Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) devast válasza Pubszon (#8050) üzenetére


devast
addikt

Mint már mondtam párszáz hsz-el ezelőtt, gpu-z fesz is mókusvakítás(kiegészítés: az aktuálisan használt feszt jól megjeleníti.). A gpu-z felülete nincs arra felkészítve, hogy a gpu boost 3.0 átal felkínált lehetőségeket, és/vagy értékeket átlátható formában megjelenítse. Mellesleg tudtommal 1.093-ig megy mindegyik 1060, csak rá kell venned a tieden a boost-ot hogy használja. Mondjuk tapasztalatom alapján 1.063 körül/fölött már el fognak kezdeni belenyalni a TDP limitbe a 120/140W-is kártyák, afölé csak a 180W+ biossal rendelkezőkkel érdemes próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#8052) Pubszon válasza devast (#8051) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Visszatérve a GTA-hoz, nálam nem a vref a gond. Doom max grafikán megy 100fps felett, Tomb Raider és a Battlefield 1 is nagyon jól megy. A helyzet az, hogy a GTA van elrontva, sokan panaszkodnak is ugyan erre a hibára.
Nem létezik hogy már fél terhelésen úgy gondolja hogy nincs elég fesz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8053) #69523456


#69523456
törölt tag

Valaki meg tudná nézni, hogy a Dead Effect 2 "Extra" vizuális beállitások mellett, 6 GB-os kártyával mit produkál?
Nálam 3GB-os kártyával az emlitett beállitásban játszhatatlan. Egyel lejjebb, "High" beállitásban már nincs gond. Vajon a VRAM fogy el, vagy egyszerűen egy rosszul sikerült portolás eredménye a dolog?
Mivel gyakorlatilag minden platformra megjelent, gondolom, nem sokat vacakoltak a PC-s verzióval.
Noha nem egy nagy durranás a Dead Effect 2, de vizuálisan parádés, már ezért megérne egy végigjátszást.
Remélem 6GB-os kártyán sem megy rendesen, mert különben el kell gondolkoznom a 3 GB-os kártyám jövőjét illetően...

(#8054) devast válasza Redneck (#8047) üzenetére


devast
addikt

[link] <= szépen leírva. Ugyanígy van 1060-nál , meg összes pascal-nál.
De nagyon nagyon TL;DR AB felhasználásával:
- Engedélyezed voltage control-t, majd felhúzod max-ra: core voltage, power limit, temp limit.
- Adsz annyi +core clock-ot, hogy terhelés alatt kb 2000-2050 legyen az kiindulási alapnak jó szokott lenni
- Utána [kép] erre kattintasz fogsz egy vid-hez tartozó frekvenciát és feltolod majd rákattintasz pipára. 1.05V vagy felette érdemes ~2100mhz körül próbálkozni, de kinek milyen chip jutott a lottón....
- Közbe nézed gpu-z monitoring oldalát, windows eseménynaplót hiba/figyelmeztetésre szűrve hogy megburul-e a driver, meg tesztelsz közben heaven/fire strike stb.

Tehát VID-hez rendelsz órajelet, nem órajelhez VID-et. Ha pl 2050 MHz-et rendelsz hozzá 1.043, 1.050, 1.063, 1.0....... 1.093 -hoz, akkor nem nagyon fogsz látni 1.043 vagy 1.050 fölötti értékeket.

ps: minden vid-hez kitesztelni a stabil értékeket rohadtul undorító és időigényes meló... én egy hét után meguntam, megvannak a stabil értékeim tovább nem játszottam vele 10-20mhz-ért.

[ Szerkesztve ]

(#8055) Redneck válasza devast (#8054) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezer hála, megnézem mit tudok kihozni a dologból! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8056) jcs


jcs
tag

MSI GTX 1060 ARMOR 6G OC GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE sima OC !?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8057) Sn4k388


Sn4k388
tag

Üdvözlet uj kártya elott állok és ha a 1060 6 gb lesz a befutó akkor melyik típust érdemes venni?

Megéri az msi gaming x a 20 ezer forint felárat a gigabyte al szemben ?

(#8058) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Üdv!
Nekem is hasonló a problémám, mint Pubszon kollégának.
Szintén GTA V, annyi hogy nekem i7 2600 van alatta és 3.9-en járatom.

