Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Formaster válasza papirzsepi93 (#8800) üzenetére


Formaster
addikt

Nézz rá a latencymon progival. Arra figyelj hogy a játék windowed full screeb módban fusson.

(#8802) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,

Csatlakoztam én is a klubba, egy GTX 1060 Phoenix GS 6gb-tal. Rég szoptam már ennyit alkatrésszel. Régi frissítetlen win 10-em volt (az anniversaryt visszaállítottam mivel nem tetszett az új start menü), na mindegy megoldottam végülis újrahúztam a wint, mert nem talált frissítést az istenért se, az én winverziómra ugye nem ment fel alapból.

Alapból ez a kártya nagyon halk, valahogy lehetne állítani a fokozatokat hogy hogyan kapcsoljon be a venti?

*Sn0w

(#8803) gtamate2 válasza gtamate2 (#8802) üzenetére


gtamate2
veterán

Megtaláltam időközben, az EXPERTool nevezetű appal lehet állítani a világítását illetve egyedi ventiprofilt létrehozni. Én egy ilyet lőttem be első blikkre:

Amúgy nagyon durván jó kis kártya, ezzel a ventiprofillal 60 fokig ereszkedett első blikkre gta v alatt (szinte minden maxon), az előző 660-am 70 fölött járt rég már teljes terhelésen, ennek pedig meg se kottyan :)

*Sn0w

(#8804) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Szóba került a Windows 10. Érdemes leváltani az amúgy teljesen bevált, és jól működő 7-et? Mondjuk egyelőre nem játszom DX12-es címmel, így lehet, felesleges is a kérdésem.

(#8805) Formaster válasza Hauptmann (#8804) üzenetére


Formaster
addikt

LatencyMon progival nézd meg a késleltetéseket úgy, hogy a játék windowed fullscreen módban fut és alt+tab-al ugrasz ki a Latency-re. Ha pirost jelez akkor igen :K Kívéve az utolsó érték.

[ Szerkesztve ]

(#8806) Nuada herceg válasza Hauptmann (#8804) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Mindenképp érdemes!
Jobb memória kezelés. És még sok előny a 10 javára.
Ugyanazon a gépen, jobban, több fps-el fut egy játék 10 alatt, mint a régebbi rendszeren.
Ráadásul az áprilisban érkező Game mode is javít ezen a win 10 alatt. És nem csak dx 12-es játékokon.

Értem a csíziót.

(#8807) Redneck válasza gtamate2 (#8803) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Gratulálok! Így van, ezek ilyenek, jó hűtéssel pláne. Nekem is elvan 55-57 fokon GTA V alatt.
Milyen beállítással használod? Nálam 1080p-n Very-High, 2xMSAA, FXAA, DoF és Motion Blur ON beállításon megy, V-synckel, igaz én még a multit sosem indítottam el. :D

The Nuke: Én is váltok, csak jöjjön már a Game mód. Kíváncsi vagyok rá.

Szerk:
A Latencymont alapul venni nálam baromság. Simán piros az USBPORT.SYS ha a fejhallgatóm be van dugva. Ugyanúgy futnak a játékok mint kihúzott állapotban, amikor zöld.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8808) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy másik oldalon írtak egy új Hotfix driverről, [link] , ami a Pascal alapú kártyáknál azért érdekes, mert az előző driverben, idézem "A másik fontos hibajavítás már a Pascal alapú GPU-val szerelt videokártyákat célozza, feladata pedig az, hogy módosítsa a korábbi alapértelmezett opciót, ami a „Debug Mode” volt."

(#8809) , válasza Redneck (#8807) üzenetére


,
addikt

Nem csak nálad, nálam is. Hiába piros valami, a játékok hibátlanul futnak akkor is.

