Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) ubbconfig válasza Dluinet (#4500) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Akkor a közeledben lévő torony terhelt. Nekem is volt átmenetileg korlátlan Yettel-es mobilnetem 4G routerrel otthonra, míg be nem kötöttem az optikát, de az átlag 40-50Mbps elég volt arra, amire nekünk kellett (kb 4-5 eszköz a routeren). A torony a házunktól bőven messzebb van, mint 300m (Dunakanyar, agglomeráció)
Ha valaki váltani akar, tesztelje le egy feltöltős kártyával és nézze meg, hogy nála mennyire használható. Sajnos Telekomra is tudok ellenpéldát, muternak akadozásmentes GSM kapcsolat leginkább ablak közelében van, a lakás közepén kb. esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#4502) Dluinet válasza ubbconfig (#4501) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem tudom, de én észrevettem, hogy az elmúlt 3-4 évben tízszeresére növekedett a mobilnet forgalom. Többen csatlakoznak rá és többet forgalmaznak rajta az emberek. Viszont a mögé rakott technika nem lett tízszeres kapacitású az elmúlt években. Ez minden szolgáltatóra igaz.
Elhiszem, hogy piripocson, ahol egy-két ember lakik, ott hasít, de frekventált helyen, ahol nincs 5G, ott nagyon gyenge. A yettelnek van a legkevesebb 5G-s tornya, az összes szolgáltató közül. Hiába a leggyorsabb 5G náluk van, csak az nagyon kevés helyen érhető el ez a szolgáltatás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4503) gabor9991 válasza Dluinet (#4502) üzenetére


gabor9991
őstag

Rossz helyen laksz ebből a szempontból.
Nézd meg mennyit tudott, hol és mikor. [kép]

(#4504) Dluinet válasza gabor9991 (#4503) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ja, megyeszékhelyen soha nem tudott ennyit, még hajnali kettőkor sem, több sáv használatával.
De majd oda költözik mindenki, ahol van megfelelő yettel térerő.
Ez lesz a megoldás, érzem.
De addig is én inkább használom a vodafone, és a Telekom rendszerét, ott nincsenek ilyen akadályok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4505) 4Grider válasza Dluinet (#4504) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hány megyeszékhely van még ahol nincs jelen a többi szolgáltatót messze túlszárnyaló sebességű 5G-vel? Egy vagy kettő?

(#4506) Dluinet válasza 4Grider (#4505) üzenetére


Dluinet
nagyúr

van 5G, de nem fedi le a várost

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4507) gabor9991 válasza Dluinet (#4504) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem kell költözni sehová, csak pont volt egy speedtest mérés ami nem piripócson készült hajnalban és többet mutat mint amennyit nálam a vodafone vagy a telekom elméletben tud maximum.Gondoltam megmutatom.
De jövő héten nálam is fejlesztenek akkor majd konkrétan meg tudom mutatni ha érdekel mit tud a telekom B3-Vodafone B20-yettel (várhatóan)B1/B3/B8/B28-on.
(ha esetleg nem nézted meg a speeftest mérés Szeged Kárász utca december 30-án este.Voltak páran a környéken)

[ Szerkesztve ]

(#4508) Littoral


Littoral
aktív tag

Eger és a Vodafone "5G".
Érdemes egy pillantást vetni erre a térképre. Ahol fullon van az 5G, azok amolyan nagyobb falvak: Verpelét, Andornaktálya, Bélapátfalva (papíron persze ez is város). Itt nem látszik északabbra Ózd, ahol szintén már elég jó a helyzet. Eger valahogy kiesett a körből. Engem mondjuk hidegen hagy, elvagyok a 4G-n, főleg, hogy Netfone előfizetésem van, csak feltűnt, hogy ilyen mostoha a helyzet errefelé. És azért B'falva meg Ózd se az az alföldi település egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#4509) Ravifox


Ravifox
újonc

Sziasztok!

Elérkezett az ideje a váltásnak is így fel is tennék két kérdést nektek.

1. Váltáskor kell e felmondani a szerződést a telekomnál számhordozás esetén?
2. A telekom magenta1 csomagban lévő előfizetések esetében sincsennek további problémák? Ezzel ugyanis a magenta1 csomag is megszünik mivel csak az otthoni szolgáltatásom marad a telekomnál.
3. A netfone mobil csomagok esetében az EU más országában tartózkodás esetén haza telefonálva milyen egyéb költségekre lehet számítani belföldi korlátlan csomag esetén?
4. Az EU más országában tartózkodva milyen egyéb költségekre lehet számítani belföldi csomag esetén a net használat folyamán?

