Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Jozsó válasza Bici (#3999) üzenetére


Jozsó
tag

Egy xiaomi mi 9t. Yettelnél mostani és korábbi céges kártyánál is kiírta, diginél is amég nem volt roaming. Diginél magától megvolt a dolog, Yettelnél elég sokat kellett vívni az ügyfélszolgálattal, de megadták magukat és szolgáltató oldalon bekapcsolták.

Nincs erre vmi progri ami mutatná? Mint a wifi típust pl...

(#4002) MadMancs válasza Jozsó (#4001) üzenetére


MadMancs
veterán

Most komolyan, hányszor írjuk le?

Nem kell program.

Nézd meg ims regisztráció állapotát. Ha ok akkor van VoLTE.

De azt miért olyan nehéz megnézni hogy hívás közben van e 4G net? Ha van akkor VoLTE aktív. 🤷 Ezer meg egyszer le lett írva hogy kijelzés az adott készülék adott szolgaltatóhoz tartozó profil beállításoktól függ.

Nálam (Samsung s21 ultra) csak Yettel és ex digi vel van kijelzés. Voda (Netfone) és Telekom nincs. Ettől még működik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4003) Bici válasza Jozsó (#4001) üzenetére


Bici
félisten

Annyi, hogy amikor hívásban vagy, van-e 4G adatforgalom.

Ha van, akkor műxik a Volte, ha nincs, akkor nem.
Ennyi.

Ha nem megy, akkor esetleg még annyit nézz meg, hogy a Volte carrier check ki/be van-e kapcsolva.
tárcsázóba ezt be: *#*#86583#*#* (disabled állapotban kell lennie), és utána a menüben lesz Volte vagy ehhez hasonló kapcsoló, és azt bekapcs.
Nekem Yettel esetén kellett az, hogy ezt kikapcsoljam, majd vissza. Hiába volt jó pozícióban a beállítás, be (azaz carrier check disabled) kellett újra kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4004) Akelaus válasza Jozsó (#4001) üzenetére


Akelaus
senior tag

Az Ims regisztrációt nézd meg, miközben a telefon 4G-n van.
Nálam Telekom-Voda-Yeti mutatja, 4G kapcsolat esetén. Nem a hívás közben, hanem ha a net ezen van. H - H+ és 3g kapcsolatnál azt fogja írni, hogy nem regisztráltált.
Ha 4G kapcsolatnál ezt írja akkor két lehetőség van: a már írt kód és ott beállítani, illetve igenis nincs bekapcsolva.
Ne hagyd magad, mert nálam sem volt bekapcsolva mondhatott bármit a Netfone ügyfélszolgálat.
(Telekomnál sem, de nem is tagadták)

(#4005) sfefe válasza Akelaus (#4004) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt a regisztrációt hol hogyan kell megnézni?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4006) qltsar válasza sfefe (#4005) üzenetére


qltsar
addikt

(#4007) sfefe válasza qltsar (#4006) üzenetére


sfefe
őstag

Samun passz ez hol van.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4008) MadMancs válasza sfefe (#4007) üzenetére


MadMancs
veterán

Beállítások - telefon névjegye - állapotinformaciók - simkártya állapota (alul lehet váltani itt ha több sim van)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4009) sfefe válasza MadMancs (#4008) üzenetére


sfefe
őstag

Köszi megnéztem
Céges meg ez a kártya is íme regisztráció - regisztrálva.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4010) MadMancs válasza sfefe (#4009) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor mindkét simen aktív a VoLTE.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4011) qltsar válasza sfefe (#4007) üzenetére


qltsar
addikt

S23+-om van, úgyhogy jó eséllyel itt :U .

(#4012) sfefe válasza qltsar (#4011) üzenetére


sfefe
őstag

Mancs leírta

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4013) Jozsó válasza MadMancs (#4000) üzenetére


Jozsó
tag

Igazatok van, megtaláltam. Szóval Xiaomin így néz ki a történet:

Beállítások -> A telefonról -> Összes jellemző -> 5-ször kattintás a Belső tárhely-re -> Telefon adatai (1 vagy 2 sim kártyától függően) -> (Alul) Egyebek (három pontos kör) -> IMS szolgáltatás állapota.

