Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) desolator


desolator
senior tag

esim-ről még mindig senkinek nincs semmi új infója netfonnál?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#4552) vence válasza 4Grider (#4549) üzenetére


vence
junior tag

Köszi! :)

Nem tudom, hogy pontosan, h érted a
"számodra elérhető-e" -t.

Röviden vázolom a helyzetet - ami nem a legegyszerűbb és
csak még bonyolódik ... :D

Eredetileg telót is szerettem volna, hűségért kedvezménnyel,
de ki mer most hűséget vállalni a 2-3 hónapon belüli biztos emelés
tudatában?!
(A Voda már előre be is jelentette, h a lehetséges 22% helyett CSAK 15% körül :DD emel.
Így inkább talán érdemesebb külön választani az előfizut és a teló-vételt.

Tehát, csak 1 előfiz-ről van szó és
most már nagyon kellene a belföldi korlátlan tel.

Eddig T-s mobilnetet használtam, de elég drága így.
Most teszteltem a Vodát is, talán kicsit gyorsabb.
Mindkettőtél jó térerő van beltéren (telóról volt megosztva).
Ez 4G volt, kis falu, itt 5G nem igen játszik,
DE ... (most néztem)

Yettel OtthonNet elérhető (4G-n)
lehet azzal megoldódna a net része,
(legalább is az átmeneti időre ... teszt alapokon.) :C
>> Ezt milyen routerrel kérjem?
>> Adnak ehhez Multi-SIM-et?

Nem igazán filmezek, de ha már itt a lehetőség, lehet ez változna.
> Ami a fontosabb, utazás közben, vagy más helyeken is kell/szeretnék elfogadható netet.
>> Erre melyik hálózat, szolgáltató a javasolt?

Ezt kellene a korlátlan beszéddel kombinálni,
vagy esetleg külön maradna a fő-net ezzel,
akkor a beszéd-kártyához pár GB net is elég lenne.

Nagyon jó lenne, egy összefoglaló a topik elejére,
mert
- a Netfone-nál alapvető dolgokat se lehet megtalálni,
vagy nagyon körülményes;
- sok fórum olvasgatás után sem lettem képben, hogy
>> Mi valósult meg az ígért fejlesztésekből,
>> Mi a mostani helyzet az egyre szükségesebb modern
extrákkal?? (5G, e-SIM, multi-SIM stb.)
(Úgy tűnik, már az én leendő telóm is csak e-SIM-mel tudja a Dual-t!!)

És a Netfone kellene legyen az, Fő-kártyaként, mert azt ugye nem lehet gyakran cserélgetni.
Feltéve, hogy nincs jobb ajánlat a leírtak figyelembe vételével.

Várom a javaslatokat, köszi!

(A 4G sávokat és a tornyokat nem tudom megnézni, mert a régi telóra már nem tudok semmit rátenni, a laptopon meg valahogy nem boldogulok a Cellmapperrel, csak az országutat rakta tele kisebb-nagyobb színes téglákkal.) :N

(#4553) dzf007


dzf007
aktív tag

Netfone árai idén hogyan fognak változni? Inflációs emelés? Drágulás? 5000ft kaució van szerződéskötéskor? Ugye a korlátlan csomagok +100db smst is tartalmaznak?!

(#4554) simpley válasza Dluinet (#4524) üzenetére


simpley
őstag

ja, és a hírdetéseket is mindig más néven dobja be.. "legjobbflotta.hu", "olcsoflotta.net", .... mindet Yetis flottaként.. :U

signed by simpley.

(#4555) vence válasza dzf007 (#4553) üzenetére


vence
junior tag

A hűségidőre "árgarancia"-'t reklámoznak,
ezt látod a csomag ajánlatoknál.

(Lehet érdemes most kötni, mert ha kijön a hivatalos tavalyi inflációs adat, akkor jön az automatikus korrekció is a háttérszolgáltatóknál.)

De, hogy ez a versenyszegmens, h alakul pontosan azt nem tudhatjuk. Mo-on ugyanis még mindig túlárazottak ezek a szolgáltatások, közös, EU-piac meg ugye nincs.
(Sőt beszedik a magasabb ÁFA-t, ha külföldön vásárolsz! WTF?!

SMS, elméletileg igen, csak én nem találtam,
friss - most érvényes - ezt tartalmazó ÁSZF mellékletet.
Abban lenne a jelenlegi állapot.

De, mint írtam is fontos jellemzők - elérhető plusz szolgáltatások
nincsennek megadva a honlapon.
Az ügynökök remélhetőleg tudják!

