Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) dewil666 válasza , (#8700) üzenetére


dewil666
őstag

Win 7 Home Premium
373.06 driverrel (ezzel éri el a legjobb eredményt).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8702) CptAdamica válasza Hauptmann (#8699) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nyilván nem, ha nálam semmi baj nem volt. :)

Megyen!

(#8703) , válasza dewil666 (#8701) üzenetére


,
addikt

Én 372.90-et használok mióta megjelent, de a korábbiaknál is ez volt.
Viszont holnap/holnapután kapok megint egy másik alaplapot, megnézem a te általad írt driverrel is.
Eddig minden esetben eltűnt a 1060 az Eszközkezelőből, de még csak a "Szabványos VGA grafikus adapter" sem volt benne, hanem az Ismeretlen eszközök között szerepelt egy "Display" nevű eszköz. Se manuálisan nem fogadta el a drivert, se a gyári telepítővel, mert leállt "Ismeretlen hiba" üzenettel.
DDU után ment minden ahogy kell, de addig nem. Viszont ennek most már a végére járok, lehetséges, hogy a 373.xx driver már nem csinálja.

(#8704) Formaster válasza dewil666 (#8701) üzenetére


Formaster
addikt

Szerinted ha váltok erre a driverre megszűnnek a mikro laggok? A konfiggal minden ok, az előző kártyával nem vol gond. :N

(#8705) EVL2 válasza Formaster (#8704) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én a legfrissebb drivert használom. Nekem nincs mikrolagom. Szóval nem hiszem hogy megoldást jelentene.
De persze egy próbát megérhet.
Amikor váltottam az 1060-ra nekem is volt microlagom és más gond is akadt. Egy win10 újratelepítés megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#8706) dewil666 válasza Formaster (#8704) üzenetére


dewil666
őstag

Azt nem tudom, hogy megoldaná e a problémádat.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8707) kircsi28


kircsi28
aktív tag

igazából csak annyi lett volna a kérdésem, hogy 1060 vagy 1070 az mindegy, de egy típuson belül megéri-e a legdrágább a legolcsóbbhoz képest, mert a kettő között van 25-30e árkülönbség.

(#8708) Hauptmann válasza kircsi28 (#8707) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szerintem nem. Jó esetben az alapkártya órajeleit fel tudod húzni a drágábbik értékeire, a drágábbakban viszont nincs nagyon tartalék tuning szempontból. Esetleg a drágábbnak halkabb a hűtése.

A többi meg csak külcsín, világító faszságok a kártyán, stb.

(#8709) , válasza kircsi28 (#8707) üzenetére


,
addikt

Szerintem sem.

(#8710) Formaster válasza EVL2 (#8705) üzenetére


Formaster
addikt

Értem, mondjuk még szeptemberi driver van fent. Mondjuk most win7-en operálok, ideje lenne már váltani, ha nem lennék lusta :U

(#8711) kiltrus@citr


kiltrus@citr
csendes tag

Februárban veszek egy olcsó :DDD 1060-at ez most 64.000 de volt már olcsóbban is 61-ért is. inno 3d [link] talán lejebb megy addigra. Másikat meg eladom akkor talán nem buktam sokat -35

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#8712) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Valakinek van ilyen kártya?[link]
Szerintetek hátrány až egy venti?

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#8713) EVL2 válasza Formaster (#8710) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nekem is win7 volt előtte. Nagyon nehezen engedtem el de roppant könnyen alkalmazkodtunk egymáshoz. Nem hinném hogy a win7 miatt volt a microlag de az tény hogy az 10xx széria már másik generáció ami lehetséges hogy jobban érzi magát win10-en.

(#8714) Formaster válasza EVL2 (#8713) üzenetére


Formaster
addikt

Én is erre gondolok, valamint h a rendszer már elég sérült, tele van minden xarral, ezer féle microsoft c++ és önmagában a telepítés is már több, mint 5 éves. Én is váltani akarok, csak roppant nehezen veszem rá magam, hogy mindent frissen húzzak, mindent lementsek.

