Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) AtHoS válasza volvoguy (#1149) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez ugye mégiscsak relative, mert itt el kell dönteni azt is, hogy vagy-e annyira "hozzáértő", hogy eldöntsd amit talált egy vírusírtó az valóban fertőzés vagy csak téves riasztás esetleg a heurisztikus ellenőrzés "becslése"? Mert ugye, ha téves riogatás, akkor nem hogy jobb a másiknál, hanem....

Nálam is van pl. egy olyan fájl, amire a NOD32 sosem jelzett semmit, a mostani meg folyamatosan mondja, hogy kártékony. Az a szerencsés eset áll fenn, hogy bizton tudom a kérdéses fájlról, hogy semmi probléma nincs vele. Ha ezt nem tudnám mondhatnám, hogy mennyire szar a nod32, mert még ezt sem ismerte fel, de jelen pillanatban inkább az a helyzet, hogy a nod32 "tapasztalatból" tudja, hogy az a bizonyos fájl nem kártékony, míg a mostani talál egy olyan kódrészletet a programban ami kártékony tevékenységre utal és folyamatosan ugrál, hogy talált valamit.

Úgy néz ki egyébként, hogy sikerült rájönnöm hogyan lehet "megtanítani" az új víruskeresőt, hogy ne ugráljon folyamatosan a kérdéses programra.

ragazzo #1148 az a válasz inább kérdés lett volna szerintem, meg amúgy nem szándékosan kerülhetett elküldésre, hanem egy kis problematik léphetett fel küldéskor. Nem egy hasonló esetet láttam már.

Mod: blattida éppen megelőzőtt addig-addig fogalmazgattam :DDD és le is írta a lényegét egy mondatban annak amit írni akartam :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1152) volvoguy válasza AtHoS (#1151) üzenetére


volvoguy
addikt

várj. azt akarod mondani, hogy előfordulhat, hogy vmi oylat irt ki az antivirus, ami a rendszer máködéséhez is kellhet feleslegesen? mekkora egy szivás :W

más: akkor az hogy a nod sosem jelez, jelenzheti azt, hogy nicns is virusom? mondjuk csak spyware-m?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1153) lúzer válasza volvoguy (#1152) üzenetére


lúzer
veterán

hát neked már semmi nem jó? :((( :DDD ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1154) AtHoS válasza volvoguy (#1152) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Figy. Én semmi konkrétat nem írtam, csak megosztottam egy másik nézőpontot. Innentől mindenkinek a saját fantáziája dönti el, hogy milyen esetek lehetnek. Nade azért nem kell, hogy mindjárt elszaladjon velünk a ló. Kiindulásként: egy normálisabb vírusírtónak kutya kötelessége minimum szinten ismernie az operációs rendszer fájljait így ha azoknál bejelez (mondjuk az sem mindegy mit jelez), akkor nagy valószínűséggel valóban probléma van.

De azért ez nem ennyire egyszerű, mivel nagyon sokféle megoldást alkalmaznak a különböző vírusírtókban a rendszer megóvása érdekében. Az egyik legnagyobb előny lehet a központi adatbázisból letöltött "tapasztalatok által megtanult szabályok" alkalmazása a különböző programokra.

read-only mode on the forum

(#1155) ragazzo válasza volvoguy (#1152) üzenetére


ragazzo
őstag

Annyit még megtehetsz, hogy két online scannert is végigfutattsz, és kiderül beriasztanak-e.Ezenkívül [link]. Ide feltöltöd, és kijön az eredmény.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1156) volvoguy


volvoguy
addikt

értem. azért kérdeztem, mert állitolag az avirának sok a téves riasztása, és oylan fájlokat is megjelö, amiket nem kéne..persze erről is megoszlanak a vélemények. csak azért ha ez mégis igaz, és nem csak az avira esetében, hogy virusként ismernek fel egyes rendszerfájlokat, az nyilván nem nagyon jó...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1157) icons


icons
addikt

Hello!
Fent van a NOD32, és elkezdtem vele vírust keresni, namost ha talált is egyet, a vírusírtés pontot nem tudom elérni (ergó szürke), ez miért van?

