Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) CoolMan válasza tick (#15150) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A legjobb a frissen telepített win, főleg, hogy új az alaplap is.

[ Szerkesztve ]

(#15152) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. A következő üzenet jelenik meg többek között a bootolás során: system bios shadowed, video bios shadowed. És utána még dolgozik egy picit a gép, és csak ezután bootol. Mi lehet a probléma?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15153) allein


allein
addikt

Tudok csinálni print screent a bootolás részről? Próbáltam de nem működik :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15154) Stevan87


Stevan87
tag

Hozzáértők segítségét várnám...

Normális módba,teljesen jól működik a gép. Tehát netezni tudok,nem lassú,meg úgy semmi,tökéletes.
De mikor egy-egy játékba belépek, akkor nagyon,de nagyon felpörög a gép,s hangos is.
Egyszer csak fogja magát,s kikapcsol.

Ezt valahogy ki lehet deríteni, hogy mi okozza? Sűrített levegős spray-vel kitakarítottam,gondoltam hátha a por,de ugyan úgy felpörög,aztán leáll.
S csak játékok közben,tehát mikor komolyabban használva lenne a gép.

:U

(#15155) CoolMan válasza Stevan87 (#15154) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen alkatrészekből áll a gép, főleg a táp?

(#15156) #10726912 válasza Stevan87 (#15154) üzenetére


#10726912
törölt tag

Pedig úgy tűnik, hogy túlmelegszik a géped.
Monitorozd le a hőfokokat. Lehet, hogy túl alacsonyra van állítva a CPU szabályzott hőfoka és a maximuma is. Próbálj meg levett oldal lappal játszani, ha úgy nem, vagy később kapcsol ki, akkor egyértelmű.
Az is lehet, hogy a videó kártya melegszik túl, ezért kéne monitorozni a hőfokokat játék közben vagy tesztprogramot ráküldeni, amivel ki tudod terhelni a CPU-t és a vga-t is egyszerre, közben figyeled a hőfokokat. (program nevet nem írok, guglizz, félek, hogy olyat írnék, ami büntetendő :U ). Túlmelegedhet a tápegységed is, azt is tisztítsd ki.

Tehát: tesztprogra+ oldallap le+ tisztítás+ BIOS-ban a CPU védelem beállításainak ellenőrzése.

(#15157) BaZsee91


BaZsee91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám az új konfigurációmal, mely a következő lenne:
Alaplap: Asrock 970 Pro3
Processzor: AMD FX6100
Memória: Kingmax 2x4 GB 1333 MHz kit
Videokártya: Sapphire HD6870
HDD: WD Caviar Blue 500 GB SATA3
Ház: Sharkoon Vaya
Táp: Corsair CX430

Namost a problémám az lenne, hogy elindítom a gépet, és se kép se hang. Ventilátorok pörögnek, rendesen bekapcsol, de a monitor nem kap jelet. Semmi alaplapi hibajelzés. Videokártya hibátlan, ki lett tesztelve másik gépben. A másik furcsa jelenség, hogy áramtalanítanom kell a gépet, hogy ki tudjam kapcsolni, ugyanis a bekapcs. gomb hosszú nyomására sem reagál. Én az alaplapra gyanakszom, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

Köszi

(#15158) #10726912 válasza BaZsee91 (#15157) üzenetére


#10726912
törölt tag

A CPU suportnál az FX 6200-hoz B2-es biost írnak. Ha nem ez a verziójú bios van az alaplapodon, akkor nem kezeli le a CPU-t. Ebben az esetben vidd vissza a boltba (vagy vidd el egy szervizbe frissítésre.

(#15159) BaZsee91 válasza #10726912 (#15158) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

FX6100-ról van szó. Ez a processzor pontos típusa: FD6100WMGUSBX
Most, hogy nézem a CPU support list-et, nincs benne ez a típus. Ez van benne: FD6100WMW6KGU(BE), valószínű, akkor az lesz a probléma, hogy nem kezeli a lap?