(#4510) 8 válasza Ravifox (#4509) üzenetére


8
senior tag

1. nem kell. Hordozás előtt egyeztesd az igazolványaidban szereplő adatokat a telekomnál, betűre egyeznie kell mindennek.
2. nincs. havidíjad emelkedni fog a magenta kedvezmény nélkül
3. eu roaming, nincs költség
4. eu roaming, nincs költség

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#4511) 4Grider válasza 8 (#4510) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EU-ban a net leforgalmazhatósága limitálva van.

(#4512) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

ez itt is érvényes lesz? [link]

Samsung Galaxy S23

(#4513) 4Grider válasza StarKiller89 (#4512) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodától Netfone előfizető biztosan nem kap vissza egy fillért sem, hiszen a Netfone-os nem ott előfizető.

(#4514) Dluinet válasza StarKiller89 (#4512) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Belenéztem és én csak a Vodafone TV szolgáltatás esetén láttam kárpótlást.
Netfonenak van TV szolgáltatása?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4515) StarKiller89 válasza Dluinet (#4514) üzenetére


StarKiller89
senior tag

igazad van, figyelmetlen voltam, bár nem értem mert a cikk ezzel folytatja:

"Január 2-án kedden szinte teljesen leállt a Vodafone és a Telekom szolgáltatása: sem internetezni, sem telefonálni, sem tévét nézni nem lehetett. nem lehetett órákon keresztül, s nemhogy későn este, még másnap is akadozott a szolgáltatás, melyet a Vodafone el is ismert."

mondjuk azt nem értem milyen döntés alapján született, hogy csak a tv szolgáltatás kimaradása miatt jár jóváírás? félnek hogy fellázadnak a nyuggerek mert nem tudták nézni az M1-et? :F :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#4516) StarKiller89 válasza 4Grider (#4513) üzenetére


StarKiller89
senior tag

ezért van a kérdésben az a szó, hogy "ITT" mert egyértelmű, hogy nem a vodára gondoltam... :U

Samsung Galaxy S23

(#4517) Dluinet válasza StarKiller89 (#4515) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minimum 8 órás, de inkább 24 órás kiesésnek kell lennie, hogy szóba álljanak veled.

Általában 99,9% rendelkezést szoktak vállalni. Ez azt jelenti hogy egy évben 3,65nap (3 nap 15 óra és 45 perc) kiesésig nem kötelesek senkit kárpótolni.

Ennél nagyobb rendelkezésre állást ( például 99,99%, egy év alatt összesen 8 óra 45 perc ) csak nagyon jól fizető ügyfeleknek vállalnak, külön felárért.

99,999% vagy nagyobb rendelkezésre állást, ezt már katonai szintűnek számít, olyanok helyeken alkalmaznak, ahol emberélet múlik rajta.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4518) VGNGR válasza Dluinet (#4517) üzenetére


VGNGR
senior tag

A 3,65 nap a 99%. A 99,9% az kb 8,5 óra, nálam annyi kiesés sem volt, max 4 óra.

[ Szerkesztve ]

(#4519) 4Grider válasza VGNGR (#4518) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az tény, de a mobiltelefónia szolgáltatás oldala nem egy kilences rendelkezésre állású.

(#4520) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok,

Elköszönök tőletek, szeretném "megköszönni" a (valószínűleg KÜF-ös) fórumtárs kitartó jelentgetését Netfone felé..

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4521) sfefe válasza MadMancs (#4520) üzenetére


sfefe
őstag

Mi történt?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4522) 4Grider válasza MadMancs (#4520) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem értem, hogy miért zavart volna bárkit is az itteni ténykedésed. :F

(#4523) Zssom válasza MadMancs (#4520) üzenetére


Zssom
tag

Sajnálom, hogy így alakult. Nekünk valóban sokat segítettél.

