Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) 4Grider válasza kl122 (#4100) üzenetére


4Grider
nagyúr

Saját cucc. Így az is lehet telített, persze nem feltétlenül a bérelt kapacitás miatt.

(#4102) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Holnap lejár a 30 nap, hogy panasszal éltem kettő dologban.
Egyik dolog az adatsebesség anomália netfone vs vodafone apn között, semmitmondó válasz jött, a másik pedig az, hogy nem lehet az aktuális havi beszélgetést látni. Erre nem adtak választ.
FB-on az ottani ügyintéző elég bunkó módon válaszolt és hazudott is.
Szóval ha nem kapok választ holnap éjfélig, megy a panasz vagy bejelentés a hírközléshez.
Azért elég nagy hiánynak érzem ennek hiányát. Semmi kedvem túllépni a 100 percet, amikor van másik előfizetés is, amin van szintén keret.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4103) MadMancs válasza kl122 (#4100) üzenetére


MadMancs
veterán

Bérelt kapacitás.
APN dologról tud Netfone, dolgoznak rajta. De többet én sem tudok. Elképzelhető hogy az van amit írsz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4104) MadMancs válasza 4Grider (#4101) üzenetére


MadMancs
veterán

Maga a hálózat és annak kapacitása a vodáé, a rádiós közeg utáni rész Netfone saját. Nem vagyok szakember nem tudom mi ampontod neve mi annyi infót kaptunk hogy a "központ" saját.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4105) E300TD válasza 4Grider (#4099) üzenetére


E300TD
tag

Kértem vagy két hónapja, madmancs javasolta itt valamikor, amikor először előjött a szakadozás, de az üfsz a füle botját sem mozdította. Új hibajegy, felhívtam őket most ezt intézik már egy hónapja ...

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4106) MadMancs válasza E300TD (#4105) üzenetére


MadMancs
veterán

Kérjek neked egy kártyacserét?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4107) 4Grider válasza MadMancs (#4106) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kérjél...

(#4108) E300TD válasza MadMancs (#4106) üzenetére


E300TD
tag

Kérj, mi bajom lehet, max működni fog vagy ugyanúgy nem.
ez a legújabb hibajegy, ezt ma 16:32-kor küldték:

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4109) MadMancs válasza E300TD (#4108) üzenetére


MadMancs
veterán

Rendben.

Holnap délután nekiugrok. Addig küldd el légyszi ki is vagy, mert így nicknév alapján már passz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4110) E300TD válasza MadMancs (#4098) üzenetére


E300TD
tag

Rengeteg ügyféltől kapok pozitív visszajelzést, és nem csak én, persze van negatív is de elenyésző a pozitívhoz képest, nincs tökéletes szolgáltatás, de Te egyszemélyben túlteszel mindegyiken. Szerintem nálad akkor is probléma lenne ha a nappalid közepére állítanának egy dedikált, optikai betáppal ellátott tornyot.

Ugye látod a telefonszámomat, -06-30-992x-xxx
1998-ban osztotta ki a Westel, (ha jól emlékszem, akkor még csak egy darab kilences volt), azóta egyszer hívtam az ügyfélszolgálatot, most májusban, amikor akadozott a számhordozás.
Ennyit a problémás ügyfélről, ha jó a szolgáltató ...

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4111) csaszi75 válasza E300TD (#4108) üzenetére


csaszi75
senior tag

Elég sok bejegyzés volt már itt a témában, de mi is a pontos problémád amúgy?
Használd úgy a NEtfone kártyát, hogy csakis az az egy van beletéve a telefonba, ha dual SIM-es lenne a készüléked. Ahogy más is írta már itt, hogy a két kártya együtt nem ment, külön meg minden frankó.
Milyen készüléked van, amivel problémát tapasztalsz?

(#4112) apuci04


apuci04
csendes tag

Májusban lettem Netfonos kauciót fizettem 5e,ASZF változás miatt felmondtam,elengedtek.Az a pénz visszajár nekem szerintetek.Számlát nem kaptam már 08.31 volt a hordozás.

(#4113) qltsar válasza MadMancs (#4096) üzenetére


qltsar
addikt

Nálam is ez volt, de "hülyének" néztetek. Mielőtt felmondtam volna az egészet az ÁSZF változás miatt, teszteltem egy Vodás feltöltőkártyás SIM-mel, hogy esetleg én vagyok e "elátkozva" a térerő problémák miatt, de nem.

2 kerületben, + lakásban is próbáltam, és mindenhol rosszabb volt a Netfone, mint a Vodafone.

Lehet, hogy Vodafone hálózatot használ, de az előzőekben már ki volt tárgyalva, hogy valószínűleg priorizál a torony, és egy "rosszabb" minőségűre engedi fel a Netfone-os számot.

