Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Majstor


Majstor
senior tag

Nem akarom szídni a NOD32-őt, de őszintén nekem nemigazán jött be.
Az ismerősömnek kb. 5 percig késlelteti a renszer betöltését, pedig mindenki azzal jön, hogy "Nem fogja annyira a gépet"... a rendzer közben egy XY-al (másik közismert antivírus) jóval gyorsabban tölt be. :F
Nem akarok itt most "fléjmet", de tényleg ezt most nem értem. :U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1452) GNorbi válasza Majstor (#1451) üzenetére


GNorbi
tag

Hát én még próbáltam az avastot is! Az is jó volt :)

(#1453) Noxy válasza Majstor (#1451) üzenetére


Noxy
veterán

nekem nemigazán jött be.

Az ismerősömnek kb. 5 percig késlelteti a renszer betöltését

Most akkor kinek nem jött be? :U

Neked ,vagy az ismerősöd, ismerősének. :W

Olvasd 1 kicsit vissza a topikot, senki nem ír, panaszkodik erre a problémára.
Nálam, meg a többi gépemen semmi lassulás nincs se a 2.7-l se a 3-0-l.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1454) m0rd0k válasza Majstor (#1451) üzenetére


m0rd0k
senior tag

azért késlelteti mert a háló kártyád feszt lekéri az ip címét de nincs honnan kérnie.

A Megoldás: Hálózati Kapcsolatok ---> Helyi Kapcsolaton jobb gomb --->Tulajdonságok ---> TC/IP Protokollra katt és aztán katt a Tulajdonságokra.Aztán A következő ip Cím használatánál legyen a pont.aztán

Így egyszerűbb: KÉP

Ezt beírhatod és jó lesz.

Minden szinten,szinte minden.

(#1455) Majstor válasza Noxy (#1453) üzenetére


Majstor
senior tag

Ettől féltem, pont ettől. :U
Ok... igazad van... ismerősöm kutyájának az előző gazdájának a szomszédja találkozott ilyen problémával, és nem pedig én. :K

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1456) Majstor válasza m0rd0k (#1454) üzenetére


Majstor
senior tag

m0rd0k> Köszönöm... majd kipróbálja a szomszéd :D :U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1457) _stick_ válasza rochelle (#1447) üzenetére


_stick_
őstag

Letöltöttem, az eset honlapjáról a 30napos próbaverziót, feltettem, mondanom se kell, frissít. :o

(#1458) rochelle válasza _stick_ (#1457) üzenetére


rochelle
csendes tag

A 3ast tetted fel?

(#1459) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Hali!

Olvastam egy módszert amivel a Kaspersky Antivirus-t lehet újraaktiválni: [link]

Nem tudjátok ugyan ezt a Nod32 Smart Security-nél hogy kell megcsinálni?

Köszi!

(#1460) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Valamiért akad az utorrent a nod32-vel, amikor megy a letöltés akkor nem tudok megnyitni 1 oldalt sem valaki tapasztalt már hasonlót?

hmm...

(#1461) h_143570 válasza Kiskutya (#1460) üzenetére


h_143570
addikt

Kapcsold ki a DHT-t, ha csak private trackereket, hasznalsz akkor ugysem lesz ra szukseged. Ha van router akkor erdemes lenne megnovelni a contrack tabla meretet.

(#1462) m0rd0k válasza Kiskutya (#1460) üzenetére


m0rd0k
senior tag

igen én tapasztaltam,régebben amikor nem frissült a nodom ,mert lejárt a felhasznév/jelszó akkor csinálta ezt.azóta jó,mondjuk ha lejár a felhasznév/jelszó akkor frissitem azonnal szinte :)

Minden szinten,szinte minden.

(#1463) Kiskutya válasza h_143570 (#1461) üzenetére


Kiskutya
veterán

A nod kavar be valamiért mert kipróbáltam más irtóval és azzal minden ok!

hmm...

(#1464) _stick_ válasza rochelle (#1458) üzenetére


_stick_
őstag

(#1465) h_143570 válasza Kiskutya (#1463) üzenetére


h_143570
addikt

A torrentes gepemen is nod32van, Azureussal + mainlineDHT pluginnal. Azon a 3.0as nod jol viselkedik. A jelenseg amit elomdtal nem a vedelmi szoftvere engedett kovetkeztetni. Esetleg probald meg a legujabb valtozatot.

