Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziszatok!

Van némi problémám a NOD32-vel (3.0).
Ha bent vagyok hálóban, másik gépekkel összekötve nem látom őket, nem bírok adatokat áthúzni. Ha játszunk akkor is csak akkor látom ha kikapcsolom a NOD tűzfalat de érdekes módon ha azt kikapcsolom akkor se látom a többieket míg ők látnak engem. Mi a hiba???? Mit kell beállítani?
Netscannerrel látok mindenkit de én a Totalcommandert szeretem.

(#1602) spyduck válasza spyduck (#1601) üzenetére


spyduck
nagyúr

up :F

(#1603) WonderCSabo válasza spyduck (#1601) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Válts Hozzáértő módra. Beállítások-> Tűzfal -> A számítógép hálózati védelmének módjának módosítása -> Megosztás engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

(#1604) spyduck válasza WonderCSabo (#1603) üzenetére


spyduck
nagyúr

eddig is így volt és mégsem jó!

(#1605) LaMotta válasza spyduck (#1604) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Vista-t használsz, Kémkacsa...?

(#1606) hemaka válasza spyduck (#1604) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lődd ki a windóz és a NOD tűzfalát magában a programban, illetve a halózati kapcsolatok, helyik kapcsolat tulajdonságokban is szedd ki a pipát, úgy menni fog, engem is megszívatott ez a dolog.

(#1607) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok.
Egy fura jelenségre szeretnék segítséget kérni. Bootolás után nem tudok kapcsolódnia netre. Ha bemegyek a nod menüjébe és átváltom vagy interactiv , vagy automatic módra, akkor utána működik. Mindegy, hogy melyiket állítom be a lényeg, hogy át váltsam valamelyikre mert csak utána kapcsolódik. Sokáig azt hittem a hálókarival van valami, de az csatlakozik. Ezt a műveletet mindes eggyes indításkor el kell játszanom, mondom mindegy melyik módban hagyom. :F

[ Szerkesztve ]

(#1608) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Vmi nagy gáz van ESS 3-al. Kilőttem az összes más védelmet (Windows Tűzfal, Win Defender) és az ESS mégis összeakadt vmivel. Cfost is leszedtem, így is rossz volt. Az volt a probléma, hogy az összes net kommunikációt letiltotta, kivéve a torrentet. A ESS 4 Betaval semmi gond nincsen, most azt használom, a Cfost is visszaraktam, ESS 4 mellett semmi baj nincs.

(#1609) cyberfly


cyberfly
csendes tag

Üdv mindenki!

A következő a gondom a 3,0-val. (lehet hogy írtátok korábban én visszaolvastam 1 picit csak nem találtam.... ha mégis ott van elnézést)

ADSL internetem van, és induláskor nagyon lassan tölti be magát a nod-ot (kinnt van az indítóképrernyő)
Ezt több gépen is tapasztaltam! Ahol viszont router van ott egyből elindul, nem kell várni semmmit!
Valami hálózati beállítás lehet a probléma?

Akinek van valami ötlete az légyszi írja le!

Előre is köszi!!!!!!

(#1610) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Tudtok mondani egy jó NOD32 3.0 és egy firewall párosítást?

(#1611) Tosee válasza b1sti (#1610) üzenetére


Tosee
őstag

ha fizetősre gondolsz akkor Outpost, ha ingyenesre akkor Comodo 3.0... (jelenleg csak angol), Online Armor Personal Firewall 3.0..., PC Tools Firewall Plus 5.0.

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1612) Narxis válasza b1sti (#1610) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért nem jó az ESET Smart Security?

Thanos was right.

(#1613) castor7848


castor7848
csendes tag

Üdv

Lenne egy problémám, a nod bejelentkező képernyője túl sokáig látható bekapcsoláskor, megpróbáltam egy IP címet beállítani a hálózati interfészre a hivatalos honlap szerint [link], de ilyenkor nem tudok internetezni.
Nincs esetleg valami ötletetek?

(#1614) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Lehet már sokszor volt szó róla, de hol tudom beállítani a NOD32 3.0 verzióban, hogy ha talál egy általa vírusnak titulált fájt, ne törölje? Mert van 1-2 progim, amire azt hiszi állandóan... Nem találom erre az opciót! :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1615) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Nemrégiben a számítógépen visszaállítottam az időt egy program erejéig és most meg visszavettem a mai dátumra.
A Nod azt írja most ki, (Védelem állapotánál) hogy a virusdefiniciós bázis elavult és pirosan jelenik meg a tálcán.
A frissítések résznél pedig azt írja, hogy a virusdefiníciós adatbázis naprakész.

Hogyan tudnám ezt megváltoztatni? (A licenc még 2010.06-ig van)

Live poor, die ritch.