Ez azért nem kicsit furcsa ...
és csak "Kupi-ország" -ban lehetséges! :D
... mert ugye lennének törvények is.

FONTOS! ? ? ?
Kötött szerződést valaki mostanában?

Adják-e ahhoz, akkor, a mellékleteket, amiről
nyilatkozni kell, hogy ismerjük !!!

[ Szerkesztve ]

(#4556) 8 válasza dzf007 (#4553) üzenetére


8
senior tag

korlátlan csomagokhoz 100db sms van

https://www.netfone.hu/altalanos-szerzodesi-feltetelek
Aktuális ÁSZF - Egyéni előfizetők számára - 2023. 10. 20
II / A sz. melléklet: Mobil rádiótelefon szolgáltatások díjai

például:

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4557) dzf007 válasza 8 (#4556) üzenetére


dzf007
aktív tag

Köszönöm! :)

(#4558) vence válasza 8 (#4556) üzenetére


vence
junior tag

Ez alapján, hogy jön ki pl. az 50 GB-os csomaghoz hirdetett
5 690 Ft/hó ár ??

és mi akarna lenni a "csomaghoz tartozó internet opció"
ez magyarul mit jelent ??

Köszi!

(#4559) 8 válasza vence (#4558) üzenetére


8
senior tag

Ez alapján sehogy mert ezek a listaárak.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4560) 4Grider válasza vence (#4558) üzenetére


4Grider
nagyúr

A honlapon szereplő árak sehol sem szerepelnek az ÁSZF-ben, mert akciós melléklet nincs. Amikor lejár a díjcsomagodra a hűség, ezeket a listaárakat ott kezdik el emlegetni, így örülhetsz, ha csak néhány száz Ft-al emelik meg akkor az előfizetésed havidíját. Itt ez a rendszer...

(#4561) vence válasza 4Grider (#4560) üzenetére


vence
junior tag

Köszi! - " 8 " Neked is!

... és a kérdés második fele ??

Akkor a linkelt mellékletben szereplő "opciós" sor
nem is opció, hanem a csomagokban adott mobiladat
(elméleti) listaára?

Ha tényleg opció lenne, (azaz valami külön rendelhető extra! ),
akkor illene megadni, hogy az mit is tartalmaz.
Itt pl. hogy hány GB adat, az az (extra) opció ...

Ezért írtam, amit írtam a korábbi bejegyzésemben.

És az alapkérdéseim ... ?? >>> # 4552 (itt leírva)

Ha mind a három alapszolgáltató csak 4G-n érhető el,
melyik hálózatban gondolkodjak?
Melyik jobb technikailag?

Melyiknél jobb az esély 5G-re (vagy más fejlesztésekre) ?
Lehet erről információkat szerezni ?

Mint írtam az is fontos lenne, hogy utazás közben
(tömegközlekedés) vagy random helyszíneken viszonylag elfogadható netem legyen.
Nem nagyobb adatforgalomra, csak web-böngészés.

Ezek alapján kellene - első körben - a szolgáltatót kiválasztani.

Egyébként szerintem nálunk még mindig drágák a mobilszolgáltatások, tehát még az inflációs korrekció, emelés sem lenne igazából indokolt.
Erről írhatok bővebben is, ha valaki mostanában tárgyal szolgáltatóval flottás emelés témában és érdekli.
A német piacot elég jól ismerem ...

(#4562) Dluinet válasza vence (#4561) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nálunk vannak 10 éve átmenetileg bevezettet ideglenes különadók.
Csak valahogy itt maradtak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4563) Zssom


Zssom
tag

Sziasztok
A decemberi számlámon és a hívás részletezőben találkoztam hibás forgalom rögzítéssel. Az SMS-eim közül 6 esetében "Átirányított hívás idegen hálózatba" megjelöléssel rögzítették. Ezen esetekben a hívás ideje megegyezik a küldött sms küldés idejével, a hossza pedig 1 perc, díja pedig 50 Ft+ ÁFA. A számlán is és a részletezőben is így szerepel. Nem vagyok kezdő a mobiltelefóniában, tudom, hogy az átirányítás mibe kerül, ezért nem is használom. Vettem fel róla hibajegyet, meg hivtam az ügyfélszolgálatot. Ami az érdekes, hogy Párom részletezőben is szerepel 2 db ilyen tétel, neki még nem érkezett meg a decemberi számlája, de neki is vettünk fel hibajegyet. Ugyanaz a T-s korlátlan csomagunk van. Megnéztem a korábbi számláimat, azokon pl. egyáltalán nem szerepel sms forgalom, pedig van küldve rendesen, 20-30 biztosan elmegy a hónapban.
Találkozott valaki még rajtunk kívül ezzel a problémával?

