Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) pete_21 válasza EmberXY (#2050) üzenetére


pete_21
addikt

AdBlock beállításait megnyitod. Itt: Szűrők, Külső szűrő hozzáadása. Itt többet is hozzáadhatsz, hogy több minden legyen a listában. Ha ez kész, akkor a Külső szűrők frissítésére nyomj egyet a Szűrők menüben.
Ezután már blokkolnia kell. Ha valami mégsem menne, szólj!
Ui.: A beállításaiban fent az Opciók menüben tudod állítani, hogy pl. az Állapotsoron megjelenjen-e, illetve a blokkolt flash-eknél legyen-e jel stb. :)

(#2052) EmberXY válasza pete_21 (#2051) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Köszönöm, működik rendesen. :C
Első nekifutásra hozzáadtam mindent, frissítettem, lett egy szép kis lista, de mostmár sehol sincs reklám. :D
Az külön tetszik benne, hogy lehet rendezni a találatok száma szerint, így később már látni fogom, hogy melyik szűrőket lehet levenni (habár elférnek :D).
Köszönöm mégegyszer. :R

Szerk. : Lehet, hogy egy kicsit túlkonfigoltam, mert egy saját készítésű oldalamon is letiltja a bannert, pedig az csak egy egyszerú kép a dizájn kedvéért, bár utólag belegondolva, a kép nevében is benne van a banner szó, azt át kell írnom, ha azt akarom, hogy megjelenítse...de legalább működik.. :D :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#2053) pete_21 válasza EmberXY (#2052) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit, örülök, hogy sikerült! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2054) X@b3e


X@b3e
addikt

Help!
Win7 64 a rendszer gépem ESS 4 van rajta, win7 32 a HTPC-n, EAV-al. Namost amikor a rendszer gépről néznék hálózaton keresztül filmet, véletlen időközönként (van, amikor 2 percenként, van amikor 10 percenként) megakad a lejátszás fél percre is akár. Ha a rendszer gépen lekapcsolom az eset personal firewallt (Do not filter network traffic), akkor megszűnik a gond. Mit kellene beállítanom, hogy ne kelljen ilyenkor minden esetben lelőni a tűzfalat?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2055) Fire/SOUL/CD válasza X@b3e (#2054) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mivel játszod le a filmeket? Próbáltad esetleg VLC-vel, MPC HC-val, stb?
Írtad és tudom, hogy az ESS okozhat ilyet, de eddigi tapasztalatom szerint a player okozza elsődlegesen, mert olyan módon van megoldva a pufferelése a filmnek, hogy egyszerre olvass be egy valag adatot, azt meg persze, hogy az Eset megvizsgálja, ami meg idő.
Ha WMP-t használsz, akkor mindenképp érdemes lenne kipróbálni a fentebb írt lejátszókat, vagy valami mást először.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2056) X@b3e válasza Fire/SOUL/CD (#2055) üzenetére


X@b3e
addikt

HTPC-n nézem a windows media centerével, így nincs mód mást használnom sjana, ez adott. A probléma biztos a tűzfallal van, mert ha lelövöm, abbahagyja. Biztos van vmi megoldás, hogy hogyan lehetne ezt az adatfolyamot figyelmen kívül hagynia, csak nem értek a lelki világához...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2057) Szellem. válasza X@b3e (#2056) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ott a tűfallal kell játszani. Próbáld meg kikapcsolni az IDS szabályoknál a "Nem biztonságos címek letiltása a támadáso után" opciót. Ez okozhat gondot. A MEdiaCenter pedig legyen a full engedélyezettek között.

(#2058) Szellem. válasza X@b3e (#2056) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mellesleg, ha elfogadsz egy jótanácsot, nem kell a Winodws 7-re 3rd party tűzfal. A beépítettje kiváló, és könnyebben konfigolható, aminek van csodálatos súgója.
Szóval, inkább tegyél fel egy sima Nod32-t, és használd a beépített tűzfalat!