Persze ez csak teória, de nálam itt gurult el a gyógyszer, plusz a BP-Nyugatmagyarországi utazgatásaim során a 0 térerőre, meg a nem létező mobilinternetre.

Ha olyan területen vagy, ahol nincs túlterhelve a Voda, és jól kiépített, egy jó alternatíva lehet a Netfone, de én sajnos nem ezt tapasztaltam, az ügyfélszolgálat meg egy különdíjat érdemelne a csodás szolgáltatása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4114) E300TD válasza qltsar (#4113) üzenetére


E300TD
tag

Na, ezek szerint nem én vagyok egyedül helikopter ... :). Végül is mi lett? Mentél vagy megoldódott?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4115) qltsar válasza E300TD (#4114) üzenetére


qltsar
addikt

Váltottam természetesen.

(#4116) MadMancs válasza qltsar (#4113) üzenetére


MadMancs
veterán

Az a baj, hogy sebességet tudja priorizálni Voda (ahogy látjuk sajnos még is teszi). De a térerőt nem. Vagy szerinted azoknak a rádióhullámoknak megmondja a torony hogy azt a simet kerüld ki? Na erre mondtam hogy helikopter.

Persze sim lehet hibás, de míg E300TD esetében tudok segíteni SIM cserében, addig neked nem tudtam volna, mert nem nálam kötötted a szerződést.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4117) qltsar válasza MadMancs (#4116) üzenetére


qltsar
addikt

Teljesen mindegy már szerencsére, viszont fura, hogy havernak ugyanúgy hibás SIM kártyája volt, hogy ugyanott ment el a térereje, mint nekem?

Ez nem a tesztelgetésnél volt, mielőtt felmondtam volna, hanem egy hosszabb BP-Nyugat Magyarországi utazásunk alkalmával. Csontra pontosan ugyanott ment el a térerő és, vagy mobilinternet, nálam egy S23+-on, nála meg, ha jól rémlik egy Xiaomi 13-on.

(#4118) MadMancs válasza qltsar (#4117) üzenetére


MadMancs
veterán

Dual sim? Arra tudok még esetleg gondolni.

Most tényleg nem azért mert védeni akarom Netfone, elhiszem hogy amúgy is voltak problémák, de most józan paraszti ésszel, maga a "térerő" annyi hogy cella hatósugarán belül készülék kapcsolatba lép a hálózattal amíg van rádiójel. Szerinted képes lenne egy antenna olyan utasítást adni a rádióhullámoknak hogy ezt meg ezt a simet kerülje ki? :) Fizikai képtelenség.

Hiába hiszitek azt hogy üzlet mindenek felett, nagyon nem így működik nálam, több ügyfelet tereltem át már Telekom csomag felé, vagy ha sokallta akkor lebeszeltem Netfone-ról, mert tudom hogy ahol él milyen. Pedig ez aztán teljes mértékben tiltott lenne. Ha tudtam volna hogy ED300 forumtárs környezetében ilyen gáz, vele se szerződök le, de ilyen mértékű hulladék hálózattal eddig még nem találkoztam mint ami nála van.

Szóval összességében lehetek én a szemét üzletkötő, ettől függetlenül nem vágnak át senkit, csak a saját és a meglévő ügyfeleim tapasztalatára építkezek.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4119) qltsar válasza MadMancs (#4118) üzenetére


qltsar
addikt

Én nem okollak, vádollak semmivel. Egyszerűen ez egy fórum, ahol most úgy adódott, hogy megosztottam a katasztrofális tapasztalataimat a szolgáltatással kapcsolatban.

Amúgy nálam dual SIM (Netfone 1. slot), havernál csak Netfone volt.

(#4120) Fecó88 válasza MadMancs (#4118) üzenetére


Fecó88
tag

Szia olvastam az elözményeket ez egy nagyon korrekt hozzászolás volt. Én az ő hejében tudom most itt egy jopáran majd belém állnak de a yettelt próbálnám meg mer ami tény az tény hogy a yettel hálózata most a legjobb. Nekem van még voda is meg egy telekom dominó is tesztre de a legjobb a yettel pedig elég sokféle járok az országban.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#4121) Akelaus válasza Fecó88 (#4120) üzenetére


Akelaus
senior tag

Cáfolnám, hogy a Yettel hálózata a legjobb. Pontosabban nem mindegy, hogy hol vagy mert Bp.XV. vasútállomásról elindul a vonat és Dunakeszi környékén konkrétan nulla térerő. Egymás mellett ültünk párommal, mind a két telefonban Yeti kártya és ugyanez.
De ez se semmi, amit szintén ebben a kerületben mértem a kormányhivatal környékén, épületen belül, ráadásul az állítólagos hálózatfejlesztés után:
Már örültem, mikor megláttam a 4G-t a telefonomon, hogy na akkor mehet a kukába a másik kártya (Telekom)és mértem ezt. 🙄🤣

Szóval ezen a helyen jelenleg a Telekom a legjobb, írom ezt úgy hogy mind a 3 szolgáltató kártyája rendelkezésemre áll, és nekem ez az épület a mérvadó mert ott töltöm a napom nagyrészt.
Városban már nem ennyire egyértelmű, ott jól muzsikál a Yettel.

