Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) StarKiller89 válasza Dluinet (#4150) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nem hinném hogy kb. 50 ember tud róla, eleve ha új netfone előfizető vagy a voda apn-t állítja be a telefonod automatikusan a sim kártya berakása után, tudnak erről jóval többen és a voda is tud róla biztos lehetsz benne...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#4152) zagloba válasza Dluinet (#4150) üzenetére


zagloba
aktív tag

Én nem állítottam az apn-t. Beraktak a SIM kártyát és egyből a vodás volt a telefonban. :)
Tehát szerintem ez egy tudott kiskapu. Hagyják hagy működjön. :)

(#4153) simpley válasza StarKiller89 (#4149) üzenetére


simpley
őstag

lehet pont ez lesz az októberi ászf módosítás lényege, ki tudja..

signed by simpley.

(#4154) MadMancs válasza Dluinet (#4150) üzenetére


MadMancs
veterán

Netfone is tud róla.

Ezért mondják hogy Netfone APN kell használni mert vodásat eleve csak technikai hiba miatt lehet használni, bármikor javíthatják előzetes értesítés nélkül. Bár voda technikai hibaélhárítását az elmúlt 2 évben megismerve.. Nem kapkodnak.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4155) csaszi75 válasza E300TD (#4144) üzenetére


csaszi75
senior tag

Olyan vicces olvasni mindig az összeesküvés elméleteket :D Azért logikusan végiggondolva van mindenre magyarázat, vagy van mögöttes ok, hogy mi miért van úgy ahogy..
Az APN-ek hol végződnek?
Ha valaki a netfone APN-en végez egy speedtest-et, akkor ott mit ír k ia speedtest, milyen internet szolgáltatást vesz igénybe a user?
Máshogy kérdezve milyen IP címet kap? Vodafone-os IP címet kap ott is a user?
Mert ha nem Vodafone-os IP címet, kap, akkor az simán máshol jár ki az internetre...
Vagyis nem a mobilszolgáltatón fog múlni, hogy mekkora sebességet kap a user..
Tud valaki Netfone-os IP címet? Mit kapnak?
Tehát az EGYETLEN (ONE) csakis egy csövet ad oda, mint egy zárt VPN a mobil végpont és a Netfone internet GW-e között:
Pl:
APN-A: internet.vodafone.net
APN-Z: Netfone APN
Vagyis a Netfone a saját hálózatából adhat internetet az APN-be..
Ott ki tudja milyen internet van? Látszik ez a BIX-en?

(#4156) 8 válasza Dluinet (#4150) üzenetére


8
senior tag

ügyfélkapuban:

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4157) xts válasza 8 (#4156) üzenetére


xts
csendes újonc

Érdekes. Itt írják, lépésről-lépésre az APN beállítást Voda és T SIM használatához > https://www.netfone.hu/apn-beallitas

(#4158) csaszi75 válasza xts (#4157) üzenetére


csaszi75
senior tag

Azt nem látom ezen az oldalon, hogy az APN típusához legyen beírva, hogy "default".. Sztem az is kell.

(#4159) Bici válasza csaszi75 (#4155) üzenetére


Bici
félisten

Vodát ír ki a nálam minden általam kipróbált online rendszer.

Egy időben sokat váltogattam a két APN között, és az a tapasztalatom, hogy terhelt cella esetén valóban lassabb a netfone APN, de ha nincs ilyen telítettség, akkor meg egyforma a kettő.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4160) MadMancs válasza Bici (#4159) üzenetére


MadMancs
veterán

Voda apn esetén.

Netfone esetében bármerre nézed, ISP Netfone Telecom Távközlési Kft lesz.

Anno sok képet beszúrtam erről.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4161) Bici válasza MadMancs (#4160) üzenetére


Bici
félisten

Hopsz, igazad van, most kipróbáltam.
Nem tudom, hogy miért emlékeztem arra, hogy netfone esetén is vodának látszik.

