Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) csaszi75 válasza 8 (#5000) üzenetére


csaszi75
senior tag

Köszi #MadMancs és köszi #8

Csak kíváncsiságból megtúrtam a Netfone ASZF-et..
Olvasni itt érdekes dolgokat..

Van egy korlátozós táblázata.. abban úgy látni, hogy pl a 4 GB-os csomagot, azt már 3GB felett korlátozzák.. 0/0.. mondjuk ez értelmetlen, vagy óriási hiba az ASZF-ben..

De van itt egy általános szöveg is.. "Szolgáltató rugalmasan, a hálózat aktuális leterheltségétől függően lassíthatja az adatátviteli sebességet a többi felhasználó védelme értekében."

Nekem ez a Traffic Shaping-et jelenti..

Compare Traffic Policy and Traffic Shape to Limit Bandwidth ...

(#5002) MadMancs válasza csaszi75 (#5001) üzenetére


MadMancs
veterán

És melyik csomagnál láttad? Régi vagy mostani? Mert a mostanit nem korlátozzák sehova adatforgalom alapján. Ha elfogy 0/0. Mint mindenhol, ez értelem szerű.

QOS, hát igen, ezt többen észlelték is. Ez mondjuk ugye nem hivatalos úton kerülhető.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5003) csaszi75 válasza MadMancs (#5002) üzenetére


csaszi75
senior tag

Aktuális ASZF, 9. oldal:

(#5004) MadMancs válasza csaszi75 (#5003) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez egy nagyon nagy baki.

Köszi az észrevételt, továbbítom.

Ha megnézed az összes többi csomagnál jól szerepel.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5005) vence válasza MadMancs (#5002) üzenetére


vence
junior tag

Lehet, hogy itt értelemszerű, de rendesebb helyeken nem szokás nullára lassítani ...
Még akkor sem, ha valaki lemondja a jó drága automatikus adatopciókat.

Nullára lassítanak, de a maradékok még véletlenül sem vihetők tovább - pedig ugye az ki lett fizetve!
Tényleg nagyon korrekt rendszer.
Kb. mint a percalapú számlázás!
Nem ez most nem a Netfone-nak szól, ők csak a példát követik.

Szóval a telekom szektorban sincs szó egyenlő felek szerződéséről.
Amit az ÁSZF-ekbe sokszor beírnak az pedig már a nevetséges kategória.
Az alapján szinte azt csinálnak, amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#5006) MadMancs válasza vence (#5005) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem?

Eddig mindegyik szolgáltatónál találkoztam vele. Eleve csak 0/0-ra lassithat bármelyik is, mivel ha kikapcsolnák mobilnetet, nem érné el senki a szolgáltató honlapját/appját se. Márpedig ez mindegyiknél is elérhető adatketet elfogyása után is.

Egyébként meg gyakorlatban mi a különbség a kikapcsolt mobil szolgáltatás és a 0/0mbps között a fent írt szolgáltatói elérést leszámítva?

Adatkeret majd mindegyiknél így van.

Netfone-nál a hívás pedig pont másodperc alapú (vodás csomaggal).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5007) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

Sziasztok :) :) ,kérlek ne haragudjatok meg érte ,hogy ide írom a kérdésem

A KÜF nek is van ugyanilyen csoportja itt ??? nem találtam sehol

06 30 962 8221

(#5008) AnonymusX válasza mihaczitomi (#5007) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Mobil flották alatt keresd, mert a KÜF flotta és nem virtuális operátor, mint a Netfone, nem jár neki külön topik.

[ Szerkesztve ]

(#5009) matt22


matt22
tag

Elvesztettem a fonalat a káoszban...
100p/20GB csomagért 2990-et fizetek, a hűség most jár le február 29-én.
Eddig összesen egy általános emailt kaptam hogy márciusban inflás emelés lesz+ a számla végén volt egy mondat hogy lejár a hűségem, ajánlatok lásd honlapon.

Most akkor
a) megy tovább 2990-el és márciusban emelik majd inflával, vagy
b) hűség lejárat másnapjától (nálam márc. 1) 3990 lesz és azt még inflával is emelik
c) egy jelenleg még ismeretlen összeg lesz márc 1-től és azt még majd emelik is tovább inflával?

(#5010) StarKiller89 válasza vence (#5005) üzenetére


StarKiller89
senior tag

amúgy én sem értem a nullára lassítás mire jó... utolsó c***** megoldás....

Samsung Galaxy S23

(#5011) 4Grider válasza StarKiller89 (#5010) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mennyivel jobb a 8 kbps?

