Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) andy83 válasza Fityusz (#1900) üzenetére


andy83
aktív tag

Szerintem ez nem probléma, a vírusirtó frissíti magát, így nincs olyan hogy kimarad vmi...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1902) Fityusz


Fityusz
tag

értem de én ezt onnan szedtem h talált egy trójait a gépemen amit nem tudott irtani és megtaláltam az eset oldalán h az egy 2009.4 havi frissitésbe volt benne aszem .. na az lényeg olyan frissitésbe volt benne ami elvileg kimardt és ezért gondolom h igy van...

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#1903) Gabás válasza Fityusz (#1902) üzenetére


Gabás
addikt

lehet, hogy az egy másik variánsa volt, sok ilyen van

(#1904) jacksonfive válasza Fityusz (#1900) üzenetére


jacksonfive
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1905) Fire/SOUL/CD válasza jacksonfive (#1904) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ez egy igazán rövid, velős, lényegre törő, könnyen érthető HSZ volt... :))

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1906) etele34 válasza Fire/SOUL/CD (#1905) üzenetére


etele34
tag

De legalább rövid és így tényleg érthető is. :D :K

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#1907) jacksonfive válasza Fire/SOUL/CD (#1905) üzenetére


jacksonfive
tag

Későn vettem észre, hogy már megválaszolták. :DD

(#1908) Fityusz válasza jacksonfive (#1907) üzenetére


Fityusz
tag

sztem még nem igazán kaptam választ ... nemtudna vki vmit mondani??

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#1909) Fire/SOUL/CD válasza Fityusz (#1908) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

andy83 korábban megválaszolta pedig a kérdést...
Olyan nincs, hogy "kimarad" a frissítés. Ha valakinek példul fél éve fent van a gépén és minden nap frissít a NOD, Te meg a mai napon felrakod a NOD-ot és frissíted, akkor mindkettőtöknek ugyanaz az vírusadatbázisa lesz...

Az, hogy nem tudja írtani a trójait, az egy dolog. Ha már bemászik valami, akkor ez elő szokott fordulni. Van amikor a NOD nem tud mit kezdeni vele és egy másik vírusírtó meg igen, de fordítva is igaz.

Most szerintem töltsd le ezen progik valamelyikét(mindkettő Free) és frissítsd, aztán teljes rendszerellenőrzés vele.
Super Antispyware
Malwarebytes Anti Malware

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1910) andy83 válasza Fire/SOUL/CD (#1909) üzenetére


andy83
aktív tag

Te azért kicsit szakszerűbben meg tudtad válaszolni, mint én! :R

Köszi! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1911) jacksonfive válasza Fityusz (#1908) üzenetére


jacksonfive
tag

Az nem gond ha nem töltöd le valamelyik frissítést, pl. nincs a géped pár napig bekapcsolva, mert akkor legközelebb nem csak a legújabbat, hanem az összes neked hiányzót is leszedi.

(#1912) koxaman


koxaman
tag

Hellosztok olyan problémával fordulnék hozzátok - miután nekem mar minden ötletem elfogyott - hogy adott 2 Windows 7 es gép amik routerrel kapcsolódnak egymáshoz a router címe 192.168.0.1.

Egyik Windows 7 gép ami legyen KD (192.168.0.101) míg a másik Windows 7 gép neve KB (192.168.0.104). Mindegyiken azonos eset smart security 4.0 fut ! Mind 2 számítógép a workgroup tagja.

Mind 2 ön tökéletesen megy a net látják egymást lehet pingelni a másikat működik a hálózat megosztás egy darabig majd eltűnik. Amint eljön ez a hiba nem látják egymást és pingelni se lehet őket a net viszont még ekkor is működik. Persze a routert eközben mindkét gépről ellehet érni.

