Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) roll válasza EVL2 (#7649) üzenetére


roll
csendes újonc

Ötlet?

(#7652) csa33ee


csa33ee
aktív tag

Üdv Urak !
Kis segítséget szeretnék.
Csatlakoztam én is a zöldekhez egy ASUS 1060 OC-val, este ha melóból hazaérek beélesítem.Melyik driverrel érdemes megtámogatni?Eddig csak piros kártyáim voltak, de ott sajnos tapasztalatból tudom hogy nem mindig a legutolsó kiadott vezérlő volt a legmegbízhatóbb is egyben.
Köszönöm.

''''jelenleg nem tudok mit mondani magának most annyira jelenleg''''

(#7653) roll


roll
csendes újonc

Lehet nem bírja a 4xes ssaa-at.
Egy viszonylag régi játékban ennyi pénzért......

(#7654) ggbuffon1897 válasza roll (#7653) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

egy valley v 3dmark eredményt kérünk

(#7655) Redneck


Redneck
Topikgazda

Ettől a "maxon viszi" szarságtól évek óta kivagyok. Maxon, csak nincs AA, meg PhysX, meg a tesszellációt kikapcsoltam, ja meg DX 9 módban fut, de amúgy maxon. Hagyjuk ezt. Konkrét beállítást írjatok, vagy inkább semmit.

Valószínűleg valami Win10 beállítás lesz a gond. Akinek az van biztos ismeri, CS:GO-nál is bekavar valami Microsoft Games beállítás vagy mi a szösz. Egyelőre még nem vettem meg így nem tudom.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7656) EVL2 válasza roll (#7653) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ahogy ggbufung1897 írta is! Jó lenne egy Valley vagy egy Frie Strike eredmény látni. Abból könnyen leszűrhető hogy a kártyával van e a gond.

[ Szerkesztve ]

(#7657) roll válasza ggbuffon1897 (#7654) üzenetére


roll
csendes újonc

Át állítottam az energiagazdálkodási módot teljesítményorientáltra,
A függőleges szinkronizálást adaptívra ( bár ez lehet hülyeség volt)
Tripla pufferelés be (lehet szintén hülyeség)

(#7658) ngáborz válasza Redneck (#7655) üzenetére


ngáborz
tag

Ha megkérlek egy valley scoret tudnál mondani nekem. Tesztelgetem a dolgokat, és 3,9GHz-n HT-nélkül egy i7 870-nel 3336 a score. Alapon HT-vel pedig 3024. Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy a haswell mennyivel többet tud nyújtani.

(#7659) EVL2 válasza EVL2 (#7656) üzenetére


EVL2
aktív tag

Elnézést elírtam! *ggbuffon1897*

(#7660) Redneck válasza ngáborz (#7658) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Sorry, nem tudok, legközelebb január elsején leszek ténylegesen gép előtt. Addig csak laptop meg munka.

Szerk:
Na jó lepörgetem mielőtt elmegyek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7661) ggbuffon1897 válasza roll (#7657) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

így látatlanban édes kevés infót adsz, h abból normálisan ki lehessen szűrni hol lehet a hiba, ezért írtam h egy unigine valley , ill. 3dmark firestrike eredményt tegyél be (előbbit extreme hd üzemmódba, 3d markot meg bármiféle beállításváltoztatás nélkül 1920x1080-ba teszeld)

akkor legalább meglátjuk, h a vga-val van e gond, vagy vmi más zavar be.

a nv control panelbe meg hagyj mindent defaulton és úgy tesztelj.

ha megvan az eredmény, szúrd be

(#7659) EVL2 np :)

[ Szerkesztve ]

(#7662) jcs válasza csa33ee (#7652) üzenetére


jcs
tag

Szia! Szedd le az utolsót. Csinálj egy Unigine és/vagy Firestark tesztet. Ha hozza az átlagot ( amit itt visszakereshetsz ) akkor okés.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7663) EVL2 válasza csa33ee (#7652) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szia!

Az utolsó nekem stabil és egyenlőre jól működik.
Ha tutira akarsz menni az előző radeon softvert érdemes szerintem DDU-val legyelulni rendesen.

