik vele).
Még előtte rendeltem egy ugyanilyet, de sajnos ebben is volt egy kis görbület. Igaz elenyésző az elözzőhöz képest. Így fogtam átmentem vele a szervizbe, és megkértem őket adjanak egy igazolást, hogy a kártya már új állapotában hajlott volt. Ott készségesen lefotózták, és küldtek egy e-mail-t a címemre, az igazolással:

Tisztelt Vásárló!

Igazoljuk, hogy a 2016/114zxy számlán szereplő SN16384103xyz gyáriszámú termék a kiadás pillanatában az alábbi állapotban került kiadásra (mely egy másik ugyanilyen típusú terméknél is fennáll): a NYÁK hátsó felén hajlás látható. Képeket a kiadáskor készítettünk, ezeket mellékeltük.

Hát ennyi a történetem. Végső soron a bolt részéről 100%-osan orvosolták a problémám. :R

(#7557) dewil666 válasza Csupingo (#7554) üzenetére


dewil666
őstag

Én az előző lapommal jártam úgy hogy mikor a memóriákat betettem a záró fülek és a vga bacplate közzé még egy írólap pont szorosan befért. A mostani alaplapomnál már van 1-2 mm-er távolság.
Nem is értem miért nem lehet kicsit több helyet hagyni.

(#7556) prohardver27
Én ezt sem hoztam volna el. Milyen csavarodás lesz még abban ha a helyére téve majd a súly meg a pci csatlakozótól megereszkedik :Y
Nem is láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7558) mcs válasza hash99 (#7552) üzenetére


mcs
veterán

Xtreme Gigákon fém backplate van.

(#7559) szimi57


szimi57
őstag

3 vs. 6 GB. Természetesen több a 6, mint a 3. De már a 3 Gigás VGA-k is túl vannak árazva. Remekül elvoltam a HD 7870-el is pl. a BF4 multiban. Ezért elvből nem adnék 65 K-nál többet egy VGA-ra. Ha ugy alakulnak a játékszoftverek három év múlva ugyanúgy elvéreznek a 6 gigásak, mint a 3-masok a GPU miatt. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7560) hash99 válasza mcs (#7558) üzenetére


hash99
senior tag

Tudom. A WF2 OC -t írtam ;)

(#7561) mcs válasza hash99 (#7560) üzenetére


mcs
veterán

Azokon szerintem megolvad a műanyag egy idő után, legalábbis az Xtreme 950 kártyámon eléggé fel tudott hevülni a fém. :D

(#7562) Poiro7 válasza dewil666 (#7557) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ha a csatoló lehúzza akkor lesz egyenes ( lehet, hogy direkt hajlott :F )
:C

(#7563) EVL2 válasza szimi57 (#7559) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szerintem is a 6 több mint a 3.
Persze hogy túl van árazva a 3gb is mint ma minden a PC piacon (SSD, CPU... stb.)

"Remekül elvoltam a HD 7870-el is pl. a BF4 multiban. Ezért elvből nem adnék 65 K-nál többet egy VGA-ra."
Ebben az esetben szerintem felesleges volt kiadnod 65k-t is. Vagy csak én értelek félre.

Ha feltételezzük hogy mind a két kártya (3gb és a 6gb) ugyan abban az idő síkban létezik, akkor tök értelmetlen amit írsz. Sajnos nem sok esélyt látok rá hogy ugyan úgy elvérzik a 6gb 3év mulva mint a 3gb.
Esetleg úgy lenne helyes, hogy már most is kell némi kompromisszumot kötni a 3gb-al és 3 év múlva majd ehez hasonló módon a 6gb modellel is szükség lesz rá. Szerintem erre nem is kell majd 3 évet várni.

(#7564) Redneck válasza szimi57 (#7559) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem kell 3 év. GTA V Very Highon és Ultrán 2XMSAA-val vígan megy 3,5-4,5GB közé.
Én is gondolkoztam, de plusz 16 rugót megért az erősebb, halkabb, hűsebb.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7565) dewil666 válasza Poiro7 (#7562) üzenetére


dewil666
őstag

Biztos hogy nem direkt ilyen :(
A legtávolabbi sarok fog majd megereszkedni ezért lesz benne egy csavarodás majd idővel.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7566) Puma K válasza EVL2 (#7555) üzenetére


Puma K
veterán

Multiban volt annyi a RAM használat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7567) , válasza EVL2 (#7563) üzenetére


,
addikt

Ő azt írta, hogy a GPU miatt fog elvérezni a 1060. Nem a VRAM lesz a korlát.
Ha tippelnem kéne, én is erre tippelnék, hiszen már most is előfordulhat ilyen, hogy pakolnád fölfele a beállításokat, a VRAM engedné is, de a GPU kevés hozzá. Ebből kifolyólag pedig nem biztos, hogy sokkal hosszabb életű lesz a 6 GB-os verzió, mint a 3 GB-os, hiszen hogy mit bír a VGA, nem a VRAM mennyiségétől függ.