A KB gépen a tűzfal logjába figyelmes lettem egy sorra: portscannelése, felderíté- si kísérlet tiltása

forrás: 192.168.0.101:5668
cél: 192.168.0.104:65432

Próbáltam azt is hogy ezeket a portokat engedélyezem de nem sikerült mivel mindig más portot keres.

Angol fórumon nem akadtam rá semmi használhatóra.
Akinek van ötlete írja meg mert a KD Gépen van Backup Vinyo ami 1TB tárolóként működik úgy hogy fontos lenne.

Köszi előre is a segítséget, ha valamit információt kihagytam később pótlom.

ui.: egyetemistakén MSDNAA licence -el letölhető verzió van meg. Tehát a professzionál.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1913) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1912) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen ezzel W7 alatt már találkoztam, azon egyszerű oknál fogva, hogy az ESS4 (bár fut W7 alatt) ennek ellenére hivatalosan nem W7 komatibilis. Pár dolgot lehet tenni, kipróbálni

1. ha a W7 tűzfala véletlenül bekapcsolva maradt(és néha nem reklamál az ESS4 ez miatt), akkor kapcsold ki
2. ESS-ben a "számítógép hálózati védelmi módjának megváltoztatása" opciót állítsd át "megosztás engedélyezésére" (ha azon volt, akkor szigorúra, aztán OK, újra megosztásra és OK)

Remélem segít..

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1914) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1913) üzenetére


koxaman
tag

hát sajnos nem segített:

2009.08.29. 11:15:23 Portszkennelés 192.168.0.101:5355 192.168.0.104:54613 UDP
2009.08.28. 22:41:54 Hibás hosszúságú IP-csomag 192.168.0.101 192.168.0.104 TCP

meg mindig ezek vannak :(

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1915) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1914) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor nem a NOD32 a ludas szerintem, inkább a Router tűzfalát és a W7 hálózatfelderítés opcióját kellene megnézni...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1916) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1915) üzenetére


koxaman
tag

Speciális megosztási beállítások mind2 gépen:

Hálózatfelderítés bekapcsolva
Fájl és nyomtatómegosztás bekapcsolva
Megosztás (minden hálózati hozzáféréssel rendelkező ... ) bekapcsolva
128 bites titkosítás bekapcsolva
Jelszóval védett megosztás kikapcsolva !!!
A Windows kezelheti az otthoni csoportok kapcsolatait bekapcsolva

A D-link DIR-100 Router (Firmware Version : v1.12 )

Ki van kapcsolva ( azaz nincs négyzet bepipálva mögötte)

Firewall Setting

Enable SPI
Enable DoS Prevention

Ugyhogy ... meg mindig pass

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1917) Fityusz


Fityusz
tag

jah jo akkor mostmár értem :D köszi a segitséget :)

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#1918) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1916) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát pedig ezek a beállítások olyanok, amilyennek lenni kellenek.
Annyit látok, hogy nem ugyanazokkal a portokkal van gond, hanem "véletlenszerű".
Mást nem igazán tudok javasolni, mint hogy futtass végig teljes rendszerellenőrzést a gépen, nem-e egy sunyi kártevő próbálkozik néha, néha és akkor figyel be a szabálytalanság...

A #1909 HSZ-ben belinkeltem 2 progit(MBAM, SAS), az egyikkel legalább nézesd át teljesen a rendszert illetve valamelyik online scanner-rel is.
[Kaspersky Online Scanner]
[F-Secure Online Scanner]
[BitDefender Online Scanner]

Sajnos más ötletem nincs...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1919) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1918) üzenetére


koxaman
tag

hát nem hinném hogy vírus lenne inkább valami más, mivel mindegyik frissen van telepítve szinte. Amugy meg Malwarebytes' Anti-Malware, Spy-bot al átnéztem és semmi.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1920) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1919) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ugyebár a hálozatod összes gépére igaz, hogy tiszta... :U
Mert hogy írtad, hogy a net is meg van osztva...

