Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Rainman05 válasza sirály12 (#15800) üzenetére


Rainman05
tag

Okés akkor az lesz megnézem van ebben púpos kondi.Ez már a harmadig táp :W
Vettem egy chieftek tápot sípolt pedig hibátlanak árulták.
Utánna egy másikat az meg nem bírta gépet pedig 550w volt aztán vettem ezt ez fiatalka tápót és tessék.Ha nem lesz púpos kondi akkor kérek kölcsön akkor egy tápót.
Köszönöm :R

(#15802) CoolMan válasza Rainman05 (#15801) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Lehet nem jó helyen és nem jó minőségű tápot veszel

(#15803) sirály12 válasza Rainman05 (#15801) üzenetére


sirály12
őstag

Ahogy CoolMan81 is írja a lényeg, a megbízható, jó minőségű táp, s ha lehet nem kéz alól. Egy jó táp éveket elmegy, és biztosan megy vele a géped. Én is húztam a szám amikor mondták mennyi lesz a mostani tápom, de megvettem. Túl drága konfig van alatta, hogy kockáztassam az épségét. De majd próba után kiderül, hogy mi a gond. Bár elég valószínű, hogy az lesz a ludas.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15804) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre, vagy tanácsra lenne szükségem.

Itthon egy asztali gépet és egy laptopot használunk. Az internethez wifin keresztül csatlakozunk.
A laptopon a wifi maximális gyorsasággal működik hibátlanul. Az asztali gépen azonban egy pár napja , nagyon irreális módon működik. Az asztali géphez egy ilyen USB-s pendrive szerű wifi porton jön az internet.
Eddig minden rendben volt, azonban mostanában nagyon lelassult az internet, gyenge jelet mutat. Kipróbáltam a laptopon is a wifis pendriveos eszközt, (Laptopon kikapcsoltam a wifi érzékelőt, és ezen keresztül futtattam a netet és tökéletesen ment, Tehát azzal nem lehet baj.)

A kérdésem, hogy szerintetek, mi az ami ennyire bezavarhat a jelnek? Valami program, v vírus? Jelenleg a gép újratelepítésén gondolkodom, de örülnék ha erre nem kellene sort keríteni.

Előre is köszönöm!

(#15805) CoolMan válasza Gyocsika (#15804) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem kérdezd a wifi-s topicban.

(#15806) Gyocsika válasza CoolMan (#15805) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Rendben!
Köszönöm!

(#15807) sirály12 válasza Gyocsika (#15804) üzenetére


sirály12
őstag

Nincs túl eldugva a wifi-s cucc a gép mögött például, mert akkor az árnyékolhatja le és akkor kicsi a jel, vagy a túl hosszú usb kábel is csinálhat fura dolgokat. Tehát minál rövidebb usb kábel, és ha lehet minél közelebb a wifis routerhoz. Esetleg más pozícióban, ezekben a kis wifis cuccokban elég gagyi beépített antenna van, sokszor már az sokat segít, ha elfordítod, megdöntöd.

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15808) Gyocsika válasza sirály12 (#15807) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Köszönöm!
Valószínűleg ez volt a probléma, mert átrendezés alatt volt a szoba, és máshová került a gép.

Köszönöm a segítséget!

(#15809) xtevo válasza CoolMan (#15795) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi a segítséget, majd próbálkozok azért vele! ;)

(#15810) schumy1


schumy1
aktív tag

Mivel nem találtam topicot, itt teszem fel a kérdést.

Olyan problémám van, hogy a gép bekapcsolása után mikor eléri a windows lógót és bepörög a jel, utána nem sokkal újranindúl a gép, a winyó ellenörzésekor egyessével felpörgeti őket és megy tovább, de ismét a lógóig jut csak.
Ma már használtam a gépet, rendesen lett lezárva.
Gyanítom hogy valami köze lehet ahoz a dologhoz, hogy win töltése elött végig ment a scandisc mert hibát talált de javította. Lehet hogy valamit kitörölt? Rátelepíteni nem tudom, a javításnál meg nem tudja megjavítani az indítást.
Újratelepítés segít csak? Ma raktam újra egyébként, idáig semmi baj nem volt a géppel. Win 7-ről beszélünk egyébként.

(#15811) BobaFett90


BobaFett90
csendes tag

Üdv!
Bocsi a troll kpérdésért, de ez a "gépemnek minden féle baja van" topic? Mert nem akarom telepiszkítani a fórumokat a kínommal!
Konkrétan gyanakszok VGA-ra/tápra/alaplapra/esetleg procira.