(#7664) Speed® válasza szasanyi (#7650) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem gondolom, hogy az hülye, akinek a max GTA5 alatt nem olyan beállítást jelent, ami egy 1070et is megborít adott esetben..de ezek szerint te sem maxon tolod, hisz DSRel mehet 8Kban is, amiba TX SLIt is megöli.
Az Advanced részen elérhető opciók (extra látótávolság/részletesség/árnyék) nagyjából csak dilinek jók, semmivel nem javítják a játékmenetet.
Persze ettől független tolhatod az összes csúszkát maxra, ha nem sajnáltál ezért (is) 1070et venni, ez nem vita tárgya :)
Gondolom csilliószoros AA is kell, az se baj, ha már nemhogy nem recés a kép, hanem egyenesen mosottas..ehh.

(#7665) Redneck válasza ngáborz (#7658) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezt dobta:

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7666) roll válasza ggbuffon1897 (#7661) üzenetére


roll
csendes újonc

fire strike 9584
Ha erre gondoltál

(#7667) ngáborz válasza Redneck (#7665) üzenetére


ngáborz
tag

Nice one köszönöm! akkor van hova fejlődni úgyérzem :D.

(#7668) EVL2 válasza roll (#7666) üzenetére


EVL2
aktív tag

Kérlek linkeld az eredményt mert ez így semmi. De ha azt nem tudod linkelni akkor keresd ki belőleg a G.S (Graphics Score-t)

Példa1
Példa2

[ Szerkesztve ]

(#7669) kiltrus@citr válasza Speed® (#7664) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

[link]
Na lol :C Hát milyen felhasználó az ilyen itt beszél aztán olvasni meg nem tud.
Komolyan mondom vicc kategória a csávó :DD :DDD :D :))

Itt hardveren le is tesztelték amit mondasz semmi értelme mindent észnélkül csutkára húzni mert konkrét eredménye nincsen nem lesz szebb akkor meg minek? Ésszel kell állítgatni.

[link]
pl:ott van a tesszeláció ami elég magas szinten is mert nem lesz több ha maxra veszed

Én erre már nagyon hamar rájöttem BFBC2 a kamu árnyék hatás sso vagy mi volt akkoriban a parasztvakítás. Semmi értelme nem volt de ha benyomtad 15 20 fps minuszt kaptál.
De a nagy dx11-nek se volt értelme akkoriban mert ugyan az volt dx9-en is csak ugye letiltották az élsimitást hogy na azért legyen már különbség ha már lusták voltak rendesen dolgozni.

Meg mostanában már nem mindegy milyen felbontásról van szó
(bár nálam a minimum 1200 mert nem szeretem a csík monitort ahol a magasság nem arányos a szélességgel de ez már szörszálhasogatás)

WUXGA 1200, 1440, 2160, 4xxx :F Szóval ha a csávó már 2k-ban tolja vagy netalán magasabban akkor okés hogy szaggat.

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#7670) csa33ee válasza EVL2 (#7663) üzenetére


csa33ee
aktív tag

(#7662) jcs
Köszönöm.
DDU-t már intéztem mikor eladtam az R9-est. :K

[ Szerkesztve ]

''''jelenleg nem tudok mit mondani magának most annyira jelenleg''''

(#7671) roll válasza EVL2 (#7668) üzenetére


roll
csendes újonc

graphics score:12368

(#7672) EVL2 válasza roll (#7671) üzenetére


EVL2
aktív tag

13e alatt szerintem egy kicsit érdekes.
De szerintem valami szoftveres gondod lesz csak. Régen telepített op.rendszer. miner progi...

[ Szerkesztve ]

(#7673) roll válasza EVL2 (#7672) üzenetére


roll
csendes újonc

A memória nem játszik neked 16gb?

(#7674) Speed® válasza EVL2 (#7672) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem gyorsvonat az a nonK i5, ~rendben van a pontszám. Más lesz a gubanc..

kiltrus@citr
Túltárgyalva.

(#7675) EVL2 válasza Speed® (#7674) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ok most esett le hogy mit írtál. :)

Sajna a 3470 átlagosan ennyit bír. max. 40x szorzóval.
"Ugye öregember nem gyorsvonat!"

