Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) schawo válasza Redneck (#7300) üzenetére


schawo
titán

:F

Esetleg ram kevés?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7302) Redneck válasza schawo (#7301) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Phenommal is megevett ennyit és nem volt semmilyen drop. Már lassan ott tartok hogy visszaviszem és nem is veszek VGA-t hanem játékra egy PS-t. Nincs már idegrendszerem ehhez a lehúzósdi (vegyél több ezt/azt hogy jó legyen) bűvészkedéshez.

Szinte szűz a rendszer, 1 hónapos. Tápot se cserélek, el kell vinnie egy 120W TDP-s VGA-t, meg egy 84W TDP-s processzort max terhelésen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7303) schawo válasza Redneck (#7302) üzenetére


schawo
titán

win újra?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7304) smc válasza Redneck (#7302) üzenetére


smc
addikt

Ott is ilyen beállításokkal toltad? Nem lehet, hogy itt azért terjeszkedne még egy kicsit? (RAM)
8 giga szerintem kevés a fullhoz, én legalábbis úgy érzem.
Próbaképp vedd vissza lowra teljesen, nézd meg úgy is van-e.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7305) , válasza vlevi (#7296) üzenetére


,
addikt

A memóriavezérlő a processzorban van már jó ideje Intel fronton. Ivy Bridge-től kezdődően a CPU max 1600 MHz-en tudja a DDR3 RAM-okat kezelni, ha magasabb órajelűt raksz bele, az is 1600 MHz-en fog menni, persze jobb időzítéssel. Sandy Bridge esetén még max 1333 MHz volt a RAM órajel, bár igazából sok vizet nem zavart.

Van itthon jópár darab 1866 MHz-es DDR3 RAM-om, de mind szabvány 1,5V-os. Vannak DDR3L RAM-jaim is, azok meg szabvány 1,35V-osak. (Mondjuk tökéletesen működnek 1,5V-on is.)

Pl. itt egy Kingston HyperX Fury adatlapja. 1866 MHz-es, 1,5V-os. Minél alacsonyabb órajelen használod, magától értetődően annál gyorsabb elérési időt fogsz kapni: https://www.kingston.com/dataSheets/HX318C10FK2_16.pdf

(#7306) Pubszon válasza Redneck (#7300) üzenetére


Pubszon
veterán

Háttértár esetleg? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7307) Csaber válasza , (#7305) üzenetére


Csaber
senior tag

sandy-nál tuning nélkül is 1600 MHz-en mennek a ramjaim. tuningal is monjuk ez xmp profilos ram

[ Szerkesztve ]

(#7308) , válasza Redneck (#7300) üzenetére


,
addikt

Első körben szerintem kevés a RAM.

Nálam GTX 1060 3GB + 16 GB RAM + I7-2600 van.

GTA 5 alatt 15-20 ms a frametime, a CPU 50% körül teker, a RAM-ból kb 9 GB van használatban, a Pagefile usage meg felugrott 4 GB-ról 13 GB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#7309) , válasza Csaber (#7307) üzenetére


,
addikt

Azt hogy csináltad? Milyen alaplap van alatta?
Hivatalosan gyárilag 1333 MHz lenne: Intel Core i5-2500K

Gondolom valami komolyabb alaplapod van, Z68 vagy Z77, ami túlhajtja a RAM-okat (az 1333 MHz-hez képest).

(#7310) Redneck válasza Pubszon (#7306) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Feltettem a GTA V gépigény topikban a kérdést. Valószínűleg RAM lesz, de biztos nem veszek egy darabig. Kiégtem, jövőhétig eldöntöm marad e, és hogy egyáltalán akarok e tovább PC-n bármit.

Egyébként SSD-n van.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7311) , válasza Redneck (#7310) üzenetére


,
addikt

Jó lenne ha más is meg tudná nézni, akinek ugyanilyen (vagy hasonló) processzora van mint neked, mert a grafikonok alapján előbb éri el a plafont (100%) a CPU, mint a GPU, az pedig CPU limitre utal. Viszont RAM-ból is nálam 9 GB-ot használ, tehát a 8 GB is okozhat problémát, bár a processzorod is erősen határesetnek néz ki.