(#8715) bobalazs válasza JONAS77 (#8712) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

AZ SC jobb, azon van hőcső, ezen nincs.

(#8716) Redneck válasza EVL2 (#8713) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Megnéznék egy összehasonlítást a két OS-szel GTX 1060-nal pár különböző driverrel az egyszer biztos! Épp ezen agyalok. Jobb lenne e az új? Egyelőre DX12 nekem nem kell.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8717) EVL2 válasza Formaster (#8714) üzenetére


EVL2
aktív tag

Majdnem 4 éves win7 volt a gépemen. (Ebből is látszik hogy sokáig tiszta voltam a pc világtól, de sajnos visszahúzott) Ahogy leírod a gondodat nagyon hasonlónak tűnik az enyémhez. Szerintem megfog oldódni egy új win10-el. Nekem bevált és egy 5 éves op. rendszer semmiképpen sem egészséges. Szóval így is úgyis ráférne már egy újra pakolás, akkor meg már win10-et lenne érdemes.

Redneck: Ha jól tudom itt már csinált valaki tesztet win10 és win7 teljesítmény különbségről 1060-al. Bár lehet keverem az Ivy topikkal. Na majd rálesek. Elvileg nem igazán kéne hogy különbség legyen. De valahogy mindig kiderül hogy mégis van, ha más nem valami apróság.
Nem mondom hogy jobb lenne az új driver de nekem rendben működik. Sajnos a gyenge procim miatt nekem kell a D12. Battlefield1-be sokkal jobban kivan vele használva a prockó. Szemmel láthatóan szebben fut az egész. Érdekes hogy nem is a játékban hanem a bevezető videókban látszik főleg az fps és vele együtt a frame tücsök is visszahúzódik. :) Ha ezzel a játékkal nem játszanék nekem sem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#8718) Formaster válasza EVL2 (#8717) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi meglesz! A directx 12 miért gond? Illetve mit értesz frame tücsök alatt :DDD

(#8719) jcs válasza EVL2 (#8637) üzenetére


jcs
tag

Ez a nagy baj szerintem, hogy bárhogy agyalsz csak magadat hozod ki okosabbnak.
Látom, hogy nem érted, de hátha van akit érdekel és tisztábban lát:

De most ez mennyire nehéz?????

Te az ipont és a vizeseket említetted.
Én csak az Iponosokat említettem konkrét példával. Az Ipon Francia utcai üzlete egy "átadóhely".

Ellenben a vizeseknél, hagyományos bolt is van.
Ott is jártam személyesen és az ott lévő árukról volt fogalma az eladónak.

Kedves Fórumtársak !
Kérlek titeket próbáljátok meg átgondolni amit a kollégátok ír!

Felhozza példának a grapefruitot amiből kb 2 féle szokott lenni: Piros és "hagyományos"
Ellemben ha akarjátok összeszámolhatjátok , hogy csak a Videokártya/nvidia/gtx 1060 kártyából mennyi van a kínálatban.
És ez csak egy féle árú!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8720) jcs válasza tempx (#8641) üzenetére


jcs
tag

Amúgy ( szerintem) az átlagfelhasználó azt kapja amit rendel.
Neked/nekem mond valamit az OC / OCV1 különbség. Ezért is linkeltem be.
De egy "átlag" felhasználó azt kapja amit remdelt: Msi+1060+armor hűtés+oc "csak" V1 kivitelben.

És az átlagfelhasználó pont ugyanúgy fogja használni! :R
Ha viszont pontosan tudod mi a különbség akkor gondolhatnád, hogy nincsilyen a forgalomban.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8721) EVL2 válasza Formaster (#8718) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem gond! Csak egy hangya pecsnyit gyengébb alatta az 1060. De nekem megéri mert a kártyában még van elég kraft. Hamarabb fogy el a procim mint a vga. Ezért nekem kapóra jött a D12.

Frame time: Itt sokan linkeltek már képet a Frame time hirtelen felugrásáról ami ahogy én figyeltem meg microlag szerű állapotot okozott nálam. Valaki Frame tüskének nevezte, ami szépen példázza a grafikont. Onnan már csak egy lépés lett számomra a tücsök :U . Amúgy Frame time drop vagy mi a fene.