Hanghívás LTE-adatkapcsolaton keresztűl: Rendelkezésre áll

Kipróbáltam mindkét simmel. Azzal is, ami kiírja, hogy VoLTE és azzal is, ami nem. Mindkettőnél ez van. Aztán, ha annál kikapcsolom, aminél látványos a változás, akkor itt a Nem áll rendelkezésre szöveg lesz. (ez azért lényeges, mert egyébként a hangszolgáltatás típusára mindenképpen LTE-t ír.)

Szóval kösz mindenkinek. Megvolt a beszélgetés közben megy az adatkapcsolat próba is.

(#4014) martonl válasza StarKiller89 (#3960) üzenetére


martonl
senior tag

Ilyenkor keresi a hálózat a telefont, mert nem jelentkezett le a hálózatról úgy, mintha kikapcsolta volna.

[ Szerkesztve ]

(#4015) dzf007 válasza Akelaus (#3996) üzenetére


dzf007
aktív tag

Akkor áremelés várható itt is, vagy egy toll vonásal lesöprik. Túl olcsó, kevés hasznot hoz..

(#4016) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok. én is netfone-os lettem, voda apn-el sokkal stabilabb és gyorsabb, ezzel is vonja az adatforgalmat?

(#4017) 4Grider válasza fcbarca (#4016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vonja, csak nem tudod követni az alkalmazásban, hogy mennyit fogyasztottál.

(#4018) fcbarca válasza 4Grider (#4017) üzenetére


fcbarca
őstag

az nem baj. 50 GB minden elég. csak az hogy ez legális e?

(#4019) 4Grider válasza fcbarca (#4018) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel fogy a felhasználható adatkereted (még ha nem is látod) és vodás hálón vagy, mitől lenne illegális?

(#4020) Tiédetis válasza fcbarca (#4018) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszönjük a jelzését, örömmel veszünk minden visszajelzést, továbbítottuk a társosztály felé.
A mobilinternetnek nincs garantált le- és feltöltési sebessége, azonban kollégáink dolgoznak az esetleges hálózati túlterheltség javításán.
Az internet.vodafone.net APN címet tudja használni belföldön, amennyiben külföldre utazik, úgy át kell írni internet.netfone.hu címre a működkés érdekében.

Megértését köszönjük!


További kérdés, kérés esetén forduljon bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz!
Tisztelettel:


Netfone Telecom Kft.
Ügyfélszolgálat

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4021) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Új előfizetésnél honnan kapok ügyfélkapuhoz jelszót?

(#4022) Dluinet válasza KatonaT (#4021) üzenetére


Dluinet
nagyúr

előbb felhívnak telefonon, megbeszélitek a részleteket és utána küldik a szerződést a hozzáféréssel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4023) janes1976


janes1976
őstag

Erősen gondolkodom a Netphoneon, mert a lányom és az én előfizetésem összegét nagyon sokallom. Netphoneosoktól kérdezném, hogy belföldön mennyire vállalható a szolgáltatás? Net, beszéd stb. Köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4024) 4Grider válasza janes1976 (#4023) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vodafone hálózatot használ, szóval annyira használható, mint a vodafone. Illetve egy kicsit rosszabb, ha netfone apn-el használod.
Arra számíts, hogy az első hűség végén szinte automatikusan emelnek...

(#4025) ianhoward válasza janes1976 (#4023) üzenetére


ianhoward
tag

Március óta használom a szolgáltatást. Navigáció, YouTube, FB, üzenet küldés, böngészés. Ezekre használom. Dél buda és pest megye déli részén. Nekem rendben van. Yetteltől jöttem át majdnem fele annyi a havi díj. Ami olvasható hogy lassabb igaz, de nekem nem volt olyan hogy használhatatlan lett volna.
10 hónap a hűség, addig adtam időt magamnak és a szolgáltatónak amikor szerződtem. Nem tervezek váltani még ha drágul is amit írnak, részemről az még vállalható.
Balatonon voltam nyáron ott is jó volt. 50gb van a csomagban eddig egyszer sem értem el a 10-et sem. Mindenre elég.

(#4026) Castell válasza janes1976 (#4023) üzenetére


Castell
aktív tag

Ha nem kéne arra várni, hogy 4-6 hét múlva hívnak vissza, akkor még jó is lenne. Én 3 hét után meguntam és lemondtam a rendelésemet. Persze megértem a helyzetet, mert most mki netfone-os akar lenni...