Előtte R9 280X-em volt, teljesen lepucoltam az amds vezérlőket, de új windowst nem raktam. A BF1 megy normálisan. Esetleg érdemes lenne megpróbálni egy új win telepítést?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#8059) BReal válasza jcs (#8056) üzenetére


BReal
addikt

Nem jó a link!

(#8060) jcs válasza BReal (#8059) üzenetére


jcs
tag

Köszi! Újra:MSI Armor SIMA!? OC

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8061) Nikka válasza Sn4k388 (#8057) üzenetére


Nikka
csendes újonc

Nem fogsz nagy differenciát tapasztalni. Szvsz 95-100 felett nem érdemes 1060-at venni, 110-től látni 1070-eket Aprón; ég és föld a két kártya.

EVGA, ZOTAC, MSI és Giga a legnépszerűbbek. Inno3D sem rossz, ahogy hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#8062) Pubszon válasza Majkee84 (#8058) üzenetére


Pubszon
veterán

Sok mindent ki próbáltam, de szerintem a játék van rosszul optimalizálva. :(
Leginkább a gtx 9 és 10-es sorozattal van ez a hiba.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8063) tempx válasza jcs (#8060) üzenetére


tempx
tag

Úgy látszik valahol találtak még készleten, most több helyen is kapható:

[MSI GTX 1060 ARMOR 6G OC]

Ugye jól gondolom, hogy ez a(z egyik) legjobb 1060 és jobb mint az OCV1? Rendeltem egyet az iponnál gyorsan, de még le tudom mondani.

[ Szerkesztve ]

(#8064) jcs válasza tempx (#8063) üzenetére


jcs
tag

MSI Armor OC = MSI gaming pcb-je / nyákja , az armor hűtéssel.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8065) BReal válasza tempx (#8063) üzenetére


BReal
addikt

OC nem OC, hátlap nélküli 1060-ért 96000 Ft nevetséges.

(#8066) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Azért az vicces, hogy január elején, a nagy karácsonyi láz után és normális árfolyam mellett min. 5-7k-val drágábbak a kártyák mint voltak októberben-november elején...

Vajh lesz-e csökkenés még januárban vagy majd csak miután kisöpörték a drágább készletet?

(#8067) hash99 válasza Solymi81 (#8066) üzenetére


hash99
senior tag

Ez elég hervasztó :/ én még 82 -ért vettem a gt oc-t.

Szerintem februárban várható csökkenés esetleg január vége.

(#8068) Redneck válasza hash99 (#8067) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Most örülök, hogy megcsíptem az Inno Gaming OC-t 86-ért december közepén. Kicsit paráztam hogy januárban olcsóbb lesz, de nem lett. Mondjuk gianni mondta hogy januárban sem lesz áresés.

Szerk:
Most néztem. Majdem 108? Ez mi? :Y

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8069) Pubszon válasza Redneck (#8068) üzenetére


Pubszon
veterán

Neked az ichill x3 van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8070) jcs válasza Redneck (#8068) üzenetére


jcs
tag

Persze! Az a rendes ára! Volt megint egy 15 napos elállással visszavitt, azt valaki megvette 89 ért.
Most egy originált árulnak nem az "újracsomagoltat". :R

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8071) sakal83 válasza jcs (#8070) üzenetére


sakal83
addikt

ez nem igaz...

az aquanal is 91k. beszállító függő

(#8072) Sn4k388 válasza Nikka (#8061) üzenetére


Sn4k388
tag

Sikerült döntenem és le is rendeltem a kártyát.

végül úgy voltam vele hogy azt a plusz 20 ezret megér az hogy elvileg nincsen típus hibája.

gigabyte tudtommal tud ciripelni és némelyiknél hangos a venti.

Így hát a ő lett a kiválasztott. MSI GTX 1060 GAMING X 6G

Másodlagos szempont hogy a piros fekete a gépem szín összeállítása.

Tisztába vagyok vele hogy ár teljesítmény arányba nem a legjobb döntés volt.

Most egy gtx 760 van a gépben ha megjön a kártya kel drivert telepíteni? vagy fel ismeri a mostani?

