Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Moonline. válasza MPC2009 (#1699) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Hát, ha a 4-es verziót is olyan "gyorsan" magyarítják, mint a 3-ast, akkor lesz 2 hónap meginnt :)

(#1702) Killing válasza Moonline. (#1701) üzenetére


Killing
addikt

Nem tudom mi a baj az Angol verzióval.Ugyanolyan áttekinthető mint a magyar csak minimális Angoltudás kell hozzá.Ennyi. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1703) MPC2009 válasza Killing (#1702) üzenetére


MPC2009
csendes tag

Abszolút semmi baj nincsen vele. Ez nálam egy szimpla "berögződés" csak.

[ Szerkesztve ]

(#1704) MPC2009 válasza Moonline. (#1701) üzenetére


MPC2009
csendes tag

Éppen erre akartam utalni én is. :)

(#1705) Narxis válasza Killing (#1697) üzenetére


Narxis
nagyúr

Törlődik a merevlemezről.

Thanos was right.

(#1706) Narxis válasza Moonline. (#1701) üzenetére


Narxis
nagyúr

A 3-asnál az volt a baj, hogy először fordítóirodának adták, akik ültek rajta pár hónapig, aztán gondolom a Sicontact Kft. mikor kézhez kapta a fordítást a hajuk égnek állt(ahogy az lenni szokott ha ilyen dolgokat fordítóirodára bíznak) és elkezdték újra fordítani, maga a forgalmazó, a Sicontact Kft. Szerencsére most nem cseszik el, nem adták oda senkinek, a Sicontact Kft. fordítja a 4-est is.

Thanos was right.

(#1707) ABnormal


ABnormal
őstag

szerintetek miért írja mostanában az ati tray tool-ra a nod,hogy C:\Program Files\Ray Adams\ATI Tray Tools\atitray.exe - probably a variant of Win32/Genetik trojan
a legutóbbi frissítés óta csinálja ezt...

(#1708) Narxis válasza ABnormal (#1707) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ideiglenesen deaktiváld a NOD-ot és add a kivételekhez azt a fájlt.

A probably nem feltétlen jelent fertőzést, nagyobb az esélye, hogy false positive.

Thanos was right.

(#1709) Narancs


Narancs
őstag

Hali!
Feltettem a Smart Sec 4-et, és az lenne a kérdésem, hogy azt hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne vinnyogjon a hiányzó Windows frissítések miatt állandóan? Az ikonja is sárgára vált ilyenkor...

Beauty is pain

(#1710) Narxis válasza Narancs (#1709) üzenetére


Narxis
nagyúr

Advanced setup-->Tools-->System updates és kiválasztod a No updates-et.

Thanos was right.

(#1711) Narancs válasza Narxis (#1710) üzenetére


Narancs
őstag

thxx :R :R

Beauty is pain

(#1712) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

A karanténból eltávolitom a bennelévőt akkor az törlődik vagy visszakúszik a gépemre?

Köszi!

(#1713) Narxis válasza mc-4 (#1712) üzenetére


Narxis
nagyúr

Törlődik. Visszaállítani csakis a Visszaállítással tudsz(ha angolt használsz akkor Restore).

Thanos was right.

(#1714) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
A Nod 32-m frissít rendesen,a frissítés menüpontnál azt írja ki hogy a Vírusdefiníciós adatbázis verziója:4018 (2009.04.18) [link]
De mikor a számítógép ellenőrzése menüpontra megyek ahol el lehet indítani a víruskeresést ott már azt írja ki hogy A használt vírusdefiníciós adatbázis verziója:3099 (2009.04.10) [link]
És ma 2009.04.18.-a van.
Tudnátok segíteni? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1715) Szottar válasza Killing (#1714) üzenetére


Szottar
tag

Szia!
Én már elég régen használtam NOD-ot. De mintha nem úgy volna, hogy a legutóbbi vizsgálatkori adatbázis verziót mutatja? Jeleneg Nálad a 3099-et mert vélhetőleg azzal az adatbázissal történt meg a vizsgálat. Majd ha lefuttatod a friss (4018) adatbázissal a keresést akkor felülírja és már majd azt fogja mutatni. Szerintem így van valahogyan a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#1716) Killing válasza Szottar (#1715) üzenetére


Killing
addikt

Igen,vizsgálat után már a frissebbet mutatja! :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1717) Szottar válasza Killing (#1716) üzenetére


Szottar
tag

:)

(#1718) mexel


mexel
veterán

A Program Files\Eset mappában van egy pr_imon.dll fájl amit nem tudok letörölni ha uninstallálom a nodot. Mi ez a fájl? Azért kellett törölni mindent mert megint nem indul a nod, kiírta hogy "Nod32 - hiba történt a nod32 Kernel Szolgáltatásával való kapcsolódás során"

(#1719) pete_21 válasza mexel (#1718) üzenetére


pete_21
addikt

Uninstall után újraindítottad a gépet? Melyik verziójú NOD-ot használod?