(#8810) Tamyra válasza gtamate2 (#8802) üzenetére


Tamyra
tag

Én is szemezgettem ezzel, elmondod milyen? :)

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#8811) gtamate2 válasza Redneck (#8807) üzenetére


gtamate2
veterán

FXAA szvsz felesleges ha van MSAA, amúgy 4xMSAA, TXAA Off, Vsync off, A csúszkák maximumon, texture very high, shader very high, shaow high, reflection very high, ref. MSAA 8x, Water high, Particles Very High, Grass Very High, Shadows Softest, Post FX Ultra, 16X AA, Tesselation High

(#8810) Tamyra : Ilyen jól hűtött vgam szerintem nem volt még. Őszintén engem zavart hogy 50 fokig be sem kapcsol és nem hallom soha a hangját, ezért állítottam venti profilt. 75%-os ventilátor fordulaton kezdem el hallani, és 90 felett kezd zavaró lenni ha hang nélkül játszom. Viszont mivel hanggal szoktam játszni ezért nem zavarna ha elérné, viszont még 60 fölé nem nagyon ment úgy hogy nem érint hálistennek ez a probléma.
Nincs egyáltalán cicergés (nagyon érzékeny vagyok rá).

A hűtése nagyon robusztus, bár műanyag a borítás de az igényes fajtából (a gigától elhúz rendesen). Hatalmas ventik vannak rajta, így szerencsére nem kevesebb fordulaton is jól hűtenek és csendesebbek mint a kisebb ventis társaik.
Elég vaskos 3 slotos (vagy 2,5?), szóval kell neki a hely, hosszában is eléggé méretes.
A hátoldalán van műanyag backplate, a gpu mag helye kihagyva, ezzel is elősegítve a szellőzést.

Parasztvakítás meg stb, de az oldalán lévő RGB led-et bármilyen színűre be lehet lőni, nagyon fancy. :DDD

Én őszintén azért ezt vettem a giga wf2 helyett, mivel túl sok cicergéses panaszt olvastam itt és külföldi fórumokon is. Lehet hogy azért mert a legelterjedtebb és sok van belőle, de nem tudtam elmenni mellette ha már ennyit kiadok érte nem vagyok hajlandó ciripelő vga-t elviselni.
Ezen felül azt az 5k különbözet szerintem simán megérte, már csak a jobb hűtés és a feltehetően jobb alkatrészminőségek miatt.

*Sn0w

(#8812) Redneck válasza gtamate2 (#8811) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Megnézem majd ezekkel a beállításokkal is. Az FXAA másra jó, nem felesleges szerintem. Fps-ek hogy alakulnak?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8813) dewil666 válasza gtamate2 (#8811) üzenetére


dewil666
őstag

"A hűtése nagyon robusztus, bár műanyag a borítás de az igényes fajtából (a gigától elhúz rendesen)."
Melyiktől, mert van egy pár fajta?!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8814) gtamate2 válasza dewil666 (#8813) üzenetére


gtamate2
veterán

WF2/3, G1 -hez képest, ezekhez volt már szerencsém. Ezzel nem becsmérelni akarom a kártyákat, de egyértelműen gyengébb minőségű anyagot használnak, az olcsóság ára.

*Sn0w

(#8815) dewil666 válasza gtamate2 (#8814) üzenetére


dewil666
őstag

Sajnos a giga rendesen lehúzta magát ezzel, hogy a minőség rovására tudja olcsóbban adni a kártyáit. Sok vásárlót a közeljövőben emiatt elüldözhet magától hiába megcsinálja normálisan a legközelebbi szériáit.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8816) gtamate2 válasza dewil666 (#8815) üzenetére


gtamate2
veterán

Miért? A műanyag úgy sem számít igazából, inkább csak presztízs. Van a gigának is ugyan úgy prémium terméke mint az összes többinek hasonló áron, csak míg a giga wf2 87k, addig mondjuk az asus belépő szintű hasonló kaliberű Dualja 94-ért megy.

A hűtőbordái a gigának sokszor jobbak mint a konkurancia hasonló kaliberű kártyái szóval szerintem nincsenek rossz úton. Nekem a narancs beütés nem tetszik egyedül.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#8817) dewil666 válasza gtamate2 (#8816) üzenetére


dewil666
őstag

Itt nem a hűtésre és hatékonyságára gondoltam hanem a CW-re (tudom más típusnál is előfordulhat de mégis a gigánál könnyebben beleszaladhat a vevő ebbe) és az előforduló venti problémákra.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8818) Redneck válasza gtamate2 (#8816) üzenetére


Redneck
Topikgazda

CSGO alatt változott valami? Én 1680-on tolom 75Hz-es monitoron. High Shadow és Texture, 16xAF-fel, a többi Low, FXAA ON és többmagos képalkotás is. 2xMSAA-val nagy az input lag azt nem erőltettem. Így néz is ki valahogy, és smooth, alacsony input laggal. Ha mindent Lowra rakok sem jobb vagy rosszabb, ellenben csúnya és nem látni annyira az enemyt.

