Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) efi99


efi99
senior tag

A kitartó manuális frissítés-erőltetés általában sikert hoz. Nekem is most jött össze a 2781-es - már 4 napos volt fenn - kb 20 erőltetés után.
A szerver az u44.eset.com volt.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1102) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

http://www.nod321.com/ aztán kitartó jobbgomb+másolás+jobbgomb+beillesztés a frissítés beállításoknál és"frissítés most"
. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1103) dave93 válasza efi99 (#1101) üzenetére


dave93
őstag

Köszi sikerült a 27ik próbálkozásra :D :R

(#1104) hdf válasza Ceko (#1094) üzenetére


hdf
tag

Most frissített kézzel indítás után az u47 szerverről.
Már dühítette, hogy napokig semmi.

(#1105) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Sziasztok!

Részben témába vágó a problémám.

A windows beépített tűzfalával kapcsolatban lenne egy kérdésem. A problémám az, hogy a tűzfal állapotát nem tudom módosítani, mivel inaktív - kikapcsolt állapotot jelez. Routerrel van hálózatba kötve a gép, s a hálózat többi tagja nem is tud csatlakozni az általam megosztott mappákhoz. A gépre NOD32 vírusírtó van telepítve, amely installáláskor az "svchost.exe" nevű fájlban talált vmi trójait, de fertőtlenített...
A kérdésem, hogy miként lehetne "aktív állapotba" hozni a tűzfalat. Esetleg csoportházirendnél kellene állítani vmit?

Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm!

(#1106) BlacKSouL válasza Carlos-D (#1105) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Arra nem gondoltál hogy normálisabb külsős tűzfalat raksz fel?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1107) Carlos-D válasza BlacKSouL (#1106) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

A probléma, h a helyi hálózat sem működik emiatt... :F Én tudok másolni a háló többi gépre, viszont ők nem tudnak csatlakozni hozzám. Továbbá a Tűzfal beállításait csoportházirend szabályozza <- ezt hol tudo módosítani? Szóval nem a tűzfal állapota az igazán fontos.

Előre is köszi!

(#1108) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

feltettem a 3-as verzioju nodot, nem a smartcenterest, hanem csak a sima antivirust
viszont ugyanaz a gondom, mint a smarcenteres verzioval, egy ido utan fogja, es leblokkolja a http-s forgalmat...
az msn, torrent, joost is muxik, de ha bongeszovel akarok netezni, egyszeruen nicnsen kapcsolat...
mi lehet a baj? van erre vmi beallitas?

(#1109) morceaux


morceaux
aktív tag

Helló!

Eset Smart Securitym van, most telepítettem.

Csak azt nem tudom, mi a retket csinál folyamatosan 100% CPU használattal?
Semmi ütemezett feladat, semmi keresés, HDD-k meg sem mozdulnak, kussol az egész, de az ekrn.exe 100%-ra zabálja a procit.... Mit csinál? Már füstöl a fejem is... :((( :W

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#1110) ragazzo válasza morceaux (#1109) üzenetére


ragazzo
őstag

Gondolom ha leszeded, akkor megoldódik a probléma. Nem lehetne írni az Eset-nek mailt? Vagy szét kellene nézni máshol is, hátha találkoztak ezzel a problémával.
Amúgy nem akarom fikázni a nodot, de egyre több problemát olvasok vele kapcsolatban.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1111) ballington


ballington
addikt

a 3-as még beta? mert nálam a licenszes nod2.70 még nem jelzett, h van új verzió...

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1112) BlacKSouL válasza ballington (#1111) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egyrészt, másrészt idézet a support leveléből:
"Magától biztosan nem fog frissülni a régi NOD32 a 3-as verzióra, hiszen egy egészen új, merőben komplexebb programról van szó."

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1113) ballington válasza BlacKSouL (#1112) üzenetére


ballington
addikt

pont január végére jár le a licenszem ;)

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1114) efi99 válasza ballington (#1111) üzenetére


efi99
senior tag

Meg talán magyar 3-as sincs és azt is figyelembe veszi.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1115) BlacKSouL válasza efi99 (#1114) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Talán??