(#1720) Killing válasza mexel (#1718) üzenetére


Killing
addikt

Uninstallálásra használj Revo Uninstallert (Nekem bevált).
Windowsról nem jó mert ilyen filetöredékek maradnak a gépben,ami lassuláshoz vezet!
Próbáld meg Unlockerrel (ezzel feltétlenül próbáld meg!) vagy futtsd le a Ccleanert.
Ez a 3 lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1721) mexel


mexel
veterán

A megoldás az volt, hogy a Wigon.BS trójai hagyott egy bejegyzést a registry-ben ami nem engedte elindítani a nodot, + volt még egy fájl ami folyamatosan újratelepítette a bejegyzéseket. másik vinyóról bootolva kellett a full vinyót átnézni noddal, így sikerült letisztítani. utána már sikerült telepíteni, már megy. Egyébként a 270-est használom.

(#1722) Gézengúz válasza Killing (#1714) üzenetére


Gézengúz
addikt

TemDono fix.... Nem szép dolog........ :N

(#1723) pukkancska


pukkancska
tag

Hi
Hol találok a 3.0.XXX verziójú smart securityhez információkat, hogy melyek azok a beállítások amivel a legbiztonságosabb?

(#1724) Killing válasza Gézengúz (#1722) üzenetére


Killing
addikt

Csinálj csak egy képernyő mentést! ;]
Vagy te tiszta vagy?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1725) Killing válasza pukkancska (#1723) üzenetére


Killing
addikt

Magadnak kell eldöntened hogy melyik beállítás a legbiztonságosabb.Ezt nem lehet sablon alapján csinálni.Ha nem tudod akkor hagy alapértelmezetten.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1726) Gézengúz válasza Killing (#1724) üzenetére


Gézengúz
addikt

Így gondoltad?

:))

(#1727) Narxis válasza pukkancska (#1723) üzenetére


Narxis
nagyúr

Klikk

Thanos was right.

(#1728) Killing válasza Gézengúz (#1726) üzenetére


Killing
addikt

Nem.A 'Védelem állapota' menüpontból.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1729) Gézengúz válasza Killing (#1728) üzenetére


Gézengúz
addikt

tessék.... :)

(#1730) Killing válasza Gézengúz (#1729) üzenetére


Killing
addikt

Pár hónap és lejár.Nekem is volt 1x eredeti Nod-om de az már rég volt.Ha lejár akkor mit csinálsz,megveszed újra?Még megvan a TemDono Fix... :DDD
Már nekem se írja ki. :DDD Nem tudom miért csak folyton 31 napot mutat.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1731) Gézengúz válasza Killing (#1730) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem fog lejárni...... :)

Ja és nekem valamiért nem írja, hogy frissíts teljes verzióra..... :)

[ Szerkesztve ]

(#1732) Killing válasza Gézengúz (#1731) üzenetére


Killing
addikt

Vajon miért nem?Mert már teljes verziónak látja...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1733) Gézengúz válasza Killing (#1732) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerinted a szmájlikat minek tettem oda? :)

(#1734) Killing válasza Gézengúz (#1733) üzenetére


Killing
addikt

És én a 3 pontot? :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1735) Gézengúz válasza Killing (#1734) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor ezt megbeszéltük igaz? Megy Neked is? :)

(#1736) Killing válasza Gézengúz (#1735) üzenetére


Killing
addikt

Megy. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1737) pukkancska válasza Narxis (#1727) üzenetére


pukkancska
tag

Ááá, köszi. Ilyesmire gondoltam :)

(#1738) pete_21 válasza pukkancska (#1737) üzenetére


pete_21
addikt

Majd azért ne feltétlenül mindent eszerint állíts be. Például az, hogy ne is figyelmeztessen, egyből törölje a vírusos fájlokat, szerintem nem előnyös... :)

(#1739) Dictator^ válasza Narxis (#1690) üzenetére


Dictator^
veterán

többször reinstalláltam. mindig ugyanez.
rendesen fogja a frissen telepitett wint.

a 3.x es verzióval is volt valami hasonló problémám. de a 2.70.x sokkal jobbnak bizonyult.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1740) Narxis válasza Dictator^ (#1739) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, a win 95-nek is kisebb a gépigénye az XP-nél vagy Vistanal. Nem szabadna, hogy ennyire zavarjon, mondjuk nyilván függ a hardveredtől illetve ha valami gubanc van szoftveresen, pl. összeakad más védelmi alkalmazásokkal, driverekkel stb. az tényleg okozhat ilyen és ehhez hasonló anomáliákat. Nem tudok mit tanácsolni, én több gépre is telepítettem a 3-ast amióta létezik és most már a 4-est, nem volt vele gond. Használd akkor a 2.7-est, az is jó.

btw.