(#1466) Kiskutya válasza h_143570 (#1465) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valami bekavarodhatott a vistan mert volt a Ess+a-s azzal jól működött! Gondoltam felrakom az új outpostot mert csak jobb mint az Ess tűzfala, ezért csak a sima nod32-őt raktam fel mellé. Mivel voltak gondok ezért leszedtem az outpostot es csak a nod maradt. Azóta minden eset termék valamiért blokkolja az oldalak betöltését torrentezés közben. Már több irtóval is néztem és az eset cuccain kívül mindegyikkel bejönnek az oldalak!

hmm...

(#1467) h_143570 válasza Kiskutya (#1466) üzenetére


h_143570
addikt

Akkor valami osszekeveredhetet a halozati retegekben. XP alatt rendszerint mukodni szokot a feladatkezeloben a halokartya eltavolitasa majd ujra felismertetese.

(#1468) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

2,7-es verzioju nod elvileg mar tamogatja a 64 bites vistat
fel is raktam gond nelkuil, de meg mindig a tavly nyari virusadatbazisa van, mert nem hajlando frissiteni, azt irja ki, hogy a legfrissebb adatbazissal rendelkezem...
mi lehet a baj? :F

(#1469) Kiskutya válasza #54715584 (#1468) üzenetére


Kiskutya
veterán

Máshol is olvastam hogy most hétvégén gondok lehetnek a frissítésekkel mert valamit babrálnak a szerverekkel az esetnél!

hmm...

(#1470) #54715584 válasza Kiskutya (#1469) üzenetére


#54715584
törölt tag

akkor jo :) mar megijedtem, hogy nem muxik rendesen, pedig tobb 32 bites vistan siman futnak a 2,7-es verziok
koszi :R

(#1471) Kobe


Kobe
veterán

2.7 es nod 32 m van, de a 20080727 es frissítésnél ujabbat nem rak fel. Ez mitőllehet, van valakinek hasonló problémája ? Ha a 7végén van gebasz a serverekkel akkor nekem mért hét eleje óta nem akar updatelni ? Újra kéne telepíteni, vagy várni ? Minden serverre azt írja ki hogy az ön adatbázisa a lehető legfrissebb - nem ezekkel a szavakkal de ez a lényege

valaki tippet llécci :)

(#1472) #54715584 válasza Kobe (#1471) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem 20070807 ota nincs frissitve, az alpprogram adatbazisa van csak meg... :U :O

(#1473) pityeszka


pityeszka
őstag

Látom nem nagyon frissít senkinek :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1474) Kiskutya válasza pityeszka (#1473) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem frissít csak nem működik rendesen:)

hmm...

(#1475) pityeszka


pityeszka
őstag

Nekem már frissít. :))

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1476) _stick_ válasza pityeszka (#1475) üzenetére


_stick_
őstag

A 2.7? Nem hinném... :)

(#1477) zenefan


zenefan
aktív tag

Jelentem alássan, most megint nekiálltam gyepálni a frissítés gombot a 2.70.39-es Nod-on ÉSSSS .... 20dik-ra megakadt az u49.eset.com-on... és jó nagyot lestem mekkora fájlt szed le éppen (rég volt ekkora, nem?):

engine0.nup 11263 KB és nagyon lassan csorog, de csorog.

Hogy ez mot jó vagy rossz hír, döntsétek el...

Amúgy ezt a fájlt hova/milyen név alatt tölti le? Nem találtam meg... gondoltam szívesen feltöltöm valahova, hátha más is használni tudja...

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1478) rochelle válasza zenefan (#1477) üzenetére


rochelle
csendes tag

köszi a hírt!
Én most egyelőre egy chip magazinos kóddal tudom frissiteni.
Hogy milyen fájlokat tölt el arra sajnos én sem jöttem rá, pedig gondoltam hogy elmentem is.
Viszont ebből a chip magazinos kódós frissités után nekem a szerver listából eltünt az u20-as n22-es és u23-as szerver!
nektek még megvannak?

(#1479) gortys válasza zenefan (#1477) üzenetére


gortys
csendes tag

Tegnap este nekem is sikerült nagy nehezen frissíteni (2.7-est) ezzel a módszerrel,
a 89.202.157.136-on talált frissítést, több mint 11Mb-ot töltött le.
Viszont ma egy másik gépen már nem hajlandó.

(#1480) #54715584


#54715584
törölt tag

nekem meg mindig nem megy :(
remelem estere azert sikerul, pedig parszor mar vegigzongoraztam azt a sok szervert...

(#1481) Gabbert


Gabbert
csendes tag

Sziasztok!
Nekem 2.70.42-es NOD32 van fenn, nálam sem frissített júl 28 óta. Ma sikerült lefrissítenem kb 40x kellett rányomnom a frissítés gombra, mire az u43.eset.com-on talált.
Szintén 11 MB-ot szedett le!

