Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) MadMancs válasza Zssom (#5349) üzenetére


MadMancs
veterán

Kiegészíteném azzal hogy új szám és prepaid hordozás esetén központi rendelésnél minden esetben van kaució, üzletkötővel ha papír (pdf) alapon szerződik valaki akkor pedig semmilyen esetben nincs (ha az üzletkötő is úgy akarja). Plusz személyre szabott ügyfélszolgálat, minden üzletkötő ellátja ezt a feladatot is saját ügyfelei részére.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5352) dzf007


dzf007
aktív tag

Multisim várható a Netfone-nál?

(#5353) StarKiller89 válasza dzf007 (#5352) üzenetére


StarKiller89
senior tag

esim legyen valaha :))

Samsung Galaxy S23

(#5354) Balazs_ válasza MadMancs (#5350) üzenetére


Balazs_
aktív tag

990Ft volt a SIM ára, akkor itt mi történt? :D

(#5355) MadMancs válasza Balazs_ (#5354) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom.

Üzletkötő fix hogy nem kérhet érte egy fillért se.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5356) dzf007 válasza MadMancs (#5355) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem is azt mondta 990ft, de elengedik.. Amikor a Telekomnál vittem a számom ott ki kellett fizetni...

(#5357) MadMancs válasza dzf007 (#5356) üzenetére


MadMancs
veterán

Telekom az Telekom.

Szerződésünkben (amit érthető okokból nem mutathatok meg), konkrétan benne van hogy nem fogadhatunk el pénzt.

Talán az az egy kivétel van (partner üzletben) amikor simet kér valaki, de nem szerződik egyből, hanem majd valamikor utólag. Partnerüzlet (viszonteladó) ≠ Üzletkötő

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5358) w751230


w751230
tag

Sziasztok.

Én csak szeretnék köszönetet mondani MadMancs-nak.

Végtelenül türelmes volt, én végtelenül lassú.

De, volt idegzete.

Köszönöm.

(#5359) dzf007


dzf007
aktív tag

Tegnap voltam romániába a roaming jó sokára kapcsolt át, vagy ilyen jó a határ mentén a vodafone-os térerő vagy nem tudom, de a vodás tuti+ kártya már régen roamingba volt a netfone nem, de a net ment rajta hazai hálózaton... :Y

(#5360) mentor_4


mentor_4
újonc

Örök árgaranciával csábította az ügyfeleket a Netfone a vágtató infláció idején, de nem tartotta be az ígéretét
https://24.hu/fn/gazdasag/2024/03/24/netfone-argarancia-inflaciokoveto-dijemeles/

(#5361) StarKiller89 válasza mentor_4 (#5360) üzenetére


StarKiller89
senior tag

amúgy alaposan szájba kéne b****ni ezt a céget, de komolyan a kamu marketing dumái miatt... én kétszer írtam emailt a napokban ezzel kapcsolatban, egyszer valami nyámnyila kezdő gyerek felhvott azt se tudtza miről beszélek kb, abban maradtunk, hogy majd visszahív egy olyan kolléga akinek van jogosultsága "mindenhez" .... azóta is hívnak...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#5362) 8 válasza mentor_4 (#5360) üzenetére


8
senior tag

Szerintem mindenképpen jó, hogy megszületett a cikk.
Ha a cég úgy gondolja, hogy ez teljesen korrekt a részükről és nincs itt semmi látnivaló, akkor örülhet az ingyenreklámnak.
Ha el próbálják sunnyogni a dolgot, akkor pedig talán ennek hatására lép valamit a netfone és/vagy az illetékes hatóságok. Már ha egyáltalán ki tudják találni, hogy ki az illetékes.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5363) 4Grider válasza 8 (#5362) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kormányhivatal és a gvh lenne illetékes, de nem nagyon találni kis hazánkban olyan hivatalnokot ezeknél a hivataloknál, aki állami vagy haveri cégekkel szemben eljárna. Egyértelműen fogyasztóvédelmi ügyekben a hivatásos fogyasztóvédelem első dolga ellenőrizni a tulajdonosi hátteret. A megfelelő cégek esetén évek óta arra hivatkozva hárítják el az eljárást, hogy ők egyedi ügyekben nem illetékesek eljárni, csak adott magatartás ellen jogosultak fellépni. Nálunk nincs a tulajdonosok között gyermekkori/kollégiumi haver, az államnak sincs tulajdona a cégben, bennünket a milliárdos forgalmú webáruházunkkal kapcsolatban azért a kormányhivatalok megtalálnak és el is járnak, akár igaza van a fogyasztónak, akár nincs. De manapság az ilyet be kell építeni a költségekbe, ha nincs meg a kapcsolati háló. Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a mienk...

