Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) asuto


asuto
újonc

Sziasztok!
Láttam, hogy pont volt hasonló kérdés fentebb, viszont nem volt egyértelmű, hogy Vodás, vagy Telekomos hálózatos előfizetőről van-e szó.
Párom hamarosan menne ki Svájcba, ami a Netfone weboldala szerint az EU nemzetközi zónába tartozik, tehát én úgy értelmezem, hogy itt is azok a szabályok érvényesek, mint az EU-s országoknál. A biztonság kedvéért felhívtuk az ügyfélszolgálatot is, de sajnos leginkább hebegtek-habogtak, és igazán nem is kaptunk érdemi információt.
Páromnak Telekomos csomagja van 100 perc beszéddel és 20 GB adatcsomaggal.
A kérdésünk az lenne, hogy pl az adatcsomag mekkora részét használhatja Svájcban (már, ha van erre lehetőség)?
Előre is köszönjük!

(#4302) 4Grider válasza asuto (#4301) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomos csomaggal szerintem semennyit nem tudsz ott EU adatkeretből felhasználni.

(#4303) MadMancs válasza asuto (#4301) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Semennyit.

Telekomos csomagokra Telekom feltételei vonatkoznak. És Svájc csak vodánál EU.

Minden létező infó amit honlapon látsz vodás csomagra vonatkozik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4304) asuto válasza MadMancs (#4303) üzenetére


asuto
újonc

Rendben, köszönjük szépen!

(#4305) tjati64


tjati64
újonc

Üdv Mindekinek!
Most váltottunk szolgáltatót és jöttünk át a Netfon-hoz. A probléma az hogy pl. szlovákoknál nem jön asszonypajtás telójára semmi. Látni a szolgáltatókat, de azt is látni a telóban hogy csak 2g vagy 3g szolgáltatást enged. Ilyenkor mi van, a tel. típusa Samu Galax. 32-es. A tököm kivan hogy EU-n belül nincsenek egységesítve ilyen szempontból a rendszerek. Át megyek valahová (EUn belül) aztán nem csatlakozik automatikusan preferált szolgáltatóhoz. 2023-at írunk!! Szart sem ér az ilyen szolgáltatás! :F

(#4306) csaszi75 válasza tjati64 (#4305) üzenetére


csaszi75
senior tag

VoLTE-t kapcsold ki a telóban, ha elérhető.
Úgy látom a Voda weboldalán, hogy az O2-vel van minden a Vodának.. (A Netfone SIM Vodafone alapú nálad?)
Kézzel válaszd ki az O2-t, ha nem megy elsőre, akkor vagy hatszor próbáld :D
Milyen APN-t használtok a telefonban? A Netfone előfizetők roamingban csakis az internet.netfone.hu-t használhatják..(sokan leírták már itt.) ha lenne a telóban más APN név.. (pl internet.vodafone.net), akkor töröl ki azokat az APN-eket.. (MMS maradhat)

[ Szerkesztve ]

(#4307) StarKiller89 válasza tjati64 (#4305) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Samsung Galaxy 32? :F

Samsung Galaxy S23

(#4308) 8 válasza StarKiller89 (#4307) üzenetére


8
senior tag

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4309) StarKiller89 válasza 8 (#4308) üzenetére


StarKiller89
senior tag

:C

Samsung Galaxy S23

(#4310) csaszi75 válasza StarKiller89 (#4307) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nem S, hanem A:
űhttps://www.samsung.com/hu/smartphones/galaxy-a/galaxy-a32-5g-blue-128gb-sm-a326bzbveue/

(#4311) E300TD válasza tjati64 (#4305) üzenetére


E300TD
tag

Welcome on board!

Nekem csak ott nem vált automatikusan, ahol próbáltam - London, Szlovákia, Horvátország. Majd jönnek az okosok és megmagyarázzák, hogy ennek így kell működnie! Egy fél évvel ezelőtt sokkal rosszabb volt, most nekem manuális hálózatváltással legalább működött.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#4312) tjati64 válasza csaszi75 (#4306) üzenetére


tjati64
újonc

Üdv!
Az APN-re internet.netfone.hu van beírva, más APN nincs. Egyébként internet.vodafone.net volt benne, a Sim indításakor. Mivel problémák vannak a határszélen (Rajka, északi oldal) a vétellel, visszamentünk ahol vettem az előfizetést, az eladó állította be az APN-t. Kint voltunk tegnap szlovákoknál kirándulni Pozsonyban, semmit sem tudtunk neki beállítani, se telefon, se internet... De látható volt vagy 4 szolgáltató, egyikkel sem kapcsolódott össze. :((
A telóban találtam "Lte,2g,3, automatikus kapcsolása" vagy "3g/2g kapcsolása", "2g kapcsolása" vagy "3g kapcsolása" pontokat, feltételezem hogy az Lte kikapcsolása 2g vagy 3g pontok beállításával történik.