Haver 3GB-os WF Gigabyte kártyáján is így lőttem be tegnap, csak nála 1080p volt és 75Hz IPS monitor. Annyiból volt más, hogy szebb a kép, ugyanúgy futott.

Szerk:
Csak jobb procival lenne mindig 200+ fps, így néha kicsit kevesebb. 180-340 között megy kb.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8819) gtamate2 válasza Redneck (#8818) üzenetére


gtamate2
veterán

Az tűnt fel leginkább idáig hogy streamelés közben Infernon olyan 200-250 fps simán megvan, előtte pedig 100 alatt volt stream alatt. FHD, minden low 2xmsaa 2xaa.

Csak simám játékba nem néztem még, de streamelésre nagyon jó jelenleg.

*Sn0w

(#8820) Redneck válasza gtamate2 (#8819) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Gondolom a fejlettebb videókódolás és alapból a fejlettebb architektúra miatt van. Kíváncsi leszek Windows 10 alatt nálam mennyire változik az erőforrás kihasználás. Nekem mondjuk a tiédnél gyengébb i5 van, de láttam tegnap havernál hogy ugyanilyen alaplap, proci és RAM mellett, 8.1-en is jobb volt az erőforráskezelés.

Jól tudom hogy 90 napig nem kell aktiválni a 10-et? Bár 30 is elég, hogy képet alkossak.

Szerk:
Azt láttam hogy a grafika bemutatós videón volt droppod a 660-al szépen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8821) gtamate2 válasza Redneck (#8820) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem gyengébb, nagyjából valahol a 4440-4460 között van a 3.7 ghz-es 2400 teljesítménye. De esélyes hogy egy 2500k-ra le lesz cserélve a későbbiekben.

A jobb erőforráskezelés alatt mit értesz?

*Sn0w

(#8822) Redneck válasza gtamate2 (#8821) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Azt hogy az újabb Windowsokon futtatva a játékokat fejlettebb a memóriakezelés, sokszor hatékonyabb a CPU és GPU kihasználás. Jobban koncentrálnak rájuk driveresen, ezért ajánlottak az újabb hardverekhez.
SSD kezelés és natív USB 3.0 támogatásról nem is beszélve.

Váltanom kell nincs mese. Csinálok is egy tesztet logoutra pár játékkal és szintetikus programokkal. Ilyen még úgysem nagyon volt.

Csak hogy két példa is legyen:
Battlefield 4 alacsonyabb fps-sel fut 7-en mint az újabbakon, a GTA V pedig kevesebb memóriát zabál 10-en mint 7-en.

Szerk:
Úgy tudtam egy szálon erősebb a 2400. Nem bánom ha nem így van! :N

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8823) jcs válasza gtamate2 (#8814) üzenetére


jcs
tag

Ezt honnan lehet tudni, hogy a Gigabyte gyengébb minőségű anyagokat használ mint a többi?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8824) Redneck válasza jcs (#8823) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem ezek ilyen városi faszságok. Havernak WF van, igaz csak 3GB-os, de se CW (FSP Hexa+ 400) se zaj/melegedés. Nekem 750 Ti WF volt előtte, kb a legjobb hűtés és tuningpotenciál volt a Ti-k közt, elég jó áron.

Egyszerűen nagyobb gyártókapacitással dolgoznak, igy többet és olcsóbban rendelnek a beszállítóktól, plusz a brand is olcsóbb, kevesebb felárat ér.
Azt mondjuk aláírom, hogy a műanyagok kevésbé minőségiek náluk, de kit érdekel ha jó a borda és a nyák?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8825) sarasota123 válasza Redneck (#8824) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Abszolút egyetértek, nekem is wf2-es giga van, előtte 960-ból is giga volt, és nagyon szerettem, azért vettem 1060-ból is azt. Nem ciripel, nem melegszik jobban, mint az átlag, alig hallani, és tök jó áron volt.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#8826) jcs válasza Redneck (#8824) üzenetére