(#1616) tupacamaru válasza SP!T (#1614) üzenetére


tupacamaru
veterán

Setup->Antivirus and Antispyware->Real-time file system protection->Configure->Real-time file system protection->Setup->Cleaning->No cleaning. Az ESS-ben itt kell asszem. :B Próbáld ki hogy az antivirusban vannak-e ilyen opciók, szerintem lennie kell. :R Ha nem nyert akkor SRY. :U

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1617) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tegnap leszedtem az ESET honlapjáról egy 30 napos próbaverziót, de ma már nem tudom manuálisan frissíteni, mert nevet jelszót kér... Ez miért van? :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1618) pete_21


pete_21
addikt

Hello!
Vistát használok NOD32 3.0.684-el. A progléma bizonyos időközönként jön elő. Ha rákattintok a gyorsindítási programok kettős nyílára, akkor kiadja a programlista fehér keretét, de a programok nem jelennek meg, kb. 20 másodpercre lefagy a Start menü /az Asztal, és a progik működnek/, ha rámegyek a Start menüre, ki is írja, hogy nem válaszol, a részletekhez ezt adja: Várakozás az alkalmazásnévre: ekrn.exe:AmonPort.
A Feladatkezelő szerint is az ekrn.exe 50%-os CPU-t használ. A NOD vírus és kémprogramvédelem/Kivételek résznél hozzáadtam a QuickLaunch mappát, de nem oldotta meg a gondot. Tudnátok segíteni?
Előre is köszi

(#1619) gyáliSanyi válasza gyáliSanyi (#1615) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Megoldódott!

Live poor, die ritch.

(#1620) zenefan válasza LLKobe (#1617) üzenetére


zenefan
aktív tag

No ezt én is észrevettem, de a régi 2.7-es krekkelt verziójánál, az összes szervernél már kódot kér.
Lehet hogy eddig tartott a NOD32FiX.v2.2 hatása?
Sőt arra is gondoltam hogy a Nod32 2.7-es verzióhoz idáig biztosították a supportot, jól sejtem?

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1621) LLKobe válasza zenefan (#1620) üzenetére


LLKobe
veterán

Sikerült megoldanom:) Viszont ezeket a krekkes dolgokat ne nagyon irkáld ide mert még kitiltanak. Én csak azt nem értem egy 30 napos próbaverzió miért nem enged frissíteni már másnap.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1622) Joci10 válasza LLKobe (#1621) üzenetére


Joci10
őstag

A 30 napos próbaverziókkal mostanában erőteljes gondok vannak. Nálunk már több, mint egy hete van ez a hiba, és több gépen is jelentkezik. Megoldás az lett, hogy a 4.0-s bétát raktuk fel; az jelenleg működik; valamint egy másik gépen még ki lett próbálva a 2.7-es régebbi verzióra való visszatérés (elsőre az is működőképesnek tűnik, de lehet, hogy csak időlegesen, mivel a 3.0-nál is újratelepítéskor lehetett frissíteni, de utána 1-2 nappal már nem).

(#1623) Narxis


Narxis
nagyúr

ESET 4.0 RC változat:

Tölthető: Innen.

Thanos was right.

(#1624) pete_21


pete_21
addikt

Lenne egy fontos kérdésem: valamelyik héten kiírta a NOD32-m a gép indulása után, hogy a rendszer lehet, hogy veszélynek van kitéve, és ha megnyitom a főablakot, ezt írja:
"A vírusvédelem le van tiltva
A víruskereső inicializálása nem sikerült. Az ESET NOD32 Antivirus moduljainak
többsége nem fog megfelelően működni."
Ugyanakkor a "Vírus- és kémprogramvédelem" ki van pipálva, mivel engedélyezve van. Hiába tiltom le, és engedem vissza, nem jó. Restart után is ugyanez. amikor múltkor csinálta, feltettem helyette a legújabb verziót, de most ezzel is csinálja... Telepítsem újra a NOD-ot? Vagy akkor már rakjam a 4.0 RC-t? Az hátha nem csinál ilyet... ;)
Ui.: Vista 32 bitem van.
Előre is köszi a segítséget.

(#1625) Narxis válasza pete_21 (#1624) üzenetére


Narxis
nagyúr

Telepítsd újra.

Thanos was right.

(#1626) pete_21 válasza Narxis (#1625) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ, közben újratettem. Most működik, de nem tudom meddig. A 4-es RC mennyire megbízható? Vannak benne ismert fontosabb bugok?
Ui.: Erre tudsz válaszolni?

(#1627) Narxis válasza pete_21 (#1626) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen jó az RC ha nem zavar, hogy angol nyelvű.

Olyan hibával még nem találkoztam, nem tudom mi baja lehet. Esetleg telepítsd újra azt is, de szerintem az nem fog segíteni. Végső esetben próbáld meg.