(#4313) zelikocc válasza tjati64 (#4312) üzenetére


zelikocc
senior tag

Akkor ott lehet a hiba, hiszen csaszi75 leírta:
A Netfone előfizetők roamingban csakis az internet.netfone.hu-t használhatják..

(#4314) 4Grider válasza zelikocc (#4313) üzenetére


4Grider
nagyúr

És neki ez van beállítva.

(#4315) zelikocc válasza 4Grider (#4314) üzenetére


zelikocc
senior tag

Elnézést, valamit nagyon félrenéztem :DDD

(#4316) mihaczitomi válasza goop (#4289) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Goop,és a lefedettségi tapasztalatok ????

06 30 962 8221

(#4317) goop válasza mihaczitomi (#4316) üzenetére


goop
őstag

Mire gondolsz? Ez egy elég nagy város, de amerre én mozgok mindenhol jó, b1,b3, b20 on nyomják, legrosszabb esetben b20 van, az is tud pár 10 Megabitet.

(#4318) csaszi75 válasza tjati64 (#4312) üzenetére


csaszi75
senior tag

A VoLTE az 4G-n történő hang.. VoLTE kapcsolót nincs a telefonban?
"Mobilhálózatok -> VoLTE hívások"
Illetve hálózati beállítások resetelése segíthet..
Beállítások - Általános kezelés - Visszaállítás - Házatbeállítások visszaállítása..
S akkor utána kézzel csakis a Netfone APN legyen felvéve, mint alapértelmezett APN.
A "Hozzáférési pont"-on belül: "APN típusa": default

(#4319) tjati64 válasza csaszi75 (#4318) üzenetére


tjati64
újonc

Köszönöm a segítséget!
Ezt is meg próbáljuk majd, jelenleg dolgozik, és ugye nála van a teló.
A lefedettséggel kapcsolatban annyit hogy amolyan tipikusan magyar. A határ vonaltól beljebb 1 km-re már gyakorlatilag semmit nem érő. A szomszédok tolják rendesen mint mindíg. Pl. a 80-as években az osztrák tv-t Győrben simán, néha Tatabányán is fogták. Bent a seregben, Győrben, egy darab dróttal néztük az osztrák műsort. (hivatalosan nem szabadott nézni a gaz kapitalisták csatornáit) Ugyanakkor a magyar tv sugárzás már Mosonmagyaróvár után kezdett gyengülni, úgy hogy Szigetközben gyenge volt a vétel. Kb. ugyan ez a helyzet napjainkban a mobil szolgáltatással. Ha az Orange bejöhetett volna, igen gyorsan helyre tette volna ezt a jelenlegi hármak bandáját, de hát nem engedték be.

(#4320) csaszi75 válasza tjati64 (#4319) üzenetére


csaszi75
senior tag

A TV sugárzás és a mobil térerő sugárzás azért nagyon más.. :)

(#4321) 8


8
senior tag

indulhatnak a tippek, hogy hányadikán kapunk számlát :D

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4322) tjati64 válasza csaszi75 (#4320) üzenetére


tjati64
újonc

Tudom. Csak hát a szolgáltatás minőségéhez való hozzáállása a magyar viszonyokban. Kb. olyan szinten van hogy: "Jó lesz ezeknek a parasztoknak..."
Egy ismerősöm az Antenna Hungáriánál dolgozott, felvetettem neki ezt a problémát a műsor sugárzás teljesítményével kapcsolatban. Hát kiderült hogy a teljesítményt nemzetközi egyezmények rögzítik, és ha erősebb az adás a határ másik oldalán akkor büntetést kell fizetni. A kintiek inkább benyelik a büntetést, de a lehető legjobb minőség a határszéleken élő honpolgároknak is jár. Nálunk meg, ahol lehet, megspórolják a költségeket a minőség rovására, mondván : "Jó lesz ez a parasztoknak..." Ha valaki azt hiszi hogy nálunk van igazi, -piacgazdaság-, az nagyot téved.

(#4323) qnadam válasza tjati64 (#4322) üzenetére


qnadam
veterán

valami nagyon furcsa álomvilágban élsz, ha elhiszed, hogy az osztrák műsorszóró az engedélyezettnél nagyobb teljesítménnyel sugároz. és te lennél a legjobban felháborodva, ha emiatt "belelógna" egy keletibb országrész magyar sugárzásába.
de persze ha jött volna az orange, akkor a határtól 50 km-re is lenne magyar mobilnet, hogyne :C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4324) MadMancs válasza qnadam (#4323) üzenetére


MadMancs
veterán

Valami azért van abban hogy szomszédok sz@rnak bele.