(#5364) trec12 válasza 4Grider (#5363) üzenetére


trec12
addikt

Semmi nem változott ebben az országban. Sőt....

(#5365) 4Grider válasza trec12 (#5364) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég sok minden változott, mostanában már indoklás nélkül fel lehet szinte mindenkinek mondani a közszférában...

(#5366) BloodV22


BloodV22
csendes tag

Szisztok!

Március elsején rendeltem meg Telekomtól számhordozással a szolgáltatást. Ma végre tudom már használni! Nagyon lassú volt az egész, de a szolgáltatással eddig teljesen meg vagyok elégedve! :B

(#5367) zzola válasza mentor_4 (#5360) üzenetére


zzola
félisten

Csak a szokásos megtévesztés (mutyi), ami a Fityeszes haverok kezében van, azokra nem vonatkozik semmi. Következmény nincsen.

(#5368) dzf007 válasza BloodV22 (#5366) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem digi mobil- ról 4 munkanap volt, hétvégével 6 napot kellett várnim Akkor nekem nagyon gyors volt! :DD

(#5369) Bici válasza dzf007 (#5368) üzenetére


Bici
félisten

Az átadó szolgáltatótól nagyban függ; digiről nekem is napok alatt megvolt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5370) Dracula72


Dracula72
senior tag

[Korrekt]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#5371) gabor9991 válasza Dracula72 (#5370) üzenetére


gabor9991
őstag

Vótmá' [itt ]

(#5372) janes1976


janes1976
őstag

Sztem inkorrektek, mert végig így reklámozták, ráadásul mindenki ennek tudatában írta alá a szerződést, ez egyébként szerződésszegés. Azért jó lenne, ha nem lehetne mindent büntetlenül. Viszont ha megnézzük, még így is fényévekkel jobb áraik vannak a konkurenciánál. Ha vki tud hasonló árat a korlátlan beszélgetés/50 vagy 100 GB-ra, ne kíméljen. :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5373) 4Grider válasza janes1976 (#5372) üzenetére


4Grider
nagyúr

6-7 ezer Ft között yettelnél találsz korlátlan beszédet sok nettel, 5G, VoWiFi és VoLTE van, de csak számhordozással, tehát nem yettelesként.

(#5374) sfefe válasza janes1976 (#5372) üzenetére


sfefe
őstag

Mindegyik emelt árat....
Szóval engem ez nem érdekel..
Ha csak ezek emeltek volna az más lenne... Még mindig olcsóbbak..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#5375) Dluinet válasza 4Grider (#5373) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Erre gondolsz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5376) janes1976 válasza 4Grider (#5373) üzenetére


janes1976
őstag

Segíts már légyszi, mert én 6-7kért nem találtam. :F

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5377) Bici válasza janes1976 (#5376) üzenetére


Bici
félisten

kedvezoflotta

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5378) janes1976 válasza Bici (#5377) üzenetére


janes1976
őstag

Erre is még rájön áprilistól a 15,3%, de ez még így jobb árban, köszönöm. Nem ismertem ezt a lehetőséget, mennyire megbízható?

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5379) Bici válasza janes1976 (#5378) üzenetére


Bici
félisten

Fogalmam sincs, én nem vagyok elégedett a Yetis térerővel sűrűn lakott területeken kívül, ezért nem váltottam, csak néztem, mint lehetőség.
De elvileg egy teljesen megbízható megoldás mások szerint. Technikailag pedig egy az egyben Yettel, konkrétan a Yettellel kell szerződni flottás papírral a kezedben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5380) MadMancs


MadMancs
veterán

Flottákkal (magánszemélyként) nem érdemes túl sokáig kalkulálni. Ennyit írok, se többet se kevesebbet. ;)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5381) sifarr válasza MadMancs (#5380) üzenetére


sifarr
senior tag

... Ennyit írok, se többet se kevesebbet. ;)
Ne rejtélyeskedj! :N
Talán van valami infód, hogy a magánszemélyeket jogszabályilag kitiltják a flottákból? :F Mert más módját nem nagyon tudom elképzelni a magánszemélyek flottatgságának megszüntetését.
Ha van valami infód, akkor beszélj! :K

(#5382) Dluinet válasza MadMancs (#5380) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én meg ennyit:
5743×1,15=6604

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5383) MadMancs válasza Dluinet (#5382) üzenetére


MadMancs
veterán

És ebbe most mi a lényeg?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5384) Dluinet válasza MadMancs (#5383) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyezik az ár.
A yettel flotta és a netfone ár gyakorlatilag megegyezik.
Tehát, csak ár miatt, felesleges váltani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5385) trec12 válasza Dluinet (#5384) üzenetére


trec12
addikt

Ja már évek óta "egyezik" nagyjából az 50 GB-os csomag ára.