(#4564) vence válasza Dluinet (#4562) üzenetére


vence
junior tag

Ezeket ne is említsd!

A 27% bajnok ÁFA mellé is kellett a 4,2% különadó a kisker-re,
amikor állítólag az infláció ellen küzdünk! :DDD

(#4565) 8 válasza Zssom (#4563) üzenetére


8
senior tag

Novemberi számlámról lemaradt úgy 70db sms
https://prohardver.hu/tema/netfone/hsz_4480-4480.html
költség szempontjából mindegy, ígyis-úgyis ki van fizetve a havidíjban, de rendkívül aggasztó

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4566) Zssom válasza 8 (#4565) üzenetére


Zssom
tag

Az még rendben is lenne, olvastam azt a hozzászólást is annó, én sem lépem túl a 100-at (egyébiránt a T-s csomagokban az ÁSZF szerint 110 sms van ) nincs bekapcsolva ez az RCS csevegés sem, de hogy átirányított hívásként rögzítsenek SMS-t, na az a gáz, ráadásul darabonként 50 Ft+Áfa áron... :))

(#4567) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a pozitív gondolatokat. Van egy kis változás. Akik kaptak emailt hogy átkerültek G. L. -hoz, vissza fognak kerülni hozzám. Többet erről nem szeretnék írni mi miért lett.

Viszont bármiféle információt továbbiakban itt a topicbam nem adok. Privátban elérhető leszek ~2024.02.10-től.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4568) Zssom válasza MadMancs (#4567) üzenetére


Zssom
tag

Ennek én szívből örülök. Nem, mintha G. L.-val bármi gondom lenne, de akkor is. :C :R :K

(#4569) sfefe válasza MadMancs (#4567) üzenetére


sfefe
őstag

Helyes :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4570) vence


vence
junior tag

Eger-ben tud vki ajánlani a képviselők közül?

Privátban is jó lesz! :K

(#4571) dzf007


dzf007
aktív tag

Telekom domino csomagot lehet át vinni Netfone Telekom csomagba?

(#4572) MadMancs


MadMancs
veterán

1Gb és 4Gb csomagok esetén innentől az új efik Telekom hálózatra kerülnek. 100perc és korlátlan is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4573) 4Grider válasza dzf007 (#4571) üzenetére


4Grider
nagyúr

Számhordozás során nincsenek megkötések az előzmény díjcsomagra és szolgáltatóra..

(#4574) 8


8
senior tag

Hosszú idő után újra elkezdett szrakodni a hálózat nálam, pedig voda apn-en vagyok, most egy aldiban, zsebből elővéve megint edge-en volt, adat semmi, repcsizgetés után visszaállt 4g-re, de szinte semmit sem akart betölteni, pedig csak a reklámújságra akartam ránézni.
Nyilván túléltem ezt a nagy megrázkódtatást, de azért felkúrt, hogy megint elkezte ezt csinálni, néhány hónapja abbamaradt. Pedig már a telefon is más, mint a hónapokkal ezelőtti problémák idején.

Egy ideje már "jó" volt ezen a helyszínen, mármint továbbra is állati lassú, jellemzően 1-2Mbit, de legalább volt mobilnet, most úgy néz ki megint kaki.
Sajnos több helyen is tapasztaltam mostanában.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4575) 4Grider válasza 8 (#4574) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ez a 4G térerő nem tűnik acélosnak. És legalább valami jó alacsony frekvencia (B28/B20)?

(#4576) tahepa


tahepa
senior tag

Korlátlan beszéd/50 Gb mobilnet csomagnál ha az EU-ból hívok hazai mobilszámot az hasonlóan korlátlan/ingyenes mintha határon belülről hívnám vagy erre nem vonatkozik a korlátlanság? A mobilnet gondolom felejtős az EU-ban.

(#4577) 4Grider válasza tahepa (#4576) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hazai hálózaton kívüli percdíjjal kell működnie, azaz a te esetedben korlátlan/ingyenes.
A mobilnet egy része leforgalmazható az EU-ban. Utoljára 20 GB-ra emlékszem, de lehet, hogy csökkent egy kicsit.
Szerk.:
16 GB-ot ír az ÁSZF az EU-ban az 50 GB-ból.