Sajnos mást nem tudok már javasolni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1921) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1920) üzenetére


koxaman
tag

így van a hálózat összes gépe tiszta!

Amúgy közbe találtam egy leírást angolul de az 5. pontot nem értem.

Az angol szöveg:
Here's Your Fix
As soon as I installed ESET smart security today, I experienced network file sharing issues. Searching for a solution, I came upon this post, but unfortunately, it didn't help.

After tinkering around with the firewall settings, I figured out how to enable file sharing accross my local network while maintaining ESET's firewall protection.

1. Switch to Advanced Mode by clicking Toggle Advanced mode in the lower left corner of the main window.
2. Click on Setup tab > Personal firewall > Advanced Personal firewall setup and make sure the filtering mode is set to Interactive mode.
3. Go to Rules and zones and click Setup under Trusted zone and make sure that Allow Sharing is checked. ClickSetup under Zone and rule editor and click on Toggle detailed view of all rules
4. Uncheck the two following default rules; Block Incoming NETBIOS Requests and Block Outgoing NETBIOS Requests
5. Now create those two same exact rules again using any name of your choice by clicking New with the only difference that under Address you should only have Networks automatically marked as untrusted NOT All.

*** Please make sure that you have sharing enabled in Network Sharing Center.

Basically instead of blocking NETBIOS accross all networks including the Trusted, we're only blocking it on the public (untrusted) thereby allowing file sharing to function on your local network.

I just joined this forum specifically to post this, so I really hope it helps you guys

[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1922) Gabás válasza koxaman (#1916) üzenetére


Gabás
addikt

nekem ugyanilyen routernél az spi gyakran fagyasztott, lődd ki, hátha

a bemásolt post lényege pedig, hogy engedélyezd a kimenő és bejövő netbios kapcsolatokat az alap beállításoknál, és hozz létre egy netbiost tiltó szabályt is a "megbízhatatlan hálózatokra" (ez utóbbi nem hiszem, hogy szükséges lenne, interneten nem megy a netbios)

[ Szerkesztve ]

(#1923) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1921) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Erről lenne szó, először képben.

Szóval az a lényeg, hogy a kimenő/bejövő NETBIOS kérések tiltását nem használjuk, helyettük létrehozunk 2 szabályt, ami teljesen megegyezik a kimenő/bejövő NETBIOS kérések tiltásával(mintha lemásoltuk, klónoztuk volna "Őket"), azonban az Address(Cím) mezőben különböznek, nevezetesen, hogy nem All(Mind), hanem Networks automatically marked as untrusted(Automatikusan nem megbízhatóként megjelölt hálózatok) beállítás szerepel.
(Ahogy a lista alján látható, Én Fire_Rules_1-2 néven hoztam létre)

Azért majd írj, hogy segített-e valamit a problémádon ez a megoldás...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1924) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1923) üzenetére


koxaman
tag

megcsináltam mind a két gépen de minden maradt ugyan úgy amúgy a port scanneles akkor jön be jobban azaz 100% osan akkor lehet előidézni ha hálózati meghajtóról futtatok kisebb programot.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1925) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1924) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem akartam írni korábban(nem szerettelek volna lelombozni :DDD ), de ennek a megoldásnak nem sok köze lehet a problémádhoz, mivel nálad az a szitu, hogy egy darabig minden rendben van, csak egy idő után jelentkezik a hiba. Nos, ha én valamit letiltok, akkor az nyilván nem mehet még pl 10 percig, aztán tiltódik csak le... :N

Ha még találsz valami infót a neten és azt le kell "fordítani", abban szívesen segítek, de más ötlettel nem tudok szolgálni sajnos...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1926) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1925) üzenetére


koxaman
tag

Hát egyenlőre nem találtam semmit a neten ha lesz akkor szolok, de még azon gondolkodtam hogy az eset nek csak az antivirus részét teszem fel és tűzfalnak keresek olyat ami win7 compatibilis.

