Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) andy83 válasza Butcher-HUN (#2900) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi a részletes útmutatást, el is kezdem a törlést/telepítést! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#2902) s.malacka


s.malacka
tag

Sziasztok.
Kéne egy kis segítség.
TP-LINK WR340GD routerem van és az ESET Smart Security új 5.-ös verzióját használom.
A gondom a következő,nem tudom megnyitni a routert a böngészőben 192.168.1.1 mert ez a kép fogad:

Ha az ESET Smart Security 5-öt uninstalálom a gépről akkor megnyílik tehát ebben lehet valami beállítás vagy valami ami blokkolhatja de én sajna nem tudom ehhez kéne segítség.
Előre is köszi.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#2903) riki válasza s.malacka (#2902) üzenetére


riki
senior tag

Sajnos ezt minden TP-linkes router tulaj átéli. Most készül a javítás. Már a béta óta megvan ez a hiba.

(#2904) HZoli87 válasza s.malacka (#2902) üzenetére


HZoli87
veterán

További beállítások / Web és e-mail / Protokollszűrés / Kizárt IP-címek / IPv4-cím hozzáadása / Router IP címe (pölö: 192.168.1.1)

- Így orvosolható a probléma.

(#2905) s.malacka válasza HZoli87 (#2904) üzenetére


s.malacka
tag

:R 1000 köszönet a gyors és tökéletes segítségért,működik.. :R

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#2906) riki válasza HZoli87 (#2904) üzenetére


riki
senior tag

Van egy egyszerűbb. Csökkentett mód hálózattal. És simán beenged a router. Most próbáltam.

(#2907) s.malacka válasza riki (#2906) üzenetére


s.malacka
tag

Szia.
Köszi.
De ez miért egyszerűbb :F
Ehhez újra kell indítani a gépet nem?
És csak akkor tudok belépni ha F8 és Csökkentett mód hálózattal indítom a gépet és megint újraindítás ha normál módban akarom használni a gépet ahogy mindig használom ?

A fent említett módszerrel meg beállítottam és kész többet nem kell hozzányúlnom és akkor lépek be amikor akarok.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#2908) HZoli87 válasza riki (#2906) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt én sem értem, hogy miben egyszerűbb, mint egyszer az életben beírni 8 számot.

De amúgy köszi. :)

(#2909) riki válasza HZoli87 (#2908) üzenetére


riki
senior tag

Elnézést. Jogos a kritika :R

[ Szerkesztve ]

(#2910) s.malacka válasza riki (#2909) üzenetére


s.malacka
tag

Azért köszönöm :R jó lett volna ha a másik megoldás még nem használható.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#2911) HZoli87


HZoli87
veterán

Németeknél már ilyen is van, nagy játék függők. :)

(#2912) Szellem. válasza HZoli87 (#2911) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És ez miben különbözik a sima 2012-es AV-tól?

(#2913) HZoli87 válasza Szellem. (#2912) üzenetére


HZoli87
veterán

(#2914) krystman


krystman
őstag

Én nekem szerencsére teljesen tökéletesen működik, pedig előtte a 4.2 volt fent. Viszont azt nem értem, hogy néha miért írja ki, hogy az ESET beavatkozást igényel. Megnyitom, de semmi hiba nincs, se vírus. Egyébként akinek lassul a gépe, vagy nem úgy tölt be a gép indításkor, akkor célszerű, a Net.4-et eltávolítani a gépről, mert az tényleg teljesen belassítja a rendszert. Ez általában magától települ a Win Updateról, de a frissítések közt el lehet távolítani. Utánna gyors lesz újra.

(#2915) riki


riki
senior tag

Szépen figyel a nod hips-e. Frissítettem a Dragont /14.1/ a telepítés végén ,ugrott a nod ahogy kell. Gondolom még nem volt benne a fehér listában . :C

(#2916) HZoli87 válasza riki (#2915) üzenetére


HZoli87
veterán

Inkább a tűzfal ugrott nem de? Érzékelte, hogy programváltozás történt.

HIPS ilyenre nem ugrik, főleg nem automatikus módban ...

[ Szerkesztve ]

(#2917) HZoli87 válasza HZoli87 (#2916) üzenetére


HZoli87
veterán

További beállítások / Hálózat / Tűzfal / Alkalmazás módosításának felismerése

Példa: Comodo Dragon telepítve (14.0), szabályt létrejött hozzá (Tűzfal / Szabályok és zónák). Lefrissül az új verzióra (14.1), ekkor az első indulásakor jelzi, hogy módosult a program és ekkor engedélyeznünk kell.

Mondjuk ez nem újdonság, a 4-es verzió eddig is tudta, lehet a 3-as is.

HIPS sehogy sem lehetett. Automatikus módban ugye nem dob fel ablakot, interaktív módban pedig a telepítés elindításához is "5-6" ablak megválaszolására van szükség.