Komárom ipari parkban dolgozok. Yettel és Telekom kb Zéró beltérben, Voda is csak azért frankó mert céges telók vodásak és van belső erősítés. Ellenben simán roamingolok 4G-n Telekom SK vagy épp O2 SK hálón 😅

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4325) zelikocc válasza MadMancs (#4324) üzenetére


zelikocc
senior tag

Én sem gondolnám, hogy a határ túloldalán erősebben tolják, viszont én is tapasztaltam a Kedden Szlovákiából jövet, hogy Esztergomtól Dobogókőig ragaszkodott a szlovák hálózathoz a telefon, hiába nyomkodtam a repülő módokat és az automata hálózat választást. Aztán Dobogókőn megállva át tettem manuálisba.

(#4326) laci1892


laci1892
senior tag

Sziasztok! Lassan szolgáltató váltáson gondolkodom és nekem tök új ez a netfone dolog. Azt szeretném tőletek kérdezni... Azok, akik használjátok már a szolgáltatásukat.... Mennyire vagytok megelégedve Vele?
Mennyire jó a lefedettség, van bármi problémátok velük... Vagy úgy egyáltalán tapasztalatok?

Köszönöm a válaszaitokat ☺️ :R

(#4327) csaszi75 válasza zelikocc (#4325) üzenetére


csaszi75
senior tag

Létezik ugye a steering és az anti-steering funkció, amit az operátorok alkalmaznak..
Az első azt mondja, hogy az adott szám hová mehet fel, melyik másik hálózatra.. a második azt mondja, hogy maradj itt az én hálózatomon.. :) vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#4328) StarKiller89 válasza laci1892 (#4326) üzenetére


StarKiller89
senior tag

megyeszékhelyen (Miskolc) és környékén használom fél éve, van 2 előfizetésünk, elégedettek vagyunk, semmivel sem jobb vagy rosszabb mint a másik 3 szolgáltató... árban abszolút nyerő, roaming pár embernek nem az igazi, erről én nem tudok nyilatkozni :)

Samsung Galaxy S23

(#4329) ianhoward válasza laci1892 (#4326) üzenetére


ianhoward
tag

Március vége óta vagyok előfizető.
Dél Buda és Pest megye déli részén mozgok. Elégedett vagyok vele.
Néha 15. kerületben megfordulok. Ott is jó.
Balatonmittomén hol voltam nyáron ott is ment minden.
Külföldön nem voltam. Azt olvastam hogy a roaming azért nem tökéletes sokaknak. Aki meg nem írja hogy jó azt nem tudjuk :D
Nekem teljesen rendben van.
Árban legjobb.
10 hónap a hűség szerintem ez sem sok. Ha nem válik be mész tovább.

[ Szerkesztve ]

(#4330) apuci04


apuci04
csendes tag

Belépéskor kauciot fizettem 5e.mikor irják jóvá?8.számlám jött meg?

(#4331) StarKiller89 válasza apuci04 (#4330) üzenetére


StarKiller89
senior tag

6. hónap után kell emailt írni, hogy írják jóvá

Samsung Galaxy S23

(#4332) apuci04 válasza StarKiller89 (#4331) üzenetére


apuci04
csendes tag

Köszönöm,vártam a csodát ,hogy maguktól intézik.

(#4333) whited


whited
addikt

Netfone-nál ha "hálózaton" belül beszélünk az fizetős?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4334) zelikocc válasza laci1892 (#4326) üzenetére


zelikocc
senior tag

Mivel a Vodafone hálózatát használják, így teljesen megegyezik a Vodafone tapasztalataival a lefedettség/sebesség

(#4335) 4Grider válasza whited (#4333) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem flottáról van szó, hanem virtuális szolgáltatóról.

(#4336) laci1892


laci1892
senior tag

Köszönöm a válaszaitok :R
Aszem' túl képek a yettel borzalmon.

(#4337) Dluinet válasza laci1892 (#4336) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mi a baj velük?
A küf flotta szétfényezi magát, hogy mennyivel jobb a hálózata, mint a Vodafone.
Én ott tettem le róluk, amikor az üzletkötő felhívott (Telkom-os vonalamon) és olyan rossz volt a vonal, hogy alig értettem amit mondott.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4338) 4Grider válasza laci1892 (#4336) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagy átlagban még mindig ők a legjobbak a hálózatmodernizáció óta és nagy átlagban a voda a legrosszabb. Ennek ellenére rengeteg hely van az országban, ahol ennek pont a fordítottja a jellemző.