Akkor sorry, visszavonom az állítást. :B

Kössz a kiigazítást! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4162) xts válasza Bici (#4159) üzenetére


xts
csendes újonc

Igen, de érdekesnek azt találom, hogy T SIM-nél viszont internet.telekom, amit be kell állítani..

(#4163) MadMancs válasza xts (#4162) üzenetére


MadMancs
veterán

T háló még a legelső amolyan "flotta" jellegű téma volt.

Mikor elkészült a saját központ akkor jött a voda hálózat.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4164) xts válasza MadMancs (#4163) üzenetére


xts
csendes újonc

Lehet, hogy a legelső, de én 2022. februárban váltottam csomagot. Akkor kaptam T SIM-eket (addig Voda sim volt, 2017-től).

(#4165) E300TD válasza E300TD (#4144) üzenetére


E300TD
tag

Ha kell, hát kell ... :)
Ezt miért nem a "szolgáltatásnak" küldték, erőteljesebb felszólítással ... :Y :C :DDD

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4166) 8 válasza E300TD (#4165) üzenetére


8
senior tag

na ezt kipróbálom...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4167) E300TD válasza 8 (#4166) üzenetére


E300TD
tag

Reméltem, hogy valaki megelőz :C

Nekem most működik a voda apn-nel, nem akarom elcseszni, ha nem muszáj :DD :DDD

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4168) 8 válasza E300TD (#4167) üzenetére


8
senior tag

Ugyanolyan használhatatlan, mint eddig volt, semmi sem változott
Netfone apn-nel egy weboldalt is alig tölt be, speedtest minden második próbálkozásra elhasal

Speedtesten is nagyszerűen látszik, pontosan ugyanúgy-ugyanott mérve, telefon milliméterre ugyanabban a helyzetben, apn csere után újraindítva, töltőn, háttérfolyamatok kilőve. IX. ker, nagy erkélyajtótól másfél méterre.
Alsó kettő 12:15-kor netfone apn
Felső kettő 12:26-27 voda apn

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4169) StarKiller89 válasza 8 (#4168) üzenetére


StarKiller89
senior tag

azért ez már kabaré kategóra...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#4171) kl122 válasza 8 (#4168) üzenetére


kl122
tag

Nincs itt semmi különleges, ez nem Vodafone hiba, a Netfone APN mögött a Netfone saját/bérelt infrastruktúrája van és vélhetően jócskán alul van méretezve, bővítésre pedig vagy pénz nincs, vagy akarat.

(#4172) Bici válasza kl122 (#4171) üzenetére


Bici
félisten

Nem hiszem, hogy ezen múlik.
Szerintem a vodával olyan a szerződésük, hogy telített területeken hátrébb sorolja a netfone-os előfizetőket a voda rendszere.

Orfűn az erdőben N28/B28-on haver vodás és az én netfone-os előfizum (akkor még netfone APN-nel) ugyanazt a 110MBit/sec sebességet mérte.
Pécsen a városban neki volt 40-60, nekem 10-15 a sűrűbb területeken.

És sokszor hasonlókat mértem régebben, amíg váltogattam az APN-eket.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4173) 8


8
senior tag

Még mindig nincs közzétéve az október 20-tól érvényes ÁSZF

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4174) gabor1974


gabor1974
tag

Egyik kollegám nemrég lett netfone s . Sajnos azóta vagy nem érjük el vagy nem értjük mit beszél annyira szakadozik.
Van valami varázsbeállítás, amitől javulhat a helyzet vagy egyszerűen csak rossz felé járkál?

(#4175) simpley válasza gabor1974 (#4174) üzenetére


simpley
őstag

ha csak pár napja lett netfone-os, lehet még nem aktív nála a 4g. Auto-provision-be került, hogy a VoLTE is.

signed by simpley.

(#4176) gabor1974 válasza simpley (#4175) üzenetére


gabor1974
tag

8 napja az még lehet?

(#4177) gabor1974


gabor1974
tag

Ismét hívott a munkatársam kérdi van e kötbér? vajon ha 14 napon belül visszamegy az előző szolgáltatóhoz, sajnos a hívás minősége tovabbra is botrányos s a net meg lassabb mint amihez hozzászokott

Az milyen érdekes hogy az ügyfélszolgálat elérése
1. 1250
2 10 másodperc csend
3. Vözlünk a netfone nál.. az eleje folyamatosan lemarad.

