Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Speed® válasza ngáborz (#7600) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha egyértelműen CPUlimit, nyilván azt kell feljebb rugdalnod a pozitív változáshoz..mennyin fut ilyenkor a proci, ill. hány szálon terhel a játék? Ha nem segít a HT, lehet jobban jársz a kikapcsolásával és az órajel feljebb tolásával, ezáltal IPCt növelve.

(#7602) KAMELOT válasza ngáborz (#7600) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell skylake-t vásárolni. Elég lenne valami olcsóbb megoldás is. Vehetsz valami 3770 procit is alaplap olcsó és a ramok is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7603) szasanyi válasza KAMELOT (#7602) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak annyi a gond, hogy a 3770/K használt árai olyanok, amennyiért nem éri meg megvenni. i7-6700 új, OEM pedig már volt 65k-ért is, ami összességében jobb alternatíva.

(#7604) EVL2 válasza szasanyi (#7603) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én is nagyon elagyaltam egy 3770 vagy 3770K-n. De ahogy mondod, aranyáron mérik. Simán 60e -t kérnek egy K-s példányért. Kicsit viccesek az Ivy árak. Nekem is csak azért érné meg hogy ne keljen lapot és ram-ot cserélnem. Mivel neki már lapot is kéne cserélnie az ivy-hoz így már szinte tuti hogy nem éri meg.

(#7605) szasanyi válasza EVL2 (#7604) üzenetére


szasanyi
félisten

Én a magam részéről annyi pénz nem ruháznék be egy "halott" platformba, aztán mindenki döntse el mit gondol jobbnak. i7-6700 alá van olcsón jó lap, egyedül a DDR4 árak ugrottak meg sajna, bár talán a HA-n beszerezhető az is moderált áron.

(#7606) ngáborz válasza Speed® (#7601) üzenetére


ngáborz
tag

Elsősorban köszönöm válaszotokat. Próbáltam proci meghúzását. 3,8GHz-n ht-vel hasonló értékeket produkált a gpuz log szerint. Tegnap próbálgattam igaz nem húzott procival, és ezeket az értékeket mutatták a logikai szálak játék közben.

A skylaket pedig csak és kizárólag azért gondoltam, mert ha már új gépet kell vennem akkor legyen egy olyan amely kiszolgál az elkövetkező 4-5 évben.

(#7607) KAMELOT válasza szasanyi (#7603) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg vegyen olyat, alaplap meg oda elég az egyszerű 30k-s is és igan a DDR4 végett jobb választás a skylake.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7608) radir01


radir01
tag

Érdekes jelenségbe futottam bele. Nem tudom mikor kezdődhetett 1-2 hete már nem monitoroztam a rendszert.
Ma viszont AIDA-ban azt vettem észre hogy netezés közben is 60-61 C-os a videókártya hőmérséklete amit nem értettem hogy hogy lehet.
Alul a fogyasztási értékek-re folyamatosan 26% os gpu tdp-t ír. Mint ha valami terhelné a videókártyát.
Msi afterburnert elindítva ugyan ezek láthatóak kivétel hogy ott a GPU használat szinte nulla ahogy sima windowsban lennie is kell mivel semmi nem fut csak egy crome ablak amiből most éppen írok.
Valakinek valami ötlet hogy ez a gpu tdp és a hőfok miért lehet? Drivert még nem próbáltam meg ujra rakni az lesz a következő de érdekes mindenesetre a dolog.
A kártya egy gigabyte gtx 1060 windforce :R

(#7609) radir01


radir01
tag

Frissítve: DDU majd egyel régebbi driver felrakva. Helyzet javult de így is 7% fix minimum tdp-t ír 45C mellett. Ami nem sok de nekem úgy rémlik ennyinek se szabad beállnia fix-re hanem le kellene 0-ra is ugrania ha nincs használatban semmi.

[ Szerkesztve ]

(#7610) Hegasus válasza Speed® (#7601) üzenetére


Hegasus
senior tag

hmmm, mit lehet nyerni a hyper threading kikapcsolásával? nekem eddig mindig be volt kapcsolva (i7-2600k 4,2ghz), bár még nem is éreztem h kevés lett volna vmihez a proci.