[ Szerkesztve ]

(#2918) riki válasza HZoli87 (#2917) üzenetére


riki
senior tag

Az előző verzióknál akkor mért nem nem jelezte ? :F

[ Szerkesztve ]

(#2919) HZoli87 válasza riki (#2918) üzenetére


HZoli87
veterán

4.2 biztos jelezte. Azt viszont nem tudom biztosra megmondani, hogy ennek feltétele-e, hogy a tűzfal interaktív módban legyen. Sosem használtam automatikus módban, így erről nem tudok nyilatkozni, hogy ilyenkor is jelez-e például, hogy a Firefox módosult egy frissítést követően (pölö: 4.0 -> 4.0.1).

De most már tudod, hogy az alkalmazás módosulás figyelésének nincs köze a HIPS-hez.

[ Szerkesztve ]

(#2920) HZoli87 válasza riki (#2918) üzenetére


HZoli87
veterán

Gondolom ilyen ablak volt, csak az új GUI-val és magyarul.

(#2921) Butcher-HUN válasza HZoli87 (#2911) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

:DD nem csoda nagy COD-osok meg CS-sek :DDD Ja amúgy lefordíttattam nagyjából a szöveget semmi különbség nincs a sima ESS 5 között. Megint csak egy marketing fogás amihez jól ért az ESET s elég jó közönséget célzott meg ezzel.

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2922) riki válasza HZoli87 (#2920) üzenetére


riki
senior tag

Igen. Köszi, már értem dolgot. :R

(#2923) HZoli87 válasza Butcher-HUN (#2921) üzenetére


HZoli87
veterán

Nortonnak is volt hasonló szériája. Ott sem volt semmi különbség, csak a GUI-ban különbözött. De ha erre van kereslet, akkor megcsinálják. :D

(#2924) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Az AVG IS 2012 melyik Kaspersky AV motort használja a 2011 vagy 2012? Köszi a válaszotokat előre is! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2925) Sz_Imre válasza Butcher-HUN (#2924) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

1. Szerintem topikot tévesztettél.
2. Az AVG saját motorját használja, semmi köze nincs Kaspersky-hez. Vagy nem tudom, hogy ezt hogy értetted.

[ Szerkesztve ]

(#2926) nggabi válasza Butcher-HUN (#2924) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez volt a beugratós kérdés? :))

"szenyor dzsíííí"

(#2927) Butcher-HUN válasza Sz_Imre (#2925) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Egyik oldalon olvastam és én is meglepődtem ezért gondoltam hogy itt rákérdezek. Amúgy ezt írták a programról.
The main components of AVG Internet Security:
• Anti-Virus (Kaspersky)
Antivirus detects viruses, worms and Trojans, as well as executable files and libraries in DLL, which can be potentially undesirable in the system. Anti-Virus also has an internal virus database.
• Anti-Spyware (antispyware) etc... nem sorolom végig. :U

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2928) nggabi válasza Butcher-HUN (#2927) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha tényleg kav motor van benne eléggé foghatja a gépet :))

"szenyor dzsíííí"

(#2929) McKane


McKane
senior tag

felraktam egy kis noteszgépre az ESS5-öt.
Eddig működött az "Otthoni csoport" szolgáltatás a többi Windows7-es gép és a noteszgép között,azonban az ESS telepítése óta elérhetetlen a noteszgép,csak a többi windows7-es gép látható.
Mit kell beállítani az ESS-ben,hogy működjön az Otthoni csoport az ESS mellett?

(#2931) Narxis


Narxis
nagyúr

Androidos változat nem tudjátok, hogy mikor lesz végleges? Nem találtam infot se fórumon, se honlapjukon erről.

Thanos was right.

(#2932) RpPRO


RpPRO
őstag

Asszony laptopjan 4.2.35 van. NEM lehet letorolni, nem lehet felulirni. Keeesz...
Csak ha az install 4.2.35-ost megtalalom megint. Beragtam, jojjon a barbar torles: fokozatosan kitoroltem mindent a mappajabol (sok reboot), memoriaban semmi, nem indul semmi winnel es ezek utan sem hagyja telepiteni az 5-os verziot. Juhuuu.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2933) HZoli87 válasza RpPRO (#2932) üzenetére


HZoli87
veterán

(#2934) nggabi válasza RpPRO (#2932) üzenetére


nggabi
nagyúr

windows installer cleanup ;) aztán csak óvatosan vele ;]

szerk.: zoli módszere is beválhat...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#2935) RpPRO válasza RpPRO (#2932) üzenetére


RpPRO
őstag

Tudtam, h az a megoldas, h leszedem valahonnan a 4.2.35-ot. Attol voltam paff, h igy beragadt azon a gepen a progi. Meg ilyen 'elmenyem' nem volt korabban.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2936) Kunsztler válasza HZoli87 (#2933) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!!!!

Érdemes állítani alapbeállitáson???
Pontosan mit kell beállítani????

Előre is köszönöm a segítséget.

Nexus 5

(#2937) HZoli87 válasza Kunsztler (#2936) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Érdemes állítani rajta. Ha telepítéskor nem kapcsoltad be a kéretlen alkalmazások keresését, akkor ezt tedd meg utólag, további beállítások között az összes modulnál (pl.: Valósidejű fájlrendszer védelem, Web védelem ...).