Esetleg tudsz ilyet ajánlani ? Illetve használtad már.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1927) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1926) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

hát ami külön tűzfal és W7 x64 alatt is megy?
Az outpost az ment nálam, a CIS tűzfala döglött, (x86 alatt nem tudom, nem próbáltam a CIS-t)
Van egy jó kis AV, ami támogatja a W7 x86/x64-et, BullGuard névre hallgat, 60 napos próbaváltozat alapból(ha nem regisztrálsz, akkor is 6 napig megy), az csont nélkül megy.
Talán átmenetileg célszerű lenne ezt felpakolni, mert ha eltűnne a hiba, akkor nyilván az Eset-nek van gondja(ami nem is gond, hisz az ESS4 hivatalosan nem W7 kompatibilis)

Outpost Pro(arra figyelj, hogy külön van a 32 és 64 bites változat: [link]
BullGuard(itt is külön a 32/64 bites változat): [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1928) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1927) üzenetére


koxaman
tag

hát egyik se szimpatikus és találtam megint egy leirást a port scan és az eset smart securityivel kapcsolatban. Forrás: [link] érdemes a 20, 24,25 hozzászolást elolvasni. Előre is köszi Fire :R

I too was having issues with ESS on build 7100 in not being able to reliably share out my folders. I eventually got it to work by modifying some of the settings. You can give the following a try to see if they work for you. For some, these settings may not be permanent depending on how exposed your PC is to the internet. But if you want to give it a shot, please feel free:

1) Disable TCP Port Scanning and blocking
- Go into Advanced Setup and go into the "IDS and advanced options" and uncheck "TCP Port Scanning attack detection" and "Block unsafe address after attack detection"
- The reason why I did this was because connecting to the share was inconsistent (sometimes it worked, sometimes it didn't).
- When it didn't work, I wasn't able to ping the connecting machine from my Win7 box but could ping others. I would check the ESET logs and it would indicate that a port scanning attack was detected from the originating machines
- By the way, all my machines are in the same 192.168.1.0/24 network
- This cleared up *some* problems, but not all of them

2) Enable incoming and outgoing NetBIOS requests
- Go into the firewall rule/zones editor and click on 'toggle detailed view of all rules'
- By default "Block incoming NETBIOS requests" and "Block outgoing NETBIOS requests" was enabled. So, I unchecked those. For good measure, I also unchecked the blocks for SSDP and ICSLAP but I'm pretty sure that has nothing to do with the probs I was having.

After I did this, my network shares seem to work more reliably.

However!!!

There were times when I couldn't connect to the share no matter what setting I tried. The only way I could get connectivity to the share was to reboot the Win7 machine. After that, all was OK. But being intrigued as to why this was happening, I waited until I wasn't able to connect to the share, and ran a WireShark trace on the Win7 x64 machine. Turns out I can see the netbios requests going from my requesting machine (Xbox1 running XBMC) but the netbios response that goes back to that machine contained the dreaded words "out of memory error". So it appears that somewhere in the netbios implementation of Win7 x64, there is a memory leak. Rebooting clears this up. This happens anywhere from once a day to 3 or 4 times a week.

Anyway, I hope the above post helps someone.

Keep in mind that each problem may be different, and the problems you are all reporting may not be the same issue (maybe same result/symptom, but different cause).

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1929) Fire/SOUL/CD válasza koxaman (#1928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elöljáróban annyit, hogy jobban jártál volna ha felrakod a BullGuard-ot, mert ha ott is előjön a hiba, akkor teljesen felesleges most az Eset-el bajlódni...
Itt sem fordítok, csak írom mit kell csinálni

1. pont
beállítások/tűzfal/IDS és további beállítások
a TCP-portszkennelés felismerése és a Nem biztonságos címek letiltása a támadások felismerése után lehetőség elöl ki venni a pipát.