[ Szerkesztve ]

“Az ép ész nem kölcsönözhető, nem kapható. S azt hiszem, ha eladó volna, nem találna vevőre. A bolond bezzeg elkél naponta.” (Seneca)

(#15812) CoolMan válasza schumy1 (#15810) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ellenőrizni kellene a HDD-t egy másik gépben, mert lehet ,hogy azzal van valami gond.
Amúgy milyen gép? (táp,cpu,ram,alaplap,vga)

(#15811) BobaFett90: Jah, kérdezz azért, aztán majd kiderül...

(#15813) schumy1 válasza CoolMan (#15812) üzenetére


schumy1
aktív tag

Azt nem tudom megtenni. Idáig semmi baja nem volt a gépnek, csak azért raktam újra mert tele volt szeméttel a win és hiába lett lefutattava ezer féle registri tisztító. A furcsaság ott kezdődött hogy mikor már mindent feltelepítettem akkor újraindításnál csak a leállásnál az istenért se csinált semmit és meguntam és reseteltem. Ugyan ez megismétlődött és a winyó kerregés közben kikapcsoltam (tudom ilyet nem szabad) utána újranindítás után lassú kerregésből gyorsúlt fel és úgy töltött be a win. Ekkor még használtam, aztán kikapcsoltam. A következő bekapcsolásnál jött a scandisk és ellenörizte a konzektenciát vagy mit és hibát is talált amit javított. Utána ez van.

(#15814) CoolMan válasza schumy1 (#15813) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Még egy win telepítés esetleg? Mondjuk ha hardver hibád van (HDD) akkor ez nem javítja meg, de legalább valószínűsíthető, hogy HDD hiba gyanús a dolog.
Elárulod milyen géped van?

(#15815) schumy1 válasza CoolMan (#15814) üzenetére


schumy1
aktív tag

Az lesz, még egyszer win telepítés.
Az alaplap pontos típusát nem tudom csak hogy asus valami k5c, 2,4ghz intel core 2, 2x 1gb ddr3-as ram, ati radeon 2600 hd.
A gyanúm az hogy nem a hdd szarakszik, ha nem én csináltam a bajt, de egy újra formázás és win felrakás után kiderül.
A hard disk sentinel tökéletesnek mondja a vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#15816) CoolMan válasza schumy1 (#15815) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen tápod van? Lehet az gyengélkedik és ezért vannak ilyen gondjai.

(#15817) schumy1 válasza CoolMan (#15816) üzenetére


schumy1
aktív tag

A márkát nem tudom, de 450wattos. Nem hiszem, mondom idáig semmi gond nem volt. Most telepítem újra, meglátjuk.

(#15818) schumy1


schumy1
aktív tag

Idáig minden ok, már a drivereket telepítem.
Szerintetek érdemes frissíteni a wint? Hallottam már ezt azt erről, amúltkor megcsináltam, de azelőtt soha.

(#15819) CoolMan válasza schumy1 (#15818) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mármint biztonsági frissítésekre gondolsz? Azt természetesen érdemes (kell) frissíteni.
Vagy mire érted?

(#15820) schumy1 válasza CoolMan (#15819) üzenetére


schumy1
aktív tag

Arra értem igen.
Na megint csinálja a nem tud leállni dolgot, és a dvd is eltünt. Felraktam az alaplapi chipset drivert és ez lett az eredménye.
Legalább tudom mi okozza a galibát. Csak tudjam leszedni.
Azért nem értem mert mint ha régen is telepítettem volna.
Az is érdekes hogy a lógóra néha sokat kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#15821) CoolMan válasza schumy1 (#15820) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt már nem tudod leszedni. A wint újból kell raknod megint. De legalább megvan a hiba. Ne telepítsed chipset drivert vagy újabbat kell feltenni. Meg persze a biztonsági frissítéseket is telepíteni kell.