[ Szerkesztve ]

(#7676) szasanyi válasza Speed® (#7664) üzenetére


szasanyi
félisten

3 lehetséges alternativa van a miértre, válassz tetszés szerint. A lényeg a slendrián megfogalmazás ami azért gond - de ezt (is) kifejtettem világosan és érthetően - mert félrevezető. Az is 1értelmű, hogy ez nem csak nekem szúrja a szememet. Az, hogy ki tud vagy ki nem tud jobb VGAt venni az tesjesen irrelevás és nem tudom hogy jön ide - azzal 1ütt, hogy én miért vettem olyat (is). :U De utald el egy részét és tetszés szerint kritizálhatod a választást vagy annak okát, addig viszont nem veszem jó néven mert semmi közöd hozzá.

(#7677) Speed® válasza szasanyi (#7676) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kritizáltam/kérdőjeleztem meg az 1070 vételt, ne beszélj félre. Pusztán jeleztem, normális alapja nincs a beszólásodnak a "max"ot illetően. A szóhasználat/stílus meg egy másik téma..nem tudom mi bajod van amúgy, nem ilyennek ismertelek.

(#7678) Speed® válasza EVL2 (#7675) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mégse :) Neki van i5-6500, arra értettem. Nem tekeri ki csontra GSben. De látszik, hogy bench oldalon nincs nagy gond, a hiba máshol keresendő..

(#7679) EVL2 válasza Speed® (#7678) üzenetére


EVL2
aktív tag

Oké most talán már kezdem érteni mire válaszoltál. :)
De én akkor sem láttam még 13.000 g.s alatti 1060-at. Átlagosan 13200-13400 között vannak tuning nélkül.
Ezért mondtam hogy a kártya szerintem rendbe van csak ahogy mondod máshol keresendő a baj. De ha minden rendbe lenne 13e felett lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7680) roll


roll
csendes újonc

Akkor mi lehet a probléma már át állítottam teljesítmény orientáltra

[ Szerkesztve ]

(#7681) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Én amikor meg vettem az G1 gaming 1060 6GB-ot akkor én is csak lestem hogy fire strike alatt miért kevés a
graphics score.Aztán a DDU meg oldotta,Le futtattam és a NV Drivert is le törölte amit vissza tettem és minden ok volt,Most a Score 13800 kb.
Szóval azt le futtattad ?Meg húzd újra a wint

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7682) roll válasza ricsi8800gt (#7681) üzenetére


roll
csendes újonc

A win új, lefuttatom. Thx
De a driver elméletileg a legfrissebb

[ Szerkesztve ]

(#7683) Rasiel válasza roll (#7621) üzenetére


Rasiel
senior tag

Amikor utóljára néztem a játékot egy GTX 780-am volt, azon problémamentesen, vaj simán futott a Most Wanted 2012.
Ha emlékeim nem csalnak, akkor ez a játék is Double Buffered V-Sync-et használ, tehát látatlanban azt mondanám, hogy nálad ez lehet a ludas, amiért az előzetesen vártnál rosszabbul fut. (Erről a jelenségről egyébiránt már volt szó ebben a topikban, de nem a MW 2012-vel kapcsolatban). A egyik megoldás rá, hogy miután beléptél a játékba nyomsz egy ALT+TAB-ot, majd miután ledobott a tálcára, utána ugyanezzel a billentyűkombinációval visszalépsz a játékba. Így - ha a fentebb leírt helyzet állt elő - problémamentesen kell futnia a játéknak. Ez természetesen csak akkor működik, ha a játékban aktíválva van a vertikális szinkron (V-Sync).

Más játékoknál hozza a várt teljesítményt a GTX 1060?