[ Szerkesztve ]

(#4578) tahepa válasza 4Grider (#4577) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm. Most próbálom összekombinálni a dolgaimat. Havi 22-23 napot az EU-ban leszek és erre keresek megoldást. Van KÜF flottás előfizum is ( 275perc-korlátlan net) és van Netfonos is ( amit leírtam a kérdésben) A biztonság kedvéért megtartanám mindkét flottát és a legköltséghatékonyabb megoldásokat keresem.

(#4579) 4Grider válasza tahepa (#4578) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ügyelni kell rá, hogy a 22-23 nap/hó roaming több hónapon keresztül boríthatja a bilit. A yeti annyira ezzel nem foglalkozik, de a netfone-ból kinézem, hogy kapsz majd tőlük felszólítást.

(#4580) Dluinet válasza 8 (#4574) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Túl sok ember volt egyszerre a hálózaton.
Van egy maximális számú ügyfél, amit a torony ki tud szolgálni.
Az elmúlt 3-4 évben megsokszorozódott azok száma, akik folyamatosan mobilnetre kapcsolódnak, a hálózat kapacitása ezt nem tudta lekövetni.
Ezért térnek át az 5G-re, ahol egy toronyra akár 1 millió ügyfél is csatlakozhat egyszerre.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4581) csaszi75 válasza 8 (#4574) üzenetére


csaszi75
senior tag

Aldi, Lidl.. stb.. mind ilyen hatalmas fém borítású épületek.. sokszor gyenge a térerő.. pláne ha még tömve is van a bolt, akkor meg még túlterhelt is a cella.. Próbáld újra.. vagy repülőgép és megint..

(#4582) csaszi75 válasza MadMancs (#4567) üzenetére


csaszi75
senior tag

Szép történet :) kitartás

(#4583) vence válasza tahepa (#4578) üzenetére


vence
junior tag

Az egyik kérdés, hogy merre leszel ...
persze ez nem is annyira lényeges. :)

Nyugaton szinte mindenhol nagyon jó prepaid ajánlatok vannak és
a határozatlan idejű előfizuk (30 nap felmondással) is jobbak, mint a legtöbb itthoni hűséges dolog.

Én megnézném a német ajánlatokat és onnantól ugye működne a roaming ...
De a HoT (az Aldi Hofer ) is elég jó a szomszédban, prepaiddel is
és T-és a hálózat !!!
( és akkor a roaming partnerek is.)

eSIM-eket pedig - 1GB adatttal - már ingyen is "osztogatnak" a neten.

Szóval vannak lehetőségek (az írtaktól még jobbak is!) :))
és nem felejtős a net, az 5G már a 10 Eurós csomagokban is benne van.

És ott nem az inflációs korrekció jön :::
"A tarifacsomagok havidíja a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves átlagos fogyasztói árindex mértékével változik, a közlemény közzétételét követő 60 napon belül."
= mác-ápr-tól 15-22%

... hanem a duplázódó inkluzív Gigabájtok! :D

(#4584) csaszi75 válasza vence (#4583) üzenetére


csaszi75
senior tag

De linkelj már be árakat, valami hivatalos oldalról.. hogy lehessen látni, hogy mi a "jó ajánlat"

(#4585) dzf007


dzf007
aktív tag

Netfonnál kijött már, hogy mennyivel emelnek? Annyival, mint a Vodafone?

(#4586) 8 válasza 8 (#4574) üzenetére


8
senior tag

De egy álmos csütörtök délben, szélcsendes tiszta idő, amikor pár ember lézeng egy budapesti fél-külvárosi üzletben, meg nagyjából a környéken is, akkor elvárom évi 71.880Ft-ért, hogy ne legyen rendszeresen szenvedés-nyomogatás-végtelen várakozás ahhoz, hogy egyáltalán valamennyi adat átjöjjön a hálózaton, kb mindegy mennyi Mbit, csak legyen. Néha-néha elmegy, mert mobilhálózat, nyilván. De ez sajnos inkább minta, mint kivétel.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4587) vence válasza csaszi75 (#4584) üzenetére


vence
junior tag

Bocs, de még azt mondanák, h ne reklámozzak!

Hogy mondják ilyenkor?
Goo, a Te barátod!

Keress rá 1-2 kulcsszóra és ömleni fognak az ajánlatok.
Arrafelé kisezer szereplő küzd a piacon és a centekért!
3-4 szintű viszonteladói rendszerben!

Németben egy átlag versenypiaci ajánlat most
10 EUR/hó körül van.
Benne:
- korlátlan beszélgetés,
- korlátlan SMS,
- 20-25 GB net,
- egyre inkább 5G-vel.
(A net novemberig 10GB volt, akkor dupláztak a BF alkalmával,
utána pedig nem visszament, hanem tettek még hozzá !!