[ Szerkesztve ]

(#5386) trec12 válasza sifarr (#5381) üzenetére


trec12
addikt

Ez a magánszemélyeknek flotta módi tudtommal csak nálunk divat amúgy is és a magas árak szülte torzó. Megint csak ott tartunk, hogy ha lenne normális korret árverseny......Ilyen Netfoneokból kéne még akkor legalább kettő, három...Ha már megszűnik a flottásdi akkor remélem ez a cél. Bár a kisebb árak kisebb áfát geneálnak ami ugye nem érdeke állambácsinak... :(

[ Szerkesztve ]

(#5387) csaszi75 válasza trec12 (#5386) üzenetére


csaszi75
senior tag

A Netfone féle virtuális szolgáltatást csakis addig adja olcsón a Telekom vagy a Voda, amíg nem a saját (vodás, telekomos) ügyfeleiket kannibalizálja :)
A Netfone osztozik a bevételen a Vodafone-val és a Telekommal..

(#5388) MadMancs válasza csaszi75 (#5387) üzenetére


MadMancs
veterán

Még csak véletlen se.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5389) vence válasza trec12 (#5386) üzenetére


vence
junior tag

Az utolsó mondatban a lényeg!

Egyébként szerinted abban, hol a verseny, amikor vki (most pl. Nf.)
szinte forintra ugyanannyira emel?

A működő piacokon egyébként a nagyok is futtatnak saját, olcsóbb árakat kínáló márkákat (Brand -ek), sőt még almárkákat is, megcélozva ezzel az árérzékenyebb rétegeket is.

Ezekkel versenyeznek tulajdonképpen, az alacsnyabb rezsijű, saját hálózattal nem rendelkező szolgáltatókkal, ill. az alájuk kínáló konkurensekkel.
Nem beszélve a hihetetlenül pörgő kártyás-piacról, ahol leginkább az előfizetésekhez hasonló 4 hetes (de akár 1éves) csomagokat is kínálnak.

Tehát a piac mozgatója az ügyfelekért folytatott verseny, nem pedig a meglévő ügyfelek sarcolása.

(Egyébként elég tanulságos az az - alapból rém gyenge - Portfolio-s cikk is, amit nemrég linkeltél az egyik szolg. topikjában,
ha vki olvas a sorok között ... "adatforgalom növekedése" ...)

(#5390) vence válasza csaszi75 (#5387) üzenetére


vence
junior tag

Ez nagyon nem így működik ...

Tudtommal erre törvényi, sőt minden valószínűség szerint EU-s szabályozás van, az egészséges, többszereplős versenypiac biztosítása érdekében.
Az, hogy ez miért nem működik nálunk, az valószínűleg a részletekben rejlik, ami már az előbb szóba került.

Ja és elméletileg semmi osztozás nincs, más a logika.
Az inkább a brand-ekre igaz, amiről szintén most volt szó.

(#5391) sfefe


sfefe
őstag

Csak mondjuk szolgáltató függetlenül nyilatkozva, nálunk nincs verseny....
Digi olcsóbb volt de ugye ez nem csak a kormányt zavarta hanem a többi szolgáltatót is.... Tettek is ellene mindegyik ..
Nálunk összedumálás van és ennyi...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#5392) 4Grider válasza Dluinet (#5384) üzenetére


4Grider
nagyúr

10 hónapig lehet, hogy utána a netfone mennyit emel, az attól is függ, hogy aláírsz-e újabb hűséget. Ma ilyesmivel a többi szolgáltatónál nem kell játszani, ott most csak fixen az éves inflációkövetés játszik.