(#4122) Fecó88 válasza Akelaus (#4121) üzenetére


Fecó88
tag

Ezt nem vitatom de én a yettel Bács és Csongrád megyében kiváló 4g vel 100-150 5g vel 700_900 mbs között mozog a másik két szolgáltató a nyomában sincs pláne 5g téren. A vodánál akad egykét jobb hej ahol 5g vel 100 felett lehet mérni a Telekom viszont sajnos egyre gyengéb.

Ipone13 Samsung Galaxy A22 5g Samsung galaxy tab s6

(#4123) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

a54 5G vs S23+
netfone vs voda (esim)
-99dBm vs -103 dBm
ugyanarra a toronyra csatlakozik

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4124) simpley válasza MadMancs (#4118) üzenetére


simpley
őstag

én olyanról is tudok, akit maga a netfone-os ügyintéző kolléga beszélt le, mert ránézett a voda térképére és látta, hogy nem a legjobb a hálózat. Elmondás alapján kb másfélszeres áron felajánlották neki a Telekom hálót, amivel sokkal előrébb nem lett volna ahol most van. :(

signed by simpley.

(#4125) 4Grider válasza Tiédetis (#4123) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy bázison szokott lenni néhány sáv, és mint tudjuk, a különböző terjedésű frekvenciasávok más térerőt fognak biztosítani a toronytól adott távolságra.
Szóval nézzétek a sávot is. Nem mindegy, hogy B1, B3, B8, B20 vagy B28 az alapsáv.

(#4126) Tiédetis válasza 4Grider (#4125) üzenetére


Tiédetis
senior tag

B1 volt mind a kettő

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4127) MadMancs válasza simpley (#4124) üzenetére


MadMancs
veterán

De ez eleve így fair.
Mondjuk Voda lefedettségi térképe se fedi teljesen a valóságot. Tudok olyan helyet ahol térkép szerint full beltéri 4G van, gyakorlatban edge a jellemző, de olyat is ahol elméletileg csak kültéri 4G van, ennek ellenére bent is full 4G, néhol 5G.

Telekom csomagok nem teljesen másfélszeres áron vannak, 1, és 4Gb os ára megegyezik vodáéval, felette 1000-1500 al több.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4128) 4Grider válasza Tiédetis (#4126) üzenetére


4Grider
nagyúr

2100-on nem szokott gondot okozni egy kicsit rosszabb térerő, hiszen van hova tovább tereljen a cella.
Mi egyébként figyeltünk meg két azonos telefonmodell és egy szolgáltató esetén is néhány dbm eltérést még alacsonyabb frekin is.

(#4129) qnadam válasza Akelaus (#4121) üzenetére


qnadam
veterán

azon a vonalon nagyjából választhatsz, hogy hol nincs térerő. a Telekom Nyugati felé Rákospalota után rögtön tűnik el egy időre, ha jól emlékszem, akkor a Vodafone meg valamivel beljebb.

de mindegyik szolgáltatónak vannak gyenge pontjai.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4130) simpley válasza MadMancs (#4127) üzenetére


simpley
őstag

-

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#4131) Akelaus válasza qnadam (#4129) üzenetére


Akelaus
senior tag

Most, hogy írod beugrott, mikor szombatonként utaztam tavaly a Nyugatiba és Telekomnál volt a számom, tényleg nem volt hálózat. 👌

Mondjuk jó lenne nem ezzel "versenyeznének" a szolgáltatók, hol melyiknek nincs hálózata, hanem inkább az árakkal. 🤭

(#4132) simpley


simpley
őstag

Számhordozás esetén mikor küldik az ügyfélkapus adatokat? Holnapra tették az időablakot.

signed by simpley.

(#4133) MadMancs válasza simpley (#4132) üzenetére


MadMancs
veterán

Általában a SIM kézbesítése körül küldik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4134) 8 válasza MadMancs (#4133) üzenetére


8
senior tag

A számlában írták pénteken, hogy október 20-tól változik az ászf, ma hétfő van de eddig még nincs a honlapon.
Megtalálta valaki valahol?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4135) RexpecT


RexpecT
addikt

Cipruson megfelelően ment a roaming.

(#4136) MadMancs válasza 8 (#4134) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.