(#7568) szimi57 válasza EVL2 (#7563) üzenetére


szimi57
őstag

Csak azért váltottam, mert eltelt 3 év és ki birtam dobni az ablakon 65 ezret ( a régi elment 25-ért, igy csak 40) :)
Hidd el ugyan úgy elvérzik a 6 gigás, mint a 3, de mint irtam nem a VRAM, hanem a GPU miatt. Leget 16 gigád is három év mulva, ha a GPU-d ugyanaz marad. :)

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7569) , válasza Redneck (#7564) üzenetére


,
addikt

Ez így van, nálam 3 GB-os kártyával ha minden Ultrán van, MSAA-t nem lehet kapcsolni (mondjuk nekem nem is hiányzik). Ha viszont valaki feltétlenül szeretne MSAA-t kapcsolni, akkor visszább kell venni az Ultrából. (Vagy kikapcsolni a memória korlát figyelmeztetést, így átlépheted a 3 GB-os korlátot, de ez esetben gondolom adódhatnak sebességbeli problémák játék közben. Pár perc erejéig próbáltam csak, ott még nem volt gond.)

(#7570) EVL2 válasza , (#7567) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ah! Értem! Ja akkor igaza lehet, mivel majdnem ugyan olyan gpu-t kaptak.

"Ebből kifolyólag pedig nem biztos, hogy sokkal hosszabb életű lesz a 6 GB-os verzió, mint a 3 GB-os, hiszen hogy mit bír a VGA, nem a VRAM mennyiségétől függ."

Tényleg nem szőr száll hasogatás, de hogy mit bír a VGA függ attól is hogy mennyi VRAM-ot kapott. De persze ugyanúgy behatárolja a gpu. Ez esetben mind a két tényező igenis számít.

Továbbá a délelőtt említett Titanfall2 esetében ha mindent plafonra pakolok akkor sem esik le a sebessége. Vagyis persze biztos hogy esik az fps de ezt én nem érzem a 60Hz-s vsync mellet. Stabilan megmarad a 60 min. fps. Viszont ezt már 3gb-al nem lehet tesztelni sem. 3 év múlva még több ilyen nem tesztelhető játék lesz. (persze csak maxon).
Persze van olyan játék is ami téged igazol! Pl: ott van a régi Crysis 3 azt még a 3gb-os 1060-al is plafonra lehet pakolni. Tök mindegy mert annál a játéknál a 6gb-al semmivel sem megyek többre. Ugyanúgy nincs meg a 60fps 8x max élsimivel. Szóval itt a gpu a szűk keresztmetszet. Gondolom ilyesmire akartatok utalni.

Szóval ha tehetném most törölném az előző hsz.-em mivel nem vettem figyelembe az utolsó mondatát. De azért mégis valahogy sántít számomra a levont konklúzió...

(#7571) Redneck


Redneck
Topikgazda

A Techpowerup 1050 Ti tesztjében mértek szerint a nagyobb átlagosan 15%-kal erősebb, és kétszer annyi VRAM van rajta. Ha 4 vs 6 lenne, más lenne a helyzet. A 3 vs 6 témában azt gondolom, ilyen gépigények mellett, nem kérdés melyik a tartósabb. Tudom, mert az 1050 Ti-1060 3GB kategória volt eredetileg a célom. Nem akartam bűvészkedni, így a nagyobb lett. Cserébe a 8 GB RAM korlátoz a memory leak miatt. 😆😒

Egyébként mindenki azt vegyen ami neki megfelel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7572) Pubszon


Pubszon
veterán

Na most én meg arra gondoltam, hogy nem feltétlen a vRAM mennyisége vagy a GPU ereje fogyhat csak el, hanem a memória sávszélessége is, hisz a GTX670-nek (erről váltottam) is ennyi volt a memória sávszélessége (192GB/s) és az csak 2GB-os kártya volt, meg 4 éves. A GPU is kb annyival erősebb mint amennyivel magasabb az órajele.
Ez csak az én teóriám, de az biztos, hogy számítana ha gyorsabb lenne a vRAM bizonyos helyzetekben.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7573) , válasza EVL2 (#7570) üzenetére


,
addikt

Hát ja, kérdés viszont, hogy vajon a GPU ereje fogy-e el hamarabb, vagy a VRAM mennyisége?
Tehát hogy a jövő játékaiban, nem-e fogsz arra kényszerülni, hogy a 1060-as GPU miatt visszább vegyél a grafikából, hogy megfelelő fps értékeket kapjál? De ha már visszább vettél, akkor meg már lehet, hogy a 3GB VRAM is elég lenne?