(#15822) schumy1


schumy1
aktív tag

Meg van a bűnös. Nem a chipset drive. Ha nem a raid controller, azt uninstalláltam és vissza is jött a dvd író. A gép is újraindúlt rendesen.
Bocs ha esetleg teleszemetelem a topicot. :)

(#15823) Rainman05 válasza CoolMan (#15799) üzenetére


Rainman05
tag

Szét kaptam a tápót de nincs benne púpos kondi se gyanús elem sajna.
De érdekességként ha hajszárítóval felmelegítettem a tápot és akkor elindult normálisan :Y :((( :O :W :F

(#15824) CoolMan válasza Rainman05 (#15823) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ki nyugodtan másik táppal, mert az lehet, hogy nem látszik rajta, de valami gondja van. Azért is mondtam, hogy nézzél bele.

(#15825) Rainman05 válasza CoolMan (#15824) üzenetére


Rainman05
tag

Van egy régi tápom azzal elindult rendesen megnéztem.
De az már beteges mert szar molex csatijai már.
Ezért cseréltem le végülis.
5000 ezerért vettem ezt a tápót kb 1 honapja :(
Rá szigszalagozom a hajszárítot most már.

[ Szerkesztve ]

(#15826) sirály12 válasza Rainman05 (#15825) üzenetére


sirály12
őstag

Ezek az 5000-es árkategóriás tápok nem a megbízhatóság szobrai. Inkább gyűjts és vegyél egy normális tápot, nem bánod meg!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15827) CoolMan válasza Rainman05 (#15825) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ne mááá.... :) a hajszárítót.... :DDD
Mielőbb szerezz be egy jó tápot. A tápos topicban is rá tudsz kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#15828) #10726912 válasza Rainman05 (#15825) üzenetére


#10726912
törölt tag

A régi tápegységre szereld át a molex csatikat a mostani "hajszárító függő" darabról és használd azzal a géped, egy pár napot kibír, amíg nem szerzel egy helyettest:) ;)

(#15829) Rainman05 válasza CoolMan (#15827) üzenetére


Rainman05
tag

Hát mostmár -5000 be vagyok úgy hogy most egy darabig megint gyüjtögetnem kel.
Igy most már tényleg jó drága lesz bele a táp :(
Köszönöm nektek az eddigi segítséget!!

(#15830) sirály12 válasza Rainman05 (#15825) üzenetére


sirály12
őstag

Ha újonnan vetted, akkor vidd vissza, cseléjék ki másra, ha tudod pótold meg és hozz egy normális tápot.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15831) osii


osii
tag

ziasztok, lenne egy olyan problémám, hogy nem kapcsol be a gép semmi előjele nemvolt, nem reagál a bekapcsoló gombra, 1x 1 pallanatra felzúgott utána megis állt egyböl, asus p5k alaplap és 550w-os chieftech táp, a tápon a kapcsoló világít és az alaplaponis a led, szóval mi lehet a rossz ?

(#15832) CoolMan válasza osii (#15831) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia! (zia!)

Elsőnek a táp aztán az alaplap, esetleg még a bekapcsoló gomb. Áramtalanítsad a gépet húzd ki a konnektorból is várj 10 percet, majd próba.

[ Szerkesztve ]

(#15833) Hawk74 válasza #10726912 (#15751) üzenetére


Hawk74
csendes tag

BIOS-t átállítottam, gépet szétszedtem, kifújkáltam, összeraktam, egyelőre megy, bár vagy kétszer produkálta a hibát, de mondjuk tizenötször nem. Eredményként fogom fel ezt is. Köszönöm!

(#15834) #10726912 válasza Hawk74 (#15833) üzenetére


#10726912
törölt tag

:) :R A tápegység cserét még kipróbálhatod (ha van csere darab) Ha már próbáltad, akkor elnézést.
Nincs mit, örülök, hogy "majdnem" jó lett :R

(#15835) akos86


akos86
aktív tag

Érdekes problémával állok szemben. A számítógép egyszer csak lefagy majd mikor újraindítanám akkor nem ad képet. Leáramtalanítom kiveszem a memóriákat majd visszarakom és elindul és működik a gép kb 1-2 napig utána minden kezdődik elölről.

Megpróbálok másik memóriamodult szerezni és azzal megnézni hogy mit produkál a gép.De minden hasznos tanácsot szívesen fogadok.

üdv akos86

3dfx, gone but never forgotten...

(#15836) CoolMan válasza akos86 (#15835) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen számítógép? (alaplap,cpu,ram,táp) Mikor fagy le, erős terhelésnél 1-2 óra után, vagy egyből "hidegen" idle állapotban?