(#1158) h_143570 válasza icons (#1157) üzenetére


h_143570
addikt

Ez valoszinuleg azert van mert a kartevo nem irthato, mert olyan szinten karositotta a filet. A masik lehetoseg, hogy nem virus volt hanem egyebb kartevo, ami nem filbe telepszik be hanem maga egy egesz file a kartevo. Mind2 esetben csak torolni tudod.

(#1159) icons válasza h_143570 (#1158) üzenetére


icons
addikt

Naja, hát általában a Win32ben van benne... Ilyenkor mit tehetek? Törlés max? De utána vissz atud jönni még?

(#1160) h_143570 válasza icons (#1159) üzenetére


h_143570
addikt

Meg szep a legtobb egesz file alapu oda telepszik be legitimnek latszo nevvel. Termeszetesen lehet teves riasztas is, igy erdemes feltolteni a www.virustotal.com -ra. Illetve ha mar itt tartunk a nod mit mondott hogy hivjak a kicsiket. Ha nem vagy biztos a dologba akkor rakasd karantenba.

Mivel a windows rendszer konyvtaraba ette be magat a kis dragasak ezert torleskor a rendszer helyere allitas eltarolhatja, onnet visszajohet.

(#1161) bdd2


bdd2
csendes tag

Sziasztok! Felraktam a nodhoz a peergurdian nevű programot és amikor feltelepítenén kiírja mintha virúsként ismerné fel pedig nem az esetleg tudja valaki mi a teendő. Előre is köszönöm.

(#1162) blattida válasza bdd2 (#1161) üzenetére


blattida
nagyúr

Válaszd a leave opciót(magyarban talán ignor vagy kihagy...)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1163) emre33 válasza bdd2 (#1161) üzenetére


emre33
addikt

mi ez a peergurdian?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1164) h_143570 válasza emre33 (#1163) üzenetére


h_143570
addikt

Tulajdon keppen egy olyan program ami tartalmazza a jogvedo szervezetek es egyebb hivatalos szerverk ip cimet is blokolja a felejuk meno komunikaciot. A listaja termeszetesen frissiteheto.

(#1165) bdd2 válasza emre33 (#1163) üzenetére


bdd2
csendes tag

peerguirdan egy olyan program mint egy tüzfal blokkolja az ipket amelyek felcsatlakoznának a gépedre.

(#1166) bdd2 válasza blattida (#1162) üzenetére


bdd2
csendes tag

Sajnos nem találtam ilyen menüpontot ahol belehetne állítnai 3.0.621-et használok talán tudnál pontos információt adni hol lehet

(#1167) blattida válasza bdd2 (#1166) üzenetére


blattida
nagyúr

Advanced setup/real time file system protection/setup/cleaning/csuszka középre...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1168) bdd2 válasza blattida (#1167) üzenetére


bdd2
csendes tag

alapból középen van.

(#1169) blattida válasza bdd2 (#1168) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor félreértés történt. Telepítés közben, amikor a nod feldobja a kis értesítő ablakát, ott válaszd a leave opciót.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1170) bdd2 válasza blattida (#1169) üzenetére


bdd2
csendes tag

Hűt sajnos rákatintok,de semmi történés nincs vissza dobja az üzeneteket küldök linket nézd meg: http://images.netbag.hu/20080222/21185277315.jpeg

(#1171) blattida válasza bdd2 (#1170) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor a korábban emlegetett csuszkát állítsd a balszélső helyzetbe. Így menni fog.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1172) bdd2 válasza blattida (#1171) üzenetére


bdd2
csendes tag

Rendben így most jó,és ettől a beállítástól nem lesz semmi probléma a jövőbe?