Nálam a GPU fixen stabilan fullon jár (99%), míg a processzor 50% körül van (i7-2600).

[ Szerkesztve ]

(#7312) DonDennis válasza , (#7309) üzenetére


DonDennis
senior tag

Nekem is alapból 1600-n mennek, i7 2600k z68lappal

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#7313) Pubszon válasza Redneck (#7310) üzenetére


Pubszon
veterán

SSD tuti nem lehet, az biztos.
Megnézem nekem mennyi RAM-ot eszik.
Nekem lesz most eladó 4x4gb ddr3. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7314) , válasza DonDennis (#7312) üzenetére


,
addikt

H61/B75 az tutira nem nyúl hozzá a RAM-okhoz, a processzor memóriavezérlője ahány MHz-en kezeli, annyin mennek. Tehát nálam az i7-2600 mellett 1333 MHz-en mennek az 1866 MHz-es RAM-ok.
Z68-as lapomat tegnap adtam el, de abban meg se néztem, hogy mennyin mennek, de akkor gondolom abban magasabb órajelen járhattak? Sebesség terén nem vettem észre semmit, az biztos.

Ezek szerint a komolyabb chipset-tel rendelkező alaplapok megkerülök a processzorba integrált memóriavezérlőt, és ezért tudják magasabb órajelen is járatni a RAM-okat.

(#7315) Pubszon válasza , (#7314) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem.
Például az ivy memóriavezérlője tudja 2800MHz felett is járatni a RAM-okat, de ahhoz Z-s lap kell, annak a biosában van engedélyezve. Ugyan úgy mint a CPU szorzó is. Viszont ha nem nyúlsz hozzá, akkor a spd és a jedec szabvány szerinti max órajel lesz beállítva. Efelé kézzel vagy xmp profillal lehet beállítani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7316) Puma K válasza Redneck (#7300) üzenetére


Puma K
veterán

Én megejtenék egy Windows és minden játék újrarakását.
Pendriveról újra rakni a Windows-t nem tart semeddig, és a neted is gondolom gyors.

De még mindenek előtt milyen grafikai beállításokat használsz?
Mire állítottad a tesszelációt, a víz és a fű részletességét?
Advance graphics-ban állítottál valamit?

Mutass screen-t akár privátban milyen beállításokat használsz amivel ezt a problémát tapasztalod.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7317) Redneck válasza Puma K (#7316) üzenetére


Redneck
Topikgazda

1080p TV-n, kontrollerrel:
Beállításoknál minden Very High, vagy Ultra, 2xMSAA, FXAA, DoF, Motion Blur On. Advanced Graphics vagy más nincs bekapcsolva.
Le fogom venni a tesszellációt, és Very Highra rakok mindent az Ultrások közül.

Szerk:
Jelenleg nincs esély RAM bővítésre, vagy CPU cserére.
Később is csak RAM-ot bővítenék, lehet inkább 1050 Ti kéne nekem?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7318) EVL2 válasza Redneck (#7317) üzenetére


EVL2
aktív tag

Pumának igaza van! Mindenképpen érdemes lenne újrahúznod az op. rendszert mielőtt végső következtetést vonnál le. Lehet hogy nálam más volt a gikszer de ahogy új win10 került a gépemre remekül szuperált minden.
1 próbát megér. A win7-ről meg úgyis itt az ideje leszokni lassan. :K

(#7319) , válasza Pubszon (#7315) üzenetére


,
addikt

Mire írtad, hogy nem?
Én is azt írtam, hogy csak a megfelelő alaplap esetében van lehetőség a magasabb RAM órajel elérésére.
Gyárilag az Ivy Bridge-nél is max 1600 MHz van megadva, amit itt olvashatsz: http://ark.intel.com/products/65719/Intel-Core-i7-3770-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

Itt egy Z77-es alaplap, minden, ami a gyári 1600 MHz fölött van, az már OC, ahogy olvashatod az alaplap leírásában is:
https://www.asus.com/uk/Motherboards/P8Z77V_LX2/specifications/

Vagy itt egy Z68, szintúgy ugyanezt olvashatod itt is:
https://www.asus.com/hu/Motherboards/P8Z68V_PRO/specifications/

A JEDEC/XMP szerint tudná a RAM-om a magasabb órajelet is, de mivel az alaplapom csak H61-es (no tuning), így a RAM is csak a processzorba integrált memóriavezérlő (IMC) szerinti 1333 MHz-en fog menni (Sandy Bridge, i7-2600). Ivy Bridge esetében meg 1600 MHz-en.