(#8722) EVL2 válasza jcs (#8719) üzenetére


EVL2
aktív tag

Örömmel közlöm! Kitartó lelkesedésed és kitartásod meghozta a gyümölcsét. :C

IGAZAD VAN MINDENBEN!!!!!!!!!!!! :R :R :R

Elfáradtam kérlek könyörülj rajtam. Kérlek...... :O

(#8723) jcs válasza EVL2 (#8666) üzenetére


jcs
tag

1. Nem számítástechnikai szaküzlet hanem kiskereskedő !
Nem forgalmazó bolt! NA a zöldséges az az!
Igen a felelősség az övék ezért kell és lehet a garanciát náluk rendezni!
:))
De azért magam elé képzeltem, ahogy lemész a zöldségeshez banánért , de grapefruitot viszel haza
mert hát véletlenül az elé rakták a táblát!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8724) Formaster válasza EVL2 (#8721) üzenetére


Formaster
addikt

Egyre inkább úgy érzem hogy ez a 1060 kicsit félresikerült kártya. Nem tudom mi a helyzet a 1070/80 modelleknél de egy biztos h az előző 4870-es ati kártyámmal semmi hasonló nem volt ugyanezekben a game címekben. De még egy sima film lejátszásnál is droppol... :U

Megér egy misét az újrahúzás, de ha nem.oldja meg akkor passzolom ezt a karit és visszamegyek Ati vonalra...

(#8725) edari válasza Formaster (#8724) üzenetére


edari
őstag

Mindenképpen próbáld meg az újrahúzást (win10 esetében factory reset is elég).

(#8726) Mika1227 válasza Formaster (#8724) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem félresikerült, nagyon jó kis kártya! Húzd újra és szvsz megoldódik!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8727) EVL2 válasza jcs (#8723) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ezt hívják szókiforgatásnak vagy sérült szövegértésnek.

(#8728) jcs válasza BReal (#8680) üzenetére


jcs
tag

És ott is a G1 szériánál inkább!

" A modern alaplapok digitális VRM-jeinek olykor rengeteg fázisa sem tesz jót e jelenségnek. Ha energiagazdálkodásra kapcsol a VRM, akkor lekapcsolhat fázisokat, és az alapfrekvencia a kiiktatott fázisok arányának megfelelően csökken. "

Namost a 3+1 fázis helyezz a Gigánál 6+1 van....

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8729) Grafirka


Grafirka
őstag

Udv,
A legfrissebb 378.49 WQHL driverrel mi a helyzet ? ( win7/64 ) ajanlott/ stabil ?

(#8730) jcs válasza EVL2 (#8727) üzenetére


jcs
tag

Voltál már Te egyáltalán az általam említett boltban? :W
Kérjél már meg valakit aki küld fényképet a boltról és összehasonlítjuk a zölségeseddel ahol van gondolom több tízezer féle portéka van! :W

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8731) jcs válasza Formaster (#8714) üzenetére


jcs
tag

microsoft c++ és önmagában a telepítés is már több, mint 5 éves

Már 2013 ban voltak játékok amik telepítették a C++ 2013-at!
Azóta van 2015 is!

Azt rakd fel!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8732) EVL2 válasza jcs (#8730) üzenetére


EVL2
aktív tag

Kegyetlen vagy! :DDD

Kérlek fogalmazz pontosan így érthetőbb lesz amit írsz és kevésbé csinálsz magadból bolondot.
Az hogy te az általam említett két példából sem érted mit mondok az a te bajod, de az hogy hazugságokat állítasz csak hogy kötözködj, már igen sértő rám nézve.
Összemostál két külön álló példát hogy be tudd sározni a másikat. Felhívom rá a figyelmed hogy a graphefruit és a banán külön hsz.-be és külön példában szerepel. Te ezt összevontad és kiforgattad a szavaimat. Biztos lesz olyan aki neked ad igazat mert hasonlóan hozzád képtelen tagolni a szöveget és értelmezni.
Továbbá direkt csak a neked kapóra jövő elemeket emeled ki a szövegemből.