(#4339) gabor9991 válasza Dluinet (#4337) üzenetére


gabor9991
őstag

Az nem lehet hogy nálad volt a hiba a vonalban? :D

(#4340) Dluinet válasza gabor9991 (#4339) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mindenkivel tökéletesen beszélek, csak pont amikor vele beszéltem, akkor lett rossz a vonal.
Ez így volt.
De én egy intő jelnek vettem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4341) zelikocc válasza Dluinet (#4340) üzenetére


zelikocc
senior tag

Yettel, Telekom, Digi Mobil támogatják egymás között a VoLTE EVS-WB (24.4 kbps) kodeket (Full HD hang), (vagy legalább az AMR-WB-t 23.85 kbps-el)

Míg a Vodafone csak hálózaton belül támogatja, hálón kívül csak 12.2 kbps AMR-NB ami körülbelül a 2G hang legjobb kodekének szintjén van. Egészen addig nincs gond, amíg nem akarsz hálózaton kívülre telefonálni.

Ez magyarázat lehet arra, miért hallottad rosszul a Yettelest és miért mégis a te szolgáltatód a hunyó :) persze ez utóbbi csak egy feltételezés.
És ha a jövőben is főként vodás és netfoneos számokat hívnál, akkor valóban rossz ötlet a Yettel, de nem a Yettel miatt.

Ha az ügyfelek számát nézzük, akkor egy átlag ember 1/3-nál is kevesebb esetben beszélhet vodással, így a nagyobb T és Y arány miatt jobban megérheti valamelyik kettőt választani (már ha nagyon fontos a beszédhang minősége).

[ Szerkesztve ]

(#4342) Dluinet válasza zelikocc (#4341) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Telekom - Yettel viszonylatban hol került képbe a Vodafone?
Yetteltől hívtak egy Telekomos számot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4343) zelikocc válasza Dluinet (#4342) üzenetére


zelikocc
senior tag

Értelmezd amit írtam, az csak a bevezetés volt.
Olvasd el a második bekezdést is.

Szerk.: Ja időközben átszerkesztetted. Így akkor a te esetedben nyilván nem releváns.
Mint ahogy írtam is: "csak egy feltételezés" volt.

Az viszont igaz, hogy nálad is lehetett probléma, vagy bármiben másban is. Egyszeri alkalom alapján megítélni egy teljes szolgáltatót eléggé vakmerőség.

[ Szerkesztve ]

(#4344) Dluinet válasza zelikocc (#4343) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Leírom, de lassan:
Yettel-es ember hívott, Yettel-es számról, engem, az én akkori Telekomos számomon.
Nem volt semmiféle vodafone vagy netfone szolgáltató az egyenletben.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4345) 4Grider válasza zelikocc (#4343) üzenetére


4Grider
nagyúr

Főleg mert hangproblémákat hibás/öreg telefon is okozhat.

(#4346) qnadam válasza zelikocc (#4341) üzenetére


qnadam
veterán

tegnap hívtam a yetteles számomról a biztositas.hu ügyfélszolgálatát, ami egy hetvenes szám. a hangminőség jó volt, a telefon ki is tette a hd ikont. most rákerestem, tényleg vodafone-nál van a szám.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4347) zelikocc válasza qnadam (#4346) üzenetére


zelikocc
senior tag

Igen kitette, mert VoLTE hívás, csak gyengébb kodekkel mint hálózaton belül, vagy mint amit a többi szolgáltató használ. A különbség simán hallható.
Erről bővebben a VoLTE/VoWiFi topicban találsz infót

(#4348) qnadam válasza zelikocc (#4347) üzenetére


qnadam
veterán

nem gsm szintű volt a hang.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4349) Tiédetis válasza asuto (#4301) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Zürich voda: sajnos nem az igazi vele, sok helyen nem volt net.
Telekom: dominóra vettem netet, az még rosszabb volt.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4350) csaszi75 válasza Tiédetis (#4349) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jó, de az a kérdés, hogy melyik operátor hálózatán voltál?

Ki kell próbálni mindet, legalábbis a Voda kártyával (Vodás Netfone kártyával.)
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/-/country/svajc
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/euroaming

A Telekomos kicsit érthetetlen, mind a három nagy svájci operátorra azt írja a "Beszélgetés"-re, hogy "Nem elérhető":
https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/nemzetkozi-roaming/roaming/dijak?country=Svajc
Az OnAir-en elérhető a beszélgetés, de az meg emelt díjas..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.