jcs
tag

Igen azért kérdezek rá, mert én másoktól pont azt hallottam, hogy minőségi anyagot használnak oda ahova kell.
A C.W. meg azért jelentkezhet , mert a Giga WF egy mini pcb , de a ref. 3+1 fázis helyett 4+1- et kapott,
a G1 széria meg 6+1 et. Ennyi az Asus Strixen van amit kevesebben vesznek, drágább , emiatt vélhetően aki megveszi az olyan konfigba rakja ahol "minőségibb" a táp és nem gerjed össze...!?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8827) Hauptmann válasza sarasota123 (#8825) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem is évek óta Gigabyte van, 460 SOC, 960 G1, és most 1060 G1. Az égvilágon semmi baj nem volt velük, a 960-nál és az 1060-nál coil whine nincs, teljesen csendben teszi a dolgát, a hűtése is rendben van. A CW meg nagyon szerencse függő, a drágább kártyáknál ugyanúgy előfordulhat, mint pl. a körbeszopkodott MSI-nél, meg az EVGA-nál is. A műanyagok minősége meg kb. lényegtelen, az nem ad több fps-t a játékban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8828) Redneck válasza Hauptmann (#8827) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nekem az Inno3D Gaming OC-vel a tápom CW-zik, de csak mert egy régebbi 400-as Hexa. A kártya csendben van, és az egész csak akkor hallható ha CSGO közben leveszem a fülest és lehalkítom éjszaka. 300 fps fölött.

Szerk:
Mondjuk a kártya VRM része elég jó és hűtött.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8829) BReal válasza Redneck (#8824) üzenetére


BReal
addikt

Emlékeim szerint itt írta valaki, hogy konkrétan a Giga 1070-ese hajlott. Az anyagminőségről beszélt amúgy gtamate2 is.

(#8830) Redneck válasza BReal (#8829) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Azért megnéztem volna a statisztikát (már ha készült), hogy mely régiók kaptak azokból a példányokból. Egyébként emlékszem, és a műanyagokat nem vitatom, de hajlott nyákos kártyát előtte sosem láttam. Még legalja márkákból sem.

Rengeteg gépet raktam össze, és Gigabyte lappal vagy VGA-val még sosem volt gond köztük. Sem AMD , sem nV vagy Intel chipnél.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8831) jcs válasza BReal (#8829) üzenetére


jcs
tag

Igen! Keresd vissza és egyértelműen látszik a képekből , hogy a nyák hajlott befelé ami azért lehetett mert túlhúzták a csavart! Ezáltal semmi köze a felhasznált anyagok minőségéhez!
A másik hajlott kártya egy MSI Armor , amiről kértem de sajna nem kaptam képet .-(

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8832) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem felvilágosítást adni, hogy mi az a debug mode, amire a mostani driverben hiba van?
Szóval ami miatt adtak ki most hotfix drivert, de ha valakinél már fennáll ez a hiba, akkor lehet, hogy OS-t kell újratelepítenie. Mit jelent ez az egész? Debug mode...

Értem a csíziót.

(#8833) gtamate2 válasza jcs (#8823) üzenetére


gtamate2
veterán

Összehasonlításképp itt van pár kép a nyákról és a hűtőkről:
Gigabyte WF2
Gigabyte G1
MSI Gaming X

A képek magukért beszélnek szerintem.

*Sn0w

(#8834) Csupingo válasza gtamate2 (#8833) üzenetére


Csupingo
veterán

Kicsit leadta a giga, nem tudom miért, pedig a 960-nál egész tűrhetőt alkottak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#8835) Hauptmann válasza gtamate2 (#8833) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az oké, hogy a WF2 csonkolt nyákos, továbbra sem értem, hogy pl. mi a baj a G1 nyákjával.

(#8836) gtamate2 válasza Csupingo (#8834) üzenetére


gtamate2
veterán

Igen, a 960 nagyon jó darabra sikerült a giga műhelyéből, kár hogy a hűtőborda szintjét így leadták.

(#8835) Hauptmann : Semmi bajom nincs a g1-gyel, de azért ne mondjuk már hogy nem minőségibb egy MSI. Mondjuk érdekes hogy csak 2 hőcsöves a g1, a korábbi 4 helyett.
A fogyasztása pedig hasonló a 960-nak mint az 1060-nak, szóval nagyon úgy tűnik hogy a 10-es szérián spórolt a gyártó jócskán.

