Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) TIT válasza Jack Oneill (#6000) üzenetére


TIT
veterán

Akkor lehet ua.
Máskor is csinálta aztán jó lett.

(#6002) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Frissítettem a NOD32 Antivirus-omat (nem mókolt, az eset.hu-ról lett letöltve - a cég, ahol dolgozom, viszonteladó, így van rá néhány licencünk) 10.0.390-ről 10.1.204-re. Ahogy megtörtént a frissítés, rögtön haldokolni kezdett a Windows 8.1 - kékhalál, fltmgr_file_system problémával. A minidumpot végigböngészve úgy tűnik, hogy a NOD32 öszeakad az fltmgr.sys-szel. Uninstall és a 10.0.390 visszarakása után egyelőre megszűnt a gond, legalábbis azóta nem volt kékhalál.

Más is belefutott ebbe, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés?...

Beren

(#6003) Jack Oneill válasza Beren (#6002) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Van mar ujabb. 10.1.210 probald meg azt. Nincs fent eset oldalan, de az elozo frissitesrol manualisan ramegy.

(#6004) Beren válasza Jack Oneill (#6003) üzenetére


Beren
tag

Kösz a választ. Azt hiszem, megvárom, amíg az új felkerül letölthetőként - a 10.1.204 szinte azonnal elszállt, inkább nem próbálkozom a frissítéses megoldással... :D

(#6005) Szellem. válasza Beren (#6004) üzenetére


Szellem.
nagyúr

eset.com oldalról töltsd le az online telepítőt. Azzal minden esetben a legfrissebb jön le!
Nálam most a 10.1.210.4 jött le.

(#6006) TIT válasza Szellem. (#6005) üzenetére


TIT
veterán

Sokáig a 204 jött le.

(#6007) turtomi77


turtomi77
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni Nekem abban, hogy a nod32 miért nem akar frissíteni?
Találkozott már vki ilyen hibával?

Leragadt egy ponton.

"legutóbbi sikeres frissítés: 2017.06.22."
"a vírusdefiníciós adatbázis verziója: 15097 (20170316) "

és innen nem hajlandó frissíteni, holott már van frissebb verzió is. 15755 verzió
"nem szükséges frissíteni - naprakész "

előre is köszi

(#6008) Jack Oneill válasza turtomi77 (#6007) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Beállítások, frissítéseknél ürítsd a gyorsítótárat, elvileg megoldja.

(#6009) turtomi77 válasza Jack Oneill (#6008) üzenetére


turtomi77
csendes tag

Megpróbáltam, de sajnos azzal sem sikerült. :(

(#6010) Jack Oneill válasza turtomi77 (#6009) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ujratelepitest probaltal?

(#6011) pvt.peter válasza turtomi77 (#6007) üzenetére


pvt.peter
őstag

A legújabb (v10.1.204) van fent?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6012) TIT válasza pvt.peter (#6011) üzenetére


TIT
veterán

Nem az a legújabb.

(#6013) Szellem. válasza pvt.peter (#6011) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez a legújabb: 10.1.210.4

(#6014) tjsz válasza turtomi77 (#6009) üzenetére


tjsz
senior tag

A frissítés típusát állítsd át "tesztelési"-re, frissítsd be, utána vissza "Rendszeres"-re, majd itt is frissítsd be. Innentől kezdve menni fog.

Egy kis segítség

(#6015) pvt.peter válasza Szellem. (#6013) üzenetére


pvt.peter
őstag

jogos, elnézést

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6016) turtomi77


turtomi77
csendes tag

igen, próbáltam az újratelepítést is, de nem oldotta meg a problémát.

a jelenlegi verzió 10.1.204.4

(#6017) turtomi77 válasza tjsz (#6014) üzenetére


turtomi77
csendes tag

Isteni vagy, csoda történt!!!!

Megcsináltam az átállítást és működik!!!! :)

Hálás köszönet!