(#15837) akos86 válasza CoolMan (#15836) üzenetére


akos86
aktív tag

Ez egy LGA 775 foglalatos pentium 3ghz asus alaplapos gép, a tápegység az noname 400wattos, memória 2*256 samsung ddr400. Nem a sajátom a számítógép. Nem egyből fagy, hanem internetezés közben többnyire kb 1-2óra után pont ahogy kérdezed.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#15838) CoolMan válasza akos86 (#15837) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ellenőrizd, hogy a tápban és az alaplapon nincs e púpos kondi. Ilyesmi meg ez vagy így néznek ki.
Futtass memória tesztet ezzel a hdsentinel-el ellenőrizd a vinyót.
Figyelni kellene a CPU és a VGA melegedését ezzel vagy az AIDA64-el a videókártyát a gpu-z-vel is lehet monitorozni.
Amennyiben ezek rendben vannak, akkor másik megbízható táppal is tesztelni kell a gépet.

(#15839) akos86 válasza CoolMan (#15838) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszi szépen :R pontosan így fogok eljárni ;)

3dfx, gone but never forgotten...

(#15840) akos86


akos86
aktív tag

jelenleg ott tart a történet hogy semmi esetben sem ad képet a gép, tápot, ramot, vga-t is cseréltem de semmi

3dfx, gone but never forgotten...

(#15841) CoolMan válasza akos86 (#15840) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben a csere alkatrészek jók, akkor maradt a CPU és az alaplap, mint hiba forrás.
BIOS reset volt?

(#15842) akos86 válasza CoolMan (#15841) üzenetére


akos86
aktív tag

Bios reset után egy másik vga-val most elindult és ad képet is. :)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#15843) #10726912 válasza akos86 (#15842) üzenetére


#10726912
törölt tag

Alaplap típusát leírnád pontosan?
Köszönöm.

(#15844) akos86 válasza #10726912 (#15843) üzenetére


akos86
aktív tag

asus p5p800 az alaplap típusa a kondik hibátlanok az alaplapon. Netezés közben szokott lefagyni, hamarosan alávetem egy terheléses tesztnek

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#15845) #10726912 válasza akos86 (#15844) üzenetére


#10726912
törölt tag

A biosban Állítsd át az AI overlock funkciót standard-ról manual-ra és 0 értékre.
Az advanced chipset Settings menüben kapcsold ki a Spread Spectrum funkciót.
Ha ezek után is lefagy a gép, akkor megpróbálhatod kikapcsolni a Dual Chanel módot a memóriáknál (természetesen akkor, ha abban üzemel)

(#15846) akos86 válasza #10726912 (#15845) üzenetére


akos86
aktív tag

köszönöm szépen megfogadom a tanácsodat, eddig leteszteltem a memóriákat és azok hibátlanok hd sentinel a merevlemezen talált 367 hibás szektort melyek a tartalék területre lettek áthelyezve :S

3dfx, gone but never forgotten...

(#15847) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Egy barát gépe a páciens:
AM3-as alaplap
Phenom II-es 3 magosított proci
HD5830 VGA
1 HDD
1 ODD

Tünetegyüttes:
Eredetileg egy Chieftec GPA-400S8 táp volt a gépben,majd tipikus táphibát mutatott,azaz gyakran 1 másodpercre kapcsolt be a gép aztán leállt->Gari->Kaptunk egy újat.
Barátom nem akart várni 1 hónapot,ezért vett egy Chieftec CTG-500-80P tápot(kb 2-3 hete használja).
Ezidáig gond nélkül ment vele a masina,de ma azzal hívott,hogy ugyanazt eljátszotta az előbb,mint a régi.Mindent lehúzott,visszadugott,így már ment.

Mi lehet a gond?Annak az esélye,hogy ilyen balszerencsés legyen elég kicsi.
Jöhetnek a tippek!

Semper fi!

(#15848) CoolMan válasza inferno88 (#15847) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Kapcsolja ki az utólag aktivált magot, ne legyen tuning semmin, és használja így a gépet pár napig.
Valamint futtatni kellene egy memória tesztet ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#15849) akos86


akos86
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget CoolMan81-nek és Tiger.huhhhh-nak. Örülök hogy vannak még segítőkész emberek. :R

3dfx, gone but never forgotten...

(#15850) #10726912 válasza akos86 (#15849) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezért vagyunk itt, mi sem természetesebb :R
(A számla számunkat majd elküldjük privátban, ahová utalhatod a hálapééézt :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.