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1116) Balinov


Balinov
félisten

Hi,otthoni gépemen a 3.xx Nod32 antivirus ebben a fájlban
C:\WINDOWS\system32\tmp2_58829082640.bk egy Win32/TrojanDownloader.Delf.DSX trojan-t talált.Log szerint 4 esetben,mely 4 esetből 3-nál Cleaned a status.
Ahol nem tudja leírtani,ott a log ezt mondja:
"unable to clean Event occurred during an attempt to access the file by the application: C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiprvse.exe" Ablakot feldob,clean,delete meg azt hiszem leave opciók vannak,ill. riasztás kikapcsolása a balalsó sarokban együtt a karanténba mozgatással.Clean és/vagy delete után újra,meg újra előjön ez az ablak. Rákeresve erre az exe-re nem igazodok ki a találatokon,hogy most ez egy szükséges process vagy spyware... Zone Alarm anti-spyware fut a nod mellett ill. az sp2 tűzfala.

Pár napja tűnt fel,hogy közel maxon (220-225kbyte/sec) cel töltök le,mégis olyan lassunak tűnik a böngészés.ping jó, cod4-ben 30-50között változik.

Hijackthis nem talált semmi különöset.

Valakinek ötlete,hogy mi ez,mivel lehet rendberakni?

üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1117) BlacKSouL válasza Balinov (#1116) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A wmiprvse ha a wbem mappában van, akkor jó eséllyel nem spyware, de ha rákeresel, és a tulajdonságai között megnézed, ott Microsoftnak kell lennie a verziószám lapon.
A Delf.DSX egy trójai, különösebb módja nincs az irtásnak, a friss vírusdef. adatbázisoknak fel kéne ismerniük, és törölni, esetleg még az antispyware progikkal is meg lehet próbálni. Esetleg külön csak a fájlt átvizsgáltatni. Ha nem megy, vagy nem enged hozzáférni, akkor ha fut, állítsd le a wmiprvse.exe-t feladatkezelőből, majd úgy próbáld meg kézzel kitörölni a system32 mappából azt a tmp2 kezdetű .bk fájlt. Ha így sem megy, akkor csökkentett módban ugyanígy.
de még egy olyan tippem is lenne, hogy esetleg hamis riasztás, de ez csak a második gondolatom. amúgy nagyon úgy tűnk mintha egy backup fájl lenne, csak nemtom mi hozta létre, ha egyáltalán.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1118) Balinov válasza BlacKSouL (#1117) üzenetére


Balinov
félisten

Hi,köszi a választ.Nod 3.xx karanténből ki tudtam törölni,az exét ellenőriztem a wbem mappában,mS ott van ,verziószámokkal,satöbbi.bk fájl system-ben nincs,hálistennek.Kipp-kopp,most ok.de majd hétvégén futtatok egy alapos spy,vírusirtást

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1119) RpPRO válasza Balinov (#1116) üzenetére


RpPRO
őstag

A wmiprvse.exe leginkabb akkor aktivizalodik, ha un/installalsz vmit. Ezek utan szereti magat a futo folyamatok kozt felejteni. Ha fut es nem tunik el, akkor nyugodtan lodd le, win normal futasahoz nem kell. Nezz korul a winnel indulo progik kozott, h mi indukalhatja a futasat.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1120) Balinov válasza RpPRO (#1119) üzenetére


Balinov
félisten

kipp-kopp,most nincs ilyen hibatünet.Nod 3.xx sem reklamál,miután a karanténból kipulcoltam ezt és másik 3 - de cleaned statusu -cuccot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1121) chop


chop
őstag

Nem tudom talalkozott-e valaki a problemammal, de tegnap felraktam a Nodot (3-as asszem) es azota olyan szinten bedogleszti a bongeszest, hogy egy rohadt lap se jon be. Mitol lehet ez?

Koszi.

(#1122) chop válasza chop (#1121) üzenetére


chop
őstag

Pontositanom kell: akkor dogleszt, ha megy a torrent. Viszont ha lelovom, akkor se jon rendbe magatol, grrr...

(#1123) #19617792


#19617792
törölt tag

Sziasztok!