(#8073) jcs válasza sakal83 (#8071) üzenetére


jcs
tag

:DD De az se igaz, hogy beszállítót váltogatna az ip-pont ....ahogy azt az árgrafikonon látod...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8074) BReal válasza Sn4k388 (#8072) üzenetére


BReal
addikt

100e-ért jó vétel lenne, de 110-ért úgy, hogy 25000-rel drágábban kb. 40%-kal erősebb VGA kapható...

(#8075) Redneck válasza Pubszon (#8069) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Pubszon: Gaming OC, nem a 3 ventis iChill.

jcs: Pedig több helyről veszik őket. Lehet az enyémből elengedtek pár ezrest de már nem izgat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8076) sakal83 válasza jcs (#8073) üzenetére


sakal83
addikt

nem váltogatja, hanem több van neki. Ahol olcsóbb azt árazza be a rendszerük. Ha elfogy, ugrik a következőre, ami drágább.

Most én is várhatom míg lemegy az ára. Ezt néztem magamnak ki :W

[ Szerkesztve ]

(#8077) , válasza Solymi81 (#8066) üzenetére


,
addikt

Jelenleg mindennek az egekben az ára, VGA, RAM, SSD, stb.

Nem is olyan régen 30ezerért szórták a 480 GB-os SSD-ket, jelenleg közel másfélszer ennyi az áruk! RAM-ok úgyszintén.

[ Szerkesztve ]

(#8078) jcs válasza Redneck (#8075) üzenetére


jcs
tag

Ne is izgasson! :R Nagyon patent az inno3d Gaming

Félre ne értsetek! Csak itt a fórumon pont volt szó az elállásról illetve ha jól emlékszem Te gyanítottad, hogy ujracsomagolt...!? Mellette meg párhuzamosan fel-le ugrált az ára....

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8079) Csaber válasza , (#8077) üzenetére


Csaber
senior tag

Minden év elején ez van az első két hétben leltároznak a nagykerek , a mostani még egész jó helyzet aki nagyon akar tud vásárolni valamit , pár éve még az ipon is szinte bezárt úgy 3-4 napra és azért most is van 6 GB-os 1060-as 85523 FT-ért [link]

[ Szerkesztve ]

(#8080) Redneck válasza jcs (#8078) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Így van, én voltam! Ha rossz lett volna elállok.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8081) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Játékstreamelős problémám van:

NVENC-el OBS-en kersztül, (max fel) 3 Mbites neten nyomnám a World of warshipset.

A probléma az, hogy van egy bizonyos pont, amikor egy bizonyos főmenü objektumra kattintok, a stream képernyő úgy akad meg, hogy a kurzor felette aktív marad, következő menet kezdetekor meg vígan reagál az in-game eseményekre, de a kifagyott főmenü képe felett.

Mindkét OBS variáns ez csinálja (korábbi CPU-s encode tapasztalatok CPU limit miatt elmaradtak), 2700kbps mellett menne a stream, mert a GfE 3 vagy 2 - első a max fel, kiesik, a 2 meg kevés, bár nem próbáltam, mégis jól jön a +35%.

Szerintetek ezzel a problémával melyik nagyhoz forduljak a 3 közül?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8082) jcs válasza sakal83 (#8071) üzenetére


jcs
tag

...most írjam, hogy 111.ezer?? :F :Y :C :R

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8083) sakal83 válasza jcs (#8082) üzenetére


sakal83
addikt

Annyiert adtam el most a 1070esem:)

Kicsit soknak ereztem a havi 2-3 Ora jatekhoz a doom alatti 140-200 fpst fullon fullhdban:)

(#8084) slidercod4 válasza Oxydavid (#7913) üzenetére


slidercod4
csendes tag

A Te konfigod kísértetiesen hasonlít az enyémhez, ezért lenne 1-2 kérdésem, ha megengeded :)

Sharkoon DG7000-es házam van, szóval annyiban különbözünk, hogy nekem elől 2db 14cm-es, hátul 1db 14cm-es ventim van és ugyanaz a Windforce 1060, viszont mégis messze nem állok ennyire jól a videokártya hőmérsékletét nézve. Most azért jöttem a fórumra nézelődni, mert gyanakszom arra, hogy a Scythe Ninja 3 méretes CPU coolere az, ami átadja a hőt és ami miatt a videokártyám a 80 fokot nyaldossa, pedig a szobában csak 18-20 fok van, így aggódom, hogy nyáron problémák lesznek. Mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban? Volt korábban nagy méretű CPU hűtőd a vízhűtés előtt? A vízhűtés után a GPU hőértékei is csökkentek? És ha cserélném a CPU-n a coolert vízhűtésre, az mennyiben segítene a GPU hőmérsékleten vajon?