(#15160) #10726912 válasza BaZsee91 (#15159) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én is jól elnéztem... :B
Könnyen lehet, ezért is írtam a suport list-et... Meg kéne próbálni a legújabb BIOS-t feltenni. Hátha...esetleg szervizessel értekezni. A 6100-hoz is a B2-es BIOS-t írják, lehet, hogy azzal már lekezelné.
Még egy kérdés: ugye csatlakoztattad a CPU 4 vagy 8 pines tápkábelét az alaplapra? (bocs a kérdésért, de folyamatosan adódik egy-egy ember, akinél ez a hiba :B )

[ Szerkesztve ]

(#15161) BaZsee91 válasza #10726912 (#15160) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Természetesen, mindent átnéztünk háromszor is. Főként ezért állok értetlenül. Alaplapi 24 tűs, proci 8 tűs, VGA-hoz a 2 db 6 tűs, HDD molex, végül az házhoz tartozó kapcsolók, illetve LED-ek kábelei. De hogy ne reagáljon a hosszú bekapcs. gomb nyomásra, az nekem több, mint furcsa.

UEFI verzióját ellenőrizni sem tudtuk. Sajnos nincs másik processzor, amivel tesztelni tudnánk.

[ Szerkesztve ]

(#15162) #10726912 válasza BaZsee91 (#15161) üzenetére


#10726912
törölt tag

Értem. Nem marad más hátra, mint egy szervizbolt...esetleg annyit még megtehetsz, hogy kiveszed a CPU-t a lapból, megnézegeted kicsit, vissza teszed...aztán csinálsz egy bios resetelést....esetleg rádugsz egy másik tápegységet az alaplapra.
De ez már a teljen az idő kategória kis reménnyel fűszerezve, szerintem kompatibilitás gondod van, amin vagy segít, vagy sem a BIOS frissítés, amihez viszont kellne egy másik CPU... :U

(#15163) BaZsee91 válasza #10726912 (#15162) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Köszi a segítséget. Megpróbálom azért, de azt hiszem ez bukta lesz akkor. Szervíz, aztán majd ott megoldják. Remélem gariba...

(#15164) CoolMan válasza BaZsee91 (#15163) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg még másik memóriával, vagy csak egy modullal minden slotot kipróbálni.

(#15165) allein


allein
addikt

Sziasztok újra. Kettő IBM adott, mindkettőnél ugyanaz az üzenet jelenik meg, mit kell csinálnom, ahhoz, hogy normálisan bootoljanak? Sajnos nem kapcsoltam ki a vakut.

LÁSD KÉPEK

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15166) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!
A következő gondom volna:
Mikor megvettem a konfigot, ugye fel szerettem volna telepíteni ehhez mérten a windowst..
De mikor nagyon belejöttem volna, boot után a telepítés kezdő soraiban felugrik egy ablak miszerint nem telepíthetek amíg nincsenek fent a megfelelő programok az alaplaphoz....
nemár most, próbálkoztam tallózni közben az alaplapi dvd ről amit elvileg keresett, de nem jutottam sokra.
mindig visszadob, mivel nincsenek fent a megfelelő driverek....
a gépet használni csak azért tudtam mivel az előző alaplap hasonló mint a mostani....
(magyarán bootolt az old windowsról) csak a megfelelő drivereket (vga, lan stb) kellett utólag telepítenem.
na de most az oprendszer (hála égnek mert belehalnék ha nem frissítette magát... ezáltal eltünt mind az audio, lan és usb támogatás. tehát formáznom és újra windozólnom kéne, de erre nem is ad lehetőséget.
ha tud valaki segíteni azt nagyon megköszönöm, ez az idei évem legnagyobb bermuda 3szöge.....
konfig: CPU a8 3870K
alaplap: asrock a75 mitx
memória: geil evo corsa 2x2 1866
hdd: samsung sata 80Gb
Üdv Mindenki!

(#15167) CoolMan válasza Kingcold (#15166) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen windowst szeretnél telepíteni?
Az UEFI-ben (BIOS) ha a SATA modot IDE-re állítod akkor mi a helyzet?