Nemrég frissítettem a Nod32-őt (2.70.42) Eset Smart Security-re (3.0.621) minden szépen, kiválóan működik csak, van egy apróság, amely kicsit bosszantó: Gépem a logon után 1-2 perccel képes csatlakozni a netre, addig egy helyben áll és néz, mintha valami még nem töltődött volna be. Addig az induló képernyő látszik, ezzel eddig nincs gond. Csak miután minden betöltődött, akkor (mielőtt még a netre csatlakozhatnék) bedobja a főképernyőt, és bepánikol, hogy frissítsem... :( Pedig úgyis fogom frissíteni. Ez az egy apró, de annál bossznatóbb "hiba" jelentkezik az induláskor. Áttúrtam a Google-t, de semmi... :W Tudnátok segíteni abban, hogy induláskor (ill. az után) ne jelenjen meg automatikusan a főképernyő? (Csak akkor jelenjen meg amikor akarom, ne magától az indulás után...) Mert már a hajamat tépem... :W

Köszönöm előre is a válaszaitokat! :R

Próba-cseresznye alapon talán kéne írnom e-mail-t a Esetnek?

[ Szerkesztve ]

(#1124) #19617792 válasza #19617792 (#1123) üzenetére


#19617792
törölt tag

Probléma megoldva: Valószínűleg találtam egy bugot, ami a paraméterekre vonatkozik.
Az ITT leírt bug akkor jelentkezik, ha indítási paraméternek az van megadva, hogy:
"...\ESET Smart Security\egui.exe" /hide /waitservice" (Kép)

És akkor jó, ha ez szerepel: (Azaz a "/hide" nem szerepel)
"...\ESET Smart Security\egui.exe" /waitservice" (Kép)

Nálam így megszűnt a bug.

[ Szerkesztve ]

(#1125) #19617792 válasza chop (#1122) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem van egy ötletem: (Pontokba szedem, ha nem gond, így könnyebb leírnom. :) Remélem segít ;) )

- A GUI-t váltsd advanced mode-ra (bal alsó sarok)

- Setup / Antivirus and Antispyware, majd

- Web access protection / Configure, majd

- Web access protection / HTTP / Web browsers
Itt keresd ki a torrent programot és az előtte levő kis dobozkába tegyél X-et. (ezzel kiveszed az ellenőrzött progik közül)

- Web access protection / HTTP / Web browsers / Active mode
Itt keresd ki a torrent programot és szedd ki előle a pipát.

- Exclusions
Itt add hozzá a torrent progit a kivételekhez. Keresd ki a torrent progit (vagy a mappáját) és add hozzá a listához. (Így nem fogja ellenőrizni a progi fájljait sem...)

Remélem tudtam segíteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#1126) chop válasza #19617792 (#1125) üzenetére


chop
őstag

Koszi, kiprobalom!

(#1127) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Az normális hogy a Nod minden egyes exe-filet hosszas mp-ekig analizál, 50%-os cpu terhelés mellett?
Másolok pl. egyik vinyóról a másikra, mappában van 20 exe file, mindegy hogy 1-2kb-os, hosszasan gonolkozik mindegyiken mikor odaér, még ha csak olvassa is....
thx

free your mind

(#1128) ragazzo válasza Jazz (#1127) üzenetére


ragazzo
őstag

Szia!

Én régebben használtam nodit, de nekem mindegyiknél nem csinálta ezt.Volt néhány file aminél gondolkozott, de ennyit nem. Próbálj ki valami online scannert, és nézd meg azok tökölnek-e az exe-s file-okkal.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1129) Integra


Integra
titán

elkeseritő a frissítése a nod-nak az utóbbi lassan 2 hónapban.
mi a büdös franc van már???????
2 nappal régebbi a kernel dátum, nyomom a manuális frissitést, erre kiírja, hogy up2date...
:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1130) Bash válasza Integra (#1129) üzenetére


Bash
őstag

Last successful update: 1/25/2008 4:12:12 PM
Version of virus signature database: 2823 (20080125)

Ezek szerint kicsit több, mint 3 órája frissített, természetesen automatikusan.

http://bashtravel.com/

(#1131) Thrawn válasza Bash (#1130) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam is jól csinálja, du fél 5 körül frissített.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1132) Jazz válasza ragazzo (#1128) üzenetére


Jazz
veterán

Ok köszi, Csak eddig nagy on bejött a nod aztán nem akartam váltani...