(#2059) X@b3e válasza Szellem. (#2058) üzenetére


X@b3e
addikt

Kösz, megpróbálom :R
Amúgy elvileg a routerben is van vmilyen tűzfal, ami mögött vagyok, elvileg a külső forgalmat az is szűri (belül meg minek), szal az is lehet, h nem is lenne szükségem még egy szoftveres tűzfalra.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2060) Fire/SOUL/CD válasza X@b3e (#2059) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha esetleg nem akarsz megszabadulni az ESS4-től, de szeretnéd a WIN tűzfalát(vagy egyéb különálló tűzfalat) használni, akkor az ESS-ben így lehet "kikapcsolni" a tűzfalat: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2061) Angyalifény


Angyalifény
tag

Hali feltettem a nod32- 4-est

van pár kérdésem

A havonta való újra telepítés megoldható még mindig ?

A beállításait el lehet menteni hogy az új haviba csak be kelljen emelni ?

Azt hogy figyelmeztessen arra hogy nincs fenn az összes xp frissítés és be narancs sárgul azt hol tudom kikapcsolni ?

(idegesít hogy nem zőld)

trójait észleli ?

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#2062) Angyalifény válasza Angyalifény (#2061) üzenetére


Angyalifény
tag

A figyelmeztetős kérdés tárgytalan megoldottam.

Isten kíséri utadat.

(#2063) Szottar válasza Angyalifény (#2061) üzenetére


Szottar
tag

Hali!
Havonkénti újra telepítés megy még mindig tudtommal. Beállításokat el lehet menteni így:
Főablak/Beállítások > Beállítások importálása és exportálása ...
Melyiket tetted fel? Már úgy értve, hogy a kereskedelmi vagy a próba verziót? Ha a kereskedelmi verziót akkor arra van jobb megoldás és nem kell minden hónapban újra telepítgetned. Valamelyik magazinos kóddal minden hónapban meghosszabbítod a licenszet. Többi PÜ-ben.

(#2064) Angyalifény válasza Szottar (#2063) üzenetére


Angyalifény
tag

Megkaptam köszi majd meglátom meik megoldás lesz 1 enlőre megvárom a 30 napot tetszik e.

Vírusok terén megbízható ?

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#2065) etele34 válasza Angyalifény (#2064) üzenetére


etele34
tag

Kérdés az, hogy mit értünk megbízható alatt? Azt, hogy tökéletes? Vagy talán azt, hogy a legjobb? Mert ugye - most jön a szokásos és már az unos unalomig ismételt szlogen - tökéletes és legjobb antivírus védelem mint olyan csak talán a képzeletünkben létezik de nem a valóságban.
(Bocs de ezzel nem Téged kritizállak és nem is azt, hogy ezt megkérdezted.)
Nos a konkrét kérdésedre az én válaszom:
- Jó a NOD32, az elsők között van mindig. :) De ha javasolhatom akkor menj végig a beállításokon, szánj rá 10 percet és állítsd be amit csak lehet a szigorúbb beállításokra mert a NOD32 telepítése után csak alap beállításokon van, így települ fel. Sokkal hatékonyabb lesz a védelmed általa, ha szigorítasz a beállításokon. Azt ne kérdezd, hogy hol és mit kell átállítani, ezt nem tudom, mert nem használok NOD32-őt de gondolom eléggé egyértelmű lesz minden és be fogod tudni konfigurálni. :K
Üdv.

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#2066) Angyalifény válasza etele34 (#2065) üzenetére


Angyalifény
tag

Ezt megtettem.

de azért köszi.

Meg úgy tudom a demo 30 napos is ugyanolyan teljesértékű mint a rendes csak épp 30 naponta lejár.

Isten kíséri utadat.