Thanos was right.

(#1628) pete_21 válasza Narxis (#1627) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, azért köszi a választ. Már több 3.xx-es verzióval is csinálja rendszeresen, azóta többször lett frissítve/újrarakva a NOD, és nem segített. A 4-est kipróbálom akkor majd, de lehet, hogy Win reinstall is lesz belőle, mert történt más furcsaság is... Lehet, hogy jobb lenne egy friss rendszerrel indítani... :)

(#1629) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Van egy problémám a NOD32-vel,kb 20-30x már felraktam külömböző gépekre gond nélkül,azonnali frissítéssel elindult.
Most viszont egy Gericom lapinál ezt a hibaüzit adja ki:
"Hiba történt a program modulok frissítése során (nem lehet kicserélni a jelenlegi fájlt)"
Már a NOD32 oldalán a leírtakat kipróbáltam nemhasznált,3x telepítettem újra de semmi,másik gépről amin működik átmásoltam a mappát akkorsem jó.
Valaki tudna megoldást rá az megköszönöm.

(#1630) joe-ker válasza joe-ker (#1629) üzenetére


joe-ker
senior tag

Xp újratelepítéssel megoldódott. :))

(#1631) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Eredeti NOD-om van és az lenne vele a gondom, hogy mikor elindul a gép 1,5 percet kell várnom, hogy eltünjön a Nod "felirat" a monitorról és csak azután tudok csatlakozni az internethez, sőt addig még a mappákat se nagyon engedi megnyitni, de mikor eltűnik akkor minden megy rendesen.

Hogy oldhatnám meg, másoknak a kép hamar eltűnik a monitor közepéről.

Live poor, die ritch.

(#1632) Narxis válasza gyáliSanyi (#1631) üzenetére


Narxis
nagyúr

Milyen géped van? Milyen verzió a Nod? Milyen op. rendszer? Mi indul még a Nod mellett a Windows-zal?

Thanos was right.

(#1633) gyáliSanyi válasza Narxis (#1632) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

3.0.667.0-ás verzió (másnak is ez van és mégis gyorsabb).
2,7 GHZ duplamagos proci (C2D) 3 GB RAM, Eredeti windows XP SP3-as frissítéssel.

Amúgy csak az MSN indul el, de az is amikor a Nod képe lement.

Még annyit, hogy amikor újra volt telepítve a windows és a nod-ot rátettem akkor is várni kellet vele a bekapcsolásnál.

Live poor, die ritch.

(#1634) Narxis válasza gyáliSanyi (#1633) üzenetére


Narxis
nagyúr

Próbáld felrakni a 3.0.684, ez a legfrissebb, eset.hu-ról letöltheted. Szerintem nem a Nod hibája, Futtatásba írd be, hogy msconfig és nézd meg milyen felesleges dolgok indulnak a rendszereddel. Ha nem vagy biztos benne, hogy mit tilthatsz le akkor másold be ide a nevüket.

Thanos was right.

(#1635) Syde válasza gyáliSanyi (#1631) üzenetére


Syde
tag

Statikus IP címet kell beállítani a hálókártyának. És megoldódik a probléma.

Szerk: Feltételezem ADSL neted van. És a modem bride módban van.

Más:

Jómagam is ESET Smart Security-t használok legálisan, mivel havi rendszerességgel vásárolom többek között a PC Worldöt így, havonta kapok licenc kulcsot. Viszont van egy nagyon kellemetlen hibája az ESET SS-nek. Ha lusta vagy (már pedig én az vagyok) és a lejárati időn túl újítod meg a licenc-cet, akkor bizonyos portokat önkényesen letilt, (amiket nem lehet engedélyezni utána) illetve az USB eszközöket, főként a pendriveokra való írást képes megbénítani. A probléma nem egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Narxis válasza Syde (#1635) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezért sárgul be az ikonja figyelmeztetés céljából 14 nappal a lejárat előtt. Mondjuk ez akkor is szemétség, bár lehet nem szándékos. Arra tudok gondolni, hogy ugye ha lejár a licenced akkor nem frissül az adatbázis, nem tud hatékonyan védeni ezért biztonsági okokból tiltja a netelérést.

Thanos was right.

(#1637) gyáliSanyi válasza Syde (#1635) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi! Ez megoldotta a dolgot, most már 20 mp.-n belül tudok csatlakozni és mintha az oldalak is kicsit gyorsabban töltenének be.
ADSL-em van, de a későbbiekbe nem fog valami gondot okozni, hogy a szolgáltatóm időközönként új IP címet "ad"?

Narxis Neked is köszi, néztem, de nem indul csak pár program, de azok is szükségesek szóval nem az volt a gond.

Live poor, die ritch.