(#7320) Puma K válasza Redneck (#7317) üzenetére


Puma K
veterán

Ezzel a gépeddel még mindig csak egy high-ot nézz meg először.
Nem rég volt alkalmam játszani i7 6700K, 16GB RAM és GTX 1060 trióval szerelt gépen a GTA-val és gyönyörűen futott. Igaz én Online-ra mentem leginkább de offline is jól ment. Pár napot nyúztam azt a gépet órákon át.

A Very High és Ultra: GTX980Ti, GTX1070, 1080 és Titan kategória 1080p-n is.

Ezért állítsd be alapból mindenre, hogy: High
Aztán kézzel ezeket állítsd át:

Textúra: Very High
Tesszeláció: Off vagy Normal
Fű: High
Víz: High

Grand Theft Auto V PC Graphics & Performance Guide: [link]
Itt meg tudod nézni mit mire állítasz ha rányomsz a zöld szövegre vagy görgőzöl lejjebb és milyen az adott beállításon.

Proci maradhat, de a VGA csere mellett időszerű a RAM bővítés is.
Vegyél még 8GB-ot a gépbe, hogy 16GB RAM meglegyen.

Jövőre kelleni fog mindenképpen.
Fejlődnek a játékok és lépést kell tartani.

Lehet GTA V és 2013. konzol és 2015. PC megjelenési dátumok vannak, de ez nem egy üres open world játék: GTA V - One Day In Los Santos

GTA fejlődése: Evolution of Grand Theft Auto
Minden részben újítottak valamit.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7321) Redneck válasza Puma K (#7320) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Köszönöm, megnézem mit lehet mókolni, csak nehéz mert mindig újraindul a játék az állítgatásnál.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7322) Pubszon válasza , (#7319) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy kérdésed volt abban a hozzászólásban. :)
A jedec szabvány felett minden oc-nak számít. KB ugyan ezt írtam le. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7323) Csupingo válasza kobayashy (#7298) üzenetére


Csupingo
veterán

Ugyanott, eggyel feljebb. Legyen aktív az a kijelző, és annak az ikonjára is nyomj rá.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7324) Redneck válasza Puma K (#7320) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Lejjebb vettem, High/Very High vegyesen, az élsimítások és egyéb kiegészítéseket bekapcsolva hagytam.
Jó lett, 6,9GB memóriával beéri, kevésbé teker a proci is. Annyival lett csúnyább, hogy több az előbukkanó dolog, az előző beállításon messzebb jelentek meg árnyékok és egyéb kis dolgok.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7325) powered


powered
tag

Sziasztok!
Lenne egy fura problémám.
Palit GTX 1060 6GB Super Jetstream-em van.

Probléma a következő:
játékokból sokszor csak alt+tab-al ki-ki nézegetek, más programokat használok, (háttérben fut a játék), mire visszatérek az fps megbolondul(150+-ról vissza esik 50-80 közé és eléggé instabil.) szaggat a játék, és nem javul meg. És ilyenkor még a böngésző is mintha "akadna". Ez már egyszer előfordult, akkor újra tettem a windowst és megjavult.

Mai nap újra előjött a probléma, próbáltam már mindent, új nvidia drivereket, régit, teljesen lepusztítottam és újra tettem a legújabbat, de egyszerűen mintha a kártya 30%-os módban futna. Egy restart néha segít, de nem mindig.