Ettől a rövid, igazi akciók sokkal jobbak is lehetnek!

És hűség nélkül se sokkal drágábbak a csomagok.

10 Eurós feltöltőkártyát szoktak akciózni 3 E alatt!

(#4588) VGNGR válasza 8 (#4586) üzenetére


VGNGR
senior tag

Aldi-Lidl a legtöbb helyen Faraday kalitkaként működik, és amiatt nem lehet bent telefonálni/netezni.

(#4589) 4Grider válasza 8 (#4586) üzenetére


4Grider
nagyúr

Na ja. Ezek a szendvicspanel szerkezetek (két, adott távolságra lévő fémlemez között szigetelőanyag) igen jól árnyékolják a néhány 100 méterre lévő bázisállomások frekvenciasávjait. A mi boltjainkban is csak azok a szolgáltatók működnek jól, akik közvetlen a szomszédba vagy a tetőnkre települtek. És ugye nem lehet mindenhol 400 méterenként egy-egy bázisállomás. Ezért szoktunk a helyi wifi infrán a vásárlók/látogatók felé is vendéghálózatot létrehozni.

(#4590) 8 válasza 8 (#4586) üzenetére


8
senior tag

Autóban podcast/rádió indításnál legtöbbször (kb 50%-ban) elsőre nem sikerül, újra kell próbálkozni, akkor betölti. Tudom, az autó is faraday kalitka.

Nem emlékszem ennyire szenvedős problémákra a yetteles sok év alatt, és előtte sem a upc mobillal (pedig az csak fix 1Mbit, majd később 2Mbit volt, és az is voda hálón).

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tapasztalnék, ha most kipróbálnék egy voda előfizetést.

A hűségidő végéig még majd előre betöltök/letöltök mindent a boltok parkolójában mint egy ősember, valahogy csak kihúzom márciusig.

Ma reggel IX. kerben 1.5Mbit alatt van nálam a sebesség, és nem csak szintetikus tesztben, konkrétan egy 720p yt videó már szaggat, melóhoz max emailt tudok rajta megnézni, nagy bajban lennék, ha erre kéne hagyatkoznom.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4591) 4Grider válasza 8 (#4590) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felénk 9.7/8.1 az aktuális sebesség. B3+B20+B1 összefogva, közeli torony. Egyértelmű, hogy 10/10 akar lenni, tehát az előfizetések ennyire vannak korlátozva. Ott nálad valami gond lesz a voda hálózatával.
Szerk.: Bocs, topik tévesztés...

[ Szerkesztve ]

(#4592) VGNGR válasza 8 (#4590) üzenetére


VGNGR
senior tag

Szerintem ez alapján simán felmondhatod kötbér mentesen, aztán válassz valami jobbat.

(#4593) 4Grider válasza VGNGR (#4592) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért, itt nem 0/0 a garantált le- és feltöltési sebesség?

(#4594) 8 válasza 8 (#4590) üzenetére


8
senior tag

bedobtam egy frissen regisztrált voda feltöltős simet a telefonba, az a 10:09 és 10:10 mérés

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4595) VGNGR válasza 8 (#4594) üzenetére


VGNGR
senior tag

Én is lőttem gyorsan kettőt.
Voda APN:

Netfone APN:

Amire kell, nekem elég.

(#4596) 4Grider válasza VGNGR (#4595) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég egyértelműen látszik, hogy a netfone forgalma hátrébb sorolt.

(#4597) csaszi75 válasza 4Grider (#4596) üzenetére


csaszi75
senior tag

Vagy a Netfone APN-en maga a Netfone végez korlátozást? Mondjuk azért mert nincs elég kapacitása? :) Ilyenre is gondolok..

(#4598) 4Grider válasza csaszi75 (#4597) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha így lenne, akkor ahol a voda 20 körül van, a netfone-nál is kellene közel hasonló értéknek lenni. De csak 1-2 van, tehát a voda sorol hátrébb.

(#4599) csaszi75 válasza 4Grider (#4598) üzenetére


csaszi75
senior tag

Találtam egy ilyen ábrát, rátettem pár piros nyilat, hogy hol lehet kapacitás_probléma/torlódás/hiba/limitálás/coloring egyéb gond :)

(#4600) 4Grider válasza csaszi75 (#4599) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem veszed figyelembe, hogy mások ugyanazon az apn-en sokkal magasabb értékeket mérnek és jellemzően ott jelentkezik a kis sávszél, ahol a voda amúgy is torlódik (max. 20-30 Mbps-ot tud).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.