(#5012) 8 válasza matt22 (#5009) üzenetére


8
senior tag

a) kéne hogy történjen, ha nem a balkánon lennénk
b) jogilag nem állja meg a helyét #4827, ettől persze még megtehetik. c)-re is ugyanez vonatkozik, ha az "ismeretlen összeg" magasabb, mint amit eddig fizettél

Szerintem legegyszerűbb, ha megkérdezed az üzletkötőd vagy közvetlenül a netfone-t (telefon, email), de talán ők sem tudják pontosan megmondani.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5013) trec12 válasza mihaczitomi (#5007) üzenetére


trec12
addikt

Illetve face oladaluk is van.

(#5014) vence válasza MadMancs (#5006) üzenetére


vence
junior tag

Rendesebb hely alatt - sajnos - nem Mo-ot kell érteni!

Az "alditalk" -nál ez a része pl. így néz ki a közepes (M)
korlátlan beszéd + SMS csomagjuknál:

" 20 GB inkl. 5G
( bis zu 100 Mbit/s im Download und bis zu 25 Mbit/s im Upload, danach bis zu 64 kbit/s im Up- und Download )​

- azaz az adatkeret elfogyása után 64 kbit/s -ra lassítanak,
nem pedig 0-ra, amin a saját appok se működnek normálisan, sőt a feltöltés leginkább time-out-tal végződik.
(Saját tapasztalat.)

Az ottani "IKÁ" keretében pedig épp most növelték a csomagokban foglalt adatkeretet ~67-50 %-kal !!!
+ App bónusz 10 GB
Az egyéb aktuális kedvezményeket most nem részletezném.

(#5015) 4Grider válasza vence (#5014) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kicsit uncsi már amit művelsz. Nagyjából minden második ember tudja, hogy ahány ország, annyi szabályzás, adók, felügyeleti díjak és piac.
A mienk kicsit kicsi, kicsit sárga és kicsit savanyú. Épp ezért nincs értelme, hogy a fán érett görög narancsot emlegesd. Mert ettől a mienk nem fog megváltozni...

(#5016) trec12 válasza vence (#5014) üzenetére


trec12
addikt

Nálunk alapjaiban cseszték el az egész mobilszektort. (magas adóterhek, freki díjak, különféle plusz terhek a szektornak, masszív forint :B stb...) Mellesleg az államnak sem érdeke az éles verseny, hogy túl olcsó legyen.
Költözés a megoldás. Fiatal lennék elgondolkodnék. (Bár most sem vagyok öreg csak régóta fiatal.) :D

[ Szerkesztve ]

(#5017) vence válasza matt22 (#5009) üzenetére


vence
junior tag

ad b)
Új szerződést már nem emelhet tovább, mert azokra már nem vonatkozik az IKÁ!

Talán még az az érdekes aspektusa a dolognak, hogy 1 éves hűség után nem lehetne többet kérni ugyanazon szolgáltatásért!
Nos, ezért találták ki a "rövidebb" hűségidős szerződéseket.

Ez persze a hatályos törvények elég egyértelmű kijátszása, amit stabil jogrendű környezetben nem igazán szoktak megtűrni.
Nem egy hatóságnak illett volna magát illetékesnek éreznie ebben a témában is!

Szerintem egyeztess az üzletkötőddel, hogy hogy jársz jobban.

(#5018) vence válasza 4Grider (#5015) üzenetére


vence
junior tag

Attól meg főleg nem változik semmi, ha az emberek nem tudják, h
szerencsésebb helyeken teljesen másképp működnek a dolgok.
Arra is rekord infláció volt, a tendencia mégis egyértelmű.

A ebben a szektorban jelentősen bővül a kínált csomagok adattartalma (akár több mint 50 %-kal is) folyamatosan csökkenő árak mellett!
(A korlátlan hívás és SMS már szinte minden átlagos csomag magától értetődő bázisa, a kiindulási alap.)
Ezek a tények.
és állítólag mi is a globális piac része vagyunk.
Szél ellen, tudod ...
Persze dughatjuk a fejünket a homokba is. :D

Nem kötelező olvasni a bejegyzéseimet és
már kértem, hogy próbáld mellőzni a személyeskedést!

[ Szerkesztve ]

(#5019) StarKiller89 válasza 4Grider (#5011) üzenetére


StarKiller89
senior tag

kb minden jobb a teljes elvágástól...

Samsung Galaxy S23

(#5020) dzf007 válasza MadMancs (#4995) üzenetére


dzf007
aktív tag

Köszi, ma elindítottam a digiMobil---> Netfone számhordozást... Talán 3-4 munkanap. 6590- es csomag! :) Másik digimobilt megszüntetem, ahogy ez aktív lesz!