(#4027) INGJOKE válasza Castell (#4026) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az max akkor volt, mikor oda akartál menni. Azóta sokan eljöttek már, most már rádérnek ha szeretnéd. :D

(#4028) xTech válasza janes1976 (#4023) üzenetére


xTech
tag

Április óta használom, teljesen frankón műkszik. Panaszra semmi okom. A kérdés itt tényleg az, hogy a lakóhelyeden hogyan teljesít a Vodafone.

Illetve ahogy Castell is írta, ha Vodafone-tól jönnél számhordozással, akkor készülj fel arra, hogy több hétig fog tartani a procedúra. Nekem a yetteles hordozás kb. egy hét volt.

(#4029) MadMancs válasza Castell (#4026) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak akkor 4-6 hét ha vidátol hordoznál és/vagy közvetlen online adod le a rendelést.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4030) Castell válasza MadMancs (#4029) üzenetére


Castell
aktív tag

Pontosan így van, gondolom a voda korlátozza a számhordozhatóságot, napi x limittel. Sok ügyfelet veszítenek a netfone-hoz való átpártoláshoz...

(#4031) szebe válasza MadMancs (#4029) üzenetére


szebe
őstag

Szóval ha sikerült elrontanom, és nem a linkeden regisztrálni, akkor várhatok heteket mire hívnak?
Van esetleg mód ennek orvoslására, vagy így jártam? :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4032) StarKiller89 válasza janes1976 (#4023) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nagy probléma nálam nem volt a szolgáltatással május óta, egyedül ami piszkálja a csőröm az hogy csak a voda apn-el nyújt normális minőséget, illetve a hűség lejárta után árat emelnek, eredetileg úgy volt hogy utána sem amit mára már letagadnak, egyik kutya másik eb ez a szolgáltató is, de árban egyelőre még korrektnek mondható...
roamingról nincs tapasztalatom

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#4033) MadMancs válasza szebe (#4031) üzenetére


MadMancs
veterán

Sajnos így nem tudok segíteni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4034) 8


8
senior tag

Ha netán valakinek kedve lenne beleállni a hűségidő utáni emelésbe.

Természetesen a hűségidő lejártával lehet újabb hűséget vállalni, általában emelt áron, ezügyben többször telefonálnak a hűségidő vége előtt.

https://njt.hu/jogszabaly/2003-100-00-00

2003. évi C. törvény
az elektronikus hírközlésről

Az előfizetői szerződés megszűnése

134. § (14) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe a meghatározott idő elteltével határozatlan időtartamú előfizetői szerződés lép, amely határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél. A határozott idő elteltét megelőző 90 napban a szolgáltató három alkalommal az Elnök rendeletében meghatározott tartalommal köteles az előfizetőt egyértelműen tartós adathordozó útján tájékoztatni a határozott idejű szerződés határozatlan időtartamúvá átalakulásáról. A tájékoztatásnak ki kell terjednie a szerződés megszüntetésének lehetséges módjaira, a szolgáltatás tekintetében legkedvezőbb díjszabásra.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4035) teletipp


teletipp
friss újonc

Akit érdekel a Netfone Telecom-nál hogy alakul a hűségidő utáni hosszabbítás, íme egy konkrét élő példa:
Korlátlan beszéd + 50 GB net csomag jelenleg 5690 Ft-ért rendelhető akciósan.
Tavalyi ára alacsonyabb volt, kb. egy éve 4990 Ft-ért volt elérhető, azaz időközben 14%-os emelés volt.
Az elmúlt egy évvel ezelőtti árakat mindenki összevetheti a saját szolgáltatójánál, illetve tapasztalhatja a boltokban, hogy ebben az időtávban mekkora volt az infláció.
Azoknak akiknek ezekben a hetekben jár le a hűségideje, felajánlják, hogy a jelenlegi áraknál olcsóbban hosszabíthatnak, azaz 5690 Ft helyett 5490 Ft-ért ennél a csomagnál. Ha esetleg vállalják, hogy +1 előfizetést kötnek 10 hónap hűségidővel, akkor narad a korábbbi igen kedvezményes 4990 Ft-os tarifa mindkét előfizetésre!
Remélem tudtam néhányotoknak segíteni!