(#2067) etele34 válasza Angyalifény (#2066) üzenetére


etele34
tag

Igazából az már nem a hagyományos értelemben vett 30 nap, hanem van amikor több van amikor kevesebb, de ezt a nodosok jobban megtudják válaszolni majd.
És azt is, hogy ha jól emlékszem akkor a nodnál a trialok (kereskedelmi verziókhoz képest) mindig az eggyel előbbi verziókat használják. Ez most is igaz, mert ahogy megnéztem a sicontact oldalán, a kereskedelmiek már a 474-nél tartanak, amiben lett egy csomó javítás a trialok pedig még az előző, 468-nál.

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#2068) Angyalifény válasza etele34 (#2067) üzenetére


Angyalifény
tag

És ezek a javítások a biztonságot is érintik ?

:U

Isten kíséri utadat.

(#2069) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Miért felejti el a Nod a beállításaimat?
Kikapcsolom az email védelmet, következő indításnál visszakapcsolja. Testre szabom a webhozzáférés védelmet, következő indításnál visszarak mindent defaultra?
Hogy rögzíthetem a beállításaimat?

(#2070) sfdrakex válasza h0o2a7j6 (#2069) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs virusod vagy trojaid esetleg valami spy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2071) h0o2a7j6 válasza sfdrakex (#2070) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Nod
Malwarebyte AntiMalware
Counterpsy szerint nincs semmi.

Viszont van Win7 fekete halál.
:)

[ Szerkesztve ]

(#2072) koxes


koxes
tag

hello

amikor az eset azt irja ki hogy karanténba helyezve az mit jelent ? tehát hogy az én gépemen nem fertőző de más gépén már igen ?

(#2073) etele34 válasza koxes (#2072) üzenetére


etele34
tag

Azt, hogy felismert, elfogott és betett egy/több kártevőt egy általa izolált, elkülönített környezetbe (ez a karantén), ahonnan nem tud aktiválódni. Ha akarod akkor innen törölheted végleg, vagy előtte el is küldheted analizálásra az ESET laborba. :)

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#2074) Szottar válasza koxes (#2072) üzenetére


Szottar
tag

ESS ezt írja a Súgójában erről: A karantén fő feladata a fertőzött fájlok biztonságos tárolása. A fájlokat akkor kell a karanténba helyezni, ha nem lehet azokat megtisztítani, ha törlésük kockázattal jár vagy nem ajánlott, illetve ha a felhasználó nem szeretné, ha a vírusvédelem észlelné az adott fájlokat. A karanténba helyezhető fájlok típusa nem korlátozott. Akkor érdemes karanténba helyezni a szóban forgó fájlt, ha annak viselkedése gyanús, de nem észleli a víruskereső. A karanténba helyezett fájlok elküldhetők az ESET víruslaborjainak.
A karanténmappában lévő fájlokat egy táblázat jeleníti meg, amelyben látható a karanténba helyezés dátuma és időpontja, a fertőzött fájl eredeti helyének elérési útja, a fájl bájtban megadott mérete, a karanténba helyezés (felhasználó által megadott) oka, és a fertőzések száma (például az, hogy egy több fertőzést is hordozó tömörített fájlról van-e szó).

[ Szerkesztve ]

(#2075) Angyalifény válasza etele34 (#2073) üzenetére


Angyalifény
tag

Én onnan mindig törlöm a cuccot. :)

Isten kíséri utadat.

(#2076) Szottar


Szottar
tag

Valaki találkozott már hasonló ESET-tel? Fél órával ezelőtt frissítettaz ESS a 4663-ra és ezek után nem mutatja a licensz lejárati idejét. Mintha anonim lennék pedig tegnap óta kezdett visszaszámolódni az egy éves vásárolt licenszem . Eddig mutatta a dátumot... :DDD
[link]
[link]

(#2077) anri-ur válasza Szottar (#2076) üzenetére


anri-ur
tag

Súgó -- licenc érvényességének ellenőrzése!