(#6018) tjsz válasza turtomi77 (#6017) üzenetére


tjsz
senior tag

Nincs mit! Csak állítsd is vissza! (rendszeresre!)

(#6019) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Amúgy HUN országi chip ujságos eset vagy bármilyen kód, használható szlovákba? Vagy minden országra a saját chip magazin kell, vagyis abból kell a kód ?

(#6020) GEPESZ66 válasza Ga3rieL (#6019) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csak Magyarországon használható.

(#6021) Ga3rieL válasza GEPESZ66 (#6020) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Köszi, akkor SK-ul kell keressek.

(#6022) HZoli87


HZoli87
veterán

Most frissült:

- Better support of software for visually impaired persons
- Internal improvements and fixes (e.g. "Pause protection" option is back in the tray icon menu)

(#6023) TFSi válasza HZoli87 (#6022) üzenetére


TFSi
őstag

Nekem megjavult a teljes képernyős kiterjesztéskor dobott hiba és a programfrissítés-kereséskor fellépő akadás, vagyis üresen maradt a szoftver verziószámát és naprakészségét feltüntető rész. Csak akkor írta ki, ha kikattintottam a baloldali menüsorba. :)

Új verzió: 10.1.219

Örökös kérdés: a ransomware elleni védelem javult-e a frissítéssel?

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6024) HZoli87 válasza TFSi (#6023) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem nem.

(#6025) Jack Oneill válasza TFSi (#6023) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jaja, lefrissítettem én is :)

Amúgy mi a baj a zsarolóprogramok elleni védelemmel? Vírusirtó topikban kollégák tesztelték ezen védelmét és helyt állt.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Kékes525 válasza TFSi (#6023) üzenetére


Kékes525
félisten

ESET Windows home products versions 10.1.219 have been released

" Changelog

Better support of software for visually impaired persons

Internal improvements and fixes (e.g. "Pause protection" option is back in the tray icon menu)"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6027) TFSi válasza Jack Oneill (#6025) üzenetére


TFSi
őstag

Keress rá kérlek a Youtube-on pár tesztvideóra "eset ransomware protection" kulcsszó alatt. Van úgy, hogy felismeri, csak hagyja szétfertőzni a gépet, vagy esetleg fel sem ismeri, legfeljebb adatbázisból. A 0 napos ilyetén kártevőkkel jóformán tehetetlen volt eddig.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6028) ƵøŁĭ válasza Jack Oneill (#6025) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ne egy emulator fájlra alapozd .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6029) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#6028) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem az emulatorra gondoltam. Petyatol kezdve, cerber3, crypto stb egy csomo mindennel tesztelte rokafiu kollega.
En olyan tesztre alapozom, ahol a kollega mindemt bekapcsolt. Nem a videokra, ahol a felenel meg a veszelyes alkalmazasok keresese sincs bekapcsolva. Ettol fuggetlenul nem a program vedelmeben beszeltem, de nem is ellene. Kivancsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#6030) ƵøŁĭ válasza Jack Oneill (#6029) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

"Eset ESS9 - Minden kártevőt megfogott, a tegnapit is azonnal letörölte, csak egy fájnál kérdezett és a felajánlott törlési műveletet választottam."

Ha nem ismeri fel szignatúra alapján akkor jön elő a gyenge pont .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6031) Jack Oneill válasza TFSi (#6027) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Rakerestem. De eddig csak olyat latok, hogy mindent blokkol.

(#6030) LiLxWaYnEx
Es ez miert baj? Jelzett, nem beengedte.

[ Szerkesztve ]

(#6032) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#6031) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na egy orosz videot talaltam, ahol nem blokkolt. De ez is kerdojeles szamomra, mert a cerberrol van szo, amit mashol meg blokkolt. Lehet itt tesztelte a 0.napi vedelmet?