(#15168) Kingcold válasza CoolMan (#15167) üzenetére


Kingcold
aktív tag

win7 professional volt az első próbálkozásom,
most ultimate t próbálom ki. x64 esek mind.
ja és usb ről menne.
még nem próbáltam, de most másolom a telepítőt a pendrive ra, nemsoká kipróbálom hamarosan jelentkezem, köszönöm a segítséged! :R

(#15169) CoolMan válasza Kingcold (#15168) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ja, hogy USB-ről akarod telepíteni, na akkor szerintem az lesz a gond, lehet nem tetszik neki az USB3-as port.
Lemezről kellene megpróbálni a telepítést. ( a SATA modot meg akkor hagyd AHCI-n ne tedd át IDE-re)

(#15170) Kingcold válasza CoolMan (#15169) üzenetére


Kingcold
aktív tag

van 4 usb 3 port de én a 2 ről próbálom.
addig oké hogy betölt a telepítő, de addig már nem visz el, ahol a meghajtókat kezelhetem.....

(#15171) Kingcold válasza CoolMan (#15169) üzenetére


Kingcold
aktív tag

a kézi könyv ír egy hasonlót az op rendszer telepítő résznél:
before you instal win (felsoro9lt win verziók) ) please copy (megfelelő win hez megfelelő verzió) RAID driver from our support cd to your USB flas first.....
ez lehet a bibi?

(#15172) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sikerült, úgy néz ki hogy az ultimate volt a megoldás :)
nem kellett semmi hercehurca... :P
köszönöm a rám szánt időt! :R :R :R

(#15173) #10726912 válasza allein (#15165) üzenetére


#10726912
törölt tag

A hdd automata felismerésre van állítva a BIOS-ban? 1.44-es flopy van? Ha nincs, le van tiltva? Boot sorrend be van állítva (ezzel van gondja a gépednek)? A boot hdd az IDE1-re van csatlakoztatva master-ben? Húzd le róla az összes meghajtót, csak a boot hdd-t hagyd rajta. Ha így működik, akkor az IDE2-re dugd rá a többi ODD-HDD-t, az IDE1-et hagyd meg a boot HDD-nek. Nézz körül a biosban, keress olyat, hogy RAID mode. Ezt állítsd át IDE módra (vagy ATA).

(#15174) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!
Remélem nem baj, hogy ide írok.

Az lenne a problémám, hogy ma bekapcsoltam a gépet, és az XP töltőképernyőén befagy a gép.
Gondoltam újratelepítem a windows-t, hátha megoldja, de amikor a telepítő "átvált" másik folyamatba, vagy nem is tudom hogy mondjam, amikor fekete képernyőn villog a bal falső sarokban a space jel, ott nem megy tovább fél óráig nem csinál semmit, pedig tovább szokott lépni.

Lehet, hogy a hdd adta meg magát?

Előre is köszönöm! :R

(#15175) CoolMan válasza menjapipaba (#15174) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Ilyen nick névvel? nem hát. :DDD

Jó lenne tudni milyen gép, könnyebben tudunk segíteni. Első körben csinálj egy BIOS reset-et, majd vedd ki a memóriákat, és tisztítsad meg az érintkezőket.

(#15176) allein válasza #10726912 (#15173) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, végre jött egy válasz, hétfőn megnézem munkában, mert ott van a gép :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15177) menjapipaba válasza CoolMan (#15175) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi, ezeket megpróbálom, amúgy egy Asus A7N8X alaplap valami gagyi athlon xp proci, összevissza ramok:)
De eddig tökéletesen működött.
Ja meg mert nem is az enyém hanem ilyen netezős többieknek, ők azt mondák amikor még ment, hogy "Lemez olvasási hiba történt"

(#15178) menjapipaba


menjapipaba
tag

Bios reset megoldotta, köszi:) :R

(#15179) Csekaone


Csekaone
csendes tag

Sziasztok! 1 nagy kérésem lenne! benyomom a gépem és feláll a Windows rendesen de a betöltés után pár percre lefagy és semmi nem működik megáll a kép! és utána ha kinyomom a bekapcsoló gombbal nem tudom bekapcsolni:/ Csak ha újra telepitem a gépet akkor jó. Mi lehet a baja a gépnek? tápegység esetleg?:/ nem értem.. előre is köszönöm a segítséget

(#15180) CoolMan válasza Csekaone (#15179) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Én ezt nem értem: "Csak ha újra telepitem a gépet akkor jó" Tehát, a windowst telepíted újra és akkor jó? és akkor meddig jó?