Vajon abban a 10 másodpercben hányan teszik le?

[ Szerkesztve ]

(#4178) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Fontolgatom a szolgáltató váltást Yeti adatkártyáról. Mert meríti a mobilt stand by ban is.
Láttam, hogy sok a panasz egyelőre a voda hálózatot használó netfone os apn el.
Az lenne a kérdésem, hogy aki a Telekomos apn-t fizeti azoknak megfelel a szolgáltatás?
Illetve ha jól értem a 100 gb +100 perc a netfone apn el 5000 ft ? A telekomossal pedig 6600 ft kb. Ugye? Ezt valahogy nem sikerült leszűrnöm hivatalosan.
Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4179) Jozsó válasza Stonerice (#4178) üzenetére


Jozsó
tag

Azért azt megjegyzem, hogy azért is látsz sok panaszt a Vodás APN-re, mert azok írnak akiknek gondjuk van vele. Az viszont nem látszik, hogy ez lehet, hogy 5% vagy 0,5%.

Nálunk pl. 4 előfizetés van a családban. Nekem vodás apn van, a többieknek viszont nem tudtam elmagyarázni, hogy miért kéne átállítani, mert netfone-os apn-nel is tökéletesen megy. Én is csak biztos, ami biztos állítottam át, a legtöbb mérésem szerint, ahol én járok, ott egyforma.

(#4180) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Netfone face oldal bejegyzés:

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4181) Pro Shop válasza Jozsó (#4179) üzenetére


Pro Shop
csendes tag

Ez pontosan így van,nem látjuk az arányt. Nekem is pl 3 van családban, semmi bajuk. Voda APN.

Ha sürgős, telefonon elérsz. +36708573097

(#4182) jan herz válasza Stonerice (#4178) üzenetére


jan herz
tag

Júliusban jöttem át Digitől, Telekomos hálózatra, nekem nincs panaszom a szolgáltatásra. VoLTE is működik, igaz külön kellett kérni az aktiválást, elég volt emailben kérnem.

[ Szerkesztve ]

(#4183) Bestx válasza Stonerice (#4178) üzenetére


Bestx
csendes tag

Nekem Telekomos Netfone van 2 éve, nincs rá panaszom.

(#4184) 8


8
senior tag

Mióta voda apn-re álltam át, lekopogom nekem sincsenek vele használhatatlansági problémáim.
Lassúnak lassú (most pl megyeszékhely stabil 2.5 - 3 Mbps ablak közelében), de legalább működik a mobilnet.
Telefonálás minősége is ok, volte is van.
Öröm és bódottá.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4185) E300TD


E300TD
tag

VoWifi[link]
Ez mikortól lesz érvényes a netfone-ra?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4186) MadMancs válasza E300TD (#4185) üzenetére


MadMancs
veterán

Most ősztől volt róla szó, de egyenlőre elkaszálták a dolgot. Idén nem valószínű, ha egyáltalán lesz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4187) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Elindítottam egy számhordozással történő szerződést (teleklomtól)
Eddig megakadt a folyamat és a telekom elutasította a számhordozást, de ma délután a probléma megoldódott (elhárult)
Viszont én meggondoltam magam.
A SIM-et még nem kaptam meg.
Elállhatok simán a szerződéstől és a számhordozástól?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#4188) simpley válasza nylontacsko (#4187) üzenetére


simpley
őstag

minden további nélkül. :)

Mancs segít, keresd őt!

signed by simpley.

(#4189) nylontacsko válasza simpley (#4188) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Mancs?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#4190) MadMancs válasza nylontacsko (#4189) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.