(#1482) Gabbert válasza #54715584 (#1480) üzenetére


Gabbert
csendes tag

Sztem párszor még zongorázd végig, kitartás.... :)

(#1483) Kobe


Kobe
veterán

nekem hihetetlenül megrövidült a serverlista, gyakorlatilag a korábbi 20 helyett 5-6 van csak benne....természetesen egyikről sem frissít

(#1484) bob_nyomasek


bob_nyomasek
csendes tag

Az engine0.nup az updfiles könyvtárba kerül, igaz átnevezve, de az idő alapján azonosítható.

Ha ezt meg tudná osztani velünk valaki szerencsés, annak nagyon örülnék.

(#1485) zenefan


zenefan
aktív tag

Na rájöttem, cseles volt a kis mocsok, mert ebbe a méretbe 6 db fájlt tett. Én dátum alapján szedtem csokorba nektek egy zip fájlba és az összméret annyit adott ki, mint amekkorát korábban írtam: 11 263 KB

Nod32_v2.7x_updatepack_080803.zip

Remélem ezt tudjátok majd hasznosítani. Sok szerencsét!

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1486) Kötike


Kötike
tag

Nekem sem frissít a 2.70.39 verziójú már 07.27. óta. Kezd idegesíteni! Azt hiszem év elején is ezt csinálta. Akkor majdnem az uninstal gombra nyomtam, amikor felugrott a kis buborék, hogy befrissült aznapra. Lehet meg kéne ijeszteni megint. :Y

(#1487) Kobe


Kobe
veterán

most, így kedd környékén azért helyreállhatna már a rend, mert ez így gáz h no update

(#1488) Fenyo12


Fenyo12
tag

Üdv!
Nekem Nod32 3.0.621.0 van felrakva (ESET Smart Security)
Elárulná valaki, hogy lehet beállítani, hogy a win indításakor ne indítsa el a tűzfalát?

(#1489) skylaner


skylaner
senior tag

Nekem is hasonló gondom van.
Tesóm laptopjára feltettem a hivatalos oldalról a 2.70-es próbaverzióját de nem akar frissíteni. 20070807-es adatbázis van rajta de az írja h ennél frissebb nincs.

(#1490) zenefan


zenefan
aktív tag

Hát ahogy elnézem itt valóban nagy munkálatok/változtatások lehetnek NODbertéknél. Ismét eltelt 48 óra és semmi felfrissülés nem volt ... max kint egy kis eső.

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1491) zenefan


zenefan
aktív tag

Találtam pár hasznos olvasmányt ami idekapcsolódik:

Hello, Some users have experienced delays or were unable to download recent virus signature updates. Normally, ESET produces incremental updates to the virus signature database which are very compact in size, averaging about 10KB per day.

However, over time, these incremental updates become very large in size. ESET regularly releases a larger base signature update that aggregates these into one large update.

Unfortunately, a capacity issue on our server caused a delay in pushing out the latest large update package. ESET NOD32 Antivirus 3.0's updating mechanism is architected in such a way that users were able to download a much smaller update file; users of version 2.x were mostly impacted. Users with a valid NOD32 2.x license have always been able to upgrade to 3.x at no cost.

We anticipate that all users will have downloaded the update by now and ESET has made infrastructure changes to ensure that such capacity issues do not occur in the future.

Sincerely, ESET Team

Még a végén kincsetérő lesz pár napig az 080803-as update csomagom. :DDD
Amúgy hogy lehet ezeket a fájlokat integrálni, velük frissíteni a NOD-ot? Arra az esetre kérdem ha netán ilyen helyzetbe kerülnék valamikor.

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1492) Kobe válasza zenefan (#1491) üzenetére


Kobe
veterán

remélem ezzel a levéllel nem arra akartak célozni h uccu neki mindenki frissitsen fel 3 asra....

(#1493) zenefan


zenefan
aktív tag

Pedig kicsit olyan szagu... lassan de kivonják a forgalomból a "régi szekerüket"...

Most lejött a frissítés 3322-től 3330-ig. Gondoltam megosztom:

Nod32_v2.7x_updatepack_080803-080805.zip

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1494) skylaner válasza zenefan (#1493) üzenetére


skylaner
senior tag

És ezzel mit kell csinálni ? :)
Bemásoltam a megfelelő mappába de semmi.

(#1495) rochelle válasza zenefan (#1491) üzenetére


rochelle
csendes tag

Ez engem is érdekelne, mert akkor mindig érdemes időnként egy mentést csinálni...

Egyébként tényleg azt akarják, hogy ne leheseen csak a hármast frissiteni?