(#5393) csaszi75 válasza MadMancs (#5388) üzenetére


csaszi75
senior tag

Akkor nyugodtan írd le :)

(#5394) csaszi75 válasza vence (#5390) üzenetére


csaszi75
senior tag

Hogy működik szerinted?
Mit jelent az osztozkodás?
A Netfone nagyker áron megveszik a Vodától vagy a Telekomtól, majd kisker áron adja tovább.
Mi ez ha nem osztozkodás?

(#5395) MadMancs válasza csaszi75 (#5394) üzenetére


MadMancs
veterán

Senki nem vesz semmit senkitől. Legalábbis csomagok szempontjából. Szimplán van egy hálózat összekapcsolási szerződés. Netfone használja saját rendszerét, Voda nyújtja hozzá a hálózati infrastruktúrát. Ennyi. Telekom valóban más volt, nem véletlen lett kivezetve. Te példáddal élve, ha valaki bemegy a boltba és vesz 1 kg kenyeret akkor a bolttal osztoszkodik, mert bolt nagyker áron veszi, és kisker áron adja?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5396) vence válasza Dluinet (#5382) üzenetére


vence
junior tag

És ebben egyébként mi az akció?

Az áremelés?!

Ha jobban megnézzük ez is egy átverés, mert tudtommal ezt a csomagot nem árulták drágábban ...
(Így nincs miből "leakciózni" !!!)

De remélem vki majd felvilágosít ezügyben.

(#5397) csaszi75 válasza MadMancs (#5395) üzenetére


csaszi75
senior tag

S mik az összekapcsolódási szerződés részletei? :)
Fix áron van 100, 300, 500, 1000 user esetén is?
Biztosan nem.. ahogy megy fel a userszám, annál többet fizet a Netfone a Vodának is..
Biztos van userszám és adatmennyiség is, ami bele van foglalva a szerződésbe.
A Voda biztosan úgy adja a Netfone részére, hogy megérje.. Ez egy nagyker szolgáltatás, nagyker áron. A Voda sem jótékonysági szervezet, biztosan növelni akarja a bevételét nagyker oldalon is. S növeli is...

(#5398) trec12 válasza vence (#5389) üzenetére


trec12
addikt

Te is tudod a választ itt senkinek nem érdeke az a fajta verseny. Kivéve az ügyfeleket. Véleményem szerint már a mobilozás indulásánál elcseszték az egészet a külön adókról meg ne is beszéljünk. Nem kell itt sajnálni a szolgáltatókat végső soron azt is mi fizetjük meg. Az meg, hogy egyformát emeltek azt kitárgyaltuk már párszor. Marha jól jártak az infláció követéssel is főleg a Telekom ahogy olvasni lehetett.
Még ez is csoda, hogy van egy Netfone.

(#5399) vence válasza csaszi75 (#5394) üzenetére


vence
junior tag

Nem hallottál még az MVNO -król?
Ez a kulcs!

Virtuális mobilszolgáltatók (MVNO =
Mobile Virtual Network Operator) nem rendelkeznek saját hálózattal, sem frekvenciával, ezeket az MNO-któl bérlik, ... (részl: >> Wiki)

Tehát "bérletet" fizet a hálózat használatáért,
saját termékeket, csomagokat értékesít.

Tehát ez nem nagyker - kisker, ill. az árréseken való osztozkodás a te elképzelésed szerint.

És erre írtam, h EU szabályozás lehet, mert kétlem, h ebbe önként a hálózattal rendelkező szolgáltatók (MNO) bele mentek volna.
És országoktól függetlenül ez a rendszer az EU-ban.

(#5400) vence válasza trec12 (#5398) üzenetére


vence
junior tag

Persze, félig költői kérdés volt ...

A másik nagy probléma, hogy több MVNO kellene,
kellenének a Brand-ek a nagyoknál, tehát teljesen más megközelítés.

Csak ez így tulajdonképpen sokaknak kényelmesebb, mert kevesebb a munka, a kényszer a minőségi munkára és hosszan lehetne sorolni ...
Egyébként itt az alapvető probléma a "Sűrű fillér és a ritka forint" dilemmája, avagy rá kellene ébredni, h ez a rendszer mennyire akadályozza a fejlődést.

Én már csak azt várom, hogy mikor esik le valakinél, hogy mekkora baklövés volt ez az IKÁ!

Hogy a NET-es gyorsvonat pedig pár elszáguldott mellettünk, azt az egyik szolgáltató mostanában meghirdetendő új tarifafeltételei igazolják. Ha még a kihirdetés előtt nem lesz túl nagy a felháborodás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.