Teszteld a memóriát ezzel, a vinyót pedig ellenőrizd a hdsentinel-el.

(#15181) Csekaone válasza CoolMan (#15180) üzenetére


Csekaone
csendes tag

Igen a windows-t telepitem újra hát változó van amikor jó 3 hónapig van hogy 3 nap!

(#15182) CoolMan válasza Csekaone (#15181) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, akkor a teszteket kérlek csináld meg, és jó lenne másik VGA-val is megnézni a gépet.

(#15183) Csekaone válasza CoolMan (#15182) üzenetére


Csekaone
csendes tag

Előre is köszi!

(#15184) Stevan87 válasza CoolMan (#15155) üzenetére


Stevan87
tag

Otthon megnézem,Everest szerintem kilistázza,s majd bemásolom.

(#15185) Stevan87 válasza #10726912 (#15156) üzenetére


Stevan87
tag

Le van véve az oldal lap,épp emiatt a melegedés miatt,főleg nyáron.

Hőfokokat egyszer néztem(régebben),hogy játék előtt mennyit mutat,meg miután megadta magát,tehát újraindítás után,ha megtalálom az adatokat,mert lementettem képként,akkor bemásolom.
Everestben néztem meg.

Priviben le tudnád írni ezeknek a teszt programoknak a nevét,amivel kiszűrhető lenne,hogy melyik alkatrész okozza a hibát? :U

Valamint BIOS-t is megnéztem,őszintén ehhez nem értek,nem is nagyon szoktam biosban kotorászni,mert csak több bajt csinálnák.
De ami a hőfokokra jellemező,azokat kiírtam:
- Current System Temp 48 C
- Current CPU Temp 54 C
- Current CPU Fan Speed 3000 RPM
- Current System Fan Speed 0
- CPU Worning Temp. -->> Disabled
- CPU Fan Fail Warning -->> Disabled
- CPU Fan Fail Warning -->> Disabled.

Nem tudom,hogy hogyan kellene kinéznie... Ezért irkáltam ki,hogy mik vannak ott :)

De ezt a túlmelegedés dolgot,csak akkor csinálja,mikor nagyobb játékkal játszok. Vagy inkább úgy mondom,hogy újabbakkal.

Pl. szoktam Cod2-zni,multiba,ott is pörög,de nem úgy,még elviselhető módon,s ott nem is kapcsol ki.
De mondjuk Stalker (bár ez se mai,de legutóbbi példa )esetében,vagy bármelyik új játéknál nagyon pörög.
S köszi a segítséget előre is.

(#15186) CoolMan válasza Stevan87 (#15185) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A tápodra azért még mindig kíváncsi vagyok, ahhoz nem kell program, mivel az oldallap is le van véve, elég ha lehajolsz...... :) mert ez még táp gond is lehet akár.

Terhelés alatt kellene hőfokokat nézni, ehhez ezeket a programokat ajánlom.
aida64 ezzel lehet tesztelni nyúzni a gépet és közben figyeli a hőfokokat és ha bejelölöd akkor azt logolja is, így később vissza lehet nézni.
A másik progi a GPU-Z ezzel a videókártyát tudod monitorozni.
A CPU-Z és a hwinfo sokat elmond a gépedről.

(#15187) allein


allein
addikt

Üdv. újra. Egy újabb kérdésem van: kivettem az elemet az alaplapról, és most miután visszaraktam nem bootol a gép: System is starting (To interrupt normal setup, press Enter), hiába nyomok entert nem történik semmi. Teendő?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15188) CoolMan válasza allein (#15187) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell entert nyomni, mert megszakítod a normál bootolást.
Esetleg még, a boot sorrendet kell beállítani a biosban, ha nem indulna. (F2 vagy Del gomb nyomogatásával lehet a biosba belépni).