és hogy egy félig on is legyen: szerintem kivétel nélkül már clean install bepipálásával kéne felrakni a legújadd drivereket, az elmúlt 5 évben 460 slivel semmi problémám nem volt driver fronton, csak mostanában van olyan, hogy legújabb driver után játékokban komoly fps dropok jelentkeznek, amik clean install után el is tűnnek. (a megszokott 1gb vram miatti droppokon felül :DDD )

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#7611) Puma K válasza Hegasus (#7610) üzenetére


Puma K
veterán

Ha az Online-multis részével játszol akkor hagyd bekapcsolva a HT-t.
Ha az egyjátékos-offline részével játszol akkor érdemes lehet megnézni, hogy fut HT-nélül.

Bár a R.A.G.E. grafikus motorjáról -amit a GTA IV óta használ a Rockstar- nincs tudomásom, hogy bármiféle problémája lenne a HT-vel akár offline akár online.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7612) Speed® válasza Hegasus (#7610) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

TDPkeretet..kajálós az Lynnfield, ha nincs haszna a HTnak, inkább MHzekre kell fordítani a fogyasztását, többet hozhat, ahol magas IPC kell.

(#7613) ngáborz válasza Puma K (#7611) üzenetére


ngáborz
tag

Ezt megkell vétózzam. 3.6-on HT-vel droppolom az fpst dota2-ben, míg HT nélkül ugyanúgy 3.6-on stabilan megvan a 144. Nem utolsó sorban 1.2V az IMC, ami azért elég korrekt.

(#7614) kiltrus@citr válasza EVL2 (#7563) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

[link]

[link]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#7615) KohuthUr


KohuthUr
csendes tag

Sziasztok, nekem olyan gondom lenne hogy a driver telepítő hibát ír,
méhozzá: "

ilyenkor mit tudok tenni? :S

ez egy ujonnan vásárolt gtx 1060 gigabyte

[ Szerkesztve ]

(#7616) Speed® válasza ngáborz (#7613) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezek szerint bejött a HT tipp? Zsear. Órajelben még van benne, azért a legtöbb simán megy 4G körül-felett..HT nélkül pláne. Bár ha 3.6 elegendő, akkor felesleges..nekem anno nagyon bejött az X3450em, 4GHzen potens kis dög volt ;p

(#7617) Csupingo válasza KohuthUr (#7615) üzenetére


Csupingo
veterán

Legalább 1511-es win változat kell az új nvidia driverekhez.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7618) ngáborz válasza Speed® (#7616) üzenetére


ngáborz
tag

Jaja köszönöm a tippet. Bár hiányzik az a 4 logikai szál néha multitaskingnál, de mondhatjuk, hogy így legalább a cél szentesíti az eszközt. 1.24-nél stabilan megy 3,7-et perpillanat, és a hőfok is egy Gammax S40-el max 65-fok silent módban. Bár a 1060-at ígyis log szerint csak maximum 52%ban loadolja de több mint a semmi. Bocsi az offért mellesleg! :R

(#7619) Speed® válasza ngáborz (#7618) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Maga a játék is benne van, hogy lógatja a lábát a VGA..nem egy krájzisz3.
Egyébként 20x200 tippre menni fog a procival kényelmesen, talán a 21x is.
HT nélkül jóval kevésbbé kéri a feszt, ill. melegedik, ha tudod hűteni, küldd.
Lapra VRM/FET részen azért figyelj, nem egy csúcstechnika, 4+1 fázisos.

(#7620) Puma K válasza ngáborz (#7613) üzenetére


Puma K
veterán

Én a GTA V-ről beszéltem.

A Dota 2-ben használt Source 2 és a GTA V-ben használt Rage grafikusmotor nem kicsit eltérő, így összehasonlítani a kettőt értelmetlen.

Az egyik RTS nézetben használt, maximum 10 játékossal, néhány NPC-vel, kis pályán mozgó játékot hajt meg.