2. pont
a kimenő/bejövő NetBIOS kérések tiltása, a kimenő/bejövő SSDP kérések (UPNP) tiltása, és a kimenő/bejövő ICSLAP kérések (UPNP) tiltása lehetőségek elöl ki venni a pipát

#24 (a többi hsz nem érdekes)
hozz létre két szabályt egy TCP protokollt a 3587-es portal illetve UDP protokollt 3540-es portal. A családi hálózatnak ezek az alap protokoll portjai

Az első két pont VESZÉLYES JÁTÉK!!!! Mivel az internetet is megosztod, ezzel egy kapu kinyílt/meggyengült a kártevők irányába... :K Csak saját felelősségre!!!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1930) koxaman válasza Fire/SOUL/CD (#1929) üzenetére


koxaman
tag

hat a veszélyes részét inkább nem probaltam ki hogy portot nyitok meg az nem működött, úgy hogy várok meg a megoldásra vagy ha megunom akkor tüzfalváltás lesz belőle.

Köszi a segítséget azért

üdv
koxaman

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#1931) picur220


picur220
veterán

Sziasztok! A probléma a következő:
Bármikor jobb klikkelek bárhova, ahol helyi menüt kell megnyitni, ott a NOD ezt írja:
c:\windows\system32\b4fm.dll - Win32/Induc.A vírus
Mit csináljak, mert törölni nem akarom, írtani meg nem lehet?

(#1932) blattida válasza JoHnni (#50) üzenetére


blattida
nagyúr

hülye vagyok...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1933) blattida válasza picur220 (#1931) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van Burn4free a gépeden, nem kell vele foglalkozni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1934) picur220 válasza blattida (#1933) üzenetére


picur220
veterán

Van b+....:Y:Y:Y És ez okozza a problémát?! :Y:Y:Y
Köszi az infót...:R

(#1935) gina100


gina100
tag

Srácok, kipróbálta már valaki ezt a fajta NOD beállítást? [link]

És ha igen, van értelme megcsinálni?

(#1936) gina100 válasza gina100 (#1935) üzenetére


gina100
tag

Senki???

:U

(#1937) Fire/SOUL/CD válasza gina100 (#1936) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem próbáltam, és akinek van lövése a dologhoz, az nem is fogja, ugyanis, NAGYON személyre ill. konfigurációhoz(hardverhez) lehet szabni a beállításokat. Aki ezt a konfigot mentette ott biztos jó volt, de másnál nem biztos(sőt biztos hogy nem)
Ilyen beállítás van bent például(egy a sokból)

<NODE NAMEVIEW="Intel(R) 82801G (ICH7 Family) USB Universal Host Controller - 27C9" TYPE="SUBNODE" DEVICE_TYPE="USB" NAME="7" CHECKED="0">
<NODE NAMEVIEW="Root Hub" TYPE="SUBNODE" DEVICE_NAME="USB#ROOT_HUB#4&amp;10c3b2a4&amp;0#{f18a0e88-c30c-11d0-8815-00a0c906bed8}" NAME="8" CHECKED="0">
<NODE NAMEVIEW="[Port1] " NAME="9" INDEX="1" CHECKED="0" />

Szerinted az Én AMD konfigomon(meg bárki más AMD konfigján) van ilyen eszköz illesztő program?(Intel USB driver :DDD )
Ugye most már világos, hogy miért nem kellene kipróbálni... :DDD
(persze ha "bátor" vagy akkor mentsd el a saját beállításaidat, töltsd be ezt, aztán meglátod mi lesz, de CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!! ;] )

Fire.