(#1496) zenefan


zenefan
aktív tag

Ha tudnám én se érdeklődtem volna utána, de "épp ráért távolkeleti barátunk Goog Lee" és megkérdeztem tőle:

How to Manually Update Eset NOD32 Offline

Még nem próbáltam ki, de mintha már máshol is olvastam volna ugyanerről a lehetőségről.
Amúgy a frankó néróval kiírnék egy ilyen képfájlt majd démonba be és mehet a NODfrissülés... Akinek működött ossza meg velünk élményét/bánatát.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1497) zenefan


zenefan
aktív tag

Na nagy nehezen be tudtam szerezni azt a pici progit, ami az update.ver nevü fájlt elkészíti, aminek a tartalma a következö:

[UTILMOD2]
version=1.143 (20080804)
build=1250
type=utilmod
level=2
base=1218
date=04.08.2008
file=nod2AB8.nup
size=5952
category=engine
buildregname=UtilityModuleBuild
[ADVHEUR2]
version=1073 (20080803)
build=1174
type=advheur
level=2
base=1171
date=03.08.2008
file=nod3C2C.nup
size=36335
category=engine
buildregname=AdvheurBuild
[ENGINE2]
version=3330 (20080805)
build=13372
type=engine
level=2
base=13333
date=05.08.2008
file=nod3D9D.nup
size=200419
category=engine
buildregname=EngineBuild

Ezt dobjátok be egy jegyzettömbbe és mentsétek le update.ver névvel és másoljátok be az előbbi (zip csomagban lévő) 3 db fájllal (nod2AB8.nup, nod3C2C.nup, nod3D9D.nup) együtt egy nod_upd nevü mappába. Ezt a mappát írjátok ki képfájlba, majd egy virtuális meghajtóból (pl. Daemon Tools) etessétek meg a NODot, ahogy a srác is leírta, ügyelve a forrásmappa pontos megnevezésére (Frissítés > Beállítások > Szerverek... > Hozzáadás > X:\nod_upd\).

Elnézést a hosszadalmas írásért, de gondoltam csak nem töltök fel egy ekkora (528 bájtos) fájlt, de ha továbbra is nehézkesen jön a frissülés és valahogy kifacsarom a következő adagot, akkor már a zip zacsiban lesz a update.ver fájl is.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1498) skylaner válasza zenefan (#1496) üzenetére


skylaner
senior tag

Goog Lee :D ez r@hadt jó :C

Amúgy kösz, délután ki is próbálom.

(#1499) zenefan


zenefan
aktív tag

Annyit tévedtem :B , hogy a szervereknél nem kell hozzáadni semmit, mivel amint működik a virtuális meghajtó (nálam I:\), utána a legördíthető szerverlistában legalul szerepel a virtuális meghajtó elérési útja is, nálam így: I:\nod_upd\ Tehát ha kiírtam volna a frissítéseket egy képfájlba, tényleg csak ebből a nevü mappából tudja kiszipkázni az anyagot.
Elnézést a sok egymásutánposztolásért, csak kicsit belelkesedtem, hogy megértettem ezt az eljárást és gondoltam megosztom mással is. Bár csodálkozom a cikk íróján, hogy ezt a "virtuális cd mesét" nem tette bele a leírásába. Nem hinném, hogy mindenki hetente nekiáll egy CD-t megírni...
Remélem nem írtam semmi nagy hülyeséget és ki tudjátok próbálni a módszert. Várom az eredményeket. :))

U.I.: Ja és a legfontosabb, hogy az előbb közzétett Nod32_v2.7x_updatepack_080803-080805.zip csomag és update.ver fájl azoknak ajánlott akiknek a NODja a 3322 (20080803) verzióig már felfrissült!!! Akik korábbi frissítésekről is lemaradtak, azoknak max csinálok az első csomagom mellé egy update.ver fájlt.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#1500) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Feltettem a Nod32 3-as verziojat, annak is a Home edition valtozatat mert nem kell nekem a
beepitett tuzfal. Tomoritonnek a Winrar 3.70 verzija van fent, es az osszes altala hasznahato
fajltipus, marmint amit ki-be tomorithet be van jelolve. Kep: Am amikor kezi inditassal inditom a legerosebb
viruskeresest ez a kep fogad. Ez a kep eppen egy pendrivrol keszult de a Nod-on belul minden meghajto engedelyezve van igy az eltavolithato is, ha a gepem - egy vinyo 3 particio - ellenorzom akkor
pedig ugyan ez jelentkezik csak az 120 Gb igy sokkal tobb ilyen bejegyzes szerepel.
Mit jelent ez a "hibauzenet" mert nem ertem hogy miert nem tud bele nezni pl egy *.jar fajl belsejebe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.