Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30035) hupee


hupee
csendes tag

Sziasztok!

Gondom akadt 2 perifériával. AsRock B75 Pro3; SAPPHIRE R9 270X 2GB GDDR5 DUAL-X OC

Próbálom röviden "leírni" mit tapasztaltam és mikkel próbálkoztam.

Most már lassan 1 éve nem tudom feltelepíteni gépemre az AMD Catalyst legújabb verzióit, mert telepítésnél mindig lefagy a gép, mindig ugyan azon a ponton. Mikor a videokártya-illesztőt akarja telepíteni szokásos vibrálás, kép elfeketül, de utána mikor visszajön lefagy a gép. Ezt Windows 8-ban szinte az összes illesztőprogrammal jelentkezett, csak egy nagyon régit engedett felrakni, kb. (2014 1. vagy 2. havi)

Most Windows 10re váltottam, amihez kiadtak egy teljesen új drivert, ezzel is a fentebb leírtak jelentkeztek. (Játék közben Total War Shogun2 rendszeresen lefagy mikor városi harcra kerül a sor, betöltésnél)

Írtam Microsoftnak, hátha tudnak segíteni és csak valami szoftveres gond. Rendesek voltak, válaszoltak, próbáltak segíteni, de teljesen hasztalan.
http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-hardware/lefagy-a-windows-10-amd-catalyst/6aa21807-face-4795-89f2-fc5d466b6113?msgId=34138fae-bfa3-4467-ade3-c48a2fa0d4f5&auth=1

AMD-nél is feltettem a kérdést, nem válaszoltak.

Amivel még próbálkoztam:

Van nekem itthon egy HD 5770-es videokártyám, kicseréltem arra az R9 270x-et, a gondok ugyan úgy jelentkeztek, semmi nem változott. Rammot is cseréltem a gépben, ugyan az maradt a hiba. (Minden esetben teljesen nulláról telepítettem a gépet DVD-ről)

HDD-m sajnos nincs másik, azt nem tudtam cserélni. HDD sentinel-el ellenőriztem, szerinte hibátlan.

Rányomtam a gépre egy Aida64 Stabilitás tesztet is, az se akadt meg.

Sajnos másik alaplapom nincs, azt nem tudom tesztelni, már csak itt lehet szerintem hiba. Nem nagyon találkoztam még hibás alaplappal, így ezért ezt elég nehéz megítélnem.

Alaplapon és a videókártyán is a legfrissebb Bios található

Kérdésem az, hogy ti hogyan látjátok a helyzetet? Van-e valami ötlet?

Jelenleg teljesen sima telepítés van a gépen, nem raktam fel külön Catalystet, csak amit a Windows felrak. Így a gépnek látszólag nincs semmi baja.

üdv
Peti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.