[ Szerkesztve ]

(#7684) roll válasza Rasiel (#7683) üzenetére


roll
csendes újonc

Kipróbálom thx!
Modern warfare 3 4xes élsimításnál 40-45 fps. Viszont nem szaggat.
Azt olvastam az ssaa nagyon durva élsimítás és a mw azt alkalmazza. Lehet az is gond sok a 4xes.
De vmi tuti nem passzol.....
A fire strike eredmény sem lett vmi fényes

[ Szerkesztve ]

(#7685) Rasiel válasza roll (#7684) üzenetére


Rasiel
senior tag

Közben nézem a játék grafikai beállításait. Super Sampling Antialiasing (SSAA) van benne, szóval nem kell azon csodálkozni, ha 4x-eset állítasz be rajta, akkor annyi FPS-ed van, amennyit írtál. :)

Szerk.: Közben te is írod, csak nem olvastam végig a hsz-edet, mielőtt válaszoltam volna az újra. :B ;]

Szerk2.: A szaggatás miben nyilvánul meg? Tehát értem ezalatt azt, hogy meg-megakad vagy nem érzed olyan folyamatosnak a játékot?

[ Szerkesztve ]

(#7686) roll válasza Rasiel (#7685) üzenetére


roll
csendes újonc

A firestrike eredményről mit gongolsz?
Akad nem folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#7687) Rasiel válasza roll (#7686) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem tudok mit mondani rá, mert abszolút nem szoktam 3DMark-ozni. Még akkor sem, ha új hardvert veszek a gépembe.

Ellenben, ha gondolod, ránézhetek a MW 2012-re, viszont nekem GTX 1070-em van. Igaz, valamennyire abból is meg lehet saccolni, hogy mennyit kellene menni alatta egy 1060-nak.

[ Szerkesztve ]

(#7688) roll válasza Rasiel (#7687) üzenetére


roll
csendes újonc

Megköszönném!

(#7689) Redneck válasza roll (#7686) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nálam sem az. 10.010 pontot hozott elsőre alapon.
13424 a Graphics Score
6494 a Physics és 4778 a Combined.

Én még sosem láttam ezt folyamatosan legalább 30+ fps-sel futni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7690) roll válasza Redneck (#7689) üzenetére


roll
csendes újonc

Nálam nem éri el a 13000t se vmi nem ok

(#7691) EVL2 válasza roll (#7690) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem kell pánikba esni. Szinte biztos vagyok benne hogy nem a kártya a ludas hanem a felhasználó vagy a játék programozásában van a hiba.

Azért kértelek hogy linkeld az eredményt mert pontosabb képet ad a gépedről mintha csak be írod.
És ha esetleg van rá időd érdemes lenne leírnod a pontos konfligod az adatlapodnál.

(#7692) roll válasza EVL2 (#7691) üzenetére


roll
csendes újonc

Azért nem linkeltem mert nem online csináltam, szedtem le 1et.
Megpróbálom online

(#7693) ggbuffon1897 válasza roll (#7692) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

printscreenelsz és beszúrod képként, ez azért nem olyan nagy feladat...

(#7694) roll válasza ggbuffon1897 (#7693) üzenetére


roll
csendes újonc

Egyszerűbb volt beírni :)

(#7695) ggbuffon1897 válasza roll (#7694) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

(#7696) roll válasza ggbuffon1897 (#7695) üzenetére


roll
csendes újonc

Lehet az i7 miatt több mint nekem vagy azt nem nézi?
Az enyém i5 6500

(#7697) ggbuffon1897 válasza roll (#7696) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

graphics score miatt mutattam, h azért előfordulhat szórás 1060-1060 között is (na meg h h kell beszúrni képet :P)

hőfokokkal minden rendben? Milyen házban van?

(#7698) , válasza roll (#7696) üzenetére


,
addikt

Az i7 a Physics score-t nyomja meg keményen. Nálam i7-2600 kb másfélszer annyi Physics score-t kap, mint a 2 generációval újabb i5-4460. Azonos generációjú i7 és i5 között meg még durvább lenne a különbség.
De az összpontszámra nézve nincs ennyire nagy hatással az erősebb CPU, bár ott is van azért különbség.

(#7699) roll válasza ggbuffon1897 (#7697) üzenetére


roll
csendes újonc

Ment volna a képbeszúrás sztem...
Lehetséges, hogy az i7 miatt van különbség? Vagy a graphics score-t nem befolyásolja
70C a hőfok zalmann t3 házban

[ Szerkesztve ]

(#7700) Grougon válasza roll (#7696) üzenetére


Grougon
tag

I5 6500-al nekem is 12500-12700 kozott van a graphics score.
Msi 1060 armor 6gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.