A 3 GB-os változat esetén egyértelműen a VRAM mennyisége a korlátozó tényező, mint ahogy látható az a GTA 5 esetében is, bár ez a sebességre csak pozitív hatással van, és a látvány terén sem kell hiányt szenvedni semmiben. Gyakorlatilag "kiegyensúlyozza" magát a kisebbik kártya, hiszen a "kisebb" grafikai beállítás több fps-t fog eredményezni.

A 6 GB-osnál viszont a GPU ereje fogy el, hiába pakolnád tele a 6 GB VRAM-ot, ha a GPU-d nem fogja így tudni a megfelelő fps-t produkálni, tehát ez esetben kizárólag a GPU a korlátozó tényező.

Az biztos, hogy együtt lehet élni mindkét megoldással. A 1060 3GB elbírt volna egy kicsivel több VRAM-ot, míg a 6 GB VRAM egy kicsivel erősebb GPU-t is (1060 TI?).

Persze ez mind-mind egyén- és játékfüggő, hiszen erősen függ attól, hogy kinek mire van igénye. Én azért adtam el a 1070-emet, mert nekem FullHD-hoz értelmetlenül sok volt. Mások meg minimumként tekintenek rá FullHD felbontás esetében is.

(#7574) szasanyi válasza Pubszon (#7572) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem te összekeversz valamit valamivel... a GTX670 memória sávszélessége 256bit, míg a GTX1060 esetében ez csak 192bit. :U A 192GB/s értékét egy teljesen más adat.

[ Szerkesztve ]

(#7575) Pubszon válasza szasanyi (#7574) üzenetére


Pubszon
veterán

A memória sávszélesség azonos, tehát 192GB/s. Te kevered a memória busszal ami 192bit és 256bit.
Nagyon sokan keverik.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7576) ledgeri válasza hash99 (#7552) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is giga-műanyagos, és annyi előnye van, hogy kártya pakolgatásnál, vagy egyéb kép béli matatásnál jó tudni, hogy nem a PCB-t éri az újjam, az alap por (nagy része), vagy el lehulló csavat, akadó kábel hanem egy plusz ilyen szintű védelmet.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7577) szimi57 válasza Pubszon (#7575) üzenetére


szimi57
őstag

Mutatnál egy AIDA képet nulla százalékos GPU terhelés mellett? Kösz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7578) szasanyi válasza Pubszon (#7575) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van, pontatlanul fogalmaztam. De azzal a 192GB/s értékkel mire utaltál? Mert arra mondtam én azt, hogy az egy teljesen más érték (a memória busz és a VRAM sebességéből adódik).

(#7579) EVL2 válasza , (#7573) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ezek szerint hasonlóan gondolkodunk.
Persze már ezerszer átbeszéltük ezeket. :DDD

Az is tény hogy a tökéletesen kompromisszum mentes FHD hoz a 6gb is kevés lehet bizonyos esetekben nem csak a 3gb-os. Minden esetben kompromisszum mentes FHD az 1070 től érhető el.

(#7580) Pubszon válasza szasanyi (#7578) üzenetére


Pubszon
veterán

Arra utaltam, hogy egy 4 éves közép kategóriás kártya memóriája ilyen gyors volt mint a GTX1060-nak, amit szerintem illett volna gyorsítani, mert az is lehet szűk keresztmetszet nem csak a GPU ereje vagy a vRam mérete.

Futatttam egy Heaven benchet, itt látszik, hogy elég az a 192GB/s. De megmérem majd rendes játék alatt is.

szimi57: Itt van, csak a böngésző miatt nem alapon megy a GPU.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7581) szasanyi válasza Pubszon (#7580) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem egészen erről van szó. Az egy szinte teljes értékű GPU volt és a 256bites VRAM párosítása miatt volt olyan jó. Ez pedig azért ilyen "rossz" mert ez sokkal jobban megvágott GPU-n alapszik amelyhez a VRAM csupán 192bit memóriabusszal kapcsolódik.

(#7582) Pubszon válasza szasanyi (#7581) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez esetünkben lényegtelen, mert cserébe jóval magasabb órajelen megy, tehát másodpercenkét ugyan úgy 192 Gigabyte adatot képes elérni a GPU (nálam a plusz OC miatt ez több, 216GB/s).

Ez ugyan az, mint rendszermemóriánál SC 2666MHz-es RAM vs DC 1333MHz, csak előbbi 64, utóbbi 128bites busz szélességgel. De mind két esetben ~21GB/s a sávszélesség.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7583) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről?
MSI GTX1060 3GT OC
[link]
Hűtése,teljesítménye és a megbízhatóság érdekelne.