Még én se találtam. És infó sincs hogy mi módosul.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4137) 8 válasza MadMancs (#4136) üzenetére


8
senior tag

Köszi, nézegetem, kíváncsi vagyok mit kotyvasztanak :D

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4138) simpley válasza MadMancs (#4133) üzenetére


simpley
őstag

azzal mit lehet kezdeni, ha dobálja a teló a 4G-t? Ugyanazon a helyen, egy időben -ugyanolyan paraméterű telefonokkal nézve egyiken fullos 4G (vodás), netfone-os "no service" vagy Edge.. :(

Ja és nem az isten háta mögött, Debrecen Belváros

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#4139) AnonymusX válasza simpley (#4138) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Kicsit fentebb E300TD fórumtárs hasonló problémát írt le. Nála kártyacserét csinálnak. Ha Te is ezt tapasztalod, akkor már nem egyedi hiba.

Amit megtehetsz, hogy hibabejelentést teszel, nem engeded lezárni a jegyet, míg meg nem oldódik. Vagy ha friss szerződés, akkor 14 napon belül elállhatsz tőle.

(#4140) simpley válasza AnonymusX (#4139) üzenetére


simpley
őstag

nem az enyém az előfizetés, egy ismerősöm jött most át a T-től, kb egyforma telónk van. Nekem ip11, neki ip12.
Elvileg az adott helyen többnyire B20-as cellák működnek, akad 1-2 B28, a többi B8-as.

signed by simpley.

(#4141) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah a netfone valamiben azért jó. Írtam nekik délután, hogy a maradék pénzt hova utalják vissza 16:38-kor és 16:51-re már a számlámon volt a pénz. Az hogy hogy számolták ki meg ilyenek azt nem tudok, de 6272-t vissza visszautaltak. :DDD
Ezzel zárom a netfone-os karrierem és lépek a csoportból is. További szép napot mindenkinek. :)

(#4142) KatonaT válasza Tiédetis (#4102) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Telefon Analiika app nagyszerű nyomonkövetni a hívásokat

(#4143) Tiédetis válasza KatonaT (#4142) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszi megnézem
Ettől függetlenül, mivel 30 napon belül nem válaszoltak érdemben, panasszal éltem az NMMH felé. Majd meglátjuk. A FB oldalukon meg rohadt irritáló aki(k) válaszolgatnak, fenyegetőznek.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4144) E300TD válasza AnonymusX (#4139) üzenetére


E300TD
tag

Úgy néz ki, nálam kimondottan a Netfone apn-nel van gond. Cserélgettem, teszteltem a kártyákat 3 telefonban, sim 1-2 helyeken.
Samu note 10 plusz és a Note 20 ultra is, ha egy adott sim helyről kiveszem a kártyát és másikat teszek bele, "eltünteti" az előtte használt apn beállítást.
Automatikusan létrehozza a kártyának megfelelőt, netfone esetében a vodásat, digi esetében a digi-t.
Így hibátlanul működik mindkét kártya, nem dobálja el a hálózatot, a sebesség cirka 20/10.
Ha létrehozom a netfone apn-t és használom cirka 3-4 órán belül elkezd szakadozni a sebesség visszaesik 2/1-e. Utána hiába váltok vissza vodára, marad a szakadozás és a csiga tempó.
Nem tudom ennek van-e értelmes magyarázata azon kívül, hogy "sz@r" a telefonom és cseréljem ki ... :DD

Egyébként ezen az adott helyen valódi vodafon előfizetéses kárya mindhárom telefonban, ugyanazon a tornyon 40/20 sebességet produkál.
Hajlandó vagyok elhinni, hogy elméletben ez lehetetlen, mert minden vodafon, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a voda különbséget tesz netfone/digi és a valódi voda kártyák között, azaz priorizál.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4145) Tiédetis válasza E300TD (#4144) üzenetére


Tiédetis
senior tag

ez így van

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4146) AnonymusX válasza E300TD (#4144) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Mondjuk elég béna a rendszerük, hogy csak akkor tesz parkolópályára, ha Netfone apn-t aktiválsz. Lenne rá mód, hogy a SIM-et felismerve rögtön visszafogjanak és ne is engedjenek Vodafone apn-t aktiválni.

(#4147) zagloba válasza AnonymusX (#4146) üzenetére


zagloba
aktív tag

Mondjuk azzal vége is lenne a Netfone-nak. :)
Nekem a vodás apn-nel normálisan megy, igényeknek megfelel. A 10 hónapot együtt töltjük :)

(#4148) zoleeno1 válasza zagloba (#4147) üzenetére


zoleeno1
addikt

Dettó. Mióta átírtam vodára, teljesen jó a net, szinte mindenhol. Ha ezt lelövik, akkor valszeg én is búcsúzom.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4149) StarKiller89 válasza AnonymusX (#4146) üzenetére


StarKiller89
senior tag

be lesz zárva ez a kiskapu előbb utóbb szerintem... :(

Samsung Galaxy S23

(#4150) Dluinet válasza StarKiller89 (#4149) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért mert itt a forumon kb 50-en tudunk róla?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.