Én is kitartó vagyok de már kezdelek unni. Nem szándékozom a további munkaidőmet rád pazarolni. Ne várj a következő baromságodra választ. Csak akkor ha végre képes leszel az adott topikban a ide illő témáról érdemit írni.

(#8733) jcs válasza EVL2 (#8732) üzenetére


jcs
tag

A 8867--es hozzászólásodban te már lezártad . Akkor miért irogatsz?
Én azért mert : lásd aláírásom, illetve hátha mások tisztábban látnak valamit.

Hazugnak nevezel. Hol hazudtam?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8734) edari


edari
őstag

Abbahagyhatnátok már. Vagy folytassátok privátban.

(#8735) EVL2 válasza edari (#8734) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ne adj neki ötleteket! :DDD

(#8736) Redneck válasza EVL2 (#8717) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Keress rá légyszíves mindenképp, érdekelne! :) Kíváncsi vagyok az 1060 mennyit profitál az újabb OS-ből, DX11-es címek alatt, és úgy általában.

Én hívtam a kirívó frametimeokat tüskéknek párszor, de lehet más is így nevezi.

A microlag szépen körülírva = megnövekedett frametimeból adódó fps esés. Okozhatja ezer dolog, a mikroszaggatás topikban volt már pár elkeserítő történet.

Például ez, Csibu tollából:
"Én megtettem és rájöttem hogy miután a 200. Mátyást öntöttem a gépbe, azt mondtam magamnak, hogy ennek most vége. Ha nem jó ott b*ssza meg a jó k*rva élet ahol van. Itt tartunk... És ismétlem úgy érzem egy relatív erős gépem van az: I7 6700 32gb Memó rx480 8gb-al..."

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8737) EVL2 válasza Redneck (#8736) üzenetére


EVL2
aktív tag

Megfogom keresni, ha tényleg létezik és nem csak dobott az agyam. Bár van egy olyan érzésem hogy procis dologgal kavarom.

Én nem foglalkoztam még ezzel a dologgal részletesebben. De pontosan én is ezt a következtetést vontam le. Bár nálam az fps esés monitorozva nem mindig jelent meg. De lehet a mintavételezés gyakoriságát kellet volna növelni és akkor már (valószínűleg) szépen megjelent volna a grafikonon is.

(#8738) Redneck válasza EVL2 (#8737) üzenetére


Redneck
Topikgazda

CPU-val kapcsolatos is érdekel, 4460-am van, nem egy erőmű a VGA mellett. Ez van, erre volt keret.
A mintavételezés gyakoriságát növelve látványosabb frametime és framerate grafikont hozhatsz össze.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8739) EVL2 válasza Redneck (#8738) üzenetére


EVL2
aktív tag

Igen, igen én is erre gondoltam. Hogy feltűnőbb lenne.

(#8740) hundai válasza Redneck (#8738) üzenetére


hundai
aktív tag

Nálam is van frametime gond, de szerintem ez driveres gond. A gta 5 és a the crew olyan szinten microlaggos hogy már játszátatlan, de ez egyik napról a másikra. Win újratelepítés egyáltalán nem segített. Tegnap vettem ésre, witcher3 ban, beérek a városba és mikrolagg! Ha külterületen vagyok, akkor tökéletesen megy a játék. Ideje lenne hogy kezdjenek már valamit, nem azért költöttem ennyit a gépre hogy ne tudjak játszani normálisan...

-Wake up Neo!

(#8741) edari válasza hundai (#8740) üzenetére


edari
őstag

Nekem legújabb driverrel nincs ilyen jelenség witcherben.

(#8742) hundai válasza edari (#8741) üzenetére


hundai
aktív tag

Nemrég váltottam 376.19 rol .33ra, összefolytak a youtube videók. Szerintem megvárom a 378.89 hotfixét.

-Wake up Neo!

