Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) fap333


fap333
aktív tag

Üdv minden kedves fórumtársnak!

Van régebb óta egy problémám, de mostanság egyre inkább kezd zavaró lenni:
Bekapcsolom a gépemet, kb 2 perc amíg bootol (megjelenik az asztal, eltűnik minden induló proginak az indítóképernyője).
A probléma az, hogy ezután még 4 percig a nod 100%-ig lefoglalja a prociidőt, és nem tudok rájönni, hogy miért. Ha ráviszem az egeret a nod szemére a jobb alsó sarokban, akkor azt írja ki, hogy "Víruskeresés indítása folyamatban" .
Valakinek valami ötlet?
Paramétereim: WinXP SP3, OutpostPro 6.7 Firewall, ESET Nod32 Antivírus 4.0.474.0

Válaszokat előre is köszönöm!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#2202) g.gergo válasza fap333 (#2201) üzenetére


g.gergo
senior tag

outposttal kapcsolatosan mostanában sok bug jelentés érkezik, esetleg próbáld meg, h leszeded, vagy frissíted, és úgy nézed meg. nem biztos, h a noddal kapcsolatos a probléma.

(#2203) fap333 válasza g.gergo (#2202) üzenetére


fap333
aktív tag

Az outpostot eltávolítottam, így is volt 2-3 újraindítás, de a probléma változatlan... Változás annyi, hogy immáron a 6.7.3-as outpost van fent.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#2204) pukkancska válasza fap333 (#2203) üzenetére


pukkancska
tag

Próbáld meg, hogy a Revo Uninstaller-rel távolítod el az Eset-et. Ez megtalálja azt a pár fájlt, amit az eset meghagyott.
Majd újraindítás után töltsd le a víruskeresőt az eset.hu-ról és újra felteszed.

(#2205) M3oH válasza fap333 (#2201) üzenetére


M3oH
addikt

A hiba nem nalad van, az ujabb nodok ezt csinaljak inditaskor, pontosan mar nem tudom mifene ez, de ha rakeresel a neten, megtalalod a valaszt. Gondolom, regebbi geped van es azert zavaro, elegge megeszi a masinat. Nem tudsz vele mit kezdeni.

(#2206) anri-ur válasza fap333 (#2201) üzenetére


anri-ur
tag

Azt már próbáltad, hogy innen kiveszed a pipákat?

(#2207) BlackSeven válasza fap333 (#2201) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Összesen ennyi használható infót találtam erről az ESET hivatalos oldalán.
Mondhatni semmit. :DDD Ha tudsz kezdeni vele valamit akkor talán ez (lehet) a segítség.
Vagy nem ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2208) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

NOD32 eldobhatja a távsegítséget MSNen? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2209) McKane


McKane
senior tag

hali!

a NOD32 antivirusba lehet hangokat csempészni valamilyen úton-módon?
arra gondolok, hogyha valami vírust,spyware-t talál,ne csak ablakot dobjon fel, hanem egy előre beállított hangot játszon le..

köszi előre is!

Üdvözlettel: McKane

szerk1.: cellpeti: nemrég kipróbáltam a távsegítséget Windows XP-ben, nod32 antivirus mellett, ott nem dobta el.. :U

[ Szerkesztve ]

(#2210) pukkancska válasza McKane (#2209) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
NIncs benne ilyen funkció. :(

(#2211) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Nod32 használok már egy jó ideje,most felraktam az Imgburn nevü CD író progit,de és teljesen behalt a gépem Nod32 100% CPU load-on megy.Erre van valami megoldás?

(#2212) g.gergo válasza ToBeY (#2211) üzenetére


g.gergo
senior tag

Tedd a kivételek közé, h ne vizsgálja.

(#2213) ToBeY válasza g.gergo (#2212) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ezt hogyan kell? :U

(#2214) ToBeY válasza ToBeY (#2213) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megvan

(#2215) g.gergo válasza ToBeY (#2214) üzenetére


g.gergo
senior tag

Megjelent az ESS 4.2.40.23 verzió.