Volt szerencsém a 960 wf2-höz és sokkal masszívabb kártya mint az 1060 wf2, sajnos.
Ha visszaolvasol a Milyen videókártyát? topikba én régebben sokat ajánlottam a gigát, mert korábban nagyon odatették magukat és rendkívül jó ár/érték aránnyal bírtak a kártyáik, de sajnos úgy látom hogy lejjebb adták a szintet, az ár viszont maradt.

*Sn0w

(#8837) BReal válasza Hauptmann (#8835) üzenetére


BReal
addikt

Meg pl. ahogy a hőcsövek rögzítve vannak a Gigán, az kb. vicc. :D Mint valami kókányolt bazári darab. Jó, hogy nem cellux-szal van odaragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#8838) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Megjött az MSI GTX 1060 6GB Armor.
Kitűnő kártya, idle állapotban passzív, a ventillátorok nem mennek.
Autós játékokban ( Dirt Rally, WRC6, pCars ) is hangtalan.
Ami elkezdi forgatni, az a BF1. :D Ekkor 55 fokos a mag, a ventik 1200-on pörögnek rajta.
A ház egy Coolermaster 690C.

[ Szerkesztve ]

(#8839) gtamate2 válasza BReal (#8837) üzenetére


gtamate2
veterán

A hőcsövek rogzítésével nincs semmi baj, az a hővezető ragasztó szerintem amivel kevered, azért van hogy hozzáérjen a memóriamodulokhoz, mivel így hűti azokat is.

*Sn0w

(#8840) BReal válasza gtamate2 (#8839) üzenetére


BReal
addikt

Persze, az világos, na de őszintén: ránézel az MSI-re és erre. Ha csak ránézésre kellene választani, melyikre böknél rá?

[ Szerkesztve ]

(#8841) Hauptmann válasza gtamate2 (#8836) üzenetére


Hauptmann
addikt

Rendben, kevesebb a hőcső a 960-hoz képest. De amúgy ellátja a feladatát 1060-on. Legalábbis én nem tudok hűtéselégtelenség miatt tönkrement kártyáról. Ráadásul a G1 az egyik legnagyobb gyári OC-vel rendelkezik a piacon.

(#8842) EVL2 válasza Hauptmann (#8841) üzenetére


EVL2
aktív tag

Tesztekbe simán veri a G1-et a Gaming X hűtése. Van ahol mértek 2 fok különbséget is. :Y :DDD
Anno ez volt téma ebben a topokban is ha jól emlékszem Guru3d tesztből kifolyólag.

Én amúgy a mért hőfokokban nem lennék mindig biztos. Józan paraszti ésszel és nem sok szakértelemmel, úgy gondolom függ hogy a szenzor hol helyezkedik el és mennyire megbízhatóan mér. Bár valószínűleg a gpu szenzora nem ad túl nagy mozgásteret elhelyezésben.

[ Szerkesztve ]

(#8843) Hauptmann válasza EVL2 (#8842) üzenetére


Hauptmann
addikt

Gondolom, valahol a magban van a szenzor.

Alapfelállásban szerintem mindegy, hogy egy kártya 2 fokkal melegebb, mint a másik. Inkább extrémebb tuningnál számít, de abban az esetben ugyanúgy lekerül az MSI hűtése, mint a Gigáé, aztán víz, és kalap-kabát.

Ez minőségi, nem minőségi dolog meg kb. mindegy, nem a kezemben fogom fogdosni a kártyát, hanem a gépben van, adjon képet, hozza a tőle elvárt fps-t, és ennyi. És még a zaj sem érdekel. Az meg végképp nem, hogy milyen a felhasznált műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#8844) jcs válasza gtamate2 (#8833) üzenetére


jcs
tag

Köszi! Nézegettem eleget , de ebből én sokadszorra se látom , hogy a felhasznált anyag minősége szar lenne a többi gyártóéhoz képest. :F

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8845) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Letelt a szerkesztési idő.

Én sokkal inkább a zajfetisizmust nem értem. Miért baj az, hogy játék közben hangosabb x kártya ventilátora, mint az y-é?

jcs,

Az MSI 'hűtőrácsa' a kivezetéseknél valóban igényesebb. ;]

EVL2,

Pár ezressel most drágábbak a kártyák, de az arány ugyanaz.