Míg a másik online vagy offline, 3D FPS-TPS váltási lehetőséged adó, igencsak részletesen kidolgozott open world játék, amiben egy kisebb kontinens van betöltve, változó időjárással, napszakokkal és fizikával. Benne mozgó fővárossal és egyéb kisebb városokkal-településsel amik között ingáznak az NCP-k.
Már ez igényel egy alap hardverszintet, hogy rendesen fusson, hát ha még a grafikát is feljebb vesszük, hogy lássuk milyen szép a játék az megint igényel plusz erőforrást:

GTA 5 PC Ultra Settings

Online ugyan egyszerűbb a környezet az offline verzióhoz képest, de ott a 30 játékos kiszámíthatatlansága és a rombolási vágya tud plusz gépigényt produkálni.
Ha ezek az emberek mindegyike vagy akár csak a harmada elkezdik egymást mészárolni minden rendelkezéssel álló eszközzel akkor oda kell gép is hogy bírja a plusz terhelést

MOBA játékokhoz elegendő egy i5-ös proci. Tapasztaltam. i5 4460-at használtam egy ideig majd váltottam, de ezt csak a GTA miatt, mert max grafikán akarom játszani ezt a játékot.
A komolyabb-szebb-részletesebb online FPS vagy TPS játékokhoz meg ajánlott az i7 ha maximum vagy ahhoz közeli grafikán akar játszani az ember stabil FPS-el... persze ez függ attól milyen grafikus motort használ az adott játék és azt mennyire írták meg rendesen...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7621) roll


roll
csendes újonc

Sziasztok!
Vettem egy gigabyte gtx1060as kártyát (6gb oc).
Feltettem a need for speed most wanted (2012) játékot, és 4x-es élsimításon szaggat a játék.
A kérdésem az lenne, hogy nem bírja a kártya - bár elég régi játék,- vagy esetleg más a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#7622) Speed® válasza roll (#7621) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel semmi egyebet nem tudunk (konfig/felbontás), elég nehéz reagálni..

(#7623) Redneck válasza roll (#7621) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ez még viccnek is rossz, úgyhogy bővebben írd meg a konfigod. Harmad ekkora kártya is vígan viszi maximumon.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7624) roll


roll
csendes újonc

i5 6500
8gb ram
gigabyte H110 alaplap
Felbontás:1920x1080

(#7625) ricsi8800gt válasza roll (#7621) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Szép lenne ha szaggatna miközben a GTA V maxon viszi nálam FHD-ban

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7626) szasanyi válasza ricsi8800gt (#7625) üzenetére


szasanyi
félisten

Kétlem... vagyis nem biztos, mert viszi. De hány FPS-vel? Bár szinte biztos, hogy az a "maxon" az mégsem nem lesz maxon. :N

(#7627) ricsi8800gt válasza szasanyi (#7626) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Már mint hogy nekem a GTA V ?Az én platformommal maxon viszi,a 6GB-os 1060-as Giga

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7628) szasanyi válasza ricsi8800gt (#7627) üzenetére


szasanyi
félisten

És mennyi az FPS? 30 ami néha bezuhan 20-ra? Szerintem nézd meg a beállításokat a játékban mert tutira nincs az (nagyon nincs) minden maximumom. Nézd meg az én konfigomat, ebben előzőleg egy MSI GamingX volt amivel igen csak darabos volt a játék, sőt éjszaka ha esett az eső szó szerint diavetítés volt. Szóval nem hiszem, hogy a nálad van a csoda PC amin meg hibátlanul megy. :N Hangsúlyozom: valóban maxon, de mint mondtam több beállítás lehet nálad alapértelmezett - és nem a maximumon -, mert úgy OK.

(#7629) roll


roll
csendes újonc

Én is furának tartom.
Megpróbálom újra tenni a wint meg a drivereket

(#7630) ricsi8800gt válasza szasanyi (#7628) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Amikor fel teszek egy játékot akkor mindig maxra teszek mindent ez Pl így volt a Crysis szériáknál is ahol tényleg vissza kellet venni dolgokat.De akár a Maffia 3 ami ratyin van megcsinálva,vagy az F1 2016.GTA V.Project CAR,Dirt Rally.Ezek mind fenn vannak és maximálisra van téve minden,Ha Laggolna vissza lépnék a beállításokon,De még a 970 4GB is szépen vitte ezeket.Szóval nem tudom hogy te ezen mit csodálkozol hogy nem mehet maxon a leírtak alapján.GTA V esetében meg lesem mennyi az az FPS jó ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7631) szasanyi válasza ricsi8800gt (#7630) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért csodálkozok mert kipróbáltam, és nem megy simán a játék. De biztos az én szemem rossz esetleg a te 1060-ad hoz 1070 szintű teljesítményt. :N