[ Szerkesztve ]

(#2216) eurolac válasza g.gergo (#2215) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Tudnál segíteni? 4.0-ról frissül magától programon belül, vagy a 4.2-t rá kell telepíteni (beállítások megmaradnak), esetleg a tiszta új telepítés ajánlott? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#2217) McKane válasza eurolac (#2216) üzenetére


McKane
senior tag

hát én remélem frissül automatán,vagy legalább jelez,hogy van uj verzió a programból.. :))

amúgy www.eset.hu :

(#2218) g.gergo


g.gergo
senior tag

Rá kell telepíteni, semmi gond nem lesz. Programfrissítések között meg nem hinném, h meg fog jelenni, de kitudja. Nálam még soha nem jelent meg egy update sem. De szerintem letölteni, telepíteni egyszerűbb.

(#2219) McKane válasza eurolac (#2216) üzenetére


McKane
senior tag

Hát én azért írtam a Sicontact-támogatásnak,szerintem holnap reggelre meglesz a válaszuk.
Ha valakik,akkor ők tudják pontosan a választ a kérdésedre..

Üdv.: McKane

(#2220) eurolac


eurolac
senior tag

Én is úgy gondolom 'józan paraszt eszemmel', (nem igazán ismerem az Eset termékeket), hogy frissülnie kellene programon belül (mint sok más biztonsági cég terméke) hiszen verzió számon belül van.(4.x)
Várok pár napot (addig legalább olvasok az új 4.2xx tapasztalatokról......lásd Avira 10) és ha nem ajánlja fel, rátelepítek.
Köszönöm, hogy reagáltatok! :R

Eurolac

(#2221) eurolac válasza McKane (#2219) üzenetére


eurolac
senior tag

Ha közkincsé tennéd itt, szerintem sokan örülnének a hivatalos állásfoglalásnak! :)

Eurolac

(#2222) joe2005 válasza eurolac (#2221) üzenetére


joe2005
senior tag

Évek óta Nod32-őt használok, de még soha sem, bár bejelöltem, frissítette automatán a programmodult.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#2223) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Megújult az ESET honlapja [link] :C :Y

(#2224) McKane válasza eurolac (#2221) üzenetére


McKane
senior tag

Íme a hivatalos állásfoglalás:

" Tisztelt xxxxxxxx!

A megoldás az, hogy eltávolítja a jelenleg gépen lévő változatot újraindítja a PC-t, majd az oldalunkról a licencadatai segítségével letölti és feltelepíti a 4.2-es verziót.

Üdvözlettel: xxxxxxxxx
Sicontact Kft

"

(#2225) pukkancska válasza McKane (#2224) üzenetére


pukkancska
tag

Hmmm.
Goldoltam, hogy ezt fogják írni. :D
Bár én mindig eltávolírom a régit, mert ki tudja, hogy a frissítés után milyen felesleges fájlok és registry kulcsok maradnak hátra.

(#2226) g.gergo válasza 78zolika (#2223) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ideje volt egységesíteni a .com arculatához. Ma már ódivatúnak számított, és nem is keltette túlságosan egy professzionális vállalalat arcképét. Kis túlzással ilyet már én is csináltam volna.

(#2227) eurolac válasza McKane (#2224) üzenetére


eurolac
senior tag

Ok! Köszönjük a fáradozásodat! :R

Eurolac

(#2228) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Mire kell beállítanom a NOD32 tűzfalát,hogy csak azt engedje be ami jó? Mert én alapon hagytam,akkor az MSN-es távsegítséget mindig "eldobta".
Tudna valaki segíteni? :U Fontos lenne

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2229) McKane válasza eurolac (#2227) üzenetére


McKane
senior tag

Nincsmit,nem volt nagy fáradtság.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2230) WonderCSabo válasza cellpeti (#2228) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd be interaktív üzenmódba!

(#2231) cellpeti válasza WonderCSabo (#2230) üzenetére


cellpeti
veterán

Értelek,de akkor meg mindig feljön az ablak, múltkor is valamire nemet nyomtam,oszt nem is tudott többé frissíteni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2232) WonderCSabo válasza cellpeti (#2231) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Zóna és szabályszerkesztőben újra be tudod állítani az alkalmazás engedélyeit.