(#5021) MadMancs válasza dzf007 (#5020) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs mit. :)

Szép vagy, és nem nálam indítottad... :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5022) vence


vence
junior tag

A Netfone-nál, hogy megy a netes fizetés?

Milyen lehetőségek vannak?

(#5023) vence válasza vence (#5022) üzenetére


vence
junior tag

Megtaláltam!

Aki esetleg keresi,
a GYIK - nél talál erre vonatkozó tájékoztatást.

(#5024) 8


8
senior tag

A simple rendszerét használják

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5025) Dluinet válasza vence (#5022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fizetéskor felkínálja a SimplePay-es fizetést.
Mivel sokszor futok bele hasonlóba, ezért én már régen beraktam a SimplePay alá a raiffeisen bankkártyámat, és azzal fizetek, vagy fiokon keresztül vagy SimplePay QR segítségével..
Viszont legutóbb csak bankkártya adatok megadására volt lehetőség SimplePay-es fizetéshez, ezért szimplán a felkínált másik lehetőséget, a gpay-t (googlepay) használtam helyette.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5026) MadMancs válasza vence (#5022) üzenetére


MadMancs
veterán

Csoportos beszedés, bankkártyás fizetés és utalás az elektronikus.

Bankkártyás fizetésnél van lehetőség simple-n belül bankkártya pötyögéssel, simple fiókban mentett kártyával, illetve Gpay (apple pay nem tudom) fizetésre.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5027) djalmasi


djalmasi
tag

Sziasztok. Tudom tudom megannyi kommentet visszaolvashatnék, de szeretem a friss tapasztalatokat. Jelenleg Telekom előfizető vagyok és várhatóan a Márciusi áremeléssel 10E forintos számlám lesz ami nekem már egy lélektani határ. Szeretnék átjönni a Netfonehoz, de régen hallottam ilyesmit, hogy a voda ügyfelek prioritásban vannak, ugyanott ahol a voda jó sebességet hoz a netfone nem, az apn nagyon gyenge és hasonló dolgokat. Röviden csak annyit szeretnék kérdezni mennyi igaz ebből ill hogy tudnátok-e esetleg T után szívesen ajánlani? :DD

[ Szerkesztve ]

(#5028) Zssom válasza djalmasi (#5027) üzenetére


Zssom
tag

Szia
Vannak telekom hálózatát használó csomagok is, nekem (nekünk a családban) azok vannak, semmiféle hátrány nem ér bennünket. Ha a telekommal elégedett voltál lefedettség és sebesség terén, akkor ne válts vodafonos hálózatra, vsz csalódás érne. Kérj meg egy üzletkötőt, hogy segítsen, van itt a csoportban is, nekünk is ő segített

(#5029) 75kokoko75 válasza djalmasi (#5027) üzenetére


75kokoko75
tag

Anyósomat át akartuk hozni a vodától. Másfél hónap várakozás után mondták, hogy ne számhordozással hozzuk, hanem az én előfizetésem mellé kérjem inkább új számmal.
A nevezett ok, hogy annyian akarnak átjönni a vodától, hogy még + hónapokat kell várnunk. Így lett anyósom is netfonos az én előfizetésem mellé.
Ezt a telefonos ügyfélszolgálaton mondták.

Nekem vodás hálozatot adtak (100perc/20Gb) és eléggé gáz. Pesttől Békéscsabáig rendszeresen használom és még Pesten is rendszeresen kimaradozik.
Anyósomé telekomos ( Korlátlan/ 4Gb) és hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#5030) MadMancs válasza 75kokoko75 (#5029) üzenetére


MadMancs
veterán

Simán meg lehetett volna oldani hogy anyosod rendel új sim (vagy Te, mindegy), és amint megérkezik a sim, indítani egy ráhordozást. Win win. Anyósod addig is tudja használni a szolgáltatást, és a száma meg majd megérkezik egyszer.

(Ráhordozás csak vodás simre lehetséges)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5031) 4Grider válasza 75kokoko75 (#5029) üzenetére


4Grider
nagyúr

Végül is a fél igazság is igazság. Vodás irányból (nagyjából) tökéletesen működik a számhordozás minden olyan irányba, ahol nem voda hálózat fogja kiszolgálni a volt vodás ügyfelet. Ha itteni Telekom alapú díjcsomagot választotok, meg lett volna egy hét alatt...