(#1638) Narxis válasza gyáliSanyi (#1637) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs mit, örülök, hogy megoldódott. :)

Nekem is ADSL-em van, de ilyen problémám még nem volt. :S

Thanos was right.

(#1639) Ennn


Ennn
csendes tag

Sziasztok!
Problémám: hirtelen sok trójait-vírust kezdett el találni a Nod32 (2.7).
Azt olvastam, hogy ezek egy része lehet téves riasztás is (kiterjesztett heurisztikus keresés be van kapcsolva).

Ha ilyeneket ír ki, hogy "valószínűleg ismeretlen NewHeur_PE vírus [7]" olyan program telepítőjénél, ami régebbi, és mindig gond nélkül használtam, akkor joggal gyanakszom, nem? Emiatt az össze "valószínűleg módosult" meg "trójai módosulat" üzenet gyanús lett nekem...

Hogyan különbözteti meg az ember a valódi riasztást a tévestől? A fájlok karanténba lettek helyezve. Milyen másik megbízható programmal lehet ezt eldönteni? Az működni fog átnevezett és karanténba helyezett fájlon is? Ha pedig téves, visszamásolom a fájlt a telepítőkönyvtárba, visszanevezem és kész?

Bocs, kicsit sok a kérdés, csak ilyennel még nem találkoztam.

(#1640) Tosee válasza Ennn (#1639) üzenetére


Tosee
őstag

"Hogyan különbözteti meg az ember a valódi riasztást a tévestől?"

töltsd fel ide a fájlt és több vírusirtó által megvizsgált eredményt láthatod, valamint %-os arányban is!
Ez segít eldönteni, hogy téves riasztás-e, vagy netalántán pozitív!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1641) blattida válasza Ennn (#1639) üzenetére


blattida
nagyúr

Valószínűleg. Kaspersky online keresőjével ellenőrizheted, illetve feltöltheted a virustotalra is.
Ha téves, simán visszarakhatod őket, működni fognak... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1642) Ennn válasza Tosee (#1640) üzenetére


Ennn
csendes tag

Kipróbálom köszi :)

(#1643) Ennn válasza Tosee (#1640) üzenetére


Ennn
csendes tag

Hát ez tanulságos volt. Egyértelműen nem tévedett a Nod32, én voltam naiv.
Ahol csak a karantén-fájl van meg (más kiterjesztés) ott is felismeri és trójainak találja több kereső is a fájlt. Ijesztő belegondolni, hogy valamit évek óta használok, és most derül ki, hogy már eredetileg sem volt kóser...

Amit nem értek, hogy ha valamit állítólag karanténba helyezek (többmegás .zip), miért van mégis ott, ahol volt?

(#1644) Tosee válasza Ennn (#1643) üzenetére


Tosee
őstag

mert vannak olyan vírusok, amik létrehoznak több fájlt aktiválódásuk után! Ez lehet pl. zip fájl is! Ha be van kapcsolva a rendszer visszállítás, akkor előfordulhat, hogy nem az a fájl a vírus, csak egy töredéke... és így hiába rakod karanténba, újra létrehozza, vagy visszaállítja magát!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1645) pete_21


pete_21
addikt

Megérkeztek a 4.0-ás végleges változatok. Smart Security és Antivirus is.

(#1646) Narxis válasza pete_21 (#1645) üzenetére


Narxis
nagyúr

Már szedem is és rakom fel!

Thanos was right.

(#1647) pete_21 válasza Narxis (#1646) üzenetére


pete_21
addikt

Én is rakom fel mindjárt :)
Hátha itt nem merül fel az a probléma, hogy időközönként a QuickLaunch megnyitásakor várakoztatja a tálcát...

(#1648) nova001


nova001
senior tag

Hello

2 napja vírust/spyware-t írtok a gépről... NOD-al és Spywaredoctorral leszedtem már mindent ami fenntvolt, erre ma ez a köcsög megjelent, és hiába zárom be percenként előugrik ilyen szövegekkel :@.
Google-n utána néztem hogy mi lehet ez és ahogy gondoltam spyware, NOD nem látja. SWDoctor megtalálja de hiába írtom ki vele mindig újra előugrik. Antivirus2009-et letudtam vele szedni de sztem ez megint vmi AVS féleség lesz. Aki találkozott már ezzel a g*civel írjon hogy lehetne megszabadulni tőle :!: :!: :!: Köszönöm szépen

Spywaredoctornak vmi baja van az msupdater -el, sztetek? :roll:

Kép

(#1649) pete_21 válasza nova001 (#1648) üzenetére


pete_21
addikt

Superantispyware-t és Malwarebytes Antimalware-t lefuttattad?

(#1650) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Nektek működik a programösszetevők frissítése?
Nekem 2.70 és a 3-as verzió még sosem frissítette magát, pedig be van állítva, hogy kérdezzen rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.