Új verzió: 4.0.424

- fixed random email corruption with large attachment when scanning read messages
- fixed startup of Mozilla Thunderbird after reinstallation/upgrade from V3 to V4 or after adding an extension
- fixed problems with older Novell clients

Thanos was right.

(#1741) djadji


djadji
senior tag

hELLO!

Valaki tapasztalt márolyat hogya a NOD3.0-tól a gép kifagy?
Vettem egy új HDDt ujratettem arendszert és csak ezt az új 3.0-s NODot tettem föl és azóta fagy a gépem, főleg akkor ha böngészőt indtok. más semmi nem változott a gépen.
Ha FTP kapcsolatot indítok azt sem engedi. Nem tudom mi lehet a gáz, de a NODre gondolok mert más nem változott.

Valakinek van ötelet, látott már ilyet a NODtól?

http://djadji.fw.hu

(#1742) djadji


djadji
senior tag

HAli!

Most olvastam az előzőeket...
a 2.70-val nekem sem volt gondom, leszámítva azt hogy egy idee nem hajlandó frissíteni magát.
Nálatok működik még a 2.7-es?

http://djadji.fw.hu

(#1743) Narxis válasza djadji (#1741) üzenetére


Narxis
nagyúr

3.0-ból melyik verziót tetted fel? Ugye a legfrissebbet? 3.0.684?

Thanos was right.

(#1744) polonic válasza djadji (#1741) üzenetére


polonic
félisten

Próbáld ki a 4-es verziót belőle.

(#1745) Adler válasza polonic (#1744) üzenetére


Adler
aktív tag

Én speciel nem ajánlom a 4.0 verziót, mert hiába csak a vírusírtó verziót rakod fel, akkor is valahogy blokkolja a netet. pl.: nem tudsz játszani netes játékkal (Lineage II). Mind a kettő új verziót próbáltam: 4.0.314 és a 4.0.417. mindkettőnél ez volt a hiba nálam.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1746) polonic válasza Adler (#1745) üzenetére


polonic
félisten

Akkor valami más probléma volt nálad. Ha csak virusírtót rakod fel belőle, az hogy blokkolná a netet? Nincs tűzfal benne.
Nálam az ESS 4 van és megy minden tökéletesen.

(#1747) Narxis válasza Adler (#1745) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam is megy minden tökéletesen ESS 4-el illetve egy másik gépen is megy minden tökéletsen.

Próbáld kivenni a pipát emellől:

Block unsafe address after attack detection.

Advanced Setup-->Personal Firewall-->IDS...

Thanos was right.

(#1748) Adler válasza polonic (#1746) üzenetére


Adler
aktív tag

Lehet hogy valami probléma volt, de az furcsa hogy egy teljesen újrarakott vista-nál jelentkezett a probléma. először a nod-ot tettem fel utána az outpost legújabb angol verzióját. A netem a upc 25/3-as. itt a modemet is buzerálta,mert csak áramtalanítás után működött megint. az ügyfélszolgálaton mondták hogy valami gond van a nod-dal mert nem csak én jeleztem a problémát,és ezt már jelezték a nod csapatának.

Ahogy visszaraktam a 3.0.684-es verziót semmi problémám nincsen. ebből gondolom hogy a nod nem tökéletes, sajna mert tetszik a 4.0-ás verzió.

Amúgy más fórumokon is panaszkodtak erre a verzióra (4.0) ilyen hibával ami nálam volt.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1749) polonic válasza Adler (#1748) üzenetére


polonic
félisten

De a nod nem okoz problémát, mert nincs benne a tűzfal. Az outposttal volt a probléma akkor. Vagy az ESS-t tetted fel outposttal? Mert akkor meg az a baj, mert ESS-ben van tűzfal és a két tűzfal együtt nem szereti egymást.

[ Szerkesztve ]

(#1750) Narxis válasza Adler (#1748) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam 1 napig volt NOD32 4.0 és Outpost firewall, azért mert kíváncsi voltam az Outpost reklámblokkolójára. Ez alatt az idő alatt semmi rendellenességet nem tapasztaltam pedig madnem egész nap neteztem.

De ettől függetlenül lehet valami bugja.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.