(#4524) Dluinet válasza sfefe (#4521) üzenetére


Dluinet
nagyúr

KÜF-ös flotta gusztustalanul nyomja.
Az FB-n is folyamatosan a Vodat és a Digi-t ekézik, nem a legszebb módon, sőt, kifejezeten bicskanyitogató amit művelnek.
Azt gondoltam, hogy a KÜF-t fogják dobni az FB-ről, a konkurencia folyamatos gyalázása miatt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4525) zoleeno1 válasza MadMancs (#4520) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az szép... Sajnálom... Sosem értettem az ilyen embereket. :F:(((

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4526) sfefe válasza Dluinet (#4524) üzenetére


sfefe
őstag

Az szép....
Jelentve lett a facén?
Vagy ki tudja.... Mondjuk face is mi alapján dönt azért azt tudjuk...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4527) StarKiller89 válasza MadMancs (#4520) üzenetére


StarKiller89
senior tag

mi történt?

Samsung Galaxy S23

(#4528) 75kokoko75 válasza MadMancs (#4520) üzenetére


75kokoko75
tag

Sajnálom!
Türelmes,építő segítség voltál.
Köszönjük!

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#4529) cujo69 válasza MadMancs (#4520) üzenetére


cujo69
tag

Sajnálom!és köszönjük a segítséget!

(#4530) ianhoward válasza MadMancs (#4520) üzenetére


ianhoward
tag

Sajnálom.
Köszönöm az összes segítséged.
Itt a fórumon is sok hasznos információval szolgáltál.
Remélem megtalálod a számításaid.

(#4531) sfefe válasza MadMancs (#4520) üzenetére


sfefe
őstag

Amugy tudni ki az a forumtars?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4532) viktorhu válasza MadMancs (#4520) üzenetére


viktorhu
veterán

Kirúgatott a Netfone-tól? :( Ha a konkurencia jelentgetett, azért inkább elismerés járt volna. Enélkül a csoport nélkül lényegében nem is tudnék a Netfone-ról szinte semmit.

(#4533) Dluinet válasza viktorhu (#4532) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak a fórumtól kell tartózkodnia.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4534) sfefe válasza Dluinet (#4533) üzenetére


sfefe
őstag

Miért kell, ha kell vkinek segítség akkor csak írhat...
Amúgy meg nem is értem a Netfone tiltja meg neki, hogy ide írjon vagy mi van most... Vagy nem Netfone -os már?...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4535) xTech válasza Dluinet (#4533) üzenetére


xTech
tag

nemrég jött egy email, hogy átkerültem egy másik kapcsolattartóhoz/partnerhez, szóval itt sajnos többről van szó

(#4536) szaszyka válasza Dluinet (#4533) üzenetére


szaszyka
senior tag

Most kaptam emailt, hogy személyi változások miatt tegnaptól nem ő a kapcsolattartóm... Ezt a r...s országot, és népet.... :(

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4537) szaszyka válasza xTech (#4535) üzenetére


szaszyka
senior tag

Egyszerre :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4538) tahepa válasza sfefe (#4534) üzenetére


tahepa
senior tag

Tisztelt Netfone Előfizető!
XXXX XXXX vagyok, a Netfone partnere. Január 8-tól személyi változás történt cégünknél. Így az Ön -mint Szxxx Nxxx volt ügyfele-, képviseletét továbbiakban én fogom ellátni.Amennyiben a Netfone szolgáltatásaival kapcsolatban kérése, kérdése merül fel, és megtisztel bizalmával, bátran jelentkezzen a lenti elérhetőségeim valamelyikén.Szívesen veszek minden megkeresést.
Elsősorban mobil előfizetéssel kapcsolatban lehet keresni.Ilyenek pl:- új előfizetés igénylése,- telefonszám hordozása,- tarifacsomag váltás,- előfizetés bővítése,de minden egyéb Netfone szolgáltatással kapcsolatban is tudok segíteni.
Valamint az esetlegesen felmerülő műszaki-, beállítási problémák megoldásában is.
Bizalmát előre is köszönöm.Üdvözlettel,XXXX XXXX

(#4539) gabor9991 válasza szaszyka (#4536) üzenetére


gabor9991
őstag

Én most kaptam egy emailt ugyanezzel a szöveggel.

(#4540) sfefe válasza szaszyka (#4536) üzenetére


sfefe
őstag

A nép..... És egyes gyenge elméjű emberek....