(#1173) blattida válasza bdd2 (#1172) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. Csak nem fog automatikusan pucolni illetve karanténbe helyezni fertőzött fájlokat, hanem kérdez.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1174) bdd2 válasza blattida (#1173) üzenetére


bdd2
csendes tag

Rendben,köszönöm a segítségedet sokat segítettél;)

(#1175) blattida válasza bdd2 (#1174) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs mit. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1176) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. kijött már magyarul a 3.0?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1177) blattida válasza volvoguy (#1176) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. Csak német, szlovák és angol nyelven elérhető, továbbra is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1178) pentium4


pentium4
senior tag

hali

lenne egy problem, jó helyre irok csak nemtom mennyire lehet iyleneket irkálni :B
szal adoot az op rendszer vista 64bit és a majdnem legujabb nod32 3.0.621 de az istenért se tudom feltenni a törést/fix et hozzá hogy müködjön az update meg a többi funkció!
valakis egitsen már, előre is köszönöm!

P4

(#1179) Noxy válasza pentium4 (#1178) üzenetére


Noxy
veterán

Szívesen: [link] :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1180) pentium4 válasza Noxy (#1179) üzenetére


pentium4
senior tag

sőt, egyből egy egész multicégnek megveszem :DDD :DDD
jó vicc, én másra gondoltam, oylanra ami nem kerül pénzbe!

(#1182) Mózsi bá


Mózsi bá
csendes tag

NOD32 vs. Peer Guardian...

Szeszt minden kedves Usernek!

Az történt, hogy a NOD32 múlt pénteki (2008.02.22.) frissítésében megjelent veszélyes objektumként a Peer Guardian2 progi mindenféle formája, ami azért is érdekes, mert legjobb tudomásom szerint más víruslabor nem jelezte ezt a problémát. Egyszerűbben szólva: az ESET szerint a pg2 víuros. A NOD32 antivir a letöltést is megakadályozza, és törli a telepítő fájlt, illetve a működő pg2-őt is "kicsinálja". A phoenixlabs gyakorlatilag azonnal reagált az eseményekre, melyben jelezte: semmiféle káros kód nincs sem a pg2-ben, sem a frissítéseiben. (Ha valakit bővebben érdekel a téma, látogasson el a honlapjukra).
Nekiláttam hát magam konfigurálni a NOD-ot, visszatettem a pg2-t is, és mikor frissítettem a NOD-ot, érdekes dolgot tapasztaltam...
Az ESET egyik IP címét blokkolta a pg2, amit eddig nem figyeltem meg.
Gondolom, mások is jártak így. Osszuk már meg egymással a tapasztalatokat.
Ha valakit érdekel a NOD kézi konfigurálása (úgy, hogy ne b...tassa a pg2t, szívesen leírom).
Szép napot mindenkinek:)

Modnak: Nem akartam új topikot nyitni, csak elbénáztam. Bocs.

(#1183) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hali, lenne egy kérdésem. A 3.0 csak nekem sokkal lassabb, mint a 2.7, vagy más is tapasztalja? Holott azt írták, "kevesebb erőforrást köt le", ja. Lehet, hogy visszaváltok a régire, pedig gondolkodtam azon, megveszem a 3.0-t, de akkor nem erőlködöm. A régit kicsit macerásabb konfigolni, de talán épp ezért kicsit okosabbnak is hat... Meg vannak kis idegesítő bibijei, de még mindig inkább az, minthogy állandóan 10-15% CPU-t egyen.

(#1184) Crystalheart válasza Crystalheart (#1183) üzenetére


Crystalheart
senior tag

UP

(Azon vagyok tényleg, hogy visszacsinálom a 2.7-et, de azért kíváncsi volnék mások véleményére...)

(#1185) Balinov válasza Crystalheart (#1184) üzenetére


Balinov
félisten

én is visszaraktam a 2.7x.xxx-et a 3-as vírusirtós változat helyett.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1186) hatol


hatol
csendes tag

Sziasztok,

Feltettem az ESET Smart Security legújabb 3.0.621-es verzióját. A NOD32 2.7-es egészen eddig jól működött nálam.