A választ persze bárkitől várom és köszönöm nektek előre is! :)

(#8085) , válasza sakal83 (#8083) üzenetére


,
addikt

Kb én is hasonló megfontolásból adtam el az enyémet (1070). Nem tudtam kihasználni.

(#8086) BReal


BReal
addikt

Anélkül, hogy ez a 1060-hoz kötődne: Ti úgy vesztek VGA-t, hogy nem néztek róla legalább 2-3 tesztet? Csak mert írjátok, hogy a 1070 túl nagy volt a teljesítménye FHD-n. Utánanéztek, és lehet látni, hogy a legtrágyább portolású játékokat is viszi 50-60 fps-sel. Akkor pedig már elég vad lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#8087) Redneck


Redneck
Topikgazda

Szerintetek az mitől lehet hogy DVI-s 75Hz-es (1680x1050) monitorról HDMI-s 60Hz-es 1080p TV-re váltva szaggat a Youtube és a VLC-s videólejátszás? Csak azzal tudom megjavítani hogy az Energiasémát átrakom Kiegyensúlyozottra, majd vissza újra Teljesítménycentrikusra. Minden alkalommal el kell játszam ezt, 750 Ti nem csinálta.

Szerk:
Eddig is PC volt, a hiba a GTX 1060 óta jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8088) Teaway válasza Redneck (#8087) üzenetére


Teaway
veterán

A tv-n a bemenetet PC-re kell átnevezni.

Nincs itthon csokid??

(#8089) , válasza BReal (#8086) üzenetére


,
addikt

A folyamatos kötekedésen és beszólogatáson kívül te értesz bármi máshoz is?
Illetve megkérdezhetem, hogy neked melyik 1060-as kártyád van? Csak mert folyamatosan itt lopod a napot, és arra vársz, kibe köthetnél bele, 1060-at meg max csak képen láttál.
Méghogy 50-60 fps 1070-nel...

(#8090) BReal válasza , (#8089) üzenetére


BReal
addikt

" és lehet látni, hogy a legtrágyább portolású játékokat is viszi 50-60 fps-sel"

Próbáld már értelmezni kérlek. Azt írtam, hogy a legrosszabbul futó játékokat is viszi ennyivel FHD-n, így persze, hogy a többi játékra túl erős. Csak ezen nem tudom, mit lepődtök meg mindketten a tesztek alapján. Úgy csináltok, mintha zsákbamacskát vettetek volna, holott világosan látszik, mennyire erős.
Egyébként követem a 480 és a 1060 topikot is, és próbálom az urbánus legendákat elhessegetni. Probléma?

[ Szerkesztve ]

(#8091) Teaway válasza BReal (#8086) üzenetére


Teaway
veterán

Én az AGP-s korszakban úgy vettem: megnéztem, mi az, aminél nincs már feljebb (HD3850), és azt vettem :)

Nincs itthon csokid??

(#8092) sakal83 válasza BReal (#8090) üzenetére


sakal83
addikt

Más a tesztet nézegetni és élőben látni. Az RX470 is szépen mutat a tesztekben, de a régebbi játékokon röcög...

A GTX1060 3Gb-ról is azt mondják, hogy elfogyogat, ami lehet is, de élőben látni, hogy észre sem veszed, hogy nem 6Gb-os. Szintúgy a GTX970-nél, amit sokan kevésnek tartanak. Szabad szemmel viszont nem tudod megállapítani, hogy nem rx480/gtx1060 van a gépben. Pedig tesztekben jobbak...