Ja szintén jött...
(Mekkora trágya a magyar.. akinek nem inge...)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4541) AtHoS válasza sfefe (#4540) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én meglapoztam netfone oldalán a képviselőket és nem találtam ott köztük, tehát k...ák a g...be. Aláírásából is kikerült a netfone-os képviselői oldal linkje...szóval legalább ilyen jó évet kívánok annak, aki ezt elintézte számára :K

szerk. volt itt, aki istenítette a küf-öt? találgatás csak, hogy ki volt/lehetett az aljas szeméttúró :((

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4542) cujo69 válasza szaszyka (#4536) üzenetére


cujo69
tag

Nekem is jött ugyanilyen e-mail

(#4543) Dluinet válasza AtHoS (#4541) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak olyan volt aki nekem nem hitte el, hogy a voda hálózatán nálam jobb a net, mint az agyonisteníttet Yettelén.
De ha ránéznek a lefedettség térképre, akkor látszik, hogy a yettel 5g lefedettsége a béka segge alatt van. Hiába gyors, ha nem ott akarod használni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4544) jan herz válasza MadMancs (#4520) üzenetére


jan herz
tag

Azért ez szörnyű. A Netfone részéről sem tartom korrektnek... De tényleg, pozitív és segítőkész voltál, szegényebb lesz a topik. :(((

(#4545) AtHoS válasza jan herz (#4544) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Áááá....nincs mérlegelés hasonló esetekben. Jó pár évvel ezelőtt (20+) húgom a miskolci Metro-ban dolgozott. Érkezett egy bejelentés, hogy az egyik műszak dolgozói együtt töltötték a szabadidejüket (érted, szabadidejüket). A következő műszak VÉGÉN (azért a műszakot ledolgoztatták velük) felhívatták egyesével őket és megköszönték nekik a részvételt. Annyit nem kérdeztek, hogy igaz-e az állítás!
Na ez a véres valóság. Valahol sajnos mindig akad egy hülye, aki okoskodik és nem éri fel ésszel, mikor egy okos hülyéskedik....

read-only mode on the forum

(#4546) gabor9991 válasza jan herz (#4544) üzenetére


gabor9991
őstag

Plusz épp ma történt meg az a számhordozás ami a segítsége nélkül nem tudott volna megtörténni, így én dupla köszönettel tartozom.

(#4547) VGNGR


VGNGR
senior tag

Lehet peticiót kéne indítani netfone felé? Az olvtárs hozott nekik egy rakat ügyfelet, meg reklámozta, védte őket, érvelt mellettük és ezt kapja? Inkább hónap dolgozója címet kellett volna adni neki. Idióta banda.... :F

(#4548) vence


vence
junior tag

Üdv! :)

Van jobb ajánlat a piacon?
Korlátlan + 50GB-re (vagy hasonlóra) gondolok.

Ezt a csomagot kinek a hálózatán adják, vagy az mástól függ?

Aktuális árlista, vagy ÁSZF elérhető valahol?
Köszi!

(#4549) 4Grider válasza vence (#4548) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván mindig van jobb ajánlat, kérdés, hogy számodra elérhető-e.
Vodafone.
Elérhető, de jobban jársz, ha itt kérdezel.

(#4550) 8


8
senior tag

Én is átkerültem az említett partnerhez.
Ezúton is köszönöm az eddigi segítséget a kollégának.

Sajnálom, ami történhetett. 100% tiszta volt szerintem, hogy nem a netfone-t mint céget képviseli itt, hanem üzletkötőjük, maximálisan jó szándékkal volt itt jelen a kolléga, és a jó szándékot főleg a netfone irányába/érdekében, és az ügyfelek felé értem.

Valószínűsítem, hogy a franchise/partner/üzletkötő szerződés valamelyik kitételével nem fért össze az itteni jelenléte/ténykedése.
Talán egy másik üzletkötőnek szúrta a szemét?
Amilyen esetlegességet tapasztaltam a netfone-nál (dokumentumok, adminisztráció, ügyfélszolgálat, és még sorolhatnám), el tudom képzelni, hogy nem megalapozott döntés volt.
De ez már lehet, hogy összeesküvés-elmélet szintű találgatás.

A pontos körülmények figyelembe vételével (szerződésben foglalt felbontás pontos feltételei, körülményei, menete + ptk) lehet, hogy érdemes lenne konzultálnia egy sikerdíjas munkaügyi ügyvéddel. Ha nem minden szabályosan történt, akkor akár komoly összegekre számíthat.

A jövőre nézve biztos vagyok benne, hogy megtalálja majd a számításait. Ha továbbviszi ezt a vonalat, akkor egy másik szolgáltató/flotta nagyon jól jár majd vele.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.