És a többieknek? Nektek miért nem ilyen? (#1127) thx

free your mind

(#1133) ragazzo válasza Integra (#1129) üzenetére


ragazzo
őstag

Már máshol is panaszkodtak a frissítésre.Persze ők a nod IS-t használják. Nem tudom hogy egy reinstall megoldaná-e a problémádat, de talán megér annyit.Az már csak költői kérdés, hogy jogtiszta licenced van-e?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1134) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. letöltöttem a NOD32 3.0 verzióját. külcsin nálam pirospontot ér, de a belső, használja vki?
Sajnos csak angol nyelvű...még...Advanced mode-ban használom....amit letudtam forditani bepipáltam...a régi, még a 2.7-es előtti NOD32-mnél gondolom még igy is jobb..hogy nem tudtam teljesen 100%osan személyre szabni, nem?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1135) tibi.szabo


tibi.szabo
tag

Sziasztok!
2845 van fent ez jo vagy nem ??
ez uj verziojú?
frrisiti magát :K

(#1136) h_143570 válasza tibi.szabo (#1135) üzenetére


h_143570
addikt

Igen az a legujabb adatbazis verzio.

(#1137) tibi.szabo válasza h_143570 (#1136) üzenetére


tibi.szabo
tag

Köszi :R :R :R

(#1138) #19617792 válasza Jazz (#1127) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez teljesen normális, - jó nem ilyen mértékben - de akkoris, lecsökkenthető a CPU-használat, de akkor kevesebbet is véd, NOD minden egyes pillanatot, történést scannel, fájl másolást is, mindent... Ha gondot okoz, és ha 3.0 használsz akkor: főképernyő > Setup > Antivirus-Antispyware > Disable real-time protection ezzel ideiglenesen leállítja a "motort".

(#1139) volvoguy


volvoguy
addikt

na. nod32 3.0ENG futtatása után semmit sem talált, pedig a gépem 3 hete van netre kötve, ebből 2 hetet töltött kerioval, az utóbbi egy hetet comodoval.
advanced heuristic bekapcsolva, de nem talált semmit. mindenesetre érdekes

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1140) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A 3.x képes már több magot is használni (víruskeresés közben mindkét mag 100%-on megy) vagy még mindíg csak 1 szálas, mint a 2.x?

read-only mode on the forum

(#1141) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a nod32 3.0ás verzióját használom....angol természeten..pontosabban 3.0.621.0

ez a legfrisebb. legujabb, vagy az egyetlen verziója?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1142) AtHoS válasza volvoguy (#1141) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt megtalálod a legfrissebb verziót (, ami jelen pillanatban a 3.0.621)

read-only mode on the forum

(#1143) volvoguy


volvoguy
addikt

szerintetek a Nod32 3.0, felmutatja a gyakorlatban azt a teljesitményt amit a tesztek mutatnak, nemtom én hányszoros advanced+ dij, Vb100 dij..meg miegyéb..év virusirtója dij...mondhatni a legjobb....ugye? mégis mintha valami nem stimmelne a gyakorlatban..mintha mégsem lenne oylan jó...ti nem gondoljátok?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1144) Relevance007 válasza volvoguy (#1143) üzenetére


Relevance007
csendes tag

:)
A kérdés csak az, hogy mindezt mire alapozod.

(#1145) Relevance007 válasza volvoguy (#1143) üzenetére


Relevance007
csendes tag

:)
A kérdés csak az, hogy mindezt mire alapozod.

(#1146) Relevance007 válasza volvoguy (#1143) üzenetére


Relevance007
csendes tag

:)
A kérdés csak az, hogy mindezt mire alapozod.

(#1147) ragazzo válasza volvoguy (#1143) üzenetére


ragazzo
őstag

Én egyetértek veled.Elismerem hogy jó, de biztos hogy az őrületes reklám és marketing is felelős a dologért.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1148) ragazzo válasza Relevance007 (#1146) üzenetére


ragazzo
őstag

Kedves Relevance! Elegendő egyszer is leírni a válaszodat... :U

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1149) volvoguy válasza Relevance007 (#1146) üzenetére


volvoguy
addikt

csupán hogy szinte sosme talál semmit...más irtók...több szoftver meg talál...különös...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1150) blattida válasza volvoguy (#1149) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez monjuk azért is van, mert nagyon kevés a vakriasztása, a fals pozitívak mennyisége... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.