Lehet hibás a kártya? :W
A 1060 előtt egy 970 volt, azzal nem volt semmi gondom.
Az operációs rendszerem : win 10 x64, (a második installnál, már másik verziót használtam)
A vas :
Asus Z170-A
Intel i7 6700K+Kraken X61
2x8gb TridentZ 3200
Palit 1060 6gb Superjetstream
Samsung 850 pro
2x1TB WD

Valaki találkozott ilyesmi problémával?
Üdv Krisz

(#7326) Puma K válasza powered (#7325) üzenetére


Puma K
veterán

Nem minden játék grafikus motorja szereti ha leteszik Alt+Tab-bal vagy futtatják a háttérben egy ideig.

Érdemes lenne az adott játéknak a topikjában körbekérdezni, hogy más is tapasztalt-e hasonlót.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7327) powered válasza Puma K (#7326) üzenetére


powered
tag

Köszi a választ.
Overwatch, Titanfall 2 , Shadow warrior 2, ezeknél fixen előfordult, sajnos nem nagyon játszom másokkal.
Olyan mintha az illesztőprogram bolondulna meg.

(#7328) vallas


vallas
senior tag

Üdv Srácok

Én is beléptem a klubba egy Giga OC 1060 6 GB-s kártyával, és hát azt kell mondjam ég és föld a különbség a GTX660 2 GB-hez képest szóval megérte váltani.... :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7329) dewil666 válasza vallas (#7328) üzenetére


dewil666
őstag

Üdv itt!
Gratulálunk a kártyához!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7330) papirzsepi93 válasza Redneck (#7324) üzenetére


papirzsepi93
tag

Én pont az ilyen görcsölések miatt szoktam azt választani, hogy a Geforce Experience beállítja nekem arra amit ő megfelelőnek gondol, aztán cső. Egy játékkal nem volt még így bajom. Kivéve a Watch Dogs 2, de az minimumon is óriásikat laggol néha. Division-nel játszok még, ami húzósabb, de az optimális beállításokkal vajsima a 60 FPS. Egy-egy coop feladat belaggol, de ott a proci és a ram limites.
(adatlapomon a gépem)

(#7331) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Megvettem én is a kártyám egy Gigabyte Windforce "személyében", igaz úgy hozta a sors hogy GTX1070 lett belőle , de mivel a hűtése hasonló megosztom mi fogadott a dobozba :(

Szóval a Windforce hajlamos a meghajlásokra, így akár 1070-et akár 1060-at veszel nézd meg mielőtt elhozod :(

[ Szerkesztve ]

(#7332) gainwardgs válasza powered (#7325) üzenetére


gainwardgs
addikt

Havernal is ugyanez a probléma csgo és world of tanks alatt.
Ujraraktam nála a drivert kb 3 óráig jó utána megint kezdi elölről.
Alttabolas nélkül, nem tudunk már rajonni mi lehet már 4 féle drivert próbáltunk de semmi.
Ugyanazt a drivert raktam fel neki amit én használok 375.63 de ugyanúgy csinálja.
Én éjjel nappal alt tabozhatok nálam ilyen nincs.
Ha valaki találna valami megoldást kérem ossza meg.

Köszönöm

(#7333) Csupingo válasza Poiro7 (#7331) üzenetére


Csupingo
veterán

És működik, vagy próba nélkül inkább visszavitted? Mintha a hűtő húzta volna magához. Nincsenek egyvonalban a csavarok?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7334) Redneck válasza gainwardgs (#7332) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Én visszaraktam a 376.19-et mert az újabb Alt+Tab esetén 5-6 másodpercig fekete képernyőt mutatott még visszalépett GÓ-ba. Ezzel nincs ilyen gondom, fps esést sem vettem észre. Igaz, nálam a VGA-nak nem sok köze van a CS:GO fps-hez.

papirzsepi93: Nekem csak rossz tapasztalatom van vele, és nagyon nem éreztem még késztetést hogy streameljek. Elég sokat multizom, nem engedhetem meg magamnak hogy az Experience bekavarjon valamit.
Ettől függetlenül lehet egyszer teszek egy próbát és adok a ShadowPlaynek.

prohardver27: A helyedben nem tartanám meg, elég ijesztően néz ki. Később ha gond lesz, azt mondják fizikai behatás miatt rossz.