A tapasztalataim a következők:
A feladatkezelőben az ekrn.exe átlag 10-20%-os terhelést mutat.
kb. 10-20 perccel az indítás után ez felszökik akár 50-60, sőt akár 90%-ra.
Sőt egyszer váratlan újraindulást is produkált.

Magyarul teljesen használhatatlanná teszi a gépet. :O
Nincs semmilyen más vírusirtó, vagy más biztonsági alkalmazás telepítve.

Van valamilyen ötletetek, hogymi lehet a probléma, ennyire nem kéne, hogy rosszul működjön, míg egy új verzió sem. :F

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#1187) ragazzo válasza hatol (#1186) üzenetére


ragazzo
őstag

Szia!Nincs tippem mi lehet a baj.Ha bevált a régi nod32, akkor inkább ted vissza azt, és tegyél fel mellé valami tűzfalat.Mondjuk a Comodot.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1188) ragazzo válasza Crystalheart (#1183) üzenetére


ragazzo
őstag

Nos, a Te beírásod már a második itt, ami nem elégedett az új csomaggal. Valóban azt hirdetik, hogy a "régi" noddal hasonló memória és processzorigénye van (mennyiben így érthető a kevesebb erőforrással beéri mondat). Az tény, hogy a komplex csomagok többet esznek, hiszen folyamatosan figyelik a gépet és az internetet.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1189) Crystalheart válasza ragazzo (#1188) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Heh, mintha a NOD32 2.7 nem figyelte volna folyamatosan a fájlokat és a netet :D Az új verzióban (a sokkal kevesebb konfigolási lehetőségen kívül) csak állítólag fejlettebb heurisztikus kereső van, bár én nem tudom - ha a régebbivel megvoltam évekig, bekapott vírus nélkül...

Csak nehogy megszüntessék a régebbi támogatását.
Abban az egyetlen igazán idegesítő, hogy a keresésbe max. keresési területet lehet megadni, de kivételt nem.

(#1190) blattida válasza Crystalheart (#1189) üzenetére


blattida
nagyúr

Pedig meg fog szünni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1191) BlacKSouL válasza blattida (#1190) üzenetére


BlacKSouL
addikt

de vajon mi lesz előbb? a régi megszüntetése, vagy az új magyarosítása végre...
"..A biztonsági csomag, illetve a NOD32 antivírus rendszer új verziójának magyarországi forgalmazása már megkezdődött. A magyar nyelvű változat várhatóan február végén jelenik meg.."

Ha jól emlékszem először december végére igérték...aztán január végére...most február végére, miközben lassan március közepe lesz...aztán jön a karácsony, újév, és igaz lesz hogy december vége, csak nem 2007, hanem 2008 ;] Tényleg ennyire, de ennyire nehéz lefordítani magyarra?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1192) blattida válasza BlacKSouL (#1191) üzenetére


blattida
nagyúr

Az angéluson és a szlovákon kívül a többi nyelven sem elérhető a hármas nod... Szerintem a magyarítás előbb lesz, de ez koránt sem biztos... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1193) Crystalheart válasza blattida (#1190) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt tudod, hogy mikor? Szerintem akkor fogok leváltani NOD-ról, legalábbis ezen a gépen. Egyszerűen nem bírja a soksokéves 2GHz...

(#1194) blattida válasza Crystalheart (#1193) üzenetére


blattida
nagyúr

Mintha valahol az eset honlapján aztat olvastam volna, hogy az idén még lesz támogatás a 2.7-hez, de jövőre, január elsejével, megszűnne...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1195) looser


looser
addikt

Hello, erről hallottatok? Próbálta valaki?

Szerk.: pardon, így talán izgalmasabb :))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1196) blattida válasza blattida (#1192) üzenetére


blattida
nagyúr

Javítanom kell magam: a nagyobb nyelveken már van hármas nod, mi, kisebbek, egyelőre kimaradtunk, de legyetek türelemmel, lesz magyarszka is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1197) Edween válasza blattida (#1196) üzenetére


Edween
őstag

Kezd a türelem elfogyni, mert már több mint 5 hónapja ígérik a magyar verzsőnt, az oldalukon azt írják "hamarosan", én nem tudom arra felé hogyan telik az idő. :W

(#1198) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na, visszaraktam a 2.7-et, tiszta felüdülés.