(#2078) Szottar válasza anri-ur (#2077) üzenetére


Szottar
tag

Szia és köszi a választ.
Mai állapot megint jó. Kép
Ezt - mielőtt beírtam ide a kérdésemet - tegnap én is megnéztem de akkor a kis ablak teljesen üres volt, nem volt benne semmi más csak az OK fül. Ma már megint jó. Minden ESET-re érdekes jelenség. Már azt hittem, hogy valami baj van a licenszemmel, alig egy napi használat után de még jó, hogy tegnap nem hívtam ezért rögtön a supportot.

[ Szerkesztve ]

(#2079) Angyalifény


Angyalifény
tag

Ez érdekes ti tudtátok hogy maga a program is frissül a demónál is ? Azt hittem ez demó programoknál nem szokás.

Isten kíséri utadat.

(#2080) b05styp


b05styp
tag

hali!

fentvan a gépemen az eset smart security, és a tűzfala azt írta hogy kiengedi az msn-t, de mégsem tudok belépni. megnézegettem a beállításokban, minden stimmel elvileg semmit nem tilt. mit csinálhatok még vele?

:)

(#2081) Fire/SOUL/CD válasza b05styp (#2080) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha az MSN-t nem engeded ki, akkor nem is fogsz beszélgetni az ismerőseiddel... :DDD
Inkább elsőnek azt ellenőrizd, hogy nincs-e valami gondja a kapcsolattal.
MSN indít/Eszközök/Beállítások/Kapcsolat/Kapcsolódási hibaelhárító INDÍTÁS gomb.

Fire.

UI: Gondolom, azon már túl vagy, hogy addig nem enged kapcsolódni, amíg nem frissíted az új változatra... :U ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2082) etele34 válasza b05styp (#2080) üzenetére


etele34
tag

ESETleg lehet (egy lehetséges)megoldás az is, hogy kitörlöd a tűzfalban az ide tartozó összes szabályt amit az MSN-hez létrehozott, majd a tűzfalat átváltod Interaktív módba. Ekkor elviekben rá kell kérdezzen mindenre és most Te magad engedélyezed azokat amikre rákérdez. De ez csak elvi eszme futtatás a részemről és nem tudom beválik-e, mert nem igen ismerem az ESS lelkivilágát. De egy próbát gondoltam megérhet. :)

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#2083) confutatis


confutatis
csendes tag

Sziasztok!

Frissen telepített Win7 HP-ra (32bit) felraktam az ESS legújabb verzióját 4.0.474. A wigwam szerint a 135-ös port nyitva van, de a grc.com szerint zárva. Melyiknek higgyek? A win tűzfalát kikapcsoltam.

(#2084) pukkancska


pukkancska
tag

Sziasztok
Hogyan lehet azt beállítani, hogy a vírusos fájlokat ne karanténba tegye, hanem megtisztítsa?
Mert egy csomó programomat karanténba tette, és így nem tudom használni őket.
Eset Smart sec. 4.0

(#2085) Crytek


Crytek
veterán

Mi a fenét kell állítani a nodban hogy tudjak multizni??

Mert valamit blokkol mert ha megy nemtudok multizni nem lát haver gépe engem.
Ha kikapcsolom a Nod 32-öt egyből jó lesz és látja a gépemet a haver!

Next PC Upgrade: 2022

(#2086) bivalyolo válasza Crytek (#2085) üzenetére


bivalyolo
őstag

próbáld berakni a gém exe-jét a kivételek közé.
bár ilyet még nem tapasztaltam h a maga a nod blokkolt volna bármi netes gémet :F

"Let's agree to disagree!"

(#2087) Fire/SOUL/CD válasza Crytek (#2085) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. ESS indít
2. Hozzáértő módra váltás(CTRL+M)
3. Bal oldalon Beállítások/Személyi tűzfal
4. Jobb oldalt A számítógép hálózati védelmi módjának megváltoztatása
5. Megjelenő ablakban Megosztás engedélyezése

Ha szigorú-n van, akkor a géped nem látszik a hálozaton.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2088) Crytek válasza Fire/SOUL/CD (#2087) üzenetére


Crytek
veterán

Sima Nod 32-van nincs ebben tűzfal!