(#15189) allein válasza CoolMan (#15188) üzenetére


allein
addikt

Sikerült belelépni a biosba, de a billentyű nem működik. Nem tudok semmit csinálni a biosban, billentyű usb-n csatlakozik. Kettő billentyűt próbáltam ki ami usb-s, egyik sem működik a biosban. Sajnos nincs ps2 billetnyűm. Ötlet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15190) CoolMan válasza allein (#15189) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Érdekes mert a belépéshez is kell a bill. Pedig akkor muszáj leszel szerezni egy PS/2-es billt, mert jobb ötletem nincs.
Amúgy milyen alaplap?

(#15191) allein válasza CoolMan (#15190) üzenetére


allein
addikt

Linkelem a képet, ITT meg lehet nézni. Működik a billentyű mert tudok nyomni F1-et, miután megjelenik a bios menüje egyszer le tudom nyomni a nyilat jobbra aztán ennyi, billentyű nem reagál tovább. Hogy nézem meg milyen alaplap pontosan? Elvileg rá van írva maga az alapra a típusa, nem de?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15192) allein


allein
addikt

Fekvő IBM gép és hiába nézem a lapot nem látom milyen típus :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15193) CoolMan válasza allein (#15192) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az elemet jól tetted vissza a helyére, nincs lemerülve esetleg?

(#15194) allein válasza CoolMan (#15193) üzenetére


allein
addikt

Jól van visszarakva. Most már sikerült belépni a biosba, billentyűt máshova dugtam be. Hogy kapcsolom ki azt a bios és video shadowed dolgot, vagy mi az amit be kell vagy ki kell kapcsolni, hogy bootoljon rendesen. MErt úgy-e közben pár napja mindkét gépre felraktam op rendszert.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15195) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Az egyik ismerősöm gépe kb. 2 napja windows betöltő képernyőnél mindig újra indul. Először Win 7-el próbáltuk újratelepíteni a rendszert, de a telepítő indításánál teljesen kifagy. Próbáltuk Win Xp-vel ott is egy ideig tölti a dolgokat és kék halált kapunk. Megpróbáltuk másik merevlemezzel ugyan ez a helyzet. Van valami ötletetek? Esetleg az alaplapja mehetett tönkre?

(#15196) CoolMan válasza allein (#15194) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt nem tudom, de ha működik a gép rendesen, akkor szerintem ne zavarjon.

(#15195) birozoli7800: Inkább a memóriára tippelek. Tesztelni kellene őket ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#15197) allein válasza CoolMan (#15196) üzenetére


allein
addikt

Most bootol rendesen a gép. Másiknak is lehet majd elem ki és majd elem be, megoldja a problémát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15198) birozoli7800 válasza CoolMan (#15196) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Kipróbálom köszönöm! :R

(#15199) Tod_5


Tod_5
csendes tag

Üdv!

Egy teljesen új gépről van szó, használt alkatrész még nincs.
Tehát a probléma: felrakom a Windows7-et, majd egy újraindítás után folytatja tovább. Ez rendben is van, de mikor kész a telepítéssel, és másodjára indítja újra a gépet, akkor a W7 el sem kezd tölteni, még a boot képernyő előtt újraindul a gép. És addig indul újra amíg ki nem kapcsolom...
Próbáltam 2 féle XP-t is felrakni, de mind a kettő kék halállal leáll.
Memtest 86+ 4.0-át egyszer végigfuttattam, nem talált hibát.

Mi lehet a gond?

(#15200) CoolMan válasza Tod_5 (#15199) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Milyen gépről van szó? Van-e tuning? (ne legyen). A gépet te raktad össze?
"Memtest 86+ 4.0-át egyszer végigfuttattam, nem talált hibát." A 4.20-at javaslom futtatni az a legújabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.