Jelezd eme szándékod 1250-en minél előbb. Arra viszont figyelj hogy ha a Telekom elengedte a számod akkor ott felmondásra került ezzel a szerződésed.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4191) simpley válasza MadMancs (#4190) üzenetére


simpley
őstag

biztos, hogy ilyenkor felmondják? :U Ismerősöm kártyásként akart váltani annó (Telekomról Telenor), és semmi nem történt, kérte a Telenornál az igény törlését és minden ment tovább Dominóval.

signed by simpley.

(#4192) nylontacsko válasza MadMancs (#4190) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Írásban megtettem az imént.
A telekopnál ma délután voltam.
Ott minden a "helyén" volt.
Holnap hívom a 1250-et reggel.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#4193) Dluinet válasza nylontacsko (#4192) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én is itt szembesültem, hogy lehetnek gondok a mobilnettel, de a gyakorlatban nincs vele gond.
A Telekom vagy a yettel mobil internet szolgáltatással pont annyi gondolom volt, mint a netfone-nal. Ha terhelt a cella, akkor gondok lesznek. Yettel is vicces, este 6-tól 10-ig örülök ha 6Mb/s kiprésel magából, miközben hajnalban 120Mb szakít. Vagy délben a belvárosban betölt egy oldal, az is nagy szám.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4194) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Yettel éjfél előtt pár perccel.

Ehhez képest a netfone 100x jobb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4195) MadMancs válasza simpley (#4191) üzenetére


MadMancs
veterán

Attól függ hol jár a folyamat.

Volt már olyan ugyfelem aki Yetteltől hordozva gondolta meg magát, be kellett fejezni a hordozást, mert Yettel időablak napjára felmonta a szerződést, így ha Netfone nem veszi át úszott volna a szám. Miután kész volt vitte vissza.

Lehet ez szolgáltatóként változik, nem tudom, ez az 1 ilyen esetem volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4196) MadMancs válasza Dluinet (#4194) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt mindig mindenki elfelejti hogy adott helyszínen. Én olyan szerencsés vagyok hogy amerre a járok Yettel és Voda is jól teljesít. Telekomról ez nem mondható el.

Elméletileg teljesen új routingot fog kapni kapacitásbővítéssel Netfone APN, ha jól emlékszem 19.-én (22:00-0:00 között nem lesz elérhető). Aminek meg kellene oldani a "limitált sebesség Netfone APN el" problémát is. Azt nem tudom hogy roaminghoz nyúlnak e. De feltételezem azt is érintheti.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4197) simpley válasza MadMancs (#4195) üzenetére


simpley
őstag

igen, lényeges dolog, hogy hol jár. A hordozás napján 12:00.-ig lehet minden következmény nélkül visszavonni az igényt.

[szerk]
(4) A számhordozás kezdeményezője a számhordozási igényét az átvevő szolgáltatónál a számátadási időablakot megelőző második munkanapon 16 óráig visszavonhatja, ez esetben az átvevő szolgáltató az igény törléséről az átadó szolgáltatót 20 óráig értesíti, valamint a KRA-ba bejelentett hordozást törli.

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#4198) E300TD válasza MadMancs (#4196) üzenetére


E300TD
tag

Ha jó emlékszem eddig kategorikusan tagadtad a "limitált sebesség Netfone APN el" létezését is, illetve elvileg lehetetlen kategóriába soroltad. Engem, aki ezt többször is felhozta pedig különböző jelzőkkel illettél, nem emlékszem pontosan, de volt helikopter vagy valamilyen állat is, persze nem direkt, csak úgy sejtetve :). Akkor, hogy is van ez. Nem, nem haragszom, csak elég érdekes, hogyan változik a "világ" :DD :DD :DD

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4199) MadMancs válasza E300TD (#4198) üzenetére


MadMancs
veterán

Elég szűrve olvasod amiket írok, merthogy ha viaszaolvasol, én voltam az elsők között ako képekkel demonstrálta hogy bizony erősen limitálva van APN. Amit neked írtam az úgy amblock volt, mert olyan hibákat írtál ami senki másnak nem jelentkezik, főleg a roaming probléma.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4200) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok. Valaki be tudja küldeni ide milyen adatjegyek vannak? Illetve mennyiért?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.