(#6033) TFSi válasza Jack Oneill (#6032) üzenetére


TFSi
őstag

Van több videó is, ahol nem járt sikerrel és a cerbert eltérő tesztelőknél sem ismerte fel. Csatolok egy pár linket, mellőzve a negatív elfogultságot:

[link]
[link]
[link]
[link]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6034) Jack Oneill válasza TFSi (#6033) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszi, otthon megnezem majd. De mar elore latom, valamelyik funkciot tuti nem kapcsolta be a tesztelo :D Mert ilyet sokat lattam. Direkt arra kivancsi, hogy egy adott vedelmi modul nelkul mennyire ismeri fel a fenyegetest(baromsag azert vannak a modulok). De megegyszer koszi, este meg fogom nezni oket.

(#6035) Jack Oneill válasza TFSi (#6033) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hat megnyugodhatsz. A video nagyon santit. Eloszor is csak ketto videonal mutatja meg a program reszletes beallitasait. Masodszor ahol megmutatja, ott sincs bekapcsolva a teljes vedelem. Igy nem lehet alapozni erre a videora. De mint mondtam, a cerbert a kolleganak a forumban siman elkapta.

[ Szerkesztve ]

(#6036) TFSi válasza Jack Oneill (#6035) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam minden extra védelem be van kapcsolva, bár a HIPS automata. Remélem így a legjobbakat, bár bízom benne, hogy van tehetségem biztonságosan használni a gépemet.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6037) Kékes525 válasza TFSi (#6036) üzenetére


Kékes525
félisten

Én 30 éve számítógépezek, de csak egyszer volt vírusos a gépem. A gyűjteményemből elszabadult valamelyik (90-es években gyűjtöttem a vírusokat). Nem okozott semmilyen kárt, mert volt rendszerlemezem egy vírusirtóval (SYSDOKI) és azzal kiirtottam. Másrészt mindig volt naprakész mentésem is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6038) Jack Oneill válasza TFSi (#6036) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En mindent kerdezesre allitottam, hogy veletlenul se toroljon valami olyat, amit nem kene. Egyedul a tuzfal es a behatolasvedelem automatikus. Egyszer veletlenul a behatolasvedelmet is kerdezesre rakta. Na akkor semmi nem indult el, minden folyamatrol kerdest tett fel, nagyon zavaro volt. Igy visszaraktam automatara.

(#6039) Kékes525 válasza Jack Oneill (#6038) üzenetére


Kékes525
félisten

Régebben a tűzfalam interaktívan volt, most már minden automatikus. Nálam eddig csak a letöltő szerbereknél (turbobit) szokott sárgán figyelmeztetni, azt nem fogadom el és tovább lépek. Piros web lapokat ritkán kapok, oda még nem léptem be, habár egyszer kipróbálom. A böngészőm sandboxban fut, nem hiszem hogy problémát jelenthetne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6040) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Különös jelenség van a vírusirtóm által ami kvázi mindent letilt a tűzfala.

Tehát ha ESET aktív akkor van egy két olyan weboldal ami nem töltödik be csak fehér lapot látok és akkor töltödik be ha vírusírtomat felfüggesztem a védelmet 10 percre.

De vannak olyan napok amikor betölti aktív védelem mellett is.

Nincs erre valami tutiság? :W

(#6041) Jack Oneill válasza Redpaladin (#6040) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem eloszor tudni kellene, hogy melyik modul tilt. Tuzfal? Webvedelem? Ezeket egyesevel kikapcsolva megprobalni es ha kiderul, utana azon modulon belul megnezni a reszletes beallitasokat.
Mindegyik bongeszonel csinalja?

(#6042) Redpaladin válasza Jack Oneill (#6041) üzenetére


Redpaladin
tag

Igen mindegyik böngészőben megcsinálja... akkor letesztelem a modulokénti kikapcsolgatással. Köszi a tippet!

(#6043) Redpaladin


Redpaladin
tag

Webhozzáférés védelem modul kikapcsolása után magához tértek az eddig lekorlátozott weboldalak.