Miért ragaszkodtál a backplate-hez?

[ Szerkesztve ]

(#8846) EVL2 válasza Hauptmann (#8843) üzenetére


EVL2
aktív tag

Tény és való hogy sokkal jobban és igényesebben megcsinálták az msi gaming x hűtését de drágább is volt amikor vettem. Az az egy két fok különbség tényleg mindegy. Kb a gaming x annyival van jobban összerakva amennyivel (régebben) drágább volt. Én a G1-et 88.990-ért vettem akkor volt 103e a gaming x. A mostani árakkal nem vagyok tisztában. A többi modellhez meg nem akarom hasonlítani az MSI-nél mert tudom hogy sok embernek felesleges a B. Plate de nekem feltételvolt az előző kártyából nyert tapasztalat után.

Röviden azért volt olyan olcsó a G1 mert kevesebb anyag is került bele. Ennyi! Lehet hogy azóta változott az árazás. De szerintem remek ár érték aránya volt az ünnepek előtt pár hónappal a G1-nek.

[ Szerkesztve ]

(#8847) jcs válasza Hauptmann (#8845) üzenetére


jcs
tag

A saját kártyájához képest jelentette ki (Gainward GTX1060 Phoenix "GS" 6GB), hogy a Giga egyértelműen gyengébb anyagokat használ. Nem az MSI csúcsmodelljéhez. Én csak tesztekből indulok ki , amikben a Giga G1 jóval hűvösebb mint a Gainward. Biztos a gyengébb anyag és a 2 hőcső és a szar összeszerelés miatt.... :F

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#8848) EVL2 válasza Hauptmann (#8845) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nekem elkezdett lógni az előző gtx 650Ti kártyám. És alá kellet támasztanom mert kb. két év után elgörbült a nyák. Amúgy nem volt vészes sőt biztos vagyok benne hogy nem lett volna működési baja akkor sem ha hagyom lógni de azért biztos ami biztos, támasztgattam.
Simán lehet hogy ezek a gondok ma már nem fognak megjelenni pl: asus dual vagy msi oc kártyáknál de én nyugodtabb vagyok ha van b.plate. Az sem baj ha műanyag. Nekem optikailag kifejezetten tetszik a wf2 is. Bár örülök hogy fém a g1 plate. Valamivel azért jobb lehet a hőleadó képessége de biztos nem számottevő. A lényeg hogy merevítsen. ( hozzáteszem hogy lehet ez nem fontos másnak és megértem azt a nézőpontot is)

[ Szerkesztve ]

(#8849) Hauptmann válasza jcs (#8847) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mondjuk a 6+1 fázist a G1-nél nem mondanám igénytelen megoldásnak, de nincs is rá nagy szükség.

Ha majd tömegével mennek vissza a Giga kártyák gariba, akkor van alapja, hogy kevésbé minőségi, de addig szerintem nem.

Ez ugyanaz a helyzet, amikor a Honda meg a Mazda fanok elhitetik magukkal, hogy a kedvenc márkájuk 'prémium' márka, és még terjesztik is. :DDD

EVL2,

Értem. A 460 SOC-on elég nehéz hűtő volt, plusz a Fermi amúgy is meleg, de vetemedés nem volt (bp ott sincs). Lehet, ez valami egyedi dolog nálad.

[ Szerkesztve ]

(#8850) gtamate2 válasza Hauptmann (#8841) üzenetére


gtamate2
veterán

Persze elég, de attól még leadta a minőséget a gyártó az előző szériához képest, az áron viszont nem változtattak, én ennyit írtam.

(#8847) jcs: Alapból a phoenix nagyon a csendességre van benhagolva,gyakorlatilag 50 fokig nem kapcsol be a hűtés utána is csak nagyon minimális fordulaton megy a ventilátor.
Ezért csináltam neki egyből egyedi ventiprofilt, mivel még 70 %-os fordulaton is épp hogy hallani a ventiket.

Azt hogy gyengébb az anyagminősége azt a felhasznált műanyagokra értettem, de ha szerinted nem így van akkor nem láttál még más videókártyát a gigán kívül.

*Sn0w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.