06-3o/9759I39

(#7584) jcs válasza , (#7573) üzenetére


jcs
tag

3 gb vs 6 gb vs erős gpu Számomra érdekes a gtx titán 6 gb eredménye. Anno 310 ezer volt....

Titanfall 2

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7585) , válasza jcs (#7584) üzenetére


,
addikt

Eljárt fölötte az idő.

(#7586) szimi57 válasza Pubszon (#7580) üzenetére


szimi57
őstag

Érdekes, hogy nálam nulla százalékos terhelésen a GPU 165 MHz-el ketyeg. Ennyire jó lenne a böngészőm?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7587) Pubszon válasza szimi57 (#7586) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem meg van nyitva vagy 10 oldal, de leginkább a Facebook pörgeti.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7588) szimi57


szimi57
őstag

Most tünt fel, hogy asztali háttérkép váltáskor nem mozdul a GPU freki a 165 MHz-ről, pedig van amikor a terhelése felugrik 35 százalékra. Az előző driverrel szépen rakta be a tüskéket. Lehet ez driver hiba?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#7589) ovics válasza jcs (#7584) üzenetére


ovics
aktív tag

tudom hogy most ez egy játékra való levetítés, és valószínűleg amds játék, de az rx480 ennyivel jobb? :o

illetve akkor megkérdezném még egyszer, ezt már mindenkitől, hogy a phoenix megér e +7.000-et a windforce hűtéséhez képest? kicsit ódzkodom a gigától, mert arról panaszkodtak páran, míg a másikról nem olvastam ilyet

[ Szerkesztve ]

(#7590) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Üdv!
Csütörtökön belépek a klubba egy Giga wf2-vel. A jelenlegi procim (i7 2600 3.9 Ghz-en) mennyire lesz elég hozzá? Amikkel játszom jelenleg: Gta 5, Bf1.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#7591) EVL2 válasza ovics (#7589) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nézőpont kérdése kinek mi a jobb! Nekem a min. fps sokkal fontosabb mint a max. vagy az átlag. Persze min fps téren is elhanyagolható az az 1 fps.

(#7592) dewil666 válasza Majkee84 (#7590) üzenetére


dewil666
őstag

Üdv Itt!

Elég lesz a proci hozzá :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7593) hash99 válasza jcs (#7584) üzenetére


hash99
senior tag

Nekem ilyen van csak 6gigás. Guru 3d-n vagy techpowerup-on volt róla tesz az győzött meg. Meglepően jó a hűtése hiába akarták spórolósra fogni. Hangtalan és hűvös.

(#7594) , válasza Majkee84 (#7590) üzenetére


,
addikt

Bőven elég hozzá, GTA 5 alatt kb félgőzzel fog csak menni (100%-os GPU használat mellett).

(#7595) sakal83 válasza ovics (#7589) üzenetére


sakal83
addikt

Velemenyem szerint nem eri meg. A wf2 sem hangos es meleg.

De jobb a Phoenix hűtése. Ezt neked kell eldönteni. Mind a ketto jo választás. Az biztos hogy eladasnal a 7k tobbleted nem lesz meg soha.

(#7596) sakal83 válasza jcs (#7584) üzenetére


sakal83
addikt

Az Nvidia vgai rosszabbul csunyabban öregednek mint az amd vgai. Ezek tények. A 1060 480 viszonylatában is ez várható. 2 évente kifutnak. A 290 a 780 páros viszonya is szembeötlő.

[ Szerkesztve ]

(#7597) Poiro7 válasza ovics (#7589) üzenetére


Poiro7
aktív tag

A Phoenix-et pedig valaki árulja itt a neten cicergés miatt :(

(#7598) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A Windforce-t a hűtése képes 65°C-on tartani, a FurMark teszt alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#7599) KAMELOT válasza Majkee84 (#7590) üzenetére


KAMELOT
titán

Én meg holnap egy MSI GX 1060 GT OC 3GB-al.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7600) ngáborz


ngáborz
tag

Sziasztok!

Beszálltam a klubba egy MSI 1060 Armor 6 GB-vel. A kártyát csak és kizárólag azért vettem meg, mert dp-port található rajta, és így 144MHz-s monitorom kitudjam használni. Legalábbis naiv fejjel ezt gondoltam. A setupom egy elég régi i7 870-re épül, ami a gpuz log alapján a kártyát csak 42%-ban tudja meghajtani maximum. Egyetlen egy játékkal játszom a dota 2-vel, ahol sajnos egy 750Ti-vel 120-fpsem volt mondhatni stabilan a 1060-nal pedig megvan a 144, elég sokszor ledroppolja magát 100 körüli értékre. Tudom, hogy gyenge a processzorom meg az egész setupom a gpu-hoz, de nem tudtok valami megoldást, hogy elkerüljem a skylake vásárlást? Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.