Nem tudok e valamit tenni,hogy a webhozzáférés védelem aktív maradjon de ne legyen ennyire szigorú mert vicc,hogy a saját fejlesztésű weboldalaimat tiltotta le. :C

(#6044) Jack Oneill válasza Redpaladin (#6043) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na akkor mar tudjuk, hogy ott van a bibi. Ha letilt oldalakat, azt fel is lehet oldani. Most nem tudom fejbol, de a valahol a webvedelmen belul meg tudod nezni a letiltott oldalak listajat. Ott lehet valamit allitgatni, kivetelekhez adni stb. Nagyon tuzetesen, a legaprobb reszletre figyelve nezd at azt a reszt. Sajnos most nem vagyok gepkozelben, hogy pontosabbat tudjak mondani. Aztan lehet az itteni szakik meg mondanak valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#6045) partyanimal


partyanimal
csendes tag

Sziasztok!

Ismerős gépén lefrissítette magát a smart security a legfrissebb programváltozatra és innentől megbolondult az egész program. Folyamatosan azt írta ki,hogy adatbázis naprakész, holott több hónapos volt. Manuálisan se engedte frissíteni magát. Leszedtem, majd csökkentett módban letöröltem a hátramaradt részeit is a telepítési könyvtárból. Ezután letöltöttem a hivatalos oldalról többféle verziót, de egyiknél sem volt aktív az a része,hogy licenc módosítása csak az aktiválás ahol a hivatalos oldalra vezetett. Mi lehet a probléma, mit kellene másként csinálni,hogy újra működjön normálisan?

(#6046) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali, nekem az ingyenes androidos program van a telón nem netezek és egyebek, csak arra kell, ha játékot telepítek megnézze, elegendő ez a program önmagában? Annyi mindenről hallani naponta olvasható hogy már a playen is megesik nem tiszta program kicsit tartok ettől ...... (megjegyzés: nem telepitgetek ész nélkül megnézem van ea játéknak normális háttere weblapja miegymás) szóval a kérdés ha csak erre használom az ingyenes ESET programot, és azt jelzi, hogy minden rendben a kereséseknél nem talál semmit nyugodt lehetek?,néha átnézetném konkurens programokkal a telót de semmi kedvem a rendszert felesleges telepítgetésekkel telegányolni satöbbi,,,,, szóval bízhatom e a NOD32-BEN? KÖSZI

[ Szerkesztve ]

(#6047) Jack Oneill válasza #27441408 (#6046) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az ingyenes androidos nem frissul magatol. Manualisan kell az adatbazist frissiteni. Legalabbis regen ez volt, lehet, hogy nost mar mashogy van. De miert nem hasznalod ujsagos koddal? Es akkor lenne teljes erteku programod. Egyebkent vedelemben jo. En sokaig tesztelgettem oket mobilon. Avast, avg weben semmit nem jelzett. ESET rogton blokkol netezes kozben androidon letoltest es oldalakat is.

[ Szerkesztve ]

(#6048) #27441408 válasza Jack Oneill (#6047) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tisztában vagyok a program "dolgaival" mint írtam nekem droidra nem kell állandó védelem nincs is beállítva a nod folyamatos futásra se nem netezek se nem semmi hasonló amihez kéne folyamatos védelem, nekem ennyi a lényeg ha játékot letöltök akkor átnézze, és bízhatom e benne, ugye ez volt a kérdés,hogy megbízhatom e a programban :) a gépi újságos kóddal van, de az más tészta droidon meg nem feladat megnyomni a frissítést ha szükségem van a nod ellenőrzésére. . Annyi a kérdésem lényege ha más vírusírtó nem látta a készüléket BÍZHATOM E A NOD32-ben.

[ Szerkesztve ]

(#6049) Jack Oneill válasza #27441408 (#6048) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az utolso ket mondatomban szerintem valaszoltam is :)
Teljesen jo vedelem, peldammal elve, a tobbi kukan ult a telon, mig az ESET jelzett. A play letoltesekre is gondolom igaz.

(#6050) #27441408 válasza Jack Oneill (#6049) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.