(#5032) 75kokoko75 válasza 4Grider (#5031) üzenetére


75kokoko75
tag

Hát igen! Itt a kommenteknél én is ezt olvastam javarészt, amit írsz. Furcsa is volt amit az ügyfélszolgálatos mondott. Engem is gond nélkül áthoztak a Yetteltől.
Mivel már nem akartunk tovább várni a vodától kilépéssel, mert nagyon lehúzták az anyósomat, így az én nevemre kértünk még egy előfizetést. (alábbiakban írtam)

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#5033) 75kokoko75 válasza MadMancs (#5030) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszi!
Ezt a ráhordozást nem ismertem sajnos, de jó lett volna. Így, hogy aktiváltuk a kártyáját gondolom már nem lehet...

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#5034) vence válasza 75kokoko75 (#5033) üzenetére


vence
junior tag

Elméletileg utólagos hordozás is lehetséges és még a szám is megvan.
Nem tudom, hogy ennek mi akadálya lehetne.

De majd mondják, akik jobban értenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5035) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

Nekem màr valahogy nem szimpatikus a Netfone .....

Àt kéne menni a KÜF höz

06 30 962 8221

(#5036) goop válasza 75kokoko75 (#5033) üzenetére


goop
őstag

1.Ha telefonon intezted, akkor 15 napon belül elállhatsz. 2.Variáció:
Már írta az illetékes kolléga, hogy a kis adatos csomagok telekomosak, így az is megoldás lenne, ha nagyobbra váltasz, ami vodát használ, és oda működik az utólagos hordozás. (Csak a voda tudja)

[ Szerkesztve ]

(#5037) MadMancs válasza goop (#5036) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem csak telefonos rendelés esetén lehet elállni 14 (nem 15) napig.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5038) mhydas99 válasza matt22 (#5009) üzenetére


mhydas99
tag

Ahogy ez lenni szokott huseged lejarta utan atraknak 30 napos huseg nelkuli csomagba, 100p 20gb marad, cserebe joval dragabb addig mig nem kotsz ujra huseget. Azaz ha nem kotsz a lejarat elott wrre uj10 honaposat akkor 5000 forint havonta, ha gyorsan kotsz akkor 10 honapig 4000/ho.

(#5039) goop válasza MadMancs (#5037) üzenetére


goop
őstag

Köszi a korrekciót.

(#5040) mihaczitomi válasza goop (#5039) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Most akkor az én korlátlan + 50 Gb -om mennyi lesz ???
Eddig 4.990 Ft-ba került

[ Szerkesztve ]

06 30 962 8221

(#5041) VGNGR


VGNGR
senior tag

Sziasztok! 2 hónap EU-s külföldet egyhuzamban hogy reagálja le a rendszer? Belefér, vagy valami külön díjakat fog felszámolni? Korlátlan+50GB a csomag. Azt tudom, hogy a netből csak 17 használható fel. Köszi!

(#5042) MadMancs válasza mihaczitomi (#5040) üzenetére


MadMancs
veterán

~6500Ft

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5043) MadMancs válasza VGNGR (#5041) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha mostanában nem voltál akkor nem lesz gond a 2 hónappal.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5044) 8 válasza VGNGR (#5041) üzenetére


8
senior tag

Utolsó 4 hónap átlagát vizsgálhatják, tehát ha nem roamingoltál a megelőző 2 hónapban, akkor leghamarabb 2 hónap múlva szólíthatnak fel smsben, onnantól legkorábban 14 nap múlva kezdhetik terhelni a többletdíjakat.

A többletdíj mértéke:
o Hívásindítás 1-es roaming díjzóna országaiba: 12,68 Ft/perc
o SMS küldés az 1-es roaming díjzóna országaiba: 3,96 Ft/SMS
o MMS küldés az 1-es roaming díjzóna országaiba: 7,92Ft/MMS
o Adatforgalom az 1-es roaming díjzóna országaiban: 2,77 Ft/MB

Ez csak egy lehetőség a szolgáltató kezében, tehát nem kötelező élniük vele.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5045) VGNGR válasza 8 (#5044) üzenetére


VGNGR
senior tag

És Madmancs! Köszi! :R

(#5046) dzf007 válasza mihaczitomi (#5040) üzenetére


dzf007
aktív tag

+15,4%... ~5760FT

(#5047) csibor válasza dzf007 (#5046) üzenetére


csibor
őstag

De már 5600ft erre jön az emelés

(#5048) KatonaT válasza mihaczitomi (#5035) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ezen én is elgondolkodtam :F

(#5049) MadMancs válasza KatonaT (#5048) üzenetére


MadMancs
veterán

És ott olcsóbb lesz a kánaán?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5050) dzf007 válasza csibor (#5047) üzenetére


dzf007
aktív tag

Jajj bocs..~6570ft.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.