Azt nem tudom, miért szedtek ki egy csomó beállítási lehetőséget a 3-ból, ha egyszer már volt a 2-ben? :F

(#1199) hdf


hdf
tag

Tuna valaki segíten?
A NOD32 2.7 adatbázisát lehet frissíteni olyan gépen, amelyik nincs internetre csatlakoztatva?
Pl. a weblapról letölthető az adatbázis? Mármint egy másik géppel, és átvinni. Én nem találtam rá utalást.

[ Szerkesztve ]

(#1200) Crystalheart válasza hdf (#1199) üzenetére


Crystalheart
senior tag

1 perc Google után ezt találtam, de csak a Google cache-ben (remélem, nem gond az angol):

Everyone is now convinced that Eset NOD32 is the best anti-virus for Windows right now, but there's only one problem with it that makes people still consider Symantec Norton AntiVirus over it: you can't simply download virus definition update files from the web and update your NOD32 locally on a PC with no internet connection. At least, it's not that easy.

Actually, NOD32 does let you update the definitions if you have a CD or DVD with the updated files, but you can't just take the files from an existing, updated installation and put it in your NOD32 folder. You need to prepare the updated signatures using a third-party tool like n32upgen, burn it on to a CD or DVD and then make NOD32 update it. But if you don't have access to a PC with an updated copy of NOD32, then what do you do?

Simply follow these instructions to have an offline update method for your copy of NOD32 version 2.7. NOD32 v3.0 comes out in just a few more days, but I'll continue to put up 2.7-compatible updates for a while, so don't worry!

-------------------------------------------------------

>>>Download the latest update files from http://rapidshare.com/users/12TMR5.
>>>Extract to any folder. You should get a folder called "nod_upd" along with the update files inside.
>>>Burn that folder on to a CD or DVD, ensuring that the folder "nod_upd" is in the root of the disc, i.e. the path to the files should read like E:\nod_upd\. This is very important.
>>>Take the disc to the PC which you want to update and insert it into the drive.
>>>Open up the NOD32 Control Center by clicking on the system tray icon.
>>>Open the "Update" screen and click on "Setup"
>>>In the "Server" dropdown list, choose the last item which should point to your CD-ROM drive. If you have multiple items there (i.e. E:\nod_upd and F:\nod_upd), ensure that you choose the drive that you inserted the disc into.
>>>Click OK to close the update setup window.
>>>Back at the update screen, click "Update now".

-------------------------------------------------------

After a brief pause, your NOD32 should be updated!

If it doesn't do that and/or it gives you an error, please ensure that you performed step #3 and step #7 correctly - that's most likely where the problem is.

You only need to do the settings once. After that, keep coming back here for monthly updates and you can skip step #7 and #8.

Update (7/10/07): If you want to update off a USB drive or a folder on your hard drive and avoid burning a disc, try the following. Warning: This requires a registry modification, so don't do this if you don't know what you're doing.

-------------------------------------------------------

>>>Download the latest update file from http://rapidshare.com/users/12TMR5
>>>Extract to the root of your hard drive or USB drive, or any other folder that you're comfortable with. Make note of the folder, for eg. C:\nod_upd.
>>>Start the Registry Editor and browse to the following key: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ ESET \ Nod \ CurrentVersion \ Modules \ Update \ Settings \ Config000 \ Settings.
>>>Under that, find the item named "SelectedServer". Change its value (default is "AUTOSELECT") to "FILE:C:/nod_upd/". Ensure that the path is the one you extracted your files into and that the slashes are forward, UNIX-style ones. Close the Registry Editor.
>>>Open up the NOD32 Control Center by clicking on the system tray icon.
>>>Open the "Update" screen and click on "Setup"
>>>At the update screen, click "Update now".

-------------------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.