Érdemes bekapcsolni, hogy a program modulokat automatikusan frissítse a program, ezt a frissítés beállításai között találod. Ugyanitt érdemes bekapcsolni, hogy ellenőrizze bizonyos időközönként, hogy elérhető-e újabb termékverzió.

------

Következő beállítások hatással lehetnek a rendszer teljesítményére (negatív irányban), próbáld ki őket, ha nem tapasztalsz zavaró lassulást, akkor kapcsold be őket:

További beállítások \ Valósidejű fájlrendszer védelem \ Beállítások \ Futtatás közbeni tömörítők bekapcsolása

További beállítások \ Valósidejű fájlrendszer védelem \ További beállítások \ Kiterjesztett heurisztika a fájlok futtatásakor bekapcsolása

(#2938) Butcher-HUN válasza HZoli87 (#2937) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Hi! Pont ezt akartam kérdezni, de megelőztek sebaj. Azért annyit kérdeznék még hogy ezeken a beállításokon túl kell e még valamit állítani? Annyit nagy körvonalakban hogy online játszok COD 6, COD 2 stb... hogy ne offoljak annyit. Nem szeretném ha vissza fogna a ping ami ugye nagyon számít vagy a le és feltöltésemet se fogja. A rendszert így se úgy se terheli szinte észrevétlen. :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2939) Black&White


Black&White
addikt

Lenne egy kis problémám.
ESS 5 mellett, bekapcsolt tűzfal esetében nem tudok FTP kapcsolatot felépíteni.
Próbáltam a Szabályok és zónák alatt kivételként megadni a címet, de így sem akarja az igazságot.
A legfurcsább, hogy bár interaktív üzemmód van beállítva, de CuteFTP indításkor még egy db szabályt sem akart létrehozni... :(

(#2940) HZoli87 válasza Butcher-HUN (#2938) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem mást nem nagyon kell állítani, engeded a kommunikációt a játékoknak és ennyi. A teljes képernyős játékmód pedig alapból bekapcsolt állapotban van, így nem fog véletlenül se frissíteni, míg játszol. Nálam a játék kimerül a pasziánszban. :DDD

(#2941) Kunsztler válasza HZoli87 (#2940) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Köszi a választ!!

További beállítások \ Valósidejű fájlrendszer védelem \ Beállítások \ Futtatás közbeni tömörítők bekapcsolása
További beállítások \ Valósidejű fájlrendszer védelem \ További beállítások \ Kiterjesztett heurisztika a fájlok futtatásakor bekapcsolása

Neked be van kapcsolva?Nem lassítja neked a rendszer letesztelted???

Nexus 5

(#2942) HZoli87 válasza Kunsztler (#2941) üzenetére


HZoli87
veterán

Természetesen be, nálam nem lassít.

(#2943) Butcher-HUN válasza HZoli87 (#2940) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszönöm! Akkor elvégzem a leírtak szerinti beállítást. :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#2944) Kunsztler válasza HZoli87 (#2942) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Na most itt 2-darabot látok az egyik Valós idejű fájrendszervédfdelem
Beállitás -Beállitás Kiterjesztett heurisztika /DNA/Intelegensvirusdef

A másik meg ez alat További beállitás Kiterjesztett heurisztikaa fájlok futtatása.

De melyiket pipáljam ki?????

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#2945) HZoli87 válasza Kunsztler (#2944) üzenetére


HZoli87
veterán

Kiterjesztett/DNA/Inteligensvírusdefeniciók ... -> gyárilag bekapcsolt állapotban van, így csak egy marad, amit neked kell aktiválni.

(#2946) Kunsztler válasza HZoli87 (#2945) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Valós idejű fájrendszervédfdelem
Beállitás -Beállitás Kiterjesztett heurisztika /DNA/Intelegensvirusdef
Ez alapból nem volt bekkapcsolva

Nexus 5

(#2947) HZoli87 válasza Kunsztler (#2946) üzenetére


HZoli87
veterán

Az érdekes, mert visszaállítottam direkt a gyári beállításokra a programot és nálam aktív, bekapcsolt állapotban van. No mindegy.

(#2948) Kunsztler válasza HZoli87 (#2947) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Na de most én vagyok vak vagy mi :D van egy valósidejű fájrendszervédelem-beáálitás-beállitás kiterjeszttetmarhaság el alapból ninc siis bekapcsolva.Van a másik valósidejű fájrendszervédelem a menű alatt egyel további beállitás kiterjesztett heurisztika a fájlok futtaakor Na most akkor melyiket innen?Nyugi többet már nem fogok kérdezni :D

Nexus 5

(#2949) < CyberBob > válasza RpPRO (#2932) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az msconfig induló listából töröld ki majd restart és le lehet szedni.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2950) HZoli87 válasza Kunsztler (#2948) üzenetére


HZoli87
veterán

Ennél jobban már nem tudok segíteni. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.