(#8743) EVL2 válasza hundai (#8740) üzenetére


EVL2
aktív tag

Witcher 3-al ugyan ez volt nálam is. Az első kis városba ahova kalauzol a történet tele voltam micro lagokkal. Érdekes módon később elmúlt pedig csak annyit változtattam a gépen azóta hogy a i5-3470-et 3.2-ről felhúztam 3.8-ra. Ezzel el is tűnt a gond.
Amit mostanában figyeltem meg hogy frame tüsik rögtön a játék (szintén witcher3) betöltése után jelentkeznek de pár pillanat után eltűnnek és nem is zaklatnak a továbbiakban. De szinte semmi microlag féle hatás sem ér attól hogy ott látszik monitorozva a tüske. Ennyi belefér én már nem idegelem rajta magam.

[ Szerkesztve ]

(#8744) papirzsepi93 válasza EVL2 (#8743) üzenetére


papirzsepi93
tag

Hát ha driver ha win probléma, nem csak nektek vannak mikrolaggok :D
Rainbow Six Siege és Division is csinálja ezeket, sőt Dirt3ban is volt csak ott a 200 feletti fps miatt nem észrevehető. Talán segít majd a win 10 új frissítése a game móddal :D

(#8745) Formaster válasza EVL2 (#8737) üzenetére


Formaster
addikt

Mivel tudom monitorozni? Fraps? Nálam érdekes, hogy megy a játék, mondjuk SC2 140-210FPS között írja ki és időnként jönnek a zavaró microlaggok. Van hogy 1-2 tized secre, de minap volt másfél-2 másodpercre beakatt. Kezdek belehülyülni. Minden nem sírok amíg nincs fent az új rendszer. Lehet ennek bármi köze ahhoz, hogy vegyél G-sync meg FreeSync monitort? Csak mert most állok monitor vétel előtt, akkor átgondolnám, de eléggé megrúgja az árát. :U

(#8747) EVL2 válasza Formaster (#8745) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ahogy így leírtad szinte biztos vagyok benne hogy megfogja oldani a gondodta egy új op-rendszer mert ahogy mondtam nekem is tök ugyan ez volt. Jelentősen javulni fog a helyzet ne izgulj. Nem 100%-ra mondom de 90%-ra simán merem állítani. Monitorozni én a MSI After Burnerrel szoktam. Ami tartalmazza a rivatunert.
Ha még nem használtad találsz róla videót özönnel a yutube-on hogy kell belőni a monitoring részét. De ha a játék után visszanézed a grafikont ott is szerepelni fog a Frame t.

(#8748) hash99 válasza Formaster (#8745) üzenetére


hash99
senior tag

Az SC2 vedd külön... Nálam csinálta 1060-al és most csinálja furyval is. Az SC2 -ben ez a proci miatt van mert csak két szálat használ. Monitoroztam a kártyát és folyton leesett a gpu használtság. Más játékban pl gta nem voltak ilyen droppok. Ehhez egy 5ghz-en járatott 2 magos kabylake lenne tökéletes de még azon is droppolna szerintem :D

(#8749) Formaster válasza hash99 (#8748) üzenetére


Formaster
addikt

Nem egészen, most csak egy példát hoztam fel, de az SC2-t toltam a jelenlegi procimmal és radeon 4870-es kártyával, hát egy megveszekedett drop nem volt, igaz a proci 4Ghz-en kattog. Egyébként mondhattam volna más játékot is, Black Ops 3, Battlefield stb, DE a legidegesítőbb, hogy egy sima FullHD film nézése közben is van, hogy úgy érzem hogy 20 FPS van, de ezt úgy pár percenként csinálja.

Az lesz, ráfekszek az OP rendszerre és jövök a beszámolóval. Esetleg mondja már meg valaki a tutit, hogy akkor most melyik driver a legkóserabb?? :R :R

(#8750) EVL2 válasza Formaster (#8749) üzenetére


EVL2
aktív tag

Valami nagyon nem kóser ott ha egy FHD film is rosszabbul fut mint előtte. Nem hinném hogy a kártyával lenne valami baj. Ez valami szoftveres probléma lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.