(#7632) roll


roll
csendes újonc

Nem tudom....
Még az nfs most wanted-et sem viszi nálam egyenlőre. :)
De néztem videókat 1060as vitte a gta-t fullon 50-60 fps-el

(#7633) ricsi8800gt válasza szasanyi (#7631) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

A minimum FPS amikor az autóba be szálltam és mentem akkor volt 48,2 fps.Ha csak sétáltam meg futottam a Franklinnel :) akkor a max fps 61.4 és este volt.Már nem tudok mit huzni rajta minden 16x van aminek lenni e kell meg Ultra meg Very High

ezeket szemmel lestem le de 45 alá nem ment

vga alapon,cpu 4100 Mhz Win 10

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7634) Speed® válasza szasanyi (#7631) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván nem maxAA + kimaxolt advanced részlegről beszél, aminek kb. semmi értelme. De jó, hogy elviszed a témát arról, amit az eredeti kérdező felhozott :S

(#7635) roll


roll
csendes újonc

Thx...
Újra raktam mindent de még mindig szaggat

(#7636) Speed® válasza roll (#7635) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

CPU/VGA terheltsége hogy alakul eközben? Hőmérsékletek? Valami egyéb teszt kellene, meg lehessen állapítani, rendben van-e a vas egyébként.

(#7637) roll


roll
csendes újonc

cpu:28%
memória 30-32%
Vga: nem tudom
Hogy tudnám mérni?

(#7638) Speed® válasza roll (#7637) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AIDA64/HWinfo, bármi ami a háttérben futtatva monitorozni/logolni képes. GPU terheltsége egy GPUZvel is megvan..ha desktopon is dolgozik, lehet benyeltél egy miner vírust.
Maga a gép röhögve kéne tolja az említett játékot, valami gubanc van..

(#7639) roll


roll
csendes újonc

Az fpst lemértem 30 és 45 között mozog
De inkább 30 mégis szaggat
Cod modern warfare 3 45 fölé nem megy
Amit mondtál nem igazán értem...nem vagyok túl jártas a témában

(#7640) kiltrus@citr válasza roll (#7639) üzenetére


kiltrus@citr
csendes tag

msi afterburnert szoktunk használni és riva tuner statistics szerver-el monitorzni a teljesítményt cpu gpu hőfok Mhz stb.... játékközben mindent mutatja
Szerintem lehet vmi energia takarékos módba rakja akkor a gpu Mhz-eket leveszi a felére nekem volt már ilyen de nem minden játéknál és driver cserével lett megoldva nálad másabb bajnak tűnik de hátha sikerül.

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#7641) ggbuffon1897 válasza roll (#7639) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ugye 64bites win-ed van telepítve?

csak mert ez a szaggatós dolog nekem memória gyanús, legalábbis nekem ott volt utoljára NFS-el 7-8éve, amikor még játszottam rajta és 2giga volt a gépbe..

(#7642) vlevi válasza roll (#7621) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ott valam màsnak kell lennie, mert az én konfigom hasonló, és a project cars megy fullhd-ban, majdnemmaxon (aa nélkül), bőven 100fps felett. Persze, nagyon pályától, és minden mástól függ, inkább mjndíg 100 felett van, mint alatta.

(#7643) szasanyi válasza Speed® (#7634) üzenetére


szasanyi
félisten

Naná, mert már herótom van a nálam maxon viszi dumától. Aki meg kipróbálja úgy, hogy értelemszerűen mindent (!) beállít a maximumra - a gyengébbek kedvéért mondom, vagy ha még vki kötekedni akarna az értelmezéssel :U - az meg pislog, hogy mi történt mert nála bizony nem megy jól. Persze, hogy nem mert úgy kevés a 1060 és sok helyen akadni fog, sőt konkrétan játszhatatlan is lehet helyenként.