Megtartom végül az Inno3D 1060-ast, nagyon jó kártya. Én voltam a hülye hogy annyira Ultrán akartam erőltetni 4460 és 8GB RAM társaságában.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7335) Poiro7 válasza Csupingo (#7333) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Működik, a nyák és a bordák közé beraktak egy gumi távtartót(tuskó), hogy ne érjen a borda hozzá a kondikhoz.
Ez a távtartó sikerült nagyra és mivel középen a csavar behúzza a bordához a nyákot, így alakult ki ez a helyzet.

(#7336) jcs válasza Poiro7 (#7331) üzenetére


jcs
tag

:( Még a "kicsi" 1060 ason a windforce-on is ban backplate: [link]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7337) schawo válasza jcs (#7336) üzenetére


schawo
titán

Műanyag dísz, attól nem lesz merevebb a kártya :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7338) papirzsepi93 válasza Redneck (#7334) üzenetére


papirzsepi93
tag

Streamelni én sem szoktam, a shadowplay miatt kell hogy ne kelljen még 1 programot feltenni gameplay felvétel miatt...
Egyébként pedig pont erre használom, hogy optimalizáljon, meg szóljon ha új driver van.
Gondot még nem okozott.

(#7339) jcs válasza schawo (#7337) üzenetére


jcs
tag

Akkor mi? "olvadóbiztosíték?" ;) Valamennyit azért csak feszít! De nem fogtam kezembe...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#7340) Årpi válasza Poiro7 (#7331) üzenetére


Årpi
őstag

Ouch :Y

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#7341) Redneck válasza Poiro7 (#7335) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezt meg akarod tartani? Komolyan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7342) #74018560 válasza schawo (#7337) üzenetére


#74018560
törölt tag

Komolyan műanyag a backplate? :o Annak mi értelme van? Véletlen se tudjon hűlni a kártya? :F

(#7343) Redneck válasza #74018560 (#7342) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A backplate nem arra van hogy védje a mechanikai behatásoktól? Mármint megkönnyíti például a szerelést, mert nem sérthetsz meg a hátulján semmi aprót. Plusz behelyezésnél jól meg lehet markolni az egész kártyát, és nem kell annyira figyelni, hogy hol fogjam meg.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7344) dewil666 válasza Poiro7 (#7331) üzenetére


dewil666
őstag

Gyárolag van a 1070-esen is backplate.

(#7342) REIT
A Xtreme-nek és Strix-nek biztos hogy fémből van. A többinek nem tudom nem néztem soha.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7345) #74018560 válasza Redneck (#7343) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ja, hogy ettől lesz hülyebiztos, remek! :o

Redneck Még jó, hogy STRIX-et rendeltem! :U

(#7346) Redneck válasza #74018560 (#7345) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Azt hogy hülyebiztos lesz e, nem tudom eldönteni, de megkönnyíti a be és kiszerelést. Ha a hátlap fölött matatsz a gépben, ad neki egy plusz védelmet, és jobban is néz ki mint csupaszon. Ez az én véleményem, de nem ezért vettem ezt a típust.

prohardver27: Meg fogod tartani vagy elállsz a vásárlástól?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7347) schawo válasza jcs (#7339) üzenetére


schawo
titán

Igen, túlmelegedésjelző. Ha megfolyt, tuti hogy megsült a kártya. :D Más hasznát még nem láttam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7348) Poiro7 válasza Redneck (#7346) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Mindenképpen elállok. Valahol olvastam, hogy egy ilyen hajlás miatt nem akkarták cserélni a kártyát.

Az azért érdekes, hogy az enyémről hova tünt a hátlap :F

(#7349) Redneck válasza Poiro7 (#7348) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Helyes. A hátlap hiányát én se értettem. Azért ilyet se mindennap látni.
Ehhez képest az én fóliamentes, újracsomagolt de amúgy jó VGA-m semmi.

Szerk:
Googlebe beírva még pár oldalon látszik a képeken. A Gigabyte szokott olyat csinálni, hogy az első fasza verziókat később olcsóbb alkatrészekkel szállítják, a költséghatékonyság jegyében. Mondjuk inkább egy 2 forintos backplate nélküli verzió mint egy rev 2.0 kártya gyengébb VRM-mel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7350) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A hivatalos honlapon már nincs rajta :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.