UI: Ha "ésszel" netezel, akkor a NOD32 alapbeállításai tökéletesen megfelelnek. Ha meg nem, akkor úgy is mindegy, és ez nem csak a NOD32-re igaz... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1938) gina100 válasza Fire/SOUL/CD (#1937) üzenetére


gina100
tag

Köszi a tájékoztatást ...., hát így már meggondolandó a használata. :F

(#1939) etele34


etele34
tag

Jók a NOD alap beállításai is de kis idő ráfordításával érdemes végig lapozni a beállítási lehetőségeket és elég sok helyen lehet szigorúra beállítani. Úgy meg már bőven elég és nem csak egy átlagos netezéshez.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#1940) pete_21 válasza etele34 (#1939) üzenetére


pete_21
addikt

Igen. De alapbeállításokon se rossz, egyetértek Fire kollégával. Ésszel kell netezni. Egyébként, meg ha van UAC, az igen nagy biztonságot tud jelenteni. :)

(#1941) Integra


Integra
titán

ess 4-nél melyik exe filet kell megadni msn-ben és ff-ben, hogy azt indítsa el ellenőrzéskor?
nod32-nél értelem szerűen a nod.exe volt, de smart security esetében nemtom..
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1942) Fire/SOUL/CD válasza Integra (#1941) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ecls.exe" --action=clean --log-file=ess4MSNlog.txt

Természetesen a logfile készítése nem kötelező(amúgy az ESS4 könyvtárban jön létre), valamint Nálam x64 alatt fut az ESS4, ezért a sima PROGRAM FILES...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1943) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !

Van valami megoldás erre:

ESS4 nem megy fel mert nem tud írni a registribe hiba üzenet jön

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1944) Fire/SOUL/CD válasza DeniBoy (#1943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, előfordul, de ha a kihagyás/mellőz gombra kattintasz, akkor fel kellene hogy települjön...Érdekes jelenség, mert ha az OS telepítése után rögtön, elsőként telepítem az ESS3/4-et, akkor nincs gondja a registry-vel, ellenben ha jó pár progit telepítek, esetleg frissítéseket, és ezek után próbálom telepíteni az ESS3/4-et akkor meg megjelenik ez az ablak...Még nem jöttem rá, hogy mi okozza, de mivel nálam ennek ellenére felmegy és működik, ezért nem is foglalkoztam vele...
(uninstall-nál is elő fog jönni/előjöhet hasonló probléma)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1945) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Hogy tudnám letörölni az ESS-t? Se a programok telepítése és törlésében sincs, se nem sehol. Revo uninstaller se látja és kézzel sem tudom törölni mert a háttérben fut. Kilőni meg lehetetlen a feladatkezelőben. :\

Nos?

(#1946) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#1945) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az a fontos, hogy NE a vezérlőpult/programok eltávolítása segítségével csináld, hanem a start menűből/eset/eltávolítás, bár ennek ellenére egyel feljebb írtam a registry-s dologról...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1947) Vasinger! válasza Fire/SOUL/CD (#1946) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincs a start menüben sem.

(#1948) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#1947) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Registry Workshop letölt, telepít
2. csökkentett módban OS indít
3. TotalCommanderrel(vagy valamivel) rákeresni "ESET"-re, 2 könyvtárat kellene hogy találjon, azokat a mappákat törölni
4. Registry Workshop indít, szintén rákeres a registryben az "ESET"-re, ami valóban az AV-hez tartozik registry bejegyzéseket(látni fogod a kulcsok nevéből ), szintén törölni
5. CCleanerrel(vagy egyéb más progival) az automatikusan induló programok listájáből kihúzni/törölni

Remélem segít...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1949) Vasinger! válasza Fire/SOUL/CD (#1948) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És akkor registryben pontosan mit töröljek, mert kb. 150-et talált. :F

(#1950) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#1949) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ami egyértelműen az ESET SMART SECURITY/ESET ANTIVIRUS-ra utal(ez a registry bejegyzés neve, értéke vagy hasonló, a könyvtár az ESET könyvtárra utal(c:\program files\eset) stb stb)
Ezt mindent nem tudom leírni fejből neked, de 150-et biztos nem találhat(mármint ami az AV-hez is tartozik)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.