(#7644) ricsi8800gt válasza szasanyi (#7643) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:C

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#7645) vlevi válasza szasanyi (#7643) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Hangsúlyozom: valóban maxon"
Nagyjából ez a kulcs a dologban. Mert, még, amikor a gyorsbeállításokban kiválasztod az "Ultra"-t, az sem állít mindent teljesen a legnagyobbra, van, ami még akkkor is mediumon marad.
Mert, ha tényleg minden egyes beállításba bemegy az ember, és feltolja totálra, akkor ott bizony el fog füstölni még az 1080Ti SLI-ben is.
32xAF-t, 8xMSAA-t, és rögtön jön a diavetítő.

(#7646) roll


roll
csendes újonc

64 bit-es win 10 pro van telepítve.
Le monitoroztam a kártyát és 4xes élsimításnál a gpu kihasználtsága 98% körül mozgott, fps 30-45 és szaggat
2xes-nél 60% fps 60 hőfok: 70°
A többi érték mind két esetben ugyan az.
Cod modern warfare 3 45 fps fölé nem megy.
Elképzelhető az, hogy nem támogatja az ilyen élsimításokat vagy limitálva van a vga teljesítménye vhol?

(#7647) EVL2 válasza szasanyi (#7643) üzenetére


EVL2
aktív tag

Amikor én megkaptam az 1060-as kártyámat az első utam ebbe a topikba vezetett. Sikerült belefutnom egy hasonló helyzetbe és emiatt azt hittem hogy az én kártyám kevesebbet tud mint amit illene neki csípőből kivágni. Kettő napig értetlenkedtem rajta hogy miért van nekem ilyen problémám még másnak mindent ultra hiper maxolva is stabilan megvan a 60 fps.
Majd ezt követően 2 nap után megnéztem egy tesztet az ominózus játékról és ott megbízható forrásból leírták hogy még az 1070 kártyák sem tudják tartani vele a min. 60fps-t.
Értelmetlen ezekkel az egyedekkel küzdeni. Persze gondolom te ezt a csatát már jó párszor megjártad és már rutinod van benne. Szerintem még én is megfogom, amikor ilyen és ezekhez hasonló képtelen baromságokat olvasok. De bizton állíthatom hogy mi is marhák vagyunk hogy neki állunk velük vitatkozni.
Az a baj ezekkel az egyénekkel hogy félre vezetik a kevésbé felkészült vagy rutinos fórumozókat akik mindent elhisznek még az elején.
Tanultan én is ezekből az esetekből. Most már inkább csak lapítok... néha néha teszek egy szarkasztikus megjegyzést és menekülök... mivel általában ezek az egyének csapatban mozognak így az esélyünk 0!

[ Szerkesztve ]

(#7648) roll


roll
csendes újonc

Én is kezdek arra gondolni, hogy ennyit tud a kártya.
De azért egy 2012es játéknál a 30-45 fps az igen kevés.

(#7649) EVL2 válasza roll (#7648) üzenetére


EVL2
aktív tag

Az biztos hogy nem ennyit tud a kártya! Valami más probléma van ott. Főleg hogy szaggat is. Az még rendbe is lehetne hogy 30-45 fps, de hogy még szaggat is. Nagyon kétlem hogy ez normális egy 1060 mellet.

[ Szerkesztve ]

(#7650) szasanyi válasza EVL2 (#7647) üzenetére


szasanyi
félisten

Erről beszélek. Ráadásul nehéz eldönteni - és engem már nem is érdekel -, hogy az olyan illető szimplán hülye, esetleg csak nem kellő mértékű a hozzáértése vagy brahiból közöl nagy blőd (és persze legalább részben valótlan) állításokat. Aztán drukkol hányan marják magukat, hogy nekik miért nem megy úgy.
A lényeg amit mindenkinek (!) szem előtt kellene tartania, és ami miatt nem is értem a topikot érintő moderáció teljes hiányát: a hangsúly nem a nagyotmondáson van mert nem az, és nem is a félrevezetés a cél.
Egy ilyen topikban éppen az ellenkezője a kívánatos: a minél objektívebb módon történő, tapasztalatokon alapuló információk megosztása. És itt fontos a pontosság vagyis az, hogy az a tapasztalatot hogyan (milyen hw és sw környezetben, milyen beállításokkal) szerezték. De ez ugye bonyolult s némi hozzáértést (no meg hozzáállást is) kíván, míg a minden maxon megy sokkal egyszerűbb kijelentés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.