Next PC Upgrade: 2022

(#2089) Fire/SOUL/CD válasza Crytek (#2088) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha vetted volna a fáradságot, hogy korábban leírtad volna, hogy milyen "sima" Nod32-t használsz, akkor talán nem koptatnám feleslegesen a billentyűzetet.
(Sima Nod32= Nod32 2.7, EAV3 EAV4, most akkor melyik? :W )

Tűzfal nélküli Nod-ban nem találkoztam ilyen jelenséggel, mivel ha nincs benne tűzfa, akkor nincs minek blokkolni a hálózatot vagy elrejteni a gépet a hálón.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2090) Crytek válasza Fire/SOUL/CD (#2089) üzenetére


Crytek
veterán

ESET Nod 32 Antivírus 4.0.474.0

De mégis blokkolja valami hogy rohadna szét annyába ez a szar!

Next PC Upgrade: 2022

(#2091) Fire/SOUL/CD válasza Crytek (#2090) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos csak az marad, amit bivalyolo is javasolt, hogy bevágod a játék exe-jét(vagy az egész könyvtárát) a kivételek közé.

Amúgy melyik játékról van szó?
És a NOD jogtiszta? (nem valami crackelt változat remélem)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2092) Crytek válasza Fire/SOUL/CD (#2091) üzenetére


Crytek
veterán

Ezt az egész mappás dolgot kiprobálom ,de csak holnap tudom már megnézni!
Amúgy minden multis gamenél ez van ha én csinálok szervert nem lát senki!
De ha kivan kapcsolva a nod akkor jó.Remélem ez a kivételezés működni fog!

Next PC Upgrade: 2022

(#2093) Crytek


Crytek
veterán

Ez az egész mappás dolog se jött be! :O

Next PC Upgrade: 2022

(#2094) bivalyolo válasza Crytek (#2093) üzenetére


bivalyolo
őstag

hm hát jobb ötletem nincs cseréld le a nodot vmi másra.
vagy nagyon ragaszkodsz hozzá?

"Let's agree to disagree!"

(#2095) Crytek válasza bivalyolo (#2094) üzenetére


Crytek
veterán

Kasperskyre cseréltem pont emiatt de az meg a game exéket törli orba szájba mert szerinte vírusos.
Jó ez a nod max kilépek ha multizok!

Next PC Upgrade: 2022

(#2096) Patrick


Patrick
addikt

Nekem semmi gondom nincs. :) Minden jól és hibátlanul fut. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#2097) bivalyolo válasza Patrick (#2096) üzenetére


bivalyolo
őstag

nálam se volt vele semmi gond amíg használtam.. egyedül a 2.7esnél volt az h egy játéknak az exéjét be kellett tallózni mert enélkül laggolt de ezen kívül más semmi.
(a 4-esnél már ezt se kellett megcsinálni..) :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#2098) Patrick válasza bivalyolo (#2097) üzenetére


Patrick
addikt

Bizony. :)

Szépen, csendben, gyorsan teszi a dolgát a háttérben. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#2099) Szottar


Szottar
tag

Sziasztok!

ESS-nek hogyan és hol kell kikapcsolni úgy a tűzfal részét, hogy egy újraindításkor vagy a következő bekapcsoláskor se kapcsolódjon vissza automatikusan hanem állandóan ki kapcsolva maradjon. Jobb klikk az ikonjára és a 'Tűzfal letiltása'-t próbáltam, de a következő számítógép bekapcsoláskor már újra aktív volt a tűzfal része is, úgy hogy ez nem jött be. Más megoldás ESETleg?
köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2100) Fire/SOUL/CD válasza Szottar (#2099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igazából nem lehet kikapcsolni, csak beállítani úgy, hogy semmit se csináljon: [link] ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.