Netfone Telecom Franchise Partner - https://netfone.hu/teletipp

(#4036) janes1976


janes1976
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek az infót! :R

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4037) 8


8
senior tag

Elkezdték nevesíteni is a konkurenciát is a reklámokban

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4038) E300TD


E300TD
tag

Van valakinek tapasztalata telekomos Netfone verzióról? Főként a roaming érdekelne, London és a környező országok.
Mo-n főként pest megye. Nem kell 300Mbit-es letöltés csak legyen stabil kapcsolat.
Ha a hűség lejárata után felemelik az árat, már megéri visszamennem a T-hez. (Soha nem használom el a 20 gigát, bőven elég 4 is) Ez a minőség kb. olyan, mint a Sokol rádió kontra Nakamichi Dragon

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4039) xts válasza E300TD (#4038) üzenetére


xts
csendes újonc

Pest-Bács határ Telekom SIM: le: 41.97 MB/s, fel: 3.43 Mb/s. Torony kb 6 km-re van és van köztünk egy kis dimbes-dombos táj.
1997. óta vagyon Netfonnál, elsőszür Vodafone hálón, aztán kb. 3 éve váltottam csomagot, adtak Telekomos SIM-et, nem volt jó, 2 nap múlva jött újra Vodafone-os. Most kb. 1-1.5 éve váltottuk Telekomosra, azóta azt használjuk (3-an egy csomagban). Működik. Mobiladat annyira nem fontos, mindenhol van wifi, ahol nincs elég a csomagban lévő 1 GB/fő.

(#4040) xts válasza xts (#4039) üzenetére


xts
csendes újonc

Másik teszttel 37.5 és 7.8 Mb/s.

(#4041) E300TD válasza xts (#4039) üzenetére


E300TD
tag

Köszi, ez alapvetően elég lenne. Az üfsz. szerint a telekomos 100/20G 4990 huf és nem tudni még a roamingról, a telekom 80/4G 4550 huf és 100%-os a roaming - 25 évig telekomos voltam ...

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4042) VGNGR válasza xts (#4039) üzenetére


VGNGR
senior tag

"1997. óta vagyon Netfonnál" :Y

(#4043) xts válasza VGNGR (#4042) üzenetére


xts
csendes újonc

2017. :)

(#4044) zoleeno1 válasza VGNGR (#4042) üzenetére


zoleeno1
addikt

Marty McFly kedveli ezt :C :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4045) VGNGR válasza zoleeno1 (#4044) üzenetére


VGNGR
senior tag

:D

#4043 xts: Sejtettem, de bocs, magas labda volt, nem lehetett kihagyni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4046) qltsar válasza VGNGR (#4045) üzenetére


qltsar
addikt

En mar porgettem vissza a fejemben, a reklamokat abbol az idoszakbol, hogy:

"Vesztelnullahathatvaaaan", meg "pannongéesem, az élvonal", de valahogy a Netfone nem remlett :DDD...

(#4047) xts válasza VGNGR (#4045) üzenetére


xts
csendes újonc

Ja, kicsit mellé. Az első telefont+SIM (Pannon GSM) 1999-vettem, máig él (Netfone-nál van, ugyanazzal a számmal). Vidéken, az udvaron, de inkább teraszon, lábújjhegyen állva lehetett telefonálni kb. :)

(#4048) Stokiii


Stokiii
csendes tag

Sziasztok!
Én is beállnék a Netfone-osok közé új telefonszám igénylésével.
Abban tudtok segíteni, milyen különbség van a Telekom-os és a Vodafone-os hálózatbérlés között? Leginkább Dunántúlon használom a telót (Pest-Balaton-Győr 3szögben).
Írtátok, hogy csak Voda APN -nel nyújt normális minőséget... Ez hogy működik és egyáltalán ki dönti el?
Köszi a segítséget!

(#4049) 4Grider válasza Stokiii (#4048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az apn-t alapból a telefonod állítja be automatikusan, amit te felül tudsz bírálni (manuálisan). Már ha megtalálod a telefonod beállításai között.
A főútvonalakon nincs különbség, a Bakonyban és a Balaton parton lesz. A voda átlagos letöltési sebessége jellemzően alacsonyabb mint a Telekomé, de telefonon nagy átlagban elég szokott lenni. És nem mindig a voda az utolsó mindenütt, sőt...

(#4050) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A megszüntetés után a túlfizetést vissza kell kérni, vagy automatikus?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.