Teszten azt látod, hogy a 1070 130Fps DOOM, élőben, meg sok helyen belenyal a 200+-ba

A sniper elite elérte a 300 fps-t is, és eléggé cincogott a sok fpstől:)

(#8093) Redneck


Redneck
Topikgazda

A tesztekben azt látni hogy hasít a GTA, közben simán beesik 50-60 közötti fps-re ami többünket zavar.
Erre tudtok mondani valamit? Fontos lenne mert nagyon idegesít.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8094) BReal válasza sakal83 (#8092) üzenetére


BReal
addikt

Te írtad, hogy 140-200 fps-t ment. A tesztben lehet x helyen jött ki az általad említett 130, Te pedig y helyen mérted a 140-200-at. Amúgy ha pl. a 140 a minimum, a 200 a maximum, akkor mondjuk kijöhetett úgy 170 átlagra. Itt pedig egy teszt:

165 fps. És újra: a belenyal a 200-ba nem azt jelenti, hogy fix 200-zal megy, hanem a max fps a 200. Attól még az átlag nem lesz 200.

470 és a régi játékok alatt röcög alatt mit értesz?

A 1060 3GB-ba most nem megyek bele, tényszerűen nem lehet maximumra húzni vele jópár játékot.

(#8093) Redneck: Az azért van, mert gondolom vannak bizonyos beállítások, amiket a gyári automata maximum beállításokon túl még lehet húzni (ahogy sok játékban előfordul). Na most, ha csutkára felraksz mindent, emlékeim szerint egy Titan X-en is néha beesik 60 alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#8095) Mika1227 válasza Redneck (#8093) üzenetére


Mika1227
őstag

Mi a zavaró az 50-60 közötti FPS-nél? Nálam is van, hogy annyit megy de semmi zavarót nem tapasztalok azért kérdezem!

Mondjuk én a gyors synck-et használom ott semmi problémát nem tapasztalok!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8096) Redneck válasza Mika1227 (#8095) üzenetére


Redneck
Topikgazda

V-synckel elég nagy akadásokat tapasztalhatsz a képfrissítési frekvencia alatti képkocka sebességnél. Én egyelőre csak Offline pörgök vele, és szeretem ha jól is néz ki.

BReal: Közel sem csutkára van tekerve. Very High + 2xMSAA, még csak nem is Ultra, és hol van még az Advanced Graphics.

Szerk:
Még egyszer leírom. Nálam a Fast Sync szart sem ér eddig egyetlen játékban sem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8097) BReal válasza Redneck (#8096) üzenetére


BReal
addikt

De ezt írom: Titan X-en is beesik 60 alá mindent maxra véve FHD-n. Egyébként:

[ Szerkesztve ]

(#8098) Mika1227 válasza Redneck (#8096) üzenetére


Mika1227
őstag

Ugyanúgy van képtörésed? Nálam jól működik!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8099) Redneck válasza Mika1227 (#8098) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nálam nem képtörés volt Fast Sync ON beállítással hanem egy nagy akadozás. :(

BReal: Mondjuk az említett grafikonon a 6GB-os mindenhol 60+ fps-t megy, ergo nem értem mire célzol. Pont az a baj hogy 60 alá esik..

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8100) BReal válasza Redneck (#8099) üzenetére


BReal
addikt

Arra céloztam ezzel, hogy nem lehet pontosan tudni, milyen beállítások voltak a tesztben. Very High/Ultra, ennyi. Sajnos részletesen nagyon kevesen szokták leírni az írásos tesztekben. Youtubeon egyértelmű.
A másik, amit előbb írtam a Doommal kapcsolatban, itt is él: Lehet, hogy ő itt mérte, te meg egy másik helyen.
Harmadik (és egyben talán a legvalószínűbb), hogy nem egyezik a CPU vagy épp nem ugyanolyan frekvencián megy. Pl. az előbb linkelt Gamers Nexus tesztnél i7-5930K a konfig alapja. Kétlem, hogy a 1060 tulajok nagy részének ilyen 200e Ft körüli CPU-ja van. És egy i7 a sok magot és threadet szerető GTAV alatt bizony megdobja a minimum fps-eket. Pl itt:

i3-mal és i5-tel duplázódik a minimum fps egy Pentiumhoz vagy gyengébb AMD-hez képest. Egy i7-nél pedig az i3/i5-höz képest duplázódik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.