(#2233) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Köszönöm WonderCSabo!

Írtam az ESET-nek, vagyis a Sicontact-nak amiatt amit kérdezgettem itt. 20 óra 39 perckor küldtem el nekik az emilt és 22 óra 38 perckor megjött rá a válasz! :R

Nem gondoltam volna! :R

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2234) pukkancska válasza cellpeti (#2233) üzenetére


pukkancska
tag

Ők még éjszaka is dolgoznak. ;]

(#2235) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A nod32 belűl nem lehet letiltani e-mail címeket?Mert már mindenhogy próbáltam letiltani de mindig átjön a spam.

(#2236) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok
Nod32 4.2 smart security
Minden indításnál elkezd nekem rendszer ellenőrzést csinálni amivel meglehetősen leszívja a gépem teljesítményét. Hol tudom azt beállítani hogy ne csinálja a gép indulásakor?
A másik mikor kézin indítottam kb 1.5 óra alatt jutott el 96 % -ig majd onnét egyszerűen nem ment tovább. 20 perc után leállítottam.

A másik dolog, hogy van egy Samsung pc share manager progim ami az lcd -vel kommunikálna. Ha kilövöm a tűzfalat minden rendben, ha bekapcsoloma tűzfalat megszakad a kapcsolat.
a szabályok és zónák beállításánál már mindenhol zöld pipa van , ahol csak a program vagy annak összetevőit láttam.
Szóval úgy kellene ezt használni, hogy nem kapcsolom le a tűzfalat , de hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#2237) BlackSeven válasza Gááboor (#2236) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Első kérdésedre tudom a választ. A többire majd a többiek biztosan válaszolnak.
Nos a Főablak/ Eszközök/ Feladatütemező-ben keresd meg az idevágó beállítást és vedd ki előle a pipadobozból a pipát.
..Ha jól emlékszem még rá akkor itt kell be vagy leállítani...

Másodikra csak tippem van. Törölj minden oda tartozó beállítást a tűzfalnál majd állítsd 'Interaktív' módba. Utána indítsd el azt a programot és amikor kérdezni fog a tűzfal akkor engedélyezd. Mindet amit kell. Talán így megjavul majd. De mondom, hogy ez csak tipp részemről.

[ Szerkesztve ]

(#2238) Gááboor válasza BlackSeven (#2237) üzenetére


Gááboor
tag

Köszönöm.
Kipróbálom közbe láttam fentebb a linket is talán az lesz az.
a másodikra az már próbáltam interaktív módban , de akkor sem. :F

(#2239) McKane


McKane
senior tag

Van valamilyen beállítási lehetőség arra,hogy milyen időközönként keressen frissítést a program? (mind vírusadatbázist,mind programfrissítést)

Smart Security 4.2. a program..

[ Szerkesztve ]

(#2240) WonderCSabo válasza McKane (#2239) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem találtam. :(

(#2241) BlackSeven válasza McKane (#2239) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Eszközök/Feladatütemezőben. Itt lehet állítani akár öt perces intervallumokra is a frissítés gyakoriságát. Remélem jól emlékszem még rá. :DDD

(#2242) McKane válasza BlackSeven (#2241) üzenetére


McKane
senior tag

köszönöm szépen,meg is találtam.. tényleg eszközök/feladatütemező / új hozzáadása.

(#2243) WonderCSabo válasza BlackSeven (#2241) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Itt nem is kerestem... :W

[ Szerkesztve ]

(#2244) Kam1kaze válasza mano13 (#2181) üzenetére


Kam1kaze
tag

Még márciusi kérdés volt, csak gyorsan átfutottam, én nem láttam, de lehet már válaszoltak rá.
uTorrent használata közben a böngésző (firefox) belassul nagyon, a megoldás: Beállítások --> Vírus- és kémprogramvédelem --> Webhozzáférés-védelem --> HTTP, HTTPS --> Böngészők, és itt az uTorrent előtt lévő négyzetbe x-re átváltani.
Nálam is ez volt a probléma régebben, és ez megoldotta, azóta megy rendesen mint azelőtt, teljesen akadás mentesen a böngészés.
Készítettem képet hozzá: Link

Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy szinte minden program lassabban indult el, Winamp pl. 12 másodperc mire beindul... a többi azért gyorsabban, de azokra is kell várnom.
Két napja próbálgattam állíthatni nod-ot (v.4.2.40.23.) hátha megoldom valahogy, sikerült is, most már minden pillanatok alatt elindul gépen.
Viszont ehhez ki kellett kapcsolnom Valós idejű fájlrendszervédelemnél az ellenőrzést a "Fájlok létrehozásakor" résznél.
Ez mennyire lehet veszélyes? Mert a többit bepipálva hagytam, és netről való letöltésnél is vizsgál a nod.
Meg a kiterjesztett heurisztika használata fontos-e?

(#2245) pukkancska válasza Kam1kaze (#2244) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
Nos mérlegelnek kell, hogy melyik választás a helyes neked.
A kiterjesztett heurisztika azt jelenti, hogy olyan kártevőket is képes felismerni, ami a vírusdefiníciós fájlokban nincsen. Pl. olyat fájlokat is megjelölhet, ami nem biztos, hogy vírus, csak a tevékenysége, programkódja alapján azt feltételezi róla.
Manapság nagyon ritkán fordul elő fals riasztás.
Személy szerint én ajánlom neked, hogy legyen bekapcsolva, csak ennek a hátránya (mind írtad) nagyon megjogja a gépet.
Ha nem szoktál érdekes, gyanús, krekkelt stb.. fájlokat letölteni akkor tulajdonképpen kikapcsolhatod.
Ha viszont sűrűn töltesz le ezt-azt (mint pl. utorrentel) akkor érdemes bekapcsolva hagyni.
Bár nekem első a védelem és utána a teljesítmény, mert 5-10 mp-t tudok várni egy programindulásra, de véletlenül kifogni egy vírust, és újratelepíteni a rendszert már macerás, a rengeteg beállítás miatt.

(#2246) Kam1kaze válasza pukkancska (#2245) üzenetére


Kam1kaze
tag

Aham, akkor most már tudom mit jelent pontosan a kiterjesztett heurisztika.
Csak valós idejű fájlrendszervédelemnél kapcsoltam ki, de akkor inkább visszakapcsolom, mert úgy se az fogja jobban a gépem, az csak kicsit lassítja a dolgokat.

Viszont az ellenőrzést a "Fájlok létrehozásakor" résznél jelöletlenül hagyom, mert az okozza a legnagyobb lassulást, amit írtam is. Azt gondoltam ez a rész arra van, ha pl. letöltök valamit, mert ugye akkor hozok létre fájlt a merevlemezen... de azt néztem hogy minden letöltésnél ettől függetlenül ugyan úgy ellenőrzi a vírusokat, akkor ebből csak nem lehet gond.

Kösz a gyors választ :)

(#2247) mano13 válasza Kam1kaze (#2244) üzenetére


mano13
csendes tag

Köszönöm a választ ez volt a megoldás. :DDD

(#2248) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az mitől lehet hogy eddig fent volt a sima Nod32 és frissitett rendesen.Most felraktam Smart Security-t és nem frissít magától csak ha én rányomok hogy frissités.

(#2249) BlackSeven válasza ToBeY (#2248) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Próbáld meg azt, hogy kiüríted a 'Frissítési gyorsítótárat' (sokszor szokott ez segíteni ilyen esetekben), majd indítasz egy manuális frissítést (ez minden képpen szükséges) és utána figyeld meg, hogy fog-e automatikusan is frissíteni majd a továbbiakban. Kellene neki ettől kezdve majd.

Egyébként miért cserélted le a NOD32-öt az ESS-re? Csak a plusz tűzfala miatt?

[ Szerkesztve ]

(#2250) ToBeY válasza BlackSeven (#2249) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért mert állandóan kapok spam-et egy képslap küldő oldalról,kiváncsi vagyok hogy ez megfogja-e. És persze + tűzfal miatt talán jobb mint a windows-os

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.